MARINA VAN DEN BREMPT WERD MISS PONY KWB ERPE: OP DE SPORTIEVE TOER KARNAVAL LEDE DRAAGT ZILVEREN FEESTNEUS Harmonie andermaal zeer aktief Aktiviteiten te Affligem -1 - fel IE 6 -11-2-77 - De Voorpost Brempt De derde Miss Ponyverkiezing werd volledig beheerst door de sportieve wedstrijd tussen de topkandidaten Marina Van Den Brempt en Mia De Ridder die elk door een massa supporters werd aangemoedigd. Toen het ultiem verdikt ten voordele van het Gijzegemse meisje viel bleek er slechts een nipt verschil tussen beiden te bestaan zodat we Mia De Ridder als verliezer evengoed in de hulde kunnen betrekken. VOORSTELLING De vijf kandidaten werden aan het publiek voorgesteld door spreker Frangois De Schrijver die soms over zijn waterval van woorden strui kelde doch over het alge meen de geestdrift in de zaal met kunstige kneepjes op peil hield. Wij konden hier hetzelfde vernemen als datgene wat vorige week op deze bladzijde afgedrukt werd zodat we hier wel meer spirit van de onderscheiden kandidaten hadden ver wacht. De aftredende miss Jenny De Roeck deed met spijt afstand van haar miss- kroontje, ze sprak de hoop uit dat de verkozen laureaat ook, zoals zij, wekelijks de ponykoersen met haar aan wezigheid zou sieren. Het showorkest The Family Band nam het muzikaal ge deelte voor zijn rekening terwijl een groep officiële «tellers» het rekord aantal stembriefjes ging uitcijfe ren. BLOEMENFEE De Aalsterse bloemenfee Gilly verraste de organisa toren met een fel gewaar deerde optreden: zij ver tolkte het gloednieuw ge- voelsliedje «Jij» op smette loze wijze wat haar een donderend applaus van het publiek opleverde. Samen met burgervader Mertens nam ze ook de huldiging van de laureaten voor haar rekening. PROCLAMATIE Zoals verwacht ging de strijd vooral tussen de kan didaten uit Baardegem en Gijzegem. De zusjes Vonck werden ex aequo op de vier de plaats geklasseerd juist achter de Westvlaamse Martine Spiessaert die zich met haar derde plaats (en tweede eredame) uiterst te vreden achtte! De talrijke Marina-supportersgroep begon toen reeds de mee gebrachte bloemstukken ut te pakken zodat de span ning reeds verdwenen was voor de bekendmaking van de laureaat: Marina Van Den Brempt, die bedolven werd onder de bloemstuk ken ontving naast een bankcheque ook een gratis reis naar Spanje. De ver- dienselijke tweede Mia De Ridder had moeite om haar ontgoocheling te verbergen doch ze kondigde ons al aan dat ze volgend jaar op nieuw naar de titel gaat dingen, een sportieve reak- tie die deze kandidate siert. De vreugde bij de overwin naars sloeg vlug op de gan se zaal over zodat we ons weldra op een dansvulkaan waanden! Dirk Daelemans De KWB van Erpe wil van zijn sportavond op vrijdag 18 februari wel degelijk een prestigezaak maken. Een lange rij sportmensen staan op de affiche: een eresalut aan interna tionaal gerenommeerde figuren en een riem onder 't hart voor plaatselijke vedetten. De hele avond moet uitmonden in een pleidoor voor «Sport-voor-allen», want verscheidene sporttakken worden er voorgesteld. Het staat nu al vast dat de KWB veel sukses zal oogsten op zijn sportavond. De affiche is werkelijk aan trekkelijk en het blijkt dus dat Jef Van Den Einde en zijn mannen geen inspan ningen gespaard hebben om zoveel mogelijk vedet ten van allerlei disciplines naar Erpe aan te trekken. Bovendien staan er nog sportfilms, een bokswed strijd en koers op rollen, op het gevulde programma. Voor de atletiek zorgen Miel Puftemans, Herman Mig non en Frans Jespers. Miel Puttemans is een bijzonder besproken atleet omwille van zijn wisselvallige prestatie. Momenteel wint hij weeral de ene veldloop na de andere. De professionele voetbal wordt toegelicht door enke le spelers van R.W.D.M., de ploeg die momenteel twee de staat in de nationale kompetitie. Maurice Mar tens en Gerard De Sanghere zijn vast gekontakteerd, ter wijl er nog een buitenlandse speler komt. Eendracht Aalst, die zich dit seizoen evengoed in de kijker speelt wordt vertegenwoor digd door zijn stervedette Paul Van Himst en verder Johan Dierickx en Marc Van Hijfte. Ook de Erpse voet balploegen sturen enkele spelers: 't Fonteintje, Oran- ja en de Thunderbirds. Ni cole Van Den Broeck zal als enige sportieve vrouw in het selekte gezelschap wel in staat zijn de vrouwen te overtuigen van de waarde van de sport. Zij werd im mers wereldkampioene wielrennen op de weg in 1973. Danny Schorreel zal ook eenzaam de basket ver dedigen. (speler bij Okapi- Aalst). De plaatselijke wie- Iervedetten zijnEtienne Van Wesemael, Danny Janseghers, Hans D'Haese en Eddy Van den Abeele. Tenslotte staat nog Eddy De Leeuw; klubkampioen- van Vlierzele Sportief op de lange lijst. Deze vrij belangrijke sport avond gaat door in zaal Pax, Dorpsstr. 74 op vrijdag 18 februari te 19.30 uur stipt. We vermoeden dat de KWB zelf hieruit zijn konklusies zal trekken. Zelf zijn ze im mers op sportief gebied zeeraktief: om de 14 dagen gaan ze wandelen, weke lijks volley en af en toe voetballen als ze amateurs tegenstanders vinden W.H. laatste aan de sprekerstafel nogal bij het haar getrokken, wou men toch aandacht geven aan de vraag van «Leedse Kalveren» om aan de groepen een schriftelijke toelating te geven om 's maandags nog met de wagens op straat te mogen komen. Schepen Minnebo zei hierop dat de groepen die zulks wensten een schriftelijke aan vraag op het gemeentehuis moeten indienen. Vooralsnog ziet het programma er als volgt uit: De karamellenworp gaat naar gewoonte daags voor de stoet door. Dit jaar is dit dus op 26 februari voor het gemeentehuis. Aanvang: 20 uur. Speciaal dit jaar is de speciale prijs: een 40 cm. hoge vergulde «Leedse Hovaardige Boer». Voorzitter De Craemer hoopte dat het een HERDERSEM Met de komende Karnavaldagen heeft de Herdersemse Harmonie «Concordia et Docilitas» het andermaal zeer druk. Nadat op zaterdag 19.02 zo als trouwens elke zaterdag afzonderlijk is gerepeteerd door de drumband, de drummeisjes met stick, de jonge muzikanten, het jeugdmuziek en met de har monie zelf volgt op karna- valzondag het optreden van de ganse harmonie te Aalst op deprote Markt. Per au tocar wordt vertrokken te 12.45 uur in het lokaal en te 13.45 uur vertrekt de hele groep al spelend vanaf café Gravenhof, (duivenlokaal), Pontstraat 74, naar de Grote Markt. Aldaar afwisselende show met einde tussen 15 en 16 uur. Daarna bezoek aan leden-herbergiers. De bus brengt hen veilig en tij dig thuis want de volgende dag gaan ze naar Duitsland, naar Duisburg. Op karnaval- maandag samenkomst in 't lokaal te 6.30 uur en vertrek te 6.45 uur stipt. In de drie cars geen voorbehouden plaatsen, ledereen plaatst zich naar goeddunken. Identiteitskaart zeker niet GEMEENTELIJK ONDERWIJS Alhoewel aanvankelijk van dezelfde inrichtende macht is het gemeentelijk onder wijs in Groot-Aalst, voor wat betreft de indeling in schoolkantons, in tweeën gesplitst.--In Aalst 1 heeft kantonnaal inspekteur Nor- bert Zenner de leiding en in Aalst 2 is het inspekteur Vande Putte. Aalst 1 bevat de scholen van Aalst Centrum min de «esplanadegroep» en verder de scholen van Baardegem, Herdersem, Hofstade, Gij zegem, Melderten Moorsel. Aalst 2 omvat de rest van Aalst-Centrum plus o.m. Erembodegem en Nieuwer- kerken. MEMORANDUM Op maandag 14 februari vergeten. Duits geld, in alle Herdersemse bankinstel lingen verkrijgbaar, nood zakelijk. Neem liefst de knapzak mee Hopelijk zijn ze rond 23 uur thuis. Op karnavalzondag is het dan ande nog de 94e verjaardag vaizefj de ere-ondervoorzittéroe| Frans Beulens. We wens® hem minstens nog zes jaaf Jubileumfoto's zijn tot februari in het klubhuis j bekijken en kunnen daar besteld en betaaj worden. L.lS e.k. gaat in de zaal «Wel kom», Hoogstraat te Hof- stade - Aalst, te 19.30 uur stipt, de officiële overhan diging aan schepen van On derwijs en Kuituur Jan Caudron door naar aanlei ding van het forum te Hof- stade gehouden op 27 sept. 76 over de mogelijkheden van het gemeentelijk onder wijs na de fusie. Verder is er een gesprek over de onderwijsproble men door de fusie gesteld. Initaitiefnemers zijn Dr. Gravez met zijn ouderko- mitee Hofstade en verder de direkties van de lagere ge meentelijke scholen van Groot-Aalst. L.H. Aktiviteiten in februari Zondag 13 feb.: teken-, schilder- en boetseeratelier voor de jeugd vanaf 9.30 uur. Zondag 13 feb.: wandeling naar Asbeek en Putberg o.l.v. Laurens Van der Schueren, afgevaardigde VTB- VAB. Vertrek te 14 uur aan de ingang van de abdij Vrijdag 18 feb.: maandelijkse werkvergadering van de Dia-Klub Zondag 20 feb.: teken-, schilder- en boetseeratelier voor de jeugd vanaf 9.30 uur. Maandag 1 feb.voordracht «Poezie en Letterkunde: door Mevr. Tine Ruysschaert. Reservatie van plaatsen mogelijk: tel. 053/66.70.25. Ook nog tijdens de maand februari op een zondag' namiddag te 15 uur één of tweemaal Poppenkast. TENTOONSTELLINGEN 1977: 4 28 maart: «Tekstiel als Kunst» met kursussen over handweven en batikken. 1 18 april: ««Georges Steel III», portretten en landschappen uit het zonnige zuiden. 12.4tot 9 mei: Roland en Libuin D'Haese, Hilde PijlÏMooïe A. Soupard. 13.5 tot 5 juni«Japan, Oud en Nieuw» 10tot 20 juni: «Kinderhobby's» 24.6tot 11 juli: Felix Everaert, kunstschilder 15 tot 31 juli: Groepstentoonstelling 1977 met JarDebcx Van Saene, Lydia Van Liefferinghe en Marie-Jos^1'» te D'Haese. 5 tot 22aug.: «Bulgarije», kunst en folklore CC een met en T alho* siluei In 19 in 19 The Magi titels waart cyclo Merk hij aa Conrt op eei zwarti Zijn li houde met a kindei verrni brengt duidel cn diei staand iwaï linder 26.8 tot 12.9: «Wording van onze bodem» door groef1 Hona 16.9 tot 3.10: Staf Frangois, kunstschilder 7 tot 23 oktober: Huldetentoonstelling Dom Servaa 1,1 Visser 28.10 tot 1.11Allerheiligenfestival VTB-VAB 4 tot 20 nov.Frans De Coninck III, kunstschilder 25.11 tot 31.12: Het geschenk uit vreemde landeii A r 1977. C Marcel dnsic lanscl o/cl si i Voorzitter Hendrlckx overhandigt het kroontje aan de nieuwe miss Pony Marina Van Den geassisteerd door bloemenfee Gilly (jm) Straks, op 27 februari, zal de Leedse gemeenschap zich kunnen scharen rond de vijfentwintigste kavalkade van haar karnavalgeschiedenis. Een hoogtepunt dus, ook al omdat de stoet dit jaar onder motto «groot-Lede» zal staan. Aldus het feestkomitee tijdens haar jongste perskonferentie op 4 februari jl. Perskonferentie over 25 jarig karnaval te Lede (el) Voorzitter Julien De Cremer was zienbaar blij ons de inschrijving van zowat 38 karnavalgroepen en nog eens een tiental fanfares en/of harmoniën te kunnen aankondigen. TOELAGE 100.000F. HOGL R Om deze jubileiumviering alle luister bij te zetten heeft het feestkomitee onder toedoen van schepen van feestelijkheden Maurice Minnebo. 340.000F. subsidies ontvangen van het gemeentebestuur. Al heeft dit bestuur in haar begroting 60.000F. toelagevermeerdering voorzien (waarbij nog eens 40.000F. speciaal uitgestrokken werd omwille van het speciale karakter van een jubileum, hetgeen in totaal 100.000F. verhoging betekent), toch blijkt dit bedrag nog lang niet voldoende om na het dekken van alle publicitaire administratieve en organizatorischc kosten vol doende financiële steun te kunnen verschaffen aan de deelnemende groepen. Hoeveel uiteindelijk aan geldprijzen zal worden uitgekeerd, wist het feestkomitee op de |K*rskonfe- rentie bijgevolg n«»g niet te vertellen. Ook al omdat de stcunkaarlenvcrkoop nog volop in gang is. en men ook nog niet weet hoeveel «le reklanieslocl in de kas zal brengen In dit verband wenste dhr. De Cremer te onderlijnen dat Lede de stad Aalst hierin heel wat konkurren- tie kan doen: «In Aalst moet men voorde reklamestoet 5000F neertellen per wagen. Bij ons is dat 1100F. voor de eerste wagen. 700F. voor alle volgende». LEEDSE GROEPEN Al staat Lede wat karnaval betreft nog lang niet zover als zijn gebuur Aalst, zijn er toch reeds dertien groepen uit eigen bodem ingeschreven, en dit naast de vijfentwintig overige verenigingen uit binnen- en buitenland. Opvallend is dat. nu voor het eerst over een «groot-Leedse» stoet wordt gesproken, slechts een enkele groep m.n. De Papegemse Pottcpakkers-, uit de randgemeenten opkomt. Uit de pilootstad zelf komen dan volgende groepen: De Leeds Kalveren: oudste groep. 30 a 40 leden en met als onderwerpWicky De Viking»; De Sleuren, beelden de mars op de aarde uit, speciaal voor de gelegenheid in zilveren kos- tumes getooid; De Kembrandtkluddens De Jabbereirs: cc. 40 per sonen op z'n Robin Hoods Jeugdhuis Leeuwerik: zal het met haar veertigtal deelnemers «•li «Ie twee wagens hebben over het Wilde Westen De Majorberkens:'zullen het hebben over de samensmelting van de brouwerijen Jeangsken de Stuntman zal zichzelf met de hulp van zowat 15 kameraden, uitbeelden Miss Grimsby en de Keel- blussers: een 25-koppige groep die Al Capone in z'n glorietijd ten tonele zullen brengen De Omuëgvallers: 26 man die de «Smurfen» zullen uitsmurfen Het Vlaams Verbond der Katholieke Scouts: 30 leden zullen de kavalkade zelf hu moristisch trachten te benade ren; De Brassers: cc. 30 brassers zullen het over zichzelf hebben. De Voetzoekers Voegen we hierbij de Ko ninklijke Harmonie St.-Cecilia uit Lede. de gelijknamige fan fare uit Oordegem en het andere Oordcgemse muziekkorps «Harmonie Sint-Martinus», dan zijn we rond met de groot- Leedse participatie. PROGRAMMA Tijdens de perskonferentie is uit de zaal verscheidene keer de wens geopperd om karnaval te Lede tot 's maandags te verlen gen. Anderen gingen verder en meenden dat de stoet zoals in het begin, opnieuw op dinsdag moet plaats vinden. Al vond men dit volwassene zou zijn die de prijs in ontvangst zou nemen: «Een kind zou de waarde van der gelijk geschenk niet inzien». De Kinderkarnaval gaat dezelf de dag door terwijl de grote kavalkade plaats vindt op 27 februari. De stoet wordt uitge stippeld: Meirveld, Vijverstraat. Dorp. Nieuwstraat. Olmen- dreef. Kasteeldreef, Markizaat straat. Stationsstraat. Kasteel straat, Kasteeldreef en Dorp (tribune en jury). De week voorheen (18 feb. uur) is er natuurlijk eerst nog prinsenverkiezing tijdens welke Mon I de skepter doorgeven aan een der kandidaat-opvolgers: J-P Ponnet (Jempi 1), Luc Van dei®* Haegen (Luc I) en Gustaaf D^*'e( Mol (Gust 1). De verkozenejj Mi zich dan in het eerstvolgeifSte de week-einde te Aalst gaaFnd oefenen om Lede enkele dage( later op een ongekend karn# zl valpeil te helpen brengen. Is ra* RDfnor rage De 5 kandidaten voor miss Pony 1977 samen met de inrichters (jm)

De Voorpost | 1977 | | pagina 6