H J K L C GEKNIPT J Tussen haakjes i E D n n ej ft II tm ST.-ALOYSIUS- VERKENNERS BRACHTEN KWIS, KERMIS EN DANS De Voorpost -11-3-77 - 25 HEB STEEDS BIJ DE HAND HEB STEEDS B VAN TELEFOONNUMMERS .EN ADRESSEN tu Btj or ee mm ni s of WO n en 5 Si tv ur ni! ga V sp m tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij Tentoonstellingen - retrospectieven - open bare verkopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46. Gram bergen eeckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste pnjzen der matras sen. Schuimrubber. Latex. Staalveren. Super-Bultex Bergemeersenstraat 18, Aalst omar 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en handelaars Rechtstreeks aan fabrieksprijzen (enig in Bel- 'hondt Simon 053-21.15.64 Wijngaardveld, Aalst Specialist in schuifdaken, voortenten, autogamieringen en zonnetenten. uro-Home 052-21.62.71 esmeed 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitin- erman 052-21.38.16 Michem Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Pobaulaan 16. St - Gillis-Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen O-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- kledij en camping Statiestraat 21. Lebbeke Kroostnjke Gezinszegels om, leen qerust 053-21.60.16 op handtekening Hypotheken, vorzekerde gehamhou- ding Inlichtingen bij Van den Berqhe. Droeskouterstr 12 Haalt ert. Stationsplein, 6, Aalst Specialist: koude schotels, broodjes. 053-70.13.39 vleeswaren, eubelen De Wolf 053-21.63.91 De grootste meubelzaak der streek Molendries 3. AALST vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardisette. tergal enz Zonneblinden, Luxaflex. Louver- drape, vouwdeuren, modern fold, meten. afwerkerT en plaatsen Guido Michem. Potiaulaan 11, Dendermonde ubliciteit 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een een voudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specia listen. Iuando 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken quis, quid, quo, quando. quomodo enz wie, wat. waar. wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper. IV 053-21.76.08 Molenstraat, 70, Aalst SERAV heeft jaar in jaar uit, en voor om het even welke gelegenheid, het gedroomde geschenkl Van huwelijkslijsten tot prachtig-modeme zitmeubelen; van typische kleinere design-geschenken tot en met klasrijke tapijten Couponnenhuis 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556 Aalst I rmar 053-21.68.98 Moorselbaan, 73. Aalst. Het huis waar u alles vindt. Voedingswaren aan discountprijzen Kom eens lanqs. Dank U erzekeringen 053-21.71.45 Van Den Hauwe Gaston Zoon. Financieringen. Gentsestraat nr 97, 9300 Aalst ooninrichting Pieter Coecke 053-70.09.12 Hedendaagse woonkultuur Internationale vormgeving. In richten van winkel - bureel - café - restaurant - keuken - living enz. Volledig werkteam - Binnenhulsarchitekt ter beschikking Molenstraat 42-44. Aalst n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meproblemen Bel even naar Groep De Cuyper J vonne en Jozef 053-70.33.95 njden met een bromfiets van Hofman Gentsestraat 4-6 Aalst Alle herstellingen, i iaar waarborg gratis onder houd Pri|zen vanaf 4.900 F tot 150 000 F Alle modellen jit voorraad leverbaar Jeugdbewegingen voelen van tijd tot tijd de nood aan eens buiten te treden, ook al om financiële redenen. Zo deden de verkenners van Sint-Aloysius zich opmerken op zaterdag 5 maart. In de zaal Madeion deden ze verscheidene skouts- ploegen kwissen tegen mekaar. Er was ook een mini- Vlaamse kermis en 's avonds werd de vertrouwde thé-dan- santformule toegepast. CENTRAAL MASSIEF Deze zomer willen de ver kenners van VVKS Sint- Aloysius op kamp naar het Centraal Massief (Frank rijk). Om voor geen al te grote financiële verrassin gen te zorgen vatten ze het plan op deze gevulde dag in te richten. Een gloed nieuw idee dat ze echter ontleenden aan de jongver kenners van dezelfde groep. In november van vorig jaar richtten die immers even eens een soort Vlaamse Kermis in. Hier ging het wel minder om geld, die jon gens wilden hun werking gewoon bekend maken in Mijlbeek. Net wat u zegt: gewoon buiten, buitenge woon. KWIS Niet zo bijster veel volk - een vijftienkoppig publiek noemen we geen massa - kwam hierop af. Dit heeft niet zozeer te maken met kwaliteit of zo, wel met een zeer gebrekkige publiciteit. Amper werden uitnodigin gen aan andere Aalsterse skoutsgroepen gestuurd zo dat enkel een selekt skouts- publiek op kwam dagen. En dan konden de gidsen van Sint-Goedele nog niet ko men (die hadden groeps- feest de volgende zondag). En de Jins en VVKS St.- Chrlstoffel hadden een voetbalmatch...Alle hoop was dus op de ballonnetjes in 't begin om de ambiance er in te krijgen, wat ten dele lukte! Een eenvoudige kwisformu- le met praktische en teore- tische proeven bracht al vlug spanning in de kwart volle ruimte. Kwismaster André Cammu (verkenner leider) deed flink zijn best om de strijdlust tussen St.- Joris, St.-Christoffel, St.- Jan-Berchmans (AKABE), Jins, St.-Aloysius en de VVKS-distriktsploeg te be vorderen. Vooral de prak tische proeven mikten op de zo onontbeerlijke lach: spreekbeurt over Baden Po well in 't jaar 2000, de par- keermeters van Aalst, zin gen van het jaarlied. Een puntenreserve van 200 pun ten moest tot het laatste de wedijver erin houden. VLAAMSE KERMIS Een mini-Vlaamse kermis met ball en kraam (zoveel keer werpen voor 10 fr.), be legde broodjes, ballons... Niet voor mensen met een lege portemonnee... Deelnemers aan de int er-scouts kwis. JM De jury beraadslaagt. (JM) Ypsilon, Meuleschettestraat 32, Aalst openingsuren: zaterdag, zondag en woensdag vanaf 19u Zat. 12: karnaval-halfvasten-TD Zat. 19: fietstocht om I4u zon.20: 20u: film «Waar is toch de zevende kompagnie?» Zat. 2: optreden Wim De Craene en groep. (50 fr. voorverkoop) Jefl-kinderfilmklub Aalst Zat 12: I4u30: «zes beren voor klowncibulka» in de zaal Feestpa leis, Vlaanderenstraat te Aalst. Inkom: 40 fr. en in groepsverband 30 fr. (inlichtingen: Mw. Smeyers, Beukenlaan 3, Erembodegem Rlakson, Wellekensstraat 45, Aalst Zaterdag 12: 14u: vertrek naar jeugdfilm van Jefi-Aalst (zie hoger) Zaterdag 19: 14u: werken rond thema «wonen» Jebron, Begijnhof 1, Aalst Zat 12: lOu: werkgroep info-18.30u: bezinningsavond (tot 20u) Woe 16: 20u: open kernvergadering met informatieavond voor katecheselerarcn vrij onderwijs. Woe 23: I9u30: gebedsgroepG.C.L. (gebedsgroepenChristelijk leven) Lanseloct in St.-Jozefschool, St.-Jozefstraat 8, Aalst Woensdag 16: een bonte kindertrein met muziek, dansen toneel: De Sprekende haas: 14u(20fr.-) Marcellinoklub, Capucijnenlaan 95, Aalst Zon 13: de reuzeboemel (La grande vadrouille) Bourvil en De Funes om 14u, Tanu, Houtmarkt 1, Aalst Zaterdag 12: I9u: Belgische rockformatie «bread and butter». 50 fr. Zaterdag 19:20u: Spaanse avond (met inktvis, sardientjes, en kip op Spaanse wijze bereid). 20fr. inkom. Kreja, Driesleutolstraat 51, Aalst Vrij 11: belotting vanaf 20u stipt. Naturaprijzen. Alle kaartlief- hebbers van 't H. Hart zijn verwacht. Zat. 19: folkoptreden van De Snaar en Kasper De Vos. Dido, Oude Heirbaan, Erpe Zat. 19: 20u: TD van de turnklub CVS-'t Fabrieksken, Wellekensstraat 45, Aalst Zat 12: utopieken: oxfam-wereldwinkel met keuken Vrij 18: (onder voorbehoud) Mark Galle in Utopieken Vrij 18: Pan-filmklub in Zwarte Zaal: The Rocky Horror Picture Show om 20u30 (USA 1975 met pop en griezeltoestanden) SINT-ALOYSIUS Deze groep zag het levens licht in 1953 en wordt dus 25 volgend jaar. Wat vordert de tijd toch snel....Sinds mensenheugenis leven ze in Mijlbeek, in de Schendel- beekhofstraat. De 80 leden kunnen daar beschikken over een redelijk groot ter rein dat ze pachten van de dekenij. Aangaande dit ter rein hebben ze wel wat pro blemen. Dringend zou die moeten gedraineerd wor den: hij ligt al lange tijd verzopen onder de modder. Een aanvraag werd ge richt naar de stad, zei men ons. Nu kan echter geen vrachtwagen meer op het terrein omdat de enige daar voor in aanmerking komen de ingang bebouwd werd... Wie helpt deze lastige moeilijkheid tot een oplos sing brengen? De Vergaderingen gaan door op zondagnamiddag: 14 uur voor verkenners, en jongverkenners: 14.30 uur voor welpen. We waren nieuwsgierig en wilden eens enige aktivitei- ten horen van de inrichten de verken nersg roep. Men somde op: winterkamp in de Hoge Venen (op 20 km van waar St.-Goedele zat...) met veel tochten, ludieke wereldrekords vestigen, stadsspel Mission Impos sible, en typische open- luchtaktiviteiten en sport. Ook werden samen met St.- Goedele gemengde aktivi- teiten opgezet: een fietsral ly bv. en volksdansen. Vol gend jaar wil men deze akti- viteiten doen toenemen om geleidelijk tot een echte ge mengde werking te komen. Tot daar wat wij onthouden hebben uit het informele TANU GEEFT ROCKBOTERHAM EN SPAANSE INKTVIS Op zaterdagavond 12 maart treedt de Belgische rock formatie Bread en Butter op in Tanu om 19 uur. Tanu meent dat wie hardstikke van Rock houdt deze avond geenszins mag missen. Als deelname in de onkosten vraagt men 50 fr. Kaarten zijn te bekomen in die klub en bij de klubleden. net zoals ze in Tanu vorig jaar enkele avonden georganiseerd hebben van Europese landen, wordt nu op 19 maart te 20 uur een eerste grote Spaanse avond ingericht. Dit in samenwerking met de Spaan se delegatie te Aalst. Zoals vorige gelegenheden zal men ook wat kunnen achter de kiezen steken. Deze keer is er inktvis, sardientjes en kip op Spaanse wijze bereid. Hier verlenen hun bereidwillige medewerking: M. en Mad. Santiago. Ingangskaarten ten voordele van de «Spaanse kame raden» zullen aan 20 fr. verkocht worden. TWEE HONDERDDAGENVRIJDAGEN Vandaag vieren de oudste leerlingen van de Dames van Maria, het Sint-Maartensinstituut, het St.-Jo zefsinstituut en -kollege hun «honderd dagen», zijn de het'feit dat ze hopen af te zwaaien binnen 100 dagen. Het hangt af van school tot school wat mag gebeuren aan ludieke aktie binnen de klasuren; feit is dat ze 's avonds bijeenkomen in de MadeionDeze dag is wel bij uitstek geschikt om klasbanden nog eens extra aan te schroeven, wat echter ook weer niet altijd gebeurt. Dat ook ergerlijk laatavondgeweld van vorig jaar mag uitblijven... Volgende vrijdag zijn het dan de Staatsscholen van Aalst die dezelfde blijde gebeurtenis gaan vieren. Voor beide reeksenveel Uilenspiegelkreativiteit. TANU GOOIDE HAAR FILMPROGRAMMA ONDERSTEBOVEN Het definitieve filmoverzicht ziet er als volgt uit 25/3: hoe zotter hoe liever (E. Kiel met De Wood peckers en Gaston Berchmans) 29/4: help, de dokter verzuipt (N. Vanderheyde met Martine Bijl en Jules Croiset). 27/5: Ryan's daughter (David Lean en als akteurs Sarah Miles en Robert Mitchum) 26/8: Bloedbad op St.Valentijnsdag (regisseur is Roger Corman en akteurs Ralph Meeker en George Segal) 23/9: Jerry op de maan (Gordon Douglas met Jerry Lewis en Conny Stevens 28/10: Wij zijn van de klas (Mino Guerrini met Jacques Dufilbo en Aldo Maccione) 25/1Young Frankenstein (Mel Brooks en Gene Wilder en Marty Feldman) 23/12: French Connection (John Frankenheimer met Gene Hackman en Fernando Rey in de hoofdrollen) De eerste naam is telkens de regisseur: de overige twee duiden hoofdrolspelers aan NIEUWE JEUGDRAAD Sinds kort bestaat de ouwe CARJ niet meer en is een nieuwe adviesraad in de maak. Hij zou zoveel moge lijk konform zijn aan het van overheidswege gepro pageerde model van statuten van de gemeentelijke raad voor kuituur en kulturele vrijetijdsbesteding (bij het dekreet van 12 december 1974 tot regeling van de erkenning van de gemeentelijke raden voor kuituur en kulturele vrijetijdsbesteding). Guido Moens, die voorlopig de funktie van jeugdsekretariaat waar neemt, heeft, naar wij vernamen, van het schepen kollege de opdracht gekregen deze jeugdraad op te richten. Oprichten is veel gezegd natuurlijk, want het bestuur van die jeugdraad moet uiteraard verkozen worden uit de algemene vergadering, die bestaat uit alle 80è100 jeugdverenigingen van groot-Aalst, zoals de inventaris uitmaakt. Men verwacht dat die begin april zou samengeroepen worden. Ondertussen wordt gewerkt aan een verdeelsleutel voor de samen stelling van dat bestuur, en moeilijke kwestie die één van de zwakke punten was van de vroegere CARJ. LIBERAAL JEUGDWERK LEDE Op vrijdag 18 maart te 20 uur gaat er een informatie avond door in zaal «Lelie», Kasteeldreef 26 te Lede voor de oprichting van een afdeling van de Liberale Jeugd in het algemeen. Alle geïnteresseerden erop af. De impuls voor deze oprichting gaat uit van het Liberaal jeugdwerk Arrondissement Aalst. Zoals men weet bestaan nu reeds afdelingen van liberaal jeugd werk in Groot-Zottegem, Erembodegém, Erpe, Moor- sel-Meldert, Aalst, Herdersem, Denderhoutem. In Ninove is een eerder zwakke kern aanwezig en ook in het Geraardsbergse worden kontakten gelegd. EEN DORP OM INTEWONEN Volgende zaterdag 19 maart gaan volgende aktivitei- ten door in het kader van de internationale «een dorp om in te wonen». Om 9 uur vertrekt 's morgens vanuit het St.-Jozefkol lege, Hoogstraat een groep valieden en gehandikap- ten. Langs snijdersbank, stationsaktie e.d.m. willen ze de aandacht vestigen op het feit dat gehandikap- ten en validen wel degelijk kunnen en moeten samen leven, dit in tegenstelling tot de huidige situatie, (openbare gebouwen, mentaliteit, loonverschil- len...). ledereen die wil mag mee opstappen! De tocht duurt tot ongeveer 12 uur. 's Avonds om 19.30 uur krijgt iedereen de kans het infospel «een dorp om in te wonen» te spelen en zo meer bewust te worden. Dit kan in het St.-Maarten- instituut, Esplanade 6, Aalst. Initiatiefnemers zijn de oudste leden van de KSA-groep aldaar. Vooral men sen van jeugdklubs, jeugdbewegingen en andere jonge mensen worden verwacht. Op 20 maart dan tenslotte gaat de slotdag door in Bornem. Over deze dag die een echte apotheose moet zijn gaven we eerder reeds informatie. Wil je mee met de bus vanuit Aalst, neem dan dringend kontakt op met Albert Van Vaerenberg, Langeweg 8, 9540 Burst. P.D. gesprek aan een gezellig tafeltje. Nog even aanstip pen dat het tekort aan be langstelling voor de kwis ruimschoots werd maakt doönctesmassa men sen die "s avonds naar de thé-dansant 'kwamen.

De Voorpost | 1977 | | pagina 25