Kraainem degradeert ROSIS AALST NU ALLEEN AAN DE LEIDING GEMAKKELIJKE OVERWINNING Jeugdhandbal Feestdag voor H.B.C. Ajax-miniemen WEDSTRIJDEN VOOR HET WEEKEINDE JK-kompetitie Dameshandbal Avanti verslagen te Aalst alles is nog mogelijk Nationaal damescrosskampioen schap Herenveldlo Kiekens en Van Nieuwenhov A.C. Aalst in de kijker NOG SLECHTS EEN TITELKANDIDAAT 20 eerste nationale KRAAINEM - AVANTILEBBEKE 17-28 Na de nederlaag tegen Avanti Lebbeke is Kraainem na defi nitief tot degradatie veroordeeld. De ploeg van bondsvoor zitter De Pauw heeft slecht^ tijdens de eerstq speelhelft de Olusit van de overwinning kunnen koesteren. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte werd het onder de voc' gelopen door een superieur Avanti waarbij Keppens nog een» volledig aan zijn trekken kwam. Jo Keppens, de man met de uitzonderlijke baltechniek en het opvallend periferisch zacht, maakte gebruik van de open verdediging van de thuisploeg om zelf voor de afwerking te zorgen. Kraai nem dat ver uitverdedigde op de gebroeders Verhofstadt, werd regelmatig in de wind gezet door Keppens die ook het «blokwerk* niet ver waarloosde en hierdoor mo gelijkheden schiep voor de Lebbeekse tweede lijn. Sa men met hen speelde Koen Verhofstadt zich in de kijker. Koen, toch al een heel tijdje minder produktief dan in het verleden, bleek tijdens het wedstrijdeinde ongrijpbaar voor de Brusselse verdedigers en werd met acht treffers topscorer bij Avanti. Het be gon allemaal niet zo best voor Avanti. In de verdedi ging van Lebbeke vlotte het niet zo best en er werd meer dan normaal geblunderd. Langs E. De Batselier kwam Lebbeke het eerst aan bod. Det Batselier scoorde drie maal zodat na 7' spelen Avanti leidde met 1-3. Kraai nem, vooral langs de Tune- siërs, sloeg terug zodat 7' la ter de score opnieuw gelijk was (5-5). Dirk Verhofstadt en J. Keppens zetten Lebbeke opnieuw op het goede spoor en na een kwartier spelen leidde Avanti met 5-8. Kraai nem bleef niettemin in rijn kansen geloven en beet zich in een, naar later zou blijken, hopeloze achtervolging. Acht minuten voor de rust be reikte Avanti een 7-11 stand en toen de rust aanbrak bleef de vier-doelpunten-kloof op het scorebord. Rustand 10-14. Onmiddelijk na de rust sloeg Avanti definitief toe. Er wa re 7' gespeeld en Lebbeke leidde met 10-17. Ondertussen had keeper Mertens een bal in het aangezicht gekregen en was vervangen door De Bruyn. Deze deed goed werk tussen lat en palen zodat coach Janssen rijn fanion- keeper op de bank kon hou den. J. Keppens dreef de Avanti voorsprong op met een paar snelle break-outs en rijn doelpunten vanop de hoek zorgden voor een 12-20 stand als het laatste kwar tier begon. Dan was het de beurt aan Koen Verhofstadt om rich in de kijker te spe len. Koen lukte tijdens dit laatste kwartier vijf treffers en een moedig Kraainem kon de degradatie niet meer ont lopen. ScoordenDirk Verhofstadt 7, De Batselier 4, Koen Ver hofstadt 8, Keppens 5, De Smedt 3, De Vlieger 1. RESERVEN KRAAINEM - AVANTI LEBBEKE 11-21 De jonge Avanti doublures waarbij J. De Proft zich In de kijker speelde ondervon den geen moeilijkheden om hun gastheren op veilige af stand te houden. De rust brak aan met een 5-10 score. Tijdens de tweede helft had Bontinck, De Bruyn in het doel vervangen. Scoor den J. De Proft 9, Calle- baut 4, De Proft 3, Van Me- degael 1, Maes, De Vilder 3. EVA TWEEDE NATIONALE IRMEP - E.V. AALST 15-24 Tegen hekkensluiter Irmep heeft Eendracht een overwinning behaald in een wedstrijd die eigenlijk een loutere formaliteit was. De gastheren, reerds lang verzoend met het idee volgend seizoen een reeks lager te spelen, bleken een sportieve tegen stander die zich niettemin inspande om ervan tfl maken wat er van te maken was. Irmep hield gedurende het eerste kwar tier min of meer stand maar daarna viel aan het rustig meesterschap van Eendracht niet meer te tomen. Na 10' spelen wees het scorebord 3-3 aan dankzij treffers van Bayens, Van Der Borght en De Doncker. 10-17 stand en 8' voor het einde wees het scorebord zelfs 10-21 aan. De thuisploeg kon daarna nog end grins mil deren daar Eendracht de teu gels duidelijk losser liet. Scoorden Bayens 5, Van Der Borght 6, De Doncker 3, Van Boxtael 2, Steeman 6, Rim- baut 2. Irmep werd daarna op een 3-6 geplaatst langs Steeman, Van Der Borght en Bayens maar de thuisploeg kon nog langszij komen ondanks het weer voortreffelijke keepers werk vtan Moe nu (6-6). Daar na was echter de kous af voor Irmep. Bayens en Van Boxtael brachten Aalst op nieuw op voorsprong (6-9) en toen de rust aanbrak leidde Eendracht met 8-12. Tijdens het tweede wedstrijdgedeel te domineerde Eendracht vol ledig. Vla Steeman, Van Der Borght en Bayens ging de Aalsterse voorsprong de hoogte in. Er waren 36' ge speeld en Eendracht ^leidde met 9-16. Het laatste kwar tier speeltijd ging in met een RESERVEN IRMEP - E.V. AALST 8-10 De Aalsterse doublures met ouderdomsdeken J. D'Herde in het doel, knoopten nog eens aan met de overwinning. Bij de rust leidde Aalst met 1-5. Scoorden Simal 1, De Cook 2, Van Herreweghe 1. De Jaegher 3, Bayens 3. EVA E.V. AALST - H.B.C. AJAX 10-11 Voor de dit seizoen debuterende Ajax-miniemen werd de voor bije zaterd. een feestdag. Inderdaad, de Ajax-kleinsten slaagden erin hun eerste overwinning te boeken. lij da sporthal Ro- zendreef wonnen zij toch vrij onverwacht van hej goed ge rangschikte E.V. Aalst. De thuisploeg verscheen weliswaar enigzins gehandikapt op het veld maar dit doet zeker niets af aan de waarde van de Lebbeekse overwinning. De rust brak aan met een 6-6 score. Tijdens het tweede wedstrijd gedeelte werd het een spannende zij aan rij strijd maar naar het wedstrijdeinde toe kon Ajax eert 9-11 voorsprong opbou wen. Het tiende Aalsterse doelpunt kwam er te laat om nog op punten te kunnen hopen. Scoorden Ajax: Van Hoomussen 5, P. Keppens 5, Vermeir 1. EVA 5-3 te 20 u. 15 E.V. Aalst - H.B.C. Duffel 6-3 te 17 u. 15 Rosis Aalst - At Woluwe 6-3 te 15 u. 15 Brabo Denderbelle - H.C. Heist 5-3 te 10 u. Av. Lebbeke - J.S. Herstal 6-3 te 16 u. Houdeng - Sparta Aalst 63 te 19 u. 30 Evere - Aalst Sportief 5-3 te 15 u. E.V. Aalst - Duffel 6-3 te 15 u. Sparta Aalst - Stelmar 6-3 te 15 u. Ros Beiaard - Uilenspiegel DERDE NATIONALE ROSIS AALST - KAPEK 24-21 In aanwezigheid van een zeer groot aantal toeschouwers heeft Rosis Aalst co-leider Ka pek de nederlaag toegediend. De ploeg van voorzitter Buys komt hierdoor alleen aan de leiding met 2 punten voorsprong op datzelfde Ka pek. Met nog viert wedstrijden voor de boeg is trainer W. De Boeck er d«| man niet naar om het vel van de beer te verkopen alvorens hij geschoten is maar men beseft bij Rosis zeer goed dat de titel nu werkelijk wenkt. Zowel Rosis Aalst als Kapek dienen nog Woluwe en Eve re te bekampen zodat, vooral laatstgenoemde, de opdracht van mogelijke scherprechter krijgt toegewezen. De wed strijd stratte nochtans kata- strofaal voor Rosis. Het in gestalte fel bevoordeelde Ka- pek nam een bliksemstart. De zenuwachtige Rosis verdedi ging vond maar moeilijk het gepaste ritme en na amper 9' spelen zag Rosis op naar een' 1-5 achterstand De Ro sis supporters werden er wel even stil bij maar een men taal sterke Rosisploeg liet de armen niet zakken. Aalst be gon verbeten te strijden om de achterstand op te halen en na het eerste kwartier was men tot 4-6 genaderd. Doelpunten van De Smedt, Petrez, Meert en De Jaegher. Rosis begon nu steeds ster ker te spelen. De 16e minuut maakte Meert er 5-6 van en één minuut later stelde Rosis op strafworp gelijk langs De Jaegher. Meteen slaat het vuur in de pan. Kapek wordt van het terrein geveegd door een groots spelend Rosis. De gasten slaagden er niet meer in een schitterend spelende doelman Van Snick te ver slaan en om beurten scoren De Jaegher, Steenhout, De Boeck, Meert en De Man. Drie minuten voor de rust leidt Rosis met 12-6. Kapek heeft niet gescoord in 13' De rust breekt aan met een 14-8 score. Onmiddelijk na de rust maakt J. Meert er 15-8 van maar de bezoekers ge ven zich duidelijk nog niet gewonnen. Nu is het Kapek dat aan zijn achterstand be gint te knagen en het wordt 16-12 na 7' in de tweede helft. De opgewonden sup porter.schare krijgt dan een dolle tien minuten te vcr- werken van Rosis. De V-- zoekers trachten deze A.i'- sterse stormvloed In te dij ken door regelmatig de kee per te wisselen. Maar tegen dit Rosis is geen kruid ge wassen. De bezoekende kee pers (zeker niet formidabel) worden gefusilleerd en als het laatste kwartier ingaat is Rosis zeker van de overwin ning. Aalst leidt met 21-12 en in de euforie verliezen de ge lukkige Rosis spelers wel een ietsje van hun koncentratie zodat Kapek de score kon be perken. Drie minuten voor het einde (24-18) krijgt Ka pek van het goed leidende scheidsrechtersduo dan nog 3 penalty's ten geschenke, zo dat met een 24-21 stand dit toptreffen beslecht wordt. Ploeg en scoordersDoel R. Van Sndck, veldspelers De Gendt 1, De Jaegher 7, Steenhaut 3, Petrez 1, G. Buys, De Boeck 2, Meert 5, Moens, De Man 2, De Smedt 3. RESERVEN ROSIS AALST - KAPEK 16-U Ook de Rosis reserven won nen hun titelduel tegen Ka pek. Langs G. Buys werd het beginoffensief van Kapek in de kiem gesmoord (5-4) en bij de rust leidde Rosis met 11-5. Rosis staat nu aan de sprong op Kapek. leiding met 3 punten voor- Scoorden Buys 3, Van Nieu- wertborgh 3, L. De Boeck 1. DTfondt 2, Verpeten 3, Van Delsen 1. Van Sndck 3. SPARTA AALST - BRABO DENDERBELLE 17-16 Toen G. Corthals met nog 15 seconden te spelen het 17e en beslissende Sparta doel punt scoorde, betekende dit de eerste overwinning voor het «nieuwe» Sparta. Wij konden dan ook begrijpen waarom G. Corthals en nog enkele anderen hun geluks- tranen niet meer meester konden toen het eindsignaal klonk. Het piepjonge Sparta is waarschijnlijk over zijn dieptepunt heen en kan nu beginnen met de opbouw. De jeugd van de spelers betekent een stevige basis. In Brabo Denderbelle troffen de Aal- stenaars een tegenstander die niet zo zwaar tilde aan deze nederlaag. De ploeg van trai ner Cloof heeft inderdaad niets meer te winnen of te verliezen- in deze kompetitie. Aangezien zowel Calaert als Van Den Abbeel wegens kwetsuur niet speelden en ook H. De Sitter nog onbe schikbaar was kon men van geen echte verrassing spre ken. Of Sparta met deze twee punten de degradatie zal ont lopen moet de toekomst uit wijzen. In feite werd het een zwakke wedstrijd. Het duur de 6' vooraleer het eerste doelpunt viel langs G. Cort hals. Koen Bomon maakte er 2-0 van maar na een 'kwartier spel hadden Hen- drickx (2 x) en .Verpoest Brabo op voorsprong ge bracht. Sparta, nog steeds zonder Piet Bomon, kon daarna op nieuw aan bod komen. Langs Verbestel, Dirk Cort hals en Koen Bomon leidde het met 7-5 zeven minuten voor de rust. De 34-jarige Cloof kon Denderbelle noch tans in de wedstrijd houden zodat via een 7-6 stand de rust bereikt werd met 8-7 cijfers. Na de rust opteerde Sparta voor een persoonlijke dekking. "Oudje" Cloof ging toen op de cirkel spelen en slaagde er toch in Brabo, vlak na de rust, op gelijke hoogte te brengen. Even kon Sparta nog voorsprong ne men langs W. Bomon (11-9) maar Hendrickx en vooral Verpoest leken daarna Bra bo naar de overwinning te leiden (13-15 op de 49e min.). De laatste 10' sloeg Sparta echter sterk terug. Verbestel en De Neef stelden gelijk (15-15) en nadat de 16-jarige J. Bomon nog een open kans had onbenut gelaten kon Ver bestel vanuit de tweede lijn Sparta op 16-15 brengen 5' voor het einde. De laatste minuten verliepen dan sen satierijk. Dirk Uyttersprot moest er 2' uit maar toch stelde Hendrickx nog gelijk toen de laatste minuut een aanvang nam. Met nog 15 sekonden te spelen werd G Corthals vrijgespeeld op de rechterhoek. Bijzonder kalm versloeg de jonge Aalstenaar keeper Heyvaert. SCOORDEN Sparta AalstR. Lootens 1, G. Corthals 3, Koen Bomon 2, D. Corthals 2, W. Bomon 5, Verbestel 1, De Neef 1. Brabo Denderbelle: Hendrickx 5, Verpoest 4, De Bisschop 2, Cloof 5. RESERVEN Sparta Aalst Brabo Denderbelle 10-9 Handbal-"Peetvader" Et. Bo mon en zijn zeer jonge disci pelen, wonnen op het nip pertje van een ook al zeer jong Brabo. Bij de rust ston den de ploegen nog gelijk (4-4)i en na een gelijkopgaan- de tweede helft was het Sparta dat tijdens de laatste minuut het winnende doel punt scoorde. EVA Aalst Sportief heeft Avanti Femina een nederlaag toege diend die in de eindafreke ning zwaar zou kunnen door wegen. Inderdaad, de Leb beekse meisjes moeten nu zowel Evere als Uilenspiegel verslagen om hun Belgische titel te kunnen hernieuwen. Er is zelfs meer Uilenspie gel en Aalst Sportief krijgen onverwacht nog een titelkans. De leiders. Avanti en Evere, tellen vier verliespunten, Ui lenspiegel telt er vijf en Aalst Sportief met zes verliespun ten maakt ook nog een theo retische kans op de titel. De Aalsterse meisjes krijgen daarbij nog de theoretisch gemakkelijkste kalender af te werken zodat dit kom petitieeinde nog onverwacht spannend kan worden. Aalst Sportief Avanti Femina 9-8 Bestuursleden en trainer van Avanti Femina bleken na de nederlaag tegen Aalst Sportlef sterk teleurgesteld over de prestatie van de Lebbeekse meisjes. „Het is nu wel mogelijk dat het scheidsrechtersduo niet in een al te beste dag ver keerde maar dat ligt beslist niet de rede van de neder laag" aldus onze Lebbeekse gesprekspartner. „Avanti Fe mina speelde sterk onder zijn waarde en stuitte zondag op een Aalst Sportief waarin de wederoptredende keepster Wijnant en M.J. Hutsebaut in een begenadigde dag ver keerden". Coach De Boeck (Aalst) vond dat zijn meis jes „het gevaar" Muylaert in de kiem hadden gesmoord en stond verbaasd over de verschillende loopfouten van de geroutineerde Van Den Borre. Hij vond dat Sportief deze zege ruim verdiend had ondanks ollle richtlijnen nog niet tot in de puntjes gevolgd waren. Het was Hil- de Bleyaert die in de 2e minuut Avanti voor het eerst en de enige maal op voor sprong bracht. Maria Van Delsen scoorde in de 7' en de 8' en even later stelde Van Den Borre gelijk (2-2). Nic Moens en Martine De Schrijver maakten-eT 4-2 van. Langs S. Muylaert naderde Avanti tot 4-3 maar toen begon M. Hutsebaut (be waakt door Muylaert) aan haar festival. Zij zorgde dat Sportief met 5-3 kon gaan rusten en na 10* in de twee de helft had zij op haar gen- tje Sportief op voorsprong gehouden (8-6). Avanti, waarbij P. Van San - die nochtans niet scoorde - vol ledig op haar waarde speel de, had ondertussen reei een paar strafworpen onb< nut gelaten en met nog eei zestal minuten te spelei bracht Lea Lowie Sportief o[ e' nieuw 2 doelpunten voo i (9-7). M. Wijnant, de Aa sterse goalie, moest zich da toch gewonnen geven op ee strafworp van Van Den BojHd re 5' voor het einde. Dl»" eindstand was bereikt war 01 Avanti liet nog een penall n' onbenut, zag een open doe kans op de paal uiteen spat®*1 ten en het doelpunt uit terugkaatsende bal werd a gekeurd wegens lijnfoi Avanti Femina krijgt het n nog moeilijk om de titel va landskampioen te behouden SCOORDEN AALST SPORTIEF Huts baut 4, M. Van Delsen, 2 1 De Schrijver 1. Lea Lowie pn' N. Moens 1. AVANTI FEMINA H. Ble aert 1, Van Den Borre Muylaert 4, Moonen 1. RANGSCHIKKING 1. Avanti Femina 14 2. Evere 14 3. Aalst Sportief 15 4. Uilenspiegel 13 5. E.V. Aalst 13 6. Dendermonde 15 7. Anderlecht 13 8. Stelmar 15 9. Duffel 14 10. Sparta Aalst ar] ta av X)] >de 12 nkt ■Ine dlo dor b 8 len Leider Fabrieksken blijkt nu wel alle wind in de zeilen te hebben om ongestoord op een eerste kampioenstitel af te stevenen. Hun onmiddellijke achtervolger Tuf Tuf verloor verrassend van Kreja dat niet zozeer het spelbeeld beheerste doch in Piiaete een schutter in zijn rangen vond die 2- maal kon doelen. Voor de fel verzwakte Tufploeg scoor de de knap spelende Erwin De Groote. Opvallend was ook de sterke tegenstand die Eureka gedurende vijftig mi nuten kon opbrengen om Fa brieksken van een mogelijke zege te houden nadien stuikte het Erembodegems raderwerk inmekaar zodat de leidersploeg op 3-1 winst cijfers kwam. Pallieter was in zijn ontmoeting met Tanu iets sneller op de bal wat gekonkretiseerd werd in twee treffers van Dirk Daelemans en Paul Jansscns. Na de kof fie bleef het spelbeeld gelijk- opgaand doch Pallieter bleek Bernadette Buysse (Zele) na haar zegevierende aankomst in schap voor scholieren, gelukgewenst door haar ouders. het nationaal crosskampi Bernadette Buysse nationaal kampioene en op het hoogste trapje van het schavotje. (VS) vooraan steeds gevaarlijker naar voren te komen zodat keeper Boterberg enkele fraaie kunstjes diende uit te halen om zijn doelvlak on geschonden te houden. Stop per Norbert De Smedt werd tweemaal op een weke plek geraakt wat hem ongetwijfeld tot ongelukkigste van het terrein maakte. Vlak voor affluiten werd Willockx we gens natrappen met rood be dacht door een summier flui tende scheidsrechter UITSLAGEN Kreja Tuf Tuf 2-1 Liludamo Twentiërs 4-0 Ypsilon Timarcha 5-1 Terlinden Nijdrop uitge. Fabrieksken Eureka 3-1 Pallieter Tanu 2-0 Efsee Jome 3-1 KLASSERING 1. Fabrieksken Aalst 20 36 2. Tuf Tuf Aalst 20 30 3. Sint-Joris Aalst 20 26 4. Efsee Aalst 21 24 5. Kreja Aalst 21 24 6. Ypsilon Aalst 20 23 7. Liludamo Aalst 21 23 8. Pallieter Hofstade 21 22 9. Twentiërs Aalst 21 22 10. Timarcha Aalst 20 17 11. Nijdrop Opwijk 19 16 12 Jome Gijzegem 20 14 13. Tanu Aalst 20 13 14. Terlinden Aalst 21 7 15. Eureka Eremb. 21 5 KALENDER VOOR ZONDAG 6 MAART te 14.30 u. Tanu Sint-Joris (De Keyser) Jome Tuf Tuf (den Aap) Eureka Twentiërs (Osbroek B) Nijdrop Timarcha (Opwijk) Kreja Pallieter (Osbroek A) Liludamo Efsee (Zandberg) Ypsilon Fabrieksken (Kluisdreef) D.D. De veldoop te Zottel bracht niet zoveel streef leten aan de start, veteranen was er nu de| plaats te noteren van Kiekens AC Aalst. Rege# tig in de eerste tien teru( vinden werd Emiel de achter Van De Wattl Van Boxstael AC Aalst lie en Van De Walle mere 13e. De Cock AC J veroverde de 25ste en man AC Lebbeke was Voor AC. Theo De Smedt aan met een 42ste prijsl beloning. Het klassei| bracht Aalst op de plaats achter Vlierzele. Bij de seniores moetenflj tot de 19e plaats terugF de eerste streek atleet land Bayensvan AC op te tekenen. Bij de juniores was het lekens AC Aalst die het n onder de schijnwerpers I Hij werd 4e. Van Boxf AC Aalst plaatste zich I en De Vlieger Erembodei kwam als 16e over de sti? Bij de scholieren was Claus Aalst 26e en Cori DA Eb Erembodegem 29e als e PALMI deelnemers. I8TE T De beste prestatie werd <je se, door Erik Van Nieuwenl :te str< AC Aalst gebracht die j. jjet reeks bij de kadetten i ften h Samen met hem mogen 'almena de tweede plaats van Pat togen i Cornells AC Zele onder elk ai pen. Zij waren zowat t tartlijn lingen uit ons gewest rk eerste gingen dan toch met teds i] ereplaats lopen. Geert I een j mans AC Aalst werd or nim: Bij de miniemen viel ei een s| 19e plaats te noteren tot he Tony Baeten AC Aalst. *>n van goede wedstrijd liep J< titkijkei Van Den Bossche bij de rnen pillen waar hij als 5e f de streep liep. I"CU zoi prijk Is

De Voorpost | 1977 | | pagina 20