Degradatiespook speelde mee Springbokken Zele ontgoochelend Gemotiveerd... en dus groots! Wichelen-Schoonaarde 1-2 14de Provinciate /M Al eindeseizoen VOLLEYBALKALENDER VOOR HET WEEK-END Hemaco kadetten zijn provinciaal voetbalkampioen Even uw aandacht eers Juvenes Zele-V.C. Lebbeki Wichelen - Kalken 20 nin le PROVINCIALE STEKENE - J. ZELE 3-2 S? tstanden 12-15, 15-13, 15-11 9-15, 15-5. Een op de voorlaatste plaats gestationeerd Stekene heeft werkelijk al het -mogelijke ge daan om een bezoekend Zele de punten afhandig te ma ken. Zele, teoretisch nog kans tot dalen - doch wie gelooft dat - begon nochtans goed en liet een 0-6 optekenen. De grensjongens kwamen nog wel terug tot 6-7 doch eens op 9-13 werd afgehaakt. Spannende tweede beurt met de thuisploeg -aanvankelijk in het offensief (3-1), toch en kele punten voor afsluiten een Zeelse voorsprong (11-12) In een spannende eindfase won Stekene verdiend. Hierdoor erg opgejaagd was Stekene nu de dominante. De 4-0 boni werd niet verder uit- wi3 Het Aalsterse heeft ons in de kou laten staan. Het zich kampioen spelend Kangoe roes. Aailst en de nieuw start van Kukl. Aalst zuilen we deze week spijtig genoeg mis sen. Schiet dus niet op de pia nist... de piano moet ook meewillen Lede moest naar kopploeg Denderwindeke en moest er de duimen leggen na een spannende wedstrijd. Met 11-15, 15-6, 15-11 en 15-12 wonnen de nieuwe leiders met 3-1. Vermelden we nog dat de thuisploeg heel wat skoorde met een knappe op slag terwijl Lede in de 3e beurt tot 8-8 gelijke tred hield. In de vierde beurt ging het via 4-6 tot 10-10 en was de Leedse pijp uitgebrand. Springbokken Zele verloor na een slechte wedstrijd bij Elversele met 15-10, 15-11 en 15-6. Kalken had geen last met Kruibeke (3-0). Hofstade, goed gestart, kon nadien niet optornen tegen het goed spelende Herzele, te meer daar Florimont Van Neste met e?n scheuring van de gewrichtsbanden diende weggevoerd. Setstanden wa ren 10-15, 15-6, 15-8 en 15-9. De dameswedstrijd J. Zele - gebouwd (7-8) al kon Zele met Frankie De Geyter dn een mindere dag, toch niet afronden. Dat deden de thuisspelers wel die hiermee een mooie en uitzichtrijke 2-1 hadden be reikt. De bezoekers, onder impuls van Marcel Goossens, verstonden het echter zo niet. Na 4-1 werd het 8-8 en wip te wit-onanje van zijn tegen strever weg. 2-2 en de span ning bleef... Niet voor lang dan want een mentaal gesterkt Stekene liep onmiddellijk uit tot 8-1 en werd niet meer verontrust al had het er aanvankelijk nog schijn van dat de Zeienaars nog zouden terugkrabbelen (9-3). Aantrekkelijke wedstrijd. (mvw) V.C. LEBBEKE - ST. MARIAKERKE 3-1 Setstanden 15-10, 15-11, 14-16, 15-10 Dat de volleybalsport ook stilaan zijn plaatf onder de Leb- beekse hemel inneemt was duidelijk te merken aan de pu blieke belangstelling die deze topwedstrijd zaterdag trok- Het eerste punt werd ge scoord door de thuisploeg die na 2-2 de Gentenaars nog weinig spelgelegenheid schonk. Het werd vlot 6-2 en toen Leo Rogiers aan de op slag kwam werd de kloof zelfs nog groter (12-5). Een vernedering werd het niet want nadat Lebbeke 13-6 had opgetekend en zelfs de eer ste setbal had veroverd kwam Mariakerke terug. Bezoeker Bosschen, zeker niet in zijn dagje, knalde de setbal in het net... deed dat trouwens nog eens over in de tweede beurt. Die tweede beurt ging Maria kerke onmiddellijk leiden (0-4) en behield die voor sprong tot' 4-7. Bij 7-10 was de bezoekende hegemonie af gelopen want met Van den Broeck niet falend in de rechtse hoek sprong Lebbeke in één sprong naar 11-10. Het spel was gespeeld. Twee set- ballen waarvan Bosschem de laatste in het net knalde 2-0. Bij 9-0 en na magistraal spel van de thuisploeg zal trainer Miaurita Van Damme wel ge dacht hebben aan zijn voor spelling van een week gele den. Leo Rogiers, tot dan de motor van een knap draaien de ploeg ging toen sputteren, werd vervangen en kon niet worden vergeten. Mariakerke voelde winst in het bereik en haalde de 14-7 achterstand op naar 14-16. Met 2-1 kon er nog van al'es gebeuren. En niet in het minst een bezoekende terug keer. Mariakerke kwam weer eerste op voorsprong (0-1) en bleef met Lebbeke in het vi zier aan de leiding (3-4). Een korte maar hevige reaktde was voor Lebbeke genoeg om de Gentenaars op 7-4 te plaat sen en rustig de zaken te beheersen. Spanning kwam er nog toen scheidsrechter Ver- gauwen wat communiekatie- V. St.-Niklaas was maar ma gertjes. Met 3-2 in Zeels voordeel en setstand 15-8, 11-15, 7-15, 15-13 en 15-11 verdient alleen Marie-José Mastbooms een eervolle ver melding. De kadettenploeg van Juv. Zele verspeelde te Zulte de titel door te verliezen met onbegrijpelijke 3-0 cijfers en 15-7, 15-6 en 15-6... moet er nog zand zijn (mvw) De volleyballers van Lebbeke. problemen kende met zijn se condant Vercauberen, iets wat wel stoorde doch geenszins in vloed op de wedstrijd had, en Lebbeke maar niet aan het laatste punt geraakte. Het kwam er uiteindelijk toch zo dat de thuisploeg Mariakerke op drie speeldagen van het einde op twee punten ach terstand heeft geplaatst. Lebbeke trad aar net Vei den Broeck (1), Patrick De Letter (2), Huau Gilbert (3), Meskens Erik (4), Etienne Van Uytvang (5), Leo Ro giers (6), Johan Aerts (7), Nobers Dirk (8), Geert Aerts (9). (mvw) 4e NATIONALE VW TERNAT-VK AALST 3-0 Setstanden 15-7, 15-4, 15-10 Zonder De Geyndt (wacht) en Rasschaert en dus slechts met één specifieke aanvaller heeft Aalst tegen het sterke VW Ternat met veel in de pap te brokken gehad. De cij fers zeggen trouwens genoeg over de aarde van deze een- richtingswedstrijd. Mark Phi lips vertolkte nochtans een verdienstelijke partij. nog het enige dat kan toegevoegd worden aan de minderwaar dige prestatie van de Ajuinen. De zaak «De Geyndt-Wou- ters» van vorige week krijgt nog een militair staartje. Naar verluidt zou de Aalster- se speler met zijn wandaad voor de krijgsraad moeten verschijnen. Is een beetje misplaatste trots al die mi serie eigenlijk wel waard (mvw) Heren 3e Provinciale A 4e Provinciale C zaterdag 15 uut 4e Nationale C zaterdag 16 uur zaterdag 17 uur Waasmunster - Wichelen zaterdag 19 uur Kukl. Aalst - Melle Hofstade-Denderhoutem 2 Ternat - V.K. Aalst zondag 10u30 DAMES JEUGD le Provinciale K. St.-Niklaas - S. Zele le provinciale miniemen zaterdag 19u30 zaterdag 15 uur zondag 18 uur zaterdag 15 uur J. Zele - V.C. Lebbeke Lede - Steendorp Elversele-G. Dendermonde J. Zele - Zulte 2e Provinciale A zaterdag 15u30 scholieren zaterdag 17u30 4e Provinciale B St.-Giltis W. - Berlare zondag 11 uur Baasrode-Nieuwkerken-W. zaterdag 10u30 2e Provinciale B Destelbergen - K. Aalst zondag 10u30 Wichelen - Kalken zaterdag 15 uur zondag 10u30 Berlare - Kruibeke zondag 19 uur Baasrode - Meerbeke S. Michelbeke - Lebbeke 2e Provinciale B Z. Zele - Melseie 2e Provinciale C juniores zondag 9u30 zondag 10u30 zaterdag 15 uur zaterdag 10 uur Sp. Dendermonde - Zulte Waasmunster - TT Ninove V. Aalst - A. St -Niklaas K. Aalst - Zottegem zondag 10u30 zondag 19 uur zaterdag 15 uur Aai gem - Kang. Aalst G. Dendermonde - Kallo Vrasene - J. Zele (mvw) De kadetten van het Heilig Maagdcollege beginnen zoc heuse reputatie op te bouwen in de NSVO-kompetitae. zij het gewestelijk voetbalkampioenschap hadden gew met een goal-average van 56-1, kwiamen ze vorige woc te Melle in het veld voor de provinciale finale tegen het Henricuskollege van Deinze. Van bij de start was het lijk dat Deinze geen partij was voor het sterke Hemaco. Bracke scoorde vijfmaal, Koen Sacré tweemaal, Fran Gendt en Stefaan Ravijts ieder een keer. Dat maakt totaal van negen doelpunten. Deinzé kon enkel de eei den en miste nog een strafschop. 9-1 was meteen de eind De beker kwam mee naar Dendermonde net als vorig Meteen plaatsten de Hemaco jongens zich ook voor de nale eindronde van de Kardinaalsbeker, waarvan de op 21 mei op het veld van K.V. Mechelen betwist word Hemaco ploeg dié voor dit knap resultaat zorgde bestont Luk Van Aken, Gert Verdickt, Wiiiy Raemdonck, Mare man, Wim De Clopper, Peter Van Damme, Frank De Dirk De Maerschalk, Bert De Schrijver, Stefaan Ravijts, Bracke, Koen Sacré. Ronny Van Hove en Toon Van Qau p1 (zaterdag 12 maart 1977 om 19u30 - Sporthal De S Koevliet te Zele - SR's de lih Van Schoor - Mestc Waai' men in Zele nu al maanden van droomt is delijk aangekomen. De derby tussen de plaatselijken f Zele en de kopploeg uit Lebbeke.. een topploeg 1 tijdens de heenronde werkelijk door een oog van i piepkleine naald kroop en met 16-14 een vijfsets in I voordeel trok. Sindsdien is Lebbeke zich blijven m festeren terwijl de jeugd van Zele een ontgroeninf periode meemaakte zodat de sporthal De Zeven niett te dikwijls een bezoekende ploeg als winnaar taal vertrekken. ^ee «Wapens afgeven bij de ingang en boze supportért' aan de leiband» zegt Juvenessekretaris Gustaaf ut Smet die samen met zijn bestuur klaar is om de mas I#|)| Ie volkstoeloop op te vangen. Lebbeke bereidt d< wedstrijd voor zoals alle andere matchen... in jvaa kompetitieëinde is elke ploeg aartsgevaarlijk, en fchl het nu met een derby is kart slechts de sfeer kruidl aldus het Lebbeeks bestuur. ItOJ Om 18u30 spelen de invallers van belde ploegen AT' voorwedstrijd. Wie ook wat jeugdvolley wil bewondert kan dat ook... de miniemen van J. Zele treden 15 u. aan tegen K. Zulte. (ra*; dei looi (zondag 13 maart 1977 te 10u30 - Gemeentelijke J< gensschool, Margote te Wichelen SR de h. Smessae Te veel van het goede, twee onvervalste streekderb' en dat op één weekend. Gelukkig vallen beide wedst den niet op dezelfde dag zodat wie het streekgew wil aanschouwen geen programmatieproblemen kri, Voor Kalken is deze wedstrijd erg belangrijk aan zien Waasmunster, speelt thuis tegen het te klop] ec TT Ninove, wel zit te wachten tot de blauw-witl "(>e falen. Een vijfsets zit er weer dik in., wie wint, dat chl een andere vraag. (Mümb oei (mv Tegen de buren uit Schoonaarde hebben we het altijd moei lijk, maar vandaag kregen ze toch een geschenk. Ondanks de nederlaag had men er toch zijn goed humeur niet bij verlo ren. Het mocht ook niet want het was immers Wichelens karnavalfeest en dat werd zoals we later op de avond hebben kunnen vaststellen, in alle luister gevierd. Toch zou een zege het feest wat opgesmukt hebben. Wichelen één goaltje te weinig tegen buur Schoonaarde. de volle inzet te houden. Op een geharrewar voor het doel van de thuisploeg was de doelman verslagen maar een verdediger sloeg het leder uit het doelvlak- John Veldeman zette zich achter de bal en met een weinig meeval bracht hij de stand op 1-2. Zijn niet te hard schot ging onder de Wichelse doelman binnen. Voordien was er nog enige sensatie toen de be zoekende doelman bij een botsing gekwetst werd en het terrein diende te verlaten. Schoonaarde plaatste achter speler Anné in het doel en deze van SK Aalst overgeko men verdediger deed het pri ma. Meteen herinnerde men rich bij de Schoonaardse di rigenten dat deze speler kee per was als jeugdspeler. Als veldspeler werd De Rijbel in gehaald. Ondanks deze han dicap kon Schoonaarde blij ven meespelen en uiteindelijk nog beide puntjes meenemen. Wichelen, dat met een jeug dige ploeg aantreedt, kan in de nabije toekomst hiervan de vruchten plukken. Eens ingeburgerd en de nodige hardheid aangekweekt moet men stukken maken in vierde provinciale. Schoonaarde daarentegen speelde een eer der matte wedstrijd. In vergeldjking met vorig treffen was het heel wat minder. Van Hauwermeiren, een van de Schoonaardse be stuursmensen, verklaarde ons dan ook dat een gelijkspel misschien wel een meer lo gischer uitslag zou geweest rijn. Maar wanneer men de gelegenheid krijgt twee pun ten mee te nemen, mag men deze kans niet laten voorbij gaan. Na de kwetsuur van onze doelman had ik aan geen zege meer gedacht.» Stapelspel en... vuistje op de rug van de Wichelse verdediger Van Boven. (VS) De man die tijdens de vori ge wedstrijden reeds voor treffelijke dingen Het zien werd nu het verlies in de schoenen geschoven. Doel wachter Strinckx kreeg vrij vroeg in de wedstrijd een doelpunt tegen. Een schot van Van Mossevelde verraste de goalie en de bezoekers stonden op voorsprong. Alle schuld voor het verlies in zijn schoenen schuiven zou over dreven zijn want het geheel draaide niet rond, een doel punt is dan voldoende om te verliezen. Zondag waren het er twee. Voor Wichelen stond Rasschaert achter het kanon. Achteraf bleek het niet vol doende om Schoonaarde van i Schoonaarde won de derby te Wichelen. De toekomst van Wichelen negen jeugdspelers in het fanionteam, samen met Victor Patten, de leermeester van al die talentvolle jonge snaken.

De Voorpost | 1977 | | pagina 20