IJzeren verdediging plus Dirk Jl GEHANDIKAPT BRABO Noyon-specialist André Van Uytfange keizer in verbond Grembergen St.-Gillis fr— HANDBALSPROKKELS Rimbaut op snelle benen BESLISSING UITGESTELD Kompetitiehervattii Jeugdhandbal Dameshandbal e Rosis Aalst-Kapek Zondag 27-2 te 17.15 uur J.K.-kompetitie t- 20 EERSTE NATIONALE AVANTI LEBBEKE EUPEN 19-10 Hekkensluiter Eupen heeft tegen Avanti Lebbeke nooit kunnen overtuigen. Van de Duitstalige Belgen ging er weinig of geen gevaar uit vanuit de «tweede lijn» en aange zien trainer Janssens zijn verdediging zo uitge» oawd heeft dat de vergissingen in dat kompartiment echt miniem zijn, was het voor de bezoekers onmogelijk Avanti ook maar even te bedreigen. Was de Avanti-verdediging bijna perfekt, ook keeper Mertens droeg zijn deel bij tot het succes. Niet alleen stopte hij twee straf worpen, maar drie maal greep hij voortreffelijk in toen een bezoekende aanval ler afgezonderd voor hem op daagde. Door dit schitterend verdedigend werk van Avanti was Eupen verplicht de bal eindeloos rond te spelen zo dat de bezoekers wellicht 70 van de wedstrijd de bal monopoliseerden. Als Avanti dan toch de gelegenheid kreeg om de aanvalsregisters open te trekken was daar een for midabele Dirk Verhofstadt voor de afwerking. Telkens Dirk in balbezit kwam, hing er een doelpunt in de lucht. Dirk Verhofstadt scoorde een dozijn treffers en wij geloven dat zijn shotpercentage dicht de 100 benadert. Dirk scoorde zowel vanop de hoek, Zondagnamiddag nam H.B.C. Ajax het op tegen de veteranenploeg van V. De Donder. De Veteranen won nen op het nippertje met 16-15 cijfers, nadat zij gaan rusten waren met een 11-5 voorsprong. De samenstel ling van de veteranenploeg die tijdens de tweede helft duidelijk over zijn adem struikelde DOEL Van der Stappen, VELDSPELERS V. Laureys, Van Nuffel. Quintelier, M. De Decker, Van Der Veken, Van Aer- schot, Dauwe en Cooreman. H.B.C. Ajax deed het heel wat beter de week voor dien toen het in een oefenwedstrijd Anderlecht met duidelijke 27-15 cijfers versloeg. Bij de rust leidde de ploeg van trainer Preneel met 13-3 cijfers. Geert Preneel, trainer bij H.B.C. Ajax, werd vader van een flinke zoon Hans. Gelukwensen aan mama Godelieve en papa Geert Hans Van Haute, secretaris en basisspeler van SJv. Grembergen, kwam tijdens de wedstrijd tegen H.B.C. Dendermonde zo ongelukkig ten val dat hij er een se rieuze kniekwetsuur aan overhield. Hierdoor komt ook zijn carrière als scheidsrechter enigszins in het gedrang. Hans diende inderdaad verstek te laten gaan voor de eerste hoofdklasse wedstrijden die hij moest leiden. De Avanti spelers H. Vermoesen, Dirk De Bruyn en L. Batselier werden opgeroepen om de trainingen te volgen van de nationale junioresploeg. Deze vinden plaats elke week de maandagavond. Plaats Herentals Bij de Vlaamse handbalvereniging (de V.H.V.) kwam het eerste «verenigingsblad» van de pers. Een zeer verzorgde uitgave. Het redaktie- en administratieadres N. De Jongh, Dijkstraat 13, Dendermonde. En maar hopen dat er nu toch enige organisatie zal te bespeuren vallen in het zo rumoerige handbalwereldje. In datzelfde blad lazen wij dat er een opleidings cursus «hulptrainer handbal» gestart is in de G*em- bergse sporthal. Meer dan 25 kandidaten schreven in waaronder G. Preneel (Ajax), YV. Rimbaut en M. Bayens (E.V. Aalst). Examen vindt plaats op 11 mei, 2e zittijd op 25 mei. 0 Deze examens werden reeds ingericht vanaf 1968 (vol gens het oude systeem). Geslaagde deelnemers uit de Voorpost-streek Animator 1968 YY'. De Boeck, E. Van Aerschot, YY'. De Landtsheer, YY'. Timmerman. 1970 E. Vergeylen, R. De YVitte, H. De Potter, U. Scholliers en L. Callebaut. Hulpmonitor 1970 E. Van Aerschot, YV. Timmerman. Carlo Vinck die vanaf 31-8-'77 vrij is bij E.V. Aalst werd donderdag getest door Avanti Lebbeke. YVij zijn benieuwd bij welke klub deze jonge, veelbelovende keeper volgend seizoen zal aantreden. Andere gekende spelers die vrij zijn voor de aan vang van het nieuwe seizoen Mens G. (Sparta Aalst), De Nil L. (Mechelen), Dirk Verhofstadt (Avanti). vanaf de 9 m. lijn als vanop de cirkel De wedstrijd kwam eigenlijk maar traag op gang. Lebbeke, gestart in een 2-4 aanvalsopstelling, zonder Dirk Verhofstadt, werd het eerst op achterstand ge plaatst. Na 5' hadden De Bat selier en De Vlieger Avanti aan de leiding gebracht (2-1) maar ondanks de ingekomen Dirk Verhofstadt er 4-1 van maakte na 12' kon Eupen op het kwartier aanpikken dank zij snelle «breacks» (4-3). De «oudste» Verhofstadt kon daarna nog vier maal scoren waarvan twee cirkeldoelpun- ten door Eddy De Smedt aangebracht, tot de verbeel ding spraken. Het zeer lang op balbezit spelend Eupen stond bij de rust slechts drie doelpunten in het krijt. Rust stand 8-5. Onmiddellijk na de rust stak Eddy De Smedt het vuur aan de lont. De Smedt scoorde drie prachtige doelpunten tij dens de eerste 10' en onder tussen was Dirk Verhofstadt reeds aan zijn zevende tref fer gekomen. Eupen had ook eenmaal raak getroffen, langs Mattar (12-6). Met nog een kwartier te spelen leidde Avanti met 15-6. De Batse lier had De Vlieger vrijge- speeld en opnieuw had Dirk Verhofstadt tweemaal raak AVANTI LEBBEKE HJ5.C. AJAX 20-8 De Avanti miniemen bewe zen vooral tijdens het tweede wedstrijdgedeelte dat zij over meer kracht beschikken dan hun jeugdige dorpsgenoten. Tijdens de eerste helft ver liep de wedstrijd min of meer gelijkopgaand en Van Acko- leyen en co. konden de scha de beperken voor Ajax. De rust brak aan met een 8-4 score. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte kon Ajax niet meer optornen tegen het aanvalsgeweld van De Gucht er co. zodat de score nog vrij hoog opliep. Is de. Avan- ti-miniemen-ploeg reeds een stapje verder, het eerste sei zoen van de Ajax miniemen is bepaald niet slecht. SCOORDEN AVANTI De Gucht 7, De Pauw 5, Van Damme 3, De Smedt 2, Verheyden 3. AJAX Van Ackoleyen 6, Van Hooymissen 2. EINDRANGSCHIKKING KADETTEN 1. Avanti p. 18 2. E.V.' Aalst 16 3. Sparta Aalst 1L 4. Kraainem 10 5. Ajax 4 6. Grembergen getroffen. Lebbeke bleef meesterlijk verdedigen en D. Verhofstadt, steeds hij, zorg de voor een 18-7 stand 5' voor het einde. Toen liet de Leb- beekse verdediging toch enige steken vallen en hiervan maakte Eupen gebruik om na het eindsignaal, op vrij- worp, het tweede doelpunt te scoren. Avanti zonder de verlofgan gers Vermoesen en Keppens had zijn meesterschap duide lijk bewezen. SCOORDEN D. Verhofstadt 12, De Smedt 3, Dé Batselier 1, De Vlieger 2, Batselier 1. RESERVEN AVANTI EUPEN 12-11 De Avanti reserven, waarbij eens te meer speelgelegenheid gegeven werd aan jeugdspe lers, bewezen nog maar eens dat Avanti zich geen zorgen hoeft te maken voor de toe komst. Deze maal waren het M. De Proft en H. Maes die zich in de kijker speelden. Aan de rust leidde Eupen met 6-7 en Avanti diende .de laat ste minuut af te wachten om via een strafworp de eindcij fers vast te leggen. SCOORDEN H. Maes 3, R. Moefersoon 2, M. Moeyersoon 1, Callebaut 1, J. De Proft 2, Verheyden 1, De Mol 2. EVA. EVA TWEEDE NATIONALE E.V. AALST BEYNE 25-15 YV. Rimbaut, kapitein en ouderdomsdeken bij E.V. Aalst, heeft zich zaterdagavond volop in de kijker gespeeld. William bewees nog steeds niets ingeboet te hebben van zijn snelheid. Hij scoorde liefst negen treffers en was hiermede de grote bewerker van de afgetekende Eendracht-zege. In keeper Moens vond hij de geschikte medewerker om zijn snelheid te doen renderen. De Aalsterse keeper was niet alleen schitte rend tussen lat en palen maar toonde zich tevens specialist in het lanceren van de tegenaanval. Tijdens de eerste helft zag het er nochtans niet naar uit dat Eendracht in staat zou zijn zulke ruime zege te be halen. Steemans had welis waar reeds na enkele secon den Eendracht op voorsprong gezet maar Beyne zorgde vlug voor een 1-3 score. Er waren 7' gespeeld als Rimbaut Een dracht opnieuw bijbracht 3-3. De wedstrijd verliep daarna vrij gelijkopgaand maar toch waren het de bezoekers die de wedstrijd in handen na- DERDE NATIONALE men. Via 5-5 na een kwartier leidde Beyne met 5-8 5' voor de rust. De Doncker en Stee mans brachten Aalst opnieuw bij en YV. Rimbaut zorgde er voor dat Eendracht de tweede helft kon aanvatten met een 9-8 voorsprong. Deze tweede speelhelft stond dan volledig in het teken van het over wicht van Eendracht. Fysisch en technisch duidelijk de meerdere, liet Aalst geen kans meer aan de bezoekers. In amper 5' tijd legde Rimbaut en De Doncker de basis voor een afgetekende Eendracht overwinning (13-8). Van Der Borght, De Doncker en weer Rimbaut zorgden voor 16-9 met nog 20' speeltijd. Tien minuten voor het einde telde Eendracht een ruime 20-10 voorsprong en Rimbaut, Wel- lekens en Van Der Borght legden de eindcijfers vast. SCOORDEN Rimbaut 9, Bayens 1, Steeman 6, Welle- kens 2, De Dincker 3, De Jaegher 1, Van der Borght 3 RESERVEN E.V. AALST - BEYNE 11-23 Eendracht bleek niet sterk genoeg om de Waaltjes het vuur aan de schenen te leg gen. Reeds bij de rust wees het scorebord 5-11 aan. SCOORDEN Van Gucht 3, Van Malderen 1, Simal 1, Bayens 3, De Jaegher 2, De Coster 1. EVA. BR.ABO DENDERBELLE HOUDENG 9-11 Tegen het relatief zwakke Houdeng verloor Brabo eerder onverwacht de twee punten. Voor deze nederlaag is er echter een zeer duidelijke verklaring. Denderbelle kon inderdaad geen beroep doen op het zieke duo H. De Sitter - M. Hen- drickx en aangezien dit duo steeds instaat voor meer dan 50 c/c van de Brabo doelpunten, mag men zeker van een ge halveerde ploeg spreken. Ondanks deze handikap zou Brabo wellicht nog de twee puntjes thuis gehouden heb ben als Callaert zich niet had bezeerd aan de voet na een kwartier spel. Callaert had toen reeds drie maal raak ge troffen maar was daarna nog van weinig nut voor zijn ploeg. De Brabo bestuursle den waren ook niet erg te spreken over de leiding van het Luikse scheidsrechters- duo. De wedstrijd startte nochtans veelbelovend voor Brabo Denderbelle. St. Cal laert, blijkbaar tuk op een prestatie zorgde voor drie treffers tijdens de eerste 10' en het duurde tot de 13e mi nuut vooraleer Houdeng oen waakzame Brabo verdediging kon verschalken (3-1). Na een kwartier spelen leidde Denderbelle met 4-1 dank zij een doelpunt van Uytter- sprot. De kwetsuur van Cal laert ontwrichtte de Brabo- ploeg zodat de bezoekers na derden tot 4-3 één minuut voor de rust. Callaert kon toch nog scoren zodat de rust De wedstrijd Avanti Femina - Evere werd uitgesteld tot volgende maand. Hierdoor wordt men nog steeds in de onzekerheid gehouden of de Lebbeekse meisjes hun titel van Belgisch kampioen zul len prolongeren. De Aalster- se ploegen stelden uit ter ge legenheid van karnaval zodat alleen Ros Beiaard Dender monde «de stal» uitging om Stelmar te bekampen. Het werd een moeizame zege. STELMAR - R.B. DENDERM. 7-9 lu de goed verwarmde (sic) zaal van Stelmar konden de Dendermondse meisjes moei lijk aarden. Na ongeveer 10' spelen stonden de Dender mondse meisjes met 2-0 in het krijt. Y. Dooms en J. Hei- reman konden Ros Beiaai d in de wedstrijd brengen maar de rust brak aan met een 3-2 stand. Tijdens de tweede helft verving M. Broothaerts een zeer degelijk debuts Margo in het Denderri doel maar een nog zwak spelend Ros B I werd niettemin op I achterstand geplaatst.] het duo Doorns - Heij begon Dendermonde de achterstand te kj1 l Zondagnamiddag weten wij wellicht of Rosis Aalst vol gend seizoen promoveert naar tweede nationale afde ling. Rosis ontvangt leider Kapek in eigen sporthal en aangezien beide ploegen gelijk gerangschikt staan met 29 punten en de derde gerangschikte At. Woluwé slechts 23 punten telt, is het duidelijk dat deze wedstrijd over al dan niet promoveren beslist. Voor het Rosis van trainer De Boeck zou deze titel de bekroning vormen van een groot aantal jaren hard werk. Rosis Aalst moest inderdaad van heel ver komen om dit niveau te berei ken. Na jarenlang in bevordering te hebben vertoefd, een paar maal op het nippertje de promotie te hebben gemist, slaagde het erin twee jaar geleden door te dringen tot de nationale afdeling. Na het eerste «aan passingsjaar» werd dit jaar de titel geviseerd. Het is nu bijna zover... EVA. Via 6-6 tien minuten het einde werd het 6-9 v®r mar kon de Dender^"1 overwinning niet meeru vaar brengen toen he\, de zevend maal scoorde DOELPUNTEN Y. Dc?™ Heireman 5. sch.< situ YVEDSTRIJDEN VOO^ HET YY'EEKEINDE 26-2 te 20.30 u. jag Kraainem - Avanti Lelfcng, 26-2 te 17.15 u. «ak Irmep - Eendr. Vrij A^>ng 27-2 te 17.15 u. canl Rosis Aalst - Kapek nan 26-2 te 20.15 u. fcho Sp. Aalst - Brabo Den^ege DAMES Jog* 27-2 te 15 u. ioon Aalst Sp. - Avanti Fenjioel 27-2 te 19.30 u. en. Evere - E.V. Aalst 27-2 te 15 u. Sparta Aalst - Ros Beii JEUGD 26-2 te 17 u. Kraainem - Avanti 27-2 te 14 u. E V. Aalst - Ajax 01 Aan de Grootbroekstraat ten Grembregen heeft André Van Uytfange een kolonie duiven gekweekt waarmee hij sedert verscheidene jaren de plak op de Noyonvluchten in het ver bond Grembergen - St.-Gillis. Als duivenmelker van den huize uit, trad hij vanaf 1968 volledig op de voorgrond. André had goed gezien wanneer hij zich in 1967 bij Firmin Toels uit Zele een ronde late jongen aanschafte. Het was voor duivensjapper Van Uytfange het begin van een reeks successen. De kweek van de Fdrman Roels inbreng pakte en de knalre sultaten waren legio. SPELEN André speelt graag met oude duiven volgens het traditio neel weduwschapsspel. Hij koppelt half februari. Laat zijn vliegers een koppel late jongen opbrengen en op het broed van 10 dagen worden ze op het spel gezet. Kuren is geen noodzakelijkheid vopr André en indien hij het voor behoedend doet gebeurt het tijdens de broeiperiode. De verzorging van de duiven is niet alleen het werk van André. Hij wordt hierin flink geholpen door zijn echtge note. Volgens de Gremberge- naar een noodzaak, want het is niet altijd mogelijk dat hij de stipte uurregeling voor de verzorging altijd zelf doet. Daarbij is moeder de vrouw een welcome 'hulp, die alle facetten onder de knie heeft van hokken kuisen te duiven konstateren. Samen hebben ze een kolonie opgebouwd, die als het ge vreesde Noyon hok bekend staat. Sedert hij in 1968 op het hoogste schavotje klom. heeft André gezegd dat er regelmatig een nieuw impuls op het hok kwam en die ging hij zoeken bij Edward De Wolf in Tielrode en bij Geor ges Roels in Zele. Op de ver koop van wijlen Benoni Peel- man uit Grembergen kocht André een duif met een pres- tatielijst. die het nu aan de Grootbroekstraat nog altijd bewijst, met 8 prijzen in de eerste vijf waaronder een le. Zijn rode asduif zorgde voor 10 prijzen met daarbij nog twee Quiévrain koppen. Dat dit gloed was voor de beste seizoenduif is als vanzefspre- kend. Zijn derde opeenvol gende koningstitel won hij met de eerste kampioen bij de oude en de jonge en de asduif bij de oude. KWALITEIT PRIMEERT André is geen voorstander om een groot aantal jonge dui ven te houden. Wanneer hij zegt dat de kwaliteit pri meert op de kwantiteit, dan heeft hij het bij he rechte eind en met de uitslagen als maatstaf is zijn principe nog meer gestaafd. Vorig seizoen prjobeerde hij het voor het eerst op een nest met jonge te zet. De jonge duivinnetjes duiven en dit was en geluk- worden het ganse seizoen door gespeeld maar de dui vers, van de goede origine, worden gespaard voor het weduwschapshok, waar met 12 «bakken» ook van geen overbevolking kan gesproken worden. Als jaarduif moeten de Van Uytfanges kleppers het met prestaties bewijzen, als die er niet kiomen wordt origine terzijde gelegd en gaan ze er onverbiddelijk tussenuit. Dat zijn instelling als dui- venliefhebber gebaseerd is op gezonde principes werd ons tijdens ons bezoek te Grem bergen duidelijk. Het gezin Van Uytfange houdt van het duivenspel en om het in stand te houden zet André zich ook op bestuursvlak ten- volle in om de Grembergse maatschappij op hoog peil te houden. BENO. André Van Uytfanghe, Grembergen, met zijn rode afleid Na een (relatieve) rustperio de treden de vijftien voetbal- klubs die aan dit JK.-tornooi deelnemen opnieuw in het strijdperk aanbrak met een 5-3 stand. Onmiddellijk na de rust stel de Houdeng gelijk (5-5). Een weer eens zeer wilskrachtig spelende Van den Abbeele hield Brabo dan in de wed strijd zodat na 43' spelen, via een 5-6 stand, de ploegen gelijk stonden (7-7). Toen tij dens de daaropvolgende mi nuten Brabo langs Uytter- sprot en Cloof uitliep tot 9-7 leek de zege dichtbij. Er wa ren dan nog 8' te spelen. Houdeng flink gesteund door een sterk aangevochten arbi trage scoorde vier minuten voor het einde (9-8) en in grote verwarring werd de Brabo verdediging nog drie maal opgerold tijdens de al lerlaatste minuten. SCOORDEN Cloof 1, Cal- laert 4, Van den Abbeele 2, UytteTsprot 2. EVA. op negen speeldagen' einde heeft Fabrieksp hte meest kans op tuele eindzage vier puntjes voors4rpIT Tuf Tuf dat nog ee KlJ der kompetitie-einde boeg heeft Nu zon 3.C. men op bezoek bij Os steeds een boeman ir Tufjongens geweestgi een eventueel punfrs er dik inzit dit zfhde in de kaart spelen r mnanen van Pië )pt P Meirsche die rode Eureka Erembodegajp zoek krijgt. Open matchen zijn lack onmoetingen tussen e Jome en Liludamo tiers. In de ovreige t den zine we vooral Terlinden en Tima de winst bljiven. 1 zijr Kaïneder voor zonda leels leet Fli te 14.30 u. Kreja - Tuf Tuf Liludamo - Twentifiimoe (Ofls Ypsilon - Timarchn iK Terlinden - Nijdrojj Fabriekskcn - Eur Het gezin André Van Uytfanghe uit Grembergen lar f< Efsee - Jomo nde Pallieter - Tanu Rust Sint-Joris vfen 0 mm. prat ie ir an tie ulpu fle- >n k\ rong kre

De Voorpost | 1977 | | pagina 20