VE Gouden punten Knap werk van Roland Delsii ZONDER OVERTUIGING 'M Df?ALI"5| MARCEL AERNOUT» 4de Nationale Hofman de vedette K.A.V.D.-Wuustwezel 0-0 1ste Provinciale j S.K. Aalst - Sp. Petegem 1-3 S't. Denderleeuw-Lebbeke 1-1 BuggenhoUt-Geraardsbergen 0-2 Hamme - Lokerse S.V. 1-1 Het voetbalfeit van de week DE HOND Juniorestornooi Aalst Zottegem zorgt voor verrassing VOETBALUITSLAGEN ilSED ZD I w Dom Hildebert De Meyer reeds tussen ZIJN renners. (C) K.A.V.D. is er verdiend in geslaagd de kandidaat kampioenen in bedwang te houden. Het gelijkspel dankt de Denderploeg in grote mate aan doelman Hofman. Toen nog zowat één kwartier te spelen viel mocht Wuustwezel een hoekschop ne men. Het leder belandde op het hoofd van, de fluks opwip pende Swerts. Iedereen zag de bal in het doelvlak verdwijnen. Met een prachtige refleks wist doelman Hofman deze doel poging te neutraliseren. De Dendermondse goalie hield zonder twijfel door deze aktie een punt aan de Dendermon- ding. Ook in de eerste helft had Hofman zich reeds in de kijker gespeeld o.a. bij de doorbraak van Jacobs, toen hij het leder uit diens voeten haalde. Het was dan meer dan logisch dat K.A.V.-doel- man na afloop een open doekje kreeg. Oefenmeester Van den Berghe was trou wens ook in de wolken met de prestatie van zijn doel man. Minder evenwel over wat Van den Dungen er van terecht bracht. „Ik ben abso luut ontevreden over de hou ding van Norbert - Hij be wees met zijn mak optreden een slechte dienst aan zich zelf en aan mij, vermits ik tig genoeg kon zulks niet ge zegd worden over de aanvals- lijn, waarvoor nog niemand is gevonden met doelpuntenin- stinkt. Toch moet worden ge zegd, dat de kleine Nijs, zich zondag opnieuw fel heeft in gespannen, maar bij het be sluiten niet altijd meeval kende. Zijn beweeglijkheid en pogingen om het metj linker waar te maken we in de gegevn omstd heden te vernoemen waJ toch verantwoordelijk ben voor de wisseling van de spelers. Op training haalt hij de fraaiste dingen uit-meldt zich zelfs als doelschutter - en vandaag beweegt hij zich amper een paar meters en blijft zijn inbreng beperkt tot enkele toetsen tegen de bal." Trainer Van den Berghe zich mocht nochtans verheu gen in een grotere inzet van zijn spelers Alain Verstrae- ten speelde uitstekend, Ge rard Verhelst deed zijn min dere prestaties vergeten, ter wijl de jonge Gaby Van Damme, die inviel voor de gekwetste Van Belle, het zeer voortreffelijk deed. Geen zorgen meer dus in het ver- dedigingskompartiment. Spij- Temmerman (KAVD) stuurde de bal naar het strafschopgebied van Wuustwezel, i mocht die voorzet niet. Een koud stortbad voor S.K. Aalst dat nochtans fel op een zege had gehoopt, mbaar deze alles bij mekaar genomen niet verdiende. Het is inderdaad zo» dat S.K. in de loop van dit seizoen al heel wat betere wedstrijden speelde dan tegen Petegem het geval was. De bezoekers speelden met heel wat meer ijver en wilskracht dan oranje-groen. Ze hebben de punten, die ze broodnodig hadden om hun huid te redden zeker niet gestolen. Zelfs al scoorden ze tweemaal uit strafschop. Tweemaal tr;of de scheids rechter de zwaarste sanktie die zeker niet kon worden aangevochten. Al onmiddel lijk na de aftrap moest de Braekeleer naar de noodrem grijpen om een doelpunt te voorkomen en Van den Abeele zette de elfmetetrap om. Aalst zou nog een 1-1 stand op het bord zetten. Het was een mooi doelpunt, waar bij junior Danny De Stercke die aan zijn maidenwedstrijd toe was, en de moeilijke op dracht had Maturo te ver vangen, de voorzet gaf, die door Vervecken werd ver lengd. Wie meende dat deze gelijkmaker een nieuwe aan loop zou betekenen voor S.K. had beslist een denkfout ge maakt. Petegem klam alras naar voorsprong en opnieuw uit een penalty die eens te meer door Van den Abeele tot een doelpunt werd om gebogen. Bij deze penalty die absoluut onnodig was kwet ste de Aalsterse doelman Van der Steen zich en moest na derhand door veld speler De Braekeleer worden vervan gen. S.K. repliekeerde wel ou deze tweede opdoffer, doch miste inspiratie en infiltra tiekracht om sukses te boe ken. Daarbij liep het minder gesmeerd in de Aalsterse ran gen er* er was geen overtui ging aanwezig om het over wicht konkreet uit te druk ken. In de laatste minuut werd gelegenheidsdoelman De Braekeleer. die zich voor treffelijk van zijn ongewone taak had gekweten, van dichtbij geklopt. Voor die ontgoocheling kon men van Aalsterse zijde alleen het ont breken van spelmaker Maturo aanvoeren, als enige veront schuldiging. Het is anderdeels zo dat de inzet van de zijde van de thuisploeg zeker niet totaal was en ook de concen tratie ontbrak haast volko men. J.V.H. S.K. Lebbeke had in het sportstadion van Standaard Den derleeuw bijna de volle inzet veroverd. Het was aan* de lei ding gekomen, halfweg de tweede helft na een doelpunt van Mare Meert, maar waarbij het puike voorbereidende werd door Roland Delsin was geleverd. Drie minuten voor het einde viel dan plots de gelijkmaker. '"V r v -yi Dré Verhavert, die andermaal een flinke prestatie leverde, kreeg de bal onvoldoende on der controle met het gevolg dat deze in een tros spelers terechtkwam, om uiteindelijk na een hels geharrewar in het Lebbeekse doel te belanden. Dat gelijkspel is ons inziens de juiste weergave van die negentig minuten voetbal, waarbij geen van beide ploe gen de nodige overtuiging op- bnacht. Bij Lebbeke wist Dré Verhavert zich met een paar gevatte tussenkomsten in de kijker te spelen. Dat was vooral in. de eerste helft het geval na enkele uitbraken van Freddy Schollaert en ïwein De Metsenaere. Aan de andere kant poogde Hugo De Schrijver met een paar verre doelschoten, doelman Troch te verrassen, De jonge De Schrijver deed dat op verre na niet slecht, en leverde daarbij ook heel wat posi- tief werk rond de midden- oidkel. Vooraan kwam het ge vaar overwegend langs Ro land Delsin. Dat doelpunt, waarvan eigenlijk Mare Meert de auteur was, kwam er na een knap staal tje voetbal vair de Lebbeek se linksbuiten. Hij tegenstanders in viseerde de vi Meert, die afrondde, zou de thuisploeg Iwein De Metsenae: gensprekelijk de best^ alles in de aam Bijna kwam diezelfdj Metsenaere i(Luc De neer ondervond wellicht hoe moeilijk 'het stoere verderiger in te plaatsen) dichtbij eei punt. Dat kwam er da eindelijk, 180 seconder - de scheidsrechter het fluitsignaal gaf. Met c puntendeling was men Lebbeekse kamp duidel m',j vreden. Wanneer het 2,nt( aan huis wint tegen St Bat Waas, is het streefdo* trainer Mertens, nl. h u halen van dertig pun te mf zo heel ver meer af. Ln ïlesde Sparta Buggenhout heeft zich niet zo onaardig verdedigd tegen een Oeraards bergen, dat zichtbaar ook reeds zijn beste pijlen verschoten had. De onmondigheid van de voorlijn enerzijds en een tikkeltje tegenslag anderzijds had zelfs tot gevolg dat Sparta aan de rust tegen een 0-1 achterstand diende op te kijken. Keeper Van der Steen <SK Aalst) werd gewond tijdens de match tegen Petegem en KinK^ noodgedwongen uit. Tot op dit ogenblik waren de Spartanen zeker het evenbeen (SJ) geweest de bezoekers. Aan één goaltje had Hamme genoeg om de buren uit Lo keren voor schut te zetten. Dat doelpunt bleef echter onrust wekkend lang uitEddy De Malssche, anderhalf uur erg vinnig en aktief, «vond» Van Buyten die een mannetje in de wind zette en scoorde. Lokerse, met 25 punten prak tisch gered maar langs de andere 'kant uitgerangeerd voor de titel, bleef beneden de maat. De aanvallen wer den nooit dreigend en het was voor iedereen duidelijk dat de fut er een beetje uit is bij de poulains van An- toine De Nul. Dat betekent meteen niet dat Hamme de zege werd aangeboden de bezoekers maakten ervan wat ze konden, doch voetbaltech- nisch was Hamme beter. Sco ren bleek ook nu weer HET probleem dat de Wuitens dit seizoen al ettelijke kostbare puntjes heeft gekost. Ditmaal was dat niet de schuld van de «Sturmers», wel was de Lo kerse doelman Thienpondt die mirakelen deed. Het bleef tenslotte bij die povere 1-0 die echter achteraf een «gouden zaak» bleek te zijn dat Buggenhout door Geraardsbergen zou gecoun terd worden, was de meest simplistische logica. Het werd echter vooral uitkijken naar de resultaten van de twee andere achtervolgers .Pete gem won, tegen alle pronos- tieken in, te Aalst. Slechter verging het Sint-Gillis-Waas dat op eigen terrein door Lo- vendegem de das werd omge daan. Drie punten verschil zit er dus opnieuw tussen VW Hamme en de Waaslanders. Het is niet veel, doch op vier matchen van, het kompetitie- slot evenmin te verwaarlo zen. Dat een speler een tegenstander een Coopmanupperout verkoopt, een schop tegen de schenen geeft of genieoig in de ribben port, is in een periode van spelverruwing die in bijna alle „kontaksporten" wordt vastgesteld, geen onderwerp om over naar huis te schrijven. Een „rivaal" b'jten zoals de eerste de beste vulgaire straat hond dat zou doen, is evenwel minder alledaags. En toch is dat vorige zondag in onze contreien gebeurd. Martin Baetens (Edixvelde) zag hoe zijn jongere broer door de Bambrugse verdediger Gabriëls nogal „hard- voetig" werd aangepakt, spurtte in een onvervalste Fons Brijdenbachst;jl op de man of en testte de stevig heid van beide vuisten op de „fagade" van de Bam- bruggenaar. Laatstgenoemde, een man die waarschijn lijk meer dan eens bewonderend de catchvedetten hun nummertjes zag opvoeren, greep de pols van zijn aanvaller, en plantte zijn tanden in de arm van de Nieuwerkerkenaar. Zowel Gabriëls als Baetens keken op rood. Dat de „bijter" achteraf voor hond werd uit gescholden, was al na al niet zo verwonderlijk. (DW) waarbij Marc Van der Jeught ex S.K. Lebbeke, zich zocht in de belangstelling te spe len. Mare zou daar trouwens in slagen door het aanbren gen van hket eerste doelpunt en het maken van de tweede treffer, woordaar de bezoe kers stoom konden aflaten. Van der Jeught liet evenwel de beste kans liggen om de score nog afgetekender te ma ken. De inbreng van de jeugd bij Sparta Buggenhout werd een meevaller. De jonge De Smedt liet zien dat hij voet- balvaardigheid bezit en de doelman Maes heeft zich ze ker niets te verwijten. Ook Sanders gaf een vrij flinke wedstrijd weg, maar maakte het zioh vaak zelf moeilijk door onnodige dribbelnum mertjes. De Weirdt was be drijvig maar beschikt blijk baar niet meer over de| die hem destijd bij kenmerkte. We begrij] enigzins, nu er in het geen hoop meer is gradatie af te vragen ons evenwel het volgend jaar woj de sfeer van gelatei zich blijkbaar zowed bestuur als de spel' meester gemaakt, zat er stilletjes bij - Iers als Coninckx en de Wiele bleken zelfs zijn opgeroepen. Aei de ganse wedstrijd op en trainer speler V« them was wegens zi< wezig. Zonder vooi kan men hierin de zien van een ploeg die amper een paar honi" schouwers naar zijn krijgt. Het is een vaststelling, maar vertrek van sekretaris ens, zien wet het houtse voetbal verder verliezen. Het zal vooi een duidelijk zijn dat goede wil van joni Verhulst niet volstaat hoofd boven water te In de openingswedstrijd van het juniorentornooi dat door Eendracht Aalst wordt georganizeerd viel al een verrassing uit de bus. S.V. Zottegem klopte Eendracht met 0-Z cijfers nadat het slechts sporadische in de aanval liep. Geel-blauw strafte in de tweede speelhelf twee missers Jin de Aalsterse verdediging af. SC Lokeren - Antwerp 0-2 Menen - E. Zele 2-1 Zottegem - E. Aalst 0-1 Lede - Mons 1-1 KAVD - Wuustwezel 0-0 SK Aalst - Petegem 1-3 Buggenh. - Genaardsb. 0-2 St.-Denderl. - Lebbeke 1-1 Hamme - Lokerse 10 Balgerhoeke - Robur 1-1 Tem se - Baasrode 1-0 Hui se - W. Moorse! 2-2 Terj. - Ndeuwerk. 5-1 FC Ronse - Mere 6-0 Schelleb. - Eremb. 3-0 Hofstade - Vlierzele 4-1 Edixvelde - Bambrugge 1-1 E. Meldert - Meerbeke 1-1 Bonanza - Erpe Serskamp - Oudenhove ni Klinge - Sp. Appels Stekene - SK Gremb, Oudegem - Gerda Overmere - Destelb. Wieze - Gijzegem Berlare - Ede Bavegem - Herdersem Schoonaarde Smetlede Doggen - Wichelen S. Moorsel - Welle Heikant - Eksaarde Boonwijk - Verrebroek Kallo - Opstal Sombeke - E. St.-Gillis Moerbeke - E. Gremb. Seghers (Hamme) knalt naar de goal, doch keeper Thienpondt (Lokerse) redt. (HVC) Eendracht bracht wel een territoriaal overwicht op doch kon zich toch moeilijk een wenkende kans scheppen. Het aantal reële kansen was zeker niet in overeenstemming tot het veldmeesterschap. Het eerste gevaar kwam van de bezoekers. In de 10e min. schoot De Pessemier de bal tegen de zijstaak. Dat was trouwens de enige keer, be houdens nog een afstands poging van Van den Berge dat S.V. gevaarlijk was. Het overwicht dat Eendracht daarna opbracht rezulteerde slechts in hoekschoppen. On middellijk na de rust nam Zottegem de leiding langs Van den Berge. Eendracht ging toen wel op de S.V. vesting beuken doch deed het niet geordend genoeg om suk ses te hebben. Schepens had wel een pech toen hij de bal tegen het doelhout stuurde. In de 60e minuut kreeg Aalst het dek sel op de neus door een treffer van Van Gansbeke. Beveren en Lokeren kwamen niet tot scoren in een zeer snel gespeelde wedstrijd. De beide ploegen leverden een felle inspanning. Lokeren was in de eerste periode meer agrssief en zou in het kwar tier scoren langs De Cock. Het doelpunt werd op aan wijzen van de grensrechter niet toegekend. Tot grote ont goocheling in de Lokerse rangen. In de tweede speel- helft nam Beveren dan het heft in handen. Toen hield de Lokerse doelman 1 zijn ploeg overeind, inderdaad meerdere ze de intercepties en verh zeker een paar doelj S De beste kans kreeg W i man doch zijn felle ko| te vloog net over de dï ger. Er waren ook n fs gingen van Van der ftj Schelfhout en Bosman i De Pape wist er tel kei mee. In de slotminutei c de Meul de bal nog het kruishout.

De Voorpost | 1977 | | pagina 18