MASSALE BELANGSTELLING VOOR LEEDSE KARNAVALSTOET LEUTIG KINDERKARNAVAL UITSLAG VAN DE LEEDSE GROEPEN 8 - 4-3-77 - De Voorpost De eigenlijke start van het Leedse karnavalweekeinde werd gegeven zaterdagnamiddag met het tweede kinderkarnaval. Zoals vorig jaar, vond deze prettige aangelegenheid plaats in de turnzaal van het Psychiatrisch Ziekenhuis. Dat dit terug een overdonderend sukses zou kennen was zonder meer duidelijk. Barstensvol Waren er vorig jaar reeds een massa kinderen aanwezig, dit jaar was de opkomst nog massaler. Dit kon men reeds verwachten, want van in de vroege namiddag kon men overal kinderen zien lopen, verkleed, die optrokken naar hun feest. En inderdaad met ongeveer zeshonderd waren ze naar de Marikollen afgezakt. Zeshonderd blije, lachende gezichten, die met volle teugen genoten van hetgeen men voor hen gedaan had. Daarbij zorgde de overhandiging van trompetjes aan alle kinderen ervoor dat men zich als het ware in een heksenketel waande. Getoeter hier, gejuich daar. geroep ginder, kortom een echte zorgeloze ambiance. En de karnavalkostumes waarin deze bende rakkertjes ge huld waren, zagen er alle om te mooier uit, allen nog prachig ge schminkt erbij. Tante Terry ziek De aangekondigde goochelaar slaagde erin de kinderen een tijd lang gespannen bezig te houden met zijn gekke goocheltrukjes. Verder was ook nog Tante Terry aangekondigd, doch deze kindervriend was ziek gevallen en kon hoegenaamd niet naar Lede komen. Inderhaast werd dan toch nog een andere tante gevonden, namelijk Tante Renilde, die het zeker niet minder goed deed. Met een paar kinderliedjes slaagde zij erin de ganse troep vrolijke leukerds aan het zingen te krijgen Buiten deze mensen waren natuurlijk alle karnavalfiguren aanwezig. Miss Bette en Prins JcmpiKeizer Pndova. Blocmcnfee Gilly en Prins Edy uit Aalst. Alles was piekfijn ir «>r deze prachtige organisatie van de «Orde van de Hovaardige L 1 Boer-Hier en daar gingen stemmen op om er volgend jaar teven- i,inderkamavalstoct aan te verbinden. MON D G. De VVKS en Inin huwelijksbootje van het Leedse feestkomitee (EL) Karnaval Lede 1977 zit er op. Het hoogtepunt van het karnavalge- beuren van dit jaar moest de 25ste en dus zilveren karnavalstoet zijn. Het orgelpunt van karnaval, voor de eerste maal dit jaar, was de boerenmaandag. Globaal bekeken is deze Leedse karnaval zeer intens gevierd geworden en hebben de meeste aktiviteiten een groot sukses gekend, enkele uitzonderingen niet te na gesproken. Men kan nu beginnen denken aan volgend jaar in de schoot van de karnaval- verenigingen. En ook het Feestkomitee mag niet vergeten sommige zaken tijdig vast te leggen (bijv. de zaal voor de prinsen verkiezing). Hopelijk blijft de goede verstandhouding tussen de verschillende karnavalbelangengroepen bewaard, zoals deze tijdens de laaGte karnavaldagen te zien is geweest. Aalsterse groepen uitgedund De zilveren Leedse kavalkade werd waardig geopend door de vendeliers van ons blad, achter hen een sliert reklamewagens, dan een lege ruimte van een half uur tot een uur en dan pas de eigen lijke kavalkade. Inderdaad, er is een en ander misgelopen met de organisatie van de stoet. Een van de verantwoordelijken van de stoet deelde ons mede dat het ont stane hiaat veroorzaakt werd door de Koninklijke Harmonie St- Cecilia uit Lede, die op plaatsen waar geen volk stond, uitgebreide shownummers opvoerde en te vens met geen stokken verder te krijgen waren. In de kavalkade zelf stapten tevens een 8-tal Aals terse groepen op. Dit kwam uiter aard het geheel van de stoet ten goede, ondanks het feit dat de meesten op gebied van personeels- en sommigen ook qua wagenbezetting, sterk uitgedund waren. Van buiten Lede waren er ook nog twee groepen uit Wiche len, die wel voor de nodige spirit zorgden en uit Erpe het stromu- ziek. De Omüegvallers prachtig De interesse van de Ledenaars ging natturlijk uit naar de eigen Leedse groepen. Wat zouden ze ons dit jaar brengen Zou er enige evolutie waar te nemen zijn Dit waren enkele vragen die de mees ten zich stelden. De eerste groep van de stoet, was een Leedse en onmiddellijk een klap op de vuurpijl. De Omüeg vallers pakten uit met de Leedse Smurfen. Op twee wagens hadden ze een heus smurfendorp ge bouwd, dat prachtig afgewerkt was. Het geheel zeer kleurrijk in de verf gezet, de eromheen dan sende smurfen in een verzorgde smurfenkledij gehuld. Echt, de Aalsterse smurfengroepen zouden hier naar deze Leedse smurfen- groep mogen kómen kijken heb ben om iets te leren. Zij behaalden trouwens eenparig de eerste prijs bij de jury, met groot puntenver- schil. De Papegemse Pottenpakkers hadden als verdienste de enige groep te zijn uit de zogenaamde Kouwelijke Antartika op de wagen van de Rembrandtkludders (EL) buitengemeente van Lede. Op twee wagens hadden zij hun Pa pegems kafee uitgebeeld met de nodige tooghangers daarrond. De Jabbereirs brachten een gesmaakt hommage aan Robin Hood, in de kledij van die tijd, getrouw en ge slaagd nagemaakt. Op hun wagen deed men zich te goed aan een ter plaatse geroosterd speenvar- kentje. De Leedse Kalveren waren op de tevee-toer met Wicky, de viking, met Wicky himself voorop, ge volgd door een mooie drakar. De Keelblussers brachten ons te rug naar de jaren 1925 met Al Ca- pone en zijn gpvolg. Zelfs de ge vangenis was bevolkt, en de schuldige lag daar op water en brood. Bij de Central vrienden deed Jeangsken de Stuntman zijn stunt nog eens over, vakkundig bijge staan door een ketch-upperige assistente. De Rembrandtkl uddens kwamen even over van Antarctica om in 't zonnige Lede de koude te brengen en op sprotten te vissen. Ook André Van Duyns pinguins waren van de partij. De Brassers brasten maar lekker aan op een breugeliaanse manier. Ze aten, ze dronken en deden nog 't een en 't ander. Breugel ach terna. De Voetzoekers kwamen duidelijk als de beste nieuwelin gen in de arena gefrenchcancand. De Eifeltorcn er hoog bovenuit en de Orde zichtbaar geamuzeerd door de Frenchcancan-girls. De Leedse scouts herinnerden er de bestuursleden van de Ge meente aan dat er nog leen ma quette bestaat van 't zoveel be sproken Leedse sportkomplex en overhandigen dit als huwelijksge schenk aan de burgemeester van de fusiegemeente De Majoberkens, begeleid door de dircktrissen-generaal van hun gefusioneerde brouwerij, brouw den hun nieuw bier aan de lopende band en dronken het dan nog zelf uit ook. De Sleuren, dit jaar weinig talrijk, rukten uit met hun draaiende en flikkerende Ufo, aldus de twijfe laars ervan overtuigend dat er werkelijk Ufo's bestaan, want 't was nen echten. Tot hier de prestaties van de Leedse groepen. Van de geves tigde waarden uit het Leedse kar- navalgebeuren. De Ommuëgval- 'ers. De Leedse kalveren. De Sleuren en de Jabbereirs, kan men zeggen dat zij bevestigd hebben, waarvan de omhoogvallers hoog boven de anderen uitvielen. De Voetzoekers als nieuweling be looft in ieder geval. De anderen zullen ongetwijfeld nog moeten werken om er te komen. Algemeen beschouwd kan men zeggen dat de kleding verzorgd was, maar meestal weinig kleur rijk. Hetzelfde voor de gebouwde wagens. Kleuren kleuren Het grote verwijt dat men aan de Leedse groepen kan sturen is, dat ze weinig of niet zelfs, spiritueel zijn en lachen is toch nog het be langrijkste met karnaval. Kortom: het was proper, het kan kleurrijker en het moet spiritueler. Na de karnavalstoet zijn een aan tal Leedse groepen uit het centrum getrokken om ook wat gaan kar naval te vieren op de uithoeken en de buitengemeenten van Lede. In ieder geval een verdienstelijk in itiatief. Boerenmaandag in kinder schoenen Maandag is dan voor dc eerste maal Boerenmaandag gevierd geworden. Een initiatief van de «Orde» en de Leedse kamaval- groepen. In de namiddag, rond 16 uur trok dan 'n stoet van Leedse groepen over het Dorp, Nieuw- straat. Kleine Ommegangsweg en Kasteeldreef. Evenwel waren niet alle Leedse groepen aanwezig. Sommigen waren komen opdagen zonder wagen en bij anderen was de wagen onklaar geraakt zodat zij noodgedwogen hun wagen op stal moesten laten. Tevens was de foor Jempi I deelde snoepgoed uit (EL) rami ontv In de wagen van keizer Podova namen Prins Edy en Bloemenfee Gilly plaats (EL) re groep, buiten k> De Jabbereirs op de Robin Hood-toer (EL) Prominenten en karnavalhooglieden op de tribune (EL) De Sleuren: geloven of niet, maar de UFO's zijn te Lede geland (EL) reeds volledig opgekraamd. De publieke belangstelling was ge ring te noemen. Allemaal elemen ten die er toe bijdroegen dat de Boerenmaandag geen feestelijke gebeurtenis is geworden. Doch een dag vol leut en plezier was het wel voor de leden van de Leedse karnavalgrocpen. Al bij al kan deze jubileumuitgave van het Leedse karnavalgebeuren als zeer geslaagd beschouwd wor den. Mon D.G. Enkel voor de specifieke Leedse karnavalgroepen was er een kom petitie voorzien en werden prijzen toegekend naargelang de behaalde uitslag, opgemaakt dooreen jury,- die dus rekening hield met de taties^van iedere nam dus deel 1De Omuëgvallers 2. De Leedse kalveren 3. Dc Jabbereirs 4. De Sleuren 5. De Voetzoekers 6. De Keelblussers 7. De Rembrandtkluddens 8. De Brassers 9. De Papegemse Pottenpa 10. Dc Majoberkens 11Jeangsken de Stuntman

De Voorpost | 1977 | | pagina 8