PRINSENCAEMERE MET GRANDIOOS SLOTAKKOORD VAN KARNAVAL 4 14 - 4-3-77 - De Voorpost ZIEKEN EERST Het siert de Prinsencaemere dat zij op hun dag het orgelpunt van de karnaval symfonie zich eerst en vooral richten tot hen die karnaval nog slechts kunnen meemaken «van -horen-zeggen»: de ouderen en de zieken. Om 10.30 uur waren ze reeds aanwezig in het rusthuis St.Lie ven. De Aalsterse Gilles waren ze ongepluimd voorafgegaan met hun muziek. Het was een prachtige optocht. In de Dr. De Moorstraat gingen in de huizen op de eerste verdieping één na één alle vensters open. In die vensters verschenen «Breugheliaanse» ta ferelen: gekrulspelde en gekamer- jaste dames die blijkbaar ook geen vroegertjes waren en nu wakker getrommeld werden. In St. Job was het daarna een massale over rompeling. Een oorverdovende drukte! Stel je voor dat er twintig muzikale Gilles in je huiskamer binnenvallen: klarinet, trompet en bombardon incluis. En in St.-Job waren het er heel wat méér! In de gangen kon men zich niet meer draaien of keren. In de zaal waar de ouderlingen samen op deze ge beurtenis zaten te wachten, wer den er nochtans veel tranen weg gepinkt door die oudjes die deze drukte alweer een jaar hadden gemist en nu gelukkig waren weer eens karnaval van dichtbij mee te maken. Onze Burgemeester en schepenen (Monsieur, Houthuys, Bourlon, De Maght) onze Prins en Bloemenfee, onze Ajuinfee, Voorzitter Doorns, de Prinsencaemere-uiteraard) Jos De Geyter, Raymond De Smet, onze ajuinboer, Frans Wauters, Piet Rousseau, oud-burgemeester De Bisschop (waar had die nu weer dat kostuum gehaald!) en al die buitenlandse (vooral Neder landse) delegaties. Flesjes bier en «wittekes» gingen vlot van de hand. Nee, een rusthuis was het daar niet meer, ver integendeel. We vierden zelfs zo erg dat de kalk van de muur zou vallen. Bur gemeester en schepenen hadden allerlei versnaperingen (koekjes, chocolade) en opbeurende en vriendelijke woordjes uit te delen. De Gilles deelden sinaasappelen uit. En gelukkig dat die oude men sen waren! Prinsencaemere, dat moeten schone ogenblikken ge weest zijn voor hen! Daarna ging het naar de parking achter de Keizershallen. Wij stonden daar koude voeten en an dere koude lichaamsuiteinden te krijgen, terwijl we met de Gilles wachtten op de rest van het geno digde gezelschap dat evenwel rechtstreeks naar het rusthuis St.Job was afgereisd. Nog goed dat we Karei De Naeyer hadden, want anders hadden we daar waar schijnlijk nog gestaan. Die had het in de mot gekregen dat we daar onze tijd en onze temperatuur stondfen te verdoen. Gilles en prinsenwagen (zonder prins dan) trokken toen op naar St. Job. waar ziet ge 't wel de festiviteiten al volop bezig waren! Burgemees ter D'haeseleer had er zijn woor- deke al geplaceerd. Naar we hoorden kwam het hierop neer: «Wij weten wat het is «jarig» be ginnen te worden, en daarom wil len we een stukje karnaval bij u brengen». Johnny begon één zij ner geliefde karnavalsmartlappen te zingen en het publiek deed dap per mee. Ook hier werd snoep rondgedeeld en gingen burge meester en schepenen een harte lijk woordje met de mensen pra ten, wat die bijzonder op prijs stelden. Er werd gedanst, en ook de burgemeester deed mee. De mensen waren gelukkig. En ge nieten dat ze deden! Emicl Van Delsen (79 jaar) was weer zoals elk jaar in «voil jeanet» verkleed (maar dan erg deftig hoor). Als ge weet dat Emiel in enige jaren tijd al heup en benen gebroken heeft en al enkele keren gevallen is, dat blijkt meteen hoe bijzonder levens lustig deze man is! Ook het dansmarieke van Helmond gaf hier een bijzonder gewaardeerde vertoning. Mensen toch, hoe is het mogelijk. En nog maar twaalf jaar! Daarna werd het spoedig middag. t)e Prinsencaemere moest natuur lijk ook wet eten, wat ze samen met de genodigden deed in het «Hotel Des Arcades» op het Sta tionsplein, waar het ons onder vele andere een genoegen was Dr. Mark Galle echt en zuiver Aalsters te horen praten (in alle «intimitoit»), en alles in een op perbeste en overvolle vriendelijke sfeer gebeurde. Na dit dineetje (goed hoor!) trok men terug naar de Madclon. gezegd worden dat hun prins niet tot het snuggere soort behoort. Als je daartegen sommige andere prinsen beziet! «Ga zitten en ogenblikken, toch hebben we er danig van genoten. Een waardig slot aan een waardige Prinsendag! Wilfried Lissens het kamavalgebeuren zo so ciaal geëngegaard heeft getoond. Ook hier waren de buitenlandse delegaties aanwezig. Het werd een ongehoord sukses. De Made- Ion was te klein. De karnavalsfeer groeide er tot barstens toe. Ook de buitenlandse gasten hielpen mee aan een doorlopende en daverende show. Aan de gehandikapten (meestal mentaal gehandikapten) werden versnaperingen uitge deeld. Maar wat ons erg verrastte was het feit dat er zowat 83.000 F bons voor de foor was bij elkaar ge haald. Hiervoor hadden het Feest- komitee de Prinsencaemere, het Stadsbestuur en de foorkramers zelf zich bijzonder ingespannen. De gehandikapten zelf konden dus ook van de foor genieten. Deze bons werden onder vijf verenigin gen verdeeld, o.a. Levens vreugde Ribto. Don Bosco, NFVAV en een vereniging die onbekend wenste te blijven. Mis bruiken waren er wel in die zin dat ook andere kinderen er mee op de «molens» waren gaan zitten, en dat er in de Madeion «omhalin gen» werden gedaan waar men tenslotte een stokje voor stak, omdat er niet mag overdreven worden. We gaan hier niet alle buitenlandse delegaties vermel den. Zij worden immers later op de avond nog vernoemd. Wat we wel kunnen zeggen is, dat het daar in de Madeion een enorme mee valler is geworden. Fons Scho- reel, van het RIBTO, vertelde ons hoe het allemaal in zijn werk was gegaan. De ouders waren uitge nodigd en waren nogal talrijk met hun gehandikapte kinderen opge komen (het optreden van een Ne derlandse groep die een jongen in rolstoel op het podium haalde keu ren we persoonlijk sterk aD- Fons noemde het initiatief van de Prin sencaemere bijzonder waardevol. Daar konden we hem volmondig gelijk in geven! KARNAVALZITTING In de feestzaal van het stadhuis had 's avonds nog een plechtige zitting plaats. Simon D'Hondt, deken, verwelkomde er de geno digden Burgemeester D'haeseleer nam hierna het woord. «Stilaan maar zeker, zo zei de burgemees ter, valt het doek over karnaval», dat hij zeer geslaagd noemde en waar Aalstenaars Fier mogen over zijn. Hij had het ook over een per- fekte stoet en over de massale be langstelling ervoor. Hij gaf nog een korte historiek van de «Prin sencaemere» en prees die «Cae- mere» voor haar onvolprezen af sluiten van de kamavalfestivitei- ten, voorde ontspanning die ze de zieken en de ouderen bezorgen, samen met de Gilles, en had niets dan lof over voor hun nieuw initia tief: het betrekken van de minder-valicden in het kamaval gebeuren. Hij betrok ook deken Simon D'Hondt in zijn hulde en dankte de Caemere. Ook verwel komde de heer D'haeseleer de bui tenlandse delegaties waarbij hij ook niet vergat het «dansmarieke» van Helmond (internationale kampioene, 12 jaar) speciaal te vermelden. Zij had immers een bijzondere stempel gedrukt op het prinselijk weekend. De burge meester dankte ook de pers en hoopte dat 1978 nóg grootser zou verlopen, wat hem mogelijk leek indien de samenwerking bleef doorgaan. Feestkomitecvoorzitter Doorns sloot zich aan bij de woorden van burgemeester D'haeseleer, en Veel sukses voor het Nederlandse dansmarieken tijdens de t-dansan de vooravond van de prinsendag (SJ) prees de «Caemere» er een inter nationale zaak van gemaakt te hebben. Daarna volgde de uitreiking van de ere-tekens van de prinsencae mere. Het is bijna onbegonnen werk ze allemaal te vernoemen. We proberen maar: Burgemeester D'haeseleer, schepenen (De Maght, Bourlon, Hooghuys, Monsieur, Van Den Eede), de heer De Bisschop, Keizer Kamiel, Mare Galle, (afwezig) Gemeente raadsleden, feestkomiteeleden, Mevrouw Singelijn (oorverdo vend applaus), Ray De Smet. Prins Edy, Fee Gilly. Willy Cal- main, ex-bloemenfee Annick, Mw. Van Renterghem - D'haese leer, stadstrommelaar Dolf, de ajuinboer, kandidaat-Herman, Edmond Steleman, Bierprins, Ajuinprinses, Gilles, Oude Garde, Cantinière 1977, Louis Hemmerijckx, Theo Henninckx, Dierickx, Vinck. St. Cecilia Oor- degem, de pers, dekenij Kool straat, enzoverder. DELEGATIES Toen kwam de Duitse delegatie (Keulen) op het podium. Zij had den waardevolle geschenken mee voor burgemeester en voor Simon D'Hondt (zicht op Keulen). Het was een vlotte maar gedistin- gueerde delegatie. Daarna kwamen ook verschillende Nederlandse delegaties aan het woord. «De Gouden Klomp» uit Leusden in prachtige blauwe mantels, had den een enorme klomp met kaas en allerlei flesjes drank bij zich: «een klein presentje». Ook de «Knipmcssers» van Moerkapelle en de «Palenbijters» van Zoete- meer (zwarte mantel) hadden een «presentje» mee, evenals een grote delegatie de «Kakelutten» van Kaatsheuvel (en grote delega tie, met prins, in groene mantels). Ook de «Ottergeuzen» uit Utrecht waren van de partij, de «Leutige Leut» uit Niemandsdorp, de Leu- tekneuters (Kaatsheuvel) de Feestneuzen (Utrecht). De Pap- putters (Rotterdam), de Narren (Helmond), de Herbergers (Utrecht) die ook hun fanfare mee hadden. Uit Duitsland waren er de «Fidele Kölners», zoals reeds gemeld. Voor België waren de «Rikskens vrienden» uit Wetteren en uit Ou- degem de plaatselijke kamaval- vereniging, waarvan toch moet schaam u»zouden we zo zeggen! Het viel ons ook op hoe weinig attentie men had voor onze Bloe menfee en nog minder voor onze Prins Edy. Dit had de prins van Kaatsheuvel (De Witte) blijkbaar allang aangevoeld. Want hij ver wonderde zich over het feit dat in tegenstelling met de keizer de stadsprins zo weinig vernoemd werd. «Je moet het toch maar worden!» zei hij gevat, (een steek onder water voor heel wat hoog- dravers die reeds aan 't woord wa ren geweest). De «keizer» zat er trouwens ook mee verveeld. En zo ging het verder. Geschen ken en plaketten werden uitgewis seld. Op de duur wist men met meer aan wie en van wie. Feit is dat de buitenlandse delegaties hun ontvangst te Aalst zonder meer grandioos vonden, een pluim erbij op de karnavalshoed van onze ex-prinsen! Zij hebben zich voor deze dag bijzonder in gezet. en mogen zich gelukkig achten dat deze dag inderdaad ook zo prachtig geslaagd is. VUURWERK De Prinsendag werd dan besloten met een mooi en spetterend vuur werk op het Stationsplein. Welis waar was de knal soms groter dan het licht en was het zicht op het Stationsplein door de dichte rook beperkt tot vijf meter op sommige EERSTE KEER: OOK V OOR GEHANDIKAPTEN Hier waren ook de gehandm uitgenodigd. Dit gebeurde voor de eerste keer Het Prinsencaemere dat zij zk I: Ik jaar w eer proheren de Prinsetu St Lievensgesticht (SJ) e en De Voorpost wat karnavalzon te brengen bij de bewonei Voor de milde giften vanwege de foornijveradrs mocht dhr Calmain een herinneringsplakket ontvangen Niet rond de pot maar rond de prtnsenkop draaien de gilles (SJ) Sfeervol showgedeelte tijdens de prinsendag an het

De Voorpost | 1977 | | pagina 14