ZWAKKE HELFT Knappe Scholiaert GERED ti Liefhebbersbasketverbond Aalst TUF TUF KLOPT DE HOORN Aurora wint damesderby Basketbalkalender N DBC Aalst naar final UITWINST Golfbiljartfecferatie Volledige status-quo Golfbiljart - bekertornooi Geen verrassingen Judo Geubels-Sinnesael: knap duo K.K.S.F. voetbal Baasrode zet fl de beuk in ;;A A. BRUGGE - OKAPI 105-78 Bij de rust van deze wedstrijd kon men niet vermoeden dat Okapi een achtentw intigpunten nederlaag zou inkasseren. Aalst deed het in de eerste speelhelft inderdaad vrij behoor lijk en liet Avanti ook niet veel ruimte. Daarbij liep Fernsten al vrij vlug twee fouten op en mocht na zeven minuten al naar de invallersbank. Voeg daarbij dat Rotsaert om de haverklap de ring miste en het was dan voor Okapi slechts een koud kunstje om het scorebord in zijn voor deel te zetten. Nochtans deed Katherman het nu eens niet zo briljant in de afwerking zodat Chalk de Aals^eneaTs in koers moest houden. Hij was met een 7 op 11 shot prestatie ook de beste afwer- ker. Het werd dan ok 36-36 maar Browne en Van Dam me tilden Brugge naar een vijfpuntenwinst bij de rust (45-40). Dit verschil bleef nog wel enkele minuten op het bord in de tweede speel helft, doch daarna begon Aalst te krasselen. Het leed heel wat balverlies dat prak tisch altijd door de tegen stander werd afgestraft. Avanti trof zesmaal raak zon der dat Okapi een bal door de korf kreg en meteen was ook de basis voor een zege gelegd. Het werd 75-54 en alleen Katherman kan toen nog met de thuisspelers wedijveren. Zelfs het feit dat Brown en Fernsten vier fouten achter hun naam kregen kon Avanti niet deren en veranderde het verloop van de wedstrijd niet. Piekert men te Aalst niet over die nederlaag dan was men unaniem in de verkla ring dat deze te wijten was aan een zwakke tweede speel helft, waarin men er weinig of niets van terecht bracht zo aanvallend als verdedigend. Iet wat door de drie Brugse cijfers voldoende wordt on derstreept. Men wijst er ook op dat in de gegeven omstan digheden de kompetitie in de promotiereeks al veel van haar aantrekkelijkheid heeft verloren. En zeggen dat ook volgend seizoen dezelfde kom petitieformule wordt toege past, waaraan de meeste klub sniets meer hebben. Volgend seizoen zal het trou wens zo zijn dat geen enkele ploeg van de hoogste klasse de buiteling zal maken. De spanning zal dan wellicht nog eerder weggenomen worden. J.V.H. PROMOTIEREEKS B.C. AALST - C. GENT 98-91 Of de Aalsterse overwinning nog veel zal uithalen durven we betwijfelen. Het gaat er Black Boys echter om in schoonheia van de hoogste basketbalafdeling afscheid te ne men. De jongste zege in de derbyontmoeting met Carpenter Gent verworven dient vooral in deze optiek gezien. Black Boys uiteraard zonder Allen verging het in de eerste wed strijdminuten echter minder goed. Het pakte zijn tegenstander aan met een zoneverdediging zodat Pearce, maar inzonder heid Johnson meermaal met sukses konden aanleggen. Het werd 13-14 na vijf minuten en vermits Gent ook het overwicht had bij de rebound liep het naar een 27-33 stand. Daarna schakelde Aalst over haar een man voor man. Car penter kon nog wel een bres van acht punten slaan 27-38 doch daarna zou de thuis ploeg zich vooral onder im puls van Peeier herzetten en het scorebord naar 35-35 til len. Bij de rust liep Gent toch uit tot vier punten 41-45 maar daarna zou de thuis ploeg dan het heft in han den nemen. Toch moest men tot in de laatste vijf minu ten wachten om zekerheid te krijgen omtrent een Aalster- se zege Deze Oostvlaamse der by bleef spannend, want ook nu gaven de beide ploegen elkaar niet te veel toe. Schol iaert in een uitstekende dag zette Black Boys opnieuw aan de leiding 61-59. En voor goed. Bij Gent kwam nog al leen Johnson aan zijn trek ken want Pearce die bij een 75-69 stand zijn vierde fout opliep moest voorzichtig spe len. Scholiaert flitste meer maals door de Gentse verde diging en zette elf punten verschil op het bord 86-75. Meteen stond de Aalsterse ze ge vast. Zelfs het uitvallen van Ivens bracht geen wij ziging meer in het spelbeeld ofschoon er toen nog meer dan drie minuten zuivere speeltijd voor de boeg lagen. Toen Ivens zijn vierde fout moest inkasseren had hij een zo ongelukkige reaktie dat de scheidsrechter direkt een technische fout floot en de Aalsterse trainer naar de in vallersbank moest. Ook Pear ce werd nog met een vijfde fout bedacht, maar toen was Carpenter reeds reddeloos verloren. De stand luidde im mers 92-83. In de slotminu ten speelde Black Boys de bal rustig rond en de Gentenaars drongen ook niet meer aan. Doelpunten Ivens 3-4, De Locht 8-10, Peeier 18-14, Scholiaert 6-17. Nu zaterdag om 20u30 speelt Black Boys opnieuw in eigen zaal en met Fresh Air als tegenstander. En opnieuw gaat men tuk op een over winning. J-V-H. TWEEDE KLASSE (dames) BC AALST - MONCEAU 49-47 BC. Aalst dat uit zijn jongste twee wedstrijden het makisnnnn puurde - het klopte Pont de Loup, en won vorige zondag \un Monceau, heeft aldus de degradatie kunnen afwenden. Tegen Monceau werd het echter geen klusje en uit de eind cijfers kan men opmaken, dat men tot op de valreep in de onzekerheid leefde. Peeier (Black Boys Aalst) was DE figuur in de match tegen Gent. (EL) „Het" rezultaat van de jongste speeldag werd verwezenlijkt door Tuf Tuf dat De Hoorn klopte en dan ook praktisch zeker is van de derde plaats en zelfs nog kans heeft op de mooiste ereplaats. Al onmiddellijk kon men in de wedstrijd De Hoorn - Tuf Tuf vaststellen dat de bezoekers sterker gewapend waren. Ze beheersten niet alleen de rebound, doch hadden in Van der Borght en Teerlinck zeer goede afwerken» die het scorebord op 5-14 zetten. Monceau speelde inderdaad zeer sterk en wekte zelfs ge durende geruime tijd de in- DAMESBASKETBAL KANGOEROES HAMME - AURORA ZELE 56-84 De uitslag doet alleszins ver rassend aan. Aurora verloor de heenwedstrijd op eigen terrein tegen de Ham se meis jes en ging nu met afgete kende cijfers winnen. De thuisploeg mag alleszins verzachtende omstandighe den pleiten met de afwezig heid van vleugelspeelster Jeanine De Ridder. Deze han dicap kon Marleen Nelis niet alleen opvangen. Alhoewel Aurora het sportief aanvatte en de Kangoeroes topscoor- ster met geen speciale bewa king bedacht. Aurora nam een snelle start en aan de 10e minuut was de winnaar van het derby reeds gekend met een 6-26 tussenstand. Marleen De Lantdecker liep aan de top van de snelle te genaanvallen en kreeg ruime steun van het tweetal De Graeve-De Waele. Tot de rust speelden De Zeelse meis jes aan een hoog tempo en toen toonden de jeugdspeel- sters zich als volwaardige ba sispionnen. Kangoeroes kon weinig met een 16-46 als tus senresultaat. In de tweede helft kwam Marleen Nelis toch beter in de wedstrijd zo dat ze de schade kon beper ken mede doordat Zele de teugels losser liet. Punten Kangoeroes Hamme Nelis 32, Heirwegh 6, Serra- ris 6, Wijn 7, Blindeman 4, Goossens 2, Straetman 2, Schoof. Aurora Zele De Waele 22, De Graeve 24, De Lintdecker 32, Onselaer, De Roover 2, Van Acker 2, Van den Bos sche 4, Inghes, Famay. druk het te zullen halen. De bezoeksters hadden bij de rust voorsprong op het'score bord omdat men Samesov moeilijk kon stoppen. 22-26. Als Aalst dan toch in de om geving van Monceau bleef en dan na vijf minuten in de 2e speelhelft op gelijke hoogte kwam was dit vooral te danken aan Podevijn, Van de Velde maar vooral aan Naes- sens, die doeltreffend afwerk ten en ook goed verdedigden- BC klom zelfs naar voor sprong 37-31. Maar dit bete kende geenszins het einde van de partij. De gasten rea geerden al even vinnig zo dat het scorebord op 41-41 werd gezet. Het werd een adembenemende finale waar in de thuisploeg naar 49-41 stevende, maar het pressen de Monceau nog tot 49-47 te rugkwam. Doelpunten Podevijn 12, De Cremer 5, Van Bockstael 4. aVn de Velde 9, Naessens 13, Maturo 6. De Keyzer. J.V.H. De Hoorn kwam dan toch in aktie langs Jef Troch en Mare Sterck en zou de schade bij de rust tot drie punten beperken. (25-28). Tuf Tuf was evenwel niet aan het einde van zijn basketballatijn en zorgde voor meer afteke ning. 36-44 werd het mede door het feit dat de De Hoorn verdediging niet alljid sloot. Het was inzonderheid dank zij Guido Kiekens die als spelverdeler knap werk leverde dat het naar 58-65 liep. In de slotminuten legde de thuisploeg zich bij de ne derlaag neer. Leider Bel Tso- lever-Sack kreeg het n'et te breed tegen Dc Nacht wacht, dat voor een degelijke repliek zorgde. Pas in do laatste minuten kon Bel Iso- lever de definitieve kloof slaan. Gelet op wat in de eerste speelhelft werd ver toond kon men zeker niet vermoeden dat twee kopploe- gen op het terrein stonden. Het ging zeer stuntelig zo in verdediging als in afwer king. Van een 27-24 ruststand liep het naar 53-53 en de spanning v/as troef in de laatste minuut. Toen scoorde De Saedeleer en maakte aldus de zaak rond voor de leider. Bank B.L. dat opnieuw het basketkal- plunje aantrok heeft hekken sluiter The Fox met klein verschil geklopt. (51-47). Dat Pompierken tegen Hughs weinig kans maakte kon men zo gissen. Hughs heeft het nochtans niet op een scho teltje gekregen en werd slechts een tiental minuten voor het einde zegezeker. Uiteindelijk gaf de betere fizicke konditie van de be- zcelxvs de doorslag. De 'uitslagen Bank B.L. - The Fox 51-47 Bel Isolever-Sack - De Nachtwacht 57-53 De Hoorn - Tuf Tuf 64-70 Pompierken - Hughs-Zwarte Kat 50-79 De stand 1. Bel Isolever-Sack 26 p. 2. Hughs-Zwarte Kat 22 p. 3. Tuf Tuf 20 p. 4. De Hoorn 20 p. 5. Koszen 16 p. 6. De Nachtwacht 16 p. 7. Stad Gcraardshergen 10 p. 8. Bank B.L. 8 p. 9. Pompierken 4 p. 10. The Fox 0 p. J.V.H le Afdeling heren 17ul5 Maes Mechelen - Okapi Afdeling 1-H heren 20u30 (12-3) B.C. Aalst - Fresh Air le afdeling dames 18 uur Jezebel Bredene - D.B.C. Aalst 2e afdeling dames 11 uur Black Boys Aalst - IJsboerke Kortrijk 4e afdeling heren 20u30 (12.3) O-dris - Schelde Gent Dames le provinciale 10u30. Beveren - Kang. Hamme 15 uur Aurora Zele - Robac Grembergen le provinciaal heren 20u30 (12.3) Hemaco Dendermonde - Cabrita Zele 11 uur Erpe Mere - Panters B. 2e proviciale B 19u30 (12.3) Lokeren - Vlierzele 11 uur Grembergen-RMS Evergem 11 uur Kang. Hamme-St.-Niklase 16 uur The Tower Aalst-Laarne 3e provinciale B 11 uur Moerzeke - Melsele 11 uur Vlinders Buggenhout - Blauwwit Zele 11 uur Haaltert - Sp. Temse 16 uur Rimbo Zele - Rubac Rupelmonde 11 uur Dendermonde-Erembodg. 15u30 Breydelboys - Old Fellows Hamme BEKER VAN BELG IE (dames) ERPENT 10) - DBC AALST 67-92 Ofschoon de terugwedstrijd in de halve finale voor de Bekej van België" nog moet gespeeld worden, mag men reeds hl stellen dat DBC Aalst finalist wordt. Erpent werd voriJ zaterdag immers met een markante cijferverhouding in d|_ heenwedstrijd geklopt, zodat er zich geen problemen mei stellen voor de Aalsterse meisjes. DBC had bij de rust r tienpuntenachterstand waarmee het moest vertrekken ree< h weggewerkt en had de leiding met 35-37 cijfers. DBC mi nz< slechts zes speelsters en steeds zonder de gekwetste Konimi e concentreerde zich pas na de rust volledig op de wedsti ij tie en ken vooral in de laatste tien minuten de tegenslenddaai wegspelen. Ileonart werd met vijfentwintig punten topscoo*ir ster terwijl ook De Luyck (23) haar steentje bijbracht, nadi doelpunten Van der Stockt 16, De Luyck 23, Seron 1 ma Wasilewska 16, Ileonart 25, Heiremans. et De terugwedstrijd in de halve finale wordt nu vrijdag g<oor speeld in de zaal Black Boys om 20 u. 45. Volgende zonda»rt reist DBC naar de kust waar het voor de kompetitie Breder lie ontmoet. Indien het deze wedstrijd tot een zege ombuigt, dapr kan men de champagne te koelen leggen en kan men voor thuiswedstrijd met Le Logis de bloemen bestellen. Het inderdaad zo dat indien de Aalsterse meisjes te Bredei winnen ze meteen de titel op zak steken. J.V.H. MELSELE - RIMBO ZELE 72-78 Rimbo had bij Melsele een snelle start langs Beirens en aan de 5e min. met een 4-15 op het bord hadden ze de beste uitgangspositie. De thuisploeg kon moeilijk aanklampen en de 10 pun ten verschil bleven er (15-25) mede daar Werner Van Mie- groet onder doel de meester was. Aan de rust 34-40 ble ven de bezoekers de toon aan geven. Maar bij het begin van de tweede helft sloeg Melsele terug tot (44-44). Rimbo was nog sterk genoeg om langs Andy Vehent en Van Mie- ghem een nieuwe 10 punten- kloof te slaan (62-73) om zege veilig te stellen. De fo tenlast woog aan beide Ka ten zwaar door. Bij Rim ging De Prouw er uit vo fouten en moest Willy brc Werner Van Miegroet, 4 streepjes achter zijn naa komen vervangen. Maar in J, slotfaze moest coach V J, Langenhove toch op zijn b sisvijf beroep doen om de t rugkeer van Melsele lan Philips op te vangen. Punten Beirens 9-4, Lysebettens, Werner Miegroet 12-11, Willy Miegroet 0-2, Van Mieghi ,t( 6-6, Vehent 6-8, De Proi 2-0, Philips 5-7. BEK' 1 - 1_ Ailria Cftcmftp A - .Toh nv Rovs A 6-0 In de A-reeks blijven de drie koplopers op hun respektie- velijke positiesHand in Hand Moorsel won overver- diend van vierde geklasseer de Moorsel A met afgeteken de 5-1 cijfers. Cosmos A had geen enkele moeite met Johny Boys A dat volgend seizoen zeker een klasse lager zal opereren Heyvaert, Steen- haut, De Keyser, Baeyens, De Backer en Wambacq bleken werkelijk onklopbaar. Ook de derde koploper Loebes A won vrij gemakkelijk zijn partij van Rupa Lede bij wie Jero me Van Den Abeele voor het enige winstpuntje zorgde, voor de Merenaars waren de winnaars Willy Ovaere, Jean- Pierre De Thaeye, Erik Van Impe, Ebienne Van Stuyven- daele en Willem Daghuyt. De B-reeks had een vrije kalenderdag zodat Zandman netjes A afgetekend op kop blijft staan. De kampioensmatch tussen de twee Co-leiders in reeks C draaide uit op een overwin ning van Zandmannetjes B dat dn Swaenzele, De Clippeleer, De Sutter en De Ridder vier biljartvirtuosen had, voor de verliezers werden de puntjes gesprokkeld door Herman Minner en William Huyle- broeck. REEKS A UITSLAGEN Loebes A - Rupa A 5-1 Rupa B - Koszen A 2-4 Scotsing A - Hand in Hand B 4-2 Cosmos B - Kravael A 0-6 Kasseistampers A - Schoonaarde A 2-4 Hand in Hand A - Moorsel A 5-1 Cosmos A - Johny Boys A 6-0 Kalender voor zaterdag 12 maart om 20 uur Scotsing A - Cosmos B Koszen A - Kasseistampers A Moorsel A - Loebes A Rupa A - Johny Boys A Hand in Hand A - Rupa B Hand in Hand B - Schoonaarde A Cosmos A - Kravael A REEKS B Kalender voor zaterdag 12 maart om 20 uur Korte Stokken A - Hand in Hand C Dender en Schelde A - Krijt op Tijd A Zandstuivers A - Sportvrienden A Klakskens A - Loebes B Johny Boys B - Zandmannetjes A Kravael B - Moorsel B Loebes C - Koszen B REEKS C UITSLAGEN Schoonaarde B - Zandmannetjes C 4-2 Zandmanntjes B - Loebes D 4-2 Jokers A - Rupa C 3-3 Corso B - Corso A 2-4 Korte Stokken B - Klakskens B 4-2 Hand in Hand D - Kasseistampers B 5-1 Kalender voor zaterdag 12 maart om 20 uur Kassei stampers B - Klakskens B Loebes D - Hand in Hand D Schoonaarde B - Dender en Schelde B Zandmanntjes C-Jokers A Jokers B - Corso B Corso A - Rupa C D.D. Voor het bekertornooi 1977 hebben zich eventjes 32 ploe gen ingeschreven die vorige vrijdag de eerste ontmoetin gen dienden te betwisten. Opvallend is de volledige om schakeling van bepaalde ploe gen die hun A-spelers in de C-ploeg en vice versa opstel den. Toch waren er geen opval lende uitslagen te noteren zo dat het goed mogelijk is dat de favorieten ook volgende vrijdag hun terugwedstrijden in hun voordeel zullen kun nen beslechten UITSLAGEN Johny Boys B - Schoopaarde A 1-5 Loebes D - Corso B 3-3 Zandmannetjes A-Rupa B 6-0 Corso Loebes B Loebes C Koszen B Koszen A - Zandmannetjes Rupa A - Dender en Schelde Zandmannetjes B-Corso Kravael A - Hand in Hand Kasseistampers A - Korte Stokken Zandstuivers A - Loebes Cosmos A - Moorsel B Hand in Hand A - Klakskens Hand in Hand C - Sportvrienden Moorsel A - Johny Boys Krijt op Tijd A - Scotsing A 4-2 A 1-5 B 4-2 A 1-5 A 5-1 4-2 A 5-1 B 6-0 A 5-1 D.D. BENO Aanval van d© Zeelse meisjes (Hamme - Aurora Zele 56-84). Voor de Dendermondse judoklub is de wedstrijd te Zele een bevestiging geworden van de goede prestatie te Zottegem. Chris Geubeïs legde beslag op de 3e plaats nadat hij van Oallaert in de halve finale verloor. Stefan Sinnesael werd eveneens derde door te verliezen van de Belgische kampioen Victor Heirbaut, maar nadien echter geen kans te geven aan de Hammenaar Van Handenhove. Zaterdag 12 maart neemt de klub deel aan het open tornooi van Zeeuws-Vlaanderen te Vogelwaarde. Het klub- kampioenschap van Sumo-Kwal heeft plaats op 19 maart '77. (mvw) ierl n 1 AD dit Lat .n: ■st] uit n laj lo he Het leidersduo St. Anna Baasrode blijft gescheid door een puntje. Hoe meer kompetitie vordert, hoe gi ter do kansen op de titel vc de leider worden. St. bewees zijn uitstekende kijj ditie door Doorslanr schijn van kans te Maar ook Baasrode blif-1 winnen. De ploeg Broekkant s'.aagde er nu Zeveneken met 7-1 te slagen. De Baasrodenai t speelden zondag een fant^d; tisehe wedstrijd. ZeveneM^n moest zeven treffers incas ide ren maar kende een enoT dosis geluk zoniet hadden zal Braeckeleir, De Sitter en da de score wellicht verdubb« nn Het tegendoelpunt ontsti u t een misverstand bij 1 openstellen van de buitensp 'h' val. Voor S.K. Dendermor r was de wedstrijd tegen S 2 Oostakker een tegenval] h Het 0-0 resultaat op zichzi(?r Is niet zo slecht maar do ro 1 kaart die L. Lenssens z< - lichtvaardig kreeg toegeki kan zwaar doorwegen tijd Hf de volgende wedstrijden, kj S.K.D. speelde naar ons I voc-1 bepaald zwak en het niet uitgesloten dat zone de titel verspeeld werd. F De Dammen deed het h f' wat beter. De „Damme wonnen met 0-2 te Overmi dank zij treffers van De 1 I cker in de 18e minuut en v I A. Boey in de 64e minu F.C. De Dammen zijn titj kansen zijn heel miniem, niet te zeggen onbestaanj maar de rol van scherpre^ ter in het titeldebat lijkt hen geknipt. F.C. Api| scoorde twee maal tegen Oostakker maar dit bleek i voldoende om punten te o< I sten. Schellebelle blijft pi tenwinst boeken heel wat hoger opgeklomm in de rangschikking dan maand geleden. UITSLAGEN F.C. Appels - S.V. Oostakker Baasrode - Zeneneken St. Anna - Doorslaar Schellebelle - Destelbergen Ovcrmere - F.C. Dammen Patroboys II - Reinaert S.K. Dendermonde - S.K. Oostakker RANGSCHIKKING 1. St. Anna 22 2. Baasrode 22 3. S.K. Oostakker 22 4. S.K. Dendermonde 21 5. F.C. De Dammen 21 6. Doorslaar 7. S.V. Oostakker 22 8. Overmere 21 9. Destelbergen 21 10. Schellebelle 22 11. Patroboys II 21 12. Zcvcnekcn 22 13. Reinaert 22 14. Appels EVA. el

De Voorpost | 1977 | | pagina 22