VIER GOALS VAN WELLEKENS Romain Dierickx en Vera Eeckhoudt laureaten BETER DAN VERWACHT Petanque winterkampioenschap interklubs MTSA-voetbalvierbönd Verkiezing sportman en sportvrouw van het jaar te Appels Korporatief verbond gewest Aalst Post Erembodegem winnaar van de dag KrUBfBUIWli K.S.C. Denderstreek blaast verzamelen J.K. kompetitie Tumulteuze speeldag Setokvoetbalverbond Moeilijke opdracht voor Blauw wit Sporthal Buggenhouts liefhebbers- verbond W ZONDAGREEKS De ongenaakbare leiders- ploeg Nieuwe Wijk Hofstade heeft nu reeds vijf punten voorsprong op zijn achter volgers die dan nog één of twee wedstrijden meer heb ben betwist dan de Hofstaad- se paarswitten De ster van deze speeldag werd Dirk Wellekens die liefst viermaal de Inno-doelman kon ver schalken. De bezoekers wa ren nochtans vroeg in de wedstrijd op voorsprong ge komen langs Luk De Backer en de thuisspelers dienden tot kort voor rust te wachten om een inzenden van Erwin Coen door Dirk Wellekens in het doel te zien verlengen Na de rust iwas er maar één ploeg meer op het terrein en ook één Dirk Wellekens die nog drie prachtgoals voor rijn rekening nam Adelaars domineerde de eer ste speelhelft volledig en be kroonde dit overwicht dan ook met goals van Antoine Van Caeneghem en Paul Kin dermans, na de citroentjes begon Bonanza beter mee te spelen en kreeg het ook een eerreddend doelpuntje langs Rudy Stadveldt. Kruis Moorsel won verras send op het plein van een ontgoochelend VK Molenstr. dat André Van Goethem met rood van het plein zag ge stuurd worden dit wegens aanslag op de puik leidende arbiter Keppens die deze voetbaüvlegel (oog geschorst in de BVB) terecht met de zwaarste sankte bestrafte Opvallend rijn ook de uit- overwinning van Pelikaan (op Sint-Job) en het gelijk spel van Amapola (op OC Aalst). UITSLAGEN Morta - De Kever 5-1 Sint-Job - Pelikaan 2-5 Nieuwe Wijk - Inno 4-1 Jaca - Stampia 4-1 OC Aalst - Amapola 2-2 Molenstraat - Kruis 1-2 Timarcha - Real Familial 2-1 Bonanza - Adelaars 1-2 KLASSERING 1) Nieuwe Wijk 19 34 2) Timarcha 20 29 3) VK Inno 20 29 4) FC Morta 19 28 5) Real Familial 21 28 6) VK Molenstraat 19 25 7) SK Sint-Job 19 25 8) VK Adelaars 20 23 9) SV Pelikaan 21 20 10) FC Jaca 18 18 11) DV Stampia 20 17 12) OC Aalst 21 13 13) SK Kruis 21 12 14) VK Bonanza 21 8 15) FC Kevers 21 8 16) Amapola 22 7 Volgende zondag geen wed strijden. ZATERDAGREEKS Red Star stevent op een eer set titel af het versloeg nu ook het Spaanse favorieten team Rayo Espanol dat slechts in extremis het fa tale doelpunt diende te in- kasseren. Enkel Feb kan de Opdorpenaren nog bedreigen, doch de nipte thuiszege te gen DDT laat ons niet toe veel krediet te geven aan de mannen van Luk Schelfhout en kompagnie Preflex had een gemakkelijk hapje met het bezoekende Leeuwerik team dat slechts met tien man opdaagdede mannen yan voorzitter De Wit scoor den achtmaal langs Roland Roelandt (3), Marcel Van Nuffel (3), Frangois Weec- kers en Willy Van De Putte. Slechts in het laatste kwar tier kon Leeuwerik Hangs Jommeke Van Den Abeele te- genscoren Groot Aalst ver dedigde zich puik tegen Hei- plas dat in Jong Ledespeler Lowieken Christiaens een goalgetter vond die tweemaal doel trof Melckenbeeck kwam vroeg in de wedstrijd tegen Strooiers op voorsprong dankzij een mooie treffer van Mark Van Den Eeden. Op het kwartier ontstond er in het midden veld een schermutseling die uitdraaide op een natrappen door Paul De Croock, die dan ook prompt door scheidsrech ter Valère D'Herde van het terrein werd verwezen. Na rust poogde het met tien spelende Hofstaadse team te rug te slaan doch verder dan en kanondoelpunt van Trees Veldeman kwam het niet de thuisploeg had in Mark Van Den Eeden. Alfons Melcken beeck en Mark Clinckspoor mensen die een doelpuntje konden aanbrengen, zodat een overdreven eindstrand werd bereikt. Uitblinker van deze partij was ongetwijfeld Willy Middernacht die vermoedelijk volgend jaar bij Jong Lede zal aantreden. UITSLAGEN FEB - DDT 3-2 D'Hondt - El Quijote 5-0 Groot Aalst - Heipias 0-2 Preflex - Leeuwerik 8-1 Red Star - Rayo 1-0 Melckenbeeck - Strooiers 4-1 KLASSERING 1) Red Starr r 18 32 2) Feb Europe 18 30 3) UD Rayo Espanol 17 26 4) Melckenbeeck 18 26 5) Prleflex 18 26 6) Heipias 18 18 7) VK D'Hondt 17 16 8) Strooiers 17 16 9) DDT Hofstade 18 12 10) Leeuwerik 18 9 11) Groot 17 8 12) VK Sportief 17 7 13) El Quijote 17 2 Kalender voor zaterdag 19 februari om 15 uur Groot Aalst - VK D'Hondt Rayo - Leeuwerik Sportief - DDT El Quijote - Strooiers Hei plas - Preflex Melckenbeeck - Red Star Vrij Feb Europe Aalst Dirk Daelemans Oallebaut (a) is vorige zaterdag door Post Erembodegem definitief uit koers geslagen voor de eindzege. Het verloor vrij verrassend met 1-2 cijfers nadat het in de eerste de mogelijkheden op een ruime winstmarge had laten liggen. Callebaut (a) was iq de eerste vijfendertig minuten zeker de beste formatie. Het kende reeds na amper 5' sukses. Doch dit ope- ningspunt door Schockaert gelukt nadat de Post-doelman de bal even losliet, kreeg geen opvolgers. De Wieze- aanvallers haalden geen nut uit nog minstens 3 bruikbare kansen. In de 2e helft tapte Post uit een andër vaatje. „De gasten klommen' onmid dellijk naar 1-1 lèhgs Van Mol toen stopper en doelman mekaar hinderden. Amper 1 min. later werd het 1-2 toen een centrale verdediger even aarzelde om tussen te komen en Cardon maakte de roos. Post zou dan voor de rest de situatie beheersen. Bouw, dat bij Bank B.L. met klein verschil won mag een kaarsje branden voor rijn doelman De Coster. Deze heeft immers een ruim aan deel in de overwinning die Bouw een bliksemopmars en Matthijs rondde zegevierend af. Onmiddellijk na de rust kwam Bank BI. langszij door een treffer van Baeten. Amper 1 min. later was er over de inzet beslist toen Willems uithaalde. Resocub heeft bij F.F.R. 2 ,.')oelpunten moeten inkasseren en moest meteen ook de dui men leggen in een wedstrijd waarin geen van beide ploe gen een bepaald overwicht kon afdwingen. Met die overwinning heeft F.F.R. rijn kans op de eindzege gaaf weten te houden. Kennis opende in de le helft de score en hoe hard Resocub ook werkte het kwam niet over deze handikap heem Kennis, alweer hij, zou na de kampwisseling de voor sprong verdubbelen. Resocub sloeg door deze nieuwe op doffer echter niet tegen de grond, maar toog opnieuw in de aanval. Maar het kon geen doelpunt opbrengen om dat het dat tikkeltje geluk miste. Tot bij de rust hield Calle baut (b) het been stijf in de wedstrijd met leider Honda. Daarna verdween het echter onder de pletrol. S.A.F. spelde tegen Somati een goede wedstrijd en won dan ook verdiend. J.P. Mar tens, die zich momenteel in een prima konditie kan ver heugen zette met een doel punt op het einde van de le helft en MJ het begin van de 2e de thuisploeg op het zege pad. Somati kwam nog tot 2-1 terug doch even later ontnam Hugo Torrekens de bezoekers alle verdere illu sies. J.V.H. UITSLAGEN Honda - Callebaut Cb) 2-0 Somati - S.A.F. 1-3 Bank BX. - Bouw 0-1 F.F.R. - Resocub 2-0 Dessoden - V.V.T.T.A. 1-2 Callebaut (a) - Post Erembodegem 1-2 STAND 1. Honda 10 p.; 2. F.F.R. 10 p.; 3. Bouw 8 p.; 4. S.A.F. 8 p.; 5. Callebaut (a) 7 p.; 6. Post Eremb. 7 p.; 7. Bank B.L. 6 p.; 8. Resocub 6 p.; 9. V.V.T.T.A. 4 p.; 10. Dessoden 3 p.; 11. Intercom 1 p.; 12. Oallebaut (b) 1 p.; 13. So mati 0 p. Nu zaterdag is het voor de renners aangesloten bij de K.S.C. Denderstaat verzamelen geblazen in de kantien van het Sportstadion Osbroek te Aalst om 15 uur. Daar zal overge gaan worden tot de uitdeling van de uitrusting. De klub- kampioenschappen hebben plaats op zaterdag 26 februari aan de Oude Gentbaan te Aalst. Om 13.30 u. werden de nieuwelingen voor een eerste konfrontatie de baan opge stuurd en om 15 uur wordt gestart bij de junioren-liefhebbers. J.V.H. Liefst twee matchen hebben een 0-5 forfaituitslag opge leverd Terlanden stelde in rijn match tegen Timarcha een geschorste speler op, wat vlug gesignaleerd werd aan de scheidsrechter die deze overtreding op rijn match- verslag heeft aangetekend. Ook Nijdrop verliest met for- faitdjfers toen een Opwijk- se speler van het terrein werd verwezen bleek gans de Nijdropploeg met hem soli dair wat de referee tot een schorsing deed besluiten! Tuf Tuf kwam tegen Liludamo niet verder dan een dubbel- blanke eindstand zodat ze al weer een punt achterstand meer oplopen tegenover lei der Fabrieksken. Pallieter verloor heel verrassend van een knap kombinerend Jome dat nochtans tegen een 0-2 achterstand diende op te kij ken na doelpunten van Paul De Croock en Chris Janssens. Toen Luk Van Caeckenber- ghe wegens liesbreuk bij de Hofstadenaars uitviel brak de veer en kon Jome nog drie maal tereke scoren zodat ze een heel verdiende zege in de wacht sleepten In de fair-play is de stand op het ogenblik zo dat we Jome, Efsee, Tuf Tuf, Ti marcha, Sint-Joris, Kreja en Ypsilon bij de meest spor tieve ploegen kunnen citeren. Bij de eerder onsportieve ploegen heeft Teriinden het laagste aantal punten, wat niet tot hun eer strekt. UITSLAGEN Kreja - Sint-Joris 1-3 Liludamo - Tuf Tuf 0-0 Ypsilon - Twentiërs nmg. Terlinden - Timarcha 0-5 Fabrieksken - Nijdrop 5-0 Efsee - Eurekq 3-0 Jome - Pallieter 3-2 KLASSERING 1) Fabrieksken 19 34 2) Tuf Tuf 19 30 3) Sint-Joris - 20 26 4) TwentiëTs 19 22 5) Efsee 20 22 6) Kreja 20 22 7) Ypsilon 19 21 8) Liludamo 20 21 9) Pallieter 20 20 10) Timarcha 19 17 11) Nijdrop 19 16 12) Jome 19 14 13) Tanu 19 13 14) Terlinden 20 7 15) Eureka 20 5 Volgende zondag is er een vrije kalenderdag voorzien, de J.K.-voetballers gaan kar naval vieren Dirk Daelemans De wedstrijd die op het voor nu zaterdag af te werken programma doorpriemt is on getwijfeld Leeuwerik Blauw wit (a). Men hoeft zich maar even over de rang tabel te buigen om tot deze vaststelling te komen. Het moet nauwelijks worden be toogd dat FC Moerstraat met belangstelling naar de uitslag van voornoemd tref fen zal informeren. De leider zou immers voordeel kunnen halen uit het resultaat. Voor Moerstraat zal de wedstrijd bij SV Apostelken slechts een klusje rijn- C. Hofstade moet de wedstrijd bij een verzwakkend Ocarina naar zijn hand kunnen zetten en voor O.C. Aalst zitten adder tjes in het gras bij FC Sport. In de tweede klasse loopt lei der Sportief Appels niet het minstegevaar in rijn thuis wedstrijd met V.K. Moorsel- baan, terwijl St.-Meldert aan Groen-wit geen lastige klant zal hebben. Men mag dus gerust duimen voor een zege van de kopploegen. J. Welle - St. Anna wordt een gelijk- opgaande wedstrijd waarin het homevoordeel de winnaar zou kunnen aanduiden. J.V.H. PROGRAMMA voor 19.2 Ligaklasse FC Sport - OC Aalst Leeuwerik - Blauwwit (a) SV Apostelken - FC Moer straat Ocarina - C. Hofstade E. Welle - Heirijde Tweede klasse VK Post - RB Zottegem St. Meldert - Groen wit SK Leeuwkens - PZN Aalst J. Welle - St. Anna Sp. Appels - VK Moorselbaan De supportersklub de "Me lisvrienden" organiseren op zaterdag 19 februari een sport bal ten voordele van haar poulain Dirk Melis. Dit dansfeest gaat door in zaal den Uil vanaf 21 uur en het orkest "Ray- al" speelt ten dans. De toegangskaart kost 50 fr. D.D. Een bomvolle zaal, een sfeer Van jewelste in de «Concordia» te Appels en bovenop* een aantal sportieve «Appelaars» die hun inspanningen van het voorbije jaar met een officiële erkenning bekroond zagen. Zo kunnen we d© jongste «Sport- nacht» te Dendermonde-Appels samenvatten. Burgemeester Albert Cool was „effe weggelopen" om bij „zijn" mensen te zijn en bleef ten slotte een heel poosje. Lang genoeg om nauwgezet toe te kijken of de ..stemmentellers" zich niet vergisten en kontroleerde, zoals het een neutraal man past, de verrichtingen van een toch wel objektieve jury waarvan Gaston Vermeiren de bedaagde voorzitter was. De jury-voorzitter had al eer der op de avond de klublau- reaten naar het podium ge lokt en André De Wit deed (sumier) het curriculum vi- tae vandal die sportieven uit de doeken. Appels korfbalklub wees F. Vermeir als de verdienstelijk ste man aan en Marleen De Swaef werd de gelauwerde korfbaldame. F.C. Appels haalde bestuurs lid Frangois De Smedt uit de geelzwarte anonimiteit. Voor F.C. Zandstuivers klom Gil bert Timmerman, bestuurs lid en gelegenheidsdoelman, het eerder wankele trapje op. Kaatsklub „Halve Maan" pikte referee Jozef D'Haese, een man die in het voetbal seizoen met het Zandstuivers- vlaggetje rondcrosst, als „ver dienstelijkste" uit. De „Wie- lertoeristenklub Zandtrap- pers" meent terecht dat dc 65-jarige Frans Olifiers recht heeft op een onderscheiding. De „Sportvrienden", een piepjong voetbalploegje waar in blijkbaar ook veteranen tegen een balletje trappen, stuurden de 44-jarige Alfons Raes naar de Zandstraat. Met Hubert Van Hoorde en Vera Eeckhoudt sloegen de Zand ruiters een dubbelslag en Sparta Appels hield het bij keeper Romain Dierickx. Uit al die klubs en verenigin gen moesten DE sportman en DE sportvrouw van het jaar gehaald worden. Vijftig pro cent van de stemmen ging naar de vox populi" de an dere helft naar de vijfkoppi ge jury. Bij de dames werd het een autentieke nek aan nek race. Er werd geteld en herteld en ten. slotte bleek dan toch dat het paardrijdende meisje Vera Eeckhoudt zes stemmen meer totalizeerde dan het vriendelijke korfbaldametje fe Marleen De Swaef, die I prompt de 'prijs van de jury* J kreeg toegewezen. Sportman van het jaar, met een eigen- E lijk verbijsterende meerder-u heid, werd keeper RomainV Dierickx, de steunpilaar van j Sparta Appels. Voor de klubtrofee was err' een duidelijke voorkeurj voor de tweede keer was Ap-_ pels Korfbalblub de triomfa-f tor. De Concardiaschuttersl| strandden op de valreep enl mochten met de Voorpostbe-, ker huistoe. P Romain Dierickx werd inP triomf door zijn „strijdmak-l| kers" op de 'schouders ge dragen. De andere laureateni en gelauwerden kregen even-*0 eens hun deel van de toe-^ juichingen. B Al na al een geslaagde twee-jv de editie van dit door hetju feest- en jaarmarktkomite&ei opgezette initiatief. Jammer, genoeg was er geen „prijst van het publiek" voor hetin, populairste jurylid. In dat'®1 geval zou die alleszins naai*®< André De Wit rijn gegaan het applaus voor .de „presenfO tator" zwol immers het fel#1! aan toen de „neutrale vijf® aan de talrijke aanweziger6 werden voorgesteld. T MARC MARCEL. Appels verkoos met Romain Dierickx en Veerle Eeckhoudt de sportman en sport vrouwe van het jaar. Voorzitter Gaston Vermeiren en sekretaris André De Wit van het Sport- feeetjsb en jaarmarktkomitee mogen fier rijn op hun organisatie. REEKS 1 R.M.S. - Lambrecht 4-7 N.C.V. - F.C. Joso 2-1 Pinguinboys - Van Den Eede 2-1 Red Star - Nijverseel 4-0 Rangschikking 1) Red Star 14 23 2) Nijverseel 14 20 3) N.C.V. 13 19 4) Pinguïn Boys 14 18 5) F.C. Joso 14 16 6) Lambrecht 14 11 7) Van Den Eede 14 9 8) Sp. Royen 14 7 9) R.M.S. 15 3 REEKS 2 Onderwijs-Kl. Willebroek 3-5 Mansteen - Broekkant 5-0 Joeren - Moleken 2-1 Heyzijde - Vieux Temps 2-0 Rangschikking 1) Heyzijde 15 26 2) Joeren 14 22 3) Moleken 15 20 4) Klein Willebroek 14 18 5) Magda Boys 14 15 6) Vieux Temps 14 12 7) Onderwijs 14 8 8) Mansteen 14 7 9) Broekkant 14 0 E.D.M. Pe dertiende speeldag van DERDE AFDELING A KLASSEMENT NA Mistral A 11 6 het winterkampioenschap in- Apollo A - Zelzate B 4-5 DERTIEN WEKEN Gent 11 4 terklubs gaf volgende uitsla gen EERSTE AFDELING Artevelde C - Pinede Schorpioen - Patijntje Verbroed. B - Gent 2-7 8-1 8-1 EERSTE AFDELING Schorpioen A Alosta A 11 11 10 9 Artevelde Coninxdonck DERDE AFDELING 11 11 A 4 2 Alosta A - Mistral 7-2 DERDE AFDELING B Mistral 11 8 Schorpioen 11 11 Schorpioen B - Artevelde A - Verbroed. A 4-5 Coninydonck A 11 8 Verbroedering B 11 9 Coninxdonck A 7-2 Zelzate A - Bevers 5-4 Shorpioen B 11 4 Apollo A 11 b Patijntje - Artevelde B - Apollo B 5-4 Alosta B 11 3 De Pinede 11 4 Coninxdonck B 3-6 Mistral - Sopec 1-8 Coninxdonck B 11 2 Gent 11 4 Alosta B - Schorpioen A TWEEDE AFDELING 2-7 VIERDE AFDELING Schorpioen - Heirnis 4-5 Patijntje TWEEDE AFDELING 11 0 Patijntje Artevelde C Zelzate B 11 11 11 4 4 3 Coninxdonck - Zelzate 4-5 Duvels - Verbroed. B 4-5 Zelzate 11 9 Alosta - Mistral A 7-2 Apollo - Pinede 5-4 Mistral B 11 7 DERDE AFDELING B Schorpioen - Artevelde 7-2 Verbroed. A - Zelzate 45 Alosta 11 6 Apollo B 11 8 Mistral B - Gent 34 bye': T?c«!ny-Boeing Schorpioen 11 6 Sopec 11 8 Zelzate A 11 8 De Bevers 11 6 Verbroedering A 11 6 Artevelde B 11 3 Mistral 11 3 Artevelde A 11 2 VIERDE AFDELING Zelzate 12 10 De Pinede 12 8 Boeing-Boeing 11 8 Verbroedering B 12 6 Heirnis 11 6 Apollo 11 5 Verbroedering A 12 4 Schorpioen 11 3 De Duvels 12 2 Neptunus Aalst nam met een aantal jeugdige zwemsters en zwemmers deel aan de eerste dag van de distrikt- kampioenschappen voor kadetten en miniemen die te Eeklo georganiseerd worden. Zo vroeg op het seizoen worden normaal geen uitzon- delijke prestaties verwacht, daar de zwemmers pas uit de weerstandstraining komen en slechts pas aan de snelheidstraining begonnen zijn. Toch waren de prestaties in het algemeen genomen verre van slecht Rosita Sergeant zwom zich naar een vijfde plaats in de 100 m streek in de voor haar matige tijd van 1'24"3. Een normale tijd had haar zeker een derde plaats kunnen opleveren. In dezelfde wedstrijd werd Anneke Bombaert twaalfde in 1'12"7, wat voor zeker niet slecht kan genoemd worden. De Aalsterse jongensminiemen vochten in de 100 meter crawl een onderonsje uit op dertig deelnemers werden zij resp. elfde, twaalfde, dertiende en veertiende met een goede 1'08"4 voor Kristiaan Buyl, gevolgd door Eddy Me- daerts in 1'08"7 (Eddy begint gewoon iedereen te ver rassen), Frederik Gheyssens maakte met zijn 1'08"8 een bewijs dat hij langzaam maar zeker terugkomt en Alain Buys zwom 1'09"2. Jürgen Goossens. geen spe cifieke rugzwemmer, kaapte toch een mooie zevende plaats weg in 1'12"6, Gino Goessens werd hier tiende in 1'15"0. In dezelfde discipline, maar dan bij de meisjes, werd Annelies Van Thienen vijfde in een goede 1'20"3 (zij komt er zeker), Ann Bombaert haalde hier een vijftiende plaats in 1'25"6. Over tweehonderd meter wis selslag vier zwemwijzen behaalde Frederik Gheyssens een verdiende vijfde plaats in 2'45"8 terwijl Kristiaan Buyl tiende finishte in 2'53"5. Een schitterende prestatie leverde Jürgen Goossens, DE hoop van Neptunus bij de heren tijdens de 100 meter vlinderslag kadetten jongens werd hij prachtig derde na Hendrik Van Steenberghe en Axel De Gheseile met een persoonlijk rekord in 1'04"6 en slechts 6/10 na de tweede Voorwaar een jonge man die dit jaar en ook nog de volgende jaren nog heel wat gensters kan slaan, misschien in het vooruitzicht van Moskou 1980, waarvoor hij momenteel een ernstige kandidaat blijft. Gino Goossens werd hier zesde in 1'09"0 eveneens een opgemerkte prestatie voor deze specifieke crawlzwem- mer. Neptunus de'éd zijn faam van als vlinderspecialist alle eer aan met een prachtige vierde plaats voor Anne lies Van Thienen In de 100 meter kadetten meisjes, haar tijd 1'15"4, zij klopte onder andere Greta Van Tieghem en Suzy Gillis toch reeds grote namen in de vlinder slag De miniemen-jongens, samengesteld uit de vier crawl- zwemmers, deden het puik in de aflossingswedstrijd en behaalden een mooie tweede plaats na KZK en voor Ghent Swimming Club, Temse Scheldezwemmers, Blan- kenberge en Meetjesland. Met een dergelijke jeugd is de toekomst van ZNA bepaald in goede handen na een minder geslaagd 1976 Dirk Daelemans. jen Ut fli ten Ha: t v be id •trie Do i eor stri ikt stri

De Voorpost | 1977 | | pagina 20