Met hakken over Aalsterse sloot instpunt voor TK Meldert NIEUWE DAMESWIELERPLOEG „DE AREND" iEKLOPT DOOR 'UTENLAST Karnavalstemming! KLEINE ZEGE MET TIEN Verschil in tweede periode Thuisvoordeel WASILEWSKA 29 PUNTEN j VLOTTE ZEGE OFF-DAY JEUGDBASKET TE MOERZEKE j Basketbal- kalender Derde zege 21 4e PROVINCIALE Aan de huidige voetbalkompetitie heeft men in de vierde provinciale G niet zoveel houvast. Inzonderheid wat de strijd 'om de titel betreft. Nu eens wentelt deze in heft voordeel P "van S. Moorsel en daarna kan TJK. Meldert op zijr\ beurt 'winstpunten boeken. Dit gebeurde op de recente speeldag. 'Moorsel liet op eigen alweer een steek v al en Meldert, die eerder bij Ede won if dichter. De toestand situeert zich nu zo dat Mel- Hert een punt achterstand doch nog een wedstrijd goed heeft. Het werd trouwens op de jongste speel- iag een wirwar van verras- Letfcngen in deze reeks. Zo ge raakte Herdersem, dat de A%>ngste weken een paarmar- cante uitslagen op zijn pai- naies inschreef niet voorbij (choonaarde en haalde Eron- emiegam fors uit bij Wieze. Dat )oggeni zich zelfs met veld- ioordeel tegen Smetlede zou renjioeten reppen kon men gis- en. Het niet verwachte in deze wedstrijd lag echter in de afgetekende cijferver- houding. In het oogspringend was niet alleen het feit dat Wichelen hij de leider een punt meegrtaaide, maar ook dat Beriare zich op eigen bodem Het in de valies zet ten door Bavegem. Wat de komende voetbaldag betreft is het dus eens te meer vrij moeilijk om vooruitzichten te formuleren. Het zou noch tans aardag moeten draaien opdat Ede en TJC. Meldert op eigen veld averij zouden oplopen tegen de mindere go den die respektievelijk Dog gen en Schöonaiarde noemen. Gïjzegem, dat het insgelijks in eigen huis mag doen, moet het normaal halen van Ba vegem. Maar bij Wilskracht zal men toch even de wenk brauwen gefronst hebben bij het vernemen van het jong ste rezuitaat van hun toe komstige tegenstander. Den kelijk zal men er zijn nut uithalen. Voor Herdersem is het oppassen 'geblazen bij Erondegem. We menen zelfs dat de bezoekers bij een ge lijkspel al hoog zouden op wippen. Welle Smetlede moet uitgroeien tot een ge- Hjkopgaande wedstrijd waar in het berremvoordeel de winnaar zou kunnen aandui den. Wieze gaat een belang rijk treffen tegemoet met de komst van Massemen. Wie ze zal zeker het slippertje willen herstellen. Voor de derbynummer dat tussen Wi chelen en Berlare wordt ge speeld zal er natuurlijk heel wat belangstelling bestaan. Hier zou een derbyuitslag op de lei kunnen karnen. J.V.H. Onze Aalsterse wielerklub «de Arend» pakte het afgelopen weekend uit met een Belgische primeur het stelde haar wie lerploeg voor die volledig bestaat uit vrouwelijker koereurs. Nicole Van Den Broeck, momenteel gedomicileerd in de Ge- fusileerdenstraat 17 te Aalst, wordt sedert jaren gesteund door wielerklub «de Arend». Vorig jaar reed Nicole met een merkentrui wat haar in konflikt bracht met de BWB die in haar statuten heeft in geschreven dat men minstens negen aangesloten rensters nodig heeft om met eigen klubkleuren (en merknaam) deel te nemen aan de wed strijden. De BWB legde onze Aalsterse renster twee zware boeten op die door haar beste supporter en sponsor met de glimlach werden be taald. Om deze sankties voor goed te ontlopen groeide bij Gaston Smets de idee om een wielergroep voor dames op te richten. De kontakten wer den gelegd met acht meisjes die van dit buitenkansje pro fiteerden. Bij de persvoorstelling waren volgende negen rensters aan wezig acht internationalen Thérèse Naessens, Chantal Van Haren, Rita Gallant, Marie-José Fontaine Gonda Janssens, Nicole Van Den Broeck, Kristine Van Quicken- borre de Italiaanse Morena Tartagni en kadet Francine Van Weyenbergh. Toekomstperspektieven Wielerklub „de Arend" heeft har meisjes uitgerust met eenzelfe burger kostuum (mo dern grijs), in de wedstrij den zullen ze getooid zijn met blauwe uitrusting. Het bestuur dat momenteel samengesteld is uit Hubert Corthals (voorzitter), Alfons Quintin (ondervorzitter), Els D'Haens en Frangois De W.t schrijversduo), Frans Van Caelenberghe (penningmees ter), Gaston Smets (sponsor) krijgen. D.D. TITELREEKS MAPI - STANDARD 73-75 lat Okapi Aalst,-dat reeds eerder in de kompetitie titelkan- Idaat Mechelen een hak zette, ook tegen medeleider Stan- ird naar een grote prestatie trachtte hoeft nauwelijks te orden betoogd. Standaard geraakte echter in een adem- Miemend slot toch met de hakken over de Aalsterse sloot, alst werd met klein verschil geklopt na een wedstrijd Saarin het voor het grootste gedeelte de indruk had gewekt et te kunnen verliezen. Het over meer maturiteit beschik- >nd Standard Boul d'Or haalde tenslotte zijn slag thuis •or de ultieme korf van Jack Dinkins die wel de grootste irdienste heeft in deze Luikse zege. Aalst ere voordeel floot. Van daar dat Aalst het meer dan een kwartier zonder zijn Amerikaan moest doen maar dan toch meestal de leiding op het score bord had, omdat Chalk knap speelde en Van de Keer goed afwerkte. Het was trouwens ook dit duo dat Standard al onmiddellijk op achterstand zette (10-2). Een hard werkende Tienne Geerts kon die kloof dan toch dichtmaken. Katherman die aan Dinkins een bikkelharde klant had verdween bij een 14-16 stand al naar de in- vallersbank. Een niet geringe handlkap voor Okapi dat er zich «chter flink doorsloeg. De enorme verdienste van de Aalstenars bestond er trou wens in dat het na het uitval len van Katherman die pas twaalf minuten na de rust opnieuw verscheen, niet alleen gelijke tred hield met de ge reputeerde tegenstander maar ook nog naar voorsprong klom. Rust 40-39. Ook in de tweede speelhelft hield Aalst de voorsprong op het score bord. Van 40-39 ging het naar 54-49 en naar 67-59 toen Katherman terugkwam en tereke raak mikte. De bezoekers moesten aldus op nieuw hun toevlucht nemen tot een man voor man ver dediging en het Amerikaanse duo Gantt - Dinkins zorgde voor de terugkeer. Standard klom dan in de slotseconde naar een kleine zege, nadat het zeker door het oog van de overbekende naald was ge kropen. Doelpunten Van den Broeck 2-2, Vem de Keer 16-2, Shorreel 4-4, Elias 4-6, Chalk 12-11, Katherman 2-8. J.V.H. ït nog een kleine twee mi- ten wedstrijd voor de boeg d Aalst de leiding op het >re bord. Standard had im- irs een achtpuntenachter- nd tot twee eenheden kun- l herleiden. Van 67-59 liep t immers naar 73-71. Toen sakelde de jonge Elias, die l goede wedstrijd achter i rug had nog twee te- istanders uit en waagde 1 kans. De bal kwam in „zindelijke handen en Luik ^.e het bord in evenwicht, werd 73-73 op Iets min- dan een halve minuut het eindsignaal. Toen jen de Aalstenaars een orp toegewezen. Men ver- r toen even de concentra- Jcp de wedstrijd en de bal am in het voordeel van I tegenstander. Coach j kers vroeg met de slag minuut dode tijd om de issende slag te slaan. En gebeurde ook. Men zocht ump van Dinkins en vond l. Een seconde voor het Ie flitste de bal door de iterse basket en Standard j. Vrij onverwacht en naar gevoel onverdiend. De ere ervaring van de Wa- I was echter doorslagge- d. Dolle vreugde in het kende maar grote ont- leling in het Okapikamp treffer van Dinkins. üns deed echter meer dan issende punt scoren, lapte Katherman die In periode moeilijk le grond kwam alras drie >n aan het been. Daarbij Rick nog een technische toegewezen door de wed- leiding die in de eer- riode zeker niet in het MTESTRAATw motiereeks op J ."RUS - B.C. AALST einde zon i-C. Aalst bij het Waalse bij pus weinig kans op pun- maakte kon men n. Black Boys speelt niet zo sterk op 4><le bodem, maar het nu toch door foutenlast iit pelen Pië tpt- Peeier en Allen moes- de rode jdege zijn ussen tamo reige soral Timi nimers bij een 80-70 praktisch samen de weg Ie invallersbank inslaan, lack Boys de wedstrijd aar zijn hand kon zet- an was omdat de shot- tle van Allen zowat bij Ulpunt lag. Hij kreeg i een twee op vijftien zijn naam. Het is dan zondepeels ook zo dat Peeier 'eet af aan de gevaar- Fleurus Amerikaan entiöi moest schaduwen. Dat (O Is gevolg dat laatstge- 'e moeilijk aan zijn kwam en Aalst naar fong laveerde (8-11). kreeg echter al snel ir fouten aangewreven Me uiteraard voorzich- te verdedigen. Fleurus vw op zijn beurt voor deel nemen op het scorebord. Doch het kreeg ook al niet veel ruimte (35-31). Toen schoot Wuyts uit zijn kram men lukte slag op keer zodat Back Boys bij de rust aan de leiding prijkte. 41-42. Ook na de kampwisseling bleef de spanning nog geruime tijd in Fleuruszaal cirkelen. Beide ploegen gaven ook nu elkaar niet te veel toe. Toen werd Peeier echter met een vierde fout bedacht en ging er even later uit. Daarna verdween ook Allen en met een was de weg naar de zege geeffend voor Fluerus. Doelpunten Schollaert 5, Ivens 8, Delocht 9, Allen 13, Wuyts 22, Peeier 29. gaf Danny Schorree! een achterwaartse voorzet match Okapi - Standard Luik. GENTSON - THE TOWER AALST 95-63 Onze Aalsterse oranjen dien den de verplaatsing naar Gent met een halve basis- ploeg te ondernemen op karnavalzondag was dit wel te verwachten doch het is spijtig dat men deze match niet heeft kunnen verplaatsen anders zou het spelbeeld wel heel anders kunnen verlopen zijn nu kon the Tower en kel in de eerste helft aan klampen (22-16 na tien min.) doch de Gentenaar T'Joncke, heer en meester op het ter rein stuwde zijn ploeg voor uit naar een 43-35 ruststand Na de citroentjes, lukte de thuisploeg een acht op acht zodat The Tower voor een onoverbrugbare kloof werd geplaatst Ondanks het mooi verzet van Brijs en Caudron, de verdien stelijke invallers konden ge noemd worden werd de match op een 05-63 eindstand afge floten. Scoorders De Neef 13-2, De Schaepdrijver 4-4, Vieillefont 8-0, Schandevijl 4- 8, Van Der Borght 2-4, Brijs 2-4, Caudron 2-4 ne Ghijs- brecht 0-2. Gentson - The Tower 95-71 Scoorders Caudron 4-2, J. Van Damme 4-12, F. Van Damme 5-3, Ghijsbrecht 5-4, De Troyer 2-2, Viellefont 6-6, Brijs 6-4 en Van den Bremt 0-6. Pupillen Grembergen - The Tower 59-6 Grembergen De Saert 6-4, De Greyte 16-8, Crick 5-6, Puttemans 4-2, Heirwegh 0-6 en Aerts 0-2. The Tower Brijs 20 en Van Der Cammen 0-4. D.D. B.B.C. DENDERMONDE - SP. TEMSE 45-36 De wedstrijd tussen de num mers 2 en 3 uit de klas sering had weinig om het lijf. De thuisploeg, zonder Putteman, bracht er in de eerste niet van terecht en aan de rust stond er dan ook een weinig hoopgevende 16-25 stand op het bord. In de 2e helft trachtte Den- dermonde met een agressieve 3-2 zone de bezoekers met een pressing tot balverlies te brengen en deze zet lukte, zodat in de laatste minuten een scheve situatie werd rechtgezet in een kleine over winning. Punten Piron 6, Cleemput 3, Peersman 8, Staelen 12, Ver- meiren 6, Van Causbroeck 8, Van Prate 2. BENO Kadetten BC MELLE - BAVO 38-50 Bavo startte zonder kapitein De Graef, maar begon vrij goed na 10* (12-22). Tot aan de rust kon het hardnekkig verdedigende thuis team mil deren. (22-28). Na de appelsientje Hep Bavo weer uit maar bij een stand van 30-41 vielen scoremaehi- nes Van Loei (23 pt) en Van Haute (16 pt) plots stil en Melle plaatste een 8-0. Een minuut rust bracht de ge wenste kentering. Krampachtige match van on ze kersverse kampioenen die saterdag 26-2 hun laatste thuismatch spelen tegen het tweede geklasseerde Were-Di St.-Ni klaas. R.M. CABRITA ZELE - FALC ST.-AMANDSBERG 114-70 Tot de 4e minuut 8-6 konden de bezoekers met hun agressie ve verdediging bijblijven, maar dan liet spelverdeler Co ene de aanval goed ronddraaien en Dhooghe met een 9 op 9 en 2 op 2 vrijworpen zorgde vlug voor 27-12 aan de 7e minuut. Fifip Van Hassel zorgde voor de rebounds en Deprez bliift op een hoog formepeil drij ven met rake afstandsworpen vanop de vleugel. Luc Famay kon alleen foutief gestopt worden maar zette zijn vrij worpen om, zodat aan de rust de wedstrijd met een 59-34 gespeéld was. In de tweede helft viel Ooene vlug met een duimkwetsuur uit en Goossens verving hem goed als pftaymaker. Coach Vande Vijver gaf elkeen spel- geLegenheid en het vijftal Moens, Van Damme, Heir wegh, Jacobs en Goossens zorgde verder voor de aftake ling van de bezoekers. Het was de jongste speler Paul Van Damme die op vrijworp aan de 16e minuut de drie cijfers scoorde. Cabrita bleek moreel niet zo erg meer aangetast na de onfortuinlijke nederlaag van vorige week tegen Zottegem. De pionnen bleken nog over de goede kondittie te beschik ken. Voor de belangrijke eindfaze zal Cabrita niet meer op Hollants kunnen rekenen of het ware dat kinesist Baert voor de ommekeer kon zor gen. PuntenMoens 0-4, Van Damme 0-5, Goossens 4-4, Heirwegh 0-5, Coene 9-8, De prez 16-7,, Jacobs 0-8, Famay 7-2, Van Hassel 12-2, Dhooghe 21-11. BENO. HEMACO DENDERMONDE - DOLE BEVEREN 104-76 De bezoekers hadden de beste start en na 5 minuten moest Hemaco een 6-15 score toestaan. Op dat moment mikte de bezoeker Jacobs (28 p) van alle kanten raak, maar eens dat de thuisploeg ook (aanvallend op toeren kwam was het evenwicht vlug hersteld, met een 19-19 aan' de 9ei minuut. Van dan af ging het gemakkelijker voor de OoUegeploeg. Lieve Keppens - Hans Wijnendaele en Geert Van Nuffel waren bij de pinken om aan die rust voor 54-41 te zorgen. In de tweede helf startte Hemaco met een 20-4 en na 6 minuten met 74-45 had Van Nuffel het resaltuat reeds bepaaild. Zodat coach Versmessen zijn jonge krachfcenj op het terrein kon brengen en Johan en Peter Pelioaen beschaamden het in hen gestelde vertrouwen niet Ook Frans deed er goede dingen dn de tweede helft, maar de sobere Verbas 4 p. heeft de laatste weken lost van een formedeemstering. Punten Verhas 2-2, Wijnendaele 15-6, Van Nuffel 15-22, Keppens 14-2, Fransaer 2-7, J. Verhelst 4-3, J. Pelioaen 2-4, P. Pelicaen 0-4. BENO. BAVO MOERZEKE - EREMBODEGEM 64-60 Het werd een wedstrijd waar- iedere ploeg één helft voor zijn rekening nam. In de eerste was het Erembo- degem dat het meest aan bod kwam en dit op het score bord duidelijk stelde. Van Liedekerke en Tas waren on grijpbaar voor de thuisverde- diging en na 8 minuten werd het 12-17. Voorsprong die opliep tot 16-24 en 24-j2. Bij de thuisploeg bleken al leen B. Colman en Raem- donck bekwaam om te reage ren. Aan de rust was het 32-36. Aan de 5e minuut van de tweede periode stonden de ploegen gelijk (42-42), maar Erembodegem kwam opnieuw voorop 48-51 aan de 11e minuut door toedoen van De Graeve. Op dat ogenblik viel de bezoekende aanval stil en Ost begon bij Moerzeke te scoren zodat aan de 16e minuut de spelers van coach Copper met 57-51 voor kwa men. De kleine voorsprong werd tot het einde verdedigd. Punten BAVO MOERZE KE Ost 0-12, B. Colman 11-8, Raemdonck 14-4. Van Broeck 0-0, Claessens 5-6, De Munck 2-0, De Vriese 0-2. EREMBODEGEM Tas 8-2, Van Lidekrke 16-0, D Graeve 8-13, De Bisschop 0-0, Van- derborght 2-6, Triest 2-2. BENO. en de leden Willy Van Lan- genhove, Eddy De Treflle en Gilbert Ottoy kon aankondi gen dat men als peter van de kersverse ploeg Freddy Maertens gekontakteerd had Als meter fungeert barones Duboumont. De wielerploeg kreeg van een supporter een volgauto zodat men in ploeg- verband naar de koersen kan rijden. Zelf organizeert WK De Arend twee wedstrijden op één en dezelfde dag zo wel de internationalen als de nieuwelingen-kadetten krijgen op een nader te bepalen da tum koersgelegenheid op de Ar end-wijk. Het is mogelijk dat de ploeg, waarvan Nicole Vein Den Broeck als kapiteine werd aangesteld, nog versterkt wordt door de Aalsterse nieu welinge Birgit Janssens, die haar aanvraag tot aanslui ting heeft binnengestuurd doch van haar oude klub (Denderstreek) nog toelating tot transfereren dient te "1 i le afdeling - titelreeks 20.30 u. (26.2) Okapi I Aalst - Monceau Afdeling I-H 17.30 Sunair - BC Aadst j le afdeling dames j 17.15 u. DBC Aalst - Spartacus I 2e afdeling dames j 19.45 u (26.2) Pont De j I Loup - De Maere Aalst 4e afdeling heren 19.30 u. (26.2) De Panne - EERSTE KLASSE (dames) O. STARS GENT DBC AALST 62-67 DBC Aalst heeft de niet gemakkelijke uitwedstrijd te Gent, toch tot een overwinning kunnen ombuigen. Carpenter kon gedurende de eerste tien minuten voorsprong op het scorebord verwerven maar werd naderhand weggespeeld. 'Ben uitsteken de Wasilewska goed bijgestaan door De Luyck en Serron liet het scorebord van 16-15 naar 25-35 klimmen, De wed strijd was evenwel niet gedaan. Mitzi Stocks - vroger Okapi - en Agon zouden de spanning opnieuw toespitsen naar 46-47. Zodat Aalst dat gedurende een Raar minuten was stilgevallen onzeker werd nopens een voor haar positief rezuitaat. Het zou nochtans in de resterende minuten dan toch de pannen van het dak spelen en Oairpeter in de nederlaag drijven. Met een vrij goede Wasilewska en een voorbeeldig spelende ver dediging kregen de Gentse meisjes geen kans meer) om het tij te doen keren. Doelpunten Wasilewska 29, Seron 12, Dl Luyck 18. Hei remans 7, Lleonart 1, De Schrijver. J.V.H. Dames provinciaal I 10.30 u. Lede - Meiseie J 10.30 u. Robac Gremb. - J Beveren J 11 u. Juventus - Aurora t »Ze,e le prov. heren j 20 u. Cabrita Zele - Wa-' j I socub Waasm.; 20.30 u. j (26.2) Biken'lo Eeklo - j J Hemaco Denderm.; 11 u. J Planters Baasr. - Eenhoorn j J Bazel I 2e prov. B j 15.30 u. St. Niküase - 1 Grembergen; 16 u. Laar- ne - Kang. Harnime; 15.30 J u. Scheldejeugd Temse - j 2 The Tower Aalst j 3e prov. B j 15.30 u. Blauwwit Zele - Moerzeke; ll u. Haaltert - I Buggenh.; 11 u. Erembo- j degem - Rubac; 15 u. I Rimbo Zele - Eksaarde; I 11 u. Old Fellows Hamrne J - Dendermonde I KANGOEROES HAMME - BATAVO 68-66 De Wuitens konden toch hun supporters nog eens laten juichen met een overwinning, de derde dit seizoen. Kan goeroes bleven aanvankelijk wel in het spoor van de be zoekers met een 18-17 tus senstand aan de 12e min., maar dn de laatste minuten van de eerste helft konden ze niet beletten dat Batavo met 30-35 voor kwam. Het begin van de tweede helft ginig het nog slechter voor de Kangoeroes. Hun achterstand vergrootte tot 41-51. Maar dan 'kwam er een keerpunt ten gunste. Straetman, die een fantastische eerste helft speelde werd nu afgelost door Rik Moens en de pressing op de bezoekende spelmakers bracht 51-51 na 11 minuten. Van dan af werd het bijzon der spannend. Op 35 secon den van het einde was het 65-64 en Waterschoot met 1 vrijworp en Cool met een fieldgoal hielden de punten aan het Twee Bruggenplein. Punten Waterschoot 9, Straetman 19, Coole 6, Moens 20, Persiau 12, Van Cleem put 2, Heirwag. RIMBO ZELE - LAARNE Hl 77-50 De thuispQoeg speelde pivot Werner Van Miegroet goed aan en hiertegen konden de bezoekers weinig inbrengen. Aan de rust was de winnaar dan ook gekend met een 38-18 tussenstand. Ook Van Mie- ghern was aanvallend in een sterke bui en Willy Philips mikte in de tweede helft re- gematag raak. De aanvallende sterkte werd nog duidelijker als ook Vehent, Van Lysse- betten en Beirens voor kor ven zorgden. Punten Beirens 2-6, Quis- quater 0-0, Van Lysebettens 2-6, W. Van Miegroet 12-14, Van Miegbem 10-7, Vehent 1-7, De Prouw 0-0, Philips 4-8 BENO. GREMBERGEN - LAARNE 46-62 Grembergen dat de reputatie heeft steeds flinke weerstand te bieden tegen een leiders- ploeg, heeft dit niet kunnen ophouden tegenover Laarne. Grembergen was in een slech te dag. In de eerste helft bleef d^. score aan de lage kant en tot 24-24 bleef Grem bergen bij Laarne. Maar 30 seconden voor rust maakten de bezoekers gebruik van bal verlies om een 0-8 te plaat sen en met 24-32 was de kous af. In de tweede helft pro beerde Grembergen met een man op manverdediging wat te redden maar het leidde naar een foutenlast. zodat de thuisploeg met 4 spelers de wedstrijd eindigde. Punten Et. Van Cauwen- berg 9 Cuypers 1 Seghere 14 Mijs 6, Piron Van Keer 12 L. Van Cauwenberg 4. BENO.

De Voorpost | 1977 | | pagina 21