- ABN AVAL, BAL, M0UTEB0L EN LOL Aa sterse 1; f itsen Karnaval kriebels INDERKAVALKADE OP ST ANNA Kostuums ,q EEN WERELD VOL FANTASIE aramoeliekrabbers (jm) ten en I urrijk). jonslos D< Kloddcrhonnen (sj) veil lul A si1 reuzesukses kende ook de Klnderkavalkade op de rt grf-Anna-parochie. Eerst was een ballonwedstrijd doorgegaan micArna kwam bet fluitsignaal dat een stoet van honderden verklede v ccdderen ■js leren in gang zette. !D TEGEN [de grote parochiezaal had fct de verkoop plaats van de ètten voor de reuze-ballon- Sstrijd. Aan het einde hiervan werden de ballons omhoog gelaten. De sterke rukwind hield de ballons echter voor het merendeel dicht tegen de grond. Een populier achter de zaal hin weer voorbij of bijna toch, er rest ons nog de Prinsendag Ml Jen halfvasten, maar de strijd is gestreden, «de lol is over, ,lic iorbaai, eup, weg, piepedada, chemin. «Om het maar eens in /ouindere wereldtalen dan het Oiljsters te zeggen, 't Was weer *ns onvergetelijk, de mengeling van triomf, verdriet, da» karnavalple/ier en zwier, het groteske, de spirit, het klein gej detail, de roes van «Night and Day, De Aalsterse w karnavaLsongs, de buitenlanders, de sfeer. Wat zullen we in L 1978 doen? Al eens aan gedacht want we zjillen doorgaan!, n l'a iditi ®ns 's drie dagen voor karnaval geboren een nieuw (groot) icht jkstereersgroepeken. Nee, geen tweedracht bij ons aller isp Destcreers. maar ze dienden in extremis nog een tnief j'zoi psjien» te kopen om «ellentriek» te maken. De Miel kreeg denken rimpel meer in 't voorhoofd, alleen al van de finantiële fi' jfir8en- En toch nog beter dat dan een gebroken ,e "estereersbeen of een Destereershart. Of niet? Ij VISOIZÏEKEN vol ballons, evenals heel wat TV-antennes op de daken. KINDERSTOET Er was niet alleen voor de ballonwedstrijd, maar ook voor de kinder karnavalstoet een enorme belangstelling. Meer dan 300 verklede kinderen stapten enthousiast op achter de fanfare (Groen Kruis), paarden («Hoefslag» van Erondegem) en de praalwagen, een huifkar. Ook ex-burgemeester De Bisschop bevond zich onder de jeugdige karnavalgangers. De opkomst van toeschouwers was evenwel niet zo erg groot. Maar daar trokken de kinderen zich helemaal niets van aan: zij hadden duidelijk veel pret met zichzelf. Bovendien kregen ze van winkelcentrum De Croock gratis snoep aangeboden. Voor de kinderen van Sint-Anna was het zeker een meer dan gelsaag- de namiddag» waarvoor ze alle dank aan de parochiale «Jetkens» en «Jeugdbegeleiding» mogen geven. W.L. De aankomst van prins Edy op de Grot Markt (el) De Voorpost - 25-2-77 - 5 Het Huis van Langenhove zal binnenkort ook hersteld worden. Een vaste blofte van toelage kon verkregen worden. Het nieuw visseizoen staat voor de deur. Tegen 1 maart zullen alle visvijvers schoongemaakt zijn. Schepen Monsieur zal op 28 februari met zes hengelmaatschappijen kennis maken. In Baardegem wordt de bestaande bibliotheek overgenomen door de Stedelijke en overgebracht naar het gemeentehuis. De bibliotekaris blijft in dienst. Er zijn voldoende boeken en rekken aanwezig zodat spoedig vernieuwd kan gestart worden. Nieuwerkerken in de baan van openbare werken. Er zijn momenteel vijf wegeniswerken aan gang: drie straten in aanleg, een vierde in aanbesteding en een begin van de N achtegaalstraat. De atletiekbaan op de Osbroek, sinds 1971 in gebruik, vertoont normale slijtage. De Atletiekklub Eendracht Aalst vroeg het herstel van de twee middenste banen. Binnenkort zal hiervoor een aanbesteding gebeuren. Daar de klub Luns maakt op een titel is men zinnens de looppiste tot 400m. uit te breiden. Er zal eveneens een steeple vak aangelegd worden. Een toegangsweg tot het derde industriegebied van Gijzegem zal binnenkort aangelegd worden. Ook voor het herstel van de O.L.Vrouwkerk van Nieuwerkerken is een vaste belofte van toelage bekomen. Karnaval is voorbij. Veel volk, veel drankgebruik. Opvallend minder glas op de straten dan vorig jaar. Hier en daar wel schermutselingen tussen heetgebakerde bezoekers. Enkele gewonden werden in het ziekenhuis opgenomen, waaronder één met messteken. Het zijn allen personen van buiten Aalst. Maandag liep zelfs een soort knokploeg in de stad, van ver buiten Aalst. Zij zochten hun plezier in het toetakelen van enkele onschuldige karnavalvierders. Daarvoor gebruikten zij hun knuppel, en hun voeten. Zij werden opgepikt met zijn vijven en enkele uren in verzekere bewaring ondergebracht, stof tot nadenken Op 1 april en dit is geen aprilvis zal aan de restauratie van het Belfort begonnen worden. Er zijn vierhonderd werkdagen nodig voor het grove herstel. Achteraf dient nog het sanitair in orde gesteld. Omdat de raadszittingen zo vlug mogelijk op de eerste verdieping zouden kunnen doorgaan zullen de werken daar voorran krijgen. Van Brussel kwam een vaste belofte van toelage. De toneelvereniging Arbeid en Kunst, die dit week-end «Als ma van huis is» opvoert, meldt ons dat de opvoeringen van heden avond volledig uitverkocht is. ROEL VAN DE PLAS van blz. 1 Als een klown kinderen kan doen lachen, doet hij zijn naam eer aan (jm) D'abbaladoes (sj) van gemaakt. Hun kostumering was dan ook navenant geslaagd. Maar ook De Schramouljekrab- bers met Gulliver en de Liliputters mogen wel vernoemd worden. Ook d'Elementen hadden een mooie Hawaiaanse kostumering. Prachtig waren ook de Foesje- leers. MaardeMatotten verdienen wel een speciale vermelding: ori gineel en buitengewoon ver zorgde afwerking. Ook de Moikes waren het vermelden waard, evenals de Berkes van St.-Anna. De Brikaljongs eveneens. En de Destereers met hun prachtige helmen. De Kaloeterskabassen mogen we hier zeker niet vergeten evenmin als de Poesj-jappen bij de kleinere groepen. We hebben de indruk, dat men de kostumering elk jaar meer ver zorgt. Ze wordt kleurrijker en ingewik kelder. Indien het zo doorgaat wordt onze karnavalstoet binnen enige jaren nog een «mode-show door de landen en de eeuwen heen»! Veel fantasie zit er in elk geval in. Wat karnaval betreft, ben ik er nog! (el) De Geleiboekes (jm) Prins Edy ontvangt in de Koolstraat geschenken en bloemen (sj) de kostuums betreft, is het weer moeilijk te vergelijken vorig jaar. Wat wel opviel dat men duidelijk twee kate- kon onderscheiden: hele (originele, kleurrijk), en waar men weinig zorg had besteed, was de stoet kleuriger dan jaar. Men gebruikte ook maskers (b.v. de Mozikole en De Sjiepeerekens: zeer heeft er natuurlijk ook aar weer bijzonder veel werk

De Voorpost | 1977 | | pagina 5