EINDE SEIZOEN Derby met alles en eraan f Pallieter klopt leidersploeg! VERA EECKHOUDT Leven voor de ruitersport KALKEN BEVESTIGT MINUTEN DRIE DOELPUNTEN IN TWEE CABRITA ZELE PR0M0VE3I MTSA-VOETBALKOMPETITIE J.K.-Voetbalkompetitie 4e Nationale Volleyball u Klucht te Baasrode de kompet bevordering in, daaror zodat elkeeip ZATERDAGREEKS Blikvanger van deze speeldag is zeker het kunststukje dat door Preflexmidvoo» Roland Roelandt werd gepresteerd: hij had reeds in de eerste helft een doelpuntje gelukt, doch vlak na rust kwam Roelandt met de stunt op de| proppen in amper twee minuten vloerde hij dej doelman van Groot Aalst driemaal tereke in de schutterslijst van de MTSA- kompetitie staat Roland Roelandt meteen veel, steviger aan de leiding reeds 27 doelpunten scoorde hij in de 15 wed strijden die hij voor Prefle* speelde De overige Preflex-doelpun- ten kwamen van de voet van Willy Van De Putte en Francois Weerkens. Strooiers was veel vlugger bij de bal in zijn ontmoeting met Heipias, dat nochtans op voorsprong kwam toen Paul Roels zijn eigen doel man Van Keer met een ver rassend schot tegenvoets vloerde. Na rust draaide de Hofstaad- se aanvalsmaohine op volle toeren zodat Heiplasspelver deler Lemoitre alle moeite van de wereld had om zijn ploeg boven water te houden: dit lukte niet daar de Leedse doelman Van Den Abeele al lesbehalve klem vast bleek langs Ronny D'Haese en André Janssens kwam Strooiers verdiend op voor sprong doch Heipias probeer de terug te komen langs Willy Poep. wat door een sekure Hofstaadse verdedi ging werd voorkomen. Toen na een persoonlijke door braak van Polleke Sat de stand op 1 3 kwam was het pleit beslist UITSLAGEN El Quijote - Rayo Espanol 0-5 D'Hondt - Red Star 1-1 Feb - Sportief 4 1 Groot Aalst - Preflex 1-6 DDT - Melckeribeeck 1-2 Heipias Strooiers 1-3 KALENDER voor zaterdag 19 maart te 15 uur Sportief - Groot Aalst (J. Guns) Rayo - DDT (A. Garria) Leeuwerik - El Quijote Strooiers - Feb (M. Van De Velde) Red Star - Heipias (V. D'Herde) Melckenbeeck D'Hondt (L. Gyselinck) Vrij Preflex Temat ZONDAGREEKS De one-man show van leider Nieuwe Wijk duurt onver minderd voort nu1 ging men rustig winnen op het veld van Kevers met 0-4 cijfers, zodat de voorsprong op de achtervolgers steeds 5 punten blijftSint Job won ver diend van een Adelaarsploeg waarbij keeper Frans De Pauw werkelijk in een off day verkeerde hij had schuld aan de beide doelpunten die Williiam Van Hove op zijn aktief plaatstevoor de thuisploeg werd dé eer gered door Mark Roelandt die een misverstand in de bezoekende verdediging afstrafte Moeilijke overwinning van een krasselend Timarcha te gen een flink meespelend A- mapóla. Aan de rust was de stand nog dubbel blank, doch op de 50e min. kon Guy V. Leuven doelen op een pracht- pas v. G. Haerens. Inno. had het niet zo moei lijk tegen een OC-ploeg die slechts met negen mensen kwam opdagen de beide doelpunten waren het werk van Johan Meireman, die een puike indruk liet. Morta had het heel moeilijk op het veld van Real Fami lial dat slechts in extremis op achterstand werd gescho ten. Door deze nederlaag zijn de titeldromen wel volledig vervlogen UITSLAGEN Inno - OC Aalst 2-0 Stampia - Molenstr. 1-5 Amapola - Timarcha 0 1 Kruis - Bonanza 6-1 Real Familial - Morta 1-2 Adelaars Sint Job 1-2 De Kever - Nieuwe Wijk 0-4 Ueükaan - Jaca 1-1 KALENDER voor zondag 20 maart te 10 uur Timarcha - De Kever (D. Duyser) Bonanza Pelikaan CA. Garcia) Morta - Inno (W. De Wolf) Sint Job - Stampia (G. De Leeuw) Nieuwe Wijk - Amapola (J. Borms) Jaca - Kruis (J. Guns) OC Aalst - Real Familial (V. Dherde) Molenstraat - Adeliaars (L. Gyselinck) KOMPETITIE '17-18 Voor het komende seizoen vernemen we dat reeds vier ploegen definitief hebben in geschreven om aan do zater dagkompetitie deel te nemen: het zijn FC Oude Molen Aalst. FC Sint-Gudula Aalst, Zonne- boys Haaltert en FX Exelsior Aalst. Een zestal andere klubs hébben ook de wens te ken nen gegeven om bij het MTSA-venbond alan te slui ten. De kompetitieleider laat op merken dat men uiterlijk te gen 15 mei moet ingeschreven zijn om volgend seizoen te kunnen aantreden. Inlichtingen zijn steeds te be komen in het MTSA-lokaal dat vanaf dit weekeinde ge vestigd is in café Paviljoen, Grote Markt nummer 5 te Aalst. Telefonisch is dit lo kaal te bereiken op het num mer 21.17.94. De stunt van deze speeldag werd ongetwijfeld gelukt door Pallieter Hofstade die leider Fabrieksken op eigen plein oververdiend wist te verslaan. Etienne Dubois, die vele kansen had verkwan seld, lukte kort voor de koffie een geluksdoelpuntje dat Pallieter, gezien de spelont- wikkeling, zeker had verdiend Na rust bleef Pallieter druk ken en op pas van Johan Troch verdubbelde de Hof staadse mid voor Paul Jans sens, de score. Fabrieksken kwam dan ook eens zijn neus aan het venster steken, doch verder dan een eerreddend doelpunt kwam men niet. De aanwezigen waren niet te spreken over de partijdige leiding van gelegenheids- scheidsrechter Van DerMeer- sche die werkelijk anti-spor tief de bezoekende ploeg be nadeelde. De Twen tiers wonnen vrij gemakkelijk van een aange slagen Tuf-ploeg dat slechts eenmaal kon scoren langs André Goeman. Opmerkelijke resultaten zijn zeker de overwinning van Tanu op het veld van Fabrieksken en de hoge score in de wedstrijd tussen Kreja en Nijdrop. UITSLAGEN Timarcha - Sint Joris 4-3 Liludamo - Eureka 2-0 Twentiers - Tuf Tuf 4-1 Fabrieksken - Pallieter 1-2 Ypsilon Jome 3-1 Terlinden - Tanu 0-1 Kreja - Nijdrop 10-3 KLASSERING 1. Fabrieksken Aalst 22 38 2. Tuf Tuf Aalst 22 32 3. Sint Joris Aalst 22 30 4. Liludamo Aalst 22 27 5. Ypsilon Aalst 22 27 6. Kreja Aalst 23 26 7. Twenfciërs Aalst 23 26 8. Pallieter Hofstade 23 26 9. Efsee Aalst 22 24 10. Timarcha Aalst 22 21 11. Nijdrop Opwijk 21 16 12. Jome Gijzegem 22 14 13. Tanu Aalst 22 15 14. Terlinden Aalst 22 7 15. Eurekea Erembod 23 5 Kalender voor zondag 20 maart te 14.80 uur Nijdrop - Sint Joris (Zandberg) Timarcha - Tuf Tuf (Molendreef) Kreja - Eureka Osbroek B) Liludamo - Jome (den Aap) Ypsilon - Tanu (Kluisdreef) Terlinden - Pallieter (Osbroek A) Fabrieksken - Efsee (de Keyser) D.D. VOLLEYBALL è^OVTNCIALE V.K. AalstLepage Ixelles 3—1 Setstanden: 15-11, 15-7, 4-15, 15-3 Hopelijk dienen we bovenge noemd woord niet veel meer te gebruiken. Te Aals*: was het echter al prijs want de twee teams hebben de wed strijd slechts uit pure nood zaak aangevat Veel strijd was er niet te beleven al toon- Aalst zich op hét einde wel de meest zegelustig9 pleeg. In de tweede beurt ble ven beide teams gelijk tot 5-5 doch toen liep Aalst zo van zijn tegenstrever weg. Ghe~- kière kwam de basisploeg bin nengestapt langs de nrote poort. Deze neofiet in de Aal- sterse kern deed het uitste kend. Naar verluid1; wordt de zaak tegen de Aalsterse speler De Geyndt nu maandag door de nationale klachtencommissie te Brussel behandeld. De moeilijke, zij het maar korte, verplaatsing van Kal ken naar Wichelen heeft de Kalkense ploeg met succes af gelegd. Kalken moest de eer ste set wel gewonnen geven nadat 0-7 werd genoteerd, de tweede en derde set waren slechts een formaliteit voor de blauw-witten. Traditioneel moest er een vijfde set ko men en aanvankelijk zag het er zo naar uit ook... Wichelen leidde met 14-10 doch liet zich de zege afsnoepen. Er was een grote publieke be langstelling voor dit treffen. Setstanden 15-9, 4-15, 6-15, 14-16. Hofstade liet de achtste 2-3 nederlaag noteren. Nu ging het tegen DenderhoUtem II dat de vierde set een bijna hope loze situatie rechtzette en in de vijfde beurt de fysieke in zinking van Hofstade uitbuitte Roger Coppens deed na zijn kwetsuur een geslaagd weder- optreden terwijl de Hofstaadse ploeg wel gehandikapt aan de start verscheen wegens de afwezigheden van gekwetsten en miliciens. Setstanden 13-15, 15-11, 15- 9, 10-15, 10-15. Geen problemen voor de Ze ven Zele dat met 3-1 en set standen 15-4, 13-15, 15-9 en 15-7 afstand nam van Melsele. zij niet zoveel. Haar studies nemen heel wat van haar tijd in beslag en wanneer er dan eens een uurtje kan afgeknepen, wordt dat be steed aan de ruitersport. En daar zijn dan heelwat num mers die aan de beurt komen op de toernooien. Alleen een goed voorbereide amazone kan met sukses naar een eerste plaats dingen. Van de ver schillende nummers is er geen dat haar niet bevalt, maar men kan ze ook niet allemaal tegelijk aan. Zowel de achttallen en viertallen maar ook springnummers en crossen trekken haar aan. TOERNOOIEN Het meeste plezier wordt toch beleefd aan de deelne ming aan landelijke tornooien Vera herinnert zich nog de eerste kennismaking een verplaatsing naar Meerdonk. Om zes uur uit de veren, want paard en ruiter moes ten ter plaatse gebracht. Vera was op tijd hoor... want de hele nacht had zij geen oog dicht gedaan van de zenu wen. Achteraf bleek dat het veel beter ging dan ver wacht. Nadien volgden ver plaatsingen naar Tielrode, Brakel, Melsele en noem maar op die de verenigingen ook de Appelse amazone suk- sessen opleverden. Voor al die verplaatsingen moest men zoals steeds om 6 uur uit de veren. Vera geeft daar niet zoveel om. Men moet voor zijn sport een offer 'kunnen bregen. meent de Appelse sportvrouw. In onze drukke tijd waarin er geen plaats meer is voor of fers voor de sport, echoot deze uitdrukking nog na. André De Wit Vera was amper veertien toen zij voor de eerste keer op een paard klauterde en zonder zadel als een cowboy een ritje wilde doen op het erf. Zo vlot ging dat nu ook niet als in de film, want zij lag vrij vlug tegen de aardbol. Deze eerste tegenslag heeft zij er met de glimlach bijgenomen en is verder gaan oefenen. Eerst met een geleend paard, achteraf met haar eigen halfbloed. De vele inspanningen en opofferin gen die zij zich getroostte, werden achteraf beloond want voor het ogenblik Is Vera Eeckhoudt een der beste amazones van de Appelse Zandruiters die aangesloten zijn bij de Landelijke Rijverenigingen. Op de sportavond die door het sport-, feest- en jaarmarktkomitee werd georganiseerd is rij tot "Sportvrouw van het jaar" uitgeroepen. Vera Eeckhoudt woont in de Schoolstraat te Dendermonde, is de vijfde van zes kinderen, is 18 en studeert regentaat handelswetenschappen te Gent. Zij is nu vier jaar Hd van de Appelse ruitervereni- ging. Dat zij door haar ver eniging aangewezen werd als klublaureate kwam door het feit dat haar vereniging uit gerekend die amazone uitkoos die op de diverse tornooien de meeste punten en de beste rangschikking haalde. Vera kwam met een paar over winningen en ereplaatsen uit enkele wedstrijden. Dat was voor voorzitter Jozef Ver- waeren en zijn ijverige be stuursmensen voldoende om haar de eer te geven. Dat de keuze goed was en door het publiek aanvaard werd, heeft de stemming bij de verkiezing van de sportvrouw bewezen. VEEL OEFENEN Of de ruitersport veel oefe ning vraagtVera meent van wel, want om een num mertje in te studeren is heel wat tijd nodig, doch die heeft Amazone Vera Eeckhoudt. J. ZELE - LEBBEKE 3-2 Setstanden 15-8, 12-15. 15-5, 3-15, 15-12 De sfeer van de grote dagen in de Zeelse sporthall voor de derby tussen de twee streek eerste próvincialers. Achteraf beschouwd kan worden gezegd dat we geen grote wedstrijd zagen, wel een erg spannende en zenuwslopende. De eerste set trok Zele on middellijk snel van wal, pro fiteerde van enkele bezoeken de missers om tot 3-0 uit te lopen. De terugslag van Leb beke volgde onmiddellijk 3-2, doch werd opgevangen door een Zeel team dat, met veel strijdlust bezield, onder im puls van een knappe Marcel Goossens. de beste man op het veld, naar 6-2 uitliep. Toen was het <al duidélijk dat Lebbeke geen grote ogen zou gooien. Het normaal spel werd nooit ontwikkeld, de aanvalskombinataes waren rtoit verrassend en Patrick De Letter sloeg wel geregeld over en naast het blok maar steeds centimeters buiten. Bij 8-7 ging Lebbeke weer door, nu omdat Zele enkele recep ties miste. Toen de bezoekers op hun beurt gingen twijfelen trok Zele weer door (10-7). De set was gespeeld. Juvenes liet zich niet pramen om de stand op 1-0 te brengen. Volgende set Lebbeke aan de leiding met 1-2 en 2-4. Goos sens doet het weer en 4-4. De gasten slagen de beslis sende kloof van 4-5 naar 8-12 en geraken ei zo na met de hakken over de sloot wan neer Van Peteghem, met een onderhandse opslag, toch 2 nunten sooort. Deze winst scheen de bezoe kers vleugels te geven. Ze liepen gemakkelijk tot 0-2 uit en vingen de plaatselijke re- akfcie op (2-3). De thuisploeg slaat echter onmiddellijk een gat 7-4 en de leiders zijn er aan voor hun moeite. Om gekeerd spelbeeld in de vier de set. De thuisploeg maakt we de eerste punten (2-0) doch krijgt dan onmiddellijk een 2-12 op het bord. In de kortst set van de wedstrijd, afper 10 min., zijn beide ploe gen al geslaagd in een doel: de derbystand op het bord te plalatsen. De vijfde set was dan de langste., bijna een half uur met beide teams om beurten in de meerderheid, Zele noch tans altijd het gevaarlijkst omdat het met een eenvou dige hoge pass de aanvallers voorbij het bezoekend blok bracht. Gedraaid werd met 8-7 om- dot de blauw-witten een 7-5 achterstand konden ophalen. Het zwaartepunt van de wed strijd wordt dan beleefd. Lebbeke mist enkele kansen om te scoren, laat sendees onbenut voorbijgaan en Zele rechte een plaatsbal van Jo han Aerts affloot, doch voorr de rest, samen met zijn se condant Mestdagh een vrijwel feilloze wedstrijd leidde... voor de neutrale kijke na tuurlijk... en voor bepaalde lijkheden maar met een zo groot als de kerk van Voor Lebbeke is deze laag slechts louter verlies want het is weken geweten dat de wedstrijd te St.-Gillis Een faze uit de match Lebbeke Juvenes Zele. De volleyballers van Juvenes Zele. spurt door (10-8). Deze twee punten blijven op het score bord want ond'anks een ver twijfelde bezoekende pressing wint Zele en krijgt de be zoekende coach Maurits aVn Damme nog de verdiende gele kaart van een uitsteken de eerste scheidsrechter Van Schoor, die misschien ten on- Zeélse supporterters die, hoe is het mogelijk, ook eens te vreden waren met de arbi trage. Het was die zaterdag werkelijk zondag te Zele, ver diend zeker want de Leb- beekse titelkandidaten heb ben zich werkelijk in de hoek laten drummen door een ploeg met beperkte moge- beslissend wordt voor tel. Het St.-Gillis Waas i stukken beter Wis dat Lebbekenaars zodat lijke stand speeldag de wieso als kampioen kmin worden gekroond. BASKETBAL Er was geen scheidsrechter voor de Tweede Provinc in, wedstrijd tussen Baasrode en Meerbeke, daarom klom S a maar een bezoekende fan op de stoel ...een zestienjai iet die naarmate de wedstrijd vorderde alle regels aan laars lapte en getrouw de instrudties van zijn voorzi volgde en Meerbeke naar de overwinning floot. Bij 14 .J* in de vierde beurt maakte Baasrode het af doch op i dringen van de bewuéte 'president' moesten beide p gen weer het veld op.Meerbeke won dan maar... d of de speelsters er zelf veel leute zullen aan beie ge^ hebben is een andere vraag. Lede haalde de stunt uit door Geraardsbergen met en setstanden 15-13. 15-11 en 15-10 te kloppen. V. A me, deed het al niet slechter... zij klopten A. St. Nikl dt met 3-1. Op twee soeeldagen van het einde van de kompet Cabrita Zele zeker van promotie naar bevordering kampioenstitel zat er dit jaar zeker niet in, daaror Ju vent us Zottcgem te zwaar geinvesteerd, zodat elkeej de aanvang van het kampioenschap Zottegem buiten ,p f beschouwde. |Cge De beste ereplaats zou dan de meest begeerde worden, want die gaf ook recht op promo tie. De Zelenaars hadden niet onmiddellijk promotiedromen, maar hoopten toch op een goed seizoen. De ploeg was dege'ijk uitgebalanceerd met de routiniers kapitein Hugo Coene, Benny Dhooghe en Peter Hollants en de belof tevolle jeugdkern Sylvain Deprez, Filip Van Hassel en Luc Famay. Achter dit zestal stonde er nog een heel deel ongeduldigen te trappen met André Goossens, Eric Van de Ve'de, Gilbert Van Hassel, Filip Heirwegh Jan Jacobs en de nieuwe inbreng met de kadetten Peter Moens en Paul Van Damme. Coach Frans Van de Vijver beschikte over een ruime kern waar kwa liteit instak, die enigzins het gebrek aan routine en kom petitie ervaring moest onder vangen. Cabrita bleef overeind en ver dedigde van het tweede plaats, be'agers Wlasocub ster, de eeuwige ters Baasrode en dermonde. Het werd vallingskoera met best geplaatste en on de terugweg. Het werd voor de van voorzitter André dan ook een succesvii'8 zoenslot met de PIY°e.r naar bevordering, gang moet Cabrtia 8816 hun intense kunnen jeugdtrainers Benny ui Adré Goossens effei weg voor trainer Frai de Vijver, die regelmat putten uit degelijk ge en goed opgeleide je Iers. Dit moet een stev sis zijn omdat Cabrit.a dertigste verjaardag stichting een goede zou bewaren. riej IPO

De Voorpost | 1977 | | pagina 22