SKOUTS BAARDEGEM: «NIEUW IS ANDERS» OOK NIEUWERKERKEN KRIJGT ZIJN DRIEDAAGSE GIJZEGEMSE KARABIJNSCHUTTERS VERDIENEN ALLE LOF! HOOP IN TOEKOMST MET DE FEESTNEUS JUBILEUM MUZIEKSHOW TE HERDERSEM RIJKSSCHOLEN VAN LEDE NAAR RAMSAU De Voorpost - 18-3-77 - 7 Op vrijdag 25 maart richten de Baardegemsc skouts een alternatieve jongerenbe/.inning in waarbij ze zich willen >erdiepen rond een nieuwe levensstijl gekaderd in de gedachte van «broederlijk delen». «Nieuw is anders» wordt het motto van die avond. Ergens past deze hoofding ook voor die groep op zich. De Baardegemse skoutsgroep «Sint-Margarctha» deden immers de laatste tijd herhaaldelijk \an zich spreken: als een groep die nieuw wil zijn, anders, open en verruimend. Van Hugo De Smet, public relationsman van die groep, kregen we wat info omtrent hun werking. Boven partijpolitiek Op zaterdag 19 februari ging het jaarlijks etentje door. Ongeveer vijftig ouderparen schoven samen met de begeleidingsploeg de be- nen onder tafel. Tijdens het aperi- ilief werden de ouders in de moge lijkheid gesteld nader kennis te maken met de uitwerking van het jaarthema «gewoon buiten, bui tengewoon» en de begeleidings- wijze in iedere taak. Dit instuifge- deelte waar de ouders hun kritiek en waardering kwijtkonden viel wel bijzonder in de smaak. In een toespraak tot de aanwezigen door groepsleider («grol») Paul Jacobs werden volgende punten aange raakt: Vooreerst beklemtoonde hij het Vlaams en kristelijk karakter van skouting zonder dat dit direkt ver band houdt met een politieke strekking. «Wij voelen ons gelukkig als we weten dat jongens bij ons aange sloten zijn uit CVP. BSP, PVV en VU-middens Wij weten ons ech ter ongelukkig wanneer enggees- Ul^tige politici ons vereren met een CVP-label; maar ook wanneer de CVP het min of meer vanzelfspre kend vindt dat we tot haar clan Ibehoren. Het weze voor eens en altijd gezegd dat de kristelijke ideologie boven de eng-partij- politieke belangen staat. Goede kristenen vind je in elke partij. In die zin zijn we pluralisten en altijd geweest. Mensen van verschillend politiek pluimage reiken bij ons mekaar de hand: drie woorden verbinden hen: Vlaams, Kristelijk en Skouts». Bloei Voorts vermeldde de Grol dat nu eindelijk de stichtmgspériode van de groep achter de rug was. Alle takken Kapoentjes tot ge mengde Jins zijn in de groep ver tegenwoordigd en tellen tesamen zo'n honderd leden. Men vindt dit niet weinig op een totaal van 1800 Baardegemnaars. «Onze lokalen naderen hun af werking. Mensen van Baardcgem. u hebt ons materieel, financieel en moreel geholpen. Maar de leiding heeft naast haar zware taak voor zinvolle begeleiding ook nog de handen uit de mouwen gestoken en hun lokalen met eigen handen gebouwd. Volgend jaar zal het skoutslokaal «'t Kastrolleken» ze ker reeds een vaste waarde zijn in Baardegem». Inspraak van de ouders In een derde krachtlijn handelde de Grol over «inspraak en mede zeggenschap van de ouders in de jeugdbeweging». «Wij hebben vanavond tijdens het aperitief reeds uw mening gevraagd. Ik verzeker u dat dit geen alleen staand feit zal blijven. Ik ben er van overtuigd dat de jeugdbewe gingen, willen ze meer hun taak van begeleiding au sérieux nemen, ze nauwere kontakten moeten smeden met de ouders en ook meer inspraak moeten durven verlenen aan de ouders. Het gaat niet op dat de leiding beslissingen neemt v oor de leden en voorde ouders». Paul Jacobs noemde dit/ondemokra- tisch en zelfs autoritair. Hij wees reeds op bestaande veranderingen waarbij de leden zelf meer en meer bij de besluitvorming worden be trokken. Deze evolutie zou maar rond zijn als ook de ouders het recht kregen en de gelegenheid daartoe om hun mening te vertol ken: zowel in jeugdbewegingen als in jeugdklubs. Ontspannend Tijdens het etentje klaarge maakt voor 200fr. per maag werden dia's vertoond over Zwit serland. Val d'Annivers en Crolla waar de jongverkenners, verken ners en jins dit jaar zullen op kamp trekken (11 juli tot 25 juli). Chauvinistische Baardegemnaars als ze zijn. wilden ze verder de hele avond zo'n leute en plezier maken (groepsbindend om de Aalstcrsc karnaval in het niet te doen verdwijnen. Hoe tof en ont spannend de avond ook was. hier slaagden ze toch lekker niet in. Grol wordt begeleider I.T.T.C. Nog een paar wetentjes. De Grol van deze groep Paul Jacobs werd onlangs na een kursus in Larch Hill Dublin door Philippe Pijollet. World Scoutscommissioner, aan gesteld als begeleider voor de En gelstalige internationale hogere leiderscursussen (the international team course of 1TTC). Hij is de enige Belg en Vlaming in die zaak. Ook wij willen hem het be ste wensen in die funktie. Nieuw is anders Zoals reeds aangestipt gaat op vrijdag 25 maart om 20u in de pa rochiezaal van Baardegem op in itiatief van deze skoutsgroep een alternatieve jongerenbezinning door. «Nieuw is anders» wil een aanzet zijn tot verdieping rond een nieuwe levensstijl gekaderd in de vastengedachte. Alle jonge en jongvoelende mensen van Baar degem en Groot-Aalst worden hierop uitgenodigd. «Kom en ver voeg ons; wij hebben recht op je mening en inbreng» vraagt Hugo De Smet namens de groep. Het beste met die frisse, jonge aan pak... Peter Dauwe In tal van gemeenten wordt er jaarlijks toch ergens een koers op jjiollen georganiseerd. Ook Nieuwerkerken blijft dit keer niet ten pchter. Er wordt maar liefst een drie dagen durend spektakel in Hkaar gebokst ^Dv driedaagse op rollen wordt georganiseerd op donderdag 24, ■vrijdag 25 en zaterdag 26 maart. Op zondag 27 maart beleeft de Hkemeente dan het grote sluitstuk in de vorm van een nooit geziene ^Sedettenparade. |Dc organisatie is het werk van de [Teeny-klub van de Modern Palace waar de gebeurtenis tevens on- lerdak gevonden heeft) en draagt Ie naam van «Eerste Grote Lente- prijs». Het moet worden gezegd Jat er om deze driedaagse te orga- liseren heel wat steun van buiten- uit nodig was. maar dat deze er dan ook kwam Niet minder dan 25 sponsors kwamen er opdagen met aanzienlijke financiële steun. Tevens krijgen de organisatoren de toch wel belangrijke en vak kundige medewerking van oud- beroepsrenncr en plocgmakker Rik Van Looy, Vic Nuelant, die thans te Nieuwerkerken een bloeiende en eksklusieve Rik Van Looy-fietscnzaak uitbaat. Wat staat er nu in feite op het gramma? Om te beginnen krijgt men elke dag. vanaf 19u30, de koersen op de rollen. Deze worden gereden door 16 ploegen, en dit op de volledige elektronische instal latie met een foto-finish van een gespecialiseerde firma uit Landen. Zaterdagavond tenslotte wordt de finale verreden. Naast deze dagelijkse portie koers zijn er ook nog andere zaken te beleven. De donderdag wordt er voor een veelbelovende humoris tische verrassing gezorgd, terwijl vrijdag «de sterkste man ter we reld» John Massis zal trachten de waarheid van deze bewering te bewijzen...Zaterdag krijgen wc. tot slot van de driedaagse, een aan tal internationale TV-attrakties voorgeschoteld. Yedettenparade Toch is zondag 27 maart in feite het klapstuk van het ganse opzet: nl.. een nooit geziene vedettenpa- rade. We doen slechts een kleine greep in de namen van aangekon digde vedetten: Trinity, Maureen Kelly, Daniella, Mike Dorian. Inge Summerland e.a. Gans deze parade van bekende showvedetten wordt gepresenteerd door de al even bekende platenruiters Fred Van den Bos, Theo Van de Velde, die indertijd via onze zeezenders Atlantis en Mi Amigo enorme po pulariteit verwierven. Kaarten zijn gratis te bekomen bij alle sponsors die op de affiche vermeld staan. Ook De Voorpost draagt zijn steentje bij tot het wel slagen van deze vier grootse dagen, die je zeker niet mag nalaten in je agenda te noteren. DDP HARMONIE 190 JAAR Zowel op zaterdag 12 als zondag 13 maart wist de Harmonie |«Concordia et Docilitas» onder leiding van Jos Van de Velde en voorzitterschap van Achiel Cayet voor haar Jubileumshow bomvolle zalen te trekken. Twee mooie avonden in het Paro chiaal Centrum waar het voltallige muziekkorps zat opgesteld jop het gelijksvloers terwijl de shows op het podium plaats grepen. Het werd een programma waaraan iedereen iets had: zowel hedendaagse muziek die vooral jeugdigen aanspreekt als jmelodieën uit vervlogen tijden die voor velen allerlei remini scenties opriepen werden ten gehore gebracht en visueel was fer te genieten van de fantastische prestaties van majoretten tn drumband, daarbij een paar gesmaakte innovaties invoe lend. be Drumband: Onder leiding rangement van drumleraar Ho- van Lieve Everaert. tamboer- ger De Wolf, een mengelmoes majoor, nationaal kampioene van verscheidene ritmes waar- V6-77, bracht de drumband bij de meisjes hun ritmisch ge- kandelijk Ontwaken», een ar- voel en muzikaliteit ten vollen konden demonstreren. Het ««Menuet» van Boccherini gaf aan een groep meisjes de gelegenheid ons een dans uit de vorige eeuw te brengen. Traden hierbij op Ines Maes, Bianca De Cock, Anja De Meersman, Marleen Verhoe ven, Linda De Waegeneer, Ingrid Janseghers, Bernadette Bruylandt en Lieve Everaert. Op «Dancing Queen» brengen Lieve Everaert en Bernadette Bruyland een gewaardeerde show afgerond door drummeis jes met wood-blocks. Ook een boerkensdans «Tsari- ne» wordt gebracht door hettrio Van den Steen (Hilde, Ann en Christel) Anja Van den Meer- sche, Murielle Arts, Annick Vorige week dinsdag 8 maart zijn een groep leerlingen van de Rijksmiddelbare School van Lede vertrokken naar Ramsau op sneeuwklassen. Zij blijven daar tot 22 maart. Er waren 'n 30-tal deelnemers uit de voor bereidende afdeling en eveneens een 30-tal uit de middelbare afdeling. De groep wordt begeleid door vier leraars. Ter plaatste wordt naast het aanleren en beoefenen van de skisport een gans programma afgewerkt rondom de verblijfplaats, Ram sau, het land Oostenrijk enz. Er worden aardrijkskundige, geschiedkundige, toeristische en sportieve levensgewoonten van ginder onder de loepe genomen. Het gehele opzet moet aan de leerlingen toelaten zich een totaalbeeld te vormen van hun reisdoel, gepaard aan de prettige skisport. De uitverkiezing van Heli De Grauwe tot sportlaureaat van de entiteit Gijzegem is zowel voor hemzelf als voor zijn schut- tersklub «de Uil» de bekroning van zes jaar gestadige be kwaming in een sport die in onze streek momenteel niet de populariteit bezit die ze ongetwijfeld wel verdient! HISTORIEK Onder impuls van Ivo Van Mal- deren en Albert Vermeiren werd in januari 1971 te Gijze gem een karabijnschuttersklub opgericht. Deze boreling kreeg van Louis Wezemael gratis onderdak in zijn zaal zodat het kind met de naam «Karabijn schuttersklub de Uil» werd ge kerstend. Bij de Olympicschutters uit Ou- degem werden de nodige tech nische gegevens verzameld om een officiële schietstand te installeren. De nieuwbakken klub kreeg ook 'n enthousiaste bestuurs- ploeg aan het hoofd die sa mengesteld was uit Karei Sae- aerman (voorzitter), Albert Vermeiren (ondervoorzitter), Ivo Van Malderen (sekretaris), Adolf Cammerman (hulpsekre- taris) Roger Van Der Cruysen (penningmeester) en Norbert Vermeiren (Kpmmlssaris). Be gonnen met één öefenavond per maand wnrri aldra overge gaan tot het inrichten van klas- sementsschietingen die om de veertien «tapen plaatsvonden. Methet verbeteren van het schietpeil ging ook het enthou- .siasme van de zich uitbrei dende ledenkring de hoogte in waarbij veel mensen zich beter materiaal begon aan te schaf fen. Op aandringen van de Ou- degemse schuttersklub besloot men in 1973 deel te nemen aan de provinciale interklubkampi- oenschappen. Een achttal ver enigingen namen toendertijd deel aan deze klubontmoetin- gen waarbij in iedere match de vijf beste resultaten per klub de- eindscore bepalen. Onze Gij zegemse jongens presteerden het om zowel in 1973, 1974 en 1975 geen enkel puntje te be machtigen. Dit falen onder mijnde geenszins de sportieve geestdrift van de schutters die hun persoonlijke score gesta dig zagen stijgen. EIGEN SCHIETSTAND Door het steeds toenemend le denaantal kreeg men stilaan gebrek aan schietruimte om te oefenen zodat naar een andere onderdak diende uitgekeken te worden. Het voorstel van de Andermaal liep de nochtans ruime zaal «Ons Huis» te Baardegem vol, deze keer met-verkleden uit de gemeente maar ook met vele van zelfs ver daarbuiten. Maakt Baardegem zich klaar voor de Karnaval van Aalst Praktisch iedereen in de zaal was verkleed en het «geestelijk» cle ment. pastoors, paters en kloos terzusters was fel in trek. «Hoop in de Toekomst» mag in derdaad voor de/e prestatie een voltreffer noteren want telkenjare stijgt de belangstelling voor dit vestimentair esbattement ziender ogen. Op de tonen van de «Melodian Players» werd er gedanst, ge zwierd en gezwaaid in karnava- leske sfeer waarbij even alle zor gen werden vergeten. Te 23 u had het dét'ilee plaats en al wie er aan deelnam had prijs. Hierbij dan de uitslag. Enkelingen: 1. Het Beest (uit «La belle et la béte) Herman Crabbe 2. Find'Epoque Lieve Van der Heyden 3Corry Van Gorp en een Meksi- kaanse (Meidertsc groep) Go- del ieve Beeckman 4. Nomen ncscio 5. Zigeunerin Maria De Bie Spinoy Paren: ITijl en Nele Wies en Louis De Troy 2. Musketiers Rita De Clerck en Franyois Van Biesen 3. Tjechoslowakije Nicole Van Campenhout en Jeanne De Maeseneer Groepen: 1Black and White - Rallyklub «Bezemwagens» met Urbain De Ridder en Co. 2. Negerinnen uit de States: Chiro-meisjes 3. Markiezen en Hofmaarschal ken: de Vlugge Jpngeren Vermelden we nog dal «Hoop in de Toekomst» dat serveerde, in Tiroler was uitgedost en dat alles goed in het oog werd gehouden door onderzoeksrechter De Bie met toga en baret. Mevrouw Duym uit Ninove won de bol kaas van 9,467 kg. i2 'arrT10n'e Concordia et Docilitas van Herdersem, samen met majoretten verzorgde een prachtige Muziekavond in het parochiaal centrum. (JM) Maes, Karine Callaert en Lucie Van Lierde. In de overbekende «Tritsch- Tratsch-polka» van Johan Strauss junior zetten dan uit eindelijk Inge Podevijn, Myriam VanZwieterring, Betty De Wolf, Nadia Van Cauter, Betty Batse- lier en Grace Van den Steen hun beste beentje voor. Het Majorettenkorps: In grote en grootse formatie, regelmatiq repeterend en af en toe ge schoold door buitenlandse deskundigen, bracht de korps onder leiding van hoofdmaio- rette Lily Lambrecht, 1e ere dame van het nationaal majoretten-konkoers 1976 te Knokke-Heist. afgewerkte shows waaraan vele andere korpsen nog wel een puntje kunnen zuigen. Op de tonen van een aria uit «Coppelia» van Delibes genie ten we van Carla De Backer, een levende pop. Ann De Ca- pelle, Nadia Van Cauter, Chan- tal De Bruecker, Nicole Van den Meerse, Nadine Willems en Gerda Cami staan klaar om de grote groep te vervoegen en tonen dit in «The Whistling Scout». Vervolgens brengen Lily en Betty Lambrecht Mar ti ne Saeys en Ingrid Van Lierde ons «Popcorn» en brengt Lieve Everaert de show waarmede ze in Lanaken in september 11 de nationale titel heeft wegge kaapt. 'n Fantastische beleve nis! Verder volgde nog een lichtshow met fluorescerende sticks door vier meisjes die alle vier reeds prqvinc. kampioen zijn geweest, nl Karine Arts, Bernadette Bruyland, Annick De Bruecker en Lily Lambrecht. Hilde Van den Steen, natio naal kampioene Miniemen- majoretten, vergastte dan het enthousiaste publiek op een schitterende prestatie op «In the Mood». Nicole Pieters, Karine Arts, An nick De Bruecker en Maddy Lambrecht brengen dan een parodie van een majoretten- team in een niet alledaagse kledij en als klap op de vuurpijl brengt Lieve Everaert een fak kelshow, niet van gevaar ont bloot, waarbij brandende fak kels, op een stick gemonteerd, worden gemaniopleerd op zeer elegante en imponerende wijze en waarbij zelfs «de nekspin», een volledig nieuw nummer, met glans gedurende deze vuurshow wordt uitgevoerd. En de Harmonie Basis, spil en fundament van heel deze show, gepresen teerd door R. De Meyst, blijft uiteraard toch de 190jaarjonge Harmonie die Herdersem vooral de laatste jaren in het zonnetje wist te zetten. Nog verleden jaar wist dit zeer talrijk korps waarbij de jeugd het leeuwenaandeel heeft en dat dus de toekomst gerust mag tegemoet zien. een mooie uit slag te behalen in het Provinci aal Muziektornooi, daarbij be wijzend dat niet enkel het ele ment «show» belangrijk is maar dat, last but not least, de muzi kale prestaties van «Concordia et Docilitas» niet door de rest worden geschaad noch over schaduwd. Naast uiteraard opening- en slotmarsen bracht deze forma tie onder leiding van haar di- namische kapelmeester Jos Vandevelde «Rithms and Me lodies» van Karei De Schrijver waarmede de harmonie verle den jaar bevestigde in eerste afdeling, «Soft and sweet songs» van dezelfde auteur, een jazzrhapsodie met grote verscheidenheid aan dansrit mes en een reeks bekende me lodieën van Jerome Kem. Moeten we zeggen dat een werkelijk verzadigd publiek van het geheel wist te genieten en dit dan ook toonde in daverend applaus voor de prestaties van jong en oud, mannelijk en vrouwelijk, van eigen bodem, Herdersem ter ere. L.H. heer en mevrouw Daelman om hun magazijn te benutten tot het oprichten van een eigen schietstand werd gretig aange grepen: eendrachtig werd vier maand gewerkt op de aanwe zige bouwmaterialen die er ge stockeerd lagen weg te wer ken, muren op te trekken, elek trische waterleiding aan te leg gen dit naast het voegen, schil deren en verfraaien (met o.a. vasttapijt). Onze Gijzegemse karabijnschutters beschikten meteen over een schietstand van zes banen met een lengte van 12 meter, met tevens een mooi ingerichte vergaderzaal. Het «Oostvlaams verbond van schuttersverenigingen» liet in 1976 haar kampioenschappen in de Gijzegemse schietstand doorgaan wat meteen een offi ciële erkenning van deze fraai- afgewerkte kreatie inhield! In klubverband organiseerde men regelmatig 20 en 40 schot-schietingen: met 20 of 40 kogels dient men in een ge paalde tijd (45 of 75 minuten) zo dicht mogelijk bij de roos te schieten. Ook op provinciaal vlak worden deze twee discipli nes door de Uilschutters beoe fend OPTIES Tijdens de algemene statutaire vergadering die dit weekeinde plaats vond werd vooral de uit verkiezing van klubkampioen Heli De Grauwe tot Gijzegems sportlaureaat druk gekommen- tarieerd: men beschouwt deze officiële eretitel ook als een tro fee voor de ganse klub daar Heli pas in klubverband deze schuttersdiscipline is beginnen beoefenen en zich zo verder heeft kunnen opwerken tot het (hoge) niveau dat hij momen teel bereikt heeft: zijn waar schijnlijke deelname aan het Belgische kampioenschap is hier een sprekend bewijs van! De aanwezigen kregen ook een round-up van de kampi oenschappen waaraan men momenteel deelneemt: op pro vinciaal niveau totaliseert men na zes wedstrijden zes match- punten (laatste uitslag: een 884-823 overwinning tegen de Torenschutters uit Lokeren). In het klubkampioenschap 40 schot leidt Gustaaf Flips voor Heli De Grauwe en Serge Tes- sely terwijl bij 20 schot dit trio in omgekeerde volgorde de rangschikking aanvoert. Een nieuwe bestuursploeg werd dan met geheime stem ming aangeduid: voorzitter blijft Karei Saegerman en hij wordt geassisteerd door Albert Ver meiren (ondervoorzitter), Adolf Cammerman (sekretaris), Ro ger Van Der Cruysen (pen ningmeester), Robert Schelf hout (afgevaardigde beheerder) en Heli De Grauwe (technisch verantwoordelijke). Men kondigde ook fier aan dat tijdens de verlofperiode zes schietbanen zullen opgericht worden om met luchtkarabijn (afstand 10 meter) zich verder in deze schietsport te bekwa men. Deze vergadering, die door de bijna voltallige leden kring geestdriftig werd bijge woond werd verder afgerond in een gezellig samenzijn waarin ieder zich naar eigen vermogen kon uitleven en ontspannen! Dirk Daelemans

De Voorpost | 1977 | | pagina 7