SJALOOM DANST GROEPSFEEST REUGDET0CHT 'OOR LEVENSVREUGDE OSTZEGELTENTOONSTELLING tSCHAAL FONS SINGELIJN» VLUCHTMISDRIJF TE MELDERT JAARLIJKS AFSPRAAK BIJ DE P e 3 00 6 L.S.W. BURST EN 00RDEGEM II ïlICI FEEST BIJ DE «EREWACHT» DER BRANDWEER AALST EN STEEDS MAAR VLUCHTMISDRIJVEN m i De Voorpost - 11-3-77 - 7 Het is de tijd van het jaar voor ouderavonden van jeugdbewegingen...Vorig weekend KSA St.-Jozef Aalst en Herdersem, Chiro Erpe, deze zaterdag 5 maart: Chiro Sjaloom. Met opvallend veel kaboutes, klowns, spoken en poppen danste Sjaloom haar jaarlijks jroepsfeest aaneen. Een vrolijk gedoe van pinkels, kwiks, tiptiens, leidsters, speelklub en ispi's voor een zaal 't Kapelleken op het randje na eivol. ÏANS titelden «Sjaloom danst Flroepsfeest» omdat die neisjes van groot tot klein *"iet klaarspeelden om prak- :h in elk nummer de taal in armen en benen te laten ireken van sprookjesdans it fantastiechoreografie. ilukkig waren er nog An- imie Moons en Ann De lyseleer, bekend komisch die de boel verrassend iritueel soms aan mekaar raatten. Ze zouden natuur- jk best zwijgen op de ko- mde AB-veertiendaagse, dat is een andere lestie. Buiten dat tikkeltje inzijdigheid in het pro- mma zat dit fantasie- iepsfeest goed in me- ECHNISCH èt schijnt dat van ons ge vraagd wordt ook kritiek uit te spuien en dat doen we dan maar. Was het verdomd vervelend dat er zo'n lange tussenpozen waren en dat soms met het licht ge knoeid werd. Daartegenover staat dan het geluid quasi- perfekt was wat al héél veel waard is. Ook was er druk gerepeteerd en dat merk je wel... MARATONFEEST Zelden zo'n lang groeps- feest meegemaakt: negen tien nummertjes alstublieft. Rond het rijke onderwerp «fantasia» liet men het pu bliek drie uur lang genieten. De leidsters zetten in met een choreografie. Daarna dansten pinkeltjes de klowndans; de tippers brachten cowboysfeer met «de lucky's in aktie» waarna de kwiks Doctor Doolittle en zijn sprekende dieren ten tonele bracht. Speelklub hield het bij Alice in Won derland terwijl de tiptiens hun heil zochten in een sprookjesdans. Aspi's toonden aan dat met stoe len ook kan gedanst worden indien nodig. Tippers kwa men nog een lied brengen alleen voor kinderen, speel klub bracht Mary Poppins, tiptiens brachten de Cali- fornische zon. De leidsters besloten dit eerste gedeelte met een soort emancipatie- dans die een schokkend ef- fekt had bij de pa's, broers en vele lieven. Na de pauze beleefden de pinkels een echt kabouter festijn (proficiat voor idee en technische uitwerking!), assepoester kwam er dank zij speelklub, tippers vroe gen zich af hoe een spook uur eruit ziet. Aspi's brach ten op muziek van Peer Gynt suite (Grieg) het scheppingsverhaal. Kwiks lieten zien wat gebeurt in en poppenwinkel als die le vend worden. Tiptiens had den wat tirolermuziek bij mekaar gezocht en vonden daar natuurlijk een dansje op waarna de aspi's piete rige kaboutertjes werden en de muziek uit Sneeuwwitje beweging op de scene brachten. De ganse Chiro- groep wenste dan in vele talen «tot weerziens» waar na groepsleidster Ann De Veylder iedereen dankte voor zijn komst en erop wees dat men nog altijd iets mocht blijven drinken...Wat velen dan ook deden. Op deze laatste groepsaktiviteit van het jaar werd 's avonds dan nog een stukje ge volksdanst hoorden we van welingelichte bron. PD i Aalsterse postzegelkring «Philatelia Alosta» wil, als isthume hulde aan haar gewezen expo-leider Alfons [ngelijn, ook Voorzitter van het Aalsters feestkomitee, i tentoonstelling houden maar dan wel een regionale npetitie expo van postzegels en dit van vrijdag 13 tot en I maandag 16 mei e.k. Deze tentoonstelling zal door- ian in het Museum v.h. Oud-Hospitaal, Oude Vismarkt W jSCH RIJVING: Jlangstellenden kunnen r vraag richten tot de se- ptaris van het expo-komi- Louis Verhulst, Fa it; «'lekstraat 3, bus C te 9300 |st. Als dan wordt hun voorlopig inschrijvings- iulier bezorgd dat alles- vóór 1 april 77 terug in bezit van het komitee ;t zijn. Vóór 15 april zul- de verzamelaars worden ittigd of hun kollektie lelaten wordt tot de ten- stelling en in affirma- geval zal hun het aantal lekende kaders worden iegedeeld. Een defini- inschrijvingsbewijs rdt hun dan eveneens lestuurd dat, degelijk ivuld en genaamtekend •r de medewerker, terug bezit van de inrich- le vereniging moet zijn irlijkop 30 april 1977. EKAN MEEDOEN? [tentoonstelier, die inder- eigenaar is van het tentoon te stellen mate riaal, moet op 1 mei a.s. woonachtig zijn in Groot- Aalst of behoren tot een Aalsterse postzegelvereni ging. Per deelnemer mag maar één onderwerp worden ten toongesteld met dien ver stande dat de verzameling principieel moet toelaten vijf kaders te vullen. Op aanvraag kan van dit laatste punt wel een afwijking wor den toegestaan. Om alle waarborgen van eerlijkheid te voorzien mag op de ten toongestelde bladen geen enkel herkenningsteken van de verzamelaar voorkomen en zal anderzijds de voor stelling der kandidaten aan de jury anoniem gebeuren bij middel van kodenum- mers. EREPERK«ALFONS SINGELIJN»: Op de tentoonstelling is, als posthume hulde aan Al fons Singelijn, een ereperk voorzien uitsluitend voorbe houden voor de «Maskers» van wijlen Fons Singelijn, zeer verdienstelijk wegens zijn uitzonderlijke inspan ningen en zijn kreatieve en inspirerende geest waaraan de vereniging heelwat is verschuldigd. Ter aanspo ring va'n beginnende ten- toonstellers en van het pu bliek zullen de verschillen de nationale en zelfs inter nationale onderscheidingen waarmee Alfons werd vereerd eveneens worden voorgesteld. VERDELING DER KADERS: De kaders zullen van het klassieke type zijn dus «posterijen». Ze kunnen elk 12 bladen van formaat Din A 4 bevatten in 3 rijen van elk vier bladen. Over het aantal toegekende kaders beslist het komitee. BEOORDELING: De jury wiens beslissingen onherroepelijk zullen zijn en die door het komitee zal worden aangesteld zal vol gende normen in haar be oordeling in acht nemen originaliteit van het on derwerp en van de uitwer king: 25 punten bladschikking: 15 pun ten Maandagavond merkten enkele voorbijgangers in de Klaarhaagstraat ter hoogte van de Koestaart een omgekantelde wagen op. Het betrof een bruine Ford Taunus GXL 2000 mt nummerplaat 4914 C die in de gracht naast de baan was gereden en daarna gekanteld. Toen na ongeveer twee uur na het ongeval nog steeds de bestuurder niet opdaagde, verwittigde een persoon de rijkswacht die onmiddellijk ter plaatse kwam. Iemand had om ongeveer 20u30 de omgekantelde wagen gezien en ook de persoon, een jongeman met snor, die uit 't voertuig kwam gekropen langs de passagierskant vooraan. Toen de jongeman gevraagd werd om de 900 te bellen antwoordde hij dat het niet nodig was en dat hij van de voetbal kwam en nu naar zijn vader ging bellen. Daarop verdween deze man en daagde later niet meer op. Blijkbaar kwam de bestuurder uit de richting Baardegem en zou dan door een te hoge snelheid in de gracht geslipt zijn op circa 100 m. van café «Falluintjes». Later vernamen wij van de rijkswacht dat het een gestolen voertuig betrof van de heer Jan Baptist Van de Velde. Langestraat 110 te Hekelgem. De jonge man, E.V.N., die de gestolen auto achterliet is van Moorsel. L.H. kwaliteit en frisheid van zegels, stempels en doku- menten25 punten philatelistische kennis VEILIGHEIDSVOOR ZIENINGEN: De inrichtende vereniging verbindt er zich toe de vei ligheid van de verzamelin gen te waarborgen en daar toe alle noodzakelijke maat regelen te treffen. De verze keringskosten (elk kader zal verzekerd zijn voor een for faitaire score waarde van 3000 fr.) zijn ten laste van de vereniging. Desgewenst kan de ten- toonsteller een supplemen taire verzekering laten af sluiten. PRIJZEN: De hoogste onderscheiding van deze tentoonstelling is de «schaal Alfons Singe lijn» doch eveneens zijn tal rijke bijkomende prijzen als aanmoediging voorzien. Noteren we nog even dat artistieke illustratie en tekeningen niet zijn toege laten en dat de geldelijke waarde van een zegel of do- kument als waardemeter niet primeert. l.H. Te Burst in de zaal «PERFA» ging bij een aanwezigheid van minstens 250 personen het jaarlijksfeest van de Liberale Sociale Werken door. Burgemeester Louis D'haeseleer, voorzitter van de L.S.W. en Volks vertegenwoordiger Diane Van Renterghem - D'haeseleer, vergezeld van een aantal vrienden werden er op een uitbundige wijze begroet. In haar gelegenheidstoespraak dankte volksvertegenwoordiger Diane D'haeseleer de zo talrijk op gekomen leden en citeerde daarbij de aanwezigheid van volgende personaïteiten: burgemeester Prosper De Lat, schepen Georges De Langhe, gemeenteraadsleden F. Boterberg, J. Noel, L. Van Pol- laert, F De Brouwer en Louis De Langhe. voorzitter van de P.V.V. kanton Herzele. Een bizonder woord van dank had zij voor de be stuursleden van de plaatselijke P.V.V.-vrouwenvereniging die on der de leiding van voorzitster Me- vrouw Hendrickx - Vermeulen, voor een uitstekende organisatie had den ingestaan. Zij was van mening dat de aanhan kelijkheid en trouw van de leden aan de Liberale Sociale Organisa ties een stimulans zijn voor de be heerders om steeds beter te doen. Zij kondigt voor de nabije toekomst de bouw aan van een nieuw Soci aal Centrum te Herzele en van een verbouwing te St.-Lievens- Houtem. Tevens geeft zij een relaas van de 6 nad k bin] pron» nstcllj *s. I sent; irdigil ige week woensdag stapten een 1.400-tal scholieren af- ïstig uit 7 scholen mat name, de St-Jozefschool uit Mere. St-Jozefinstituut uit Aalst, het St-Jozefkollege uit Aalst, lumanioraafdeling van de Dames van Maria, Stella Matti- uit Lede, het St-Maarteninstituut uit Lede en het St- nkollege uit Aalst, op in een Vreugdetocht ten voordele Levensvreugde. Iers en meters die aan de mers 20 fr per afgelegde leter betaalden verzamel de wandelaars aldus on- r een half miljoen frank, lrag wordt ter beschik- gesteld van Leuvens- Ie voor het bouwen van [gezinsvervangend tehuis s Callebaut. rgenstaande de Aalsterse politie zeer bereidwillig was om deze optocht in goede banen te leiden, werd het grootste deel van het werk toch vervuld door de eigen ordedienst. Veel pro blemen met de marcheerders waren er niet. Het ging er echt vreugdevol aan toe. Lachend, zingend en dansend trokken zij door onze straten. Het grootste probleem vormde het verkeer dat vooral in de enkelrichtings- straten een fikse vertraging op liep daar 't geblokkeerd werd door een honderden meters lange sliert. Nan een korte rustpauze in de abdij van Affligem, waar door Coca Cola 3.000 gratis kon- sumaties werden uitgedeeld, werd de tocht huiswaarts aan gevat. Voor de deelnemers was het een ontspannende, prettige en sportieve namiddag waarvan de gelukkigsten de gehandikapten zullen zijn die later in het tehuis Charles Cal lebaut een onderkomen zullen vinden. S.J. Op maandag 28 februari was het een hoogdag. Men had als inleiding een grote vergadering waaraan 35 erewachtersveteranen met hun dames deelnamen. Als inzet had de verkiezing van twee nieuwe bestuursleden plaats. Kandidaten waren Ere-Lt.Emiel VerspaiUe en Sergant Frans Lievens. Beiden werden verkozen met algemeenheid van stemmen. Het hoogtepunt van de avond was echter de viering van twee erewachters en hun dames ter gelegenheid van hun gouden huwelijksjubileum. Dit waren Huylebroeck Prosper en Rimbaut Jeanne, en Linthout GustaafVan Droogenbroeck Adeline. politieke gebeurtenissen die zich op nationaal vlak in de afgelopen week hebben voorgedaan. Zij is van mening dat de regering nog de nodige tijd dient gegund te worden om de maatregelen die besloten liggen in het EGMONTPLAN ten uitvoer te kunnen brengen. Inder daad is onze ekonomie dringend aan herstel toe en moeten zoals door de regering gepland op korte termijn tienduizenden arbeids- - plaatsen worden geschapen. Toch zegt ze, zijn wetgevende ver kiezingen in de komende maanden niet te vermijden, zodat wij allen die het met de P.V.V. goed menen, ons van heden af totaal dienen in te zetten. Wij dienen hierbij het hoofd koel te houden en ons te scharen achter de bevoegde leiders die, zoals ze steeds bewezen hebben in het verleden, ook heden het ver trouwen waard zijn. Na een hulde gebracht door de kantonnale voorzitter Louis De Langhe aan de nieuwe volksverte genwoordiger, aan burgemeester De Lat en aan schepen De Langhe, waarbij aan deze personaliteiten respektievelijk bloemen en ge schenken werden aangeboden, werd door burgemeester Louis D'haeseleer en volksvertegen woordiger Diane D'haeseleer aan volgende getrouwe leden van de Liberale Vakbond een syndikaal ereteken overhandigd: Vermeulen Jeanne, Slagmulder Leon, Delclef Ju lien, die allen meer dan 25 jaar lid zijn. Ook in Oordegem in de zaal «St.- Martinus» ging zaterdag jl. het jaar lijks ledenfeest van de Liberale So ciale Werken door. De enthousiaste ontvangst hen voorbehouden door meer dan 300 aanwezigen, bewees aan volksver tegenwoordiger Diane D'haeseleer en aan burgemeester Louis D'hae seleer, voorzitter van de L.S.W. dat zij ook in deze entiteit zeer ge liefd zijn. Deze vaststelling werd nog .bevestigd door voorzitter Pierre Everaert bij de overhandi ging vap bloemen aan de volksver tegenwoordiger. In haar gelegenheidstoespraak dankte Mevrouw Van Rentergem - D'haeseleer hier dan ook speciaal voor. Zij zegde dat een ontvangst als deze. een stimulans is om steeds beter te doen. Voor een nieuwe vertegenwoordiger van het volk. wil zij naar het voorbeeld van haar vader, die ons arrondisse ment meer dan 27 jaar in de Kamer vertegenwoordigde, voor ieders welzijn inspannen. Na te hebben stilgestaan bij de poli tieke gebeurtenissen van de verlo pen week, deed zij beroep op allen om bij de wetgevende verkiezingen die onvermijdelijk in de komende maanden zullen plaats hebben, om met de politieke leiders die in het verleden steeds bewezen hebben het vertrouwen waard te zijn, sa men te werken. In samenwerking met jjersonen die ondervinding paren aan werk kracht, en zij citeerde daarbij de namen van volgende aanwezige personaliteiten: schepen Roger De Paepe. gemeenteraadsleden P. Everaert, G. De Dijcker, J. Ras- schaert, F. Boterberg, enz mogen wij vol vertrouwen naar de verkie zingen gaan, zegt zij. Wij, de P.V.V. van het arrondissement Aalst, staat steeds paraat. Tot slot werden nog syndikale ere tekens overhandigd aan volgende getrouwe leden van de Liberale Vakbond: De Vuyst Etienne, Van der Haegen Frans, De Coensel Frans. Bij deze gelegenheid waren ook aanwezig Burgemeester D'haese leer, Schepen Hooghuys, Comm. De Vidts en Kapitein De Nayer met zijn echtgenote Voorzitter. Ere-Lt. Ringoir. opende de vergadering, verwel komde de Burgemeester, Schepen en aanwezigen, en gaf het woord aan de burgemeester die op fijne pittige wijze eerst de oud- vrijwillige brandweermannen be dacht voor hun werking in hel ver leden, om dan de gevierden toe te spreken en hun het telegram van de Koning voor te lezen en te overhandigen. Op zijn beurt sprak Schepen Hooghuys de gevierden toe. gaf hun de fotokopie van de huwelijksakte alsmede het ge schenk van de stad. De gevierden, zeer tevreden dankten oprecht. Vervolgens was het de beurt aan Ere-Bevelhebber De Paepe die in een paar fijne rijmpjes de jubile- renden toesprak, en het geschenk der erewacht overhandigde. De feestleider. Adj. Emiel Backaert wist dan enkele anekdoten uit het verleden der gevierden te vertel len, waarbi j vooral Pros en Staaf- ken «er door gehaald- werden. Hier kregen dan de dames, samen- met de kussen, ook de bloemen aangeboden. Met een dankwoord van de ge vierden en een dankwoord door de voorzitter Benoni Ringoir, ei.digde het officiële gedeelte van de avond, waarna er nog lang na gepraat werd en menig biertje werd gedronken. Het was een schone avond, in het midden der oud-gedienden van het vrijwilliger pompierkorps van Aalst. Pros, Jeanneken, Staaf en Adclinneken tot binnen tien jaar en nog eens proficiat ■made. (SJ) Met karnaval had 'n knappe automobilist klaargespeeld om op de St-Annabrug zomaar eventjes vier (4) personen uit dezelfde familie overhoop te rijden. In het paniek dat toen ontstond kon hij het dan nog klaarspelen om op de vlucht te slaan. Wat gebeurt hier toch in dat Aalst van ons Nu zondag 6 maart in de héél zijn wagen een Mitsubishi, een vroege ochtend werden de bewo ners van de huizen en appartemen ten rond het «Klein Parksken» op geschrikt door een harde klap. Wat gebeurt er Een aardbeving Een ontploffing Angstig rende iedereen naar de ramen. En wat zien zij Een lichtgekleurde wa gen snelt weg. En nadien komen zij er achter wat er allemaal ge beurd is. Die lichtgekleurde wa gen heeft tegen een ongelooflijk hoge snelheid de geparkeerde wa gen van Fonske de orkestleider ge ramd. Frontaal. In achteruit, vooruit en weg. De dader is dus gevlucht. De politie wordt gea larmeerd. Het water- en olicsjxjor wordt gevolgd tot in de buurt van de KapucienenVan de dader geen s|X)or. Het is zeker, de aanrijdende wagen moet zwar beschadigd zijn. Bewijzen ervan zijn het olie- en waterverlies. Fons heeft aan schade van minimum 60.000 fr. Als de dader niet gevonden wordt, mag hij in zijn eigen spaarpot gaan tasten Wij geloven dat het de laatste tijd hier in Aalst toch dt welletjes ge weest is met de vluchtmisdrijven. Weet u iemand die een bleekgc- klcurde of gewoon witte wagen heeft, en hij komt er plotseling niet meer mee buiten. Of u hoort dat er in de privé-garage nogal wat na-uurs werk geleverd wordt aan een bleekkleurige auto, laat het de politie weten. Garagis ten, komt iemand op een ver dachte wijze zijn ingedeukte auto aanbieden voor reparatie, en het komt je verdacht voor. bel de poli tie. Dat is gewoon een kwestie van burgerzin De vluchtmisdrijven worden een plaag in het Aalsterse. Er moet iets aan gedaan worden.

De Voorpost | 1977 | | pagina 7