BLAIR VIJFTIGER IN SL0TSEK0NDEN GEEN PROBLEMEN HOE ZWAAR WEGEN DE LAATSTE LOODJES? LAATSTE BERICHTEN r EINDE SEIZOEN Splitsing komt er! Volleybal- kalender d BASXETBAL- KALfXDER Hemaco miniemen: BLOSO BEKER 22 VOLLEYBALL Met nog twee wedstrijden van de normale kompetitie voor de boeg wordt het voor heel wat ploegen de hoogste tijd om te gaan rekenen. De krachtennivellering in de meeste reeksen heeft er toe bijgedragen dat de titels slechts op de laatste speeldagen worden veroverd... of verloren. Bij V.K. AALST zijn er wei nig problemen. Na de minde re kompetitiestart Jiebben de blauw-witten op enkele wed strijden tnjds hun positie in de algemene rangschikking dermate opgekalefaterd dat nooh promotie, noch degra datie een probleem werden. Was er de spijtige zaak De Geyndt niet geweest, de klub van vermoedelijk uit tredend voorzitter Erik Van Mossevelde zou een rustige kompetitieavond hebben 'be- Jeefd. Op het ogenblik weten we nog niet welke uitspraak de Nationale Klachtenkom missie heeft genomen in de De Geyndt-affaare. HopeMjk kan VK Aalst de komende campagne met een nieuwe lei beginnen. In le provinciale heeft V.C. LEBBEKE niet die suppre- matie ten toon gespreid die, na de knappe prestatie tegen Tem se in de Beker van Oost- Vlaanderen, kon verwacht worden. Probleem nummer één werd wel de aanpassing van de nieuwelingen aan de jonge kernspelers. Die aan passing is duidelijk nog niet 100 t.h. rond want enkele wedstrijden werden wel op een heel ongelukkige wijze verloren. Nochtans staat blauw-wit samert met S. St.- Gillis-Wiaas aan de leiding, wachtend op de laatste speeldag die de twee kop lopers tegen mekaar brengt. Nochtans mag men te Leb- beke niet vergeten dat de komst van Moerbeke geens zins onderschat mag worden. Na de nipte nederlaag voor eigen publiek, zou Moerbeke HEREN 4e Nationale C zat. 17 uur VK Aalst - L/iedekerke le provinciale zaterdag 18 uur Ledeberg - J. Zele zaterdag 16u30 Lebbeke - Moerbeke 2e provinciale A zaterdag 20 uur Gentse - Baasrode zondag 19u30 Nieuwkerken W. - Berlare 2e provinciale B zondag 9u30 Sp. Denderm. - Vosselare zondag 10u30 K. Aalst - Denderhoutem 3e provinciale A zondag 10u30 Wachtebeke - K. Aalst zondag 11 uur Melle - Sp. Zele zondag 10u30 Ninove - Lede 4e provinciale B z V. Kruiboke - Wichelen zaterdag 15 uur zondag 19u30 Kalken - 21 Zele zondag 15 uur Elversele II - Waasm. zondag 10u30 TT Ninove - G. Denderm. DAMES 2e provinciale B zaterdag 15 uur Appelterre - Baasrode zaterdag 15 uur 2e provinciale C TT Ninove - Lede zaterdag 17 uur V. Aalst - Kruibeke zaterdag 15u30 J. Zele - Waasmunster zaterdag 15 uur Wichelen - Wetteren JEUGD kadetten 10 u. Wondelgem - J. Zele scholieren zaterdag 14 uur Lebbeke - Destelbergen zaterdag 14 uur Temse - K. Aalst zaterdag 17 uur J. Zele - Miohélbeke wel eens trachten een stunt te verwezenlijken die dan wel in de kaart van St.-Giïlis- Waas zou gespeeld zijn. Op passen voor Moerbeke dus waarna de verplaatsing naar St.-Gillis-Waas, op het ogen blik al een reupzegrote be langstelling, wel de sleutel match van de kompetitie wordt. De overwinning van JUVE- NES ZELE tegen de leiders heeft hen voor de verdere loop van de kompetitie op rozen gezet. De degradatie kandidaten kunnen, zelfs met twee overwinningen, de Ze ienaars niet meer bedreigen. In tweede provinciale hebben de streekploegen het maar matigjes gedaan. Op uitzon dering van KANGOEROES AALST dan dat zowat de ganse kompetitie aian de kop van het klassement vertoef de en slechts op tweede Kerstdag na een 3-2 neder laag bij Appelterre even de achtervolgers op de hielen voelde. Voor Kangoeroes Aalst is het seizoen nog niet afgelopen. Er volgen nu nog de wedstrijden voor de titel van algemeen kampioen van 2e provinciale. In samen spraak- met de provinciale kompetitieleiding werden vo rige week volgende wedstrij den vastgelegd zaterdag 9 april te 17.30 u. Kang. Aalst - Had. Temse zaterdag 30 april te 19 u. Had. Temse - Kang. Aalst Nog een moeilijke opdracht voor de Aalstenaars zeker nu Hades Temse er rond voor uit komt ook die algemene kampioenstitel te willen ver overen. A. BAASRODE en BERLARE wisselden de goede met de slechte dagen af. Berlare zit nog in de meest vieze pa pieren want na het spijtig forfait van enkele weken ge leden zijn de achtervolgers dicht op de hielen genaderd. Over zowel Baasrode als Berlare doen straffe geruch ten de ronde als zoij dit sei zoen ook het laatste worden voor deze kiubs. Grote vraag natuurlijk? Feit is wel dat beide klubs op gebied van publieke belangstelling er nooit zo briljant voorstonden, deden ze er eigenlijk wel iets voor?, zodat de finan ciële kant van de volleyzaak natuurlijk wel zwaar om til len wordt SP. DENDERMONDE heeft de ganse voEeywereld ver baasd door de regelmatigheid van haar uitslagen. Hopelijk slagen de groenwitten er in tijdens de resterende wed strijden een tweepuntenresul taat te behalen. Een norma le onregelmatigheid van de gevangenisploeg die er beter aan zou doen in te schrijven als zogenoemde "tweede ploeg". Ze zouden er zichzelf en de andere klubs een grote dienst mee bewijzen. In 3e provinciale is er nog niets gezegd. Zowel KUKLOS AALST als SPRINGBOKKEN ZELE spelen nog voor de titel achter het een punt losstaande Denderwindeke. Het zijn nu de Aalstenaars die de toekomst van alle ploegen in de hand hebben. Winnen ze inderdaad tijdens de laatste speeldag hun thuiswedstrijd tegen Dender windeke komen VTER ploe gen met gelijke punten, met name Kuklos Aalst, Spring bakken Zele, Denderwindeke en Kevers VW St.-Niklaas. Het setgemiddelde zal dan beslissen (ttz het aantal ge wonnen sets gedeeld door het aantal verloren sets) al krij gen de tweede en derde ge klasseerde ufit de rangschik king nog speel- en misschien wel promotiegelegenheid. Zij dienen inderdaad nag test- wedstrijden te betwisten. Of er werkelijk zal gepromo veerd worden door de zoge noemde ereplaatsen zal die nen afgewacht. Uitkomst ze ker rond 1 juni 1977. LEDE begon het seizoen op fantastische wijze, hep dan enkele ongelukkige nederla gen op, doch 'kon zioh hand haven in de middenmoot. Voor de1 tolu'b van sekretaris André De Landtsheer ook een onbekommerd seizoeneinde in 't zicht. Vderde provinciale brengt de hoogdag van KALKEN, ten minste als ze zich niet laten verraissen tijdens de komende partijen. Hun tegenstanders hebben geen ronkende namen zodat Kalken-wel gemotiveerd genoeg zal zijn om deze ob stakels zegevierend te ne men. WICHELEN heeft een slecht seizoen achter de rug. Men spreekt zelf van split sing van de klub. Hope lijk brengt dat resultaat mee al kan het 'klubbestuur wel eens overwegen waar het allemaal "heeft gefaald... G. DENDERMONDE is in het zelfde beddeke ziek. Een trainer-speler die zelf nog veel moet leren loslaten op een jeugdige ploeg heeft ogenschijnlijk wel een derde of vierde plaats opgeleverd terwijil er teoretisch zelfs een titel kon ingezeten hebben. Bij de dames werden er geen spetterende uitslagen behaald. Misschien kan Juvenes Zele er volgend seizoen nog iets uitpersen. (mvw) DE GEYNDT (VK AALST) 3 JAAR De Nationale Klachtencommissie te Brussel heeft uit spraak gedaan in de zaak van de aalsterse speler De Geyndt wegens handtastelijkheden op de scheidsrech ter Wouters tijdens de wedstrijd VK Aalst Korten- berg. K Aalst verliest de wedstrijd met 0-3 forfait- score terwijl de aalstersc speler geschorst wordt voor een periode van drie jaar. In de officiële instanties wordt deze straf als licht beschouwd en een gevaarlijk precedent voor de toekomst. TITHI RFIFKS - OKAPI IEPER 119-96 Bij Okapi was men er na het grondig falen bij Racing Ma toch niet zo gerust in. De Aalsterse spelers hebben echt vrij vroeg alle twijfels weggenomen. Okapi heeft door e knappe verrichting het minder goed rezultaat van de we tevoren in de vergeethoek geduwd. Het had nochtans handen vol aan de Ieperse Amerikaan Blair. Danny Schorreel (Okapi Aalst), was de beste verdediger in de match tegen leper. (EL) Het slaagde er trouwens ook nooit in deze voor goed aan banden te leggen. Doch de 50 punten van topscorer Blair stonden de Aalstersé zege niet in de weg. De eerste minuten van de wed strijd verliepen niet naar het door Aalst geplande scenario. Okapi kwam immers moeilijk van de grond en werd dan ook alras op achterstand ge worpen. 4-11 na 4'. Toen had de Athlon Amerikaan reeds aangetoond dat hij er wer kelijk zin in had en flitste een paar keer door de Okapi- verdediging. Daarna kwam de thuisploeg echter tot meer vloeiende handelingen. Door deze goede kombinaties kwam er steeds iemand onder de BASKETBALL PROMOTIEREEKS R. AARSCHOT B.C. AALST 103-105 De jongste speeldag is de spanning in de promotiereeks op nieuw gevoelig gestegen. Mede door de verrassende home ne derlaag van St. Truiden de toekomstige tegenstander van Black Boys, in de wedstrijd met het met degradatie bedreigde Fleurus. Daarbij kwam ook de zeker niet verwachte overwin ning van B.C. Aalst te Aarschot, zodat er geen klaarheid is omtrent het probleem van de afdaling. Er is ook nog het feit dat de wedstrijd C. Gent - Black Boys dient te worden her- speeld. Het is dus lang geen uitgemaakte zaak wie vol gend seizoen in de tweede klasse zal spelen. De wed strijd die nu zaterdag te Aalst wordt gespeeld met S.T.B.B. als tegenstander kan meer klaarheid brengen. Te rugkomend op de wedstrijd Aarschot - Black Boys dient te worden onderstreept dat de Aialsterse zege aan de be kende zijden draad heeft ge bengeld. Het was pas in de slotsekonden dat de Aalste naars de overwinning vestig den. Aarschot heeft niet al leen fel aangeklampt, maar kon aanvankelijk ook de partij naar zijn hand zetten. Aarschot voor de eerste maal met zijn nieuwe coach Wil- lems nam al onmiddellijk het initiatief, 'beet hard van zich af en klom naar voorsprong door Cashman, Van den Broeck en ook Saviolo, die slag op keer raak wierp. Bij de thuisploeg zat er in deze beginperiode wel meer zwier in. Aalst kon toen even wel de schade beperken door toedoen van Wuyts enlvens. Van 34-25 liep het naar een 53-45 ruststand door het feit dat een nogal nerveuze thuisploeg meermaals balver lies* leed. In de 2e speelhelft zou Black Boys onder im puls van Schollaert en Wuyts dan stilaan terugko men en op rijn beurt voor sprong nemen. Aarschot liet daarbij een paar missers op tekenen en het werd 75-77. Wuyts, die zesmiaal opeenvol gend de bal door de basket mikte zou Black Boys aan de leiding houden. Cashman voerde echter in de slotsekon den de spanning naar de top door de stand op 103-105 te brengen. Tot grote konster- natie in de Rimilago-rangen floot scheidsrechter Van de Zande de wedstrijdleiding moest nogial wat kritiek slik ken een balverlies en de thuisploeg was meteen ook geklopt. Doelpunten Schollaert 16, Ivens 19, Pee- Ier 31, Delocht 18, Wuyts 21. J.V.H. beste voorwaarden in de werking zodat het scoreb )e na 9' naar 20-19 werd get Aalst bleek dan dnzonderh langs Schorreel en Kath c man flink gelanceerd en ijne werd in 'het kwartier 34- e En dit was meteen ook aanloop naar een verdiei0l zege. Blair bleef het we >u waar doen doch kreeg te «5.9 ndg steun van zijn plo maats. Zo zat Jurgenson de eerste periode haast ledig in de greep van eens te meer steik verde gende Van Keer. Hij kr slechts 5 punten achter naam. De rust werd ben hl met een 52-41 stand en O pi zou na de rust die kHVe nog breder maken dank j Elias 4 op 4 en Cht 7 op 12. Het liep naar 712-55 m^eli toch gaf Blair die 4 fouten aangewreven kri de moed niet bracht leper opnieuw in Ie omgeving. In het kwartier van de li speelhelft werd de score je 94-85 teruggebracht. Van de Keer en Chalk zetfE de thuisploeg volledig bui het bereik van de stander. Bij een 102-87 1 coach Acke dan aan vangen denken. Katherr Sohorreel en Elias een applaus van een daj baar publiek, maar de tie was voor Blair van de knappe verrichting ■door de tegenstander zeerste werd gewaarde* Doelpunten Van Keer 6-0, Van de We 0-10, Schorreel 15-8, Ejoei 6-11, Chalk 8-18, Katehn >lft 14-20, Van Cromphout lfs E. Schorreel. J.l en ag K* phc 1 xleeijve tem VIERDE KLASSE Na een woelige vergadering van de Raad van Beheer te Brus sel en een informatie-vergadering van de vlaamse provincies te Antwerpen kan nu al met zekerheid gezegd worden dat de vlaamse klubs hun slag zullen thuishalen. Op 18 april worden de statuten van de v.z.w. 'Vlaams Volleyball Verbond' gete kend en zullen de mandaten worden verdeeld. Hoe Brabant en limburgs voorzitter Broeckmans zullen reageren op deze wel erg drastische wending kan de spanning slechts verhogen. We houden U op de hoogte. (MVW) OXACO OSIRIS 81-63 De verrichting die Osiris bij niet aan tegen deze van de w derby met Schelde Gent venv De afwezigheid van Iwein D'Herdt kan men zelfs niet als een verontschuldiging voor deze afgetekende nederlaag laten gelden. Eerder mag men stellen dat Osiris zich weinig inspanningen heeft getroost. Er was een igebrek aan inzet en de afwerking was bene den alles. Met een 11 op 41 shotprestatie, in de le speel helft, wint men trouwens geen wedstrijd. Voor Oxaco, dat met heel wat meer over tuiging en met een onblus bare zegedrift speelde bete kent deze zege de redding. Haast alle Aalsterse spelers eerstejaars scholier Herre- godts maakte uitzondering deelden in de malaise. Het was dus een futloos gedoe en het verwonderde dan ook niemand dat bij de rust de overwinning van de thuis ploeg reeds paalvast stond. (41-29). Van Keymeulen, knap in de afwerking in de eerste minuten (4 op 4) liet het daarna insgelijks af weten. Osiris zou nog wel eens terugkomen in de 2e speelhelft maar het kon toch de bres niet volledig dicht maken. Al met al van de zijde van Denderleeuw een wedstrijd waarop het cliché "om zo spoedig mogelijk te vergeten" van toepassing is. Doelpunten Bieseman 12, Van der Spie- Oxaco opbracht leunde zeker eek tevoren in het Oostvlaams -ezen lijkt. gel 12, Labay 4, D'Herdt D. 9. Elias 2. Van Keymeulen 18, Herregodts 6. Nu zaterdag speelt Osiris zijn laatste wedstrijd in de Okapizaal. Het krijgt daar bij hoog bezoek. Leider Roe- selare is de g'ast, en moet de wedstrijd winnen om kam pioen te worden. Dit rit er voor Wytewa trouwens in als Osiris zijn verrichting van Oxaco overdoet. J.V.H. EERSTE KLASSE (dames) DBC AALST LE LOGIS 102-77 Voor het begin van de wedstrijd werden de Aalsterse speel sters in de bloemen gezet ter gelegenheid van het verwerven van de titel van landskampioen. Naderhand heeft DBC in de wedstrijd met Le Logis nogmaals klaar aangetoond werkelijk over de meest homogene en beste formatie te beschikken. Le Logies werd afgetekend geklopt en DBC reikte zelfs aan de drie cijfers. De Aalsterse meisjes hebben trouwens tenvolle de kampioenstitel verdiend. In de eerste tien minu ten van de wedstrijd met Le Logis kon Aalst zich reeds een negenpuntenvoorsprong opbouwen. Dit vooral langs Wasilews- ka eens te meer topscoorster langs De Luyck en langs een opnieuw hard werkende Lleonart. Het ging dan van 23-14 naar 45-31 bij de rust. Tegen een uitstekend draaiend en efficiënt spelend DBC dat op de koop toe zeer zwierig akteerde en doeltreffend afwerkte kreeg Le Logis onmiddel lijk na de rust voorgoed het deksel op de neus. De Aalsterse meisjes zetten twintig punten voorsprong op het scorebord en daarna zouden de wisselspeelsters die winstmarge nog op voeren.. DOELPUNTEN Van der Stookt 2, De Luyek 24, Seron 14, De Schrijver 2, Wasilewska 36, De Nul 2, Heiremans 2. Schollaert, Lleonart 20. Heden vrijdag spelen de Aalsterse meisjes de finale in het kader van de „Beker van België". Men hoopt natuurlijk op een dubbelslag. le afdeling heren 17.15 u. IJsboerke Kofl rijk - Okapi Aalst le en 2e afdeling herent 20.30 u. (26.3) BC Aalstl St.-Truiden Dames le afdeling |r 15.30 u. Waterloo - Dij,, Aalst jo 2e afdeling dames 11 u. BC Aalst - Duff<J 4e afdeling heren 20.30 u. (26.3) Osiris! dérleeuw - Wytea Rcx lare Dames provinciaal 10.30 u. Robac Grembt gen - Kangoeroes Heu 15 u. Aurora Zele le provincial! heren 11 u. Panters Baasrodef(c Beveren 20.30 u. (26.3) Hemaco P Faloo p 11 u. Eenhoorn Bazel I Calbrita Zele f— 11 u. Erpe Mere - Eikaj 2e provinciaal heren 11 u. Grembergen - Whl Star 11 u. Kangoeroes Hamuli VUerzele 16 u. The Tower Aalst St.-Niklase h u 3e provinciaal B |>gel 11 u. Buggenhout -1 sele 15.30 u. Breydelboys I Haialtert 16 u. Rimbo Zele - bodegem 11 u. Rubac - Blauw Zele 11 u. Dendermonde jen, Moerzeke 9 u. (26.3) Sp. Laarne It OM Fellows Hamme Ijti K< Nu het nieuwe tennisseizoen voor de deur staat en onze vijf tennisklubs reeds duch tig aan het trainen zijn voor de komende interclubs heeft de Belgische Tennisbond haar nieuwe klassementen bekend gemaakt. Iedere speler die een bepaald aantal wedstrij den zegevierend heeft afge haspeld krijgt na verloop van tijd een kwalifikatie toege wezen zijn klub kan in een bepaalde afdeling ingedeeld worden naargelang het pun tentotaal dat men samen heeft verzameld. KLUBKLASSERINGEN Volgens de waarde der ploe gen in het puntenstclsel heeft men momenteel voor de He ren (zes man) de Kangaroos als sterkste team. Deze klub totaliseert 135 punten en wordt van kortbij gevolgd door KATC (115 p.) Beuken hof en Hof Texel hebben bo den 65 punten verzameld. Bij de damesploegen heeft men maar twee gekwalificeer de klubs KATC heeft er 50 punten bijeen gesprokkeld en TK Beukenhof heeft met haar meisjes het puntentotaal van 40 behaald. HERENKLASSERING In de C-15 klasse hebben zich twee Aalstenaars kunnen handhaven Patrick Delbaers (Kate) en Van Nieuwenborgh (Kangaroos). In C-15.2 vinden we Erwiri Eemans (KATC), Mark Cor nells (Kangaroos), Herman De Luyck (Kangaroos) en Lucien Van Nieuwenborghe (Kangaroos). Bij C-15.4 heeft enkel Ste- faan Meert een plaatsje be machtigd In de C-30 kategorie vinden we Mark Meert (KATC). Pa trick Moyersoen (KATC), Eddy Knepflé (Beukenhof), Gilbert Abbeloos (Kangaroos), Pierre Cormelies (Kangaroos) en Bernard Van Oppen (Te xel). Vijftien mensen hebben zich in de C-30.2 kategorie genes teld het zijn voor Hof Te xel Bayens, Neukerman, Peynsaert, Renaer en Suy. Voor Beukenhof vinden we Bosman, Cassiman, De De cker, De Neve, Spoelman en Verstegen. Ook Kangaroos, Eddy Buyl en de KATC-leden Benoit Meert, Bernard Meert en G, Van Nieuwenborgh heb ben een plaatsje in deze klas se. DAMESKLASSERING De Aalsterse klassering wordt bij de dames aangevoerd door twee meisjes van KATC Leslie Possemiers en Martine Bosteels die onder leiding van klubvoorzitter Jacques Limbourg duchtig aan het trainen zijn om hoger te ko men dan de klasse C-30 waa/-' ze nu ingedeeld zijn. Bij de C-30.2 vinden we vier beukenhof girls het zijn Li- liane Bellon, Sonja De De cker, Sonja Adriaenssens en Hilde Bauwens. Ook de KATC -meisjes Framboise De Clip- pele en Nicole Derrey vinden in deze kategorie een plaatje. Het wordt hard werken voor al deze tennisspelers om deze kwalifikatie te handhaven of eventueel te verbeteren. Het zou mooi zijn moest één of ander tot de B-kategorie kun nen doordringen iets wat nog nooit door een Aalsterse spe ler bereikt werd Mftm, ptKisrw in Eerste Nationale. De baskettendo dames van DBC Aalst zijn kampioen

De Voorpost | 1977 | | pagina 22