BERNADETTE BUYSSE: "IK MOEST KAMPIOENE WORDEN 'Parmentier en Willems beste prestaties ;e Waregem ATIONALE VELDLOOPTWEED AAGSE TE LEBBEKE WINTERKAMPIOENSCHAP INTERXLUBS Uitslag damesveldloop te Eeklo 23 itime I crmfl Nationale veldloopkampioenschappen heren k«j )e nationale kampioenschappen tc Waregem leverden voor li nze streekatleten gee^ zege op wel enkele ereplaatsen. Bij e seniores kwam de beste verrichting van de Aalsterse tieten Parmentier 13e en Callebaut 25e. Bij de juniores nd( aarentegen dachten we een ogenblik niet eens in de eerste nintig te eindigen. Daar de man waarop we in stilte gehoopt adden dat hij tenminste een podiumplaats zou halen niet jjens »n de kopgroep te vinden was bij de eerste doortocht, [et was Francois Willems van AC Lebbeke die bij de start g(Oor een officieel gehinderd werd zodat hij vrijwel als laatste ndaprt de startplaats liep. Nadien zou hij de moed opbrengen der lio een felicitatie waard is) om aan een achtervolging te jginnen die hem nog op de vijfde plaats bracht. da ranneer we nu in elke reeks "de iar c'e eerste streekatleet 1>eken dan moeten we bij scholieren A naar de 32e laats waar we Patrick Fran- ert van AC Aalst vinden, et het aantal deelnemers it hier te noteren viel, 160, die uitslag bij de goede te ngschikken. Bij de scholie- n B. waren er ook 164 aan- imsten en daar gaat de eer van de streek naar Fran- Saerens van AC Zele die e werd en meteen een bes verrichting weggaf. Ü>ET BAUWENS BAASRODE TWEEDE de kadetten viel er een diumplaats te noteren. Het |S in de B-reeks dat asroorse atleet André Bau- •ns een verdienstelijke 2e ats in de wacht sleepte, n goed seizoen dat hij ons optekenen in de voorbije anden werd dus op een ;te manier afgesloten. Zijn reren medaille is zijn be- F-iing. Alvast een atleet arvan we nog meer zullen eW willen hier on- strepen dat dn deze reeks aankomsten waren zodat Zeelse atleet Patrick Cor- is 23 en Petrick De Fey- van AC Lebbeke die 26e nee in de hulde mogen be- kken worden, öde A reeks vara de kadet- waren nite minder dan iHier werd Hans Van Lijs- lettens van AC Zele 11 en ik aVn Nieuwenhove van Aalst mocht als 17e op uitslag. Voor beide atleten een hartelijk proficiat, van AC Aalst ging hier heit) ieer ook voor het grote peleton over de streep hij werd 21e en mag dus mee op de ere lijst. Bij de seniores zegden we reeds dat Herman Parmentier van AC Aalst met zijn 13e plaats en Callebaut van de zelfde vereniging als 25e op de kop blijven van de uitslag. Zoals in alle reeksen moeten we ook hier het aantal at leten vermelden en dat wa ren er 229. Op een dergelijk deelnemersveld komt een uit slag als deze van het Aal sterse duo nog betèr tot zijn recht. In deze harde wedstrijd waarin de allerbesten aan de start komen en er geen ge schenken worden uitgedeeld omdat het hier om de eer van een nationale titel gaat mogen de eerste vijftig wel eens in de verf gezet. Als eerste Lebbekse atleet kwam nu vrij verrassend Jean-Ma- rie Lelon naar voor die met een 36e plaats een vinger uitstak naar zijn klubgeno- ten. Waren wegens gezond heidsredenen wel een paar atleten niet van de partij het doet toch niets af aan de grote verdienste die Lelon hier heeft verworven. 48e was Jozef De Maeseneer en 49e Andre Philips beiden van AC Lebbeke. Voor laatstgenoem de hadden we wel iets meer verwacht, maar in dergelijk lot deelnemers komt men niet zo gemakkelijk los. Hans De Coster AC Lebbeke werd 84e en klubgenoot Jan Van Thie- nen tikte als 105e aan. Willy Buyst was 114e dat voor wat -betreft de Lebbekese atleten die zowat midden in de uit slag nog geklasseerd werden. Roland Baeyens AC Aalst legde beslag op de 106e plaats en Piet Koels AC Baasrode kwam er met een 117e prijs goed uit. A. Van Mossevelde AC Uitbergen was 161e, Van Der Meerssche AC Lebbeke 180, Buggenhout AC Aalst 195e, Van Der Straeten AC Lebbeke 203, D. Coppens AC Aalst 213e. Bij de juniores ging Frangois Willems als 5e over de streep en dat was voor de Lebbekenaar vol doende om een plaats af te dwingen voor de landenveld- loop. De volgende streekat leet was Herman Boodts al tijd in de kopgroep te vin den, deze Lebbeekse atleet, was 29e, Oosterlinck A.C. O. 32e, De Vrieze V.S. werd 42e, Patrick Schockaert AC Zele nam de 43e plaats voor rijn rekening en Hugo Wellekens AC Aalst was 48, op een to taal van 186 aangekomen at leten mogen we van een flin ke prestatie gewagen van de genoemde atleten. Voor de volgende vermelding moeten we naar de 83e plaats met Van Buggenhout AC Lebbeke verder volgden nog Van Ei sen AC Lebbeke 100e, Pele ntan AC Baasrode 108e, Read AC Lebbeke 110e, Van Geet ACL 124e, Van Den Broeck AC Zele 136e, Geeroms ACL. 150e. De Vogel ACL. 156e, Paul Smet AC Hamme 169e, Etienne Van Acker AC Zele 171e. De scholieren reekser» brach ten voor ons gewest de zwakste uitslag, misschien wel verwonderlijk maar de cijfers zijn er. Heel zeker zijn er tal van klubs die verzach tende omstandigheden kun nen inroepen, maar in deze reeks hadden we meer ver wacht. Bij de scholieren A kwam Patrick Francaert (AC Aalst) er nog het best uit met de 32e plaats- Hij was hiermee de kopman van de 160 aangekomen atleten. Benny Claus (AC Hamme) werd 38e en Lebbekenaar Chris Van Thienen kwam met een 53e plaats als eerste klubatleet naar voor. Voor AC Zele was Luc Claeye 64e. Van Daele (AC Hamme) 104 De Waegeneer (AC Lebbeke- 142e, Van De Steene (AC Zele) 144e, Van Der Vorst (AC Lebbeke) 159e. In d B- reeks kwam de beste pres tatie van de klub van voor zitter Permentier (39e was de plaats die Franky Sae- rens (AC Zele) aan zijn bes te wedstrijd overhield. Ook hier willen we wijzen op het aantal aankomsten, 164. Op die manier kunnen we ons een beter idee vormen van de waarde van de uitslag, ke) 48e en Paul Van de Voorde van dezelfde vereni ging als 56e maken even eens nog aanspraak op een verdiende vermelding. Danny Oosterlinck (AC Overmere) komt op de 79e plaats en Ysewijn (AC Hamme) was nog 92e. Verder volgen nog Fierens (AC Zele) 102, Van Stappen ACL 121, Geeroms ACL 124, Patrick Van Dam me (AC Denderland) 140, Marc Mabilde (AC Aalst) 153e. Kadet Van Lijsebettens (AC Zele) voerde de reeks aan. Hij werd eerste streek atleet in de B-klasse als 11e. Erik Van Nieuwenhove (AC Aalst) was 17e en Pas (AC Aalst) 21e. Drie jongeren die wel wat in hun mars heb ben. Jacobs (ACL) 26e, Wim Willaert (AC Hamme) 35e, Patrick Bogemans (AC) 37e. Patrick Van De Sijpe (AC Overmere) 48e, Dirk Van Den Bossche (AC Den derland) 83e, De Boeck (AC Aalst) 89e, Cueppens (AC Lebbeke) 92e In de B- reeks mochten we een at leet op het podium begroe ten. André Bauwens (AC Baasrode) zorgde voor deze prima prestatie. De volgen de vermelding gaat naar Pa trick Cornelis (AC Zele) 23e, De Feyter (AC Lebbeke) werd 26e, Roelandt (AC Aalst) kreeg de 40e prijs terwijl Filip Blanckaert (AC Overmere) 72e werd.Van I Der Meerssche (ACL) 83e, i Adriaens (AC Aalst) 119e en Eric Vercammen (AC Den derland) kreeg 124 achter j zijn naam. André De Wit ünOT den •mor S .ETIEK CLUB LEBBEKE mizeert op zaterdag 12 en lag 13 maart 2 nationale c v< lopen. tweede uitgave van deze fant edaagse voor dames en ene)heeft plaats op het ncas [deen trurn De Mot in de DU BOISSTRAAT. zaterdag starten om 15 u. dames met volgend pro- ubb« nnia ntst< 'Hon 1000 m. Miniemen bij m. Kadetten 1500 m. ensi 'Horen 2000 m. Juniores i. Seniores 4000 zondag 13 maart om 14u.30 aval! leren pupillen 1000 m. zichz om Je r( 1000 m. Kadetten Scholieren 3500 m. Juniores 6000 m. en veteranen 6000 m. en de seniores 9000 m. Klugrangschikkingen worden opgemaakt voor kadetten en scholieren, juniores, veteranen per drietal. Een algemenë rangschikking zal opgesteld worden dor optelling van de punten behaald in de klub- rangschikking van bovenver melde proeven. De kleedkamers zijn in de Technische School, de boven zaal van café „Vieux Temps' en in de zaal Pips allen in de Leo Du Boisstraat op 100 m. van de omloop. Zoals verleden jaar mag men heel wat uitstekende atleten verwachten. Voorzitter. Re- naat Biesemans en Sekreta- ris Maurits Van Der Strae ten verwachten ook een mas sa toeschouwers. A.C. Lebbeke heeft in het verleden reeds zijn organisa torisch talent bewezen zodat men op dat gebied zeker ge rust kan zijn. „KAREL LISMONT, RIK SCHOOFS, FRANK GRILLAERT" Op zondag 13 maart in de nationale veldloop te Leb beke. A.C. Lebbeke heeft het klaargespeelt om drie van de vier eerste van het kampioen schap aan de start te krijgen. Waardoor we kunnen gewa gen van een herkansing van het Nationaal Veldloopkam pioenschap te Waregem. Verder nemen nog deel Ha- gelsteens Gijselinek en de streekvedetten. lieve Bauwens (links) 2e in het Nationaal Veklloopkampioenschap scholieren tweedejaars. (VS) itanque Aalsterse atleten in het nationaal kampioenschap In het nationaal veldloop kampioenschap hebben de Aalsterse atleten zich naar het beste vermogen verde digd. Er waren echter geen uitschieters. Wel een mooie dertiende plaats voor Herman Parmentier bij de seniores. In deze kategorie klasseerden de andere Aalsterse veldlopers zich als volgt Pierre Calle baut (25) Roland Baeyens (106), Frangois Buggenhout (195), Dirk Coppens (213), Eric Rottiers (229). Hugo Wellekens werd achtenveer tigste bij de juniores. Patrick Fransaert eindigde op de tweeendertigste plaats bij de scholieren (1960) terwijl Mare Mabilde slechts hon - derddrleenvijftigste werd bij de scholieren 1961Erwin Van Nieuwenhove deed het verre van slecht bij de ka detten (1962). Hij kwam als zeventiende over de meet. Geert Pas was eenentwintig ste na een goede wedstrijd. Minder goed verging het Freddy De Boeck (89) en Wulfram De Rijbel (222). Bij de kadetten 1963 klasseerde Lieven Roelandt zich veertig ste. terwijl Paul Adriaens zich met een honderl negen tiende plaats moest tevreden achten. J.V.H. vijftiende speeldag van winterkampioenschap interklubs gaf volgende gen afdeling U - Corainxdonck B ■pioen A-Coninxd. A •pioen B - Alosta B a A - Patijntje Na de jongste atletiekkampioenschappen voor dames te St.- Kattelijne Waver is Zele in de aktualiteit gekomen. Daarvoor zorgde op die zonnige namidddag een meisje van vijftien Bernadette Buysse. Voor de atletiekliefhebbers uit ons gewest geen verrassing. Voor de mensen uit het Antwerpse was Noella De Feyter de grote favoriete. Maar zoals vader Kamiel Buysse, oud-wielrenner, het had voorspeld liep zijn dochter als kampioene van België over de streep. Met een ruime voorsprong dan nog- Eens over de streep sloeg zij de handen voor het aangezicht en stamelde «Het is niet waar, het is niet waar». Moeder Rita was over de om hei nig geklauterd en fluis terde haar dochter toe «Het maar het dan toch met ple zier doet. Als haarkapster heeft zij een staand werk zo- De familie Buysse uit Zele- is wél waar, Bernadette». Wenend vielen rij in eikaars armen. ZO DE VADER, ZO DE DOCHTER Nadat het nieuws in Zele als een lopend vuurtje de ronde deed, hadden de buren voor een passend onthaal gezorgd. Voor de deur had men een bord aangebracht met de woorden «Leve onze kam pioen». Voor Kamiel Buysse was dat niet de eerste keer. Destijds, nadat hij een knal- verrichting had geleverd in de ronde van Frankrijk werd hij bij rijn thuiskomt op de zelfde wijze ontvangen. Nu zit hij er wel enigrins fier bij, maar toch denkt hij nog aan de fiets. Hij zou toch graag rijn dochter als wiel- renster aan de start zien. Daarom' ook dat hij haar ge zegd had voor de wedstrijd. «Als ge vandaag niet wint, Bernadette kreeg na haar ze ge verscheidene attenties- Burgemeester Geerinck bel de dadelijk op om haar te feliciteren, ook schepen van sport Van De Kerkhove had niet nagelaten rijn gelukwen sen over te maken. Tussen de vele bloemstukken die nu de woning sieren prijken ook deze van de burgemeester en de schepen van sport. Ook op school waren leerlingen en onderwijzers in de wolken dat ze wat oefening nodig heeft meent vader. Atletiek is dan een ideale oplossing. Toch laat ze rich zomaar niet in de hoek drummen. Op het provinciaal kampioenschap te Ressegem behaalde zij een 8e plaats en te St.-Katelijne Waver werd zij 39e. EN HET DIEET «Och kom» zegt Kamiel wan neer we het over het dieet hebben, «ik heb steeds goed gereden en heb nooit naar de voedig gezien.» Ook met de dochter is het zo- Spek mét eieren en een goed stuk "var kensvlees. Neen met de voe ding wordt het niet zo nauw genomen, later zal daar mis schien meer aandacht aan be steed worden. «Wanneer men nu daar moet mee beginnen wat kan daar van voort ko men» zegt Kamiel. We me nen dat zijn revolutionaire methode weinig navolging zal (VS) met de prestatie van Ber nadette. Meester Gillis moet veel plezier beleefd hebben aan die onderscheiding van zijra leerlinge. Voor AC Zele is deze kam pioenstitel een beloning voor de inzet waarmede daar aan jeugd politiek gedaian wordt. AC Zele, een jonge vereniging nog die men nu niet meer over het hoofd kan zien. De groen-gele klub nu meer dan honderd aangesloten at leten' met in hu-n rangen en kele beloftevolle jongeren zo- wel bij de dames .als de he ren. Bernadette Buysse is het konanginnestuk. Om dat doel te bereiken heeft ze hard ge werkt en vele opofferingen gedaan. Maar om iaan de top te blijven zal nog veel harder moeten gewroet worden. Ber nadette weet het, ze wil het waar maken. ANDRE DE WIT. Bernadette Buysse in gesprek met onze medewerker André De Wit. de afdeling ixdonck - Mistral A al B - Zelzate relde - Alosta - Schorpioen i afdeling A e - Apollo A oed. B - Zelzate B 'elde C - Patijntje - Schorpioen 8-1 9-0 5-4 8-1 4-5 5-4 3-6 8-1 7-2 7-2 3-6 3-6 Derde afdeling B Alosta B 13 5 Verbroed. A - Bevers 7-2 Coninxdonck B 13 2 Mistral - Artevelde A 3-6 Patijntje 13 0 Apollo B - Zelzate A Sopec - Artevelde B 6-3 5-4 Tweede afdeling Zelzate 13 9 Vierde afdeling Mistral B 13 9 De duvels - Heirnos 7-2 Alosta 13 7 Schorpioen - Apollo 6-3 Schorpioen 13 7 Boeing-Boeing - Pinéde n.m. Mistral A 13 7 Zelzate - Verbroed. B 7-2 Gent 13 6 Vrij Verbroedering A Artevelde Coninxdonck 13 13 5 2 KLASSEMENT na vijftien weken Derde afdeling A Schorpioen 13 13 Eerste afdeling Verbroedering B 13 11 Schorpioen A 13- 12 Pinéde 13 6 Alosta A 13 11 Gent 13 5 Mistral 13 10 Patijntje 13 5 Conincxdonck A 13 8 Apollo A 13 5 Schorpioen B 13 5 Artevelde C 13 4 Zelzate B Derde afdeling B Apollo B Zelzate A Verbroedring A Sopec De Bevers Artevelde A Artevelde B Mistral Vierde afdeling Zelzate Pinéde Boeing-Boeing Heirnis Verbroedering B Apollo Schorpioen Verbroedering A De Duvels 13 12 13 14 13 13 13 13 dan kunt ge beginnen koer sen». «Ze zit toch zo schoon op een fiets en ze kan er mee uit de voeten ook». Ber nadette die school loopt in het RITO te Dendermonde legt dagelijks deze afstand af met de fiets, 's Avonds kruipt ze dan weer op het stalen ros om naar de trainingen te bol len. Toch zou Bernadette He- met met atletiek voortdoen. Over het wielrennen spreekt rij zich niet uit. Vader rit haar daarvoor ook te sterk aan te kijken. De wielermi- krobe heeft nog steeds de bo venhand bij Kamiel en bij ons bezoek hebben wij samen met de voorzitter Permentier van de Zeelse atletiekklub getracht vader voor de atle tiek te winnen. We wezen er op dat Berna dette nu in de atlietek in haar kategorie de hoogste trede van de ladder heeft bereikt. In de andere sporten blijft het afwachten. Met der gelijk atletiektalent mag men nu niet meer gaan experi menteren. Naast Bernadette is er ook nog Marleen. Zij loopt bij de juniores waar zij niet het peil bereikt van haar zus, kennen. Voor het ogenblik wordt grote aandacht besteed aan het probleem van de voe ding van de atleet. Nu zou men geneigd rijn hem gelijk te geven want het resultaat is er, maar een vooropgesteld dieet is vooral bedoeld op de toekomst. Atleet rijn en blij ven. TRAININGEN EN VOORBEREIDING De oefeningen worden nauw gezet gevolgd en over trainer Adolf Baert is men vol lof. Iemand die men niet alleen als oefenmeester weet te waarderen maar tevens als mens. hij is een vriend van de atleten, iemand waarvoor men met de glimlach oefe ningen doet. Tweemaal per week wordt getraind. Voor de rest is het thuis dat de vorm wordt aangescherpt. Tijdens de winteravonden wanneer het vróeg donker is rijdt vader met Bernadette mee wanneer zij nog enkele toertjes door de straten van Zele maakt. De weken die het kampioenschap vooraf gingen werd natuurlijk ern stig geoefend. De week er voor ging het zachtjes aan. A.C. Overmere PUPILLEN 12de Bauwens Kathleen 46 deelneemsters. MINIEMEN lste reeks 5de Van Driesche Linda 38 deelneemsters 2de reeks lste Verstraeten In gr id 44 deelneemsters 20ste Tackaert Christine KADETTEN: 2de Bauwens Karine 52 deelneemsters SENIORES 18de Van de Sompel Diane.

De Voorpost | 1977 | | pagina 23