Aa f sterse itsen J TOERISME EN REKREATIE IN GROOT AALST LEDENFEEST BIJ LIBERALE SOCIALE WERKEN m«5c' VOORBODE De Voorpost -11-2-77 - 5 Senator Verleysen heeft bekomen dat minister De Saegher ingestemd heeft met het voorontwerp van het nieuw ziekenhuis. Burgemeester en mevrouw D'haeseleer zijn vorige week vrijdag op het paleis te Brussel door de koning en de koningin ontvangen, dit ter gelegenheid van het afscheid aan de regering. Tijdens de twee wekelijkse perskonferenties op het stadhuis waren foto's tentoongesteld die de staat waarin de gemeentehuizen zich momenteel bevinden illustreren. Eveneens konden we aldus het brandweerarsenaal van Erembodegem bewonderen. Sommige gemeentehuizen zijn in een verwaarloosde staat. Er werd nogmaals de nadruk op gelegd dat 't plaatselijk patrimonium zal bewaard blijven, maar dat in het kader van de fusie en de besparingen kantoormeubelen en bepaalde apparatuur naar het centrum verhuizen. Om een beter onderhoud te waarborgen bestaat de mogelijkheid dat in de gemeentehuizen van de deelgemeenten een concierge zal gehuisvest worden. Op deze wijze zouden zich ook minder problemen stellen in verband met het openstellen van bepaalde zalen voor het gebruik van diverse verenigingen. In de definitieve tekst met de beleidsopties zal op de gemeenteraadszitting van 16 februari aan alle gemeente raadsleden overhandigd worden. Dan aan de oppositie om of, onmiddellijk de besprekingen aan te vatten of om een speciale gemeenteraadszitting ter bespreking van deze punten aan te vragen. Eddy Monsieur heeft klachten over de staat waarin zich sommige sportterreinen bevinden. Op de Osbroek zal men pogen voorlopig het tennisterrein op te kallefateren met kiezel om volgend jaar tot een degelijke verharding over te gaan. Het voetbalterrein B eveneens op de Osbroek vertoont bulten en putten. Ook hier zal spoedig aan verholpen worden. Op het stadhuis kwam een aanvraag om op de Houtmarkt tot de installatie van een volleybal en basketbal terrein over te gaan. Om verkeerstechnische redenen blijkt zulks niet mogelijk. Er is immers al een kaatsbaan. De mogelijkheid om aan het Begijnhof waar reeds een volleybalterrein bestaat ook een basketbal terrein aan te leggen, wordt overwogen. Vorige week toonden we in 'n reeks foto's het aandere Aalst, wezen op de gevaarlijke punten in de straatbedekking. Deze zullen door een mobiele brigade, bestaande uit acht mensen, ten spoedigste hersteld worden. De paartjes, er zijn er al 34, die in het stadhuis vanaf 1 januari gehuwd zijn zullen ook het geschenk krijgen dat heden aan bruid en bruidegom wordt aangeboden. Het is een in wit leder ingebonden fotoalbum met vooraan het embleem van de stad. Op het eerste binnenblad zal het volledige schepenkollege naamtekenen. Dit album is eveneens verlucht met een tekening. Per jaar zijn ongeveer honderd paren die een gouden huwelijksjubileum vieren. Aan hen zal door een afvaardiging bestaande uit de burgemeester en de schepenen Hooghuys en Roels, een Faience koffieservies overhandigd worden. De burgemeester zal bij het bezoek eveneens een telegram van de koning voorlezen. Voor wie een briljanten jubileum viert zal naar een uitgebreider geschenk uitgekeken worden. Een onderzoek is aan de gang om de vrijetijdsbesteding van de Aalstenaar na te gaan. Antwoorden worden verwacht omtrent 20 dezer. Er wordt eveneens een inventaris opgemaakt in verband met de bestaande kaarthuisjes. De signalisatie, zonder lichten maar met passende bordjes is op de passende plaats in het stadhuis aanwezig. Zonder veel gesukkel zou de bevolking nu alle diensten moeten terugvinden. Het kollege heeft geopteerd vóór de restauratie van het afgebrand pand van het hospitaal. Er zal afgezien worden van nieuwbouw maar de gebouwen zullen uitgebreid worden. Het struktuurplan waar reeds zoveel om te doen is geweest ligt niet in een gesloten schuif. Er worden momenteel drie bijzondere plannen van aanleg (BPA) uitgewerkt. Binnen zes maanden hoopt men het voorontwerp klaar te hebben. Na vier maanden w ordt dan het definitief ontwerp goedgekeurd. De bestendige deputatie nam volgend besluit in verband met de Osbroek: de vergunning om daar een vuilnisbelt uit te baten wordt geweigerd. Het stort dient genivelleerd, afgedekt en beplant te worden zodanig dat er geen sporen meer van overblijven. Bij het vervuilen van het denderwater dienen niet alle zonden van Israël op het hoofd van de omliggende industrie terecht te komen. Maandagmorgen konden we zelf vaststellen hoe uit een stadsriolering (kant werf) een meer dan smerig goedje in de geurige dender terecht kwam. Op de zestien CVP vragen in verband met het verlenen van dienstbetoon in de gemeentehuizen van de deelgemeenten zullen zestien negatieve antwoorden volgen Minister Herman De Croo, ex-minister Willy Claes, staatssekretaris De Winter en (misschien) minister Rika De Backer zullen aanwezig zijn tijdens de optocht van de karnavalstoet. Alle schepen melden dat zij tijdens deze dagen in Aalst zullen zijn. Het Festival van Vlaanderen zal dit jaar uitgebreid worden tot Groot Aalst. Uitvoeringen worden voorzien in de kerk van Gijzegem en van Moorsel. Schepen De Maght houdt op 14 februari een hearing om 19.30 uur, waar bij officiële en niet officiële groeperingen die zich bezig houden met de problematiek van het leefmilieu uitgenodigd worden. ROEL VAN DE PLAS jaar 1976 zodanig opper vlakkig stemde dat wij ons kultureel centrum, onze fierheid en onze schande, slechts in de loop van vol gende eeuw volledig in ge bruik zullen kunnen nemen. Al deze negatieve vaststel lingen mogen de Aalste- naars niet onverschillig ma ken voor het stadsbeleid. Diegenen die zich de luxe van het vrije woord mogen veroorloven, moeten uit hun apathie treden. Zoniet zijn zij medeplichtig aan wat zij zelf zo graag de vuile poli tiek noemen. Hoe beter de verantwoorde lijken zich in 't oog gehou den voelen, hoe meer zij zullen timmeren aan hun imago tegen de dag van het grote oordeel. POL DE PAEPE winl g« snot Rok (alle [Vesten krap behuisd zit. .eneens Brieven waarvan de afzender niet aan de redaktie bekend is, komen niet voor plaatsing in aanmerking. De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten. Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat. Na de euforie rond elke politieke verkiezing verzinkt Aalst traditioneel in een vacuum van drie maand windstilte. Deze keer mochten wij na de gemeenteraadsverkiezingen een aantal politiekers bewonderen om hun degelijke voorberei ding alvorens het Aalsters roer in handen te nemen. Toch kan een buitenstaan- Aalst het geweer te schou der de spons niet vegen over het miserabel vertoon dat «de politiek» ons de we ken vóór oktober bracht. Zonder initiatieven van het weekblad De Voorpost wa ren de verkiezingen zelfs volledig in de mist doorge gaan. Nooit werd inderdaad zoveel gezwegen over pro- grammpunten, konkrete be loften of zelfs realisaties. Door de schuld van partij- tucht, naijver en kleine po litieke bekrompenheid kre gen de verdienstelijke bur gemeester en schepenen uit het voorgaand kollege niet eens de kans om hun prestaties bekend te ma ken. Geen enkele partij heeft een publieke dialoog aange durfd. Tegenover de kiezer werd géén verslag uitge bracht! Gans de kampagne leek op de cirkusvertoon met hoofdzakelijk foto's las het grote verleidingsmid del. Strategen weten nu dat vijf rondrijzende verlei dingsmiddel. Strategen we ten nu dat vijf rondrijdende luidsprekers er net één te weinig is om te Aalst verko zen te worden! Dat waarde volle personen de moed op brachten om voor Groot deren, maar in hun eigen partij deerlijk aan hun lot werden overgelaten, heeft velen pijnlijk getroffen. Het was al begonnen bij de oppositie die zich in 1970 «hard» had aangekondigd, maar zich bij wijze van spre ken alleen maar geïnteres seerd heeft aan de veilig heidstoestand van de kin derspeeltuigen in het stads park. Dat die oppositie er vooral aan dacht om er de volgende keer weer bij te zijn, kan weliswaar uitge legd worden, maar dat geldt voor alle partijen. Was dat wel goed voor Aalst? Schandalen en schandeel- tjes werden voor mekaar met de mantel van Noach toegedekt. Pleziertjes doen aan tegenstrevers was legio want de samenstelling van de volgende koalitie domi neerde het beleid. Dat kan sen werden gemist in ver band met ziekenhuis, zwembad, brandweervolun- tariaat, adviesraden, milieu bescherming, stadskernre valuatie, parkeerterreinen en nieuwe nijverheid scheen weinigen te deren. De zwaarste vergissing ge beurde door onze gemeen teraad die nota bene in het Op initiatief van Schepen van Onderwijs en Kuituur Jan Caudron die ook toerisme onder zijn bevoegdheid heeft, greep onlangs ten stadhui/.e een vergadering plaats met afvaardiging van de Federatie voor Toerisme in Oost-Vlaanderen, de gewestelijke VVV -De Den derstreek», de VVV «De Falluintjesstreek» en het plaatselijk ad- vieskomitee van Aalst. Besloten werd een round-up te maken van de verschillende toeristi sche en rekreatieve mogelijkheden in Groot-Aalst en van het be schikbaar personeel. Met deze gegevens als basis kan dan worden uitgekeken hoe de beste valorisatie mogelijk wordt. Vleest dringende zaken zijn uiter- lard de inrichting van Pikkeling 77 die te Meldert doorgaat op de Joeve Van Cauwelaert met de week daarvoor de «week van de landelijkheid» (23 a 29 juli 77op en rond het Hof te Putte en de ilanning van het toetistisch in- brmatiebureau te Aalst, bureau lat dit jaar wegens restauratie niet fungeren in het «gebieds- ïdacht werd ook gevraagd voor andere folkloristische aktivi- die steeds crescendo gaat, nl «Faubourg-Jaarmarkt» te op de laatste dinsdag augustus. uitgeven van een nieuwe toe folder waarin Aalst met is opgenomen absoluut noodzakelijk en dringend. Stafmedewerker Asten van de toeristische fe- had het over het aanleggen een fiets- en wandelpad, zo o.a. langsheen het vroe- spoortracé Aalst-Moorsel- werd in dat verband ge- r de realisatie van een ïtsenverhuurmogelijkhcid in het te Aalst, zoals de NMBS reeds in 18 Belgische doet. in verband met het Rubens- te Aalst iets gepresteerd hierover zijn er nog geen inkrete plannen, De Schepen be- ook de mogelijkheid om in in de gemeentehuizen een voor te behouden dat zou doen als een soort hei mat - :um te willen onderzoeken •erband met de oprichting van geplande en administratief s ver gevorderde kultureel trum van het type D te Baardc- kwam schepen Caudron zich :en geapprecieerd Falluintjes- I dat door de Vlaamse Televi- !werd opgenomen zich tc Baar- degem van de toestand van ge bouwen en aanhorigheden verge wissen. Dc sleutel van de hoeve werd hem door oud-burgemeester Robert De Pauw overhandigd en de Schepen beloofde de zaak welwillend tc zullen onderzoeken met zijn kollega's van het stads bestuur L.H. Schepen Caudron aan de Falluintjestafel (jm) In twee afdelingen van de entiteit ERPE-Mere, namelijk te Erondegem in de zaal «Olympia» en te Aaigem in de zaal «Torengalm», gingen bij een grote belangstelling ledenfees ten van de L.S.W. door. Gewezen staatssekretaris Louis D'haesleer, voorzitter van de L.S.W. en Volksverte genwoordiger Diane D'haese leer, vergezeld van enkele vrienden, werden te Eronde gem begroet door Mevrouw Van Tittelboom en P Van der Straeten, verantwoordelijken voor de organisatie. Terwijl te Aaigem, P.V.V.-voorzitter Henri De Meyer voor de ont vangst zorgde. In een gelegenheidstoespraak dankt volksverteaenwoordiqer Diane D'haesleer allen voor de inzet die zij zich hebben ge troost ten bate van partij en so ciale werken, in 1976. Zij zegde dat door een voortdurende aangroei van het ledental de kracht van de Liberale Sociale organisaties stijgt, waardoor ook een betere service kan ge geven worden. In verband met de huidige en komende moei lijkheden op het sociale vlak, is zij van mening dat naar sane ring dient gestreefd te worden en dat men vooral in de pensi- oensektor naar een zekere ni- velering dient te gaan. Ten slotte dankt zij iedereen die haar, jong parlementslid, en haar echtgenoot W. Van Renterghem bijstaan in de zware taak die de leiding van de L.S.W. meebrengt. Tevens doet zij een oproep tot deel name aan het Sociaal Kongres van de P.V.V. dat op 23 en 24 april te Aalst doorgaat. Op zijn beurt dankt voorzitter Louis D'haeseleer allen die nebben meegewerkt aan de organisatie van de ledenfees ten. Hij citeert tevens de aan wezigheid van toekomstig bur gemeester Prosper De Lat. schepenen G. De Langhe en F. Boterberg L. Van Pollaert, toekomstig voorzitter van het O.C.M.W.de gemeenteraads leden De Brouwer en Noel Louis De Langhe, voorzitter van het P.V.V.-kanton Herzele. Hij zegde van mening te zijn aan de opdracht die hem in IFRIAC WORDT STADSMAGAZJJN 1976 door partijvoorzitter Frans Grootjans was gegevens te hebben voldaan, namelijk ook op het gemeentelijk vlak van de P.V.V. in het arrondissement Aalst de 2e sterkste partij te maken, en aan zoveel mogelijk bestuursmeerderheden deel te nemen. Dank zij de inbreng van sterke kandidaten zetelt de P.V.V. in vijf van de tien ge meenten in de meerderheid en heeft daarbij drie burgemees ters. Met betrekking op de ge meente hrpe-Mere brengt hij ter kennis dat ondanks de niets ontziende tegenwerking, zijn medewerker Prosper De Lat tot burgemeester zal worden aangesteld. Tot slot bewijst hij nog dat de P.V.V. - en vooral in het Aals ters - een echte Volkspartij is. Dat is ook de reden waarom het Kongres van 23 en 24 april te Aalst wordt georganiseerd en uitsluitend over sociaal- ekonomische zaken zal hande len. Op deze feesten werd traditio neel overgegaan tot overhan diging van syndikale eretekens aan Coppens August, Kennof Johny, Michiels Felix, Hun- ninck Louis, Moreels André en Rockelé Etienne. BOND DER VRIJWILLIGE BLOEDGEVERS VAN HET GEWEST AALST MAAKT BALANS OP Uit het beslui* dat getrokken werd na de algemene vergade ring en het voorleggen van jaarverslag blijkt, dat de ver eniging zich dringend dient te bezinnen. Niettegenstaande de aanwer ving van 6 nieuwe bloedge vers, werd een forse achteruit gang geboekt van méér dan 300 bloedgiften per jaar daalde men dit jaar voor de eerste maal tot minder dan 200 bloedgiften. Sekretaris-' Boekhouder van de vereniging JDe Bruecker schrijft letterlijk «Hieraan dient dringend ver holpen en dient het bestuur ten spoedigste drastische maatre gelen te treffen zo wij willen vermijden dat de Bond zich kor telings aan de rand van het bankroet bevindt. Daarvoor bestaan twee mogelijkheden ofwel meer bloedgiften, ofwel besparing op banket, reis en kerstfeest. 3 in ;nen OChï Langs de Albrechtlaan was tot vorigjaar, voor het failliet ging, het Friac bedrijf gehuisvest. Deze die altijd eigendom van de stad geweest zijn, zullen nu worden aangewend als van de stedelijke werkplaatsen en magazijnen, die in het komplex aan de Hoge Reeds in april zal het stadspersoneel er zijn intrek nemen, (jm) ie <frak. e Destt ijdens het weekeinde kwamen reeds verschillende foorkramers in het centrum toe. Dit is de orb ode van karnaval en van een nijpend parkeerprobfeem. (rvdp-jm)

De Voorpost | 1977 | | pagina 5