K TALENTENJACHT OP VOORAVOND VERKIEZINGEN Tussen haakjes BREAD AND BUTTER EN NOG WAT OP DE PLANKEN GEKNIPT ABC De Voorpost -18-3-77 - 25 HEB STEEDS BIJ DE HAND UW VAN TELEFOONNUMMERS^ EN ADRESSEN i RCA tel. 052-21.22.72 I Kunstgalerij. Tentoonstellingen - retrospectieven - open- I bare verkopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Grem- I bergen. I eeckman 053-70.02.93 I De specialist in maatwerk De laagste prijzen der matras- I sen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex Bergemeersenstraat 18, Aalst omar 053-21.25.561 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen e handelaars. Rechtstreeks aan fabneksprijzen (enig in Bel- Schoolstraat 54, Aalst. 'hondt Simon 053-21.15.64 Wijrtgaardveld, Aalst SpeciaSst in schuitdaken, voortenten, autogamieringen ei zonnetenten. uro-Home 1 esmeed 052-21.62.71 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluiön- gen, poorten enz M De Backer, Kon. Albertstraat 75, Dendermonde erman 052-21.38.16 Michem Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16. St - Gillis-Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen o-Sport Alles maar dan ook alles kledij en camping Statiestraat 21. Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels otn, leen gerust 052-21.17.59 I van sportartikelen, alsook sport- unch 053-70.13.39 Stationsplein, 6, Aalst SpeciaKst: koude schotels, bereide vleeswaren, belegde broodjes [eubelen De Wolf De grootste meubelzaak der streek Molendnes 3. AALST 053-21.63.91 vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardisette tergal enz Zonneblinden, Luxaflex, Louver- drape, vouwdeuren, modern fold, meten, afwerkerT e plaatsen Guido Michem, Potiaulaan 11. Dendermonde. I ubliciteit 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een een- Iuando 052-21.40.601 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis. quid. quo. quando. quomodo enz wie, wat. waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De f Cuyper 1 erav 053-21.76.08 Molenstraat, 70, Aalst SERAV heeft jaar in jaar uit, en voor om het even welke gelegenheid, het gedroomde geschenkl Van huwelijkslijsten I tot prachtig-modeme zitmeubelen; van typische kleinere design-geschenken tot en met klasrijke tapijten. Couponnenhuis 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle I stoffen (zelfs per m.) 1 Moorselbaan 556 Aals rmar 053-21.68.98 Moorselbaan, 73, Aalst. Het huis waar u alles vindt Voedingswaren aan dscountpnjzen Kom eens lanos Dank U erzekeringen 053-21.71.45 Van Den Hauwe Gaston Zoon. Financieringen. Gentsestraat nr. 97, 9300 Aalst f ooninrichting Pieter Coecke 053-70.09.12 Hedendaagse woonkultuur. Internationale vormgeving. In richten van winkel - bureel - café - restaurant - keuken - living enz Volledig werkteam - Binnenhuisarchitekt ter beschikking Molenstraat 42-44. Aalst i+y=n 052-21.40.60 een toverformule7 Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meproblemen Bel even naar Groep De Cuyper f vonne en Jozef 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman. Gentsestraat 4-6. Aalst Alle herstellingen. 1 |aar waarborg, gratis onder houd Prijzen vanaf 4 900 F tot 150 000 F Alle modellen jit voorraad leverbaar Ondanks het feit dat Leo Tindemans ons naar de stembus doet gaan op 17 april, richt de jeugdraad van de Aalsterse wijk Sint-Jozef toch haar jaarlijkse «jeugddagen» in. Een voorstel om naar de regering een schrijven te richten dat zij éérst waren, werd toch net niet uitgevoerd. Op deze jeugddagen (15-16-17 april) wordt dit jaar gezorgd voor een jeugdproces, een poppen kast, een talentenjacht, een TD, een viering, een spelnamiddag en een cirkusavond. Heel wat dus voor de verschillende leeftijden. JEUGDRAAD We gaan nog niet tot in de pun tjes vertellen wat en hoe er pre cies geprogrammerd wordt;dat verneemt u in een latere editie wel. Toch eerst wat over de in richters. Het betreft hier een pa rochiale jeugdraad samenge steld uit: KSA St.-Maarten, Chiro Maeva en Sjaloom, het Jeugdkoor en de werkgroep Jeugdliturgie, katholiek geïn spireerde jongerengroepen dus van op de parochie. Deze raad is bezig haar statu ten aan 't wijzigen om zichzelf geloofwaardiger te laten over komen bij de aangesloten ver enigingen en de niet- georganiseerde parochiale jeugd. Deze veranderingen zijn evenwel nog aan de gang. Men verleent trouwens prioriteit 053-21 60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhou-B ding. Inlichtingen bij Van den Berghe, Droeskouterstr. 12, .Haaltert. Dido, Oude Heirbaan, Erpe Vrij 18; 20u André Demets komt spreken over «Frans Vlaande ren» (de zuidelijke Nederlanden) Zat 19: TD van de tumklub vanaf 20u (met demonstratie van de turners Zon 20; kwart vóór acht 's morgens: vertrek dagwandeling in de Warche Vallei. Zat 26: 20u: film «De reuzeboemel» (komedie met de Funes, Bourvil, Marie Dubois en Terry Thomas. Zon 27: I4u30: tweede filmvertoning 't Kelderken, Apostelstraat IA, Aalst Vrijdag 25: 20u Film «bidden volstaat niet meer». Zaterdag 26: 20u: TD Klakson, Wellekensstraat 45, Aalst Zat 19: 14u: werken rond het thema «wonen». Zat 26: I4u: brandbeveiliging in het jeugdatelier met oefening onder spelvorm. Marcellinoklub, Capucijnenlaan 95, Aalst Zon 20: inspekteur Flatfoot: opsporing van drugsmokkelaars Jebron, Begijnhof 1, Aalst Woe 23: I9u30: gebedsgroepG.C.L.-20u: werkgroep liturgie en bezinning. Zat 26: I8u30: eucharistieviering rond het «lijden» in de Begijn hofkerk. Medewerking van het Halleluiakoor van de Dames van Maria. Tanu, Houtmarkt 1, Aalst Zat 19: 20u: grootste Spaanse avond in samenwerking met de Spaanse makkers van Aalst en M. Mad. F. Santiago. Lekkere Spaanse gerechten zullen verkrijgbaar zijn (inktvis, sardientjes, kip enz.Deelname in de onkosten, ten voordele van de Spaanse vrienden: 20fr. Vrij 25: Film om 20u: «hoe zotter, hoe liever» in de regie van E. K iel en als akteurs de Woodpeckers en Gaston Bergmans. Neder landse Film. Prijs: 25fr. voor Tanuleden, Zoniet 30fr. Pan, Wellekensstraat 45, Aalst Zon 20: Film «The rocky horror picture show», 20u30. Zat 4: Isopoda 20u30 (60fr. Voorverkoop: 40 fr.) Kreja, Driesleutelstraat 51, Aalst Zat 19: folkoptreden De Snaar en Kasper De Vos om 20u. Toegang 60 fr en 50 fr in voorverkoop. Vrij 25: 20u: Cuba-avond Ypsilon, Meulleschettestraat 32, Aalst Zat 19: I4u: fietstocht Zon 20: 20u: filmavond «waar is toch de zevende kompagnie (Film om bulderend van achterover te vallen) Zat 2: optreden WIM DE CRAENE en groep. Kaarten in voor verkoop 50fr. Ingang: 60 fr. Open aktiviteiten van jeugdbewegingen Zat 19: spelen van integratiespel «een dorp om in te wonen» om I9u30 in St.-Maarteninstituut, Esplanade 6, Aalst (inrichters: KSA-St.-Maarten). Vrij 25: 20u: alternatieve jongerenbezinning rond «nieuw is an ders» (nieuwe levensstijl gekaderd in de vastengedachte) in paro- ciezaal Baardegeni. (inrichters: Skouts St.-Margareta Baarde- gem) PD voor het inrichten van de tradi tionele «jeugddagen». PROCES Op een mini-perskonferentie legde public-relationsman Ge ert Daeleman uit hoeveel pijlen dit jaar op de traditionele boog genomen worden. Zeer vele Vooreerst kunnen jongeren ouder dan zestien op vrijdag 15 april een jeugdproces meema ken. In gerechtssfeer zal jeugd '77 op de korrel genomen wor den. Op zaterdag is er voor de klein sten een poppenkast voorzien in de namiddag. TALENTENJACHT Hier gaan we in het lang en het breed op in om alle mogelijke geïnteresseerden hun oog te laten op vallen. Men meent het ernstig met deze jacht;dat is één. ledereen (groepen en in dividuen van minimum dertien) mag 't podium opklefferen (dat is twee). Jef Coppens prezen- teert (dat is drie). Er zijn prijzen ter waarde van minimum 4000 fr. (dat is vier). Het begint om 19u en een kaartje kost 39fr. (dat is vijf). De jury bestaat uit volgende aangezochte per sonen: Herman Slagmulder, Kris Crombeen, Rita Peron, Guido Moons, René De Witte, Kris Boni. Frans De Coninck, Ann De Veylder, Willy Van Box- tael en Rita Verecken. (zes). Hubert Michiels prezenteert en je kan inschrijven tot uiterlijk vrijdag 15 apfii bij Harry Sisrck (De Visscherestraat 2A, Aalst), Michel Bekaert (Dender- mondse steenweg 20, Aalst), Johny Goevaerts (daar wist Geert het adres niet van). Deze zevensprong eidigt met een originele TD waarop men veel nieuwe talenten en gezichten hoopt te ontdekken. Je weet het dus. Ah ja, nog iets, disko- bar wordt onveilig gemaakt door Johny Cassiers die zijn drie sterren ruimschoots ver diend heeft in jeugdklub Ypsi lon. DE ZONDAG Staat in het teken van de kies strijd, nl. «kies jeugd» (goed gevonden, he?). Om 11 u gaat in de St.-Jozef kerk 'n jeugdvie- ring door, voorafgegaan en be sloten met een fanfareoptocht. In de namiddag er spelnamid dag in vijf groepen (amai) voor grote mensen van zes tot peu ters van zestien. Daarna is er eten (frites, frisko en soep) en 's avonds kunnen de ouderen een gezellige cirkusavond mee beleven. Vermelden wij nog dat er een auto karavaan voorzien wordt en dat er een aanvraag inge diend is om op de Esplanade een toren te mogen sjorren en wij zijn rond. Och ja, voor de mensen die geen kalenderke bijhebben: dit weekend is het laatste van de paasvakantie! Peter Dauwe Niet minder dan drie optredens stonden verleden zaterdag op het muzikaal programma v an de streek: de Antwerpse groep Bread Butter, de Aalsterse formatie Isopoda en de Ieren John Doonan en Dave Bulmour. Zonder vervoer zijnde werd het voor ondertekende makkelijk kiezen. Dan maar Volkshuiswaarts ge- the-rocks (and roll) tot zich te ne- trokken om er wat muziek-on- menen te graven in de kelders van zijn prille jeugd. Mooie liedjes gehoord: «Darling be home soon» van idool John Sebastian en op wijze van de vergane Slade, nog eens de herinnering aan het vrij saaie Stones-optredcn bovenge haald en voor de rest, de nagels van onbegrip (ergernis Smak is er weer Na een lange periode van «zou het nu verschijnen of niet is het leerlingenblad van de hogere cyclus St.-Maarteninstituut «SMAK» toch verschenen. In het eerste nummer van de vijfde jaargang wordt een vastena\ ondbecld opgehangen, een naden- kertje over «relaties» op school, wat over beleefdheid, Jimy Hendrix, enige aforismen e.d.m. Smak wil net als de bestaande leerlingenwerkgroep «katapult een aanzet zijn tot kreativiteit en initiatief, een ontdooien van leerlingen. Liberaal jeugdnieuws Het tweede nummer van Blauwjonk is verschenen in een blauw kleedje en daar staat weer van alles in. De kontaktvergadering van de Liberale Jeugd Groot-Lede gaat, zoals trouwe lezers weten, op vrijdag 18 maart te 20u in Zaal De Lelie in de Kasteeldreef nummer 26 te Lede. Ook sympatisanten-politiekers worden verwacht. Tijdens de paasvakantie kan men een opleiding volgen om tijdens de zomermaanden te fungeren als monitor voor kinderen in vakantiekolonies of voor jongvolwassenen tijdens reizen. Er zijn twee initiatieven: De jong-PVV-mutualisten richten een basiskursus in van 3 tot 15 april in Home De Blauwe Distel (De Panne). Inschrijving kost 1.280 fr. (alles inbegrepen). NB Als monitor verdien je verblijf, voeding, verplaatsingsonkosten en 4.500 fr voor één maand. Liberale Federatie van jeugdateliers Zomerzon richten een kursus in voor animators vakantieateliers en vakantiecentra van II tot 15 april. Jeugdherberg Pannehuis Nijlen. Prijs: 1.200 fr. J.A. Klakson meldt nu reeds het optreden van het marjonet- tenteater TAPTOE op zaterdag 7 mei om 14 u. Het brengt «De Grillenkoning», een opvoering waarbij de toeschouwers kunnen meespelen. Meer inlichtingen van dit alles kan je krijgen bij (we geven maar één adres op) Michel De Gols, Posthoornstraat 16, 9300 Aalst. Op dit adres kan je Blauwjonk verkrijgen. Afzwaaien binnen honderd dagen Wat vandaag plaatsvindt voor de leerlingen van de Aalsterse staatsscholen zal grotendeels te herleiden zijn tot wat vorige vrijdag gebeurde. Toen waren de vrije scholen aan de beurt, 's Avonds in de Madeion waar de dansfinale doorging en zowat een kamavaisfeer heerste werden de gekste verhalen verteld. In het St.-Jozefkollege hebben ze een monument opgericht en hun tuchtprefekt tienvoudig gedekoreerd om bewezen diensten. Ze waren daar zo blij ook dat fotograaf Jan Strickx zijn gezicht eens kwam laten zien in de namiddag, die ze tussen haakjes vrij kregen. In de meeste scholen kregen ze, in tegenstelling tot vorig jaar die namiddag wel vrij en konden de leerlingen er hun ludieke kreati viteit botvieren. Zo moet ik denken aan het St.-Maartenmstituut waar bv. een Wies-Andersenkwis met karakteristieke leraars gesneeld werd Jg «j» gezwers". hchh?" dat Hp: êi-m» werd ons verteld. Ook heelt de zesde latijnse van die school een affiche laten drukken met de melding van openbare verkoping van een «zeer goed gelegen studielokaal». In het St.- Jozefinstituut konden ze zoals vorig jaar hun klaslokaal blijven bezetten na vieren. In verkleding zagen wij echter niet veel originele dingen, bij geen enkele school: kostuums en ex- kamavalkostuums, meer zag je niet. Tenzij misschien de duivelt jes van St.-Jozefinstituut, ja. Tenslotte hadden wij de indruk dat er meer volk was dan met de karnavaldagen. Zaterdag 16 april: twee talentenjachten Herhaaldelijk wezen we in deze kolommen reeds op een gebrek aan koórdinatie tussen jeugdverenigingen en -klubs. Nu wordt het toch wel echt té grot. Kort en bondig: op zestien april richten zowel JK Didc uit Erpe als de Aalsterse Sint-Jozefjeugdraad een talentenjacht in. Dido in het kader van haar lenteweek en die jeugdraad als onderdeel van haar parochiale «jeugddagen». Kan hier echt niets meer aan veranderd worden In de toekomst zouden we een koördinatietaak van de Groot-Aalsterse jeugdraad (bv. langs een tijdschrift) enorm toejuichen; voor ons part mag dan ook over de Aalsterse grenzen gekeken worden... In Dido Nog in verband met Dido. Eerst wat los materiaal. Dido wil solidair zijn met de plaatselijke KSAbond. Financiële steun moet komen langs dubbele toegangsprijzen op zondagavond en langs eventuele ideetjes van leden. Verder heeft St.-Maarten in Dido zijn stola verloren en als die tegen november niet weergevonden is. ziet het er liefelijk uit voor de heilige. Wat sportnieuws: ze gaan ginger in het paasweekend een voetbaltornooi inrichten en zoeken daarom geïnteresseerde jeugdhuizen. Wie telefoneert naar Dido Vanaf vorige zondag bestaat in Dido ook een bloeiende gitaarklub. Voor interessante datums (d'r zijn er nogal wat) kijk je naar onze databank «tussen haakjes». Jeugd stelt zichzelf in kiesstrijd Opmerkingswaardig: de parochiale jeugddagen van St.-Jozef Aalst gaan dit jaar door in het teken van «kies jeugd» en in het liberale jeugdblad «Blauwjonk» staan zes kiesbolletjes en de opmerkelijke slogan «stem jong, stem blauwjonk». Dit blad werd gedrukt vóórdat de kamers ontbonden werden...Feeling, telepa- tie of welingelicht Een dorp om in te wonen: aktiviteiten in Aalst Om van Aalst een stad te maken waar het goed is om wonen, zowel voor validen als gehandikapten, waar gehandikapten evenveel kansen krijgen, waar geen vijandig-afkerige mentaliteit meer bestaat tegen hen, waar elk mens zijn mogelijkheden ten- volle kan ontplooien en gelukkig kan leven, om daar wat voor te doen gaat de aktie «een dorp om in te wonen» door deze week over gans het land. In Aalst gebeurt morgen 19 maart het volgende. Om 9u 's morgens vertrekt in het St.-Jozefkollege, Hoog straat, een stoet van validen en mindervaliden. Iedereen kan hier aan deelnemen. Er zijn spandoeken, liedjes, snijdersbank, be zoek aan «openbare» instellingen, enz. Het belooft een reëele kontrontatie met de werkelijkheid van alledag te worden. Einde tussen halftwee en twaalf. Om hallacht 's avonds kan het integratiespel gespeeld wor den. Dit is een spel waar je langs rollenspel, diskussie, spelbord, opdrachten, enz. zelf de problemen van mindervaliden én ook van validen in onze maatschappij kan ontdekken. Halfacht tot haltelt in een zaal van het St.-Maarteninstituut, Esplanade 6, Aalst. Toegang gratis en men verwacht veel volk. Er zijn spelbe- geleiders uitgenodigd die met het integratievraagstuk goed ver trouwd zijn. P.D. Bread and Butter, een avond in Tanu (JM) knaagd bij het horen van Status Quo-muziekjes met agressieve gi- taarrils en holle kreten. Dan maar op een van de (talrijke) vrije stoe len gaan vitten en gaan bedenken dat de kerels van de Belgische pop tegen de bierkaai vechten en nog lang niet aan de verdiende belang stelling toe zijn. Jaja. in onze tijd was dat toch wel anders. Ondertussen trad Isopoda te Haal tert op. Het publiek kreeg een gloednieuw programma toege diend en naar verluidt zou het al lemaal wel in de smaak gevallen zijn. Gunstige kritieken dus. die ondergetekende, zich beroepende op de meegemaakte Repetities, wel onderschrijft. Binnenkort een uit gebreide reportage over de Isopoda-boys en hun symfonische pop- In Denderleeuw zouden Doonan en Bulmour Parnassos op muzi kale stelten hebben gezet. Dus weer wat gemist. Tot slot ook nog Lieven tegengekomen die vroeg te willen aankondigen dat zijn Vera voortaan bredere kleedjes zal dra gen. waarop hartelijke felicitaties voor de mannelijke viriliteit en waarop Polle van De Steeg: - Voor elk wat pils». Einde citaat. René De Witte

De Voorpost | 1977 | | pagina 25