Is er nog hoop Éankzij gemiste penalty :es wedstrijden ionder nederlaag ZONDAG TOPPER MELDERT- M00RSEL VERDIEND iermaal Van Eeckhout Beste eerste helft e reeks gaat verder... FLAUW f FONS LOCKEFEER: I AFSCHEID AAN TERJODEN 511 VOETBALKALENDER voor zondag 20 maart 1977 ftm' - *1 19 vuisten van keeper Lobijn (Terjoden) weren de aanval van de Nieuwerkerkse spitsen af. (C) EEDE PROVINCIALE ferjoden - Nieuwerken 5-1 >rjonden pakte vorige zon- _bg uit met eert verbluffende zultaat in het derbynum- er met Nieuwerkerken. Een de bewerkers van deze lyale zege was Van Eeok- Hij scoorde liefst vier •Ipunten. Bij de rust kon n nochtans niet vermoeden ;et#t Eendracht een dergelijke [e ëderlaag zou dienen te in- •ren. Men had immers op nogal geldjkopgaande par tij gekeken. De bezoekers waren zelfs naar voorsprong geklommen door een doel punt van Paul Janssens, eens te meer de beste Eendracht scpeler. Na de kampwisseling begon het doelpuntenfesti- val van de thuisploeg. Vein Eeokhout stak de lont aan en boen Ihij de stand tot 2-1 op voerde ging Eendracht aan het zwalpen. Het inbrengen van twee wisselspelers kon het tij ook niet doen keren. En Van Eeckhout dikte aan tot 4-1. Hij had aldus een enorm aandeel in de overr- winning. Raes zou dan num mer vijf voor zijn rekening nemen. Al met al een ver diende zege. Naast Van Eeck hout liepen ook Van de Vel de en verdediger De Petter bij Terjoden in de kijker. Voor Resocub loopt het trou wens uitstekend de jongste weken. Het puurde immers uit zijn laatste zeven wed strijden liefst elf punten. J.V.H. lalgerhoeke - Robur 1-1 9de wedstrijd zonder nederlaag voor de Moerzeekse tweede bvincdaler dat metéén zeker is van het behoud in tweede bvindale. Het haalde uit de laatste zea ontmoetingen negen ^nten. telljens winst aan huis, en evenveel inzet op ver- latsing. men dat zo een ganse ipetitie kunnen, dan wordt ïn vrijwel zeker kampioen. for Robur is de donkere pe- "le, gesitueerd rond de jaar" seling nu wel voorgoed )rbij. Men wijt de betere estaties van de laatste we- aan de inbreng van Rene ïinck in de ploeg. Deze ^lentrijke voetballer raakte bij het begin van de Kompe titie gekwetst en bleef dan ook tijdens die eerste heltt van de kompetitie naast de "lijn. Sedert Vlaminck terug is cfraait het vooraan stukken beter en worden er ook ge makkelijker doelpunten ge scoord. De voorbije zondag behoorde Vlaminck alweer tot de uit blinkers, in een wedstrijd waarbij het eindresultaat reeds na 5 min. op het bord prijkte. Een lokaal doelpunt na twee minuten, werd am per 180 seconden later door de gelijkmaker gevolgd. Au teur van dat Moerzeekse doel punt was Mare De Decker. Deze laatste zag aan het eind van de tweede helft een doel punt door hem aangetekend door de scheidsrechter gean nuleerd. Met die beslissing scheen men in Robur-kringen niet te best akkoord mee te gaan. Toch is men er tevre den met de puntendeling, al hoewel de volle inzet er dik inzat. E.D.M. Baasrode 1-0 von> r mh emse - FJC. slêr^ dreigen in herhaling te D£ Hen met te zeggen «dat volstaat tegen FC Baas één doelpunt aan te te len om de volle inzet op e te steken.» Het moet zijn de scheepsbouwers hier op de hoogte van waren, it nadat ze waren op voor- ong gekomen Heten ze de lenaars rustige betij- Er gung- immers niet het ite gevaar uit van deze eg. Het is nu reeds twaalf ken geleden dat de Baas- i Eip •lfs lerti op Var c ziel nt doe inde#18' ijn m roodse aanhang voor een doelpunt mocht juichen. Gelukkig werden in de eerste ronde genoege punten vero verd om buiten de degrada tiezone te 'blijven. Het is droevig te moeten vaststellen dat een club als FC Baasrode, die aan het einde van de heenronde de indruik gaf een voorname rol te zullen spelen in dit kam pioenschap zo fel -afzakt dat slechts het einde van het sei zoen tyroost kan brengen. W-aar de uiteindelijke oorzaak ligt van deze teleurgang is een ander paar mouwen. Het feit dat rainer-speler Maurice Cooreman er de brui aan gaf en ook andere spelers niet meer zo geneigd zouden zijn aan te treden wijst in een be paalde richting. Wij kunnen het enkel betreuren - vooral omdat bij de seizoenaanhef de goede verstandhouding bij FC Baasrode in al zijn gele deren werd vooropgesteld. Het blijkt evenwel van korte duur te zijn geweest. V.C. 3e PROVINCIALE De Klinge - Sp. Appels 4-2 Ondanks het feit dat Sparta Appels met 0-1 aan de winst stond bij de rust in hun tref fen op De Klinge hebben zij met 4-2 verliescijfers de te rugweg mogen aanvatten. Appels dat werkelijk de be tere was geraakte slechts aan een doelpunt achteraf zou blijken dat dit niet voldoende was. Na de koffie ontketen de de thuisploeg een offensief waartegen Sparta geen ver haal had. Het was een periode waarin de ganse ploeg aan het zwalpen ging en het mag nog een geluk heten dat het geen katastrofe werd. Want nadat De Klinge met drie doelpunten aan de winst stond kon Appels de balans terug in evenwicht brengen. Het doelpunt voor Sparta werd aangetekend door Luc Vereecken en kort daarop brengen. zou Karei nog een kans krij gen Hij lepelde de bal over de uitgelopen doelman maar deze rolde nipt naast de le dige kooi. Met een weinig geluk was het 0-2. Het was op een misverstand in de bezoekende verdediging dat De Klinge de score kon ope nen. Dierickx en een verde diger kwamen tegelijk bij het leder en het opspringen de leder werd door een aan valler van de gastheren bin nen gewerkt. Appels was aan geslagen door deze ongeluks treffer en even later op een mooie poging van de grens- ploeg werd het 1-2. Met nog twee doelpunten zou De Klinge verder afstand nemen van de Spartanen. Karei Rin- goot zou de stand nog milde ren tot 4-2 maar verder zou roodwit het ook niet Stekene Grembergen 3-0 Bij S.K. Grembergen heeft men zich aan het rekenen gezet» Clubleider Herman Brughgraeve kent in dat opzicht zijn lesje van buiten. Hij weet niet alleen welke nog de vier resterende wedstrijden zijn van zijn ploeg maar kent die al evengoed van de twee overige tegenstanders Waasmunster en Gerda» die samen met S.K. strijd leveren tegen de degradatie. S.K. Grembergen staat er uiteraard het slechtst voor. Het staat als laatste, drie puntein achter op de twee genoemde konikurrenten. Toch geeft men alle hoop op het behoud nog niet op, al hoewel men duidelijk weet dat die kansen nu wel erg miniem zijn geworden. «Wanneer we uit de komen de vier wedstrijden 7 pun ten kunnen halen, blijven we welMcht in derde» zegt club- leider Burghgraeve. «Nu thuis tegen Haasdonk moeten we kunnen winnen, daarna naar Hoogeinde, naar gebuur Ap pels en thuis tegen recht streekse tegenstander Gerda. Alls mijn vooropgestelde prog nose klopt, eindigen we sa men met Gerda, en Waas munster met 21 punten, en vermits we meer gewopnen wedstrijden tellen zouden wij het zijn, die in de reeks blij ven.» Voor S.K. Grembergen war het te hopen, dat de pronostiek van de h. Brugh graeve zou uitvallen. Dan mag men echter geen enkel steekje meer laten vallen. Het verües afgelopen zondag te Stekene is vast geen schande. Clubleider Brughgraeve noemt Stekene de beste ploeg uit de reeks, zelfs stukken beter dan Oudegem. Voor S.K. Grembergen worden het wellicht vier belangrijke we ken. E.D.M. SERSKAMP OUDENHOVE 0-3 Tegen Oudenhove bleef Sers- kamp duidelijk onder de maat en liet de laatste kans om in het spoor van de kou- ploegen te blijven teloorgaan. De rozenkwekers verbrodden het vooral tijdens de eei ste time in die voor Serskamp goede periode misten de schutters werkelijk alles, zodat met een eerder onlo gische 0-0 score voor rusten werd gefloten. Na de citroentjes was de thuisploeg nergens meer de middenvelders lieten het af weten en achteraan werd ge blunderd. Dat het ten slotte op een alleszeggende 0-3 ne derlaag uitdraaide, verwon derde niemand. Zwartwit heeft, op vier weken van het einde, zes punten achterstand op dorpsgenoot Schellebeile. En dat is echt te veel om nog in een goede afloop te kunnen geloven. Dirk Janssens (S. Moorsel) geeft een voorzet naar Mare Temmerman die scoort tegen het overklaste Welle. (JM) Charleroi - Lokeren Erpe - Bambrugge (19.3. om 19u30) (Matthijssens) Delsemme Deftinge - Hofstade Crossing - Jonge Lede (De Meulenaere) (Daubach) Sp. Geraardsbergen - E. Aialst - RC Tienen Schellebelle (Hans) (Lefèvre) E. Zele - Rating Jet Bazel - Oudegem (Cokaiko) (Meganok) Daring Leuven - KAVD Gerda - Sp. Appels (Vercauteren) (De Neve) Aalter - Buggenhout SK Grembergen - (Praet) Haasdonk Kemzeke - SK Aalst (De Meester3 (Boonants) Beervelde - Overmere Lebbek - St.-Gillis Waas CLaureys) (Boudeweel) T. Meldert - S. Moorsel Robur - Destelbergen Van Haver) (Van Droogenbroeck A.) Gijzegem - Doggen Baasrode - St. Wetteren (Lambertin) (Tackx) Erondegem - Schoonaarde W. Moorsel - Eine (De Groote) ('Evenpoel) Wichelen - Herdersem Mere - Etiikhove (Anné) (De Winne) Smetlede - Berlare Nieuwerkerken - Huise (De Meyer) (Van den Bergh) SK Lokeren - Appelterre - Terjoden E. St.-Gdllis (De Wi'lde) (Van Welssenaers) Moerbeke - Sersklamp Z. Appels - Boonwijk (Flamand) Van ImschooO Erembodegem - E. Meldert Opstal - Heikant (Tanghe) OVan Zele) Oudenhove - Edixvelde E. Grembergen - Kallo (De Clippeleer) (Van den Abbeele) udegem - Gerda 1-0 re ze verhl doeli eg VI e moet al eens minder goed en en todh winnen. An- kan je nooit kampioen Hen. Of "Hagem" na 30 chen nog steeds ln de e trui" zit, durven we voorspellen. Zondag werd *t de zoveelste stap in goeie richting gezet, ook af blauwwit voor eigen tegen het op papier be- Men Gerda Sint-Niklaas denderende demonstra- Doeh het resultaat is er. dèt mag belangrijk ge- nd. Gerda is trouwens veel beter team dan de tentabel laat vermoeden, enwit toont een oogstre- en gedegen voetbal dat >r zelden of nooit uit- >dt in een produktieve bui de spitsen. Janssens en het varkentje was gewassen. Kansen kwa men er nog, doch noch Stee man, Janssens, Baert of Van Geyte konden die verzilveren. Achteraf bleek dat die 1-0 volstond voor een krappe ze ge, al betaalden de leiders bibbergeld een kwartier voor affluiten stond Gerda heel dicht bij een (onver diende) drawn. De straf schop keilde evenwel naast, zodat de logica niet ver kracht werd. VIERDE PROVINCIALE «Schroevers» Moorsel heeft in het vooruitzicht van de top- match die nu zondag te Meldert wordt gespeeld, op de jongste speeldag een vrij goede algemene herhaling gehouden en Welle werd met nogal afgetekende cijfers geklopt. Het was eens te meer Mare Timmerman die na de rust de uitslag bepaalde. In de eerste vijfenveertig minuten kreeg Moorsel het echter niet te breed. Het keek zelfs tegen een 0-1 ach terstand aan. K V Dit doelpunt kwam na een strafschop die werd toegekend toen stopper Wi'lle naar de noodrem greep. Nog voor de rust zou Dirk Janssen het evenwicht herstellen. Deze 18-jarige die wel eeq,.- speci- fiëke voorspelers is" diende echter dit seizoen naar de verdediging overgeheveld, uit noodzaak. Vorige zondag kreeg hij zijn aanvallende funktie echter terug omdat men iet kan beschikken over Van de Velde die een heel kundige bewerking aan de hand onderging. In de tweede speelhelft zette Timmerman alras 3-1 op het bord doch de spanning was niet gewe ken. Welle kwam tot 3-2 te rug. De thuisploeg zou daar na echter alles in de aanval 'gooien en Timmerman zorgde voor meer aftekening. Naast Timmerman speelden ook Frans Vermëiren en Freddy Fdlips zich in de kijker. Door het feit dat Meldert niet speelde zit Moorsel nu op nieuw in de spits van de klas sering. Doch telt een wed strijd meer. Nu zondag kan dus over de titel worden be slist. Het speelveld van T.K. Meldert wordty zeker het toneel van een fel betwiste wedstrijd. Wieze-Gijzegem reikte aan hoge toppen. De thuisploeg Ikon uiteindelijk de wedstrijd naar haar hand zet ten luttele minuten voor tijd. In deze genietbare partij werd met wisselende kansen gestreden. Wilskracht kwam ou winst en Van Ingelgem zette de gelijkmaker op de lei. Dan kwam de thuisploeg op voorsprong langs De Smet maar Wilskracht herleidde tot 2-2. Er was wel protest tegen dit doelpunt, omdat de Wiezenaars meenden dat er een fout op hun doelman werd begaan. Het was Rudi Maes die het beslissende doel punt scoorde. Erondegem haalde te Massemen een ver dienstelijke uitslag. Wichelen deed het vrij 'goed bij Dog gen, terwijl Bavekem Herder- sem met oneven doelpunt in de luren legde. In de vierde provinciale H won Kallo nor maal van Opstal dat zeker geen riechte wedstrijd speel de. Grembergen kwam ver rassend goed voor de dag te Moerbeke en St.-Gillds stelde zijn derde plaats veilig te Sombeke. J.V.H. Een zoveelste Oudegemse aanval geraakt niet voorbij de Gerdadefensie. iHofstade-Vlierzele 1-0 ia al toonde Oudegem toch de betere ploeg, al ko[ ten de meeste kombina- H' in de buurt van het ok n fschopgebied. Eén enkel fje ging de bal tegen n net na 20 minuten eikei ndde een hoekschop van nutei c Steeman bij Guddo Wilskracht Hofstade dat in de loop van dit seizoen reeds de scalp van Erpe' plukte tegen Schellebelle momen teel opnieuw leider drie op vier haalde en ook Meldert deed knielen, heeft nu oo.k Vlierzele weggeborsteld. De 4-1 uitslag is de logika zelf en kan worden verantwoord door de knappe prestatie van de thuisploeg in de tweede periode. Voordien wees trou wens niets er op dat Vlierzele een dergelijke opdoffer zou moeten inkasseren. Want in de eerste 45 minuten kon geen van beiden zijn stempel op de wedstrijd drukken. Het was een gelijkopgaand duel dat bij de rust een juiste 1 1 stand op het bord had ge zet. Het was Hofstade die de score opende langs een bedrijvige Herwig Roels, ter wijl Meuleman de bezoekers nieuwe hoop schonk. In de enorme druk die Vlierzele in de attraktieve tweede speel helft moest doorstaan kon het niet lang overeind blij ven. Francis Van der Strae- ten zorgde voor een tweede Wilskracht doelpunt, wat de thuisploeg nog meer armslag gaf. Louis Guns bezegelde met nog twee treffers het lot van zijn gasten. Alles bij mekaar een goede kollektieve verrichting van Hofstade, dat zich door de recente frap pante zege in veiligheid speel de. Vooral een opmerkelijke prestatie van Gilbert De Rid der, die op 38 jaar zijn 2de jeugd doormaakt. J.V.H. Op het einde van deze voetbalkompetitie zal Fons Lockefeer na een verblijf van vier jaar afscheid nemen van Terjoden. Het klubbestuur had de oud Eendracht- speler nochtans gevraagd er nog een jaar te willen bijdoen. Lockefeer die in alle verstandhouding afscheid neemt oordeelt echter dat vier jaar voldoende is. In middels heeft hij ook het diploma van Heizeltrainer verwonen. Lockefeer was vroeger nog speler trainer bij Jong Lede, met wie hij van tweede provinciale naar vierde klasse promoveerde in een zeer korte tijdspan- ne. Tot nog toe legde [hij mei geen enkele klub kon- S takten. J.V.H. f

De Voorpost | 1977 | | pagina 19