M J Vrije Tribune OPPOSITIE MET KLACHTEeb OVER DIENSTVERLENING'- EEN BEETJE KULTUUR FEESTPROGRAMMA APOLLO 2 - 25-2-77 - De Voorpost de redaktie heeft het recht deze teksten in te korten. EEN BELANGRIJKE KANS De meerderheid heeft de beleidsopties bekend gemaakt inde gemeenteraad. Hetiseen belangrijk document waarover thans de raadsleden, de geïn teresseerden beschikken. Normalerwijze zal nu het do cument aan een grondige ont leding onderworpen worden. Hopelijk gebeurt dat onder zoek van het document in alle positieviteit.. Men kan aanhalen dat be paalde zaken niet opgenomen, of dat bepaalde oplossingen niet in concrets zijn geciteerd. Het is niet naar de detail dat moet gezocht worden, wel de grote lijnen moeten worden gezien en de algemene geest die het beleid de komende ja ren zal bezielen. En binnen dat kader zien we wel de vernieu wing, die mits in die geest wordt bestuurd, binnen enkele jaren een nieuw en herboren Aalst zal mogelijk maken. Daarom is het misschien ook dat bepaalde personen het tra ditionele zullen zoeken en ont beren en daarop dan hun tus senkomsten zullen hameren en het document voorstellen als onvolledig. Maar dat men bedenkt dat een programma wordt bepaald door de plaats die het toekent aan de mens en door de relatie die het legt tus sen het individu en de ge meenschap. De beleidsopties die door de meerderheid in Aalst worden voorgesteld zijn gericht op de gewijzigde maatschappij waarin naar meer gerechtig heid en vrijheid wordt ge streefd. Daarom moeten wij bij de ontleding van het pro gramma ons rekenschap ge ven van de toestand van nu en ons durven losmaken en af stand nemen van de sleur die ons altijd heeft neergedrukt en van een conservatisme dat al tijd treurig is. Wij moeten dit programma durven benaderen in de optiek dat het nieuwe en betere wegen kan openen. De gemeenteraad die deze op ties zal bespreken is daarom belangrijk. Hij moet aangezien worden als de vertolking van de vele reacties op een uitno diging om samen de toekomst uit de stippelen. Indien deze beleidsnota alleen binnen het kader van de traditionele poli tieke geplogendheden haar weg vindt en zonder dat ruim er over kan gedacht en eraan ge werkt worden dan missen we een belangrijk doel. Daarom is het wenselijk dat de meerder heid de gelegenheid zou bie den aan niet gebondenen en niet in de gemeenteraad verte genwoordigende groepen hun mening en voorstellen te uiten. En kan hier op dit belangrijk ogenblik niet door een van de leden van het college in de vroegere gemeentehuizen de nota worden toegelicht in een openbare bijeenkomst. Het zou de publieke opinie trou wens bewust maken van wat op het spel staat, dat wil zeg gen haar tegelijkertijd de mate van het risico doen beseffen van bepaalde keuzen die men haar voorstelt en haar de bui tengewone kans laten grijpen die zich voor een democrati sche samenleving voordoet op het ogenblik dat onze gemeen schap zijn plaats moet zoeken aan de vooravond van het derde millennium. Het gaat om een fundamentele beslissing, om het kader waarin zich in de toekomst de ontwikkeling van de Aalsterse gemeenschap zal voltrekken. Diane D'haeseleer. EERST INFORMEREN EN DAN De nieuwe Aalsterse be- stuursmeerderheid zit volop in de periode van «inrijden» door informatie in te win nen. Het principe van de «hearings», voor de gewone sterveling «gehoorzittin- gen», is door het schepen kollege niet alleen in teorie vastgelegd maar op diverse terreinen ook reeds in de praktijk omgezet. Zo kregen we o.m. te Hofstade in bij zijn van schepen J. Caudron een overhandiging en be spreking van een «memo randum betreffende het ge meentelijk onderwijs» en te Aalst onder leiding van schepen Anny De Maght «een nuttig gesprek tussen milieubewuste mensen en hun verenigingen». Het zijn slechts twee voorbeelden van vormen van inspraak, of liever van de kiem van in spraak, waarvoor de be- stuursmeerderheid ook -in "haar beleidsnota heeft ge opteerd en die ze altans nu in deze beginperiode van haar bestuur naar de prak tijk brengt. Het spreekt vanzelf dat we dit als positief ervaren, het is ten zeerste nuttig dat be leidsmensen zich informe ren over de problemen bij hen, die er direkt bij betrok ken zijn, maar ergens in ons achterhoofd, misschien ten onrechte, blijft het spreek woord natrillen van «nieuwe bezems vegen goed». In on ze optiek kan trouwens het inwinnen van informatie aan de bron slechts een eerste stap zijn naar een beleid waarbij trapsgewijze de inspraak van de bevol king werkelijkheid wordt. Wanneer deze «inspraak» zich tot het terrein van de informatie in beide richtin gen zou beperken zal een gerechtvaardigd, nuttig en noodzakelijk initiatief een zoete dood beschoren zijn. Waar het in de eerste plaats op aan komt is dat de be volking er opnieuw gaat in geloven en om dit geloof een basis te geven moet ook in de praktijk tot uiting komen dat er niet alleen wordt geluisterd naar een volks advies maar dat er ook al naargelang de mogelijk heden gevolg wordt aan ge geven. Zonder in het karika turale te vervallen en reke ning houdend met de grootste gemene deler in de opiniewaaier zal het ten slotte niet de beleidsoptie maar wel de praktische uit voering ervan zijn die als barometer zal fungeren van de werkelijkse inspraak en van de kans op sukses en engagement bij de gewone man. Er slot van rekening moet dit het objektief zijn om in de plaats van een verregaande onverschillig heid een aktieve deelne ming van zoveel mogelijk mensen te plaatsen. De mensen moeten erin gelo ven en de beleidsvoerders hebben als plicht dit geloof te sterken en er naar te han delen. De mensen zijn er immers zeker en vast niet voor de bewindvoerders maar de bewindvoerders zijn er voor de mensen. Vanuit deze visie moet het dan ook een opdracht zijn bestendig het oor bij de be volking te luisteren te leg gen, «hearings» kunnen slechts een onderdeel daar van uitmaken, de efficiënte werking van bevoegde ad viesorganen is een tweede luik van het inspraakpaneel. Om op ruimere schaal de mens aan bod te laten ko men hoort er nog een derde luik bij nl. wijkkomitee's niet van bovenaf gepatro neerd en ingesteld maar ge groeid uit het initiatief van de mens zelf en met vol doende bevoegdheid om zich niet nutteloos of over bodig te voelen. Met de veelzijdige problematiek van het leven die zich elke dag nog verder uitbreidt kunnen niet genoeg men sen bij het uitstippelen en uitvoeren van het beleid worden betrokken. De poli tieke wil en de politieke moed om zijn eigen be perktheid te willen zien en het geloof in de anderen te laten blijken zal niet uit de opties noch uit de beloftes maar uit de praktijk duide lijk moeten worden. Om het met de slogans van de drie besturende partijen te Aalst te formulerenindien daar aan konkreet wordt gewerkt zullen we niet moeten wachten tot het jaar twee duizend om onder een goed beheer samen gelukkig te zijn. J.De Geyter TEWERKSTELLING VIA DE GEMEENTE Derde arbeidscircuit De tewerkstelling blijft voor elke sociaalvoelende mens een be kommernis met absolute voor rang. Het doel van de twerkstellingspo- litiek moet zijn: iedereen die ar- beidsbekwaam is, op zinvolle wijze bij het economisch gebeu ren betrekken. Zoals een fusie maar geslaagd kan genoemd worden wanneer de nieuwe gemeente: 1het welzijn beoogt van eenie der van haar inwoners 2. zij het financieel en materieel beter heeft. zo zal een goede tewerkstellings politiek maar zinvol zijn wanneer zij elke burger aan de gemeen schapsopbouw laat deelnemen. HOGE WERKLOOSHEID IN AALST Het probleem van de tewerkstel ling stelt zich zeer scherp in ons arrondissement. Het verloop der graden van volle dige werkloosheid in 1974 en 1975 geeft ons: 1974 1975 Voor het rijk 4 6,7 O. Vlaanderen 3,7 6,7 Arr. Aalst 5,2 8,2 Arr. Eeklo 4,8 6,6 Arr. Dendermonde 4 7,4 Arr. Gent 3,2 6,6 Arr. Oudenaarde 2,3 4,9 Arr. St. Niklaas 3,4 5,5 Hieruit blijkt dat het arrondisse ment Aalst het zwaarst getroffen werd. In 1976 werd de trend nog benar der. Einde december 1976 heeft ons arrondissement 8,344 volle dig werklozen. Op 15 januari 11. waren er 8.642 uitkeringsgerechtigde werklozen, waaronder 2.600 werklozen be neden de 25 jaar, zijnde 968 man nen en 1.732 vrouwen of in totaal 31,24%. Gezien de grote belangrijkheid van dit probleem zult U ons toela ten U enkele cijfers te geven van de werkloosheid in de 9 deelge meenten van Groot Aalst. Deze cijfers gelden voorde maand januari 1977, Klein Aalst: 1.446 volledig werk lozen waarvan 612 mannen en 834 vrouwen. Nieu werkerken: 236 volledig werklozen waarvan 100 mannen en 136 vrouwen, Gijzegem: 67 volledig werklozen waarvan 22 mannen en 45 vrou wen. Hofstade: 159 werklozen waarvan 59 mannen en 100 vrouwen. Moorsel: 139 werklozen waarvan 65 mannen en 74 vrouwen Baardegem: 48 werklozen waar van 65 mannen en 74 vrouwen Baardegem: 48 werklozen waar van 25 mannen en 23 vrouwen Erembodegem: 355 werklozen waarvan 25 mannen en 23 vrou wen Erembodegem: 355 werklozen waarvan 123 mannen en 232 vrouwen Herdersem: 58 werklozen waar van 27 mannen en 31 vrouwen Meldert: 73 werklozen waarvan 44 mannen en 29 vrouwen. Dat betekent dus een totaal van 2.581 volledig werklozen, wat ook wil zeggen dat Groot Aalst praktisch 1/3 van het aantal volle dig werklozen van ons arrondis sement heeft. BEPERKTE TEWERKSTEL LING VAN WERKLOZEN Sommige gemeenten van het nu GROOT AALST hebben reeds een inspanning gedaan om werk lozen tewerk te stellen. 18 januari 1977 geeft ons hiervan volgend beeld: Totaal aantal tewerkgestelde werklozen: 140, waarvan 111 mannen en 29 vrouwen. Van dit aantal zijn tewerkgesteld voor: Aalst: 77 mannen en 18 vrouwen Erembodegem: 12 mannen en 2 vrouwen Gijzegem: 1 man en 2 vrouwen Hofstade: 2 mannen en geen vrouwen Moorsel: 4 mannen en 3 vrouwen Nieuwerkerken: 12 mannen en 2 vrouwen Meldert: geen mannen en geen vrouwen Herdersem: geen mannen en geen vrouwen. Wanneer wij deze cijfers ontle den, dan zien wij dat er speciale aandacht moet gaan naar nieuwe arbeidsplaatsen voor vrouwen en dat het probleem van de jeugd werkloosheid, 31%, in Groot Aalst zich zeer scherp stelt. Wij kennen de funktie van onze gemeente als doorgangsgewest en slaapplaats voor Brussel. Dit belet echter niet dat wij inspanningen moeten leveren tot hcrstrukture- ring van de aktiviteiten in Groot Aalst. De CVP wil ook op dit vlak haar politieke verantwoordelijkheid nemen en zal, in het kader van het derde arbeidscircuit, alle moge lijkheden bestuderen en daarbij, samen met het stadsbestuur alle initiatieven nemen en kontakten leggen met het subregionaal te- werkstellingskomitee, met Vlaamse Streekekonomie en met de Dienst voor Nijverheidsbevor dering alsook met de R.V.A. ten einde, gestruktureerd, het te werkstellingsprobleem zijn plaats te geven in het stadsbeleid. Als mogelijkheden tot tewerkstel ling door de gemeente vermelden wij hier: aktiviteiten in verband met de verfraaiing van het leefmilieu. opmaken van een statistiek aangaande de teostand van de woonhuizen in Groot Aalst: ouderdom, aansluiting op de riolering, waterleiding, tele foon, sanitair enz. inrichten in de deelgemeenten van kinderopvangcentra om ook de thuiswerkende moe ders de gelegenheid te geven, indien nodig, hun kinderen gedurende enkele uren per dag, in zo een verblijf te plaat sen. doorgevoerde hulp aan be jaarden vb. kapselverzorging aan huis, voetverzorging en dergelijke. Bij wijze van proef zou een derde arbeidscircuit tijdens de komende 6 jaar een oplossing bieden. Het zou echter zo moeten worden dat een werkloze, binnen derge lijk arbeidscircuit een evenwaar dige plaats inneemt van een be diende of een arbeider, ttz met een behoorlijk financieel statuut en met de kans tot bijscholing. Dat onze bekommernis uitgaat naar de tewerkstelling van min- dervaliden en naar de moeilijkst te plaatsen personen is vanzelfspre kend. De invoering van het derde ar beidscircuit zal ongetwijfeld geld kosten. Voorde financiering staan echter verschillende mogelijkhe den open. Men zal o.a. de overheidsuitga ven, waarvan men meent dat hun uitwerking op de tewerkstelling gering is, moeten schrappen. Wij mogen ons zeker niet blind staren op dit kostenaspekt. Wij moeten evenzeer oog hebben voor de sociale baten die aan de tenuitvoerlegging van dit stelsel verbonden zijn. Stadsbestuur, dc CVP in naam van de werklozen, rekent op U. CHRIS LIEVENS BORMS raadslid CVP MUN OPINIE-PEILING OP KARNAVAL-ZONDAG De moderne politiek maakt meer en meer gebruik van in gewikkelde, wetenschappe lijke of pseudowetenschappe- lijke technieken. Zo'n nieuwe ^techniek is bijvoorbeeld de .opiniepeiling. In haar eenvou digste vorm is ze door iedereen gekend sinds enkele jaren drukken de kranten vrij gere geld de resultaten af van pei lingen, waarbij voorspeld wordt welke partij bij de verkiezingen zal winnen en welke zal verlie zen. De waarde van deze voorspellingen is vrij wisselval lig tegen ieder voorbeeld van een juiste voorspelling kan minstens een tegenvoorbeeld van een onjuiste voorspelling gesteld worden. Nog ingewikkelder zijn de zo genaamde «motivatie peilingen». In Amerika, Duits land of Frankrijk - maar ook reeds in Belgie - zijn sommige partijen bereid om zeer zwaar geld neer te tellen voor een on derzoek, waarbij uitgemaakt moet worden welke problemen de burgers bezighouden. Een dergelijk onderzoek, in zijn eenvoudigste vorm, kost in ons land al gauw minstens een mil joen. Ik ben zo vrij geweest, met Karnaval dat miljoen uit te spa ren. Ik heb het wellicht wat minder wetenschappelijk of pseudo-wetenschappelijk ge daan. Maar ik ben zo vrij te ge loven dat de Kamavalstoet mij toegelaten heeft, 'n inzicht te verwerven in de problemen die het volksgemoed bewegen. Zo'n Aalsterse Kamavalstoet is eigenlijk een formidabel ding. Hij verraadt haar fijn de proble men waarmee de mensen be zig zijn. Eigenlijk behoort dat tot het wezen zelf van Karnaval het zogenaamd «verwijten» is niets anders dan het zeggen van waarheden, die min of meer bekend zijn. «Al lachend zegt de zot zijn waarheid». Al lachend heeft de Aalsterse Kamavalstoet van verleden zondag enkele pertinente waarheden gezegd. Op het lokale vlak bijvoorbeeld de waarheid over de stinkende en rokende industriewoestijn langs de Denderde welvaart wordt duur betaald, ten koste van het welzijn. Op het natio nale vlak ging de Aalsterse spot goeddeels in de richting van het Egmont-konklaaf. Had Tindemans op de tribune vóór het Landhuis gezeten, dan zou hij met eigen ogen hebben kunnen zien dat zijn allegaartje van indirekte belastingen op sigaretten en kappers en ben zine en banden en verzeke ringen en noem maar op geen entoeziasme, maar wel veel spotlust heeft opgewekt. Hij zou zichzelf touwens, aan de staart van de stoet, herkend hebben in de klassieke struis vogel die zijn kop in het zand steekt en dan denkt, dat er geen gevaar meer is. Een ander Kamaval-thema, dat meermaals in de stoet voorkwam, was de beruchte F.D.F.-er Nols, bij de genade van Tindemans opnieuw bur gemeester van Schaarbeek. Onder al de ironie en de zelf spot die het kenmerk zijn van een karnavaleske benadering, bleek duidelijk de gezonde Vlaamse refleks van de Aals terse karnavalisten, dus van de stad zelf. U ziet ook op een Karnaval- zondag blijf ik in mijn rol. Gelijk iedere Aalstenaar heb ik me kostelijk vermaakt met de grappen en de grollen van de kamavalverenigingen. Maar zelfs op zo'n dag blijft de poli tieker in mij niet helemaal thuis. Achter de karnavaleske spot heb ik gezocht naar wat reëel leeft bij de Aalstenaars van daag. Dat is véél goedkoper dan een zogënaamd motivatie- onderzoek. Het is daarenbo ven ook veel prettiger. En Lu ther zegde het reeds in zijn tijd «men moet het volk op z'n mond kijken, om te weten wat in z'n hart leeft». Jan Caudron. CVP-PVV-RW REGERING GAAT TE VER!! Met de regering Tindemans gaat het nu werkelijk te ver! Het loopt de spuigaten uit! Niet al leen lost deze regering geen enkel probleem op, ze schept er bovendien nog een ganse reeks nieuwe problemen bij. Bovendien komt ze zowat om de 3 maand met een nieuw plan te voorschijn, het ene al onsocialer en onekonomischer als het andere, maar allen even ondoeltreffend! In het algemeen kan van deze regering gezegd worden dat zij uitmunt door improvisatie, dag- jespolitiek en gebrek aan visie! Zowat alle bevolkingsgroepen beginnen nu de regering Tin demans door te hebben: deze regering zal de geschiedenis in gaan als de regering die meer bekommerd was om haar ei gen overleven dan om 's lands belang. Inderdaad, deze re gering trotseert de evidenties zelf: wanneer de eerste- minister vorige zondag zelf moest bekennen dat hij het pro test van de arbeidende bevol king van dit land tegen zijn be leid als een politiek protest er vaart, dan vertikt hij het daaruit de logische konsequenties te trekken. Wanneer zowel ABW als ACV de regeringspolitiek afkeuren, de HORECA-sector openlijk protesteert, de onder nemers het regeringsbeleid af keuren, kortom wanneer alle dynamische krachten in onze samenleving het regeringsbe leid van Tindemans en zijn CVP- PVV - RW ploeg afkeu ren, dan doet Tindemans alsof zijn neus bloedt en alsof er geen vuiltje aan de lucht is. Een dergelijke politiek kan men echter niet ongestraft blijven voeren. Iedere dag met deze regering is een dag verder bergaf. MEER DAN TWEEHONDERD BEDRIJFSSLUITINGEN IN JANUAR11977 Het resultaat van deze rege ringspolitiek is ronduit negatief, in januari alleen reeds gingen er meer dan 200 bedrijven over de kop. De werkloosheid neemt steeds meer katastro- fale dimensies aan: het cijfer van 300.000 werklozen is reeds lang overschreden. In ons arrondissement Aalst al leen reeds zijn meer dan 8.000 mensen zonder werk. In de Eu ropese kontekst staat België er het slechts voor qua werkloos heidscijfers! Dit is nog niet alles: ook de prij zen kletteren steeds sneller de hoogte in. Zopas werd in het Egmontkasteel tot een nieuwe indrukwekkende reeks prijs stijgingen onder de vorm van belastingsverhoging!P besloten. Vooral de i P dende bevolking zal van|ll nieuwe reeks belasting hogingen de prijs betalerug produkten van populair.e ,c bruik zullen terug eenLg duurder worden: sigarL^ zeep, benzine en nogsez meer. En dit alleen or diepe gat in de staatskas?, financiering van de fan" politiek van Tindemans P vullen! P® ALLE KREDIET :Dj, VERLOREN d Het is deze fundamenten^ rechtvaardige politiek, :,ja vooral de zwaksten oncfyoc treft, en die geen enkefee bleem fundamenteel ojrai die het beleid van de C\l PVV in diskrediet bfr. Overal wordt hij nu afgetf Ons land heeft een nieuvi e[ gering en een nieuw lra£ broodnodig, die zoweva werkgelegenheid en de8®5 zenpolitiek nieuwe impr*' geeft. Een nieuwe regerirf die onze Vlaamse belat 2 ter harte neemt om fte maar het ABOS te vefr. men). 2.f Het wordt zo stilaan vonet dereen duidelijk dat alle6tir socialisten in staat zijn on o. dit noodzakelijk alteise te kunnen zorgen. iba Martin HUTSI les !te itbi raadslid dat aan de ce^g, diensten teveel taken zi jr worden toebedeeld, zoc,^ plaatselijke dienstveijrja aan belang zou veriiezq, Bij monde van de h. Uyttersprot stelde de oppositie tpal de jongste gemeenteraad de efficiëntie van de hi>m; dienstverlening in vraag. Raadslid Yttersprot meende te weten dat men op de deelge meenten voor het bekomen van administratieve beschei den steeds genoopt is tot min stens twee verplaatsingen. Komt men dan toch naar het centraal bureau, dan verliest men er zijn tijd door een gebrek aan informatie Men weet niet «wie waar zit. en wat waar ge daan wordt» Dit komt de effi ciëntie zeker niet ten goede, aldus het bewuste raadslid. Het zou beter zijn in de nieuwe gemeente distrikten in te stel len, en aldus te komen tot een verregaande decentralisatie. Wil men 't toch bij centralisatie houden, dan zou men over de nodige technische apparatuur moeten beschiken. Dwz een computer in de pilootgemeen te, terminals in de grote deel gemeenten en telexapparatuur in de kleinere deelgemeenten. Het raadslid raamt de kosten op 2.484.000 frank per jaar. Ook de koördinatie tussen de verschillende diensten zou dringend moeten verbeterd worden. Tevens vreest het een tijdje zou men df.'b dienstverlening zelf in' kunnen stellen Burgemeester D'haejen wees er in zijn antwoordr" men in de deelgemeente?st zoals de interpellant hre keerdelijk voorstelde, ve31 was tot het brengen va/u' stens twee bezoeken a»ez dienstverleningscentra, ibei mogelijk immers worde ne bescheiden opgestuurd,iad er slechts één bezoekje)pf was. im De burgemeester meerot vens dat deze compute stellen praktisch niet t^e wezenlijken zijn. _Vo<&er zo'n systeem efficiënt irmt king is, is er heel wat tijd^oj, pen. In feite teveel om nq,je antwoord te zijnDe intej tie van raadslid Uytte vond de h. D'haeseleer minst voorbarig. Dirk De' lEf aat tc j De zwoele atmosfeer die vorig week-end de stad overtrok noop om elders inspiratie te gaan zoeken voor onze wekelijkse kit bijdrage. Vooreerst willen we melding maken van de tentoonS van JOS VERDEGEM, die plaats vindt in het Museum voor I Kunsten, Citadelpark, te Gent. Men kan er terecht tot I? L 1977, elke dag van 9 tot 12 en van 14 tot 17 uur. In dezelfde ruimte loopt voor het ogenblik een tentoonstelling (tot 4 maart '77) van sonomobielen en klankobjekten. Het is een verza meling geluid-makers die het re sultaat zijn van een zoeken naar nieuw akoustisch en visueel mate riaal. De «instrumenten» zijn be speelbaar door het publick. Lectu res en demonstraties vinde op 22, 23 en 24 februari, om 14 uur. Deze tentoon staat in het kader van het i Internationaal MIXED^ FESTIVAL dat plaats 22, 23 en 24 februari, tel 19.30 u. lniliatiefnemi mensen van de werkgroep Op zaterdag 26 februari e.k. viert P.O.Apollo haar 5-jarig jubileum. Om evenement tè vieren hebben de jongeren in het bestuur de koppen samen gestok^ en kwamen tot het hieronder volgend feestprogramma. Het spreekt vanzelf i naast de ernstige huldiging van de «ouderen» in het bestuur, er vele kamavalej ke zaken staan te gebeuren. FEESTPROGRAMMA VIJFJARIG JUBILEUM P.C.APOLLO OP ZATERDAG FEBRUAR11977 BIJ VALAVOND (...DIT IS 20 UUR EN LATER!) 1welkomstwoord door public-relations-manager Luc (korte historiek van de clul 2) huldiging van de op rust gestelde bestuursleden 3) eerste tourné-général (aanminnige suggestie) 4) dankwoord door de op rust gestelden 5) uitreiking van de decoraties en elkaar gelukwensen (met bezen) 6) tweede tourné-général 7) klucht opgevoerd door het gezelschap «Geef ons nog ene» - Regie: Ghisleen 8) ontnemen van de micro, desnoods met geweld, aan Ghisleen 9. derde tourné-général 10) demonstratie kunstpetanquen op de baan door Jozef Mertens (in Battle-Dress^ efj 11crematie van de gesneuvelden (met vuurwerk) 12. eerste gele kaart door Julia uitgereikt 13 surprise la Guido (deelnemers gewenst - met verrassingen) 14 algemene oefening voor een tourné-général in noodgeval 15 tourné-statutaire (constantitioneel en artistiek) 16 schietoefeningen (groepering schot per schot) 17 inschenken van drankjes geschonken dooreen vrijwilliger 18 huldiging van het oudste lid, gevolgd door zuippartij (elk aan 't zijn) 19 dansjes, met muziek van Ome Arie en andere dinges 20 afscheid door één der gelauwerden 21 opruimen van de rest en de vuilbak buitenzetten 22 teruggeven der decoraties (voor volgend jaar) Het feestcomll

De Voorpost | 1977 | | pagina 2