c EARING OVER LEEFMILIEU ZONDER IJFEL POSITIEF Meh pikkels of ajontjes? iUPER SHOW HELPT KAS V.S.J. SPIJZEN \i T i GESLAAGDE KANDIDATEN POLITIEAGENT ONTVANGEN DOOR BURGEMEESTER D'HAESELEER lil HOI 32 De Voorpost 718-2-77 - 3 vereniging dat men er zou toe ko men om de landelijke wegen vooral hun eigen karakter te laten Maandagavond vond er in de trouwzaal van het stadhuis een hearing over leefmilieuzaken plaats, en dit igpp initiatief van schepen Anny De Maght, verantwoordelijke voor het desbetreffende departement. Tal an verenigingen die ook maar iets met de bescherming van ons leefmilieu te maken hebben, werden er it litgenodigd. Ook niet-officiële personen en organen waren echter welkom, lir Aanwezigen )e vergadering ging van start on- ler ruime belangstelling. Er wer- len trouwens heel wat uitnodigin- ;en gestuurd. Onder de aanwezi gen zagen we afgevaardigden van Regionale Aktieraad voor leefmilieu van Dender- en Schei- bestreek (RALDES), de Wiele waal, Werkgroep Leefmilieu kalst, de VVV Faluintjesstreek, an de Vereniging voor Aalsters iultuurschoon, en van Boom en 'ark. Naast al deze officiële orga- ismen waren er ook een aantal ersonen komen opdagen als af- jevaardigden van de Etrimo- olking. Bij de belangrijkste iiet-aanwezigen zouden we fooral de vertegenwoordigers van ministeriële en provinciale iensten willen vermelden. Ook ikele Intercommunales stuurden :hter hun spreekwoordelijke kat. Openingstoespraak n haar welkomstwoord beklem- jonde mevr. De Maght vooral dat e hearing niet mag beschouwd 1 als een enig feit. Integen- 1, deze avond moest vooral ge- 1 worden als een eerste kon- ktname. Het ligt in de bedoeling n voortaan om de drie maand zo een bijeenkomst te organizeren waar zij, die met ons leefmilieu begaan zijn, hun zegje kunnen zeggen, en liefst met alternatieven zouden komen aandraven. Sche pen De Maght wees erop dat ze slechts iets meer dan een maand in funktie is en bijgevolg nog niet kan uitpakken met een waslijst aan verwezenlijkingen. De avond was voor haar vooral belangrijk als kontaktname. STANDPUNTEN EN WEN SEN Dat die kontaktname geslaagd mag genoemd worden, lijdt geen twijfel. De meeste aanwezige ver enigingen verduidelijkten er hun standpunt en deelden hun wensen voorde toekomst mee. Sommigen pakten er inderdaad uit met een aantal konkrete zaken. VVV FALLUINTJESSTREEK De vertegenwoordiger van deze vereniging, de h. Van de Sijpe, had een drietal belangrijke puntjes op z'n agenda geplaatst. Aller eerst wenste hij dat in de toe komst de vroegere gemeenten Moorsel en Baardegem zouden ontlast worden van het «moor dend verkeer» op de rijksweg Aalst-Vilvoorde. Verder wenst de ETRIMO-AFF AIRE Het belangrijkste kwam wel van de kant van de vertegenwoordi gers van de appartementsbewo ners van het tweede Etrimo-blok. Deze verrasten de meeste aanwe zigen met de mededeling dat er meer dan waarschijnlijk nog ze- hoog tijd dat men eens aan de toe komst gaat denken!» RALDES De h. Luk Van der Helst deed tenslotte het voorstel om over te gaan tot het plaatsen van een aan tal containers om bepaalde soor ten huisvuil in te deponeren. Op Heel wat geïnteresseerden in de leefmilieuproblematiek waren aanwezig op de hearing van schepen Anny De Maght (jm) chepen Anny De Maght luistert naar de problemen van de riajetmUieugroeperingen. (jm) behouden. «Al te veel worden we immers gekonfronteerd met een onberedeneerde asfalt- en beton- politiek», aldus de h. Van de Sijpe. Om te besluiten brak spre ker ook nog een lans voor het aan leggen van groenzones, zelfs op openbare parkeerterreinen. V.V.A.K. De h. Jan Van der Hulst sprak uit naam van de VV AKVan zijn be toog onthouden we vooral het pleidooi voor de herwaardering van tal van oude gebouwen die de stad nu nog rijk is. Een oud huis is niet zomaar een verzameling ste nen. er gaat een ziel achter schuil! Het is een deeltje van een geheel dat belangrijk is voor de mens. Als einde van zijn uiteenzetting wees hij op de wenselijkheid om het centrum rond de St.- Martinuskerk te restaureren, en al les er weer in zijn vroeger kader te plaatsen. ven appartementsblokken zouden bijkomen. Op het ogenblik dat er in Aalst meer dan genoeg woon ruimte beschikbaar is, zou men nog eens meer dan 4 ha. grond inpalmen om er betonnen gebou wen neer te planten. Hierdoor zou eveneens het door de huurders aangelegde (speel )park tot ver dwijnen gedoemd zijn. Deze mensen hadden voor schepen De Maght dan ook enkele vragen over het verlenen van de bouwvergun ning. Onze schepen was echter op zijn minst even verrast als de an dere aanwezigen en beloofde dan ook om de zaak zo snel mogelijk te onderzoeken. BOOM EN PARK De h. Kiekens merkte nadien op dat het wenselijk zou zijn dat men in ons stadspark eens overging tot een inventaris van het bomenbe- zit. «De meeste bomen zijn reeds zestig jaar oud, en het wordt dus deze wijze zou het mogelijk wor den b. v. glas en papier te rekupe- reren. Tevens stelde hij de vraag in hoeverre de stad repressief zou optreden tegen overtreders van bepaalde verordeningen. Schepen De Maght gaf hem hierop de ver zekering dat het stadsbestuur ze ker niet zou nalaten eventuele overtreders te beteugelen. Uiteraard kwamen er ook nog an deren aan het woord. We trachtten echter vooral het belangrijkste voor u uit deze lang uitgelopen hearing te distilleren. Wat vooral belangrijk is, was dat er duidelijk de wil aanwezig was van ieder een, om in de komende jaren in Aalst eindelijk eens serieus werk te maken van de bescherming van ons leefmilieu. Het zal schepen De Maght dan in de toekomst ook zeker niet ontbreken aan werk. Gelukkig maar zit de juiste vrouw op de juiste plaats! DIRK DE PAUW aar oor de zesde of zevende keer organizeert het modehuis an landing een mode- en muzikale show om de nieuwe lente- cun 1 zomerkollekties aan het publiek voor te stellen. Opnieuw lat de opbrengst integraal over naar de Vereniging voor >ciale Jeugdbescherming Aalst, kflisschien wel de voornaamst bron van inkomsten om onze tn leelklub van de zomermaanden te financieren,» zei de h. br srman Talloen, voorzitter van de V.S.J. 11UI jdens de hieraan gewijde be$rskonferentie maandag 14 Vb. jl. schetsen de heren Tal- lt en en Michel De Waegeneer ladgever van de V.S.J. door r" n funktie bij het Jeugdbe- hermingskomitee Dender- epl inde), wat de V.S.J. bete- nt en welke kosten ze zoal iet dragen. «Om u een idee :n geven, verleden jaar moes- np 1 we om niet minder dan .000 fr. verzekeringspolis- n betalen i.v.m. met onze eelkiub. Er werden zo'n J| 000 posters verspreid 11 larvan 15.000 via de scholen i ons juli-programma be nd te maken en dan nog ns 17.000 ander die tijdens vakantie in de bussen wer- In gestopt. Al dachten we itmee de belangstelling voor augustus-aktiviteiten te iroten, hebben we moeten itellen dat deze manier werken geen toename met meegebracht heeft». ENIGINGSLEVEN STI LEREN leken de posters ook niet igeschikte middel te zijn om anderen en jongeren (van 6 [16 jaar oud) aan de klub te Inneren, mocht de V.S.J. in toch nog ruim 3.000 deel- ers tellen. Allen gratis in dreven en begeleid door 120 monitoren die samen 200-tal dagprestaties le- n. Geen klein biertje dus. Ik doel de speelklub heeft? n Talloen«Wij willen de leren niet alleen bezig hou- 1 maar ook door de speel- Jing )at het verenigingsleven in gewest Aalst stimuleren, speelklub gebeurt dus in /erbifiwe samenwerking met al- Er l 'ande verenigingen die zich en vl mtaan aanmelden of die wi] paai 'spreken. Op dit ogenblik het er al twaalf (verleden waren er dit rond dezelfde tijd slechts zes) de Aalsterse Modelbouwvereniging, Chiro MAEVA, de Dierenbescher ming, Jeugdbegeleiding St.- Anna, Jeugdklub St.-Joris, de heer Alfons Coppens, ge spreksgroep H. Hart, jeugdate lier Klakson, jeugdklub 't Kel derken, Vlaamse Kruis, V.T.B.-V.A.B. en Chiromeisjes SjaloomWe hopen dit jaar een 25-tal verenigingen te zullen hebben gevonden om aktief deel te nemen aan de klub». PREVENTIE In feite reikt het doel van de speelklub en ruimer gezien van de aktiviteiten van de V.S.J. zich verder uit. Mooi gezegd, wil de V.S.J. helpen bouwen aan een beter leefklimaat voor de kinderen en doet hier door aan een algemene so ciale preventie zoals be schreven in de wet van 8/4/65 betreffende de bescherming van de jeugd. Vandaar ook de band tussen de V.S.J.-gewest Aalst en het Jeugdbescher- mingskomitee in Dender- monde dat toezicht houdt. De V.S.J. heeft het juridisch sta tuut van een vereniging zonder winstgevend doel en wordt door de overheid niet gesubsidi eerd. Statutair heeft de vzw V.S.J. zichzelf het verbod op gelegd aktiviteiten te organize ren die door anderen reeds worden gedaan. Aangezien de V.S.J. van de deelnemende jongeren geen vergoeding wordt gevraagd moet de kas op een of andere manier worden gespijsd om alle niet te onder schatten kosten te kunnen dekken. VOETBAL OP 2 APRIL Een eerste manier om aan de noodzakelijke werkingsfond sen te geraken is de .voetbal match die op 2 april ek. zal doorgaan op het terrein van S.K. Aalst. De h. Van de Hauwe zal er om 15.00 u. zijn voetbalploeg Exelsior opstel len tegen een ploeg BRT- mensen waaronder Jo met de Banjo en andere mikroleu- kerds. Inkom 40 fr. SUPER SHOW STANDING In de uit diverse hoeken ko mende hulpverlening aan de V.S.J. heeft het modehuis Standing en meer bepaald de eigenaars, de heer en me vrouw Jules De Wit, een an dere traditie op gang gebracht. Hun jaarlijks modeshow die telkens wordt opgefleurd door een uitgebreide muzikale show gaat dit jaar door op 6 maart a.s. (om 16 uur) in de Keizers- hallen te Aalst. De Vlaamse vedettenparade telt volgende namen Ann Christy, Norma Hendy, Joe Harris, Nicole en Hugo, enz. die elk naast een aantal beroepsmanequins een aantal nieuwe modekreaties zullen voorstellen. De muzikale show wordt verzorgd door het orkest Lou Roman opnieuw in samenwerking met Nicole en Hugo en An Christy. Naast de zen. de komieken Jan Van Dijk, Yvonne Verbeeck, Willy De Swaaf en het Weens Ballet. In kom 60 fr. Opbrengst integraal naar de V.S.J. Wie momenteel een vaste benoeming wil verwerven in ons Aalsters politiekorps is genoodzaakt een kursussenreeks te volgen aan de Politieschool. Gedurende vier en een halve maand worden de kandidaten politieagenten naar Gent gestuurd waar ze een teoretische bagage kunnen verwerven. Voor de praktijk zijn ze aangewezen op ons Aalsters politiekorps. Dat praktijk en teorie niet terzelfdertijd aangeleerd worden is volgens hoofdkommissaris Geeroms foutief. De kandidaten die zich verder willen bekwamen en de officierenschool volgen zijn erdoor benadeeld. Er ontbreekt iets in hun opleiding en dat zou hoofdkommissaris Geeroms graag gewzijzigd zien, maar... we leven in België! Ondertussen moeten de kandidaten het dan maar stellen met wat er hen geboden wordt. Agenten; Den Herder, De Troch en Van Eeckhout brachten het er goed van af. Zij slaagden in hun examens aan de politieschool te Gent. Voortaan zullen alle geslaagde kandidaten ontvangen worden door de burgemeester die het als hoofd van de politie als zijn plicht beschouwt kontakt te houden met zijn manschappen. Onder het drinken van een glaasje sloeg de oorspronkelijk officieel gestarte ontvangst al vlug om in een gezellig onderonsje waar op gemoedelijke toon de problemen van de huidige en eventuele verder karrière besproken werden. SJ HEMME Z'ONS LIGGE G'HAD! Nie mor ja! Ze meigen na ne kier meh ne mensj zèn voete speilen as ze dor plezier in hemmen, mor 't 'n mag toch ni te veil zèn newoor. Lanst alle kanten werd er ons ingepompt dammen moete profoy- teg zen. Op alles Op den naft, op den elletrik, op de mazoet, op de sengen en op het woter. Sertoe op 't woter, dat hemme ze ons lanst onzen neïsen lanst ons oeiren ingepompt. En z' hooin doveir den eksies van den droeige zoemer van gepasseirde joor. Volleideg akkoerd. Mor woor da 'k tèn nimmer t' akkoerd meh 'n ben, awei da zejje gon hoeiren. 't Gediltje van Groeit Olsjt da (hoe da 't komt ja, da moeje a ni afvroagen) vér zè krontjeswoter nog afhangt van As, kreig ge- passeeirde weik 'n koort in zèn bis of onder zèn deir gedagen woor dat op stond: opgepast, "t noste zoterdag en zondag gie woter, en da van ten acht ieren op de zoterdag tot den acht iercn op de zondag ('s oaves stond er door boy), Wa gebeirt er? Aal de mensjen beginnen heer vanoyges te ver- zing. Ikke oeik. Aal mèn iemers ne kier goed ooitgespoeldj en ooitgeschierd, kwestje van door menne rezeirf in te doeng. Ja, tot zelfs mèn badkoop hem ek lote volloeipen. want ne mensj moet hem toch kenne scheren en wassen en soep maken en zèn tailoei- ren afwassen newoor. 'k En teif er allènsj ni op peizen hoeveil lieters woterda 'k vermeoisd hèm meh die iemers ooit te spoelen. Vér tèn nog te zwoygen oever aal die liters da 'k loten in mèn bad loeipen hem. Surtoe as ge, gelèkazze 'k ik nie 'n wedjofdazein As wel goed 't verschil weiten rissen acht ieren en twinteg ieren.want da spel was azoei mor opgemokt van 't halverdroy- donker. Brèf. Ne ghiele zoterdag woter on aal mèn kronen. Ba zuveir da 'k aal da kaad woter in mèn badkooip moete lote wegloeijten hem vér meh kennen 'n bad te pakken in weirem woter.Hoe zojje zelf zèn? De zondagmeired, verom woter op alle fronten, allei, on alle kronen! En de zondagoaved om twinteg ieren, nog attoyd eiveil woter... Meh wie 's dinges hemme ze na foytelek gespeldj? Z' hemmen allemaan in denne sekteur op stang gejoagd. z* hemmen alle- maan op koste gejoagd en z' hemmen 't zuveir gedreiven dam men naa in 't vervolg niet nimmer 'n zelle geloeiven. Meh als ieniegste resultoot datergralèk veil woter vermoeist es. 't Zal na iest likken da ze na ne kier 't woter gon afsnoyn, mor tèn vanoygest op nen dag dat ze nimmani verwittigd hemmen. Dad es tèn op zèn Belsj... Dat es 't zelde meh die klodden in den Osbroek. Wedje gè ni wat dat den Osbroek es? Awei dat es ghiel da gedoeng da leid tissen 't Park en den Beirg van Jaan Doekesen 't stért van Schot en de grot verboy 't Haten Hand. Hejje 't weg? Ja, 'k moen ajjer ghiel zeikes gien tiekeningsken moaken vér ajjer t' eksplikeiren van wie dat dat allemool es. En doboy, g' hedj hier in de Veirpost al lank al geleizen woor dat da leid en woroever da 't goot. Vanoyges, oever da mésployn, dat dor oygentlèk gien mésployn *n mocht zèn mor dat toch eh mésployn was. Simpel newoor! Awei, noor joren schroyven en vroyven en patatie en patata es 't er dor na toch nen endj on gekomraen. Onzen vroegeren Marcel (die na toch giene vrindj 'n was van. 'n heid er in ghiel zén karjeer van berremiester jakken kennen on doen. Mor naa! Krèk op den iesten febrewore was et van da! 'n Keire van de sjamjjetters on de boon die nor da stèrt lidj en 't was gebakken meh da stérten. Da ze op "n ander goon. zoy Lowie en domei amen en ooit. Amen en ooit oeik meh da stérten. Dad es te minsjten lote zing dagge hoor op a tannen hedj, newoor. En dat es te minsjten iet doeng vér de bescheiremink van de miljeu of hoe noeme ze da dingen allemool. En azoei kaan der nog veil gedoond weeren. Vér 't stad en ver de prochenen die der meh of teigen heer goeste boy gekommen zen. Vér de ménsjen die nog wachten op en boygank woor da gien woter teigen a billen 'n spïtj as ge kontrote anne voet verzétj. Ver 'n boon of 'n stroot woor da eh klein lampken zu welkom zol zén. Vér ne kamavalgroep die nimmer 'n wedj van wat haat poyle moaken of vér ne gemintje- rood die groeit wildj zing en hem nog mor allien beizeg haafd meh klein gevallekes. Jaa jonges, door es nog veil weirk te doeng. Da spel in de Osbroek dat es nog mor 'n begin. Peisd er -allemool ne kier goed op en as ge iet gevonnen hedj woor da nog iet moet on gedoon werren, zeg het tèn van deis weik on de Prinsj-Kamaval. of zeg het "t noste weik on anne gebier die missching imand kaan die in de gemintjerood zitj, of zeg het 't noste weik-oever on imand van de Veirpost of as ge t' enjerood zèt. zeg het tèn mor on DOLF René De Witte i k i 4 la f7vie*D£ TRijS je óJORtis Vi)FJ>£ VÉXB*J>VAJ KflKiüfWflt ftttoEPCM /'zaterdag 26 februari om 20 uur in de zaal Made?\ Ion, Grote Markt T. DANSANT VAN DE PRINSENCAEMERE MET DE UITREIKING VAN DE KARNAVALSTRIK-PRIJS De juiste antwoorden worden volgende week ge publiceerd. In geval van eksekwo's zullen de win naars via praktische proeven aangeduid worden.

De Voorpost | 1977 | | pagina 3