J lL MHM Vrije Tribune Jj N CED0 NULLI ZOEKT GEZICHT ra! HET ORANJA-KONFLIKT OP DE SPITS GEDREVEN TE ERPE-MERE Eïï ,'Qi \ve eeoegitnj fhet 2 - 4-3-77 - De Voorpost de redaktie heeft het recht deze teksten in te korten. Politiek en Kuituur Het kultuurbeleid behoort stilaan tot een onvermijde lijk onder deel van elke po litiek Programma. In onze ijver tot organisatie in onze drang naar demo- kratisering krijgt de Kuituur een afgemeten, schoon om lijnde plaats. Ergens zijn we allang vergeten wat kuituur eigenlijk is: het geheel van verfijnde volkseigen levens gewoonten en van kunstzin nige levensuitingen. Op die manier is politiek: de kunst om een volk, een land te besturen een belangrijk kul- tuurkenmerk. Maar ja...Dat is wel lang vervlogen tijd. Als politiekers nu over kul tuurbeleid spreken dan be doelen ze daarmee het steu nen en eventueel organise ren van kulturele manifesta ties; van toneelvoorstellin gen, filmavonden, tentoon stellingen.... Belangrijk wordt dan het zorgen voor noodzakelijke, aangepaste gebouwen vandaar de als paddestoe len uit de grond schietende kulturele centra. Natuurlijk is daar niets tegen, zeker niet in Aalst dat duidelijk «geschikte ruimte» te kort heeft. Kultureel initiatief is er wel we denken aan de talrijke toneelverenigingen, aan het pionierswerk van enkele muziekliefhebbers, aan de akademies. Maar er moet nog enorm veel gedaan worden om tot een even wichtig naar buiten tredend kultureel leven te komen. En daarom juichen we een kuituur-politiek van harte toe en zien we ook graag een geëngageerde Kuituur- raad. Het mag zeker hierbij niet blijven...achter al die kuituurmanifestaties moet een plaats denken we aan een bewust «Taalgevoel». De taal is het kommunika- tiemiddel bij uitstek, meestal vormt het de af grenzing van een kultuurge- bied. Een rijk-genuanceer de, levende eigen Taal is de basis van elke literaire akti- viteit. Al te zeer, zijn wij Vlamingen, ontvankelijk vor vreemde taalinvloeden, bij na snobistisch vervangen we eigen woorden nu vooral door engelse, vroeger door franse. De jonge mensen la ten zich overdonderen door de «show-business». (arm Eurosongfestival dat een amerikaanse parodie wordt...) We hebben duidelijk gebrek aan zelf respect...en niet al leen taalkundig. We moeten dan ook waardering krijgen voor onze eigen kuituur.... kennen we die wel voldoen de? Een uitwisseling met ande re kuituurgemeenschappen kan alleen blijvend en vruchtbaar zijn als wij ons als gelijkwaardige partners beschouwen. PROGRAMMA- EN BELEIDSVERKLARING Sinds de gemeenteverkie zingen van oktober 1976 werkt de huidige stads- meerderheid aan een be leidsnota die eindelijk op de gemeenteraadszitting van 16.2.77 het daglicht zag. Wie veronderstelt dat vier maanden werk een glashel der dokument zou ge creëerd hebben fout. Blijk baar werd er die lange pe riode redaktioneel gezocht om in vage bewoordingen 17 belangrijke punten van het bestuursprogramma en dan nog als basisideeën nar voor te brengen. De blauw-geel-rood ge kleurde meerderheid begint alvast met te stellen dat 1977 een overgangsjaar om de gemeentelijke cm«j~- nisatie na de fusie te C:~~- nen en daarna de vijf reste rende jaren de planning uit te werken. Over de financiële middelen of de lasten voor de bevol king wordt niets gezegd. Wel spreekt men over een gezond financieel beleid. Met prioriteit voor bepaalde uitgaven (bvb. twee bijko mende auto's kopen voor de heren schepenen zoals reeds geschiedde) en een voorlichting van de bevol king over de aangewende middelen. Kan het duister der? Over de organisatie van de stadsdiensten zelf; een zaak van alle ingezetenen maken, niet boven, maar met de inwoners. Maar in tussen wordt nog alleen ge trouwd op het stadhuis van Aalst, niettegenstaande het nog wettelijk kan op ieder van de gemeentehuizen en moeten de trouwers daaren boven in de toekomst 1250 fr. lasten betalen. Alsof dit aan het oordeel van de in gezetenen werd onderwor pen. De brandweer zal uitrukken van de hoofdpost (brand weerkazerne) en van twee hulpposten, vermoedelijk Erembodegem en Moorsel. Maar voor de politie wordt alles gecentraliseerd, dus één hoofdkwartier. Wel krijgen wij, over het gehele grondgebied van nieuw Aalst, vriendelijke wijk agenten tot bemiddelaar en vertrouwensman gebom bardeerd Inzake de tewerkstelling le zen we letterlijk. «Het privéinitiatief in het domein van de tewerkstel ling blijft spijtig genoeg uit. Het stadsbestuur zal het initiatief nemen om de wan orde op de arbeidsmarkt op te vangen onder andere door de gemeentelijke dienstverlening uit te brei den en de arbeidscapaciteit in onze leefgemeenschap te herstellen». De werklozen en vooral d*1 jonge werklo zen en hun ouders zijn van oordeel dat vier maanden tij genoeg laat om er reeds iets konkreet aan te verhelpen. En zo gaat de beleidsnota verder. De op te richten adviesra den, de wettelijke kommis sies van de beide akade- miën, de raden die V.Z.W.'s werden (sportraad, Dirk Martenskomitee), het feest- komitee, de komissie voor specifieke materies van de gemeenteraadsleden wachten eveneens op hun installatie. De verdeling van de voorzitterschappen, ze ker dit van het feestkomi- tee, brengt onenigheid in de meerderheid. Maar de knelpunten worden bevro ren. Vraag blijft of de Aalsterse gemeenschap daarmede gediend is? Als C.V.P. oppositie is het vrij gemakkelijk kritiek uit te brengen kunt U zeggen. In derdaad, maar dat is ook de taak van één zo grote oppo sitie, die ruim 33% van de kiezers vertegenwoordigt en uit het beleid geweerd werd. Komt daarbij dat «alle positieve voorstellen» van de C.V.P. verkozenen op de gemeenteraad, zij het op vallend vriendelijk, van de hand gewezen worden. De beleidsnota wordt later in deze kolonnen, niet al gemeen, maar punt voor punt onder ogen genomen, maar wat van belang is: in tussen is de oppositie klaar met konkrete voorstellen, een alternatief programma of een aanvullend program ma, dat niet alles uit de beleidsnota verwerpt, maar een programma dat een aantal konkrete verwezen lijkingen vooropstelt en daaraan de financiële weer slag koppelt. Zo hoopt de C.V.P. opposi tie het hare bij te dragen omdat het in Aalst mogelijk zou zijn om «beter te leven». Willy DeTurck Raadslid EEN BELANGRIJK ENGAGEMENT Eén van de sleutelgedach ten van het beleidsprogram ma van de meerderheid is vervat in volgende zinnen «De adviezen van de erken de raden zullen in de mate van het mogelijke worden gevolgd. Indien het bestuur zou menen dat het advies .niet kan gevolgd worden zal de weigering steeds op een objectieve wijze worden verantwoord.» Deze belofte houdt voor de bestuurders een belangrijke verbintenis in. Niet langer meer kan be stuurd worden boven de ad viserende raden zoals het in het verleden een gebruike lijke gewoonte was. Het negeren van adviezen en van de werking van com missies en raden heeft vaak déze organen ontmoedigd en lovenswaardige iniatie- ven in de kiem gesmoord. Overtuigd dat het bestuur haar engagement getrouw zal toepassen en snel in de praktijk zal brengen, staan we voor een democratische bestuursvorm die niet zo gemakkelijk en soepel te behandelen is, vooral wan neer hij bij de start in de praktijk wordt gebracht. Inderdaad van de bestuur ders vraagt deze beheers vorm dat niet gehandeld wordt zonder advies in de winnen. En eens het advies ontvangen dient het be schouwd te worden als een leidraad voor zover de aan gegeven richting niet in druist tegen de algemeen aanvaarde principes. Van de leden van de raden vraagt deze bestuursvorm een zekere discipline. In derdaad niet langer zal kun nen zo eenvoudig aan op bod en demagogie worden gedaan omdat de voorbe reiding van de beslissing behoort tot de bevoegdheid van de raden en daarom moeten hun adviezen het voorwerp zijn van goed overwogen pro en contra's en tevens duidelijk moeten gesteld zijn. De voorgestel de adviezen mogen geen twijfel laten over de bedoe ling van de commissies die de vertolking moeten zijn van de volkswil. Daarom dient ook gedacht te wor den aan het openbaar ma ken van de zittingen van de commissies en raden en aan het horen van de geïn teresseerden. Ook de ad viezen kunnen het voorwerp zijn van een publikatie in de Aalsterse berichten evenals de agenda en de zittingen van de organen. Bij de start van de nieuwe beheers- en bestuursvorm voor Groot Aalst en op een ogenblik dat deze vorm ter bepreking is bij de beleids opties dienen alle raadsle den zich bewust te zijn dat het aanvaarden van deze democratische bestuurs wijze een buitengewone 'verantwoordelijkheid in- .houdt met een dergelijk en gagement. DAG VAN DE PRINSEN- CAEMERE KROON OP ON VERGETELIJKE KARNA VAL 1977 Karnaval 1977 zit er te Aalst terug op. Leve Karnaval è!rVorige zondag zette de Prinsencaemere onder leiding van Simon D'HONDT de Kroon op het ko- ninginnewerk. Meteen past het de duizenden en duizenden anonieme Aalsterse Karnavalisten, die zich andermaal tenvolle inzetten om van de eerste karnaval van Groot-Aalst een overweldigend succes te maken, van harte te feli citeren voor het resultaat: het feest getuigde werkelijk zoals een Ne derlands gast van de prinsencae mere het uitdrukte vorige zondag, van «verfijnde humor en smaak». Het was een top-gebeuren van «niveau», dat tot ver over onze landsgrenzen de aandacht heeft getrokken. Ook een bloem voor de jongens en Nicole van het feestkomité: Pae- mel of terug van weggeweest en de stootkar verdienden en kregen een welgemeend knipoogje achterna- geworpen. Jongens en Nicole, houdt er de moed in en zing het verder uit met uw onovertroffen Corum Wie het boekje van de Draeche- miers niet gelezen heeft, heeft ze ker een brok humor gemist. Wie geen exemplaar meer kan vinden, kan er misschien nog een krijgen van MARC GALLE. Die kreeg er een bundel cadeau van Honoré De Staebele onder het goedkeurend oog van Gustje («il faut le faire» Niet alleen was er belangstelling van zowat alle hoeken van België, maar tevens kwamen ook talrijke buitenlanders naar onze keizer lijke stede afgezakt om mee te de len in de volkse feeststemming die zowat de ganse karnaval periode in onze stad heerst. Er was zelfs be langstelling vanwege de Britse pers die ons te Brussel kwam op zoeken voor een verslag over het Aalsters Karnaval gebeuren Het steeds groter wordende succes van onze Aalsterse karnaval is en kel en alleen toe te schrijven aan de steeds grotere aktieve deelname van de Aalsterse bevolking zelf, die zich langs diverse Karnaval- verenigingen en maskerades om ten volle voor het kamavalgebeu- ren inzet. Ondertussen bereiken de groepen met hun uitbeeldingen steeds meer een ongeëvenaard niveau: de op werkingen van menig toeschou wer kwamen hierop neer dat onze" Aalsterse Karnavalisten getuigen van ongemeen rijke, fantasie, spi ritualiteit en gezonde kritiek Ook de stille werkers, stads werkmannen, stedelijke politie, brandweer, 900-dienst, hulpdien sten die erbij waren om het alle maal mogelijke te maken, de café bazen om de dorstigen te zegenen en de stukke glazen samen te ve gen (jongens waarom toch!), kor tom de «logistiek», zij allen ver dienen een pluim voor hun werk Onze Aalsterse karnaval zou zeker niet zijn wat hij nu geworden is zonder de steeds vernieuwde inzet van ons aller GILLIS onder de bezielende leiding van Staaf STOBBELEER en Rony DE BRUYN. Onze Gillis zijn uitge groeid tot een prachtgroep die nog te weinig weerklank en behendig heid heeft verworven buiten onze grenzen. Keizer Kamiel, Fee Gilly en Prins Edy zijn ook spilfiguren gewor- den in het Aalsters topgebeuren, animators van formaat en onze be ste ambassadeurs, dragers van de Aalsterse glimlach en humor. Zij verspreiden ons beste en onvol prezen exportprodukt, patent- en brevetloos doch onevenaarbaar Kleinood van de Aalsterse volks ziel doorheen de eeuwen heen: de glimlach Wie zal het de Prinsencaemere nadoen wat ze vorige zondag weer presteerden: honderden vreemde prinsen samenbrengen in onze Vlaamse Karnavalmetropool en tegelijkertijd onze bejaarden en gehandikapten laten delen in de feestvreugde; jongens van de Caemere, van harte proficiat Deze «ode» aan alle Aalsterse Karnavalisten zouden we willen afluisteren met een citaat van Marcel DE BISSCOP die ons vo rige week nog schreef: «Martin, wat we nodig hebben is een nieuwe maatschappij, een maat schappij waar het winstbejag on derdrukt wordt en waar de collek- tieve behoeften op de voorgrond staan.» Karnaval geantwoordt al vast ten volle aan deze wens en we hopen samen met Marcel dat deze karnavalgeest de geest van sa menhorigheid, gezonde kritiek en van gemeenschapsinzet alvast onze maatschappij tot in haar diepste strukturen mag bevruchten STAKINGSAKTIE EIST KLARE ANTWOORDEN Op het ogenblik dat we dit artikel op papier zetten, weten we dat de eerste stakingsaktie van 25 fe bruari een groot sukses is gewor den. We hebben tussen de stakers gestaan en met velen onder hen gesproken. Er heerste weliswaar de blijde atmosfeer van het be leefde sukses van een geslaagde eerste stakingsdag zonder moei lijkheden of incidenten, met veel eensgezindheid en warme kame raadschap nu eens buiten de werkplaats, maar er blijven on getwijfeld vele, vele vragen. Wanneer ik in de vrije tribune van «De Voorpost» het artikel lees van BSP-bestuurslid Martin Hutse- baut, waar in vette letters staat af gedrukt «Ons land heeft een nieuwe regering en een nieuw be leid broodnodig...», hoor ik naast me iemand kommentaar uitbren gen: «Het is geen neiuwe regering die we nodig hebben, maar een nieuw systeem. Wat wil HIJ dan?» Er zit inderdaad in het hele gebeuren, waarbij in de bladen aan zeventien jaar geleden wordt herinnerd zonder de algemene staking van 1960-61 te vernoe men, enorm veel. Waarom die inspanningen om de staking niet politiek te noemen wanneer ze toch tegen een be- politiek is gericht? Waarom de oproep van BSP- voorzitter A. Cools in het Parle ment op de vooravond van de sta king, opdat deze ter elfder ure nog een initiatief zou nemen om de gemoederen te bedaren? Waarom vanwege andere BSP-ers, en pre cies NU, de verwijzing naar de noodzaak van een nieuwe rege ring? Welke regering. Martin? Het ene is inderdaad even waar als het andere. Ja, een nieuwe rege ring, maar die zich steunt op WIE? Ja, de evolutie naar een nieuw systeem, maar HOE en zich steunend op WIE? De stakers hebben zich vele vra gen gesteld en stellen zich die nog. En waarom niet bijv. omtrent de kloof tussen recente verkie- zingscijfers en de huidige sta- kingscijfers? Voor wie kiest men en wat doen die? En waarom ook niet de vraag wat het alternatief is van de BSP? En waarom tenslotte niet terugdenken aan 1960-61 en de daaropvolgende C.V.P.- B.S.P. -regering? Om het als Aalsienaar te zeggen, pas los uit het karnaval vieren, de struisvo- gelgroep in de optocht vorige week was nog zo gek niet! De stakingsaktie is geslaagd en moet verder slagen. Ze moet de miljoenen die inderdaad ontevre den, zijn niet tot bedaren helpen brengen, ze moet hen bewuster maken van wat zich de jongste jaren afspeelt en hoe men hen be stendig aan bedriegt, terwijl aller hande wetten op kommando door het Parlement worden gejaagd of de ministerraad diktatoriaal be slist. En het komt wellicht. Een telefoontje van een werker van Teinturia te Aalst. Ook hij heeft in de pers het bericht gevonden dat de tekstielgroep AVO in hoofdzaak Zwitserse aandeelhou ders van Streekekonomie 300 miljoen krediet vraagt en dan nog eens 300 miljoen aan renteloze staatslening om te kunnen sane ren. MAAR DAT DAARBIJ 350 werkplaatsen zullen verdwijnen! Een arbeider van «du Pare» die in «De Financieel Ekonomische Tijd» de bijlage heeft gelezen over de Denderstreek, met een artikel over zijn bedrijf, waar wel sproken wordt over de Italij konkurrentie inzake dames sen, zonder echter te vermc dat «du Pare» die kousen ze tienduizenden dozijnen inv< terwijl het eigen personeel t De intussen bevestigde geruc dat bij «Amylum» indien hi verder gaat zou worden i dankt. Op dergelijke vragen mo< duidelijk antwoord komen. I is ook politiek. De stakingsal een bewijs van wat mogel wanneer de vakbonden het Maar vandaag is daarbij de tieke steun nodig van degen zich eveneens van de wer klasse noemen of regelmal haar beroep doen. Niet weer met beloften of n kluitje in het riet gestuurd w Geen ander kostuum om dc politiek te voeren met of 2 een anders gekleurd sausje naval is voorbij. Ray DE i Brieven waarvan de afzender niet aan de redaktie bekend is, komen niet voor plaatsing in aanmerking. De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten. Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat. Vóór een paar weken ver scheen in uw overigens zeer degelijk en gewaardeerd weekblad «De Voorpost» een bijdrage gewijd aan de K.A.V. «Gralek». Het artikel in kwestie bevat te naast de historiek van deze groep een vrij over-z zichtelijke beschrijving van de aktiviteiten en de sinds jaren geleverde prestaties. Na lezing van het artikel in kwestie waren alle leden van de O.K.G. «de Nacht- oilen» het erover eens dat de in de bijdrage waarvan sprake voorkomende gege vens geenszins met de wer kelijkheid stroken. De aangehaalde historiek is immers niet deze vande groep «Gralek». Hoe zou de A.K.V. «Gralek» op jarenlange activiti en prestaties weerga die in feite dienen te den toegeschreven A.K.V. «De Elastieke sjippen». De groep «De Nachtoif van oordeel zijnde da{ waarheid ook haar re< heeft, stelt er prijs op zaak op punt te stellen. 1 Daarenboven zou groep het zeer waarc M indien deze rechtzettir een van uw eerstkom|/" nummers zou worden last. Met dank voor de opnarjals sta De O.K.G. De Nachtoilme pgi De secretaris hev Norbert Van PottelberfEF j we and De Voorzitter Arnold Bombeek Geachte Heer, In bovengenoemd artikel werd mijn naam genoemd, ik vraag het recht op antwoord. Zoals U in uw artikel schrijft, beweert Luc DE SMET, ex-burgemeester van Erpe, dat ik aan de basis lig van twee manifesten welke de nacht vóór de verkiezingen uitgedeeld werden. Het ene manifest was naamloos en vuil met lasterende inhoud ten opzichte van Luc DE SMET, terwijl het andere uitge geven werd door Louis VAN DURME. Ik protesteer met klem tegen die belediging. Hij durft mij valselijk beschuldigen, waarom legt hij dan tegen mij geen klacht neer? Omdat de ware schuldigen zouden kunnen ontmaskerd wor den, en dan zouden mogelijk zijn eigen partijgenoten in het gedrang kunnen komen. Zoals U in uw ar tikel schrijft was ik na de verkie zingen, op de eerste bestuursver gadering van F.C. ORANJA, ver rast toen de ex-burgemeester, die eis stelde, «VAN MOORTER buiten of ik buiten». Mijn ant woord hierop was heel spontaan, ik stelde de vraag «heren zijn wij hier op een sportvergadering of een politieke vergadering, ik meen dat dit hier niet mag ter sprake komen. Voor wat betreft het manifest uitgegeven door de Heer VAN DUKMb. kan enkel de uitgever verantwoordelijk gesteld worden, en waar hij zijn inspiratie haalt kunnen de Heren DE SMET beter aan hem zelf vragen». De ware reden waarvoor hij die eis stelde «VAN MOORTER buiten of ik buiten» ligt enkel en alleen in hun politieke nederlaag. Als kopman was hij 100 zeker bur gemeester van Erpe-Mcrc te zul len worden, ze hadden zelfs vóór de verkiezingen aan hun kaderle den een omzendbrief uitgegeven met dc berekening van het aantal zetels, welke ze gingen halen en volgens die berekening zou de ze telverdeling er voor Erpc-Mere als volgt uitgezien hebben C.V.P. 14 zetels, P.V.V. 5, B.S.P. 4, en V.U. 2, de uitslag is nu geweest, C.V.P. 12 zetels, P.V.V. 6, vel ro, de np eer ïts he el eur B.S.P. 3, V.U. 4. Nu is er door de drie part ijl tie gevormd tegen de C.\ratl Luc DE SMET is een sle< 'r v liezer in de politiek en wi ele woede op mij bot viere ORANJA werd gesticht e' pluralistische basis. Op i blik zijn er te veel C-Wl' geïnfiltreerd, met al de tige gevolgen er voor de verbonaen. Oorspronkelijk waren er cialisten in het bestuur, ben reeds ontslag genoi gevolge van de overl langs C.V.P. zijde. Wil Luc DE SMET ORANJA een C.V.P ploeg maken, door één de andersdenkenden te ren? Dit schrijven zal de let pfl klaarheid schenken, dat houd van uw bovengeno» kei, welke te eenzijdig 0 was. Hooi Frans VAN M(1 Ruim veertig jongeren hebben zich verleden zondag in café De Nachtwacht, geschaard rond de gesprekstafel om samen met het bestuur van de piepjonge Cedo Nulli beweging mogelijke akties voor de toekomst te bespreken. Eennog wat rommelige vergader ing, maar in een gemeenschappelijke bewogenheid en de recente Denderaktie van de groep indachtig, dan toch vol vuur en moge lijkheden. Of de beweging, nu ze na de ge slaagde anti- Dendervervuilingsaktic bestaans recht heeft verworven en van haar heeft laten spreken, voor een ste vige kontinuiteit zal weten te zor gen is de vraag die zich momen tcel opdringt. Aan de bestuursta fel leek men er van overtuigd te zijn dat dringend bepaalde zaken dienen geregeld om de beweging een imago te geven en te struktu- reren. Zo wil men binnen twee weken op de volgende vergade ring voorleggen welke mogelijk heden door de wet worden gebo den om de Cedo Nulli een juri disch statuut te geven, men gaat op zoek naar een vast lokaal waar volgens sommigen liefst ook een drankenslijterij wordt aangekop peld, men onderzoekt op welke manier de aktiviteiten en het ko mende Ccdo-Nulli-blad kunnen worden georganiseerd, enz. Een ferme boterham dus, maar nie mand onder dc kernleden van de groep voelt zich afgeschrokken. Intussen werd reeds duidelijk ge steld dat deze kernleden dit zijn degenen die zich van bij het begin hebben aangesloten of eerder nog, de idee hebben uitgedacht en uit gewerkt meteen ook het be stuur uitmaken. Voorzitter en trouwens ook de belangrijkste in itiatiefnemer, is Denis Meert, een vredelievende kerel die in zijn so ciale bewogenheid niet bij de pakken wil blijven zitten en door pakweg tien bewuste mensen in de beweging te betrekken via hem, honderd anderen wil stimu leren die op hun beurt opnieuw anderen tot aktie aanzetten. Het systeem van de inktvlek op het vloeipapier dus. Penningmeester is Danny De Schrijver en verant woordelijke uitgever van het or gaan is Paul Van Langenhove. Verder noteren we: Jo Says, Ma rina Cooman, Bcnoit Vinek, Er- win Keymeulen, Eddy Van Geit, Patrick De Ridder en Gerrit Rin- goir. Tijdens de jongste vergadering werden een aantal mogel ties besproken Vastgestc te zullen deelnemen aan die Raldes eerkort tegen d serie Amylum plant. In Cedo Nulli dan de scout zeilen in hun fiets- en wan Meer hierover in een der edities. René >IJ SU dc ft hei Filmontwikkeling B^ig 2 Me* zou. «.b y*rt*(Kk£L£M b< fang „/(tel ijk a fan c P f e za [lom 1 faid vt maar legen

De Voorpost | 1977 | | pagina 2