1 a a i a 111111 mm RUIME BELANGSTELLING VOOR STAKINGSAKTIES LIONS-TOP BEZOEKT AALST ADVIESKOMMISSIES SAMENGESTELD TER I HELDER ZIEN MET JIM MURRAY GEEN SOCIALE AFBRAAK 6 -11-3-77 - De Voorpost V£ iHiRlts CALLLliUT Sinds enkele maanden leeft ons land in een krisis-toestand en worden onze werknemers voortdurend getroffen door sociale onzekerheid. Reden te over voor het A.B.V.V. - A.C.V. - A.C.O.D. en C.C.O.D. een meeting te be leggen in de zaal Madeion (woensdag-avond) en vrijdag tot de staking en betoging over te gaan in de stad. Hettema is betekenisvol: na de loonmatiging die de werkne mers vorig jaar gedurende ne gen maand werd opgelegd, worden zij vandaag trapsgewijs bedreigd door sociale afbraak, aantasting van sociale verwor venheden, bijkomende lasten, indexmanipulaties, enz., ter wijl andere sociale groepen steeds gespaard of ongemoeid gelaten worden, ondanks de veel grotere draagkracht van hun vermogen. Het Egmont-plan en het kon- klaaf gaf de werknemers geen voldoening. Op 4 maart heeft men hieraan een einde willen stellen en in de privé-nijverheid nam de staking aan met de morgenploeg en duurde 24 uur. Temas die gloedvol in de verf werden gezet door de woord voerders van het A.C.V. Piet Van Tittelboom en namens het A.B.V.V. door Herman van Herzele. Aan een zeergrote be-, langstelling ontbrak het. al evenmin, nocb de woensdag avond van.de meeting'noch de vrijdagyoormiddag tijdens de betoging, waaraan zowat 3.000 mensen deel namen (volgens de B.O.B. tussen de 11 en 1200). Een betoging die waardig en rustig verliep en in zowat 25 be langrijke bedrijven werd er ge staakt. Waar men het niet of onvolledig deed, zoals we in de Nieuw- straat konden vaststellen, liet men enkele minuten vóór de betoging wijselijk de rolluiken neer. Zo onder meer Inno en ook de deuren van de banken gingen dicht. In het postkantoor werden iets voor 10 uur de lo ketten gesloten. Na de beto ging waren ze weer open. Opvallend detail, vrijdagvoor middag was er praktisch geen stadspolitie op te merken en rijkswachters regelden er het Na de beloging spraken Piet Van Tittelboom, gewestelijk sekretaris van het ACV en Herman Van Herzele, gewestelijk voorzitter ABVV, de manifestanten toe. (SJ) Feilloos liaalt Jim Murray de onbekende persoon uit het publiek. (JM) verkeer. De B.O.B. daarente gen was zeer talrijk aanwezig en maakte ijverig verslag van de gebeurtenissen. Valt nog op te merken dat een 20 tal A.C.V. militanten post hadden gevat vrijdagavond aan de ingang van bloemenvei ling Flora, ter gelegenheid van het bezoek van staatssekreta- ris Eyskens en van de gele genheid gebruik maakten om bij monde van vaksbondsse- kretaris Piet Van Tittelboom aandacht te vragen voor de staking en lokale bekommer nissen. Ook de werknemers van de firma Tas te Kerksken maakten van de gelegenheid gebruik om aan de staatssekre- taris een petitie te overhandi gen en aandacht te vragen voor hun firma. "OER WERKTIJD EWERXSTELUNG Uum P: - gil! i.r.oR Betoging in de Nienwstraat, met slogans voor zich zelf sprekeftd}[j$J&),1 enbx'eNd Beter laat dan nooit kwam deze hoog in 't ekonomische leven ge plaatste heer Joao Fernando SOBRAL, met een halfuur vertra ging op het programma, op het stadhuis aan. Een afvaardiging van het nationaal Lions-bestuur ontving de voorzitter daar samen met burgemeester D'haeseleer en een bijna voltallige schepencol lege. De burgemeester verwelkomde de «chairman» in vloeiend Engels en betuigde nogmaals zijn dank voor de steun die Lions te Aalst geeft aan de minder-validen. De heer Sobral drukte in zijn korte toe spraak erop dat in deze tijd van hoge technologie (hij is Braziliaan en kwam met een Concorde naar Parijs) en welvaart er geen beper kingen mogen zijn in het carita tieve werk van de Lions. Het is de taak van Lions steun te verlenen aan hen die dit nodig hebben en hij verheugde zich om het feit dat in dit koude land ook mensen met een warm hart be staan. Daarna overhandigde het Lions- bestuur een kader met de Lions- vlag aan de burgemeester als her innering aan deze ontmoeting. Na de ontvangst op 't stadhuis ging het bezoek verder naar ae minder-validen instelling levens vreugde waar na een korte ont vangst door de beheerraad en het bestuur de heer Sobral tesamen met zijn -«ehtgenote de gedenk plaat onthuldigde op de nieuw bouw van Levensvreugde. Dit nieuw gebouw dat volledig vol doet aan de noden van de minder- validen zal afgewerkt worden als een vaste verblijfplaats voor sommige gehandikapten. Deze in richting krijgt de naam «Charles Callcbaut» naar de overleden voorzitter van Lions-Aalst die heei wat presteerde met zijn vereniging De heer Joao Fernando Sobral werd op het stadhuis ontvangen. Burgemeester D'haeseleer ontving geschenk van het nationaal Lions bestuur. (JM De heer Sobral onthulde de gedenkplaat Tal van geruchten dat het niet zou vlotten met de samenstelling van de kommissies bereikten ons langs allerlei bronnen. Een reden voor ons om deze geruchten eens ernstig aan een onderzoek te onderwer pen... Zoals men weet, worden op 1 april a.s. de nieuwe kommissies geïnstalleerd. Op diezelfde dag gaat ook het O.C.M.W. (Openbaar centrum voor Maatschappelijk Welzijn) ter vervanging van de C.O.O., van start. Dit O.C.M.W. werd reeds enige weken geleden samengesteld. De samenstelling van de andere kommissies schijnt echter niet zo vlot te verlopen. Wc moeten wel onderscheid ma ken tussen twee soorten kommis sies: de eerste soort kommissies wordt telkens en alleen samenge steld uit gemeenteraadsleden, de tweede soort kommissies (de zo genaamde advieskommissies) zul len vooral bevolkt worden met buitenstaanders. De gcmeenteraadsledenkommis- sies werden samengesteld op de gemeenteraad van 9 maart, de ad vieskommissies zullen meer dan waarschijnlijk een kluif zijn voor de gemeenteraad van 30 maart. Het is vooral hier dat ons geduld op de proef gesteld wordt. We praatten achtereenvolgens met de fraktielcidcrs van de BSP. de h. Van Hoorick. van de VU. de h. Blommaert, van de CVP. de h. Willems. en van de PVV, de h. De Gols. Heel veel wisten zij ons niet te vertellen, vooral omdat er be treffende de samenstelling van de advieskommissies (tevens voorde bevolking de meest interessante o.a 't feestkomitee is hierbij inbegrepen nog steeds bij geen enkele partij definitieve namen op papier gezet werden. BSP De h. Van Hoorick wist ons mede te delen dat hieromtrent in de ko mende week een beslissing zou ge troffen worden. Wat betreft het feestkomitee zijn er wel een aantal kandidaten meer dan aan de partij toegekende plaatsen. (Een partij krijgt hier evenveel plaatsen als ze in de gemeenteraad bezit: voor de BSP zijn dit er dus 9). Eén van de belangrijkste nieuwe kandidaten voor een plaats bij het feestkomi tee is zonder twijfel ex-prins kar naval Jean-Paul De Boitselier VU De h. Blommaert zegde ons slechts binnen veertien dagen de namen van de VU-leden te kunnen doorsperen. Dit alles moet immers nog beslist worden op de politieke raad van de VU, die volgende week zal gehouden worden. Bij de VU zouden er zich, aldus de h. Blommaert, geen moeilijkheden voordoen wat betreft het aandui den van personen voor de aan de VU toegekende plaatsen. CVP Ook de h. Willems kon nog geen namen vooropstellen. «De CVP, aldus de h. Willems, wacht im mers nog steeds op het officiële verzoek van het Kollege van Bur gemeester en Schepenen om na men door te geven* Tegen 23 maart zou men echter eventueel kunnen namen plakken op de CVP-plaatsen. Wat speciaal het leestkomitee betreft, zijn er bij deze partij geen moeilijkheden, aangezien ze zestien plaatsen ter beschikking heelt. In dit feestko mitee zouden praktisch alle vroe gere CVP-Feestkoniitee-lcden opnieuw een plaatsje vinden PVV De h. De Gols legde er de op dat men op het ogenblik de PVV bezig is aan studie omtrent de van deze advieskomitee's. wil immers een zo representa mogelijke vertegenwoordigi Het is trouwens de wens PVV er zoveel mogelijk gingen bij te trekken Vo< feestkomitee is het aantal plaatsen gestegen van vier to Naar het zeggen van de h. De zullen karnavalruzies geen vloed hebben op de samenstell van de PVV-delegatic voor feestkomitee Dirk De P w/v -pfiewi- ewtess ?£A- &CH/ AF.FJV CH\ hebben. Denken we maar aan de zaak met de Fillipijnse ge nezers. afgezien van de bewonderen de staaltjes moeten we vast stellen dat de «foto-analyse» van dierbaren (in een strikt privé gesprek tijdens de pauze) tot nadenken mag stemmen. Talrijk waren zij die rijtje scho ven met een foto in de hand om via de «helderziendheid» van deze show man enige betere kennis te verwenzen Een levende horoskoop, zoals nog al te vaak en goedgelovig nagegaan wordt. Met alle bewondering voor de durf en inzet van de show, valt het beslist tegen vast te stellen hoe het publiek gehecht is aan dergelijke shownummertjes en letterlijk slikt wat men met han digheidjes weet vast te leggen. Zoals ook goocheltruks met verstomming kunnen slaan en bij voorbaat weet dat de vak kennis schuilt in een techniek. Ook in deze van helderziend heid. Maar dit laatste wil men in de pananormale verschij ningswereld niet altijd voor waar aannemen. De kritiek treft dan niet alleen zozeer de mensen die het brengen en handig spelen op psychologische faktoren, dan wel diegenen die zich klakke loos en zonder nadenken laten verleiden tot iets wat ze zelf graag willen horen en zien. Op 1 april komt Jim Murray te rug om nogmaals enkele staal tjes ten beste te geven. Woensdagnamiddag was het hoogdag voor de Lions, afdeling Aalst, want niemand minder dan de internationale voorzitter bracht een bezoek aan de stad. ten voordele van deze mensen. Na digden door Lions in de stad de onthulling werd nog een eet- geboden, maal aan de voorzitter en de geno- Het is wellicht een zeldzaamheid om een zeer ruime belang stelling vast te stellen voor het optreden van een telepaat. Vrijdag-avond was de zaal Madeion druk bezet door nieuws gierigen, die deze Rotterdamse Gentenaar aan het werk za gen. Wellicht niet vreemd aan de ruime belangstelling was de mogelijkheid dat de toeschou wers een foto van een bekende mochten meebrengen om te la ten «analyseren»Jim Mur ray kan beslist zijn publiek be zig houden. Daar niet van. Zo zeer zelfs dat kwasi de ganse zaal als zeer goedgelovige zie len de telepatische mogelijk heden onderschrijft en met stomme verbazing de goochel truks volgt. Wanneer anderen hun mede mens kunnen domineren dan verdient dit een pluimpje tot op zekere hoogte. Anderzijds kan het verstrekkende gevolgen Jim Murray, geblinddoekt roden hoe oud je bent. (JM)

De Voorpost | 1977 | | pagina 6