Terug groen Aa sterse f itsen EUGDRAAD EN JEUGDRAAD IS TWEE ZEGGEN SOMMIGEN III AAR SCHEPEN MONSIEUR WEET WAAR HIJ NAAR TOE WIL STATIONSSTRAAT HALFVASTENKONFETTI De Voorpost - 25-3«77 - 5 (wordt binnen de muren van het stedelijk jeugdsecretariaat momenteel naarstig gewerkt n het versturen en verwerken van formulieren bestemd om grondige informatie te rkrijgen over de verscheidene jeugdgroeperingen in de stad. Administratief inschakelen emt men dat en de bedoeling is zo snel mogelijk te kunnen overgaan tot de menstelling van een jeugdraad. ussen staat ook al vast dat de uittredende Kommissie en Adviesraad voor de Jeugd ARJ) haar voorstellen uit het jaarverslag '75-'76 niet zal na gevolgd zien. Gelukkig maar. te zien maakt schepen insieur er een punt van de gende jeugdraad reeël jralistisch te maken en t hij hiertoe niet over- ast te werk gaat zal wel t verstandigst zijn. Eerst [hij samen met zijn staff del ijk te weten komen it er zoal reilt en zeilt in- <e jeugdaangelegenhe- v n, een vorsingswerk P arvan men enquetemate- 0l tegen 1 april hoopt bin- - te hebben om dan aan II hand van een paar test- 'allen de verstrekte in- natie te toetsen aan de J Wlijkheid. Het is de be- ht< ding tegen 15 juni te lo'Sinen overgaan tot een orrtste algemene vergade- jagj en tevens het tot sa- einstellen van een uitvoe- <eijd bestuur. Na de vakan- iaanden zou het geheel effektief in werking ten zijn gesteld. DE SFEER VAN LTUURPAKTDEKREET iralsnog kan men in het Ihuis kwijt dat deze „draad de diverse soor- ie^[organisaties van om het welke idiologische of iofische strekking moet jegenwoordigt laten op jjkmatige wijze en dat p hiertoe zal steunen op 1 «Handleiding voor de peentelijke raden voor |uur en kulturele vrije- pbesteding» die door het jisterie voor Nederland- Kuituur is uitgegeven. >ns| omvat deze in feite en scl| zal de jeugdraad op ba- van deze eruit zien? I gezegd stelt jeugdraad ipei als doel een instrument iteijijn om de inspraak van idverenigingen, -dien- hei en instellingen v. de gemeentelijke [heid te institutionalize- Ook dient de raad een kiel te zijn om het over- en de samenwerking I he*en de betrokken orga- ^ties te bevorderen. Ver- het uitvoerend bestuur aak de overheid te ad- ren en als we schepen ;tajisieur mogen geloven .zins met nogal sterke ingskracht, dus niet jaar voorde show. lewel er inzake de idraden nog geen uit- iingsbesluiten zijn ge ien en omdat de eerste ipen zich baseert op ■noemde handleiding, imen de jeugdraad sa menstellen uit twee delen: een algemene vergadering (A.V.) en een bestuur. De A.V. zou samengesteld worden uit stemgerechtigde en niet-stemgerechtigde le den. De eersten zijn de af gevaardigden van de admi nistratief ingeschakelde or ganisaties (eventueel met gekoöpteerden) terwijl de niet-stemgerechtigden de betrokken schepen zou be vatten naast één door elke politieke fraktie aangewe zen gemeenteraadslid en één afgevaardigde van elke andere adviesraad, zijnde de kultuurraad en de sport raad. Opmerkelijk in de handleiding en meer be paald in het statutenmodel is, dat voor een stad als de onze (meer dan 50.000 in woners tellende) de organi saties die verscheidene plaatselijke afdelingen tel len maksimaal zeven afge vaardigden zullen mogen aanwijzen. Konkreet ge steld zouden uit bijvoor beeld twintig girogroepen slechts zeven mensen mo gen in de A.V. zitten. Het bestuur dat men althans volgens de handleiding - uit de A.V. zou kiezen heeft een aantal specifieke be voegdheden (ook daarom dat deze om de maand zou moeten kunnen vergaderen terwijl de A.V. liefst per kwartaal samenkomt) zoals het uitvoeren van het dage lijks beheer van de raad, het bepalen van de houding van de raad t.o.v. dringende en aktuele problemen, het uit voeren van de beslissingen van de A.V. het bereidt deze laatste voor, enz. Essentieel is wel dat men via deze wil komen tot een pluralistisch systeem waar in eenieder aan zijn trekken kan komen. Of deze doel stelling optimaal zal gerea liseerd worden is een open vraag, feit is, vergeleken met de wijze waarop de vroegere CARJ was samen gesteld kan het alleen de- mokratischer en bijgevolg beter. ANDRE HELIN SPEELT SUPER-DEMOKRAAT Niet iedereen is opgezet met deze gemaakte keuze en ongetwijfeld is uittre dend CARJ-voorzitter André Hélin niet de man om de kat uit de boom te kijken. Uit gaande van geruchten na men we telefonisch kontakt op met hem om te weten te komen of ie al dan niet mensen had aangesproken Om samen met hem een ver gadering in de aard van de ze op 20 december '76, te beleggen. Hij ontkende ten stelligste handtekeningen te zijn gaan ronselen maar beloofde in de nabije toekomst van zich te laten horen. Nu, daags nadien (we schrijven 22 maart, ont vangen we van hem een schrijven dat gericht is aan alle jeugdverenigingen van en te Aalst. Ondertekenaars zijn: Julien Cooreman,"Ger ry De Munter, Godfried De Rauw, Paul Jacobs, Her man Talloen, Guy Vanden- berghe en...jawel, André Hélin. We maken het verhaal kort gezegd wordt dat op de ver gadering van 20 dec. (vooral onder impuls van Guido Moens georganizeerd) de afspraak werd gemaakt een nieuwe vergadering samen te roepen zo eind februari- begin maart geen nieuwe jeugdraad zou zijn samen gesteld dat eeniedere ver eniging die nu al de door het jeugdsekretariaat opge stuurde formulieren zou in vullen en terugsturen hier door een blanco-handteke ning -(sic) aan het stadsbe stuur zou verschaffen. Men stelt dus voor dit opsturen uit te stellen tot na een ver gadering op woensdag 30 maart in zaal Madeion (da tum die we reeds op 21 maart waren te weten ge komen van Claude De Smet die geweigerd heeft mede te tekenen, zonderevenwel de bruggen te willen opblazen en vooral om schepen Mon sieur toch de tijd te geven om met een konkreet voor stel op de proppen te ko men). Op deze vergadering wil men de voor- en nadelen van het door E. Monsieur voorgestelde systeem be spreken alsook de versla gen van het kolloqium (van 27 maart '76) aanhalen. Men beroept zich overigens op het dekreet voor plaatselijke en regionale jeugdwerken dat «op touw is gezet» door de Nederlandstalige Jeugd raad met de voorstellen en bedenkingen van de Natio nale Jeugdraad, het Socia listisch Jeugdverbond, de Federatie voor Onafhanke lijke Jeugdwerken en Diensten en de Agglomera- tieraad van Nederlandstali- per^ ro kcrdere malen is men in de Stationsstraat tot beplanting met bomen overgegaan. Meerdere keren "li zijn die aanplantingen vernield geworden. De plaatsen waar eens die jonge boomstammen ipoogd hadden de Stationsstraat in het groen te zetten werden vuile putten waarin heel wat andelaars verzwikte enkels opliepen. s besloot men op Openbare Werken die ongelukkige stukken voetpad te dichten, wat intussen pok reeds gebeurde Toch wil men de Stationsstraat opnieuw in het groen zetten: in het begin en IP het einde van de straat zullen de voetpaden verbreed worden langs beide kanten van de straat. |c beplanting (waaronder ook enkele bomen) zal er ■gekondenscerdcr» voorkomen, en dus ook ►makkelijker te onderhouden zijn. De werken zullen waarschijnlijk over een paar weken begin- ge Brusselse Jeugd. Af spraak: woensdag om 20 uur. Schepen Monsieur is niet zeer tevreden met deze ver gadering en wist op 22 maart te zeggen dat hij er zeker niet naar toe ging. Hij vindt Helin's werkwijze wei nig fair en haalt aan dat hij die vroeger voorzitter was van een heel weinig demo- kratische jeugdraad nu plots de «superkampioen van de demokratie» wil spe len. En als wij vragen of hij ook niet gelooft dat André Hélin door deze vergadering misschien wel tot een motie wil komen tegen het ge bruik van de handleiding om aldus te voorkomen dat de kristelijk geïnspireerde groepen nominaal min der vertegenwoordigd zou den zijn (men houde de be perking tot zeven afgevaar digden voor organisaties met verschillende plaatse lijke afdelingen voor ogen!), dan heeft de schepen naast zijn bevestiging nog een antwoord in petto: «Als wij ze willen uitrangeren dan zou dit helemaal niet moei lijk zijn. Wat zouden ze im mers zeggen mochten we de jeugdraad politiek sa menstellen volgens de hui dige koalitie? Zou dat dan niet indruisen tegen het pluralisme?». Zaterdag heb ben de ondertekenaars van de brief alvast een voorbe reidende vergadering. We houden u op de hoogte. René De Witte Je wint een prijs van ongeveer 18.000 frank. De schenkende firma is zo goed om de prijs te vervangen door «gewenste» artikelen. Blijkt het volgende: de «gewenste apparaten» vertegenwoordi gen niet volledig het bedrag van de eerst geschonken prijs. Op aanraden van een achtbaar lid van het Feestkomitee zou de Prinsencaemere dan maar het verschil moeten bijpassen. Is dat niet van het karnavaleske te veel of je moet maar durven. Wie het schoentje past trekke het aan! De Destereers «chauffeerden» in Sint-Gillis Dendermonde. De hele stoet speelden ze waterdragers. Onze verslaggever ter plaatse en in Aalst meldde ons toch nog behouden thuiskomst zodat ook dat «gedester» achter de rug is. Nie weirm nie willen» zeggen ze in Aalst. De Suskewieten kwamen zondag «hun prinsenwageri van 120.000 frank» zoals ze hemzelf noemen, gewoon wat beter zetten. Eén gezegde en één vraag. Iedereen gunt de Suskewieten de centen maar iedereen zou nu wel eens graag weten hoeveel ze precies kregen. Nog één reaktie: «De Aalsterse Prinsenwagen moest binnen de Aalsterse grenzen gebleven zijn». Stof voor volgend jaar? Heel wat Voorpostmedewerkers maakten tijdens de Halfvastennacht het Dendermondse onveilig. Een paar berichten: - tister nog ètoid zelste - ze zellent noeit lieren - heer peerd mag t noste joor toch nie boiten (de mot zitj erin) - zoals het Karnavalklokje in Aalst tikt, tikt het nergens. En toch zeggek nog ataid Derremonne bove! Het bezoek dat staatssekretaris Eyskens aan onze stad bracht heeft wel nog niet onmiddellijk tastbare resultaten afgeworpen, maar er werden stappen on dernomen via een nota om minister Van de Kerckho- ve er attent op te maken dat er veel ministeriebedien den woonachtig zijn in het Aalsterse, dit om decen tralisatie van de overheidsdiensten te bespoedigen. Een voorstel betreffende de aanpassing van ontwerp gewestplan Aalst-Ninove-Geraardsbergen-Zottegem werd naar de regionale kommissie doorgegeven. De direktie van de G.R.Amylum heeft het stadsbe stuur bedankt voor de tussenkomsten te Brussel in verband met de problemen omtrent de produktie van isoglucose. De eerste minister beloofde hieraan spe ciale aandacht te besteden. Een paar weken terug publiceerden we de uitspraak van de rechter te Dendermonde in verband met de snelheidsbeperking op de Albrecht en Loepoldlaan. Daar het ministerie weigert middenbermen te plaat sen over de ganse lengte van deze «lanen», zal men nu zijn toevlucht nemen tot vluchtheuvels aan de kruispunten. Het zal tegen 1 juni al veel minder gevaarlijk zijn aan het kruispunt Leopoldlaan, Groen straat. Maar het blijft voorde voetganger uitkijken. Een gedeelte van de manége aan het industrieterrein Wijngaardveld werd betrokken door een ruitersvere- niging, die meteen alle kosten van herstel voor haar rekening neemt. Het overige gedeelte zou volgens schepen Monsieur, na herstel, betrokken kunnen worden door jeugdhuizen in moeilijkheden, (om hun aktiviteiten met het oog op de subsidiering verder te laten doorlopen). Het geheel kan ingericht worden als ontmoetingscentrum. De Cedo Nulli Movement of the New Age legt zich niet op de lauweren te rusten. Zo merk je bij het doornemen van het eerste nummer van het Cedo Nulli-maandblad dat op tweehonderd eksemplaren werd verspreid. Bedoeling is «een medium te zijn voor nieuwe stromingen en een samengaan van krachten» (sic). Men doet nogmaals uit de doeken wat de bewegingen zoal beoogt en ten slotte nodigt men eenieder uit op een fuif in zaal Madeion op 9 april. Ook avant-garde bladen hebben een hongerige kas. Ook de land- en tuinbouwers, de melkveehouders en de andere uitbaters van veebedrijven worden soms wel op het administratieve matje geroepen. Het Kollege van Burgemeester en Schepenen verwacht van hen een aangifte van hun bestaan en dit uiterlijk voor 29 april. Zij die meer dan 20.000 stuks gevogelte fokken of vetmesten en ook de varkensfokkers met meer dan 1.000 gespeende dieren moeten naast een plan van de inrichting (in drievoud) hun schrijven richten tot de Goeverneur van Oost-Vlaanderen. Tel len maar. De Kommissie voor sport en feestelijkheden is alvast verwittigd. Tien sportverenigingen uit Erembodegem hebben hun grieven inzake de thans geldende regle mentering voor het gebruik van materiaal, eigendom van de stad, kenbaar gemaakt. Ze wensen een her ziening van bepaalde anomaliën. Zo stipuleert men dan de uitleningen vaak duurder zijn de organisaties zelf en ook onderstreept men dat soms voor mate rieel moet betaald worden dat vroeger door de ge meente Erembodegem op de kredieten van de sport verenigingen zelf werd gekocht. Een bijkomend pro bleem voor schepen Bourlon. Naar aanleiding van de volledige reorganisatie van het personeelsbeheer had schepen H.Roels op woensdag 23 maart j.l. een gesprek met de verschil lende vakbondsafgevaardigden. Schepen Roels zou momenteel een systeem uitwerken dat binnen de kortst mogelijke tijd tot een meer effektief perso neelsbeheer moet voeren. Zoals reeds werd medegedeeld wordt momenteel een georganiseerd en systematisch kankeronderzoek voorzien voor vrouwen vanaf 25 jaar. De nodige kontakten in die zin werden reeds gelegd met des kundigen van de Universiteit te Gent. Er zal uiteraard nog met een en ander rekening dienen gehouden alvorens alles definitief van start kan gaan. Momen teel zijn de diensten van het kabinet van gezond heidszorg doende om de nodige en geschikte lokalen uit te zoeken in de verschillende deelgemeenten. Het is de bedoeling dat dit onderzoek over gans de grondgebied zal worden doorgevoerdde onderzoek- team's zullen zich dus zelf naar de deelgemeenten begeven. Men denkt er aan reeds in september-okto- ber dit jaar te kunnen beginnen. Het onderzoek zal geheel gratis zijn. Ook, om niet te zeggen vooral, bejaarden hebben goede gezondheidszorgen nodig. Schepen Roels zou momenteel een ontwerp tot specifieke bejaardenbe geleiding op het getouw hebben gezet. Het uitgangs punt is hier de studie die hierover reeds te Hasselt gebeurde. Omdat hier uiteraard raakpunten worden voorzien met de vrije gezondheidszoraen zullen hier aan besprekingen met de geneesheren dienen vooraf te gaan. Op de binnenkoer van het stadhuis kunnen van 21.3.77 af, alleen nog de leden van het kollege en de raadsleden hun personenwagen kwijt. Volgens een interne dienstnota is parkeren binnen de stadhuis muren voortaan verboden voor het gemeenteperso- neel zowel als voor buitenstaanders. Uitzonderingen zijn voorzien bij speciale gelegenheden en voor zo genaamde «hoogwaardigheidsbekleders.» De namen van de Volksunie-kandidaten voor de verschillende advieskommissie zijn ook gekend. We vermelden even de belangrijkste: sport: (voorz.) Emiel Tavernier, Herwig De Bruyn en Roger Fleu- rinck; derde leeftijd: (voorz.), Kamiel Boel en De Boeck; middenstandsraad: (voorz.): Antoon Blom- maert en F. Jansegers; akademie (muziek): Guido De Groote en Mark De Bie; akademie (schone kunsten): Renaat Dierickx en Kamiel Van Geert. In de jeugdraad zal de VU vertegenwoordigd worden door Lieven Meganck en Godfried De Rauw. De namen van de PVV kandidaten voor de diverse kommissies zijn eveneens gekend Toerisme en Vreemdelingenverkeer: Mevrouw Adriaenssens, Al- fons De Backer, Chris Lori, André Meert en Filip Reuders; ruimtebeleid en ordening: Roger Van Goethem, Kamiel Callebout, Emiel Van Schoote, Pierre Breckpot en Wilfried Sonck; voor bibliotheek wezen: Firmin Palsterman, Julia Verhulst, Jacque line Van Den Eede, Frans De Meyst en Gerda Van Vaerenbergh. In het feestkomitee zetelen volgende PVV leden: Nicole Schellinck, Etienne Cooman, René Fays, Re- mi Buys, Albert Waegeman, Jan Van Der Veken, Paul Boeykens, Lucien Merckx, Albert Cornand, Willy De Meyst en Renders. Opnieuw een uitwisseling van kunstwerken Aalst, Nederland-Gouda. Van 1 tot 17 april is de tentoon stelling te bezichten te Gouda en van 23 april tot 8 mei in het Oud-Hospitaal. Een initiatief van Bolaska in samenwerking met het stadsbestuur, de Belgische Ambassade en de Kunstkring Burgvliet. Schepen Caudron plant een ikonografische tentoon stelling in de deelgemeenten. Oudstrijders kunnen op hun twee oren slapen in verband met hun feestelijkheden. Alle plechtigheden op 21 juni en 11 november blijven afzonderlijk in alle deelgemeenten doorgaan zegt schepen Bourlon. Staatssteun voor de uitbreiding van Honda motors? Staatssekretaris Eyskens gaat alvast principieel ak koord. Een ingewikkelde uitleg, voor niet minder ingewik kelde werken. Op 1 juni 77 zal de brug over"de Dender worden opengesteld. Momenteel wordt daar de openbare verlichting aangebracht. Er komt een sig nalisatie aan de H.Hartkerk. De streefdatum van eind september is vooropgesteld om via de Kerrebroek- straat naar Dendermonde te kunnen rijden. Vanaf 1 juni zal men in ieder geval om de E5 te bereiken, komende van Dendermonde de Zeshoek. Dirk Martensstraat en Koolstraat door moeten. Het kruisen van de ring zou levensgevaarlijk zijn. De nu bijna voltooide werken (schrik niet!) werden in 1933 gepland. In 78-79 is de doorsteek van de Kerrebroekstraat tot aan Hof stade gepland. De plan ning Aalst-Dendermonde-E3 is voor latere datum. Roel Van de Plas

De Voorpost | 1977 | | pagina 5