Magertjes 't Zijn droeve tijden GEMISTE STRAFSCHOP Guy Meersman stopt strafschop Veel belangstelling voor S.K. Aalst-E. Aalst GEBREK AAN MATURITEIT KORT SPORT 14de Nationale PUURS K.A.V.D. 1-0 2 de Provinciale 7SPANNENDE DERBY 1 ste Provinciale -i Lebbekenaar Dirk Hiel in vedetterol 17 Het is zeer moeilijk de ontgoocheling van de Dendermondse voetbalsupporters onder woorden te brengen. De prestatie van de paars-blauwen op Puurs was beneden alles. Dat de spitsen andermaal onmondig bleken zal zaker niemand ver bazen. Dit ploegonderdeel is niet sedert gisteren het zorgen kind. Als men weet dat de tegen strever ook niet de minste in- spanning leverde om wat tempo te maken en in de eer ste helft zelfs geen enkel schot in de richting van doel man Hofman plaatste, kan men zich de ontgoocheling om deze nederlaag best in denken. We denken aan club leider Jef Van Kerpel die na het treffen met Wetteren via de micro kond maakte «Zon dag reizen we met meer dan j 600 supporters naar Puurs en we gaan er winnen». De meer dan 600 Dendermondse aan- hangers waren er, maar de paars-blauwe voorspelers hebben het volledig ver- knoeid. De enige die er wat wilde aan doen was Nijs, maar na de rust viel ook hij I. terug. De kansen die o.a. 1 Van den Dungen, Schampaert en Maes misten deden de haren van de Dendermond- se aanhang ten berge rijzen. Toen Baeck (Puurs) wilde 1 aanleggen zat de voet van achterspeler Verhelst er tus- sen. het leder week af en Pol Hofman was gezien. De in- 1 breng van Eddy Hillaert en Guido Cattrysse bracht even min zoden aan de dijk. Jaak Van den Berghe deed zijn ploeg in de eindfaze wel ri sico nemen. Van Belle rukte bestendig mee op en had te genslag toen een schot de zijstaak trof. Het doelpunt dat iedereen verwachte kwam er niet. zodat mag dat K.A.V.D. nu mag afge schreven worden voor het titeldebat, tenware het won der van de heenronde zich zou herhalen. Hieraan dur ven we evenwel twijfelen. Verschillende spelers blijken immers over hun beste doen heen. V.C. Trainer Jaak Van dien Berghe (K.A.V.D.) "Mijn grootste ontgoocheling" Trainer Jaak Van den Berghe, die met een beperkt poten tieel reeds niet onaardige successen wist te boeken, was zon dagavond de meest ontgoochelde uit het Dendermondse kamp. «Hoe is het om godswil mogelijk dergelijke wedstrijd te verliezen We kregen een karrevracht kansen. De tegen strever kwam vooral vóór de rusf niet aan bod. Doelman Hoffman kreeg geen werk en word uiteindelijk geklopt. Waar is de penetratiekracht van onze spitsen Het is niet verwon derlijk dat de matte prestaties van de voorspelers wegen op de defensie en dat zulks spanningen in de hand werkt. De prestatie van paars-blauw is best te vergelijken; met de wed strijd op Kapellen, waar echter uiteindelijk toch nog twee floddergoals werden gescoord. Geef me een midvoor en we hebben tien punten meer». Met het oog op de wedstrijd tegen Hoogstraten rijzen een paar nieuwe problemen. Nagels en/ Van den Dungen krijgen een week gele straf. Gerard Verhelst totaliseert nu ook zes punten, maar zijn dag rust valt een paar weken later. Trainer Van Den Berghe staat voor een moeilijke keuze. De voorkeur geven aan spelers die volgend jaar K.A.V.D. naar alle warschijnlijkheid verlaten, of de jeugd. In dit ver band worden de namen van o.a/ Van Diamme en De Donder geciteerd. V.C. 3$5S£ De Decker (Robur) knalt binnen nadat De Vroe (Baasrode) (Baasrode de bal loste (Robur - Baasrode 1-0) Robur - F.C. Baasrode 1-0 Wedstrijd der doelwachters te Moerzeke, waar zowel de lokale Van De Sompel, als Baasrodenaar De Vroe zich opvallend in de kijker speelden, door het verhinderen van zekere doelpun ten. Do Baasroodse doelman kreeg al aan de twintigste mi nuut open doekjes toen hij een strafschop van JVIoortgat knap wist te stoppen. Op één foutje konden we De Vroe betrappen, en dat is dan ook wel fataal geworden voor F.C. Baasrode. Vijf mi nuten vooraleer hij zich on derscheidde met het stoppen van de strafschop, liet hij een onschuldig balletje uit de handen glippen. De goed gevolgde De Decker was er als de kippen bij om onge nadig af te straffen. Een be lofte?. Had nadien die strafschop een doelpunt ge worden, was de wedstrijd ge speeld, zegt men in de plaat selijke voetbalkringen. Eigenlijk misschien wel, maar voor de toeschouwer was deze minieme voorsprong toch spannender. Over die toeschouwers gespro ken. Er waren weer zo een 700-bai betalenden rond om het Roburveld. De Moerzeekse voetbaldiri genten mogen in dat opzicht zeker niet klagen. Op die zelfde zondag noteerde Spar ta Bugenhout (eerste provin- Buggenhout-Denderleeuw 0-3 Met nog acht wedstrijden voor de boeg en momenteel al vijf punten achterstand op de derde laatstgerangschikte, ziet de toestand er voor rode lantaarn Sparta Buggenhout drama- I tisch uit. Het verloor nu opnieuw aan huis tegen Standaard Den derleeuw. Sparta is hopeloos zwak, en in dat opzicht zei voetballer Francis De Boit- selier van Standaard Dender leeuw ons zondagavond, dat Sparta wel het zwakste broertje uit de reeks is. «Ner gens lichtpunten. Noch in de aanval, noch in het midden veld, noch dn de verdediging. Een ploeg die rijp is voor de gradatie» zegt voetballer De Boitselier. Ook clubleider en grote wer ker bij Sparta, Leonard Baey- ens is erg teleurgesteld «We zijn bijna zeker veroordeeld cm af te dalen» zegt de Bug- j genhoutse secretaris. «Het is f triestig als clubleider iedere week hetzelfde triestig spek- I takel te beleven. Wordt er f ook zo in tweede provinciale j gevoetbald, dan zal het an dermaal dertig zondagen i strijd tegen de degradatie be tekenen». We kunnen de mening van de h. Baeyens duidelijk bij treden. Na wat we zondag hebben meegemaakt zien we het niet goed meer zitten, of er nog een greintje hoop be staat op redding voor deze eerste provincialen Het kreeg nochtans in de aanvangsmi- nuten twee open doelkansen, maar Eric Van De Wiele ver kwanselde ze allebei, iets wat we nu zo stilaan gewoon zijn geworden. Ook Julien De Weirt is nauwelijks nog de schaduw van toen we hem in het elftal van K.A.V.D. aan het werk zagen. De teleur gang van de Antwerpenaar heeft wel zijn redenen, maar het is niet aan ons om hier over uit te wijden. Eigenlijk triestig voor een paar jonge ren zoals Hugo Tilley, Jean- Pol Aerts, Dré Turneer en Gaston Cauwenberghs, die zich iedere week ide ziel uit het lijf spelen. Het zijn droe ve tijden voor voetbalmin- nend Buggenhout. Geraardsbergen-V.W. Hamme 2-0 Hoog moeten de «Giesbergenaars» met hun 2-0 zege tegen Ilamme niet van de toren blazen geelrood kwam heelhuids door wat men het «psychologisch moment» van de match pleegt te noemen bij een 1-0 score mochten de VVuitens een strafschop trapper.. Brusselmans, die met deze opdracht was gelast, kreeg de bal niet voorbij de blonde doelman Luyster- mans. Eén minuutje later plofte de boemerang onmeedogend te gen de Hamse netten Mare Van der Jeught, die al eer der een goaltje voor zijn ploeg had aangebracht, maak te er zonder veel tierelan tijntjes 2-0 van. Het varken tje was meteen gewassen. Die voor Hamme ongunstige en al na al erg onfortuinlijke ontknoping speelde zich tij dens de tweede time af. Voor de citroentjes was er niet zo heel veel wereldschok kends te zien geweest Ge- raardsbergen breide, probeer- Naar derde Willy Middernacht, die als voorstopper bij FC Mel- ckenbeeck steeds staaltjes van zijn kunnen demon streert werd door FC Jong Lede gekontrakteerd om vanaf volgend seizoen de groenwitte kleuren in 3e Nationale te verdedigen Alvast een hele promotie D.D. de met al te kort gehouden tiktakspel door de blauw witte defensie te dringen, maar dat lukte niet. Hamme moest het in die periode van gevatte tegenaanvallen hebben en dat bood een snelle en bijdehandse Jacobs de ge legenheid zich in de kijker te voetballen. Iets konkreets resulteerde uit die Hamse „rushes" evenwel niet. Na rust bereikte Collier de schietgrage Van der Jeught die een beetje tegen de logi- ka in, Geraardsbergen aan een krappe maar zeer be langrijke 1-0 voorsprong hielp Kwam dan die gemiste straf- Aalter-S.K. Aalst 1-1 S.K. Aalst dat reeds eerdrtf in deze kompetitie de scalp van het vooraanstaande Gernardsl>ergen plukte bleef vorige zon dag nu overeind op het veld van Eendracht Aalter. Het behaalde er een even verdiende als verdienstelijke uitslag en bevestigde in dezo wedstrijd op èen markante manier zijn gestadige vooruitgang. nis betekend hebben. Die zwaarste sanktie en daar was iedereen het mee eens, ten onrechte toegepast. Ei zo na zouden „de ajuinen" nog de stunt van de speeldag lukken. Want net voor het einde van deze spannende en aan hoge toppen reikende wedstrijd bracht Hendrickx Maturo als het ware oog in oog met de Eendracht doelman. Maturo knalde de bal echter tegen de portier aan en verkwan selde aldus de zege. Niette min mocht men Maturo met S.K. Aalst deed bij de leider trouwens vriend en tegen- stander verbaasd opkijken i door zijn zwierig en ook cffi- °'ent akteren. Aalst, het kan niet worden ontkend kwam er tot meerdere flitsende en snelle aanvalsbewegingen die telkens ook niet ongevaarlijk waren. Het bracht daarbij ook gevatte kruispassen die de Eendracht verdediging op stelten zetten. Anderdeels hield de defensie de gevaar- _4 i lijke Aalsterse aanval op af- _0 f stand. In dit ploegonderdeel _1 stonden twee nieuwelingen namelijk doelman Guy Meers- ,]<j Ji man en stopper Duwez, die ;-2 (I<J niet gemakkelijke taak i-0 hadden respektievelijk Van I-O der Steen en Uyttendaele te i vervangen. Beiden slaagden »-5 1 er in hun stempel op de >-4 wedstrijd te drukken. ITun i aandeel in het S.K. sukses 's dan ook niet gering. Guy Meersman, een doelman met onmiskenbaar talent, die .roods door een paar grotere i klubs werd gevolgd, hield Aaltor trouwens van de over winning. Hij stopte een straf- srhnj, dat door een vernufti- "l!Verschelden nochtans hard WPrd getrapt. Met een ma- 3plstral0 duikeling voorkwam d "jSGuy het. winnende doelpunt. bit zou voor Sportkring cch- onrechtvaardig von- J.V-H een zeer goede wedstrijd krediteren. Trouwens de gan se ploeg speelde reuze, en had met een tikkeltje geluk de leider in de nederlaag kun nen drijven. Vermelden we nog dat de Aalsterse pracht- goal door Dirk Vervecken werd gescoord. S.K. Aalst heeft vorige zondag een de gelijke propaganda gevoerd voor het nakende treffen met zusterklub Eendracht. Wedstrijd die met een enor me belangstelling word: tege moet gezien. Door de recente zege zit S.K. nu ul in de eerste helft van de ranglijst en kan zijn klassering, zoals de ploeg momenteel draait, zeker nog verbeteren. J.V.H. De wedstrijd S.K. Aalst - Eendracht Aalst die wordt ge speeld in het kader van de ingebruikneming vian de moderne verlichtingsinstallatie van S.K. vormt het voorwerp van vele gesprekken. Vandaar dat men mag aannemen dat donder dagavond 24 ,februari om 19u30 de belangstelling groot zal zijn voor deze stedelijke derby. Het is trouwens vrij lang geleden dat de Aalsterse ploegen nog met elkaar dei benen kruisten. Men zal zich nog wel de ontmoetingen herinneren van Volharden en Eendracht. Wedstrijden die tot de verbeel ding van de toen reeds talrijke voetbalfans spraken en waarin beide ploegen hun prestige op het spel zetten. Sedertdien is er in de Aalsterse voetbalwereld heel wat gebeurd en ver anderd. Eendracht maakte al een hoge vlucht en behoorde reeds tot de elite van ons Belgisch voetbal. Het werd toen teruggeslagen vooral door het geval Blavier maar timmert sedert een paar jaar aan zijn come-back. Volharden gooide het op een fusie met Adelaars en daaruit sproot dan Sport kring Aalst een klub die momenteel haar weg aan het ma ken is in da hoogste provinciale afdeling. S.K. Aalsti en Een dracht hebben hun wedstrijd aan aantrekkelijkheid doen win nen door hun jongste verrichtingen. S.K. Aalst dat S.K. Ge raardsbergen uit de top speelde, haalde vorige zondag een niet eens onverdiend gelijkspel bij /leider E. Aalter. Oranje groen werd zelfs door de tegenstander vrij hoog gekwoteerd. Het bracht inderdaad genietbaar voetbal. Vandaar dat men mag stellen dat de afwezigen ongelijk zullen hebben. Eendracht Aalst zal met zijn beste opstelling tussen de lijnen komen. Voor de voetballiefhebbers dus een buitenkansje. Gelet op de goede betrekkingen die beide klubs onderhouden mag men zich aan een soortieve match verwachten. Aan deze wedstrijd is de beker van ons weekblad verbonden. J.V.H. S.K. Aalst-Brakel 1-2 Brakel, vlugger op de. bal en snelleri inzake' uitvoering trad zondag 11. op het Konkelgoed verdiend als winnaar uit het strijdperk na de topwedstrijd in eerste provinciale tegen S.K. Lebbckc. Brakel, geruggesteund door een massa sup porters. - het is lang geleden dat' de JLcblreekse kassier nog 830 toeschouwers mocht registreren - Lebbeke dat nochtans de diensten moest missen van spelmaker Bettens en hog een paar reserven moest inzetten, «liende zich aan als d© meest ernstige kandidaat op de titel. S.K. secretaris Robert Huy- gens stak rta de wedstrijd zijn bewondering voor de" bezoe kers niet onder stoelen of banken. «Speelt Aalter mis schien meer verfijnd, dan is het voetbal van Brakel robuuster akkurater en meer doeltreffend. Brakel heeft op mij beslist een grote indruk nagelaten en ik tip op deze club als de grootste kandi daat voor de eindlauweren.» Over de prestatie van S.K. zelf citeerde hij «Het is in dit toptreffen nogmaals tot uiting gekomen dat wij nog steeds worstelen met het ge mis aan maturiteit bij onze jongere spelers. Het eerste doelpunt van Bra kel was daar een typisch voorbeeld van. Het is zo dat jongere spelers niet altijd op het gepaste moment het ini tiatief in handen durven ne men. Dat is geen verwijt maar een zuivere vaststelling. Neem trouwens van mij aan dat ik met deze vaststelling niet alleen sta. Langs de an dere kant nadat Verhulst de penalty had omgezet, stak er voor onze poulains nog een gelijkspel in. Maar eerlijk ge zegd. onze voorspelers missen toch nog teveel kansen om volledig aan bod te kunnen komen.» E.D.M. eiale) 209 betalenden, en dat werd daar nog vrij veel ge noemd. Eendracht Zele, (3e nationale) en toch vrij be hoorlijk geklasseerd kreeg 740 betalenden op zijn ter rein. De ruim 700 toeschouwers hebben wel geen hoogstaan de partij voetbal beleefd, daarvoor werd er immers hyper-nerveus voor de pun ten gestreden, maar de span ning bleef 90' lang in de lucht. Om de haverklap noteerde men gevaarlijke standjes in de omgeving van de beide doelmonden. Robur heeft uit eindelijk, zij het niet zonder moeite de minieme voor sprong tot het einde op het bord weten te houden. On verdiend is dat Tesultaat be paald niet, maar had het een gelijkspel gebleven of gewor den daar had wellicht geen enkele haan, noch in Moer zeke, noch te Baaasrode lang over gekraaid. E.DJM. schop na handspel van een thuisverdediger en het twee de goaltje van de Lebbeke- naar Van der Jeught die dankbaar een voorzet van de jonge Van der Bracht mee- graaide. Dat Hamme te Geraardsber gen niet als favoriet uit de startblokken schoot, was geen geheim, maar toch dient gezegd dat VW de nederlaag niet verdiende. Intussen zakt blauwwit weer naar de ge vreesde „degradatiezone", al heeft de dichste achtervol ger, Sint-Gillis-Waas, nog al tijd een achterstand van drie punten goed te maken. Dat is de hele wereld niet op acht zondagen voor de .finish. Een thuiszege tegen Lebbeke kan weer orde op zaken stel len en de Hammenaars wat rustiger naar het einde van deze niet zo geslaagde kom- en toeleven. J Voetbalkalender Jvoor zondag 20 februari Lokeren - Wintersïag Merksem - E. Zele Menen - E. Aalst J. Lede - Merchtem j KAVD - Hoogstraten SK Aalst - O Isa St.-Gillis W. - Buggenhout I I Hamme - Lebbeke j Kieldrecht - Robur k Baasrode - Waarschoot Haaltert - W. Moorsel Nieuwerk. - Zulte Terjoden - Etikhove Huise - Mere 5 Hofstade - Erembodegem 2 5 Kerksken - Edixvelde J E. Meldert - Bambrugge J J Serskamp - Erpe I Schellebelle - Oudenhove J I Stekene - Sp. Appels Oudegem-SK Grembergen 5 |j Overmere - Ledeberg 5 b Wieze - Erondegem k Ede - Thor Meldert Berlare - Bavegem Herdersem j j Doggen - Smetlede S. Moorsel - Wichelen I Rupelmonde - E. Gremb. f Heikant - W.B. St.-Niklaas j De Lebbekenaar Dirk Hiel leverde voor le klasser Me- chelen een goede prestatie. «Zeker de omstandigheden in acht genomen. Dinsdag zat hij immers nog met een zwa re verkoudheid geplaagd,» al dus afgevaardigde Rik De- rongé. Het belette Dirk niet na de match in de kleedkamer oot moedig te zuchten: «Als het zo voort gaat, hang ik mijn schoenen aan de haak». Die uitspraak had echter minder met zijn eigen prestatie dan met de meer dan stugge dek king vian Hadziabdic te ma ken. Dirk studeert momenteel aan de sporthumaniora te Boom. Zijn ambities liggen echter ergens anders. Iedereen te Mechelen weet dat hij vooral vorig seizoen gretig zat uit te kijken naar oproepingen voor nationale trainingen met de Uefa's en nu met de be loften. In dat opzicht heeft men hem bij zijn klub tot de orde moeten roepen. Op trai ningen gaf hij immers alles maar zijn inzet voor eigen publiek liet vaak te wensen over. Of lvij voetbalde te per soonlijk. Eens dat hem dui delijk gèhiaakt was dat hij zijn «internationale droom» alleen zou kunnen waarma ken door zich voor de klub in te zetten is hij zich meer ten dienste van de ploeg gaan stellen. Intussen is hij een jaartje ouder geworden zodat hij minder terugschrikt voor een hard kontakt. Met die instelling is hij nuttiger geworden voor zijn ploeg. Uitslag tombola Vrije vlucht Schellebelle 8344 3234 8099 6135 8370 0992 9973 870' 3616 8213 5654 9091 6772 2524 8650 3681 2224 4399 3920 2353 1103 6403 1352 5761 9257 7843 5702 6907 3912 5929 Uitslag tombola Sportvrienden Schellebelle 203 382 087 289 398 102 343 430 De prijzen kunnen wor den afgehaald tot 1 maart in café Prado, Dendermondse steenweg te Schellebelle. V.S. Pat en Rik: Milaan Patrick Lerno en Rik Caethoven zijn na de «toe- komstzesdaagse» te Ant werpen naar Milaan af gereisd. Daar stond dit team na twee dagen aan de kop van de klassering. (mm) Albert Van Damme Te Gooik zagen de cross- fans nog eens de «goede» Albert Van Damme aan het werk de 36-jarige «leeuw» liep meer dan een volle minuut voor natio naal kampioen De Block binnen. (mm) Paul De Brauwer Derde was Paul De Brau wer in de A-veldrit te Gooik. Slechts Van Dam me en 'trikolore'De Block finishten voor hem. (mm) Pierre D'Haese Fiere D'Haese blijft de plak zwaaien in het WAOD-veldrijderswereld- je. Te Scheldewindeke won hij voor zijn «eeuwige rivaal» Danneels. In Aai- gem eindigde hij tweede achter die lastige klant. (mm) Jefke Peelman Achtste te Scheldewinde ke en Aaigem dat zijn de jongste resultaten van ve teraan Jef Peelman, de vliegende postbode uit Uit bergen die. ondanks zijn leeftijd, aktief blijft als W AOD-cyclocrosser. (mm) Wilfried Wesemael Wilfried Wesemael de su perpechvogel van het sei zoen 1976, reed een uit stekende zesdaagse te Ant werpen. Als het de Gijze- gemnaar een klein beetje voor de wind gaat op de weg, horen we nog wel van hem. (mm) Freddy De Kerpel

De Voorpost | 1977 | | pagina 17