PROPAGANDA HONDA STOPT F.F.R. Dirk De Bruecker behaalt twee titels HEIBEL GENOEG Lakse verdediging Leeuwerik brengt F.C. Moerstraat dichter bij de titel Nieuwe racefietsen Setokvoetbal Aalst MTSA^verbond Korporatief verbond gewest Aalst 22 strafmaat»?11 Molenstf1 1 Brouwt or Gust q-vricnd Panters Baasrode uitstekende remonte na eerder schuchtere kompetitiestart. BEVEREN - AURORA ZELE 64-62 Met één korf verlies kwamen de Zeelse meisjes terug van bij leider Beveren. Het werd een uiterst spannende ontmoeting. Aurora schoot het best uit de startblokken met De Roover en De Untdecker als afwerkers. Ze konden de kansen waar nemen die er kwamen daar het tweetal De Graeve-De Waele met een speciale bewaking werd bedacht. Na een 4-14 aan de 5e min. bleef Aurora het grootste deel van de eerste helft aan de leiding met 12-18 en 23-28, maar aan de rust had de thuisploeg toch 1 punt voor sprong 33-32. De Aps had Beveren in de le helft aan 20 punten geholpen maar kreeg in de laatste periode De Waele aan het been die haar beperkte tot 8 punten. Maar toch was het de leider die nu op vroosprong kwaim met 50-46. Aurora gaf zich nfiet verloren De Graeve en De Waele hielpen De Lint- deoker nu ook aanvallend en Onselaer leverde flik verde digend werk. De spanning was er de laatste minuten met 63-62 aan de 17e minuut en 64-62 na 18 minuten. Nervositeit in de twee kam pen maakte het scoren on- mogeHjk aan beide zijden. Punten De Roover 10-2, De Lintdecker 14-8, De Wele 4-8, De Graeve 2-10, Onselaer 2-2, Inghels 0-0. BENO. F.F.R. heeft op de zevende speeldag van de bekerkompe titie „Schaal M. Haeck" zijn eerste nederlaag opgelopen. Honda brak de reeds indruk wekkende reeks van zes wed strijden zonder verlies. Honda kon aldus zijn eigen kansen op de eindzege gaaf houden. F.F.R. kwam nochtans aan de leiding langs Van Kul, doch De Rop deed de partij anders wentelen. Honda re kende niet alleen af met zijn onmiddellijke rivaal. Het ken ook de kloof verbreden d'e het van S.A.F. scheidt S.A.F. liet immers in het treffen met Callebaut (a) de halve inzet glippen, nadat het wel Een van meet af aan nume rieke minderheid vormde voor Leeuwerik geen te grote han- dikap om Blauw wit (a) dat nog steeds titelambities koes tert een puntje af te snoe pen. Leeuwerik speelde dus in de kaart van leider F.C. Moerstraat, dat, zoals werd verwacht, zegevierde bij S.V. Apostelken en dus een be langrijk winstpunt boekte. Het wil ons voorkomen dat de huidige leider met een gerust gemoed nu de komen de dingen kan afwachten. De wedstrijd Leeuwerik - Blauw wit (a) werd geken merkt door een goede aan hef van de thuisploeg die dan ook langs Peynsaert aan een 1-0 voorsprong kwam. Onmid dellijk na de kampwisseling zette Hugo Korte zijn gasten op een 2-0 achterstand en meteen schoot een opgeschrikt Blauw wit wakker. Het lan ceerde toen een non stop offensief en kwam door Van Holsbceck en Saeys langszij. Toen miste het een elfmeter- trap en werd daarna door Hugo Korte opnieuw in het krijt gezet. Saeys kon ten slotte de nederlaag afwenden. Eindelijk nog een zege voor Ocarina. C. Hofstade moest een 1-0 bres dempen - doel punt van Kessels - doch kon het na de rust niet meer bolwerken. Cornelis, tweemaal raak, hielp Ocarina aan een hartversterkende overwinning. O.C. Aalst geraakte met een doelpunt verschil over F.C. Sport en E. Welle hield de volle inzet thuis in de wed strijd met Heizijde. In de tweede klasse waren de mees te schutters op hun stukken. In de vijf wedstrijden vielen immers niet minder dan zes endertig doelpunten dat wel licht een rekord betekende. Deze doelpuntengolf was ook enigszins het gevolg van het zwakke verdedigen. Zo moest Groen wit bij St. Meldert liefst acht doelpunten toe staan, Ook Leeuwkens vlamde er in de konfrontatie met P.Z.N. Aalst beslist niet naast. Tien doelpunten - vijf aan iedere kant - war, het rezul- taat van de wedstrijd V.K. Post - R.B. Zottegem. De ploegen wrdn om de burt op achtervolgen aangewezen. Van 2-0 - doelpunten van Verleysen en Soetinck schreedt het naar 2-4 langs Croes (2) en Van Durme (2). Toen kreeg Post opnieuw een produktieve bevlieging en het werd 5-4 langs Van Goethem en De Smet (2). Naar het iende toe stelde De Wandel iedereen tevreden. V.K. Moor- selbaan kon in het treffen met Sp. Appels slechts heel even een vuist maken. Het kam aan de leiding langs Van de Plas, doch werd na derhand volledig weggespeeld. Eeckhout, Christiaens (3), Van der Jeught en De Visser zorgden voor het half dozijn. J.V.H. UITSLAGEN LIGAKLASSE F.C. Sport - O.C. Aalst 1-2 Leeuwerik - Blauw wit (a) 3-3 S.V. Apostelken F.C. Moerstraat 2-4 Ocarina - C. Hofstade 3-1 E. Welle - Heizijde 3-0 TWEEDE KLASSE V.K. Post - R.B. Zottgeem 5-5 St. Meldert - Groen wit 8-0 S.K. Leeuwkens - P.Z.N. Aalst 7-1 J. Welle - St. Anna 2-1 Sp. Appels - V.K. Moorselbaan 6 1 DE STAND LIGAKLASSE I. F.C. Moerstraat 32 p. 2. Blauw wit (a) 28 p. 3. Leeu werik 25 p. 4. F.C Jaca 24 p 5. C. Hofstade 23 p. 6. S.B. Stylor 23 p. 7. Snas 19 p. 8. Ocarina 16 p. 9. O.C. Aalst 13 p. 10. S.V. Apostelken 9 p. II. Heizijde 9 p. 12. E. Welle 9 p. 13. F.C. Sport 8 p. TWEEDE KLASSE 1. St. Meldert 39 p. 2. Fo. Appels 34 p. 3. R.B. Zottegem 31 p. 4. V.K. Post 28 p. 5. V.K. Moorselbaan 24 p. 6. Leeuwkens 24 p. 7. Blauw wit (b) 20 p. 8. St. Anna 20 p. 9. J. Welle 19 p. 10. F.C. Parking 15 p. 11. P.Z.N. Aalst 14 p. 12. Groen wit 8 p. Het programma voor 26-2 LIGAKLASSE F.C. Sport - Leeuwerik S.B. Stylor - Snas C. Hofstade - F.C. Jaca Ocarina - Blauw wit (a) E. Welle - S.V. Apostelken TWEEDE KLASSE St Anna - R.B. Zottegem F.C. Parking - P.Z.N. Aal.st SK Leeuwkens - Blauw wit (b) V.K. Moorselb. - St. Meldert Sp. Appels - St. Anna Het vorig weekend streed Neptunus op twee fronten een aantal elementen toog naar de Distriktskampioenschappen te Sint-Niklaas, terwijl er ook een 2Ds"A-afvaardiging aanwezig was op het groots Scaldis-zwemfeest te Berchem-Antwerpen. DlSTRIKTSKAMPIOEN SCHAPPEN In Sint-Niklaas veroverde Frederik Gheyssens een vijfde plaats in de 100 meter streek in dezelfde discipline finishte Eddy Medaerts op een elfde plaats, bij de meisjes was Ingrid Rooms er twaalfde. Dirk De Bruecker zorgde dan voor de klap op de vuurpijl hij Kverd Vlaams zwemkampioen bij de benjamins over de 100 meter crawl in de prachttijd van 1'09"7 wat hem tevens het schildje van «Jonge Haai» oplever de een onderscheiding die uitgereikt wordt aan hen die een door de bond voorgeschreven lukken, iets waarin Dirk prachtig lukte. Dit succes mag hij danken aan de volgehouden trainin gen die voor Dirk steeds een erezaak zijn hij wordt ook moreel sterk gesteund door zijn vader, het ex-gemeen- teraaidsLid Jan De Bruecker diie zijn zoon tot steeds betere prestaties stimuleert, zodat pa Jan dolgelukkig was met de topprestatie van zijn zoon! Neptunus is dus opnieuw een jeugdbelofte rijkerIn de zelfde wedstrijd lukte Heinz Bonnaerens een prachtige 2e plaats Heinz, die door ziekte geruime tijd van kompetitie- zwemmen diende af te zien lukte hiermee een sensatione le come-back wat hem met een bij de topbeloften doet belandenOp de 100 meter rugzwemmen werd Frederik Gheyssens vierde in een zeer behoorlijke 1'16"4 hiermee bevestigt hij zijn kwalifika- tie van «all-round-zwemmer» wat belooft voor de vier zwenwijzen In dezelfde wed strijd werd Kristiaen Buyl 13e terwijl bij de meisjes Sa- brina De Bisschop vierde werd, ondanks een schrijnend trainingsgebrek Moest Sa- brina meer tijd kunnen uit trekken om zich degelijk op de wedstrijden voor te berei den dan zou ook zij in de Vlaamse toplaag kunnen be landen Dirk De Bruecker won ook zijn tweede wedstrijd in de 200 meter wisselsag finishte hij prachtig eerste in 2'58"5 met meer dan zeven seconden op zijn naaste achtervolgers Van de drie Aalsterse deel- nmers op de 100 meter vlin derslag eindigde Frederik Gheyssens op een 6e plaats. Alain Buys, eveneens één van die stille maar ernstige wer kers, die er zeker komt ein digde er achtste en Kristiaan Buyl, 1 jaar jonger werd er 13e SCALDISZWEMFEEST De beste prestatie kwam an dermaal van «de» belofte van Neptunus Aalst de tien jarige Murielle Permentier die tweede werd op de 200 meter crawl in 3'22"8. Een verrassend sterke Rosita Ser geant, hersteld van haar kwetsuur aan de enkel werd derde in de 100 meter streek dames in de behoorlijke tijd van 1'24"4. Annelies Van Thienen werd tiende op 200 meter crawl in 2'27"0, ter wijl Gino Goessens over de zelfde afstand 16e finishte in 2'15"9. Op de 200 meter rug voor benjamins werd Bart De Bruecker mooi tiende in de tijd van 3'25"5, Yves Mergam werd er 14e in 3'41"9. Carla Rooms zwom voor de eerste maal op deze afstand en ze eindiged op een behoorlijke tiende plaats Michel Locufier werd 11e op de 200 meter crawl eendjes in 3'43"3 terwijl zijn zuster als 24e aftikte op de 200 me ter crawl miniemen in 3'24"1. Alles bij elkaar een positief zwemweekeinde met vooral de twee distri ktstitels van Dirk De Bruecker ais blik vangers D.D. de kansen had gekregen om te winnen. Want ondanks het feit dat de Financiebedie.nden het met een fel vertimmerde ploeg moesten rooien - Ro land Martens, Torrekens en Cooreman moesten verstek laten, konden deze nog de meest gevaarlijke akties en de beste score kansen opbren gen. Men faalde echter bij de laatste toets. Anderdeels mag men ook wel stellen dat de Callebaut verdediging niet zonder verdiensten uit het veld stapte. Werd deze kon frontatie met geen doelpun ten overgoten dan was ze toch het aankijken waard. De wedstrijd Resocub - Bank B.L. werd slechts een uur oud. De scheidsrechter diende de partij noodgedwongen te stoppen omdat een bezoeker na tegen een rode kaart te hebben aangekeken, weigerde het speelveld te verlaten. In de kleedkamers werd nog een bezoeker met rood be dacht. De stand bij het eer ste incident luidde 3-1. Een beter aanvallend Resocub voetbalde bij de rust reels zegezeker. Rottiers, Wijnant en Van Boven hadden toen reeds voor een royale 3-0 voorsprong gezorgd. Na de rust kon De Vriendt milde ren, doch in het uur werd de wedstrijd afgebroken. De overwinning van Post Erem- bodegem kon men bezwaar lijk aanvechten. Post was in zonderheid na de rust de beste ploeg. Callebaut (b) had in de eerste speelhelft nochtans de beste kansen verwekt. En zo kwam Giiles eens in zeer goede omstandig heden voor de bezoekeno'e doelman doch faalde. Cardon die in de eerste periode al had gescoord zou daarna de bezoekende zege in een vas te vorm gieten. Somati heeft een eerste en frappante zege verworven in de wedstrijd met V.V.T.T.A. dat betrekke lijk zwak voor de dag kwam. Dessoden behaalde een eer der moeilijke overwinning bij Intercom dat zich terdege (AM •P li liet gelden en op de vofeen met een doelpunt (e laar schoot. J-%\ fhae UITSLAGEN £fr<j| Callebaut (b) - j t Post Erembodegem kEel S.A.F. - Callebaut (a) Somati - V.V.T.A. Resocub - Bank B.L. Honda - F.F.R. Intercom - Dessoden DE STAND I. Honda 12 p. 2. 3. S.A.F. 9 p. 4. Post ETpf, 9 p. 5. Bouw 8 p. 6. Call i z (a) 8 p. 7. Resocub 10. Bank B.L. 6 p. 9. I am den 5 p. 10. V.V.T.T II. Somati 2 p. 12. 1 p. 13. Callebaut (bl^pg Het programma voor 26- Somati - Callbeaut (b) a Callebaut (a) - Honda |lu1 Resocub - V.V.T.T.A. kj F.F.R. - Bouw |nds( Bank B.L. - Dessoden Intercom - S.A.F. Nieuwe rennersfiets voor Gust De Clercq te Oordegem. In het lokaal, café Klinckaert 24 te Oordegem, werd een nieuwe rennersfiets overhandigd aan Junior Clercq door de h. Freddy Blondeel, voorzitter van de Supportersclub «De Te Gijzegem schonken de fans van Dirk Melis hun favoriet een gloednieuwe racefiets. VK D'Hondt 0-3 Rayo Espanol Leeuwerik 4-0 VK Sportief DDT Hofstade L- 0 Heipias Lede Preflex Ternat 2-2 Melckenbeek Red Star Opdorp 0-2 El Quijote FC Strooiers 0-5 KLASSERING 1. Red Star Opdorp 19 32 2. Rayo Espanol 18 '0 3. Feb Europe Aalst IS 39 4. Preflex Ternat 19 27 5. Melckenbeek Lede 19 26 6. Heipias Lede 19 19 7. Strooiers Hofstade 13 18 8. D'Hondt Gijzegem 18 18 9. DDT Hofstade 19 14 10. Leeuwerik Lede 19 9 11. Sportief Gijzegem 18 9 12. VK Groot Aalst 18 8 13. El Quijote Aalst 18 2 KALENDER VOOR ZATERDAG 26 FEBRUARI te 15" uur Feb Europe VK Groot Aalst (J. Guns) D'Hondt Feb Strooiers (L. Gyselinck) (te 14 uur) Heipias Lede Rayo Espanol (V. D'Herde) Leeuwerik Lede Sportief (P. Kindermans) Preflex Ternat DDT Hofstade (A. Garcia) ZONDAGREEKS De derby tussen Inno en Mor- ta was heel spannend de be zoekers liepen uit tot 0-2 ZATERDAGREEKS De topwedstrijd tussen Mel ckenbeek en Red Star werd ontsierd door het ruw spel van de Leedse thuisploeg, die met allerlei onsportieve mid delen het goed geolied rader werk van de leiders poogdï te ontwrichten. Scheidsrech ter Angel Garcia bedacht vier Ledenaars met een gele kaart. De Opdorpenaren wormen verdiend dankzij doelpunten van Coninckx en kap.tein Van Vliet. Ook in de wed strijd tussen V.K. Sportief en DDT was er heibel ref Kinder mans verdween zelfs van het terrein doch aues koelde zodat de Gijzegem- naars verdiend de twee pun tjes in de wacht konden sle pen. Preflex veroverde op het veld van Heipias een oververdiend puntje ondanks de sterke te genstand van de thuisploeg die werkelijk fraai kombineerde- oor de Ternatse ploeg stond Roland Roelandt andermaal tweemaal aan het kanon zo dat de match met een billijke 2-2 stand werd afgefloten. Rayo won gemakkelijk van Leeuwerik, dat zonder de ge schorste kapitein Paul De Gendt diende aan te treden. Deze laatste blijft geschorst totdat de schuldige gevonden wordt die in de wedstrijd met Feb baldadigheden uithaalde. UITSLAGEN VK Groot Aalst dankzij twee prachtdoelpun- ten van Eddy Verleyen. Toen stopper De Wolf zijn eigen doelman lobde kwam VK Inno meer in de wed strijd de gelegenheids- scheidsrechter Van Pottel- berghe, die referee Gijselinck (autopech) verving kwam ge past tussen om de gemoede ren te bedaren zodat de match naar een sportieve kli- max kon groeien na ge harrewar voor doel kon Jo- han Meereman gepast afron den zodat 2-2 cijfers op het bord kwamen wat voor bei den een billijk resultaat was Sint Job had het werkelijk niet moeilijk om zich te ont doen van een sportieve doch krasselende Stampia-ploeg. Nieuwe Wijk won nipt doch verdiend van een zichzelf overtreffende Timarchaploeg. UITSLAGEN FC Jaca Aalst VK Molenstraat afgelast VK Inno Aalst FC Morta Aalst 2-2 DV Stampia Sint Job Aalst 0-2 FC Nieuwe Wijk Timarcha Aalst 2-1 VK Adelaars Real Familial afgelast KLASSERING 1. Nieuwe Wijk Hofstade 20 36 2. FC Morta Aalst 20 29 3. FC Timarcha Aalst 21 29 4. VK Inno Aalst 21 28 5. FC Real Familial Aalst 21 28 6. SK Sint Job Aalst 20 7. VK Molenstr. Aalst 19 8. VK Adelaars Aalst 1 9. SV Pelikaan Aalst 21 10. FC Jaca Aalst 18 11. DV Stampia Aalst 21 12. OC Aalst 21 13. Kruis Moorsel 12 14. VK Bonanza Aalst 21 15. FC Kevers Aalst 21 16. FC Amapola Aalst 22 j KALENDER voor ZONDAG 27 FEBRUARI te 10 uur 'bra DV Stampia Aalst af OC Aalst (A. Garcia) jWi FC Amapola Aalst wel VK Molenstraat, (V. Dhefde SK Kruis Moorsel dar FC Timarcha (A. V.D. Vejom FC Real Familial aan VK Bonanza (P. Keppensfeeti VK Adelaars Aalst hij FC Morta (W. De Wolf» FC Kevers SK Sint (J. Guns) SV Pelikaan Aalst FC Nieuwe Wijk (G. De Leeuw) VK Inno Aalst FC Jaca Aalst (D. SCHORSING André Van Goethem, dagen geleden de ter molesteerde werd de Strafkommissie va MTSA-verbond voor speelseizoen effektief schorst. Deze voor deze VK speler geldt dus tot 1978 SILABA ZELZATE - PANTERS BAASRODE 109-97 De Panters konden de karnaval niet met winst beginnen. Ze lieten zich verrasseri bij Zelzate. Het was de thuisploeg die uitliep tot 30-20 na 10 minuten. Op dat moment kwam Colpin meer aan bod onder de ring en voor1 Panters resulteerde dit in een gunstiger positie. Colpin met 5 fouten (10e). Een minuut later volgde Rombaut het voorbeeld en dit begon reboundproblemen te stellen en als Moens er na 16 miuten ook uitging was de kous £if voor Panters, dat spelmaker Stevens, met ski verlof, miste. Alleen Miel Van den Broeok kon met individu ele nummertjes de schade be perken. Punten Colpin 13-8, Miel Van den Broeck 12-17, Wiïïy Van den Broeck 3-6, De Beu- Ie 6-6, Rombaut 15-3, Moens, 1-5, Coeckelbergh 0-2. BENO. Samen met Rombaut en Col pin werd aan de rust de ach terstand beperkt tot 55-50. Maar het viel toch op dat de Panters-verdediging niet de gewone zelfzekerheid ver toonde. In de tweede helft maakte Baasrode reeds aan de 2e minuut de achterstand goed en kon langs Miel Van den Broeck en Colpin uitlo pen tot 70-78 laan de 10e min. Maar bij de 'bezoekers bleven er een paar pionnen onder de maat. André De Beule jaagt de goede konditie ach terna en Willy Van den Broeck was niet in zijn ge wone doen. Tot overmaat van ramp verloor Panters

De Voorpost | 1977 | | pagina 22