NZET Ongelijke partij FLOP VERDEDIGING RCHI-SLECHT VROEGTIJDIG EINDE SPORT IINDESEIZOEN EN HELFT GELIJK DEGRADATIE NEPTUNUS HIELD ALGEMENE VERGADERING VETERANEN WARD GOOSSENS EN DOLF HEUNINCK KAMPIOEN RUDY DE JONGHE HEEFT FANKLUB Sporthal van Hamme Gilbert Baeyens om de Ikhtgewichttitel Kampioen Derde Nipte zege Paastomooi Willy Adam 23 BA ZELZATE CABRITA ZELE 108-107 [et eindresultaat geeft de indruk dat het een open en span nende Partij werd. De hoge score kwam er al alleen omdat ^abrita in de eerste helft verdedigend niet geconcentreerd eelde en de man per man verdediging eerder een afkooksel ras van wat het zou moeten zijn. Aan de rust kreeg men an een 73-57 tussenscore, hetgeen evengoed een eindstand :on zijn. De thuisploeg met een onhoudgare Heirman, wierp ral aan een hoog gemiddelde maar dat verantwoordt geens- ins de zwakke prestatie van de Zeienaars in de eerste helft, tweede periode startte Cabrita in een zone-verdediging bij de thuisspelers waren de beste peilen verschoten, .brita plaatste een 0-21 en Silaba bleef 7 minuten zonder >ren, zodat het scorebord een hele omwenteling onderging iet 73-78 aan het einde van de 7eminuut. Van toen af bleek Zeelse ploeg doorlopend aan het commando (90-97). Maar laatste minuten kwam Zelzate opnieuw bijgebeend en in op de valreep Cabrita van de overwinning houden. JNTEN Moens 2-0, Goossens 2-0. Heirwegh 0-0, Coene •9, Deprez 13-12, Famay 8-4, F. Van Hassel 8-6 en Dhoogne were Di St.-Niklaas j Panters Baasrode 80 - 86 eerste 5 minuten gaf Pan- iers de indruk het gemak kelijk te zullen halen (4-13). «oens en Rombaut waren «ervoor verantwoordelijk, thuisploeg maakte van Baasroodse nonchalence in ferdediging gebruik om te- |jg te komen tot 19-19 aan 10e min. en zelfs voor drong te nemen 35-29 aan 17e min. Miel Van den jroeck en Rombaut zetten j de rust de scheve situatie fccht 35-38. i de 2e 'helft bleef Panters vierkant draaien en het werd 56-50 en 62-56. Colpin kreeg onder doel geen vat op de wedstrijd. Een bevlieging van Miei en Willy Van! den Broek tussen de 10e en 14e min. re sulteerde in een 4-17, het geen Panters toeliet uit te lopen tot 66-75 en hiermee de basis te leggen van een kleine zege. Als een veront schuldiging geldt wel de af wezigheid van Stevens (ge kwetst) en De Beule. Punten Colpin 2-2, M. V.D Broeek 8-16, W. V.D. Broeck 6-12, Moens 10-10, 'Rombaut 12-8. iventus Zottegem emaco Denderm. 73 - 56 e ïe Collegeploeg heeft kam- Eoen Zottegem gedurende 1 ehn ïlft kunnen bijhouden en Ifs ernstig bedreigen, het- J.l en reeds als een prestatie ag opgetekend worden. :t 33-30. de 2e helft 'kon Hemaco g moeilijk het thuistempo [houden. Daarnaast had Hemaco-aanval last van de individuele verdediging die de thuisploeg in de laatste spelperiode toepaste, zodat er geen mogelijkheid meer inzat om nog dn het spoor van Juventus te genaken, al hoewel Johan Verhas zioh hiervoor inspande. Punten Van Miegroet 8, Wijnendaele 12, Van Nuffel 9, Verhas 17, Fransaer 4, Vereist 4, Peli- caen 2. BENO eren^IS EVERGEM KANGOEROES HAMME 80-68 eigen nederlaag tegen een mede-degradatie kandidaat het verlies van Grembergen bij de andere kandidaat zak- jr, hebben op karnavaldag Kangoeroes naar de laagste pro- - Dl iciale reeks verwezen. Het moet wel een harde klap zijn or de getrouwen. Voor een paar seizoenen was Kangoeroes g een octsider in de hoogste reeks. Dufff ngoeroes wist dat het de match van de laatste kans was begon goed met een 12-20 aan de 11e minuut. Maar het •is De verkingsgemiddelde verminderde. Jef Waterschoot was zelfs R061 uitschieter me teen 0 op 9 zodat aan de 18e minuut de lisploeg reeds met 33-27, maar aan de rust beperkte kan- froes beste speler Cools de schade tot 35-33. In de tweede raakte de bezoekers nog moeilijk aan korven Moens met Hami i 1 op 10, Straetman 1 op 11 en Persiau 2 op 14 scheer- - Leèi geen hoge toppen, zodat bij 66-47 alle Hamse kansen vlogen waren. Een remonte langs Waterschoot en Cools icht aan de 17e min 70-63 nog spanning, maar winst zat er t fneer in. NTEN Waterschoot 15, Moens 6, Cools 18, Straetman Persiau 5, Van Cleemput 6, Heirwegh 4. BENO. lazel Eikei Aalst IERZELE GREMBERGEN 62-54. boys ïonde weliswaar gehandicapt Grembergen, nog altijd zonder ugelspeler Et. Van Cauwenberg, speelde bij Vlierzele zijn t - li htste wedstrijd van het seizoen. Zonder te overtuigen den ze de eerste helft nog enigszins gelijke tred houden een 26-24 ruststand- Rudy Declercq was nog de beste r de rust. In de tweede helft scheen het beter te gaan. Ere 5 kon scoren en Cuypers stimuleerde zijn ploeg naar 41-44 de 11e minuut. Tot het kwartier bleef Grembergen in 31auw rs voor de zege (50-50), maar het uitvallen door fouten Cuypers. was voor de thuisploeg de start om weg te i, zonder dat Grembergen nog kon reageren. De ploeg coach Piron kon gebuur Hamme geen handje in een eme reddingspoging toesteken. WEN Piron 0-0. Seghers 2-2, Mijs 214, Cuypers 7-6, Keer 2-2, L. Van Cauwenberg 2-6, R. De Clercq 8-0. BENO. 0 MOERZEKE VLINDERS BUGGENHOUT 65-42 '.oekers gingen het best van start en konden aan de inuut reeds op een 3-9 voorsprong kijken. De Smet de gunstige situatie op het bord tot de 14e mipuut 17). De bezoekers besteedden veel aandacht aan hun ver ging en dit bracht de thuisploeg aanvankelijk wel in Rijkheden, maar het tweetal Colman - Raemdonck, nog het beste Bavo-duo, als ze er echt zin in hebben n aan de rust reeds voor een ruime thuiswinst 32-19. Pe periode bleef Vlinders aanvallend duidelijk in gebreke. tweede helft woog de foutenlast op de prestaties van vzoekers, zodat Bavo zijn promotieambities nog onge- (den kon houden. FEN f0 MOERZEKE B. Colman 14-17, Raemdonck 13-6, 0-6. Van Broeck 4-2, De Munck 1-2, De Vries 0-0, ens 0-0, P. De Ruysscher 0-0, E. De Ruysscher 0-0." IERS BUGGENHOUT De Smet 9-7. Aerts 0-0, Van -2, Van den Berghe 0-0, Albrecht 2-8, Vermeulen 3-4, «ammo 0-0. De Bondt 3-0. BENO OLD FELLOWS HAMME RIMBO ZELE 27-84 (stopge/..) Bij Old Fellows is er ook duidelijk de fut uit. Op karnaval dag kwamen er amper vijf Old Fellows naar het tweebrug- genplein afgezakt om Rimbo Zele partij te geven. Ze konden dan ook geen tegenstand bieden en aan de rust was het reeds 17-47. Bereins Van Miegroet, Van Mieghem en Vehent toonden zich goede afwerkers. In de tweede verloor Old Fellows vlug De Cuyper voor fouten. Wanneer Paul Van Pottelberghe gekwetst uitviel en Karei aan de 10e minuut ook 5 streepjes achter zijn naam had, moesten Vercauteren en Van de Velde alleen verder. Eerstgenoemde zorgde ook voor een 5e fout en de wedstrijd diende gestopt met nog één Old Fellow op het terrein. PUNTEN Old Fellows Paul Van Pottelberghe 6, Karei Van Pottelberghe 6, Van de Velde 13, De Cuyper 2, Ver cauteren. Rimbo Zele Beirens 14. Werner Van Miegroet 19, Van Mieghem 10, Philips 9, Van Lysebettens 9, Vehent 11, De Prouw 6. BENO. BLAUWWIT ZELE B.B.C. DENDERMONDE 12-115 Tegen een onthoofd Blauwwit pakte bezoeker Dendermoncie met een pressing uit, waardoor de thuisploeg veelvuldig bal verlies leidde en moeilijk tot scoren kwam. Het hoge temjo d'-ed BBCD gemakkelijke korven scoren en er kwam dan cok vlug een grote aftekening. Aan de rust met een 6-50 stand was er al lang van een wedstrijd geen sprake meer. De bezoekers lieten al hun spelers aantreden, zodat ook de doublures aan hun trekken kwamen. Voor de Blauwwit ge trouwen was het eerdereen karwei tegen stijgcr Dendermon- de te moeten optornen. PUNTEN BLAUWWIT, Dheer 2-4, Vrijdag 2-0, Albrecht 2-2, Huygens, Van de Cauter. BBCD Van Praet 2-8, Staelens 6-6, Cleemput 4-14, Piron 12-2, Vermeiren 6-2, Putteman 7-10, Mandy 2-8, Van Caus- broeck 4-4, Peersman 9-10. BENO. De jaarlijkse algemene vergadering van Zwemklub Neptunus Aalst werd door een rekord aantal aanwezigen bijgewoond. Na de traditionele kluboverzichten ging men over tot de uitreiking ven de bekers der verdiensten alsook tot het overhandigen van de Neptunus-speren. Dit alles werd afge rond door een rcuzedansfeest dat tot in de vroege uurtjes zijn verloop kende De allerkleinsten kregen reeds in de namiddag een feestje in zaai Madeüon aan geboden bij koeken en cho colademelk werden onder lei ding van de zusters Van Geert een spelronde op touw gezet alwaar allle aanwezigen zich duchtig konden amuse ren. De algemene ledenvergade ring, zelf werd geopend door algemeen voorzitter notaris Breckpot die een anleidings- woordje richtte tot het aan wezige publiek, waar vooral de sterke vertegenwoordiging van de waterpoloafdeüng en de ^conditietraining derde leeftijd opvallend was. Na een kort administratief verslag van het sekretariaat gaf hoofdtrainer Wilfly Haeck een sportief overzioht van het voorbije seizoen, ook onder streepte hij nogmaals de te leurstelling van de ganse klub over de niet-aanduiding van Martin» Verbreyt voor de Olympische Spelen te Mon treal. Iwein Backaert gaf een korte schets over de langzame maar gestage vooruitgang van de waterpologroep en de heer Delattre kwam met een over zicht van de aktiviteitendans die door de konditiegroep 3e leeftijd het afgelopen jaar ge presteerd werd. Bekers van verdienste werden toen uit gereikt aan Mureüle Permen- tjer (eendjes) DirkDeBruec- ker (benjamins), Ann Cornet (miniemen) en Chantal Braekman (kadetten). Het k ubkam pi oenschap werd ook dit jaar veroverd door Mar tine Verbreyt (meisjes) en Mark Lemmens (jongens). De beker voor verdienste bij de waterpolo ging naar afde lingstrainer Iwein Backaert. Bij de tweede leeftijdsgroep werden de heer en mevrouw Frans Van Driessche in "de bloemetjes gezet. Een aantal zwemmers en zwemsters die de ilimiettijden (door de hoofdtrainer in het begin van het seizoen voor opgesteld) hadden gehaald ontvingen de Neptunus-spe ren. Na het officieel gedeelte volg de een korte stemming om de twee zwemmersafgevaardig den in het Hoofdbestuur aan te duiden dn volgorde van stemmenaantal kwam .Hugo Bijl en Karei Van Thienen uit de bus. Onder impuls yan DJ Bisaldi werd dan tot in de late uurtjes gezellig ge danst, ook de reuzetombola (met duizenden franken aan prijzen) gaf rond het midder nachtelijk uur zijn geheimen prijs D.D. De nationale veldloopkampioenschappen voor veteranen die te St.-Amands hun verloop kregen leverden voor twee streek- atleten een titel op. de oudste kategorie was het Adolf Heuninck van AC Denderland die triomfeerde. Voor deze ouderdomsdeken van de atletieksport uit Dendermonde een schone beloning, de vrucht van een algehele inzet. Eni kwam de overwinning van Heuninck voor velen als normaal naar voor de verrassing kwam wel van Ward Goossens AC Lebbeke die in de B kategorie met een Van De Wattijne en Van Der Hoeven afrekende en de titel op zak stak. HARDE WEDSTRIJD De algemene indruk was dat het een keihard kampioen schap was. Het parkoers dat op sommige plaatsen een wa re modderpoel was, was er dan ook een voor de wroe- ters, hard labeur waaruit al leen de besten naar voor kwamen. En zo kwam het dat somige atleten die op an dere wedstrijden meer een rol van meeloper speelden nu op het voorplan kwamen. An dere koplopers vertolkten nu een tweederangsral, of ver dwenen uit de wedstrijd. De categorie C en D liepen samen en in de D-reeks kwam Heuninck op het hoog ste trapje postvatten. Hier voor liet hij een beste wed strijd bewonderen waadroor hij als zevende over de streep 'liep tussen de twee reeksen samen. In de C reeks kwam Robert Bocklandt, AC Ham- me, als zevende de aandacht opeisen. Deze atleet kwam reeds meermaal in de belang stelling, maar zijn prestatie op dit kampioenschap was toch de beste die we voor 'hem mochten optekenen. Mi chel De Saedeleer, AC Den derland, heeft zich eveneens overtroffen, hij werd 20e en dat voor iemand die steeds dn achterhoedegevechten gewik keld is. Voor AO Aallst kwam J. Van Der Stichelen met een 29e plaats uit de modder. En dan: kregen we de B-ca tegorie waarin de Hamme- naar Ward Goossens die voor AC Lebbeke uitkomt van start ging. Het was Van De Wattijne, vele jaren een top atleet in ons atletiekwereklje, die nu ook de leiding nam in deze titelren voor veteranen. Ward Goossens volgde in 2e stelling en Van Der Hoeven als derde. Verder nog Nevens eni Van Loocke. En in de 4e ronde gebeurde het dan Ward Goossens kwam bij Van De Wattijne eni liet hem ter plaatse: Van De Wattijne ver liet de wedstrijd zodat Van Der Hoeven in tweede stel ling kwam. Dit waren ook de plaatsen die zij innamen aan de aankomst. Ward Goossens won met een veertigtal me ters voorsprong op Van Der Hoeven. Onderwijl liet in de achtervolging Philemon Roels AC Denderland zich gelden. In de eerste ronde ging hij als 20e voorbij, maar met de regelmaat van een klok kwam hij opzetten. Philemon fpng de laatste ronde in op de 13e plaats wat een niet onaardige prestatie betekende van deze Dendermondse atleet. Een plaats die 'hij wist te behou den tot aan de aankomst. We schreven het reeds dat on verwachte atleten zich op wierpen zoals o.a. L. Stas- sijns, AC Lebbeke, die nu als 290 meer in het licht van de schijnwerpers kwam. Louis Cassiman, AC Grembergen, mag eveneens tevreden zijn van zijn verrichting op 84 aangekomen atleten, mochten we hem als 37e noteren. Du- rinck AC Hamme kwam zich als 74e aanmelden. Meer dan 200 atleten namen de start in de A-kategorie waarin een paar atleten uit ons gewest aantraden. Voor AC Lebbeke was dat Benoni De Ridder, voor AC Aalst Edmond Kiekens en voor AC Dendertand Louis Van Spitael kopmannen van hun respek- tieveüjke kluibs. Van bij de eerste ronde zonderden zich een paar atleten af. Het wa ren ora. de toekomstige over winnaar Huyssens samen met Van Tyghem, Staelens, De Ridder en een paar anderen. Tot de vierde ronde was alles nog mogelijk. Om beurten zouden achter 'koploper Huys sens enkele atleten van plaats verwisselen. Zij kwamen zelfs samen. Maar dan ge beurde het. Van Tyghem en Huyssens namen de leiding met op een vijftal meters Staelens en wat verder Schelfhout en De Ridder. In deze volgoixle liepen ze naar de aankomst waar Beer schot-man Huyssens over winnaar werd. Benoni De Ridder wist op een verdien stelijke 5e plaats beslag te leggen. Kiekens (Aalst) werd 15e en het hoeft niet gezegd dat dit eveneens een beste resultaat is voor de at'eet van secretaris Coppens Het voorbije seizoen bewoog hij zich voortdurend in de voorste gelederen. Zondag bleek hij in staat met de besten mee te gaan. Louis Van Spitael vergaat het min der goed. De atleet van AC- Denderïand die voor een jaar nog een kandidaat-kampioen was, is teruggezakt, maar dan enkel door tegenslag. Zondag, net als te Lebbeke, begon hij de wedstrijd eer der voorzichtig en naarmate het ei nde naderd zien we hem geleidelijk naar voor schui ven. In het kampioenschap te St.-Amands was dat tot de 25e plaats. Een spierletsel be let Louis tot zijn volle ren dement te kamen. Eens dat euvel achter de rug mogen we hem terug 'bij de kop lopers verwachten. Vervol gens kregen we Roger De Witte (47) en Frans Van Ransbeeok (48) die er een strijd voor de eerste Sint- GiV.issenaar van maakten. Altijd in het zicht van de grote massa atleten die er de start namen een goed re- sulbaat voor beide. Wijns van AC Lebbeke hadden we meer vooraan verwacht, want hij kwam er als 51e uit. Alfons Van Herreweghe draaide niet normaal in deze brij. In deze omstandigheden zagen we velen een mindere prestatie leveren. „Een der gelijk parkoers 'is niets voor mij" aldus de Denderland- tradner. Hij werd 55e. Omer Van Boxstael (AC Aalst) werkte zich tot de 62e plaats na een eerder matig begin en Rami De Swaef. AC Baas rode, kwam als 90e aan. Re- mi kon moeilijk zijn normaal peiil bereiken, wanneer het dan iets beter ging was de wedstrijd te ver op zijn einde. Mannen die in deze wedstrijd een betere verrichting lever den dan we van 'hen gewoon zijn waren Laureys (AC Baasrode) 98e en De Brandt (AC Denderland) 101. De Grembergenaar H. Waegeman mag ook niet klagen. Hij was 128e. Nog een Baasrood se atleet Van Steerteghem die we niet veel op wed strijden zien, hij was im mers aan zijn 3e wedstrijd van bet seizoen toe, ging als 137e over de streep. Van dezelfde vereniging werd Van Assche 148e maar die kwam zonder spikes aan de aan komst, "in de modder blij ven steken" was zijn kom men taar. Asselman (AC Leb beke) werd 165e en Theo De Smedt (AC Baasrode (187) nu eens niet de laat ste, want de rode lantaarn volgde nu veel verder. En gels XAC Aalst) kreeg de 188e prijs. Er waren 195 aankomsten. We wiillen deze bijdrage af sluiten met een vermelding voor het bestuur van AC Baasrode die het aandurfde een dergelijk initiatief te ne men. André De Wit m m m Op zaterdag 2 april geeft atlbikklub Hamme zijn jaarlijks bal in de zal de «Zouaaf». De sportliefheb bers uit Hamme en omge ving worden hartelijk uit genodigd op deze sport avond. Bij deze gelegen heid zullen verdienstelijke mensen uit de Hamse at- letiekwereld op het po dium worden gebracht. De ijverige bestuursmensen van groen-wit hopen dan ook op een 'grote belang stelling in de eerste plaats van de atletiekliefhebbers, maar evensens van alle sympatlsanten. Bokser Gilbert Bayens zal zaterdag te Stookay St- Georges een kamp leveren tegen Vol (Eupen) met de Belgische lichtgewicht titel als inzet. Voor de B.C. Zele amateur moet het er over 3x3 ronden dik inzitten om zich de Belgische gordel te omgorden. In het nationaal kampi oenschap veldlopen voor politiemannen veroverde Aalstenaar Jozef Pollet schitterend de kampioens titel. Ter aankomst had hij een ruime voorsprong op Georges Van Laere (Gent) en Mark Reynaert Op de internationale da- mesmeeting die te Luik georeamseerd werd ver overde Murielle Permen- tier een prachtige derde plaats in de 400 meter voor meisjes 1967. Alvast een prachtpresfcatie voor de Aa'sterse zwembelofte. D.D. De Gijzegemse karabijn- schuttersklub «De Uil« be haald» in 'het kader van de provinciale in terclub kampioenschappen een niptez eg» tegen Oiympic Oudegem. Deze laatsten dienden met een 888-876 nederlaag huiswaart te 'ke ren D.D. SK Herdersem richt van 9 tot 11 april een groot Paastornooi voor reserve- ploegen in. Aangekondig de deelnemers zijn Wils kracht Hofstade, Racing Haaltert, Wilskracht Gij- zegem en SK Herdersem. Een prachtbeker zal aan de laureaten overhandigd worden. D.D. Deze Aalsterse wielerve- teraan won met sprekend ■gemak de veteranenkoers die te Ninove georgani seerd werd. Hij legde de 60 km af in lu32' en ging hiermee Adrien Van De Moortele en Gilbert Claeys met ruim verschil vooraf Meteen zijn eerste seizoen zege D.D. Ward Goossens (Lebbeke) nationaal kampioen bij de vete- Enkele weken geleden werd café "Tijl" Nieuwstraat te Lede het thuisoord voor de supportersklub van wielren ner Rudy De Jonghe. Deze Ledenaar komt men reeds verschillende jaren tegen in de wielerpelotons. Nadat hij alle jongerenreeksen doorlo pen had, is hij nu reeds een drietal jaar bedrijvig in de lieflhebberskategorie. Hij is nooit een meelopertje ge weest, daarvan 'getuigen zijn meerdere eerste plaatsen en zijn talrijke ereplaatsen. Doch legerdienst heeft zijn vorig seizoen verbrod. Dit seizoen wordt de definitieve (VS) i doorbraak van 'Rudy ver wacht. Hij werd kltfbkampioen bij de Denderstreek. Verder be haalde hij te Leerbeek de 5e plaats en deed het in de Kattenkoers te leper uitste kend. Dit heeft do leden van zijn gloednieuwe klub geest driftig gestemd. Op enkele weken tijds telt Rudy's sup portersklub reeds meer dan 50 leden. De bestuursmensen die het bootje in de goede richting moeten houden zijn erevoorzitter Jean Baetens. voorzitter Norbert Marckx. ondervoorzitter Roland Rin- goir, sekretaris Maurits Van den Steen en bestuursleden: Herman Rassohaert en Paul Lanckman.

De Voorpost | 1977 | | pagina 23