DE GEVELDE BOMEN VAN M00RSEL 't LANDHUIS TWEEDE KOMMANDANT VAN DE RIJKSWACHT VERHUIST AZOEI SCHOEIN... Bel 052-21.76.30 De Voorpost - 11-3-77 - '3 n een van Edy s bedoe i affic i caf Madel V bewei ïtablii it wer ef voo e er g jen. aan o dy, n iraaAKui* Voor Luitenant J. Van Peer is de tijd van gaan gekomen. Hij verhuist naar de Rijkswachtkazerne van St.-Niklaas. Aalst verliest in hem een joviaal, jong, dynamisch en bekw aam officier. Luitenant F. Millecam volgt hem op. Hopelijk mogen we van hem hetzelfde schrijven. Donderdag 3 februari had in de Rijkswachtkazerne in de Dender- straat een afscheidsreceptie plaats, waar heel wat vooraanstaande ge nodigden aanwezig waren, hoe wel de receptie in een zekere zin in meer «intieme» sfeer doorging. Waren aanwezig: uiteraard enige zeer vooraanstaande rijkswachtof ficieren, hoofdpolitiekommissaris Geeroms, de burgemeester van Denderleeuw en de schepenen Caudron en Monsieur. Kapitein Michiels, Kommandant van het distrikt Aalst, onderlijnde in zijn toespraak op een bijzonder hartelijke en humoristische manier de verdienste van zijn «tweede in bevel». Luitenant Van Peer. Hij vond het jammer dat zulke kracht, i ongeëvenaard in het opsporen van den «afgebroken», maar ander zijds kwam zijn nieuwe aanstel ling wel goed uit wat zijn familiale situatie betreft (zijn echtgenote is direktiesekretaresse in het Ant werpse). Over Kommandant Michiels had hij niets dan lof over. Eerlijk ge meend. «Onze gedragspatronen liggen dicht bij elkaar». Ze kon den uiterst goed met elkaar op schieten. Luitenant Van Peer deed veel studiewerk, statistisch werk, wat vooral de efficiëntie van het Aalsterse distrikt ten goede moest komen, een distrikt dat dan ook uiterst efficiënt werkt (meer dan ,50 van de vluchtmisdrijven worden opgelost!). Na Gent is Aalst immers het zwaarste distrikt in Oost-Vlaanderen wat ongeluk vluchtmisdrijven, uit Aalst weg- ken en kriminaliteit betreft, ging. Hij bood hem een herinne- De jonge luitenant volgde twee ringsplaket aan, en betrok, oofc ..jaar Rijkswachtschool, in de pe- mevrouw.Van Peer in zijn hulde: riode dat die nog bestond. Jaren terug begon men immers 'n eks- periment. In plaats van de rijks wachters in de militaire school op te leiden, werden ze naar een spe ciale (nieuwe) rijkswachtschool gestuurd. 2 jaar duurde dit eks- periment. Maar het bleek veel te duur. Men stopte ermee. Lt. Van zij kreeg bloemen aangeboden. Kommandant Michiels verwel komde dan ook op een sympa thieke manier de nieuwe officier. Luitenant Millecam die eveneens met zijn echtegenote aanwezig was. Tot slot zei de afscheidnemer, Lt. Van Peer, dat hij hier heel wat ervaring had opgedaan. Hij dankte Kommandant Michiels voor de wijze waarop die met zijn man schappen omgaat, en herinnerde er in die zin aan, dat het distrikt Luitenant Van Peer (rechts) in gezelschap van kapitein Michiels (midden) en luitenant Millecan. Peer maakte juist die twee jaren mee (met universitaire kandidatu ren). Later ging hij terug naar de militaire school, waarna hij twee jaar (criminologie volgde in Gent. Daama terug vijftien maanden ap- plicatieschool te Brussel, waar men specifieke (hogere) rijks- wachtfunkties instudeerde. In Antwerpen kwam hij in de mo biele groep terecht (waar hij sport- officier was) en zo kwam hij dan later in Aalst, waar hij, naar zijn zeggen, zeer graag gewerkt heeft. Hij prees ook onze stadspolitie, met wie de samenwerking echt opperbest was. Tot slot kunnen we over Luitenant Van Peer slechts zeggen: we ken den hem pas, en hij vertrok reeds uit Aalst, wat we zeer spijtig von den. Ons inziens heeft het distrikt Aalst er een zeer joviaal en be kwaam element aan verloren. Aan zijn opvolger nu om hem te evena ren. W.L. vinciaal Bestuur in 76 on middellijk bevel tot velling gaf wegens direkt gevaar, en enkele haagconifeertjes waarvoor reeds nu heraan- planting werd gedaan. e. op het terrein van de heer De Meyst, (loten 7 tot 11 zonder 10) nu nog twee ou de vervallen serretjes, een paar uitgedroogde fruit- boompjes en nog een ander onbelangrijk boompje zon der enige waarde staan. f. op het terrein De Meyst werd vastgesteld dat zijn geveld een Cedrus Altantica Clauca, een paar hulstjes, enige oude fruitbomen, een gevaarlijk vermolmde popu lier en een boompje waar van vermoed wordt dat het een Ginkgo Biloba zou kun nen geweest zijn. Ceder en Ginkgo stonden veel te dicht bij elkaar zoals nog blijkt uit de twee afge zaagde nog in de grond ste kende resten. De ceder had nog wat uitzicht vanuit het eigendom van de aanpalen de eigenaar in de Nieuw- straat; de andere kant was echter volledig kaal. De Gingko heeft zich nooit kunnen ontwikkelen en was alleszins zeer dun. Takken, wortelingen en allerlei sprokkelhout liggen nog steeds op het eigendom. Schepen De Maght trekt dan volgende besluiten: 1Het bedoeld terrein in onzichtbaar vanuit de Nieuwstraat. 2. De eigenaar van de Nieuwstraat heeft zich geërgerd in het verdwijnen van de ceder die zijn hofje op een goedkope manier af sloot. 3.De aanpalende eigenaars hebben tegen de heer De Meyst die alle kopen ineens kocht een wraakaktie willen voeren. 4. Raldes heeft zich op de affaire geworpen zonder zich ter plaatse goed van de toestand te vergewissen. 5. de bomen waarvoor er misschien enige normale betwisting zou kunnen ge weest zijn werden geveld met de nodige toelating van het Gemeentebestuur van Moorsel. 6. Raldes heeft verkeerde voorlichting gegeven betref fende de «mooie» bomen die in feite er zeer «armtie rig» uitzagen. Raldes schijnt daarenboven wat betreft de kappingen slecht na 1 jan. '77 te heb ben geprotesteerd. 7. Raldes wordt door het Stadsbestuur vanaf het eerste ogenblik als «vol waardige aktiegroep» be schouwd maar zou van het in hen gestelde vertrouwen geen misbruik mogen ma ken en zeker alle kwaadwil ligheid weglaten. 8. Als Schepen voor Leef milieu verklaart Mw De Maght een «echt beleid» te willen voeren dat niet kan worden weggedrumd door ongegronde verdachtma kingen. zoyn ze thoois, in den toyd, as ek iensj eh nief kostim gekreigen hooi. En tèn most ek, gelèk as dad aal zè leven de gewoeintje geweist hooi, meh ne kier gon lote zing, on Petjen en on Métjen, en oeik on Nonkel Den Dienen of on Tantjen Degein. Door woren der tèn attoyd boy, woor da 'k ni ghiel hosteg 'n was vér boy te goon, omda 'k toch wist dat er dor niet te ratten 'n viel. Bad'ander was da wel 'tgeval. Endaginkazoei: «DagPetjen(Of Métjen, of voldj mor in, wa dagge 't lifst hedj)!» «Dag jongsken, wa goe nies hé?» Awei, Petjen, 'k most meh ne kier komme lote zing...(en tén veil stiller en alvelings beschomd) méh mèh nief kostim, zé!» «aa'nja, naa dagge 't zegt...oeioeioei, zoei schoein dagge zèt...Kierd a ne kier om...trék ne kier a vest 'n betje rechter Ja zé...allei, kom ne kier hier...» Do.tèn begost het hein, da woveir dagge oygentlèk gekomme wordj^Ge stónd gè dor, meh a kérte broek oon tot f hal ven van a knienen, 'df:melli1t%olfbroek oon, as 't ienegte joren loter was, of zelfs meh a ieste broek oon as ge tèn groeit genoeg wordj...engemostalotëkeiren. Enstillekesoon 'nbetjendichter schooi ven, mor zoeidoneg da 't ni te noyg op 'n viel... En stille- kes, of toch zu stillekes da ze zeer peisden dagge da ni gewoor 'n wird, liet Petjen of Métjen of Nonkel of Tantjen tèn iet in anne zak royzen...En goy most tèn van krommenhoos geborenen voesj den tèppen ooithangen, tot as ze zeer zoyn: Allei, ge zè schoein zee...mor ejje al ne kier anne zak getast hé En meh 'n schoynhoylege gip moste tèn zeggen: «Nie 'k zee, worom hè en swansjteg agga ne kier tassen...en tèn vonte dor iveranst eh kortjen of 'n half frangsken, of as 't ne kier gralèk goe gink, nen bést. Mor door 'n mogte sebiet ni nor zing hein, ge most iest in den donkeren van anna zak ne kier vroyven en as 't er 'n holleken in was...tèn was 't baat Was 't er gien holleken in, tèn begost a hèrteken al te poepelen, want anne zondag ver goed. Dormei wedje met 'nienen dat da nief kostim mor allien op ne zondag ver den ieste kier mocht ongedoon werren. Tèn wird a vroeger zondoas kostim goe genoeg ver voesj af te droagen in de weik en moste goed opletten dat er on da nief nimmendalen veiren 'n viel, gien plèkken op en sertoe, gien knienen deir a broek vallen. Want door hooi 'k ikke de spesjaletoyt van Pértekelier in den toyd as de lange sajette kaasen nog moede woren. 'k En hooi ze nog gin twie menieten oon of 't was van dadde. 'k Most in 't stroot nor de winkel iveranst iet gon holen, en - loeipe vanoygen. Lappe, 'k loo dor en mènne kning stak er lozzendeir.En moeder mocht direkt beginnen meh die nieve kaasen te stoppen. Mor dat es allemooi lank vervloegen toyd teigewoerdeg. Welke kleine pallesoot draogt er naa nog lange sajette kaasen en wie goot er hem nog lote zing as 'n nieve bloezjiens gekreigen heid... Dor zèn azoei nog van die dinges die ge naa nimmer 'n hoeirt of 'n ziet. Gelèk as da geval as ge on imand ver ne kadoa iet goaft da kost steiken of snoyn, 'n broche of 'n spelle of eh mèsken of azoei iet in diene zjaanr. Tèn moste den dienen die da gekreigen hooi, zu rap meigelèk iet verom geiven: 't klansjte geldstiksken dat 'n ba hem hooi...want anders was de vrindjschap afgesneen 'k Hem azoei van zé leven ne kier van ne kledden ooit mèn klas eh versleite pannemes g'had en pér malheir 'n hooi 'k ni anders as ne schoeinen, blinkenden ghiele frang,.in menne zak. En 'k was verplicht van hem dènne frang te geivep, want all ba aal haafd ne mensj tèn toch ne 'n betjen on ne kamcfpod, newoor. 'k Hem da wel ne ghielen toyd gralèk veil gevonnen ver da stik van eh pennemes da 'k tèn nog sebiet meige wegrogien hem, want door was vér den doeivel gien snei op tckroygen. Azoei zollek nog ne ghielen toyd kenne voesjgoon, mor ze zollen op den dier weiral ne kier kenne gon zeggen da 'k ni anders 'n weit te vertellen as oever den toyd van lank gepassierd, den toyd van de paksken zier meh azoei 'n biikke leiperken in woor dagge zu goed a tong kost on snoyn. Ver ienen die mier ploot hooi. woren der oeik nog ploosteren pispotjes meh da zelste zier in. mor da kosten tèn godomme al eh kprtsjen en wie hooi da dor vér oeiver hè Of azoei rebbeken kost afscheren en in de klas probeiren binnen te slibberen zonder da de miester da zag. Want anders wordje anne kasenband kwoyt. Of azoei van die groeite tsjoenpneizen meh roei zjeloy in. .As ek er op peis kroyg ek verom 't water in menne mond. Lodj ons 't noste weik oever iet anders klappen, dolf Te huur in centrum Aalst: naast postkantoor, hoven boe tiek Gi Club, vier verdiepingen met elk 130 m2 ruimte, zeer geschikt voor burelen, of ap partementen van te maken. Af zonderlijke ingang en grote parkeerruimte. Verder inlich tingen tel. 052 21.41.01 'TE HUUR: (appartement, O.L.Vrouw v. 4 Fatémastraat, 36, Gijzegem M (onmiddellijk .vrij, bev. li ving, bureel, keuken, badk., 2 slaapk. terras, c.v., 'zicht wenden, zelfde adres LENTE IN AANTOCHT... |N 'T LANDHUIS waar de krokusjes reeds in volle bloei staan. Landelijke omgeving. Siertuin, visvijver, bos, rijpaarden. Speciaal voor communie of huwelijksfeesten, indien ge wenst: Mogelijkheid voor het nemen van foto's met oude koetsen en paardengespan. Wenst U aan huis afgehaald te worden met de koets. Maaistraat 1, Dendermonde EEN RESTAURANT ZOALS ER MAAR EEN IS ipierke In verband met de bewering van de Werkgroep Leefmilieu-Aalst onlangs in de pers verschenen waarbij aangeklaagd werd dat te Moorsel merkwaardige bomen zonder vergunning zouden zijn gerooid ontvingen we van Mw De Maght, Schepen Leefmilieu, bijgaande weerleggingen, vaststellingen en besluiten. Dat Raldes op een brief 76 geen antwoord kreeg is Dat notaris Ballaux aan gericht naar het Gemeente- niet de fout van het huidige de aanpalende eigenaars bestuur van Moorsel op 7.7. bestuur. een brief heeft gericht over Resten na de kappingen in de percelen evenwijdig met de Nieuwstraat te Moorsel. (JM) de «verschillende loten grond» is een gewone ad ministratieve formaliteit die nergens enige verplichting tot kopen of verkopen in houdt. Dat deze loten voor een groot deel eigendom zijn geworden van de heren Leon Vermoesen en Willy De Meyst is gebeurd via een wettelijke verkoop. Dat de aanpalende eige naars ontgoocheld waren dat ze in '76 geen eigenaar zijn geworden van het ver wachte stukje grond is te begrijpen. Dat de heer De Meyst op de hearing van 14.2 aanwe zig was, was inderdaad zijn goed recht. Dat «De bomen met haast werden geveld en ver wijderd om zo de laatste sporen van deze gezonde bomen te doen verdwijnen» is onjuist. Kijk maar naar bijgaande foto. Een afgevaardigde van het Stadsbestuur, Dienst Leef milieu, stelde ter plaatse immers vast dat a. de rode beuk er nog steeds staat b. dat om het eigendom van de heer Vermoesen (loten 1 6) nog staan buiten de rode beuk een notelaar, een zilverberk, 3 fruitboompjes een conifeertje, een plaasteren tuinbeeld (jon geling). c. dat geen beton, wel grint, werd aangebracht door de heer Vermoesen. d. op het eigendom Ver moesen werden geveld een zilverberk en een acacia met toelating van het gemeente bestuur van Moorsel en ver der een zeer oude, zieke Christusdoorn waarvoor de afgevaardigde van het Pro- eri Aalst de faam geniet één der aller- beste korpsen van het Vlaamse land te zijn. Daama volgde een gezellige receptie. De Voorpost ging achteraf luite nant Van Peer zelf nogmaals op zoeken. Het trof ons dat zo een joviaal, kundig en sportief officier uit Aalst wegging. 26 maanden Dwas hij hier geweest. Maar hij woont in Kemzeke. En in Sint- Niklaas, dat heel wat dichter ligt. was een plaats als officier vrijge- ME* komen Dus ging hij terug naar zijn «geboortestreek» want van :£Tgeboorte is hij een «sinjoor». ILuitenant Van Peer volgde eerst .fjlde Kadetschool (hoger middelbaar nderwijs), en kwam dan via een 'examen voorde militaire school in de Rijkswachtschool terecht l( weinig plaatsen, dus «vechten» onl nd oor een plaats). .t Van Peer vond de loopbaan jan «rijkswachter» avontuurlijker dan een militaire loopbaan: er was direkt kontakt met de mensen, het Dut van het werk kon direkter wor- den ingezien, en hij werkte ook m' raag met zijn mensen, die ook ^makkelijker te «motiveren» wa- en dan de andere «beroepsmilitai- adH lap ÏAls «sinjoor» kon hij echter zeer 3n' goed opschieten met de Aalste- naars Hij had hier goede en Tiendschappelijke betrekkingen. fsPr lij werd hier ook goed aanvaard, lij vond het enerzijds wel spijtig v lat die goede betrekkingen wer- nteri zo tsel A itrice <e - Markt

De Voorpost | 1977 | | pagina 3