Zeker van het behoud BLOEDARMOEDE Off day ONKANS EN DOELMAN BAERT OP DE VALREEP Kwartier volstond Vogel voor de degradatiekat? Uitslagen jeugdvoetbal 2de Provinciale 3de Provinciale Zandstuivers aan de winst 18 imitx MEUBELEN Robur-Gandasparta 4-3 Robur Moerzeke draait opnieuw op volle toeren. Daar wees speler-trainer Julien Pee lm an ons reeds verleden week op. Ook nu zondag leverde het een sprankelende wedstrijd, vooral tijdens de eerste helft, een periode waarin niet minder dan vier doelpunten werden aangetekend. In dat opzicht was het wel Ganda Sparta dat het voorbeeld gaf, want na amper vijf minuten kwamen de Gentenaars op voorsprong. Onmiddellijke reactie van de lokalen die amper twee minu ten later langs een voortref felijke René Vlaiminck op ge lijke hoogte kwamen. Dit was metéén het sein voor een on onderbroken storm op het Gentse doel. Op het kwartier hingen de bordjes al in het voordeel van de Moerzeke- naars. Hiervoor had een goed ingevolgde Theo De Decker gezorgd die een flater van de bezoekende doelman ongena dig afstrafte. Nog in die eer ste helft zou Miel Pauwels, hij draaide andermaal fan tastisch daar in de omgeving van de middencirkel, van zich doen spreken toen hij met een kanonbal de aanhang voor de derde keer doen juichen. De tweede helft was amper twee minuten oud toen Al- bert Lelie een vierde Moer- zeeks doelpunt scoorde. Op dat ogenblik dacht men bij de lokalen de schaapjes op het droge. Men mag echter nooit te vroeg mosselen roepen vooraleer ze aan wal rijn. Dat werd rnj ook weeral be wezen, want in amper drie minuten sloegen de bezoekers tweemaal toe. Dat was eerst na een strafschop, en nadien trakteerde Carlos De Key- ser met een ongelukkige kop stoot zijn eigen doelman. Op dat ogenblik ging men bij de lokalen enigrins aan het pa- nikeren. Opvallend bleek wel dat de Gentenaars niet meer de kracht hadden om verder door te duwen. De voorsprong bleef behouden tot aan het laatste fluitsignaal. Metéén heeft Robur uit de laatste vier wedstrijden zes punten gepuurd. Het heeft nu 21 pun ten en is nu zeker van het behoud in tweede provinciale. Het kan nu de komende wed strijden met een genist ge moed tegemoet zien. E.D.M. Baasrode -< Destelbergen 0-2 FC Baasrode heeft voor eigen volk de duimen moeten leggen voor Destelbergen in een wedstrijd die geen hoge toppen scheerde, maar waarin' de thuisploeg zeker" niet de mindere was van de bezoekers, tenzij dan in het doelschieten. Het feit dat de volledig uit konditie geraakte Cooreman rich aan de rust liet ver vangen is een teken aan de wand. Baasrode sleept zich eerder moeizaam naar het seizoeneinde. Het draait in het geheel niet meer rond bij Baasrode, waar men nu ook achteraan een bepaald af zwakken van de koncentratie kan waarnemen. De doelpun ten vani de bezoekers rijn er trouwens de resultaten van. De inbreng van Eddy Van Keer en Daman bracht even min baat. Men denkt er zelfs niet meer aan te experimenteren met jongeren. Trouwens deze rijn evenmin geneigd hun plaats in het juniorenelftal te ruilen voor het fanionteam. De wrij vingen. vooral te wijten aan het uitblijven van doelpunten hebben Baasrode moreel «down» gezet. Enkel een zege kan opnieuw leven in de Baasrood se brou werij brengen, maar om dat te realiseren dienen er doel punten te worden gemaakt, en wie hiertoe in staat is mag joost weten. V.C. Mere - Appelterre 0-2 F.C. Mere is in de wedstrijd met Appelterre niet te best voor de dag gekomen. Het kon dan ook bezwaarlijk aan spraak maken op de overwin ning. Het draaide inderdaad niet rond bij rood zwart dat bepaald in een off-day ver keerde. Niet alleen het falen bij het besluiten was de oor zaak van de normale neder laag. Er was ook het feit dat de aan valsbewegingen te stuntelig werden uitgevoerd. Mere is er slechts zelden in- geslaagd de bezoekende ver dediging in de wat te bren gen. Gebeurde het dan toch dan miste men alle preciesheid bij het afdrukken. Tot in de 42e minuut bleef de dubbele nul op het scorebord. Toen werd de Mere verdediging door Van Cauwenberghe om te tuin geleid en Eendracht stond op voorsprong. En voor goed. Want de thuisploeg bleef, ondanks veel goede wil beneden haar mogelijkheden. Toen van Melkebeke Mere met een tweede treffer de laatste illusies 'had ontno men, werden Rottiers en Wauters door Van Bossche en De Cock vervangen. Dit bracht echter weinig aarde aan de dijk. Stellen we dat Mere rijn supporters een re vanche verschuldigd is." Nieuwerkerken - Nederename 0-1 Nieuwerkerken dat vorige week in, de wedstrijd met Zultse zesmaal raak vlamde geraakte op de jongste speeldag In het treffen met Nederename dat met titelambities aan deze kom petitie begon,, aan geen doelpunt. Het is zo dat de bal niet rolde voor Eendracht, vooral dan na de rust Maar het is al even waar dat de Nederename doelman een ruim aandeel had in die overwinning. De naam die na de wedstrijd op ieders lippen lag was in derdaad deze van de be zoekende portier Baert die een paar halve wonderen had verricht en zijn poeg over eind hield. Nederename ves tigde zijn overwinning in de eerste speelhelft. Het kwam in deze periode trouwens tot de beste kombinaties en kon ook meer gevaar verwekken. Nochtans kwam het eerder op verrassende wijze aan zijn doelpunt. In de vierde mi nuut trapte Broways eerder schuchter op doel. Toen de Eendracht doelman de bal in zijn bereik had maakte deze plots een valse bots en ver dween tot eenieders vei ba- zing tegen de touwen. Om dellijk hierop was er uitschieter langs Jam s waarbij de roos van een niet werd gemist Indien deze counter tot de gelijkmaker had geleid dan was de partij wellicht een andere richting uitgegaan meende men bij Eendracht Nu bleef het ech ter moelijk optornen tegen deze kleine achterstand. Na de rust zou Nieuwerkerken dan de aanvalsklok luiden maar niet aan de gelijkma ker komen. Deze hing meer dan eens in de lucht doch viel er niet uit. Doelman Baert hield Eendracht dat meerdere kansen opbracht van doelpunt(en). Hij werd ook wel eens door het doei- hout bijgestaan. Al met al speelde Nieuwerkerken een goede wedstrijd doch werd er niet voor beloond. J.V.H. ROV. JUN. E. Aalst - KAVD 2-1 Lede - Zele 4-0 PROV. SCHOL. E. Aalst - KAVD 0-0 Lede - Zele 5-2 JUN G FC DenderL - Nieuwerk. 6-1 Doggen - St. Dender! 0-2 W. Moorsel - E. Aalst afg. SK Aalst - Erembod. 3-0 Denderh. - Mere 2-1 JUN. H SK Gremb. - Baasrode 2-2 Overmere - Sp. Appels 5-2 Herdersem - Hamme 0-2 Wieze - St. Wetteren 3-2 RC Wetteren - Hofst. 1-1 SCHOL. I SK Aalst - Erembod. 3-0 Terjoden - Haaltert 1-2 Nieuwerk. - Ede 8-0 Heldergem - 'E. Aalst 1-2 SCHOL. J Erondegem - Erpe 0-2 Borsbeke - Mere 2-11 SCHOL. K Herdersem - RC Wetteren 2-0 WLeze - Serskamp 9-3 E. Meldert - Gdjzegem 7-1 Oudegem - TK Meldert 2-4 Wichelen - St. Wett. 0-5 Sohelleb. - Schoonaarde 0-2 SCHOL. L SK Gremb. - Baasrode 1-9 Overmere - Opstal 2-4 Berlare - Heikant 0-2 Sp. Appels - Buggenh. 0-6 KAVD - E. St. Gillis 1-3 Lebbeke - Lokerse 4-0 SCHOL. N Haimme A - Vrasene 5-0 Beveren - Hamme 3-1 KNAPEN A Wondelgem - Erpe 3-1 E. Aalst - Ertvelde 4-0 Schellebelle - Heusden 0-6 AA Gent - Serskamp 4-2 KNAPEN C Lokeren - Wichelen 0-8 Melsele - Opstal 6-0 Lebbeke B - Lebb. A 0-2 SNS -Robur 0-4 PROV. KNAPEN KAVD - E. Aailst 0-0 Beveren - Lede 11-0 Zele - Oudenaarde 0-4 KNAPEN J Terjoden - Denderh. 1-1 KNAPEN K Bavegem - Mere 1-1 KNAPEN L Hofstade - Ede 9-1 SK Aalst - Eremb. B 17-0 S. Moorsel - E. Meldert 0-5 Erembod. A - TK Meldert 0-2 Nieuwerk. - W. Moorsel 0-23 Edixvelde - Doggen 3-0 KNAPEN M Lokerse - Zele 1-2 Herdersem - Berlare 1-5 Smetlede - Heikant 3-2 Beervelde - Gijzegem 2-1 Kalken - Overmere 7-0 KNAPEN N Wieze - Schoonaarde 7-0 Hamme - KAVD 2-0 Sp. Appels - SK Gremb. 4-2 Oudegem - E. St. Gillis 7-1 Baasrode - Buggenhout 3-0 KNAPEN P Kallo - Hamme 1-1 PROV. MINIEMEN KAVD - E. Aalst 1-3 Zele - Oudenaarde 0-0 Beveren - Lede 2-0 MINIEMEN I E. Aalst - St. Denderl. 0-5 Haaltert - SK Aalst 5-0 FC Denderl. - Erpe 8-0 TK Meldert - Meerbeke 0-0 MINIEMEN J E. St. Gillis - Hofst. 1-2 Lebbeke - Wieze 1-2 E. Meldert - St. Wett. 0-5 Lede - Oudegem 2-1 MINIEMEN K Baasrode - Lebbeke 0-4 Sambeke - Zele 16-0 Buggenh. - Waasmunster 0-1 SK Gremb. - SC Lokeren 4-1 Lokeren B - Hamme 0-6 Waasmunster - Oudegem 0-2 Een kwartier volstond voor Oudegem om de kandidaat dalers uit Waasmunster te zetten eerst werd Jaak Steemai keihard aangepakt in de gevaarlijke zone en uit de dooi ref Laure.vs gefloten penalty puurde specialist Geerinck eei goaltje. Met een voltreffer van de steeds gevaarlijke Steemai werd het 0-2 en konden de boeken worden dichtgeklapt. Waasmunster had tijdens de afgelopen weken een niet on aardige serie uitstekende re sultaten bijeengevoetbald. Die vaststelling was van aard om de filosofen tot voor zichtigheid aan te manen en van meetaf aan het volle pond te geven. Alhoewel moet toegegeven dat de disci pelen van trainer Rooms de „underdogs" niet van het kastje naar de muur stuur den, mag gezegd dat ze de situatie doorlopend kontro- leerden en dat hun zege geen enkel moment ernsti in het gedrang kwam. Het Waasmumsterse obstaki is genomen. Wacht nu nieuwe en wellicht zwaardei opdrachtbeide punt* trachten weg te halen Sint-Niklaas waar Excelsi* de allerlaatste kans wil grij pen om het titeldebat beïnvloeden. Als Oudegej zonder complexen aantreedt moet het ook die tegenstai der aankunnen. Deftinge - Serskamp 1-1 Te Deftinge ds Serskamp er slechts op de valreep in ge slaagd één puntje los te ha ken. Na een kwartier werd het langs Oarrijn 1-0 en tot aan de koffie deden de ro- zentelers geen denderende dingen. Tijdens de tweede ti- vlotte het plots veel beter er stak meer zwier in de aan vallen, uit het middenveld vertrokken goede dieptevoor- zetten en Deftinge kon niet veel meer doen dan de krap pe voorsprong met hand en tand verdedigen. Het bleef echter enerverend lang duri vooraleer Serskamp iets kol kreets bereikte pas op 89e minuut resulteerde de 1 te gelijkmaker uit één de talrijke hoekschoppen. Voor Serskamp zit nog wd nig vast aan deze kompetit '.r' de achterstand op de leid* f® is weliswaar niet onoverbn Doch om in extrenfet_ haasje-over te springen, den alle kandidaat kampi* nen plots moeten beginn et falen. En dat zien we er e< mjs niet, in. retl 'kt 7CeUr' Hoogeinde - Sparta Appels 1 Voor Sparta Appels werd het tegen Hoogeinde andermaal een nipte nederlaag, nadat de leerlingen van Van Den Ab- beele een beste wedstrijd had den ten beste gegeven kregen zij onverwachts een doelpunt tegen dat als onverdiend mag bestempeld worden. Nadien zou Sparta rich nog heftig inspannen maar de verdien de gelijkmaker kwam niet op het bord. Het blijft vooral aanval die het zorgenkind Een overwicht wordt te nig tot een doelpunt omg* gen. Het is dan steeds verdediging die de moei! taak heeft om geen doelpunt te laten aantekei Zondag was weer dat goaltje oorzaak van het lies. eern Iber ;efrij er ig br 'n ti nde y gel ed h emeli Rousseau haalt Steeman tegen de vlakte. Geerinck knalt de strafschop binnen Oudegem juichtde koplopers leiden. De hekkensluiter uit vierde provinciale FC Zandstuivers heeft zondag tegen Verre- broek en prima wedstrijd ten beste gegeven. Deze kamp werd afgesloten met een 2-0 winst voor de jongens van de hoogte. Eindelijk rolde de bal nog eens voor de ploeg van voorzitter De Wael te weinig konden rij dit seizoen op een beetje meeval rekenen zoniet- zou men zeker heel wat beter geklasserd rijn. Thans zijn op de meest onmogelijke manie ren wedstrijden verloren die men beheerste. Dat de lof van de bezoekers kwam vin den we dan fijn, dergelijke komplimenten zijn een stimu lans voor de ploeg want men zou wel eens gaan twijfelen ondanks een goed spelend ge heel dat dan maar steeds als verliezer van het terrein moet. Zondag was het een beste verrichting hopelijk niet de laatste. Excelsior-S.K. Grembergen 1-(; Voor de zesde opeenvolgende maal heeft S.K. Grembergen met de kleinste cijfers het onderspit moeten delven. Met één is de situatie dermate ge ëvolueerd dat S.K. als rode lantaarn niet minder dan vijf punten achterstand telt op de derde laatst gerangschikte Gerda St.-Ni klaas. Met nog zes wedstrijden voor de boeg ziet de toestand er voor de Grembergse derde provincialer benard uit. Wis kundig is de redding nog al tijd mogelijk, maar als we even nagaan hoe weinig doel punten de Grembergenaa-s tot op heden scoorden, dan zijn we toch sterk de over tuiging toegedaan dat de dstrij Bi, nd o e: ploeg deze maal wel eenjelen gel voor de degradatieka lerl Voetballend is S.K. Grem eg sl •gen nooit zwak uitgeva Dat is evenwel een sch sser i troost. Kansen om doelpui isie te scoren kwamen er nu mers weer te St.-Nikl ials o maar die benutten is nog andere kwestie. Het lokaal doelpunt viel er nog op een ongelukkige ze. Via de schouder van G ges Van Cauwenberghe dween de bal naast een butste doelman Roels in Grembergse netten. Het was het enige en b< sende doelpunt van de pt de jc op t het J zegerr Grembergen vuisten Keeper Roels (SK Grembergen) ontzet met beide

De Voorpost | 1977 | | pagina 18