GUST OF DE PRET VAN DE VOIL JEANET MET KARNAVAL: IS DAT NU ECHT ZO PLEZIERIG. c 11 BALDADIGHEDEN 10 - 4-3-77 - De Voorpost Op karnavaldiasdag 's morgens zijn de nog resterende leden een bepaalde Aalsterse karnavalgroep binnengevallen ineen wil van dag- weekbladen en boeken. Zij hebben daar op een schaan loze manier huisgehouden. Als Aalsters groep leverden ze mei het bewijs helemaal nog niet kamavalwaardig te zijn. Indien i het onderscheid tussen plezier en lafhartig gedoe (omdat men velen is) niet meer kan maken, houdt men er als karnavalgroep I q( mee op. Wc geven U het relaas van de winkelierster die overigens zeer positief tegenover karnaval staat en zeer ruimdenkend is. Men kan zich evenwel voorstellen dat deze dame door het gebeurde zeer ver ontwaardigd was, en dit zeer te recht: «Ik was moreel verplicht de kran tenwinkel open te houden tijdens de karnavaldagcn, hoewel slechts in de voormiddag. Deze morgen - zoals dat trouwens elk jaar ge beurd - kwamen er nog vroege (of late) feestvierders in de straat voorbij, allen leden van een kar navalgroep. Spijtig genoeg ge droegen zij zich allesbehalve sportief. Ze kwamen de winkel binnen en leidden mijn aandacht af terwijl anderen doodgemoeder eerd van alles meenamen. Ze sta ken snoep in de mond en gingen buiten zonder betalen. Eén nam een doos chokoladc mee (waarde tem $c ong.600 fr.) en ging er doofEI woon mee buiten. Ik had dit ter gezien, liep hem achterna kon hem de doos nog afnemei het dan op enkele repen na. hadden die kerels nog de lef zeggen: «maarallee, madam, toch karnaval». Toen ik de winkel kwam stond er één zakken te vullen met tijdschri Ik kon ze hem nog afnemen. ze uiteindelijk weg waren, bl er echter nog kleinigheden dwenen te zijn. Misschien b fen die kerels - wanneer ze rust en nuchter zijn - dat het schande is, iemand die al: standigc hard moet werken zijn brood te verdienen, te ko bestelen. Hopelijk zullen ze volgend jaar aan denken. In geval kan dit slechts één beuren. Een volgende keer zal dergelijk voorval gerechtelijk* volgen hebben.» "*BURC Huwe 'larry *Van 30 ieboi David Verca :ls Bavré, Wend' Van t 1 Marijk J jaeye iabine Waert, "Jophit 'inckx Overlij foelie J( Mfons WACH Ondac ondag twg. Wach aterdc 'ofstai Iterda 50 V IP iefhe 'orige vallen: de verkeersregeling. Wij vinden het onverant woord dat direkt na de stoet al auto's in de straten rond en op het Dorpsplein mo gen. Er bestaat toch een Miss Voil Jeanet 977, Gust De Ridder ontvangt de Voorpostbeker uit handen van onze pikkels en ajointjesman Dolf (SJ) gedrild aanbod aan majoret tes. De muziek was af. Het geheel was O.K. St.-Ceci lia, eveneens uit Oordegem, dat in Aalst als muziek korps de eerste prijs be haalde, kwam ondanks de mooie kostumering en de gelijke muziekuitvoering maar met over. Dat is hen vergeven, zij wa ren gehaast. Als winnaars in Aalst moesten zij het Aalsterse karnaval de laatste adem gaan uitblazen Aan het Leedse korps moet duidelijk nog gewerkt wor den. Vooral de majorettes, die sterk onder de spanning zaten, lieten hier en daar een stokje vallen. Trainen maar en geen té moeilijke beweging, opperstal meester! Het was al laat toen de stoet gedaan was. Maar het is geweten, in Lede hebben ze tijd als nergens anders. Toch als er gevierd moet worden. Tussen de laatste wagen van de reklamestoet en de reuzen, verliep aan de tribune een zo lange tijd dat iedereen dacht dat de stoet ontvoerd was door de Sleur- ufo's. Naar het schijnt zou die vertraging te wijten ge weest zijn aan een misstap van een reus, terwijl zijn drager gauw een kafee bin nengerend was om naar het toilet (beweert die brave borst) te gaan. Zo zie je maar, nooit de kleintjes al leen laten! Na de stoet haastte ieder een zich ergens binnen of probeerde zich te verwar men door in beweging te blijven. En het feestkomitee had dat wijselijk voorzien. Voor de ingewijden stonden in het warme kultureel cen trum de tafels gedekt, le dereen was welkom, maar je moest het weten. Toch een mooie geste. Terwijl gretig naar de sandwiches gegrepen werd en genipt werd aan de zalig-hete kof fie werd het prachtige, met goud belegde geskulpteer- de beeldje van de Hoovaar- dige Boer, de prijs voor de winnaar van de Karamellen- worp, overhandigd aan de 8-jarige Filip De Boeck. Prins Edy en bloemenmeis je Gilly snelden dan ook gauw naar Aalst en wij mengden ons weer tussen de'karnavalvierders. Overal werd in de ronde gedanst, hele slierten dansende, zin gende groepen jonge men sen vulden de straten, de zalen en de kafees. De kou bracht er als het ware leven in. Een ongezien schouw spel in de Leedse straten! Opvallend veel jonge men sen, opvallend veel verkle den. De Brassers en natuurlijk ook een Breugeliaanse braspartij (EL) Dinsdag 22 februari, de konfettie ligt als een dikke brij tussen de gladde frit. Jacky is duidelijk als presentator in z'n nopjes, hij weet van wanten in zijn Madeion waar het heet is als in het hol van een vulkaan en waar de beduimelde pint nooit vol blijft en waar het nichtenlol geblazen is. Ze zijn zo met z'n vijftien om in hun korset en fraaie bh'c dc klown uit te hangen de aap, zegt Pol-. De ene noemt zich «d' Oer», de an dere «Andrée Hoerlala» en nog anderen «Miss Makak», «Miss Lampadeir», «Lowie- ze Dhaeseleer», «Bouboule» en weet ik nog veel. Ze noemen zich op de gemeen schappelijke noemer van kandidaat Miss Voil Jeanet '77. Een grand prix van de mannenzusters met veel vuile manieren en in een traditie die meniggeen als heilig wil beschouwen en verdedigen. En daarvoor, op het podium en achter de jurytafel; schepenen Boiir- lon, Monsieur, De Maght en Hooghuys en verder Simon D'Hondt, Marcel Hellinck, Robert Waterschoot, Ro land Van Vaerenbergh en last but not least, ons aller voorposter Dolf Boel, met pikkels en ajuintjes en een beker en een paar prijzen om in naam van ons aller blad, kadeau te doen. En dan maar dansen op de gekste karnavalevergreens de vogelmuit achter zich slepend, al dan niet met plastieken vrouwentors, met valies en veel lingerie en een dosis durf en alko- hol. Zotte mannen die jeanetten. De beste? Vol gens de eerbiedwaardige ju ryleden had Gust De Ridder duidelijk het best ge presteerd en dat konden publiek en mededingers best beamen. Volgde dan, Mario De Bock (Maar 't zou weles De Roeck kunnen zijn) en verder «Met mijn visosje» en De Troch die met zijn pseudoniem «De Garde Civil» op Boel's lijst nummer één stond en met een door hem en in naam van De Voorpost als meest Aalsterse kandidaat werd bestempeld en gelauwerd. Tja, waarom niet, pourquoi- pas? René De Witte En toen de rangschikking van de groepen bekend raakte, en het geld uitbe taald werd, barstte de feest vreugde definitief los. De Smurfen hadden het ge haald. En terecht, vonden wij. Het was duidelijk dat de Omuégvallers naar per- fektie gestreefd hadden. En die hadden zij bereikt. De hele smurfenbende smurfte de straat op. Halvar en zijn Vikings gingen op rovers- tocht, vooral vrouwelijk schoon viel hen ten prooi en Robin Hood leidde zijn vrij buiters naar de feestvieren de woongebieden. De Papegemse Pottepak- kers deden hun naam alle eer aan. In de late avond werd meer en meer gevierd in de zalen en kafees zelf. De grote massa verdween van de straten; de traditio nele, van generatie op gene ratie druk gebruikte smalle donkere straatjes, raakten dicht bevolkt met vrijende paartjes. Het Lochtingswe- geltje, de Vijver, het wegje achter de Kring, het Sta tionsstraatje. Namen die in Lee van generatie op gene ratie doorgegeven worden. Een eigen Leeds patrimo nium. Tot vier uur in den nacht was Lee in de ban van de karnavalszot. Geen lelij ke plekken in de viering, geen overdreven misbrui ken, geen ongewoon ge weld. Eén zaak is ons toch opge- De jury van de miss voil - verkiezing: schepen Hooghuvs. Dolf Boel. schenen Boiirlon u-henen n,- f r- Maght. schepen Monsieur ,„u,„ IYHond, (SJ"our/on, schepen Dc Kersverse pnns Jempi t naas, voorganger en eerste Leedse pnns Geor ges Mertens (EL) Miss Bette en voorzitter van Leedse Hovaardige Boer (EL) Detail van wagen van Omeugvallers (EL) Jangsken den Stuntman en zijn Centralvrienden (EL) mogelijkheid om die om te leiden. En als er dan nog voorzichtig gereden wordt is dat nog niet zo erg. Maar wij hebben gezien hoe een jonge snotaap met zijn rode opvallende open sportwa gen (het was vriesweer) straat in straat uit snorde. Dat zet ons wel even aan het denken, vooral als je daar zelf met je kleine kinderen loopt. Met zulke dagen moeten onvolwassen joy riders met de auto papa thuis blijven. BOERENMAANDAG: NIEUW INITIATIEF VAN DE ORDE VAN DE LEEDSE BOER EN OPNIEUW EEN SCHOT IN DE ROOS! Net als Aalst, dat niet met een kan stoppen met de kar- navalsviering, komt er nu in Lede nog een uitlopertjes bijBoerenmaandag. Zij die niet genoeg hebben aan één karnavalsdag, kunnen nog even hun hart ophalen 's maandags. En zo gaat kar naval Lee meer en meer lij ken op karnaval Aalst. Als er nu nog een Vuile Boerin- nendinsdag georganiseerd wordt zijn we rond. Met ver kiezing van de Vuilen Boer en de Vuile Boerinne. De voorraad aan initiatie* van de Orde van de Leec Hoovaardige Boer is om puttelijk. Zij hebben het tuurlijk niet zo heel mo lijk, Lee ligt in de schad van Aalst, de Vlaamse K navalsitad bij uitstek, even de grens met A< over en daar gaan neuz Enkele onderwerpen en tiatieven meebrengen, verleedsen, en klaar is ke Je moet het toch m doen, zeggen wij alt Toch proficiat! Ghislain Henderi

De Voorpost | 1977 | | pagina 10