HH i GEKNIPT Tussen haakjes OM IN TE WONEN NAAR EN VOOR EEN DORP De Voorpost - 25-3-77 - 25 ïoud Prijzen vanaf 4 900 roorraad leverbaar HEB STEEDS BIJ DE HAND VAN TELEFOONNUMMERS EN ADRESSEN A Regio Aalst In Aalst werd de aktie zowat ge voerd vanauit de jong-K.V.G- kern. Wat betekent dat zij maan den vooraf verenigingen bijcen- jïepen om wat te «doen», kontakt onderhielden met «nationaal», voor verspreiding zorgden van het integratiespel. bus inlegden, en zo een beetje een spilfunktie kregen, ben hele boterham dus voor deze vereniging die in Aalst nog maar cén jaar bestaat in zijn huidige vorm. Het is dan ook be grijpelijk dat bv. kontaktperso- nen Albert Van Vaerenbcrg de week vóór Bornem de slaapuur- tjes op z'n vingers kon tellen. Die mensen hebben trouwens niet stilgezeten en deze prestatie mag ook wel eens vermeld wor den. Een paar maanden terug gingen een paar vergaderingen door met Team stopt werking Jeugdatelier Team dat z'n lokalen in jeugdhuis Krcja bezit is gestopt met de werking. Met spijt in het hart stelden de moni toren vast dat ze hiertoe genoodzaakt werden. Onrechtstreeks is de stad hiervoor verantwoordelijk, stellen ze. Het is zo dat het voorste lokaal in Krcja bestemd is voor een wijkbiblio- theek, maar dat hier nog lang niet aan begonnen wordt. Meer nog, de trapleuning naar boven (waar Team huist) is door werken «verdwenen» zodat 't te gevaarlijk bevonden werd de kinderen nog naar de lokalen te laten gaan en de werking dus (voorlopig opgeschort wordt. Aan de ouders werd belooft in de mate van het mogelijke toch nog enige buitenakliviteiten zoals uitstappen en wandelingen in te richten om het kontakt met de kinderen te blijven bewaren. Toch stellen wij vragen omtrent deze officiële reden. Er is namelijk een tweede trap, mét leuning! En nog. die andere trap kan gemakkelijk een ersatzleuning krijgen, al was het maar met kiekengaas... En desnoods kon misschien wel een ander Krejalokaal gebruikt worden? Eén en ander maakt echter niet dat ze geen haa"st zouden moeten maken met die wijkbiblio- theek. Veldloop der paashazen Jcugdklub Tcrlinden richt op paasmaandag 11 april voor de eerste maal een «veldloop der paashazen» in. Ze wil hiermee de sport bevorderen alsmede aan de deelnemers een aangename sportieve namiddag bezorgen. Men wil duidelijk amateurs be reiken zoals in de omzendbrief aan jeugdhuizen en jeugdver enigingen gezegd werd: stel geen ploegen op met de leden van atlctiekplocgcn Praktisch: er is een omloop uitgestippeld van I .OOOrn verharde weg, weide en boomgaard. Gestart wordt vanaf 14 u. pr zijn een zestal reeksen: jongens van 16 en 17 jaar lopen 2 km. Meisjes van die leeftijd 1.800 m. Jongens tussen 18 en 25: 3km. Meisjes tussen 18 en 25: 2.000m. 25 plussers: 4km. en veteranen 1.800 m. Reeksen mogen gevormd worden van 2 tot 4 leden. De eerste en tweede geplaatste bepalen het grocps- klasscmcnt. En iedereen is verzekerd. vertegenwoordigers van Akabe. jong-KVG, en andere Aalsterse verenigingen. Daar werd afge sproken het integratiespel in ei gen kringen en bij andere vereni gingen te gaan .spelen, een in formatieve avond in te richten met films over gezinsvervan gende tehuizen (cfr. lachend ge ven van Levensvreugde) en een massale voettocht door het Aals terse centrum in te richten. Gezinsvervangende tehuizen Op zaterdag 12 maart ging die info-avond door. Men kon langs Levensvreugde om beschikken over twee films: «Asylum» en «Joey». Al wat we weten is dat deze avond in Hekelgem door ging. dat er een ruime belangstel ling voor was en dat die filmen ook in Bomem vertoond werden door Regio Aalst.Alleen de film «Asylum» zagen we (in Bor nem). Die schetst een beeld van het leven in een gemeenschaps huis waar validen en mcntaalge- handikaptcn trachten samen te leven met mekaar, los van «in stellingen- Het is een Engelse film en daarvoor werd een be staand initiatief opgezocht. Een wat lange film, maar wel boeiend voor wie wat meer wil weten over gezinsvervangende tehui zen. (bevraag je eens bij Albert of bij Levensvreugde). Voettocht Ja. vorige zaterdag stond moe dige fotograaf SJ helaas verloren moeite uit de ochtendveren. De aangekondigde voettocht kon immers niet doorgaan. Officieel heet het dat wegens de markt op zaterdagmorgen de voettocht niet mocht doorgaan van het stadsbe stuur. Tuurlijk, zonder mikrowa- gens en ver weg van alle volk mocht het, maar dan De kwes tie zal door de organisatoren in alle «seriniteit» van naderbij be- RCA tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij. Tentoonstellingen - retrospectieven - open bare verkopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Gram bergen eeckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste prijzen der matras sen Schuimrubber, Latex, Staafveren, Super-Bultex Bergemeersenstraat 18, Aalst omar 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs. scholen en handelaars Rechtstreeks aan fabrieksprijzen (enig in Bel gië) Schoolstraat 54, Aalst. 'hondt Simon 053-21.15.64 Wljngaardveld, Aalst Specialist In schuifdaken, voortenten, autogamieringen en zonnetenten. esmeed 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitin- geo. poorten enz M De Backer, Kon Albertstraat 75, Dendermonde erman 052-21.38.16 Michem. Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16, St.- Gillis-Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen O-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- kledij en camping. Statiestraat 21, Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels om, leen aerust 053-21.60.l6 op handtekening Hypotheken, verzekerde geheimhou ding Inlichtingen bij Van don Berghe. Droeskouterstr 12 Haalt ert unch 053-70.13.39 Stationsplein. 6. Aalst Specialist: koude schotels, bereide vleeswaren, belegde broodjes. eubelen De Wolf 053-21.63.91 De grootste meubelzaak der streek Molendries 3. AALST 't Kelderken, Apostelstraat IA, Aalst Vrij 25: 20u: film «bidden volstaat met meer» (of: pleidooi voor geëneaeeerd handelen) Zat 26: 20 u: TD Klakson, Wellekensstraat 45, Aalst Zat 26: I4u: brandbeveiliging in het jeugdatelier met oefening onder spelvorm. Jebron, Begijnhof 1, Aalst Zat 26: I8u30: eucharistieviering rond hef «lijden» in de Be gijnhofkerk. Medewerking van het Halleluiakoor van de Da mes van Maria. CSV-'t Fabriekske, Wellekensstraat 45. Aalst Zat 2: Isopoda om 20u30 (60fr resp. 40 fr.) Kreja, Driesleutelstraat 51, Aalst Vrij 25: 20u: informatieve avond rond «Cuba - met diamontage en kans tot diskussie vèrgordijnen 052-21.35.50 ploegstoflen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardisette. tergal enz Zonneblinden. Luxaflex, Louver- drape. vouwdeuren, modern fold, meten, afwerken' en plaatsen Guido Michem. Pobaulaan 11, Dendermonde ubliciteit 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een een voudig begnp wordt omgezet Raadpleeg haar specia listen. uando 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken quis, quid, quo, quando. quomodoenz wie, waf, waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper erav 053-21.76.08 Molenstraat, 70, Aalst SERAV heeft jaar in jaar uit, en voor om het even welke gelegenheid, hetgedroomde geschenk! Van huwelijks lijsten tot prachtig-modeme zitmeubelen; van typische kleinere design-geschenken tot en met klasrijke tapijten. Couponnenhuis 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556 Aalst Ypsilon, Meuleschcttestraat 32, Aalst Zondag 27: poppentheater 't Fluke ertoont 't originele ojj- stersc stik: «De wonderboare appelbocim». ('t is nie veir kin neren) I9u30. Zaterdag 2 april: optreden Wim De Craene: inkom 60 fr- voorverkoop 50fr zaal 't Kapelleken. Sint-Jorisklub. Keizerlijk Plein 2, Aalst Zat. 26: Volksdans gegeven door Dirk Van Hoeke (vanaf I6u30) Tanu, Houtmarkt 1, Aalst Vrij 1: optreden André Van Duin en Ria Valk. Toegang gratis. Aanvang: 20 u. Zat 2: I4u-I8u: rctrospektieve van de formatie «Jcthro Tuil - door Rudy Willo. Toegang gratis. I9u: knal-TD van voetbal ploeg Tanu Diskobar Studio Tanu International. 24.75 Bf Iedereen verwacht. Vrij 25 maart: film «Hoe zotter, hoe liever» van E. Kiel met De Woodpeckers en Gaston Bergmans om 20u. 90 kleurenmi- nuten lachen geblazen in het Nederlands Dido, Oude Heirbaan, Erpe Zat 26: 20u: film «de reuzeboemel» (komedie met de Funes. Bourvil. Marie Dubois en Terry Thomas) Zon 27: 14u30u: idem Zoiu/aKiiun'fien vertrokken een 70-tal gehandikapten en syinpaiisanten vanuit Aalst naar Bornem (SJ) Verder Vrij 25: 20u: alternatieve jongerenbezinning rond nieuw is anders (een nieuwe levensstijl gekaderd in de astengedachte) m parochiezaal Baardegem (inrichters zijn de skouts St.- Margareta Baardeeem) PD rmar 053-21.68.98 Moorselbaan, 73, Aalst. Het huis waar u alles vindt. Voedingswaren aan discountprijzen. Kom eens lanqs. Dank U erzekeringen 053-21.71.45 Van Den Hauwe Gaston Zoon. Financieringen. Gentsestraat nr. 97, 9300 Aalst ooninrichting Pieter Coecke 053-70.09.12 Hedendaagse woonkultuur Internationale vormgeving In richten van winkel - bureel - café - restaurant - keuken - living enz.. Volledig werkteam - Binnenhuisarchitekt ter beschikking Molenstraat 42-44. Aalst 3 y n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meproblemen Bel even naar Groep De Cuyper jeugdbewegingen (skouts Baar degem waren sterk vertegen woordigd) grepen deze kans. Er werd op twee speelborden ge werkt waarna een gezamelijke bespreking volgde. Onder de vragen die daar naar voren kwamen onthouden we de sterke vraag gericht aan de stede lijke overheid om het Aalsterse zwembad open te stellen voor mindervaliden. Nu mogen deze het water niet in, zelfs niet op aparte uren. Men meende dat in validen en gehandikapten best samen de kuip inkunnen. Aalst is hier inderdaad fel ten achter... Bornem Een overvolle bus van 60 perso nen (er was een plaats te weinig) reed mensen van en rond Aalst naar Bomem. Hoofdzakelijk jonge mensen van VKAJ. KSA. J-KVG en ook niet- georganiseerden, gehandikapter en validen, vormden 't jolige busr publiek. In Bornem zelf nam men verpreid deel aan de diverse aktiviteiten die over het gehele dorp plaatsvonden: vrij podium, infomarkt, film. gespreksgroe pen. sport en volksspelen, volks dans, integratiespel, wandeltoch ten. knutselen. poppen kast... Volgens vele deelnemers bewees deze enome dag dat vali den en gehandikapten best kun nen leven. Een plezant detail: elke deelnemer kreeg een ballon zodat Bornem één kleurig ver toon werd. Na de op het laatst toch uitgered gende slotmanifestatie ging het naar Aalst uiteraard. Het schei*, den vie| zo moeilijk dat in een Hofstaadse afspanning afgestapt werd zodat de ambiance er volop, inkwam, voor zover dit het geval nog niet was. Uiteraard met" balonnetjes-begeleiding. Slot Eén bedenking moet ons van het hart: «een dorp om in te wonen is een pluralistisch initiatief. Bravo maar waarom was er in Aalst alleen maar van kristelijke zijde belangstelling? Samen sterk is toch geen slechte leuze. En dan nog iets: jong -KVG her neemt binnenkort haar normale werking. Zowel validen als ge handikapten kunnen op de verga dering terecht. Wie belangstel-,; ling heeft neemt liefst kontakt op met Albert Van Vaerenberg. Korteveldstraat 8, 9540 Burst. Een beetje in de stille hoop dat deze aktie iets mag uitgehaald hebben, wensen we toch iedereen proficiat die eraan meegewerkt heeft. En dat zijn er niet weinig... P.D. vonne en Jozef 053-70.33.95 rijden mei een bromfiets van Hofman Gentsestraat 4-6 Aalst. Alle herstellingen 1 |aar waarborg gratis onder- F tot 150 000 F Alle modellen ut Nog is de tijd niet voorbij dat de rolwagenmensen met 'n medelijdend oog of helemaal niet bekeken worden. Nog zijn openbare gebouwen onaangepast voor mindervaliden en nog bestaat er financieel- administratieve diskriminatie. Onze maatschappij is nog steeds wat vijandig t.o.v. al wat «anders» of minder produktief» is. Gehandikapten zijn daar één belangrijk voorbeeld van. Dit schreeuwden de duizenden validen en gehandikapten in Bornem op zondag 20 maart, de jongeren die in Aalst het integratiespel speelden en de mensen die aan een Aalsterse voettocht gewerkt hadden, die dan uiteindelijk niet mocht doorgaan. In de kranten verschenen uiteraard reeds sfeerbeelden en versla gen over wat in Bornem allemaal gebeurde ('n bewijs hoe belangrijk die dag is?) zodat wij onze kolommen alleen gaan gebruiken om die dag vanuit de Aalsterse hoek te bekijken (een overvolle bus vertrok vanuit Aalst) en om de voorbereidingen in Aalst te belichten. keken worden want men meent door vergelijkingen met andere situaties dat die beslissing op nog andere gronden berust... We drukken ons nogal vaag uit, maar we willen niet vooruitlopen op wat jong-KVG zelf bekend maakte. Binnen enige weken verneemt u wellicht meer. Inmiddels kan nu reeds gezegd. Wat is: een dorp om in te wo nen Sinds I974 werkt het «novem- berkomitee» (Zonnewijzers. Sja- lom. Jong-KVG, Akabe en ge- handikaptensektor Elcker-Ik) aan deze aktie. Het grote doel is een zodanig bewustmakingsproccs op gang te brengen dat «integratie» 'van gehandikapten in onze maat schappij mogelijk wordt. Hier mee wordt bedoeld dat die men sen met hun mogelijkheden, ge breken, eigen aard in de maat schappij zouden kunnen^ opge nomen worden. Niet in een af stompend konkurrentie- en winst- systeem. maar in een maatschap pij waar ieder echt aan zijn trek ken komt. Dit werken aan de maatschappij wil men samen doen: validen en gehandikapten Deze maatschappij in wording werd getypeerd als het «dorp om in te wonen»: een dorp waar va liden en mindervalieden gelukkig in kunnen samenleven Konkreet bestaat de aktie uit een week plaatselijk werken en een slotdag in een «echt» dorp: Bor nem. worden dat in Hekelgem de overheid heel wat gewilliger is. Niet alleen mogen ze tijdens de meikermis akties voeren, de op brengst van die kermis komt ook integraal tengoede aan jong- KVG... Integratiespel Op de vooravond van «Bor nem» liet KSA-St.-Maarten nogmaals de gelegenheid om het integratiespel te spelen. Voor deze open aktiviteiten konden ze rekenen op de steun van een drie tal KVG-mcnscn. In dit spel krijgt men langs opdrachten, naden- kertjes, rollenspel c.d.m een be tere kijk op de problematiek van gehandikapte en maatschappij». Een dertigtal jonge mensen, hoofdzakelijk uit de hoek van de

De Voorpost | 1977 | | pagina 25