VOORTAAN OOK LOZINGSVERGUNNINGEN VOOR «NORMAAL HUISAFVALWATER» ONS POLITIEK K0LL0KWIUM WONINGBOUW IN GROOT AALST MIKIS VIERT HALFVASTEN Laat de Indio leven ROEMEENS GASTRONOMISCH WEEK-END 4 - 25-3-77 - De Voorpost PVV overwinningsbal van schepen Gilbert Bourlon, op zaterdag 12 maart, was, naar Kon worden verwacht, een overdonderend feestelijke gebeurtenis. Nadat onze fotograaf zijn plaatjes had gemaakt werden de Ere/nbodegemse feestvierders, die hun plaatselijke sche pen van feestelijkheden in de bloempjes hadden gezet, bedacht met 'n Aalsterse karnavals- invasie. Prins Edy. bloemenfee Gilly, de voltallige Prinsencaemere, Keizer Kamiel en zijn gevolg, brachten een denderende nasmaak van het Aalsterse karnavalgebeuren. Of ze te Erembodegem ooit karnavalisten zullen worden blijft steeds de vraag, maar de «stadsgeno ten» uit het verre Aalst mochten zich alvast verheugen in de entoesiaste bijval vanwege het publiek van schepen Gilbert Bourlon. (EVDE-SJ) Naast de lozingsvergunningen welke betrekking hebben op zogeheten «ander afvalwater dan normaal huisafvalwater» of kortom industrieel afvalwater, en waarvoor het Ministe rie van Volksgezondheid en van het Gezin-Dienst voor zuivering der Afwalwaters, uitsluitend bevoegd is, zullen vanaf 1 april 1977 ook lozingsvergunningen worden afgele verd voor het «gewone huisafvalwater» dat in de openbare rioleringen wordt afgevoerd. Voor het afleveren van deze vergunningen is alleen het kollege van burgemeester en schepenen bevoegd. WAT IS «NORMAAL HUISAFVALWATER»? Volgens de wettelijke om schrijvingen wordt met «normaal huisafvalwater» dat afvalwater bedoeld wat hoofdzakelijk bestaat uit water afkomstig van: —sa nitaire installaties keukens reiniging van gebouwen, woningen, kantoren, plaat sen waar groot- of klein handel wordt gedreven, za len voorvertoningen, kazer nes, kampeerterreinen, ge vangenissen, onderwijsin richtingen met of zonder in ternaat, klinieken, hospita len en andere inrichtingen waar niet besmettelijkr ziekten opgenomen en ver zorgd worden, zwembaden, hotels, restaurants, drank gelegenheden en kapsalons was die thuis wordt ge daan wassen van rijwielen die niet met motor uitgerust zijn (fietsen, tandems, bak fietsen, enz.) en van rijwie len met hulpmotor (maksi- mum inhoud 50cc). wassen van minder dan tien voertuigen en hun aan hangwagens per dag (zoals personenwagens, vracht en bestelwagens, autobus sen en autocars, traktoren, motorrijwielen, enz.), met uitzondering van treinen en trams. alsook, eventueel uit re genwater. Wordt verder ook als «nor maal afvalwater» genoemd afvalwater van fabrieken, werk- en opslagplaatsen, laboratoria, waarin minder dan zeven personen werk zaam zijn, behalve wanneer de overheid oordeelt dat het zeven personen werkzaam zijn., behalve wanneer de overheid oordeelt dat het af valwater schadelijk is voor de rioleringen en/of voor het ontvangend water en/of voor de normale werking van een zuiveringsstation, en onder «ander afvalwater dan normaal huisafvalwa ter» dient gerangschikt te worden. afvalwater afkomstig van fok- en landbouwinrichtin gen met uitzondering van de ondernemingen waar af zonderlijk meer dan. 10 stuk groot, 25 gespeen de varkens, 50 stuks klein vee, 300 stuks pluimvee, 300 andere kleine dieren, 10 paardachtigen worden ge houden of gefokt. Vermits het hier gaat om lozingen in openbare riolen willen wij ter verduidelijking overnemen wat de wetgever met een openbare riool be doelt. Het zijn de openbare afwateringen aangelegd als ondergrondse geleidingen of openluchtgreppels en grachten, en bestemd voor het opvangen van afvalwa ter. DE AFGIFTE VAN LOZINGSVERGUNNINGEN IN DE PRAKTIJK! De aanvragen tot het beko men van een lozingsver gunning dienen uitsluitend gericht aan het kollege van B en S, Dienst Leefmilieu, Bureel 14, Kapellestraat 8, Gezien het sukses van ons kollokwium in voorbereiding van de gemeenteverkiezingen, hebben wij er aan gehouden dit nog eens te herhalen in het kader van de nakende wetgevende verkiezingen. Welgeteld vandaag over acht dagen stellen wij in de Zaal Madeion op de Grote Markt be langrijke leidende figuren uit de politieke wereld tegenover me kaar. Elke partij zal zijn kans krijgen om zijn standpunten uiteen te zetten. De nodige kon takten werden reeds gelegd, doch geen enkele partij heeft ons op het ogenblik dat we dit schrijven de juiste namen reeds kunnen mededelen. Dat is begrijpelijk als men bedenkt dat het op de onderscheiden partijbureau's tans gonst van verhoogde aktiviteit. Aan de in gang van de zaal zullen deze namen echter, zodra ze ons bekend zijn, op een bord tijdig worden bekend gemaakt. Le den van onze redaktie zijn reeds druk in de weer om links en rechts de volksopinie te pei len. Zij noteren de vragen en zullen deze, meestal hete hang ijzers, op de diverse politie kers afvuren. Het zit namelijk zo dat er een panel van politici en een ander panel van onze redaktieleden zal aanwezig zijn. Voor mensen die zich enigszins aan politiek interes seren, afspraak in de Madeion, vandaag over acht dagen om 19 uu r. Ook het publiek kan aan bod komen. B.A. te 9300 Aalst. De lozings vergunning wordt verleend bij elke aanvraag tot aan sluiting op de openbare rio lering voor zover de aanvra ger aan de gestelde eisen voldoet. De «Dienst Leefmilieu» zal de aanvrager een inlich tingsformulier afleveren waarop een reeks te beant woorden vragen. Hieruit zal dan worden afgeleid om welk soort afvalwater het precies gaat. Indien blijkt, uit de bekomen informatie, dat het om «ander dan nor maal afvalwater» gaat, dan wordt de aanvraag doorge stuurd naar het Ministerie van Volksgezondheid- Dienst Zuivering Afvalwa ter. Het is het kollege van B en S dat over de vergunning oordeelt; bij afleveren van de lozingsvergunning aan de aanvrager wordt een ko pie ervan overgemaakt aan de afdeling Openbare Wer ken en Ruimtelijke Orde ning. Pas vanaf dat ogen blik mag worden overge gaan tot de aansluiting op de openbare rioleringen. Als Schepen van Leefmilieu kwam Mw Anny De Maght de laatste tijd nogal veel in het nieuws. Buiten Leefmilieu vallen echter ook nog onder haar bevoegdheid Grondbeleid en Huisvesting. Wat dan speciaal de Huisvesting betreft gaf de Schepen aan Minister Mare Eyskens, bij gelegenheid van zijn bezoek aan Aalst, een aanvraag af met als doel het bespoedigen van het dossier voor het bekomen van een Koninklijk Besluit voor de bouw van woningen volgens het leasing-systeem, systeem dat voor de gemeenten gunstig uitvalt daar er slechts dient intrest te worden betaald niet vanaf het begin van het lopen van de lening maar slechts vanaf het werkelijk begin van de werken. speelterreinen en openbaar Het wachten is nu .op het) «groen» dienen te worden ver- ninklijk Besluit! zekerd. NIEUWE «a SCHEPPEN VAN WOONGEBIEDEN: eü De onteigening van dë'&ijk de bioley», groot 17 ha, begon reeds in 1974 wanneer de pro cedure gestart werd Bedoeling was een gedeelte te bebouwen door de stad zelf en een ander deel te verkopen aan erkende bouwmaatschappijen en parti- kuliere bouwheren Op 31.8.72 nam de gemeente raad een princiepsbeslissing omtrent de urbanisatie en de verkaveling van de wijk en be sprak deze met de verschil lende bouwmaatschappijen om plaatselijke maatschappijen beter te laten medewerken met de stad. Zo werd bvb de Gemeente dienst van België gelast met een berekening van de ver koopsprijzen en werden deze besproken met de erkende bouwmaatschappijen. Ken merkend bij deze berekening was dat de prijs niet werd vast gesteld volgend de oppervlakte van het terrein maar wel volgens de vloerop pervlakte. De zones werden toegewezen aan twee geïnteresseerde maatschappijen: DEWACO en GOEDKOPE WONINGEN. Op 6 mei 75 liet Dewaco weten dat geen aanvragen hij de Na tionale Maatschappij van Huis vesting mochten worden inge diend vóór 1.10.75 De maatschappij «Goedkope Woningen» liet bij brief van 13.12.74 weten dat ze slechts verder geïnteresseerd was in dien de stad de zonering en de type-woningen zou wijzigen. Gemeend werd echter dat bij het bouwen van woningen re keningen dient worden gehou den met de behoeften van alle lagen van de bevolking. DOELSTELLINGEN ZIJN 1 de stad behoudt haar volle dige veranwoordelijkheid op het stuk van de stedebouw- kundige aanleg 2° een gevarieerde woning bouw wordt nagestreefd waar door bepaalde klassen van de rest van de bevolking niet wor den afgescheiden 3° gehandikapten en ouder lingen dienen geïntegreerd te blijven in de aktieve bevolking 4° wie wenst te bouwen op ei gen initiatief moet in de gele genheid worden gesteld zich een goedkope bouwgrond aan te schaffen. 5° oprichting van peutertui nen, wijkbibliotheken en eventu eel andere openbare gebou wen alsmede de aanleg van |jkn n h «H nee jtUUi isbe listi Ku Op 26 en 27 maart 1977 in Hotel Atlanta, Stationst 0r plein te Aalst gaat een Roemeens gastronomisch za week-end door. van Zaterdag 26 maartt ge vanaf 10.30 uur: receptie (Zarea Sec-Meth. Champej al; noise). In aanwezigheid van plaatselijke personaliteij'in ten en leden van de Roemeense Ambassade. idvi Vanaf 13 uur: Roemeense specialiteiten ii restaurant. 20 uur: Gratis proefavond 5 Roemeense wijnen Gastspreker: Norbet DeWinne Redakteur «Wijn en Wjn» Na af loop van de proeveriji -• Romantisch-Roemeens tafelen bij kaarslicht met he^en Roemeens strijkkwartet«Nicoiau Pirvu» Pl'ei Zondag 27 maarthet Vanaf 10.30 uur: Doorlopende degustatie Roemeeryaa! se Wijnen. iren Vanaf 12 uur: Roemeense gerechten in het restaiFie rant. fj2ir Vanaf 15 ur: Roemeens Tea-room p|n- (gebak en ijs met de wereldberoemde Cotnari alfaar dessertwijn) 't Is lang geleden dat we een gezellig samenzijn bijwoon den, waar de D.J. en zijn installatie het klaarspeelden om te gelijkertijd aangename up-to-date muziek te spelen en waar het mogelijk was om nog een woord te zeggen tegen elkaar. Als je weet dat het eerste jaar amper 3 verkleden aanwezig waren, dan mogen we dit jaar toch van een gunstige evolutie spreken. 'T IS MOEILIJK... We praatten even met Guy De Smet. «'t Is moeilijk om het er in te krijgen. Heel wat van onze mensen komen voorzichtig met de pruik en/of het hoedje in de hand binnen en als ze merken dat er nog verkleden zijn, dan zetten ze gauw de attributen op in de W.C. Nu er zijn al heel wat meer verkleden dan vroeger.» Even rondkijken en we be merkten humoristische ge klede capucijntjes. Eén er van «verloor» een mooi geplakte witte worst,I dens een tangoslipper^ een Voil Jeannet. Klo^ een Bulgaarse, een wasdametje, een indï een paar Kung-Fu bei naars, gezellige kaarterl zich van heel de verkl partij geen barst aan trol een Spaanse schone. Prins en Bloemenfee in aantocht, de D.J. dh§ zwierige orgeltonen, rondedans begon, vasten werd gevierd tul pot en pint. K. De NJ VERGUNNINGEN VOOR WIE EN WANNEER? De lozingsvergunningen voor «gewoon huisafvalwa ter» zullen worden afgele verd vanaf 1 april 1977. Er dient geen aanvraag te wor den ingediend voor de aan sluitingen die bestonden voor 10-10-1972. Deze zijn immers door de wet zelf ge regulariseerd. De aanslui tingen voor de periode van 10-10-1972 tot 31.03-1977 zullen, voor zover het gaat over «normaal huisafvalwa ter», zoveel mogelijk gere gulariseerd worden door een aanschrijving gericht aan de aangeslotenen. De bevoegdheid berust hier ge heel bij het kollege van B en S. Voor «ander dan normaal huisafvalwater» is alleen de Dienst voor Zuivering van Afvalwaters bevoegd. Alle aanvragen, zowel voor aan sluitingen van voor 1-4-1977 als deze van daarna, moe ten aan deze dienst van het Ministerie van Volksge zondheid worden gericht. E.V. ke «Wij waren meester over de grond, maar wij zijn echte Hir paria's, verschoppelingen, geworden sinds de gringo'iine (vreemdelingen) hier aankwamen... Zij geloven dat wij don ste en onwetend zijn... Wij leven in de hoop dat eens de dagj komt waarop zij zullen beseffen dat wij hun wortels zijn ennst dat wij samen een grote boom moeten vomen met takker d t en bloemen.» (Eerste Parlement van de Zuid-Amerikaanse Indianen ir, 1974.) ete BOUWEN VAN SOCIALE WONINGEN: (De CluyseJ Ermede rekening houdend dat erkende bouwmaatschappijen voorlopig niet meer geïnteres seerd waren om onmiddellijk een bouwprojekt op te zetten in de wijk «de Bioley» besloot de stad zelf over te gaan tot de bouw van 100 sociale wonin gen en dit op een deel van de «Bioley», groot4,5 ha, waaraan door de stad de naam «de Cluyse» werd gegeven. Dit zou gebeuren volgens het leasing-systeem waarbij de Gemeentedienst en het Ge meentekrediet eveneens wer den betrokken. Onderhandelingen werden ge voerd met de bevoends dien sten voor de aanleg var. de uit- rustingswerken en nutsvoor zieningen en tevens voor het bekomen van de nodige toela gen. Heel wat sfeer in de Mikiskltib tijdens het halfvastenfeest (HL)

De Voorpost | 1977 | | pagina 4