Spannend ondanks r NDELIJK rioeck Jet te vangen Jeugd van Spart a Appels in de kijker kant-W.B. St.-Niklaas 0-4 k asermere - Ledeberq 3-0 RAC. BOONWIJK VERDER OP HET ZEGEPAD EENDRACHT SINT-GILLIS LAAT PUNT LIGGEN RACING BOONWIJK HEEFT SUPPORTERSKLUB Prinsjes verkozen in de Boonwijk Pierre De Maeyer Albert Van Damme Pierre D'Haese Old Fellows: kat! Mare Vermeulen: terug Aimé Van Avermaet: nieuwe start Verschoven Zesde zege Cross-trofee [4de Provinciale Schoonaare - Herdersem 0-0 19 uitslag tot iemand een (15 amu VD SK St.-l uggei (15 rwa< 'achtingen waren hoog inen te meer daar Martin Broeck terug kon SMEN^i- Traditiegetrouw p de rood-gelen voor Lalst publiek iniet kunnen be narde Pn- de I ferd de zwaarste ne- Oond de Zeienaars in ^eIK^ ortstraat moesten in- Er was tegenslag ^lljerooeid en pogingen erens en inzonder van egel verdienden een Erpe - Meei J (14 - HofSl St. We beter lot, doch de groen-wit- te buitenspeler Snoeck was niet te grijpen. Hij scoorde 3 doelpunten waarvan het 2e fel werd aangevochten en in de bezoekende middens gaf men sportief toe dat Snoeck 2 m. off-side stond wanneer hij het inzenden van Thomas aan de voet kreeg. Het was De Maeyer, die even voor de rust met een 0-3 voorsprong alle verdere twijfels omtrent de punten winst van St.-Ni- klaas wegnam. B. ,ebbeke ele ^«eer van De Plus Vaasnul n goede stimulans voor - SC U ere- OP de scoorde Plus na een een-twee uyse maar het doel- *verd afgekeurd we- uitenspel. De 2e helft was een en al lokale Va kwartier werd I foutief gestopt in de rechthoek. De straf- van De Meyer werd (V vriend* Achelen r (15 /aaslan* echter gestopt. Op corner van Bayens tikte Bracke binnen. Vijf minuten later spurtte de vlugge Buyse langs zijn ver dediger en iBayens trof raak met een prachtige omhaal. Bij een zoveelste doorbraak van Buyse tikte de goed ge volgde Van de Velde", inge vallen voor De Meyer, bin nen. OLB Vreugde bij Racing Boon- wijk, waar men sinds het gelijkspel tegen gebuur Een dracht St.-Gillis, geen puntje meer heeft verloren en nu met 9 op 10 een flink eind in de rangschikking is op geklommen. Ook tegen Eksaaxde legde Racing Boonwijk een Tustig meesterschap aan .de dag. De 2-0 uitslag geeft zelfs op een eerder bescheiden wijze het meesterschap der Racingers weer, waarbij Ronny en Ed dy Van Ransbeeck wel scoor den, maar ook een karre- vracht doelkansen lieten lig gen. Voor de wit-zwarte de fensie werd het een rustige dag". De volgende tegen stander van de Roonwijke- naars is Heikant. De wed strijd wordt zaterdag 26 febr. te 15 u. gespeeld. Met 1 tegenaanval 10 min. voor het einde zag Een dracht St.-Gillis de over winning op Moerbeke teloor gaan. Eendracht had de gan se wedstrijd gedomineerd maar faalde bij de afwerking. Toch prijkte op de 42e min. een 1-0 voorsprong op het bord met een treffer van De Geyter. Na rust kwamen er nog meer kansen en de thuis ploeg was op verdediging aangewezen. De Wolf kende echter geen meeval. Toch kwam er een 2e treffer langs Peelman. Dit doelpunt werd evenwel afgekeurd en onmid dellijk hierop trok Moerbeke een streep door de St.-Gil- lasse verwachtingen. V.C. In het «Bareelke» werd over- i gegaan tot de oprichting van de supportersklub van Ra cing Boonwijk en werd het bestuur verkozen. Luc Ley- baert werd tot voorzitter ver kozen, penningmeester werd iloikaalhouder Emiiel De Mees- ter, terwijl Robert Mertens het sekretariaat behartigt. Reeds dezelfde vond traden een 60-tal personen toe. De klub stelt zich tot doel een morele steun te gaan vor men voor wit-zwart en zowel op verplaatsig als thuis de Racingers te gaan aanmoedi gen. In het vooruitzicht van de halfvastenviering te St.-Gillis werd in de Boonwijk ook een nieuw initiatief genomen, nl. de verkiezing van een prins je en prinsesje onder de plaatselijke jeugd. Een kin derbal werd op touw gezet in de feestzaal Bareelke en de oproep van A. D'Hondt bracht 67 jongens en meis jes op de been. Het werd er een gezellige boel, waar aan ook de halfvastenprin- sen Jules I, Robert I en An- dré I hun medwerking ver leenden en ook de geburen- prins Oscar I. Leentje De Feyter en Guy De Loose kregen de titels. Zeggen we dat Mevr. Mi- chiels knap dirigeerde. V.C. Te Munkzwalm verdedig de de jonge Pierre De Maeyer zich uitstekend te gen een pleiade gerouti neerde konkurrenten en werd 13e. (mm Geen zege voor Albert Van Damme in de veld- rit te Merchtem was hij 2e achter André Geirland. De steeds parate Gilbert Cattoir eindigde 13e. (mm) Te Gentbrugge bleek Pierre D'Haese nog maar eens de beste WAOD- veldrijdier. De Hofstade naar Luc Wauters arri veerde er 6e. (mm) Vorige zondagvoormiddag wachtte Vlinders Buggen- hout tevergeefs naar de Hamse Old Fellows. Was het Prinsenbal misschien in de kleren gekropen? Te Buggenhout kon men er niet om lachen, want men bleef er zondier basketbal. Vorige week hernam Mare Vermeulen de trainingen bij Vlinders Buggenhout, nadat hij eerder dit sei zoen besloot de keds aan de wilgen te hangen. Na de terugkeer van Al- brecht nieuwe versterking voor Vlinders De Zeelse liefhebber, die vorig seizoen besloot met koersen te stoppen, vroeg opnieuw een licentie aan. Aimé ziet het nu eerder als een ontspanning. Mis schien komt de ambitie er opnieuw met de gun stige resultaten. De volledige wedstrijdka lender van de Ajallst.erse golfbiljart federatie voor zien voor 'het karnaval- weekeinde werd verscho ven naar zaterdag 27 fe bruari. Alle wedstrijden vangen normaal aan te 20 uur stipt D.D. Anne Marie Van Nuffel zet haar zegereeks onver minderd voortin de in ternationale damesveld loop te Blaton torende ze boven haar tegenstreef- stens uit die ze op meer daui 2' achteruitsloeg2e werd Assa-atlete Sadones voor Leveque van AC Qua- regnonD.D. Op vijf wedstrijden van het einde staat Noël Dan- neels met 669 p. afge scheiden aan de leiding in de WAOD-crosstrofee. 2e is nationaal kampioen Pierre D'Haese met 657 p. die gevolgd wordt door Windey (649), Raf Cop- pens (593) en Depauw (578). D.D. De jongste weken kwamen de jeugdspelers van Sparta Appels meer en meer in de aktualiteit. Een normaal verschijnsel wanneer een ploeg niet te best marcheert en iedereen de op lossing meent gevonden te hebben. Dat «aan verjonging dient gedacht daar is men het in alle opzichten te Appels mee eens. Vooreerst mag men de jongeren niet demoraliseren. De eerste tests; hebben uitgewezen dat het goed gaat. Dirk Francois loopt voor het ogenblik in de kijker, maar er zijn er nog meer. Alain Van Nuffel mag men geenszins uit het oog verliezen. Een knaap met een gave techniek en zin voor samespel die eens ingeburgerd in het fandonteam zijn man netje zal staan. De flitsen die wij tot nogtoe van hem te zien kregen, toonden aan dat hij uit het goede hout is gebeiteld. Daarom dat we uitkijken tol) mven hem de gelegenheid! zal geven het ook te bewijzen fysisch aan te kunnen. De proef die men heeft gedaan was te kort om ons daarover nu al een idee te vormen. Over een paar zondagen moet dat zeker gebeuren want dan is de grootstaf degradatievrees toch wel voorbij. Met hem mogen gerust De Roover en Hofman de shoes aanbinden zij kunnen de arena worden ingejaagd. ANDRE DE WIT. lat r,pB oordelen naar het resultaat, zou men geneigd zijn te ^nken dat het een wedstrijd' zonder veel animo werd. Niets •^[minder waar de te weinig tarijke supporters werd een span- (Jieinde match aangeboden waarin van de eerste tot de laotste rli^nuut een doelpunt in d© lucht hing. De grootst© tegenstan- >r van beid© teams was d© wind. Bezoeker Herdersem be tters te op een grootse manier het wapen van de «off-side» iar de thuisploeg al te gemakkelijk inliep. Jainer Van Keirsbi lek houdt bij deze spelwijze, iets t hij de ploeg uit Her- jrsem degelijk heeft aange- rd. We hebben lange tijd doen van uit het midden veld. Na de rust zou blijken dat dit heel wat vruchten afwierp. Het resulteerde in heel wat meer veldoverwicht :e Cooreman, keeper van Herdersem, in aktie. (VS) icr«kc L IV zou laten vallen, maar k I moment mochten we 2 Nl enkele maal optekenen, echte "professionals" 'Ti op het gepaste moment itap vooruit gezet, jonaarde werd door oe- U-) lees ter Veldeman aange- lsen^i het rechtstreekser te dan in de Ie helft. Dat het tot geen doelpunten kwam, lag enerzijds aan de prachti ge keeping van Cooreman. Deze langs de verzoenings kommissie bij Herdersem be lande speler punchte een paar gevaarlijke ballen uit het doelvlak. Beide teams troffen ook een paar maal het doel- hout zodat we mogen stellen dat de kans om de nul van het bord te schoppen er ze ker was. Bij Herdersem toonde De Smet zich een ge vreesd schutter. Als hij bij de bal kwam, werd bij Schoon- aarde alarm geblazen en dat was meermaals nodig. De Ridder, kapitein van de be zoekers, liet zich niet onbe tuigd en met enkele snelle uitbraken zorgde hij ook voor gevaar. Wat we mis schien wel mogen opmerken was zijn ietwat te grote voor liefde voor het leder, waar door hij niet altijd ongedekte maats zag. Herdersem, dat de titelambities heeft opge borgen, is reeds goed gestart met de jeugd en deze proef zal verder worden gezet. Hanselaer, een 17-jarige knaap deed het goed als mid- voor. Ook De Wolf en Sche pers, misschien wel iets te laat ingebracht in de 2e helft toonden wat in hun mars te hebben. In 'het mid denveld brachten bij Schoon- aarde Galle en John Velde man, de ouderdomsdeken van de ploeg, nog heel wat werk op. GALLE FIGUUR VAN DE WEEK In alle ploegen lopen van die spelers die door de enen op een voetstuk worden ge zet en door anderen afge broken. Bij Schoonaarde mo gen we zeggen dat Galle over winst of verlies besliste. Waarom Nadat hij gedu rende de wedstrijd rich af sloofde In het middenveld kwam hij in de laatste 5 min. 2 maal sterk in de belang stelling. Op een algemene aanval van Schoonaarde kreeg hij onverwachts het leder voor de voet op een paar meters van het doel. Met een hieltje ging hij zijn kaïns maar trof de staak. Op de tegenaanval die hierop volgde was hij net op tijd in rijn eigen strafschopgebied om een op doei afstormende De Smet met een sliding van een doelpunt te houden. Op deze faze appeleerden de bezoekers voor strafschop, maar ref Van Zele zag er ïkaiï uT"*/ De voetballers van Schoonaarde drawnden tegen Herdersem. Herdersem graaide te Schoonaarde een puntje mee. geen graten in. Bij Schoon aarde viel ook Anné op, die oordeelkundig de verdediging organdzeerde en vooral bij hoekschop de gasten geen gans gaf. De Schoonaardse doelman, in vorige wedstrij den niet regelmatig, liet zich langs rijn beste rijde zien. Voorzitter Temmerman ver klaarde ons dat de suppor ters van Schoonaarde vroe ger te veel gewend waren. Hij bedoelt de periode toen Schoonaarde in het KVS speelde. Toen waren er wed strijden van 700 toeschou wers. Nu moeten we met minder dan de helft tevre den rijn. Hij wijst op de vele trofeeën nu moeten we het proberen waar te maken in de KB VB. Een moeilijke taak. En financieelwe roed en met de riemen die we hebben. Gelukkig hebben we een ploeg van eigen dorp, op een paar spelers na. Voor wat ik er insteek, aldus de verffabrikant, blijft onderons Van Hauwermei ren bezorgt ons 4e uitrusting en stelt af en toe een gebaar om het moreel wat op te kikkeren. Het is moeilijk, maar we doen voort. Hij had ook lof voor de trainer, iemand die als vriend docr de spelers wordt aanvaard. Oefenmeester Veldeman gaf toe dat zijn ploeg de ge paste kadans niet vond. De jongste weken gaat het stukken beter. Met het hui dige spelerspotentieel konden we in de eerste vijf gestaan hebben. Het aangename aan voetbal is dat men niets met enige zekerheid kan voorspel len, niet de uitslag van een wedstrijd en ook niet de plaats waar men na een sei zoen wordt geklasseerd. André De Wit De Schoonaardse trainer Laurent Veldeman (rechts) in gesprek met onze medewerker. (VS)

De Voorpost | 1977 | | pagina 19