Moorsel profiteert n drawn T.K. Meldert Mr EINDESEIZOEN Leiders geklopt GUIDO GALLE STOPT STRAPSCHOP! PRÖBi -AUWSTRAAT IRDERSEM et 15e juniorestornooi van E. Aalst start op 15 maart R.S. Gentbrugge - Overmere 0-0 E. St.-Gillis - Kallo 2-1 W. Moorsel: miniemen kampioen T.S.A.-voetbalkompetitie J.K.-voetbalkompetitie YPSILON FEL VERZWAKT! 4de Provinciale Reserven S.K. Oudegem kampioen Vier maal Opnieuw winst! Dubbele beenbreuk Veertiende Ontslag Nieuw bestuurslid Herman Roef FC Camu Paastornooi OUDtCEU m«wSL jhroevers" de kaarten nu liggen mag men geredelijk aannemen ve een zij aan zij van de twee kopploegen zullen mee- tot on de eindmeet. Het is inderdaad zo dat beide als het ware om beurten een steekje laten glippen, het steekspel T.K. Meldert - S. Moorsel spannend blijft. ens haalt Thor Kokerij en vorige zondag het dan de beurt aan om te profiteren het verliespunt dat Mel de thuiswedstrijd te- Wieze had geboekt. Het echter betoogd dat Mor- het bij een sterk spe- Erondegem niet te breed en zich met de kleine zeer gelukkig mag ach- Bij Olympia meende men recht te kunnen doen op de halve inzet. Het nochtans Moorsel die in eerste halfuur zijn stem- op de wedstrijd drukte, maakte in die periode, het middenveld beter bezet, en dat de aan- toch meer gevaar in hielden twee doelpunten. Lud- wig Van de Velde nam het openingspunt voor zijn reke ning en Hector Ruyssinck verdubbelde de voorsprong. Het derde kwartier kroop de thuisploeg uit haar schelp en bracht met een tegendoelpunt van De Berlanger nieuwe spanning in de partij. Dit doelpunt werkte uiteraard stimulerend op de thuisploeg die ook na de rust nog een kwartier het heft in handen hield. Het was Ludwig Van de Velde die in de 65e minuut een domper zette op de illu sies van Olympia. In de 87e min kwamen de eindcijfers te voorschijn toen Gaston Wille de bal tegen een ploegmaat aanschoot en het Ieder aldus tegen eigen netten sloeg. Het bilan van de wedstrijd Her- dersem - Berlare die noch tans onder een zeer gunstig gesternte was gestart luidde zes gele en een rode kaart. Vijf gele en de rode kaart vielen de bezoekers te beurc. Het was de S.K. speler Cleem- put die echter de reeks open de. Gelet op wat in het eer ste half uur door beide ploe gen werd getoond kon men zeker niet vermoeden dat het naderhand zo een vaart zou lopen. Beiden pakten immers uit met een snel en degelijk samenspel en het was Berlare dat aan het eerste doelpunt kwam na twintig minuten wedstrijd. De bezoekers wer den echter nerveus toen Her- dersem om de haverklap en ook met sukses de buitenspel- val hanteerde. Het was Paul De Ridder die Herdersem in het uur langszij bracht, ter wijl De Smet het winnende doelpunt scoorde. Gijzegem 11 De Ridder (Herdersem) in duel met de Berlaarse verdediging. Thor Meldert kampioen behaalde te Massemen een uitgesproken overwinning waarbij Roland Roelandt in een produktieve bui verkeerde en liefst viermaal scoorde. Zijn beste periode kende Wils kracht na de kampwisseling. Toen speelde het zijn tegen stander weg. Kon Wieze in de wedstrijd met Meldert het eerste kwartier voor zijn re kening nemen wat rezulteer- de in pogingen van Van dè Voorde en Heyvaert, dan her stelde T.K. daarna het even wicht en meldde zich op zijn beurt een paar keer gevaar lijk. In de tweede periode zou Meldert dan toch iets meer aanvallen doch de Wie- ze verdediging toonde haar degelijkheid. Toch hadden de bezoekers eens Fortuna op hun hand toen Vereecken de bal net van de doellijn kon wegtrappen. In de vierde pro vinciale H had leider Rupel- monde het niet breed bij W.B. St.-Niklaas. St.-Gillis won met een 'kleine verhou ding de belangrijke wedstrijd tegen Kallo terwijl E. Grem- bergen tegen Sombeke niet tot scoren kwam en dan ook met het kleinste verschil ver loor. De eindcijfers van de wedstrijd Opstal - Z. Appels stonden bij de rust reeds op de lei. Pieters lukte het ope ningspunt maar Zandstuivers sloeg terug. Van den Broeck had het laatste woord. Al met al een verdiende zege van Opstal. J.V.H. juniorestornooi (lat door onnienw het eevnl met R.W. p-en Dit tnrnnni wordt nnli 99 mnnrt juniorestornooi dat door u) jeugdkomitee van Een- 5 Vl) cht Aalst wordt georga- 5u30Xerd is dit jaar reeds aan i 15e uitgave toe. En de 3e ingstelling voor dit jaar- j evenement ging stelsel- fig de hoogte in. Men e kde er immers in telkens f een uitstekende bezet- sntb-te zorgen. En dit is nu opnieuw het geval met R.W. D.M., K.S-V. Beveren, K.S.C. Lokeren, K.A.A. Gent. K.S.V. Zottegem en de inrichtende klub. Het hoeft dan ook nau welijks te worden onder streept dat het sukses eens te meer verzekerd is en dat de kijkers, die opnieuw tal rijk zullen opkomen, waar voor hun centen zullen krij gen. Dit tornooi wordt ook nu over vier speeldagen ge spreid namelijk 15, 22, 29 maart en 5 april. De wed strijden beginnen telkens om 19 uur en om 20u30. HET PROGRAMMA 15 maart E. Aalst - Zottegem Beveren - Lokeren Met dit tiende gelijkspel voor de Overmerenaarsmag de strijd om de titel in vierde B wel als gespeeld be schouwd worden. De jon gens van voorzitter I. Me- ganck zijn werkelijk voet- bailmoe. Bij het ganse team ontbreekt het aan inzet en doorzettingsvermogen. Dit was ook op Gentbrugge zeer duidelijk merkbaar. Een pluspunt voor de Donk jongens is het feit dat de verdediging goed sluit zodat bij slecht vertoon toch nog de halve inzet wordt be haald. Bij rust werd Bayens vervangen door Vermoens en later De Meyer door Van de Velde. Het enig noemens waardig feit gebeurde op de 80'. Nadat E. Braoke bij een tegenaanval neergehaald werd in de strafschopzone, nam hij zelf de elfmetertrap, maar de doelman koos de goede hoek. OLB 22 maart Zottegem - K.A-A. Gent R.W.D.M. - Beveren K.A.A. Gent - E. Aalst Lokeren - R.W.D.M. 5 april Troosting voor Se en 4e plaats Finale. Eendracht St.-Giilis heeft het nu ook waargemaakt tegen Kallo. De Waaslanders waren naar de Dender boord afgezakt met het inzicht er een puntje mee te gappen om zodoende de vijfpuntenkloof te behouden. Aanvankelijk' bleken ze op weg om er zélfs meer uit te halen dit met een vroeg doelpunt. Eendracht, in zijn sterkste opstelling liet zich evenwel niet van de wijs brengen. Nog voor rust bracht Peebnan met een fraai doelpunt de balans in evenwicht. De St--Gillisenaars gingen dan het spelbeeld beheersen, wat niet wegnam dat Kallo vrij gevaarlijk bleef bij de tegenstoten. Met nog een kwartier voor de boeg rende De Geyter zijn lijntje af om De Wolf op een schoteltje de winninggoal aan te bieden. Eendracht trok zich dan ietwat in ver dedigende stellingen terug, temeer daar Mare De Bac ker gekwetst was geraakt en vervangen werd door de 46-jarige Roger Van der Straeten. Kallo dwong nog wel een viertal hoekschoppen af, maar de kostbare punten bleven aan de Denderboord. Eepdraoht ia nu tot op 3 punten genaderd van de leidersploeg en met nog vijf wedstrijden voor de boeg kan het nog allemaal. Bij Eendracht blijft men er alvast in geloven en dit is wel een belangrijke faktor in deze finale, die zich bijzonder spannend komt aan te melden. V.C. De jongste spelertjes van Wilskracht Moorsel deden het alleszins beter dan hun oudere klubmaats. Ze wer den kampioen in hun reeks en spelen nu zaterdag om 15 uur hun laatste wed strijd. Er is uiteraard een huldiging voorzien om 14u30. Kreja - Pallieter 1-3 Liludamo - Efsee 4-1 Ypdilon - Fabrieksken 1-7 KLASSERING 1. Fabrieksken Aalst 21 38 2. Tuf Tuf Aalst 21 32 3. Sint Joris Aalst 21 28 4. Liludamo Aalst 22 25 5. Ypsilon Aalst 22 25 6. Kreja Aalst 22 24 7. Twentiers Aalst 22 24 8. Efsee Aalst 22 24 9. Pallieter Hofstade 22 24 10. Timarcha Aalst 21 19 11. Nijdrop Opwijk 20 16 12., Jome Gijzegem 21 14 13. Tanu Aalst 21 13 14. Terlinden Aalst 21 7 15. Eureka Eremb. 22 5 KALENDER VOOR ZONDAG 13 MAAKT te 14.30 u. Timarcha - Sint Joris (Molendreef) Twentiers - Tuf Tuf (Osbroek A) Kreja - Nijdrop (Opwijk) Liludamo - Eureka (Osbroek B) Ypsilon - Jome (Kluisdreef) Terlinden - Tanu (De Keyser) Fabrieksken - Pallieter (Kluisdreef) okere 1 u) (14 A e zaterdagreeks liet Feb ttererPe een steek vallen op tde veld van Melckebeeck, j) wat in de eindafrekening ster t zal doorwegen o Galle was de grote fi- in de wedstrijd tussen >iers en Leeuwerik, dat kerer tien minuten op voor- ïg kwam toen Didier van dichtbij de Strooi- telmond doorboorde. Na bleef de partij spannend vooral middenveldspel vlugge tegenaanvallen, de Strooiersmidvoor in Jackarea werd neerge- floot de puik leidende re D'Herde voor straf- Swat De Moor ge- zich met deze taak keeper Guido Galle plde de hard getrapte iet een kattesprong uit doelvlak zodat hij de 'inning van zijn ploeg ikerde. V.K. D'Hondt was |sterker dan een ontgoo- ind DDT dat zeven doel- diende te slikken de Igemse doelpunten wer- aangetekend door Dirk .'man (2), Luk De Can Rudy Livingbird en Jo :haere aangevuld door |Hofstaads own-doelpunt. Sportief won voor de achtereenvolgende maal .'htoffer was een ruziën- [eiplas-ploeg - die alle Isrechterlijke beslissin- systematisch aanvielen zelf op technisch vlak de Gijzegemse ploeg onder tc doen Erwin (2) en Herman Calle- rhonken aan V.K. Spor- de overwinning AGEN lebeek - Feb 2-0 Groot Aalst 5-0 (Excelf D'Hondt 0-7 (F Sportief - Heipias 3-2 Strooiers - Leeuwerik 0-1 Preflex - El Quijote 5-0 KALENDER VOOR ZATERDAG 12 MAART te 15 uur El Quijote - Rayo D'Hondt - Red Star Feb - Sportief Groot Aalst - Preflex DDT - Melckenbeek Heipias - Strooiers ZONDAGREEKS De hoogste score van deze speeldag is zeker de 11-0 uit slag die leider Nieuwe Wijk samentrapte tegen een zwak ke Stampia-ploeg die nog slechts een schim is van deze van het kompetitiebegin Adelaars was de licht betere van een Timarchaploeg die sterk onder haar waarde ak- teerde de Timarcha-goal- getter Guido Van Leuven werd deskundig uit de wed strijd gehouden door Antoine Van Caeneghem die een reu zepartij vertolkte zodat het doelgevaar voor het Adelaars- doel vrijwel nihiel mag ge noemd worden. V.K. Inno won verdiend van Sint-Job dankzij twee doelpunten van Herman Sablon, voor de thuisploeg redde Mark Wie- meersch vijf minuten voor tijd de eer. Morta werd van een mogelijke zege gehou den door het sublieme werk van de Pelikaan-doelman die enkele gemaakte goals uit zijn doelvlak ranselde UITSLAGEN Bonanza - De Kevers 2-0 Morta - Pelikaan 0-0 Sint-Job - Inno 1-2 Nieuwe Wijk - Stampia 11-0 Jaca - Amapola 5-2 OC Aalst - S.K. Kruis 3-0 Molenstraat - Real Familial Timarcha - Adelaars KALENDER VOOR ZONDAG 13 MAART te 15 uur Inno - OC Aalst Stampia - Molenstraat Amapola - Timarcha Kruis - Bonanza Real Familial - Morta Adelaars - Sint Job De Kever - Nieuwe Wijk Pelikaan - Jaca D.D. Opvallend feit van deze speel dag is zeker de zware thuis nederlaag van Ypsilon dat zeven doelpunten diende te lnkasseren een ekskuus vr. deze abnormaal zware neder laag tegen de (weliswaar) leidersploeg heeft men wel liefst zeven basisspelers wa ren op dropping zodat men met zeven mensen diende aan te treden die het kompetitie ritme ontbeerden zulk een handicap is voor elke ploeg onoverkomelijk. Tuf Tuf had veel moeite om zich op het veld van Jome los te maneuvreren slecnts in de laatste minuut kon Jan De Decker op vrijschop met een listig boogballetje de Gij zegemse doelman verschalken. Pallieter drong zijn wil op aan Kreja, die zeker niet ont goochelde doch te zwak bleek om de aanvalsmachine van de Hofstadenaars te stoppen. P. Janssens (2) en P. De Croock scoorden de Pallieterdoelpun- ten, voor Kreja werd het eerreddend doelpunt gescoord door Pallieter - rechts - ach ter Roland Van Nuffel die in eigen doll besloot UITSLAGEN Tanu - Sint Joris 1-2 Jome - Tuf Tuf 0-1 Eureka - Twentiers 1-2 Nijdrop - Timarcha 2-3 De invallers van Oudegem zijn kampioen. Doet de fanionploeg het even goed René Schorreel was de ster van de Zaalvoetbal- ontmoeting tussen Ford Aalst en de onverslagen leiders Kings Brugge. De ze vroegere punchspeler die momenteel bij Wils kracht Hofstade is aange sloten scoorde eventjes viermaal zodat hij zijn ploeg aan een onverhoopt 4-4 gelijkspel hielp. Mo menteel staat Ford Aalst 7e in de rtationale zaal voetbalkompetitie met 14 matchpunten D.D. Krachtbalklub Osiris Aalst blijkt opnieuw het zege pad te kunnen bewande len. De jongens van Alfred Dockers wonnen moeite loos met 23-14 van Sint- Amands zodat ze opnieuw 4e in de algemene ldas- serinr van Bevordering B zijn geworden D.D. De Hofstaiadse motocros ser Guy D'Haese kwam tijdens de oefencross die hij te Axel betwistte zwaar ten val. Hij werd naar het plaatselijk zie kenhuis overgebracht al waar men een dubbele beenbreuk vaststelde. Het kompetitiedebuut voor de ze nieuweling 125 CC werd noodgedwongen verscho ven tot eind april D.D. Eendracht-atlete Lutgarde Coppens nam op het do mein Borgerstein te Sint- Katelijne Waver deel aan het Belgische kampioen schap. Na een uitermate snelle start verzwakte ze nateer het einde dodi kon op een verdienstelijke 14e plaats beslag leggen. Ju- nioreskampioene werd Rita Thijs. D.D. Referee Paul Kindermans die in zijn laatste ontmoe tingen steeds op zware moeilijkheden stuitte om de ploegen in toom te hou den heeft noodgedwongen zijn ontslag ingediend. De schorsing van de 5 Leeu werikspelers kan hiermee misschien ongedaan ge maakt worden D.D. Het hoofdbestuur van de Aalsterse Golfbijartfede- ratie koos een nieuw be stuurslid. Het werd Orlan Van De Steen, die als waard van café Cosmos verantwoordelijke van de uitslagencentrale wordt. D.D. Deze voetballer die vorig jaar aan de lever werd geraakt en zes maand in het Akademisch Zieken huis werd verzorgd is aan de beterhand. Ten voordele van deze speler richt VK D'Hondt een liefdadig heidstombola in. Een tom- bolakaart kost 25 frank. Trekking op 23 april. Tijdens een bestuursver gadering werd beslist dat deze ploeg, die dit jaar in de Setokereklasse op een zesde plaats staat, volgend jaar in het MTSA-verbond zal aantreden. In de za- tierdagkompetie vindt men zo de drie andere Hof- staadse liefhebbersploegen De Gijzegemse tennisklub «de Antilopen» organi- zeert tijdens de Paasweek een groot tornooi in het Sport- en Recreatiecen trum. Dit Paastornooi heeft plaats op Paasza terdag, zondag en maan dag. Inschrijvingen wor den telefonische aanvaard op het nummer 053- 77.84.06.

De Voorpost | 1977 | | pagina 19