B E G K J K L IB 'T U I Tussen haakjes GEKNIPT KSA ST JOZEF VIERT FEEST :R V I DRAAISCHIJF JEBRON UIT STARTBLOKKEN UI IN DIDO De Voorpost - 4-3-77 - 25 HEB STEEDS BIJ DE HAND VAN TELEFOONNUMMERS^ .EN ADRESSEN RCA tel. 052-21.22.72 I Kunstgalerij Tentoonstellingen - retrospectieven - open bare verkopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Gram bergen eeckman 053-70.02.93 5t in maatwerk De laagste prijzen der matras sen Schuimrubber. Latex, Staalveren. Super-Bultex Bergemeersenstraat 18, Aalst j omar 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en handelaars. Rechtstreeks aan fabnekspnjzen (enig in Bel gië) Schoolstraat 54, Aalst 'hondt Simon 053-21.15.64 Wijngaardveld, Aalst Specialist In schuitdaken, voortenten, autogamienngen en zonnetenten. uro-Home 052-21.62.71 esmeed 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitin- geii. poorten enz M De Backer, Kon. Albertstraat 75. Dendermonde erman 052-21.38.16 Michem Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16, St - Gillis-Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen O-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- kledij en camping. Statiestraat 21. Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels om, leen qerust 053-21.60.16 op handtekening Hypotheken, verzekerde gehamhou- dmg. Inlichtingen bij Van den Berghe. Droeskouterstr 12, Haaltert. :h 053-70.13.39 Stationsplein. 6. Aalst Specialist: koude schotels, bereide vleeswaren, belegde broodjes. eubelen De Wolf 053-21.63.91 De grootste meubelzaak der streek. Molendries 3 AALST I vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardisette tergal enz Zonneblinden Luxaflex, Louver- drape. vouwdeuren, modern fold, meten, afwerken en plaatsen Guido Michem. Potiaulaan 11. Dendermonde ubliciteit 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een een- voutSg begnp wordt omgezet. Raadpleeg haar specia listen Iuando 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: i quis, quid, quo, quando, quomodo enz wie, wat, waar, wannoer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper. erav 053-21.76.08 V 10 Molenstraat, 70, Aalst SERAV heeft jaar in jaar uit, en voor om het even we gelegenheid, het gedroomde geschenkl Van huwelijkslijsten tot prachtig-modeme zitmeubelen; van typische kleinere design-geschenken tot en met klasrijke tapijten Couponnenhuis 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556 Aalst rmar 053-21.68.98 Moorselbaan, 73, Aalst. Het huis waar u alles vindt Voedingswaren aan discountprijzen. Kom eens langs. Dank U erzekeringen 053-21.71.45 lik M 1 ik. en li Van Den Hauwe Gaston Zoon Financieringen. Gentsestraat nr. 97, 9300 Aalst ooninrichting Pieter Coecke 053-70.09.12 Hedendaagse woonkultuur Internationale vormgeving. In richten van winkel - bureel - café - restaurant - keuken - living enz Volledig werkteam - Binnenhuisarchitekt ter beschikking Molenstraat 42-44. Aalst y n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meproblemen Bel even naar Groep De Cuyper vonne en Jozef 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman, Gentsestraat 4-6, Aalst Alle herstellingen. 1 jaar waarborg, gratis onder houd Prijzen vanat 4 900 F tot 150 000 F Alle modellen wit voorraad leverbaar Jeugdbewegingen staan erop op regelmatige tijdstippen naar de buitenwereld te treden. Ook financiële aspekten hangen daaraan vast. Zo komt het dat in onze «tussen-haakjes—kalender zo veel wafel- en papierslagen, bonds- en groepsfeesten vermeld staan. Zo had KSAbond Sint-Jozef Aalst vorige zaterdag haar jaarlijks bondsfeest. Een gebeurtenis die toch wel een overvolle zaal ouders, familieleden, vrienden, liefjes lokte en ook gewoon mensen die hun neus eens kwamen binnensteken. Om zo 'n beetje de sfeer te snuiven van een jeugdbeweging die zich zelf etaleert, waren wij ook eens gaan pieren. Een jammerlijke misrekening (wij hadden op het beruchte Aalsterse uur gerekend, maar men begon...stipt) maakte echter dat wij al een kleine helft gemist hadden. Vooraan stonden jongknapen in negen bedrijven hun spookkasteel te zoeken en dat was een zielige aangelegenheid omdat wij achteraan zaten en geen gebenedijd woord konden ver staan. Klassiek voor bondsfees- ten, inderdaad, maar in zo'n goeie zaal (filmzaal St.-Jozefkollege) had men daar toch wel wat mogen op vinden. DE BOND Eerst een woordje over deze bond. Het is de oudste KSAbond van Aalst en omstreken. Zij kan dus bogen op één en ander. Zij huizen nog altijd in het gelijkna mig kollege, waar zij over een paar lokalen kunnen beschikken. Naar de «ronden» op zondag morgen (jawel) komen telkens zo'n honderd tot honderddertig leden op af en dat wil toch wat zeggen. Hun gloednieuwe vlag moet de nieuwe geest illustreren: het vernieuwde KSA-hand- embleem(zie foto) met een Vlaamse Leeuw in de rechterbe nedenhoek en een Taizéduif he lemaal bovenaan links. HET BONDSFEEST We gaan kort blijven omdat de authentieke sfeer, die echt plezant kan genoemd worden in het tweede deel. altijd veel meer is dan een koud opsommen van nummertjes. Toch willen we een poging doen. Het waren leiders die met een mimeaanzei openden. De leeuwkes (6-8jaar) brachten hierop hun sprookje «Valentijn». De jongknapen (9-12jaar) brach ten een variante op assepoes: as- sekater. De Knapen (13- 14jaar) hielden het bij de populaire «Vies Landerson-kwis» met in het panel minister De Croo (die zou later op de avond nog terug opduiken en had bijzonder veel sukses), Bob Davidse, Jimmy Carter en nog een paar vedetten. Dan kwamen de JKN terug met hun spookkas teel dat te lang was en waar de regie wel wat kordater mocht zijn(noe de jongknapen zelf ook goed werk presteerden). Enige Hemieuwers(plus zestien) besloten dit tweede gedeelte met 't voorlezen van bezinningstek- sten. Hier zou wat choreografie misschien wel niet misstaan heb ben. In de pauze werden de dorstige kelen eens gelaafd en de magen gevuld. Men kon ook een perma nente diavertoning bijwonen (dooreen TV-ontvanger!) en eens rondneuzen in de tentoonstelling. Blikvanger was 't Leutelee- huisje dat toch reeds een jaar oud is en nog in goede staat verkeerde. Nu goed. de sfeer kwam er weldra volledig in en zo kon het tweede deel aanvangen. Een bijzonder goed en grappig schaduwspel zette de zaal her haaldelijk aan het lachen om de goede vondsten. Na deze her- nieuwers waren het de knapen met psssssst' en nog wat andere ge heimzinnigheid. De jongher- nieuwers brachten een klastafe reel op de planken waarin op lu dieke wijze de zo bekende hiërar chie inspekteur-onderwijzer- leerlingen gehekeld werd. Toch wat teveel afgezaagde moppen erin, jongens. Een «pano» was van de partij na de honghemieu- wers met hun inspekteur. Ze brachten 'n quasi-authentieke De Croo op het programma en dit showelement deed het wel steen goed (waarmee we geen afbreuk doen aan verdiensten van overige knapen). De leiders besloten met een aardse parodie in de hemel (fietsengel, rijstpapengel. verkie zingsstrijd,..) en brachten een goed einde. Volledigheidshalve aanstippen dat er ook een traditionele tom bola was waarin origineel waren: de honderd sproeiers die zomaar de zaal werden ingeworpen. Dat was een tof moment. Vermelden wij ook nog de goede prezentatie van Ward Van den Bossche (hemieuwerleider) die altijd humoristische kwinkslagen ten beste gaf en ook het essentiele telkens aanbracht. Tenslotte profi ciat aan de hele KS Aploeg die on danks regiefouten en gebrekkige geluidsinstallatie toch een avond brachten die er mocht zijn. PD Sinds vorige zaterdag is het Aalsters centrum voor jeugd pastoraal (zeg maar Jebron) pas goed uit de startblokken. Na een periode waarin reeds aktiviteiten gepland werden en werkgroepen in aktie waren, maar het Jebronhuis zelf nog niet klaar was, is Jebron nu echt goed op dreef. Vanaf nu kan men zomaar het huis van Jebron (Begijnhof 1) binnenlopen voor informatie en dokumentatie, voor wat stilte en gebed, om gewoon gezellig andere mensen te ontmoeten en te praten... WEEROM JEBRON? Tijdens het dekanaal conci lie 1974 werd de sterke vraag van de jongeren be luisterd naar meer ruimte, vorming en begeleiding in hun zoek naar evangelisch leven. Hieruit is «Jebron» ontstaan. Het betekent: «jeugd naar de bron» waar bij bron zijn: Jezus, jijzelf en de anderen. Jebron wil de konkrete mogelijkheden bieden om dit «zoeken naar de bron» mogelijk te ma ken. WAT BIEDT JEBRON? Er is een ontmoetingscen trum waar (wij citeren de brochure van Jebron) men zijn verlangens met anderen kan delen, die toetsen aan die van anderen, waar je mensen kan bijeenbrengen rond religieuse en sociale problematieken, waar je ideeén, plannen en dromen konkrete gestalte kan ge ven. Er is ook een info- en do- kumentatieruimte waar men dokumentatie kan vinden voor vieringen en gespreks bijeenkomsten, waar men gebruik kan maken van voorradige tijdschriften, brochures en boeken om trent aktuele thematieken... Men vindt er materiaal voor katechese, bezinnings- avond, retraite...Deze ruim te is in volle uitbouw; elk kan hier ook eigen materiaal inbrengen voor anderen: bv. een eigen goede viering, een abonnement op een tijdschrift dat je kunt mis sen, een gebruikt boek, dat eventueel voor een tweede handsprijsje kan ingebracht worden. Eveneens is er een stilte- en gebedsruimte waar je rust kan zoeken en tot jezelf kan komen, waar je alleen of in kleine groep kunt peilen naar je bron of de bron van leven, waar je in kleine vie ringen en gebedsmomenten even kunt halt houden. Er is een liturgiewerkgroep waar elk welkom is met ei gen initiatieven en voorstel len bij de voorbereiding van de maandelijkse eucharis tie, waar men samen met anderen bezinnend op zoek kan gaan. Eveneens is er een info- werkgroep die naast het or ganiseren van de info- en dokumentatieruimte ook zorgt voor het infoblad. Dit blad (infojebron) wil scha kel zijn tussen de verschil lende werkgroepen van Je bron zelf, wil initiatieven van Jebron en elders op de draaischijf plaatsen om ze verder door te spelen. Te vens meent men dat het een Op zondag 6 maart te 20u is GERRY LOCKRAN opnieuw op bezoek in jeugdhuis Dido te Erpe. Het is de tweede keer dat deze Brit, afkomstig uit India in Dido optreedt. Ongeveer tien jaar geleden startte hij een lange karrière als sologita rist. Eerst probeerde hij folk te zingen, maar al gauw stapte hij over naar de blues. Dit genre ligt hem beter omwille van zijn zware stein. In dc loop van de tien jaar muzikale aktiviteit maakte hij ze ven LP's, waarvan cr slechts één in Bclgenland te koop is. Hij ver wierf een grote bekendheid dank zij zijn interpretatie van «Mc and Bobby Maggcc-, waarmee Janis Joplin destijds dc wereld verover de In het voorprogramma zingt de Nederlander Kasper Dc Vos, eveneens een gitarist. Deze raakte in de streek van Aalst reeds be kend dank zij enkele voortreffe lijke optredens zoals in 't Fa- brieksken en in Parnassos. De zaterdag ervoor vieren ze in Dido karnaval vanaf 20u en men stelt ook reeds de jaarlijkse Dido- soeper in het vooruitzicht. Deze gaat door op 30 april aanstaande. Alle ouders en vrienden van Dido- leden worden hierop verwacht. Nog een Didobcricht: ze hebben ginder 20 kaarten besteld voor de opvoering van Bejart's ballet van de 20ste eeuw: «De triomfen van Petrarca». Deze opvoering gaat door op vrijdag 6 meiHet spreekt vanzelf dat wie interesse heeft liefst zo vlug mogelijk kontakt opneemt met de klubverantwoor- dclijke. PD Irste kennismaking kan n voor diegenen die Je- wi niet kennen, maar bv. V de maandelijkse eu- aristie eens komen. Dit blaadje ligt ter beschikking na elke maandelijkse eu charistieviering. (laatste za terdag van de maand). Voor info, onthaal ot zo maar: maandag dinsdag, woens dag, donderdag en zaterdag van 16 tot 18 uur. Daaren boven op woensdag van 20 tot 22 uur en op zaterdag van 10 tot 12 uur. Vieringen: gaan door el ke laatste zondag van de maand om 18.30 uur. Werkgroepenliturgie en bezinning: elke tweede en vierde woensdag van de maand te 20/info: elke tweede en vierde zaterdag van de maand te 10 uur. Open kernvergadering: elke derde woensdag van de maand te 20 uur. Ook eigen initiatieven zijn mogelijk. Hiervoor kan dan wel eerder afgesproken worden. Op dinsdag 8 maart gaat om 19.30 uur in de ontmoe tingsruimte een avond door waarop iedereen uitgeno digd wordt om te zoeken naar ekspressievormen om de eigen levensbron bewust te maken. Op zaterdag 12 maart kan iedereen binnenlopen tij dens de openingsuren om een onderwerp voor te stel len rond een aktuele thema tiek. Het ligt in de bedoe ling eerst een bondige in formatieve inleiding te ge ven en daarna kans tot ge sprek te laten. Andere tips kunnen altijd meegedeeld worden of op de muurkrant geschreven worden in de gang. Reeds een hele kanjer dus voor een centrum dat nog maar een paar maanden be staat. Toch doet men daar naast ook pogingen om zo veel mogelijk mensen erbij te betrekken en Jebron er kend te maken. Zo werden een week geleden cateche seleraars van staatsscholen uitgenodigd, hetzelfde zal met hun kollega's uit het vrij onderwijs gebeuren op woensdag 16 maart. Ook worden eucharistievierin gen nu geregeld opge luisterd door een koor van buiten Jebron zo in februa ri jeugdkoor St.-Jozefspa rochie, en deze maand Hal lelujakoor Dames van Ma ria. Het gevaar bestaat hier wel dat koor- en showele ment gaat primeren op het ongedwongene en de stilte die vele jonge mensen in Jebron komen zoeken. Dat iedereen die nieuwsgie rig is, gewoon eens binnen loopt, hé... Voor kinderen St.-Jozefschool, St.-Jozefstraat te 14 u: woensdag 16 maart: EEN BONTE KINDERTREIN met muziek, dans en toneel: «De sprekende Haas», Inkom 14 u - inrichters Lanseloet. Marcellinoklub: zondag 6 maart: film «De koning der grislys» (de vriendschap tussen mens en dier) Begin: 14u. Kreja, Driesleutelstraat 51, Aalst. Zondag 6 maart: film «Harry en Tonto» te 20 u toegang 30 fr. Een oude man en zijn kat, of de optimistische aanpak van de sociale werkelijkheid in de USA, door Paul Mazursky, met Art Carney, Ellen Burstyn, Chief Dan Georges, e.a. (1974). Donderdag lOmaart: info-avond: Portugal driejaar na de revolu tie. Aanvang: 20 u, toegang gratis, met diamontage en in samenwer king met de "Wereldwinkel. Vrijdag 11 maartbe lotting: aan vang 20 u stipt. Naturaprijzen en vooral alle kaartliefhebbers van 't Heilig Hart worden verwacht. Dido, Oude Heirbaan, Erpe-Mere (wijk Erpe) Vrijdag 4: 20 u: volksdans Zaterdag 5: 20 u: karnaval in Dido (TD) Zondag 6: 20 u: optreden Kasper De Vos en Gerry Lockran om 20 u Zondag 12: TD van de KSA Leerlingenraad en ABN-kem Dames van Maria In zaal FFR op vrijdag 4 maart: 20 u: optreden Raymond van het Groenewoud. Terlinden, Bontje (zijstraat Raffelgemstraat), Aalst Vrijdag 4 maart: 20 u: optreden Stampen en Dagen Tanu, Houtmarkt 1, Aalst Vrijdag 4: spreekbeurt door Paul Van der Meersche omtrent «televerbinding». Hij zegt zijn eerste woord om 20 u. Zaterdag 5: retrospektieve van de Beatles van 14u tot 18u met Danny Van Pottelbergh. Vrijdag 11 maart: volksdansen van 19u tot 21u. 't Kelderken, Apostelstraat IA, Aalst. Donderdag 10: 19u30: kreatief allerlei materialen verwerken tot mooie dingen. Chiro Sjaloom Zaterdag 5: groepsfeest om 19 u in 't Kapelleken nummertjes, sketchen, muziek, dans en vreugde rond «Fantasia». (Meule- schettestraat 34, Aalst) Jebron, Begijnhof 1, Aalst Dinsdag 8: 19u30: kontaktvergadering Ekspressie (wie interesse heeft kan mee komen zoeken hoe ekspressie kan helpen de eigen levensbron bewust te maken) Woeasdag9: 19u30: gebedsgroep Gemeenschappen voor Chris telijk Leven. Woensdag 9: 20u: Werkgroep Liturgie en Bezinning. Zaterdag 12: 10 u: Werkgroep Info. Zaterdag 12: 18u30: bezinningsavond (tot 20 u). P.D. VREUGDETOCHT Vorige woensdag vertrok om 14u in het St.-Jozefkollege, Hoog straat, Aalst een tocht van jonge mensen die wat willen doen voor «Levensvreugde». Financieel dan, want net zoals bij de vroegere vredestochten heeft elke deelnemer een aantal peters die hem per kilometer een bedrag betalen. Als vorm van bewustmaking werd ook een «werkboek levensvreugde»(werkbrochure) in de Aalsterse scholen verspreid. Deze vreugdetocht VOOR gehandikapten is niet te verwarren met de tocht van «een dorp om in te wonen» SAMEN MET gehandikapten op zaterdag 19 maart. VORMING IN JEUGDKLUBS In Kreja gaat op donderdag 10 maart een info-avond door rond Portugal. Men vraagt zich af hoe dit land er nu uitziet, driejaar na de revolutie. Er zal een diamontage zyn en alles gebeurt in samen werking met de Wereldwinkel. Aanvang te 20u en toegang gratis. In jeugdklub Terlinden gaat op maandag 14 maart in het kader van het projekt «Laat de Indio's leven»(Broederlijk Delen - Dekenij Aalst) een dia-avond door met kommentaar door Wiske Van De Maele omtrent de toestanden in Paraguay. Zij heeft daar een ontwikkelingsprojekt en weet dus waarover ze praat, (wie op deze datum niet kan komen, kan op vrijdag 4 maart terecht in de zaal Kring, Dr. De Moorstraat 104, eveneens in Aalst) BABYSIT IN TERLINDEN Vanaf vorige zondag startte jeugdklub Terlinden met haar baby-sit- dienst. Tijdens de missen van half elf en half twaalf in de nabije St.-Annakerk kunnen kleuters tot zes jaar daar terecht. Ze worden er opgepast door leden van het jeugdhuis. In de onkostenbijdrage (20fr. per gezin) is o.a. de verzekering inbegrepen. WAT EEN KOORDINATIE Vanavond komt Raymond van Het Groenewoud op initiatief van een paar kulturele werkgroepen van de Dames van Maria naar de zaal F.F.R. en ook vanavond komt Stampen en Dagen naar jeugdklub Terlinden. Zonder kommentaar. Twee dagen later (zondag 6 maart) komt dan in Dido Gerry Lockran en ook Kasper De Vos om 20u. Deze laatste komt twee weken later eveneens in Kreja op zateruag 19 maart. Hij kwam trouwens een paar maanden geleden ook in CSV zijn snuit laten zien. Ook hier geen kommentaar. EDDY WALLY VERGUISD IN DIDO In Dido's klubblad reageert een verbolgen lezer n.a.v. de tophon- derd die in Dido gehouden werd. Met ontzetting neemt geert v.m. kennis van het feit dat Eddy Wally slechts op de 100ste plaats terecht kwam (met Soelaika) en dat deze singel dan nog niet eens gedraaid werd. Hij veronderstelt dat er met smeergeld geknoeid is en w il een nieuwe hobbyklub oprichten: een enige, echte, onverval ste Eddy Wally-fanklub. WIM DE CRAENE NAAR AALST 't Is hier effenaf een kleinkunstgeknipt... Wc kunnen er ook niet aan doen, maar de Aalsterse jeugdklub Ypsilon heeft de eer en het genoegen te melden dat zy op zaterdag 2 april W'im De Craene op het podium brengt. Omdat ze rekent op een meer dan bomvolle zaal gaat dit evenement door in de aanpalende zaal 't Kapelleken, eveneens in de Meuleschettestraat. Pryzen: 50fr.(voorverkoop), 60fr.(ingang zaal). JEUGDPROCES VAN LANSELOET Deze bekende Aalsterse toneelgroep brengt op zondag 6 maart om 20u stipt in de feestzaal van het Vrij Technisch Instituut, Vak schoolstraat 41, Aalst de première van haar stuk - Jeugdproces», geschreven door Manuel Van Loggem en onder de regie van Dedier Delmotte. «Vier jongemannen plegen een aanslag -, dit vormt de aanleiding van het drama dat 70 fr. kost, behalve voor 1ste en 3de jeugd die maar 50 fr. mogen betalen. P.D.

De Voorpost | 1977 | | pagina 25