B 0 H J K L M P T U V (/Tussen haakjes) GEKNIPT WAT DOET TANU DIT JAAR NOG ALLEMAAL? n u uw ABC !,l VERPACHTING KANTINE SLACHTHUIS De Voorpost -18-2-77 - 25 HEB STEEDS BIJ DE HAND VAN TELEFOONNUMMERS^ EN ADRESSEN 1 RCA tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij Tentoonstellingen - retrospectieven - open bare verkopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Grem- 1 bergen. eeckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matras sen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex Bergemeersenstraat 18, Aalst. I omar 053-21.25.56 I Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en I handelaars. Rechtstreeks aan fabrieksprijzen (enig in Bel- f giè). 1 Schoolstraat 54, Aalst 'hondt Simon 053-21.15.64 .10, r Wijngaardveld. Aalst Speciaist in schuifdaken, voortenten, autogamienngen ei zonnetenten. uro-Home 052-21.62.71 Binnenhuisdekoratie O L.-Vrouwstraat 33, Lebbeke De j totaalzaak voor het interieur esmeed 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitin- gen, poorten enz M. De Backer, Kon. Albertstraat 75, Dendermonde. erman 052-21.38.i6 Michem Tapison. nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Mich9m, Potiaulaan 16. St - Gillis-Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen O-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- I kledij en camping. Statiestraat 21. Lebbeke Kroostnjke Gezinszegels om, leen qerust 053-21.60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhou-l ding. Inlichtingen bij Van den Berghe, Droeskouterstr 12, P Haaltert. 1 :n 053-70.13.39 Stationsplein, 6. Aalst Specialist: koude schotels, bereide vleeswaren, belegde broodjes. eubelen De Wolf De grootste meubelzaak der streek Molendries 3, AALST 053-21.63.91 I vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardisette, tergal enz Zonneblinden, Luxaflex, Louver- drape, vouwdeuren, modern fold, meten afwerken' en plaatsen. Guido Michem. Potiaulaan 11, Dendermonde. ubliciteit 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een een voudig begrip wordt omgezet Raadpleeg haar speaa- listen. Iuando 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis. quid, quo. quando. quomodo enz wie. wat, waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen m verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper erav 053-21.76.08 Molenstraat. 70, Aalst SERAV heeft jaar in jaar uit, en voor om het even welke gelegenheid, het gedroomde geschenk! Van huwelijkslijsten I tot prachtig-modeme zitmeubelen; van typische kleinere design-geschenken tot en met klasrijke tapijten. Couponnenhuis 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle I stoffen (zelfs per m.) 1 Moorselbaan 556 Aalst rmar 053-21.68.98 Moorselbaan, 73. Aalst Het huis waar u alles vindt. Voedingswaren aan dscountprijzen. Kom eens lanos Dank U. erzekeringen 053-21.71.45 Van Den Hauwe Gaston Zoon. Financieringen. Gentsestraat nr. 97, 9300 Aalst f ooninrichting Pieter Coecke 053-70.09.12 Hedendaagse woonkultuur Internationale vormgeving In richten van winkel - bureel - café - restaurant - keuken - living enz... Volledig werkteam - Binnenhuisarchitekt ter beschikking Molenstraat 42-44. Aalst y n 052-21.40.60 een toverformule'' Neen een vergelijking. Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meproblemen Bel even naar Groep De Cuyper f vonne en Jozef 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman. Gentsestraat 4-6 Aalst Alle herstellingen 1 jaar waarborg, gratis onder houd Prijzen vanaf 4 900 F tot 150 000 F Alle modellen .ut voorraad leverbaar Eerlijk. We wisten niet dat het mogelijk was, we wrijven onze ogen nog eens uit maar zwart op wit liggen de bewijsstukken vóór ons: het volledige jaarprogramma met geda teerde aktiviteiten van een jeugdklub. Niet zomaar een grof schema of vrome wensen, maar in 33 blz. en een voorwoord speelt men het klaar om gedetailleerd tot 1 januari 1978 de aktiviteiten op een rijtje te zetten. Dat moest ons toch even van het hart, ook al staat er dat eventuele wijzigingen mogelijk blijven... Het is de jongerenraad van jeugdklub Tanu die dit programma opstelde ten behoeve van de Tanuleden. BEHEERRAAD Voor op dit programma in te gaan, eerst een paar losse Tanuberichten. Om de twee jaar is er daar een herverkie zing van de beheerraad, zo als in de statuten bepaald is en binnenkort breekt dit tweejaarlijkse ogenblik weer aan. Daarom worden tegen uiterlijk 3 maart kan didaturen ingewacht bij dhr. Julien Cooreman, voor zitter Tanu, Ten Berg 92 in Aalst. Voorwaaraen: na zijn of worden van de klub, 21 jaar oud zijn, en de Bel gische nationaliteit bezit ten. (nvdr. dit komt ons vrij racistisch voor, als men dit Skouts Baardegem tussen papier en eetmaal DeSkoutsgroep van Baardegem (V.V.K.S. Sint-Margarcta) laat deze maand dubbel en dik van zich horen. Tussen de gewone aktiviteiten door met haar leden heeft men daar nog wat speciaals in petto. Op zaterdag 26 februari gaan ze de bevolking ontlasten van hun overvloed papier. Milieubewust als ze zijn betrouwen ze erop dat het ene papier het andere oplevert. Bij voorbaat danken ze dan ook alle Baardegemnaars voor hun medewerking, (die ook nog een stuivertje opbrengt voor deze skouts, die zich zoals alle jeugdgroepen wel kunnen gebruiken). Morgen zaterdag 19 februari evenwel steekt de leiding van die groep gezellig de beentjes onder tafel samen met de ouders van de leden. Na het eetmaal voorziet men tijd om gezellige spelle tjes te doen en om de ouders uitleg te verschaffen over 't «hoe» en «waarom» van de hedendaagse skoutsbeweging. Twee initiatieven die er mogen zijn! Ijaco vreest de straat!!! De toekomst van dit jeugdcentrum in Terjoden wordt nu wel plots heel erg onzeker. In het ergste geval staat deze meer dan éénjarige klub op straat. Wat heeft daartoe geleid en waar gaat het om? In een vlugschrift vertelt Ijaco hoe alles komt. Een groot stuk onmacht blijkt daaruit. «Brouwerij De Smedt van Opwijk heeft, niettegenstaande ons kontrakt van onderhuur met zijn huurder Eddy De Decker, uit eindelijk geen huuroverdracht voor het gebouw aan deGeraards- bergse steenweg aaij de V.Z.W. toegestaan. Nu meent dhr. De Decker (nog wel medebeheerder van de vzwonswegens het mondelinge karakter van onze overeenkomt, heel simpel en heel rap uit dat gebouw te mogen zetten: ZONDER OPZEG In Kreja Morcgcn zaterdag is er de première van de Nieuwe show van Vuile Mong en zijn Vieze Gasten om 20u. Gewaagd, dat wel, net vóór karnaval. 60 fr. kost je dat. Worden in het vooruitzicht geplaatst: de film Harry en Tonto» (zondag 6 maart) om 20 u; een info-avond rond Portugal drie jaar na de revolutie (met diamontage en samenwerking van de Wereldwinkel), op don derdag 10 maart. Op vrijdag 11 maart is er de maandelijkse be lotting en op zaterdag 19 maart worden De Snaar en Casper De Vos verwacht op Kreja's folkavond. Ook voor deze KK- aktiviteit 60 Ir, (50 in voorverkoop). Geld sparen dus met karna val. De mensen van K reja brengen ook nog eens in herinnering dal ze over een minibus beschikken die ze verhuren. Een busje van acht l personen met een grote bagageruimte, geschikt voor vakan tiereizen en minitrips. Inlichtingen en reservaties: rcisklub ETAP, Driesleutelstiaat 51Aalst. (053/704068) H.A.K. ook dit jaar open met karnavaldagen. HAK stelt zich opnieuw open wat goed nieuws is voor allen die de reuzesfecr kennen die vorige jaren in het Keizershof heerste. Niet vergeten: nu moet je naar de Houtmarkt nummer vijf ft schijnt dat je daar ook een aantal Didoleden zult vinden die daar een handje toesteken). Groot was onze verbazing toen we vernamen dat Brouwerij De Smedt een huurkontrakt heeft afgesloten met een nieuwe huurder (de schoonbroer van De Decker) en dat deze reeds op I maart het gebouw zal betrekken. Nog meerstonden we versteld toen we op I februari het jeugdhuis betraden en daar de instuif volkomen leeg aantroffen en drie venten (waaronder Eddy De Decker) die ijverig alles aan het oververven waren!?!?!? Hierbij kunnen wij even bedenken hoe er nog te geloven valt in de goede trouw van een beheerder die de v.z.w. en het ganse jeugdhuis wil de straat opzetten ZONDER OPZEG VAN HUUR en ZONDER HET DE TIJD TEGUNNEN OM TE VERHUIZEN?! Zijn ontsiag zal dan ook niet lang uitblijven.» Wat kunnen deze jonge mensen doen? Of ze er de rechtbank bijhalen of niet. hoogstwaarschijnlijk zitten ze op 1 maart buiten Ze hebben Terjoden al platgelopen op zoek naar een nieuw onderkomen, maar tot nu toe is ook dit hopeloos gebleken. Het wordt moeilijk wennen dat nu toch na een lang jaar deze broodnodige jeugdgemeente zal moeten verdwijnen. Tevens wordt de hulpeloosheid van jeugdorganisaties geschetst in een wereld van geld en lange armen. Ijaco vreest de straat» blijft een cynische titel. Parochiale jeugdraad St.-Jozef Aalst Die jeugdraad, samengesteld uit JK Ypsilon. Chiro Maeva en Sjaloom, KSA St.-Maarten en niet-georganiseerdc jeugd, is zich het hervormen. Er wordt hard aan gewerkt ten einde een funktionele en goedwerkende jeugdraad te bekomen. Ondertus sen denkt men toch ook al aan de komende «jeugddagen» die in '77 doorgaan het laatste weekend van het paasverlof. Wat ge beurt er? Naast ontspanningsmiddagen voor-12 jarigen en 12-16 jarigen voor oudere jeugd een vormingsavond rond «jeugd» (uitgewerkt als gerecht), een kwisavond en een VRIJ PODIUM. Omtrent dit laatste volgt weliswaar later nog meer nieuws, maar groepen die belangstelling hebben kunnen nu reeds kontakt op nemen met de Jeugdraad. Huiselijk-gezellig Heb je ook die indruk in nieuwgebouwde of heropgerichte jeugdclubs dat die veel huiselijker en warmer aandoen dan enige jaren terug? Bijna steeds is er een open haard, heel veel hout. deftige wandversieringen zonder veel schreeuwlelijke dingen, wanne kleuren. Zo n klubs zou men zich rond '68 moeilijk kunnen voorstellen hebben. Levende dieren inde dieren zijn in. weet u wel Wat komt er in de tuin van Jebron als die wat opgekalefaterd is? Juist, kippen en zo. En rvoor willen,ze in Kreja de beschikbare ruimte vergroten? cmaal raden!.- PETER I). ernstig meent). Let wel: de kandidaturen moeten schriftelijk gebeuren. KARNAVAL Ook deze klub blijft open op zondag 20, maandag 21 en dinsdag 22 februari. In de feestzaal van het Volkshuis zal een konstante D.J. per manent platen afdraaien vanaf 16 uur tot iedereen weg is. ledereen wordt ver wacht om eens af te zakken. De slogan is hier: indien u geen 25,- of 40,- wilt beta len voor een konsumptie dient u bij ons te komen!!». De inkom is trouwens ook «veir niet». Voor de onwe tenden Tanu, Houtmarkt 1 Aalst HET JAARPROGRAMMA Toch blijft het ons een waagstuk met vraagtekens. Er is altijd een redelijk grote onbekende faktor: bv. wat doen andere klubs? Inge richte wandeltochten, e.d.m. Grotendeels ziet het er wel haalbaar uit, natuur lijk, en -onder ons gezegd en gezwegen - het kan een stimulans zijn voor een goe de taakverdeling onder de leden en een minder gekat- tekijk uit de boom. Wat zit er zoal tussen? Praktisch elke maand een film (zie verder), regelmatig volksdans, gezellig samen zijn, tornooien (pingpong, kicker, vogelpik, gezel schapsspelen, voetbal, bas ket...), retrospektieve avon den (bv. Beatles, Will Tura, Neil Diamond, Abba,...), regelmatige optredens van groepen, gelegenheidsakti- viteiten (paasviering, kerst feest 1 mei...). Ook als 't goed weer wordt, zeer gere gelde fiets- en wandeltoch ten. Meer gedetailleerd wil len we er een aantal interes sante aparte kalenders uit halen. FILMS 25/2: «Hoe zotter hoe lie ver» met De Woodpeckers en Gaston Berchmans. 25/3: 20 uur «Monsieur Jo» met Luis De Funes. 29/4: 20 uur: «Help, de dokter verzuipt!» met Mar- tine Bijl en Jules Croiset 27/5: 20 uur: «Ryan's daughter» met Robert Mit- chum In juni geen film (examens stoppen) en in juli jaarlijkse sluiting. 26/8: 20uur: «Joung Fran- kensstein» met Marty Feld- man en Gene Wilder. 23/9: 20 uur: «Bloedbad op St.-Valentijnsdag» met George Segal en Ralpf Meeker. 28/10: 20 uur: «Wij zijn van de klas» met Jacques Dufilo en Aldo Maccione. 25/11Jerry op de maan» met Jerry Lewis en Conny Stevens (20 uur) 23/12: «French Connection II» met Gene Hackman en Fernando Rey. (20 uur) OPTREDENS 12/3: de Belgische popfor matie «Bread and Butter» van Halle (Kempen) vanaf 18.30 uur. 1/4: Ria Valken André Van Duin vanaf 20 uur. 23/4: Isopoda (Aalsterse formatie) om 20 uur. 14/5: Walter De Buck en de Lochte Genteneers (20 uur) 25/6: rockgroep «Purple Haze» van Nethen (19 uur) 24/9: Vrij podium vanaf 18.30 uur. 19/11: de Rockgroep Poky van Goetsenhoven (Tienen). ORIGINEEL Wij zouden zo nog tot in 't oneindige kunnen door gaan, maar onze vingers zijn moegetijpt. Wel willen we nog een aantal zaken opnoemen, die in vergelij king tot andere klubs origi neel mogen genoemd wor den: de geringe hoeveel heid TD's bij gebrek aan be ters (we kennen klubs die enkel afwisseling tussen Tanu, Houtmarkt 1, Aalst Vrij 18: vergadering jongerenraad; gezellig samen zijn en instuif van 18 h tot 22 h. Zat. 19: instuif van 14 h tot einde. Tema: eerste maal verkleed dit jaar met jeugdklub Tanu. Zon 20: karnavalfeest - rondgang van de groepen; instuif van 14h tot einde. Maan 21karnavalfeest - instuif van 14h tot einde. Dins 22: instuif van 18 uur af; wekelijkse grote kuis klub vanaf 14h Woens 23: pingpongtornooi vanaf 19h; instuif van 18h tot22h Donder 24: kicker- en vogelpiktornooi en gezel schapsspelen van 19h tot 21 h (ledenklassement); instuif van 18h tot 22h Vrij 25: film «hoe zotter hoe liever» - 20h. Dido, Oude Heirbaan, Erpe Vrij 18: 20h VTB-avond/volksdans Zat 26: 20h: film «Jeremiah Johnson» (een blanke heeft genoeg van de beschaafde wereld en trekt naar de bergen) Zon 27: 14.30h: herhaling «Jeremiah Johnson» C.S.V.-Utopieken, Wellekensstraat 45, Aalst Vrij 25: gehandicapte skouts Sint-Jan-Berchmans Zat 26: Avond van de buurt en belotting Kreja, Driesleutelsstraat 51, Aalst Zat 19: Première na Gent van de nieuwe show van Vuile Mong en zijn Vieze Gasten om 20h/toegang 60fr. (het levenstheater van Adhemar, die na de verschillende scholen te doorlopen te hebben, tucht in de jeugdbeweging geleerd te hebben, legerdienst uitgeoefend te hebben en getrouwd te zijn, met veel diploma's geen werk vindt. Hij komt tot het besef dat zijn leven niet veel zaaks is en richt dan een oproep tot oprichting van een betere maatschappij. 2 uur durend spektakel waarna je desgewenst nog karnaval kan vieren. t Kelderken, Apostelstraat 1A, Aalst Zat 19: karnavaldansavond Do 24: gelegenheid om vanaf 19.30h klei te bewerken Vrij 25: 20.30h - 30fr. film «Jeremiah Johnson» (zie «Dido») VVKS St.-Margareta Baardegem Zat 19: etentje leiding en ouders van leden Zat 26: ophalen oud papier. Gereedleggen A.U.B.! Jebron, Begijnhof 1, Aalst Zat. 26: 18.30h jeugdviering in Begijnhofkerk rond vastenbeleving. Jeugdatelier Klakson, Wellekensstraat 45, Aalst Zat 19: 14 h: bezoek aan de boerderij van Affligem' Zat 26: 14h: aanleren van druk- en stempeltechnie- ken Jong-PVV-mutualisten 18-21stage karnavalexploratie met deelname aan de reklamestoet. Inlichtingen: Michel De Gols, Post hoornstraat 16, Aalst. Tieneratelier Free Time (NL: Vrije tijd), Pontstraat 5, Gijzegem Zat. 19: karnavalfeest met maken van maskers. Breng verkleedmateriaal mee. Ponderosaom 14 uur. Zat. 26: E.H.B.O. Wat doen bij een ongeval? (zelfde plaats en uur) Marcellinoklub, Capucijnenlaan 95, Aalst Zondag 27De wraak van Milady (de drie musketiers) 14h- 20fr. K.S.A. Sint-Jozef Aalst: bondsfeest op zaterdag 26/2 te 19h (30 fr.) in St.-Jozefskollege Aalst. Herdersembondsfeest in Parochiezaal op zondag 27/2 te 19h (40 fr) Chiro Erpe Zaterdag 26: 20h: groepsfeest in zaal Pax Ypsilon, Meuleschettestraat, Aalst 19-20-21 en 22/2: open vanaf 18 uur; karnavalsfeer verzekerd! instuif en TD hebben), een fietstocht naar alle andere jeugdklubs op 25/9, kwis avond tussen jongerenraad en beheerraad, vormende spreekbeurten, boeken beurs en tentoonstelling van schilderijen, Poolse avond, Spaanse avond, En gelse avond, klubweekend, eten van muskusratbilletjes in Vlassenbroek, en er zijn nog spitsvondigheden. Een jonge wind in onafhan kelijke zeilen, Tanu. Be langstellenden kunnen het volledige programma op eenvoudige aanvraag beko men bij de Jongerenraad van die klub, Houtmarkt 1, Aalst. P. Dauwe Op woensdag 2 maart a.s. om 15 uur, zal in de vergaderzaal van het stedelijk slaehthuisbedrijf, Albrechtlaan, 74-76 te Aalst, overgegaan worden tot het openen van de aanbiedingen voor de verpachtine van het recht tot uitbating van de kantine verbonden aan het stedelijk slaehthuisbedrijf, Albrechtlaan te Aalst. Het lastenboek ligt ter inzage van de belangstellenden op het bureel van het overkoepelend orgaan van de stedelijke regies. Sint-Camielstraat 109-111 te Aalst, iedere werkdag van 9 tot 12 uur (niet op zaterdag) en wordt op aanvraag kosteloos afgeleverd. De aanbiedingen moeten uiter lijk aangetekend ter post besteld zijn op maandag 28 februari 1977 aan volgend adrts: Over koepelend orgaan van de stede lijke regies - Sint-Camielstraat 109. 111 te Aalst. Zij mogen ook ter zitting afgegeven worden vóór de aanvang van de opening der brieven. W.L.

De Voorpost | 1977 | | pagina 25