is de nieuwe leider i.K. Meldert Snas verrast S.B. Stylor op eigen veld Callebaut a houdt Honda in bedwang Setokvoetbal Aalst Korporatief verbond gewest Aalst Geselekteerd Onverslagen Inschrijvingen Sporthal Algemene vergaderingen Voetmars Karabijnschutters Uitgesteld De iFeyter - Van Damme prima Kalender jeugdvoetbal voor zaterdag 5 en zondag 6 maart 1977 Meer aandacht voor karnaval Boonwijk 0 - F.C. Heikant 0 Hofstacfe - Schellebelle 1-0 4 (fc Provinciale j 19 Op de jongste speeldag zijn de bezoekers best aan hun trekken gekomen. Want al leen F.C. Sport was „sant in eigen land" en behaalde een vlotte en afgetekende over winning in de wedstrijd met Leeuwerik. Niet verwacht was de nederlaag die S.B. Stylor op eigen veld van Snas moest inkasseren. S.B. heeft hierbij tot zijn schade moeten ervaren dat in voetbal alleen de doelpunten tellen. Het bracht immers de beste ma neuvers doch vergat telkens het orgelpunt. Vooral Van Audenhove kon een paar keer in vrij gunstige omstandighe den aanleggen doch faalde. Snas van zijn kant kreeg een paar halve kansen en boog deze telkens tot een doelpunt om langs André Coppens en Van Mol. Stylor zou daarna nog wel fel drukken doch zonder konkreet rezultaat. Bij Stylor waren Van Vae- renbergh, Bal en Van Haut de beste spelers. De Coninck, Antoine Coppens en De Schaepdrijver hadden het ruimste aandeel in de Snas- zege. In de tweede klasse mag Sp. Appels na de re cente voetbaldag wel een kruisje maken over zijn ti- telambities. V.K. Post zette Sportief een pad in de korf, zodat St. Meldert nu reeds zeker is van de titel. In de wedstrijd Post - Appels kwa men beide ploegen om de beurt in het voordeel. Soe- tinck zette de thuisploeg aan de leiding maar Christiaens gaf nog voor de rust net scorebord een ander uitzicht. Na de kampwisseling kwam Appels dan in moeilijkheden zodat Cammu en De Meers man de zaak in het voordeel van Post beslechtten. V.K. Moorselbaan met een vertim merde ploeg heeft tegen lei der Meldert in de eerste pe riode voor een sterke oppo sitie gezorgd, maar werd na dien toch weggedrukt. In de ze genietbare partij klom Meldert naar voorsprong dank zij een doelpunt van De Nijs. Het werd 0-2 langs Aelbrecht maar Wachtelaer kon milderen. In de tweede periode brokkelde het ver weer wel enigszins af en De Meyer en Aelbrecht zorgden voor de eindcijfers. Bij Moor selbaan mochten De Backer, Verhofstadt, Van Caeneghem en Van de Plas op een goede partij terugblikken. .De Gie ter, Nuelandt, Aelbrecht en Bauwens waren de beste be zoekers. St. Anna kreeg op eigen veld een veeg uit de pan van R.B. Zottegem. Die 1-5 cijferverhouding was ze ker niet in verhouding tot het aantal doelkansen en de spelontwikkeling. R.B. werd na de rust een handje toege stoken door de St. Anna doel man Van Coningsloo. Een paar missers van hem wei den genadeloos afgestraft. Bij de rust luidde de stand 1-1 met doelpunten van Van de Velde die Zottegem aan de leiding zette en de gelijkma ker van Vereecken. De Vlees schouwer, Croes (2) en Van de Velde, maakten de zaak rond. Ondanks de zware ne derlaag mocht St. Anna toch met een goede wedstrijd ge- krediteerd. Doch dit is slechts een magere troost. Met een hattrick van Van Goethem maakte F.C. Parking de re kening van P.Z.N. dat langs De Meyer aan zijn eerred- dend doelpunt kwam. De ge broeders De Schutter waren nauw betrokken bij de Leeuwkens-zege in de wed strijd met Blauw-wit(b). Ze scoorden de doelpunten. J.V.H. DE UITSLAGEN LIGAKLASSE F.C. Sport Leeuwerik 1-1 S.B. Stylor Snas 1-2 C. Hofstade F.C. Jaca 1-6 Ocarina Blauw-wit(a) 1-4 E. Welle S.V. Apostelken 2- 3 TWEEDE KLASSE St. Anna - R.B. Zottegem 1-5 F.C. Parking P.Z.N. Aalst 3-1 S.K. Leeuwkens Blauw-wit(b) 3-1 V.K. Moorselbaan St. Meldert 1-4 V.K. Post Sp. Appels 3-2 HET PROGRAMMA VOOR 5-3 LIGAKLASSE Blauw-wit(a) - S.B. Stylor S.V. Apostelken - Heizijde Ocarina - E. Welle F.C. Jaca - O.C. Aalst C. Hofstade - F.C. Moerstr. Snas - F.C. Sport TWEEDE KLASSE St. Meldert - V.K. P >st Groen wit - P.Z.N. Aalst Blauw wit(b) - F.C. Parking J. Welle - R.B. Zottegem Sp. Appels - St. Anna In de wedstrijd Callebaut(a) - Honda die op het voor vorige zaterdag af te werken programma doorpriemde, is er weinig spektakulairs gebeurd. In de eerste speelhelft kon Honda met de wind als bondgenoot wel een paar kansen afdwingen maar toch niet tot scoren komen. In de tweede periode kon Calle baut dan een territoriaal overwicht opbrengen doch het doei- gevaar dat het kon verwekken was eerder gering. Er was in de tweede perio de nog een felle doorstoot van Honda waarbij de Calle baut stopper in extremis ave rij kon voorkomen. Dat was dan ook de enige aktie waar in toch wat spanning stak. F.F.R. - Bouw had insgelijks een 0-0 als uitslag. Het werd een wedstrijd die zeker niet rijk was aan inhoud en waar in beide ploegen, om de beurt maar zonder veel geestdrift en overtuiging in de aanval gingen. Vandaar dat met het aantal werkelijke doelkansen gemakkelijk op de vingers van een hand kon tellen. F.F. R. kan voor zijn eerder matte prestatie misschien wel in roepen dat het vier titularis sen mist. Ook Bouw deed het niet. Het speelde nu eenmaal omdat het moest. Vandaar dat de 0-0 eindstand mot nijk kan worden aangevochten. Geen van beiden kon immers aanspraak maken op de ze ge. Bij WTTA kwamen voor de uitwedstrijd bij Resocub slechts zeven spelers op het appel. Zodat er uiteraard weinig sprake was van wed strijd. De partij diende vroegtijdig te worden afge broken. Immers toen de stand 6-0 luidde werd een be zoeker gekwetst en moest het speelveld verlaten. Aldus werd T.T. tot zes herleid en moest de scheidsrechter de match stopzetten. We kun nen ons verder beperken tot het citeren van de doelpun ten Mertens (3) Kiekens (strafschop) De Pelsmaecker en Rottiers. Het treffen Bank B.L. - Dessoden werd met tien tegen negen betwist en gekenmerkt door een haast doorlopend overwicht van de thuisploeg dat slechts door 3 doelpunten - van Batens (2) Rubbrecht - werd uitgedrukt. Want Bank B.L. was vorige zaterdag in de afwerking niet bij de pinken. S.A.F. had geen moeite om een van meet af aan numeriek in de minderheid spelend Intercom te kloppen. J.V.H. UITSLAGEN Somati Callebaut(b) 1-0 Callebaut(a) Honda 0 0 Resocub V.V.T.T.A. 6 0 (stopgezet) F.F.R. Bouw 0-0 Bank B.L. Dessoden 3-0 Intercom S.A.F. 1-7 DE STAND 1. Honda 13 2. S.A.F. 11 3. F.F.R. 11 4. Resocub 10 5. Post Erembodegem 9 6. Bouw 9 7. Callebaut (a) 9 8. Bank B.L. 8 9. Dessoden 5 10. V.V.T.T.A. 4 11. Somati 4 12. Intercom 1 13. Callebaut(b) 1 HET PROGRAMMA VOOR 5-3 V.V.T.T.A. S.AèF. Post Eremb. Somati Bouw Resocub Dessoden Callebaut (a) F.F.R. Bank B.L. Callebaut (b) Intercom m De Aalsterse atlete Anne- Marie Van Nuffel werd door de Belgische selek- tiekommissie aangeduid als vaste deelnemer aan de Europese Indoorkam pioenschappen die te San Sebastian georganiseerd worden. Zij zal uitkomen in de 800 meter D.D. In de Aalsterse Golfbil jartfederatie zorgt Gina Van Liefferinge voor een kunststukjedit zeven tienjarige meisje dat aan treedt voor Loedes Mere bleef in haar laatste tien matchen steeds aan de winnende hand zodat ze door haar marmeijke te genstrevers meer dan ge vreesd wordt Alvast een nieuwe biljartblofte D.D. Vanaf nu kunnen klubs die geïnteresseerd zijn voor deelneming aan deMTSA- kompetitie van volgend seizoen hun offciële aan vraag binnensturen. Men dient dit bij voorkeur te doen aan Roland Van Beers, Snoekstnaat 10, te Aalst. Telefoon 21.85.53. Zowel voor de zaterdag als de zondagkompetitie kunnen nog enkele klubs aanvaard worden De eer ste aanvragers hebben voorrang D.D. Sporting Preflex richt haar vierde nachtbal in op zaterdag 19 maart in zaal 't Duifken te Hof stade. Het showorkest The Goebby's speelt ten dans vanaf 21 uur. Als gastvedetten worden The Twins aangekondigd. Een toegangskaart (met gra tis tombola) kost 60 fr. D.D. De algemene vergadering van Neptunus Aalst heeft plaats op zaterdag 12 maart Alle leden, zowel aktieve als steunende le den worden er verwacht vanaf 20 uur. Men rekent op een talrijke opkomst D.D. De wandelsportvereniging De Kadees organizeert op zondag 6 maart de eerste mars van Groot Aalst. Men kan deelnemen aan de tocht van 10, 20 of 40 km. Vrij start vanaf 8.30 uur. Inschrijvingen vanaf dat moment in feestzaal Koszen'klub, Leo De Be- thunelaan 104, te Aalst. Ieder is hartelijk voor de ze wandelsportmanifestatie uitgenodigdDJ). De Gijzegemse karabijn- schutters "de Uil" totali seren momenteel 6 match- punten. Zij wonnen hun laatste ontmoeting met Pluto Buggenhout op af getekende wijze. In de Paasvakantie is er een internationale ontmoeting met eem Duitse ploeg ge pland D.D. De wedstrijd tussen Ter- linden en Nijdrop, die wegens onbeschikbaarheid van het terrein werd uit gesteld, zal gespeeld wor den op vrijdag 11 maart en dit op het terrein van Vlekkem. Deze avond match zal aanvangen te 20 uur stipt. D.D. De Lebbeekse atleten Freddy De Feyter, scho lier en Francois Van Damme, junior, hebben te Straatsburg een beste uit slag gelopen. De Lebbeke- naren waren aangeduid voor een internationale selektie. De Feyter werd er 2e en Van Damme 5e. Zondag PROV. JUN. (10 U.) Deinze - Lede Zele - Oudenaarde Zottegem - E. Aalst KAVD - Eeklo PROV. SCHOL. (10.30 u.) Deinze - Lede Zele - Oudenaarde Zottegem - E. Aalst KAVD - Eeklo JUN. G (10 u.) Nieuwerk. - Denderhout. Erondegem - SK Aalst E. Aalst - Doggen Mere - W. Moorse! (10.30 u.) Erembod. - FC Denderl. (10.30 u.) JUN. H (10 u.) St. Wetteren - Herdersem Sp. Appels - RC Wetteren Hofstade - Lokerse Hamme - SK Grembergen Baasrode - Berlare (10.30 u.) SCHOL. I (10 u.) Erembod. - St. Denderl. (9 u.) Ede - SK Aalst E. Aalst - Welle I FC Denderl. - Te» Haaltert - Nieuw SCHOL. J (9 u.) Mere - Erondegem Erpe - Vlierzele (10.30 u.) SCHOL. K (10 u.) Gijzegem - Wieze (9 u.) Schoonaarde - Herdersem St. Wetteren - Oudegem RC Wetteren - E. Meldert TK Meldert - Schellebelle Serskamp - W. Moorsel (10.30 u.) SCHOL L (10 u.) Baasrode - Berlare (9 u.) E. St. Gillis - Lebbeke Heikant - Overmere Buggenh. - SK Gremb. Robur - Sp. Appels (10.30 u.) Opstal - KAVD (10.30 u.) SCHOL. N (10 u.) Kalilo - Hamme A Hamme B - Haasdonk KNAPEN A (9 u.) Erpe - Meulestede Serskamp - Wondelgem Gandasparta - Schellebelle Heusden - E. Aalst (10.30 u.) KNAPEN C (9 u.) Wichelen - Rupelmonde Robur - Beveren Opstal - KI in ge Haasdonk - Lebb. B Lebbeke A - SNS Zaterdag PROV. KNAPEN (15.30 u) E. Aalst - Beveren AA Gent - KAVD Lede - Zele KNAPEN J (15 u.) Haaltert - Terjoden KNAPEN K (15 u.) Mere - Hillegem KNAPEN L (15 u.) Doggen - Hofstade (14 u.) E. Meldert - SK Aalst Ede - Erembodegem A TK Meldert - Nieuwerk. Eremibod. B - Edixvelde W. Moorsel - S. Moorsel KNAPEN M (15 u.) Zele - Beervelde Gijzegem - Smetlede Overmere - Herdersem Heikant - St. Wetteren (15.30 u.) Berlare - Lokerse (15.30 u.) KNAPEN (15 u.) Schoonaarde - Sp. Appels SK Gremb. - Waasmunst. Buggenh. - Oudegem Sombeke - Hamme KAVD - Baasrode (15.30 u.) E. St. Gillis - Wieze (13.45 u.) PROV. MINIEMEN (14 u) E. Aalst - Beveren AA Gent - KAVD Lede - Zele MINIEMEN I (15 u.) Erpe - E. Aalst SK Aalst - Denderhoutem Ninove - TK Meldert (15.30 u.) MINIEMEN J (15 u.) RC Wetteren - W. Moorsel (14 u.) Hofstade - St Wett. B St Wett. A - Lebbeke Wieze - Lede Oudegem - E. St.-Gillis MINIEMEN K (14 u.) KAVD - Baasrode Hamme - Sombeke Waasmunster - SK Gremb Lebbeke - Lokeren B Zele - Buggenhout (15 u.) VRIENDENMATCHEN MINIEMEN (5.3) Berlare - Lede (14 u.) Heikant - Kalken (14 u.) Beervelde - Overmere (15 u.) Bij de Heikant was men sportief ingegaan op het voorstel van Boonwijk om de ze ontmoeting zaterdagna middag te betwisten. Deze konfrontatie verliep op geen hoogstaand niveau en het had er de schijn van dat sommigeakteurs reeds met hun gedachten in de karna- valsfeer zaten. De Zeienaars creëerden am per één keer gevaar voor het doel van Vrijdaghs dit na doorbraak van De Kegel. Het was Van Ransbeeck, die het grootste gevaar betekende voor doelman Van Doorse- laer, die aan de basis lag van het gelijkspel dat Heikant kon verwerven in deze wed strijd die zonder doel- en hoogtepunten verliep. B. t proefstoomde opnieuw rige zondag en het viel gal mee. Voor Wichelen ■rd de derby met Berlare ontgoocheling. Niet al- werd het op eigen bo ni een afstraffing maar er ook de eerder matte dstrijd die Wichelen weg- 1 f. Bij de rust luidde de "Hnd 0-1 maar toen reeds men vaststellen dat Wi den regelrecht naar de ieka lerlaag stevende. Het Iremfseg slechts een score kans dit dan nog door een sch eer in de bezoekende de- elpu^sie. Te Wichelen wordt de jongste nederlaag nog- tó^als onderstreept dat men nog toe de beste presta- op verplaatsing lukte. t het kleinste verschil won Danny Wijnants scoort het eerste doelpunt voor Thor Meldert (Thor Meldert - Schoon- zegem zijn thuiswedstrijd aarde 3-1) (JM) edert vorige zondag4 werd S. Moorsel aan) de leiding? afge- door T.K. Meldert. Thor Kokerij telt nu een punt voor- irong op zijn rivaal' en voor haar luidt? nu het devies «we er en we blijven er». Naar ons gevoelen zal Meldert zich zo vlug meer van zijrv troon laten stoten, alhoewel er nog zes wedstrijden voor de boeg nog van alles kan ge- 25 euren. In de thuiswedstrijd met Schoonaarde kreeg de ,j( leuwo leider het nochtans niet gemakkelijk. wh' tit ',ro ren et werd zelfs 0-1 en de r ïuisploeg heeft toen hard oeten knokken om langszij komen. Dit gebeurde net de rust. En die gelijk- laker van Wijnant miste moreel effekt niet. In tweede speelhelft kwam inderdaad het verwach- non stop offensief van eldert En in amper drie Ilnuten werd de winst vast- - legd. In een tijdspanne die van de vijfenzestigste tot achtenzestigste minuut si- eerde scoorden beurtelings lbert Suys en Roland Roe- te ndt. Het was al Thor Ko- mge irij dat de klok sloeg maar eds versterkte Schoonaarde oeili rdediging kon de schade en|Dg bnnen de perken houden, eken in tiental minuten voor het nde kwam bij Meldert pech- i gel Van Hemelrijck in en ed het vrij behoorlijk. Van emelrijck die de week voor zijn heroptreden had (maakt, na een lange af- fzigheid wegens blessure frd dan opnieuw gekwetst. met Bavegem, dat zijn huid zeer duur verkocht. Het eni ge doelpunt viel in de 55e minuut langs Roland Roe- landt. Bavegem zorgde trou wens voor een stevige oppo sitie. Bij Wilskracht was er een knappe verrichting van de jonge Walter Herssens in het middenveld en van stop per Karei Nackvis. Gelet op de spelontwikkeling kan men de zege van Gijzegem ver diend noemen. Herdersem dat in de wed strijd met Schoonaarde geen doelpunt lukte scoorde ook te Erondegem niet. Bij Olym- pia had het nochtans reeds in de eerste vijfenveertig mi nuten de zege kunnen ver werven. De Ridder legde im mers een paar kansen op de voet van De Smet en Cleem- punt doch deze misten. Cor- mand deed echter beter en zette de thuisploeg aan de leiding. De Berlanger nam alle twijfel weg met een tweede treffer. Voor deze nederlaag kon Herdersem misschien wel als verzachting de afwezigheid van Macken zie alsmede het feit dat Van Keirsbilck en 'Van der Ween bij de'rust wegens blessures door de jongere spelers Luc Pieters en Stefaan De Wolf dienden te worden vervan gen. Doggen kreeg opnieuw een zwaar passief te Ede, terwijl het duel aan de staart door Smetlede met oneven doelpunt verschil werd ge wonnen. Wieze toonde zich met een doelpunt sterker dan Massemen. Eendracht St.-Gillis blijft ver der in strijd voor de twee de plaats en dit is wel het vornaamste dat we dienen te onthouden. Het werd op Ek- saarde niet zoveel zaaks, en de eindcijfers stonden reeds aan de rust op het bord. Trainer Aerts gaf het goe de voorbeeld en nadat de thuisploeg op gelijke hoogte was gekomen, trof Peelman raak. Toch liep men in het Een- drachtkamp niet zo hoog op met deze prestatie. Er zat niet genoeg diepgang in de ploeg en ook de afwerking liet heel wat te wensen. Nu was het wel zo dat Een dracht in extremis in de ver vanging van De Wolf en Uytendaele diende te voor zien. Zulks heeft zelfs tot ge volg gehad dat Roger Van der Straeten, 46 jaar, het laatste kwartier tussen de lij nen kwam. Klubleider Peleman, noemde het een wedstrijd om zo snel mogelijk te vergeten - maar beklemtoonde toch dat winst in minder goede om standigheden of mindere prestaties belangrijk is - nu zeker dat Eendracht hoopt verder te kunnen oprukken naar de tweede plaiats. De Man (Hofstade) ontzet voor Guy Clement (Schellebelle) (Hofstade - Schelle- 1-0) (JM)

De Voorpost | 1977 | | pagina 19