ROCES TEGEN DRUKKERIJ AN LEEDSE SYCHIATRISCHE INSTELLING ITEINDELIJK GESTART WAT MET HET KASTEEL TER LINDEN BLUNDER ZORGT VOOR TE VROEG GESTARTTE IDENTITEITSAANPASSING IE TEMMERMANSVRIENDEN FEESTSTEMMING EREMBODEGEMSE HEARING VAN STADSBESTUUR IS VOOR VOLGENDE WEEK AALST 20 MAART 8 UUR 'S MORGENS De Voorpost - 25-3-77 - 7 enkele verdagingen-waar wij geen rekening hadden mee gehouden, en die ons in onze ie van 11 maart j,l. wat al te voorbarig de beslissing van de rechter hadden laten wachten- is het (proef) proces dat de vzw Crafo - Oost-Vlaanderen tegen de drukkerij i de Leedse psychiatrische instelling heeft aangespannen dan toch van start gegaan, ons inleidend artikel in die bewuste editie zetten we de achtergrond van de feiten een. De Federatie van de Grafische Nijverheid in België, bij monde van de vzw Grafo, int een geding in tegen de hogergenoemde drukkerij, op grond van enkele klachten van latselijke drukkers, die vooral de -wat zij noemen- de oneerlijke konkurrentie aanklagen, rens zijn ze er niet mee akkoord dat deze drukkerij noch BTW, noch RMZ betaalt. Vooral lage prijzen die de drukkerij aanrekent zijn een doorn in het oog van de tegenpartij. De dse drukkerij is echter een werkplaats met als doel het revalideren en resocialiseren de psychisch gestoorde patiënt. Twee geschoolde drukkers houden toezicht over de "Jyerkgestlde patiënten. (or Fegrab pleitte mr. Van Daele, terwijl voorde Leedse drukkerij mr. Ruyssinck optrad. EERLIJKE NKURRENTIE? Van Daele wees er in pleidooi op dat zij he- aal niet tegen de instel- gekant zijn, een instel- die zeker nuttig is voor zogenaamde «revalida- iroces». Toch mag men vergeten, aldus de aan- er, dat de drukkerij op :e wijze deelneemt aan handelsverkeer en op :e wijze heel wat werkor- [s uitvoert die normaler- :e aan professionele on- lemingen zouden toe- De prijzen die de idse drukkerij aanrekent, zijn echter onmogelijk haal baar voor deze professione le bedrijven en liggen trou wens ver onder bij de richt prijzen die door Fegrab wor den vooropgesteld. Volgens aanklager zou men soms zelfs zaken gedrukt hebben aan een vierde van de richt prijs. Hier kan dan de vraag gesteld worden of de druk kerij niet aan oneerlijke konkurrentie doet. Eiser veronderstelt trouwens dat de lonen die er uitbetaald worden aan de psychisch gestoorden heel wat lager liggen dan deze die door het parjtair komitee bepaald werden. Tot slot vroeg de aanklager dat de instelling zich zou onderwerpen aan de wetge ving inzake BTW en RMZ, en dus in de toekomst BTW op haar drukwerken zou aanrekenen. Teven's kon hij niet begrijpen dat nu juist Lede het slachtoffer moest wor den, terwijl er in Merksplas een veel grotere drukkerij in werking is. Ook wees hij er op dat de zusters Maricol- len kompleet geen reklame voeren voor het bekomen van werkorders. De verdediger verklaarde eveneens waarom er aan zo'n lage prijs kan gewerkt worden in de bewuste druk kerij. Eerst en vooral heeft men te maken met een vzw, en beoogt men dus geen winst. Daarnaast werken er slechts twee geschoolden, terwijl het loon dat uitbe taald wordt aan de patiën ten lager ligt dan het loon dat normaal in een drukkerij uitbetaald wordt. De druk kerij is immers belangrijk als terapie! Bijgevolg zag de verdediger er dan ook geen graten in, en vond dat er geen bewijs van oneerlij ke konkurrentie kon gele verd worden. Wat de BTW betreft, wees mr. Ruyssinck erop dat de richtlijnen van de hoogste instanties van de BTW-ad- ministratie werden opge volgd. Tot slot vroeg pleiter dan ook de afwijzing van de eisen van de vzw Grafo. Op 7 april kan men uit de mond van voorzitter De Bruyn horen wie gelijk krijgt in dit toch wel belangrijke proces. Dirk De Pauw ■■gezet door de bemoedigende uitslagen die door moto- sser Dirk Temmerman in zijn laatste wedstrijden werden Jengereden namen een paar enthousiastelingen het ini- Jpef om een supportersklub voor hun pouiain op te ■nten. De startavond van de «Temmermanvrienden» werd .oreer, massa aanwezigen bijgewoond die met een reeks ïcsspelen ook in de mogelijkheid gesteld werden om oie prijzen te winnen. r K TEMMERMAN ■le jonge man, die op de psscheiding tussen prsel en Aalst in de Koe- gstraat nummer 13 iiUpnt volgt reeds jaren de ^lekmotocrossen op de It. Hij werd aangespro- door de fysieke en tech- jche vaardigheden die Ir de motocrossers ten In werd gespreid en jende het ook zelf eens te ■■^nen probereneerste t een Honda-tweede- jdstuig doch toen het pviel werd duchtig ge- jard vooreen gloednieuw da 125 CC waarmee hij eenljaar in de BLB-nieuwe- lenklasse debuteerde, piepjonge deelnemer "dijwerd °P oktober pas ^aar) pastte hij zich won- el aan het kompetitie- aan en finishte in zijn ;te wedstrijd te Oost- Ie op een zevende plaats al$'t °P 25 deelnemers die ngelwee reeksen voleindig- p. Vooral zijn ma Suzan- pa Arthur waren een e morele steun in zijn pnkoersen waarin hij ids op de ereplaatsen fi le: vierde en achtste te tl, achtste te Beervelde •Igd door een negende, inde en achtste plaats, ids na de twee klasse- itsreeksen. Het oefen terrein wat hem door verze keraar Roger Ophalvens gratis ter beschikking werd gesteld leent zich momen teel uitstekend om zijn technische rijvaardigheid uit te testen. TEMMERMANVRIENDEN Zijn aangroeiende schare supporters is ervan over tuigd dat Dirk na enkele maanden wel met een palm naar Aalst zal komen: in de voorjaarskoersen is hij een tikje minder snel dan de toptenoren van de reeks, die reeks twee jaar in de nieuwelingenkategorie meedraaien doch deze pilo ten moeten na het kam pioenschap naar de junio- reskategorie overstappen zodat dan de weg voor Dirk Temmerman open ligt om naar de top door te stoten. Om hem zowel moreel als financieel maximaal te kun nen ondersteunen werd in café Parking aan de Moor- selbaan een supportersklub onder de naam «Temmer manvrienden» opgericht: als voorzitter werd Roger Ophalvens unaniem verko zen, hij wordt in het kern- bestuur bijgestaan Albert Schouppe (sekretaris), Frangois Ringoot (schatbe waarder) en Arthur Temmer man (public relations). Dirk Tenunermdhs op zijn moto I: Deze supportersklub mocht op haar startavond een massa sportievelingen be groeten die hun aanhanke lijkheid met de piloot kwa men betuigen: vooral de in leg, die ieder deelnemer aan de volksspelen diende te betalen was zeker een fi nanciële ondersteuning aan een motocrosser die voor de beoefening van zijn hob by zich veel financiële of fers dient te getroosten. Dirk maakt vooral van het behalen van podium plaatsen in de streek- crossen (o.a. te Hofstade, Wetteren en Erembodegem) zijn hoofddoel voor dit eerste seizoen. Zijn talrijke supportersschare bleek er van overtuigd dat dit zeker in zijn mogelijkheden ligt! Dirk Daelemans Het Kollege van Burgemeester en Schepenen bracht een bezoek aan het kasteel Ter Linden. Ze werden er ontvangen door de heer en mevrouw Geerinckx. De burgemeester was aangenaam verrast over de uitstekende staat van onderhoud van de hoveningen en van het kasteel zelf. Zodra het appartcmentskomplex aan de Haring in orde is. verhuizen de bewoners. Men hoopt reeds eind 1977 het kasteel te gebruiken voor allerlei doeleinden. De uizonderlijke mooie en rustige ligging van het domein kan het kader vormen voor een grote waaier aktivfleiten. Welke, is nog niet geweten. In elk geval zal men ergens kieskeurig dienen te werk gaan. wil men de eoede staat van het kasteel bewaren. RVDP In de deelgemeente Erembodegem ging men vorige week van start met de aanpassing van de identiteitskaarten. Het is immers zo dat bij de woonplaats* ermelding de naam van de vroegere gemeente moet vervolledigd worden met de aanduiding «AALST -. In feite was het niet de bedoeling dat er reeds zo vlug hiermee een aanvang zou gemaakt worden, en zeker niet in slechts één ge meente! Schepen van Burger lijke Stand Hooghuys wenste immers voor deze aanpassing een nauwkeurig uitgestippeld schema te volgen dat tevens voor alle gemeenten gold. Dank zij een enorme blunder van de ontwerper van het Ercmbodegems schema werd dat bewuste schema, dal tenslotte slechts een voorontwerp was. plots voor definitief aan zien. en op de koop toe dan nog voorbarig in sommige dagbladen gepubliceerd. Dit bracht er de mensen van een vijftiental Erem- bodegemse straten toe hals- over-kop naar het vroegere 'ge meentehuis te hollen om aan hun verplichtingen te voldoen! *TCr plaatse gekomen, werd er door velen vastgesteld dat hun identi teitskaart wel eens zou mogen vervangen worden wegens on juiste gegevens, niet meer gel dige foto's, enz...Toen schepen Hooghuys maandagochtend op zijn bureau kwam. schrok hij zich dan waarschijnlijk ook een aap toen al die vernieuwingen aan het licht kwamen. Op het ogenblik dat we met hem praat ten. was hij in alle geval niet in de wolken met het ganse geval, en trok nogal hard van leer tegen de verantwoordelijken voor deze onverwachte identiteitskaarten- bedevaart. «Nu zijn 'we echter aan handen en voeten gebonden, en kunnen niet meer achteruit, aldus schepen Hooghuys! De zaak moet nu maar doorgaan zoals ze bekendgemaakt is, met dien verstande dat er wel enkele wijzigingen, zoals bijvoorbeeld avondzittingen, zullen doorge voerd worden.» We publiceren dan ook maar de lijst van de straten die te Erem bodegem achtereenvolgens aan de beurt zullen komen, echter wel onder voorbehoud voor wij zigingen die er bijna zeker zullen komen. Schepen Hooghuys moet echter eerst nog overleg plegen met zijn diensthoofden, zodat wc op,-het ogenblik nog over niet méér informatie kunnen beschik ken. De identiteitskaartaanpas singen voor de andere gemeenten zullen te zijner tijd via ons blad bekendgemaakt worden. De inwoners van de genoemde straten kunnen terecht op het gemeentehuis (onder voorbe houd) iedere werkdag van 8.30 u. tot 12 uur. Van 28 maart tot 1 april voor de Groenstraat. Heuvel- en Leeuwc- rikenlaan. Rietstraat. Brede- straat, Hageveld. Fonteinbos. Vogelenzang en Kluizendreef. Van 11 april tot 15 april voor de Stijn Streuvels-. Pater Rasschaert-, Kapelle- en St.- Amandsstraat, Stillebeek, Nek kerspoel. Rcssebcke, Bronlaan. Hopstraat. Kleistraat. Roeveld, Marktweg. Romeinse weg. Ten Bos. en Dom Modest Van As- schelaan. Van 18 tot 22 april voor de Berg straat, Varent, Leuvenstraat. Kapelleveld, Meerlaanstraat. Avondelbaan, Boonhof, Scherrc- straat. Kromme Elleboogstraat, en Kortestraat. Van 25 tot 29 april voor de Kep- pestraat. Stcenstraat, De Cock- laan. Welleweg, Kouterbaan, Nieuw-. Vrijheids-, Boomgaard-, Verbindings-, Nachtegaal-, en Nijverheidsstraat. Van 2 tot 6 mei voor Ninoofse- steenweg, Lokerenvcldstraat, Vil lalaan. Korte Keppestraat, Auto stradelaan. Veldstraat, Watermo lenstraat. A. Van de Madestraat. Weidestraat. Molenkouter- en Kasteelstraat. Van 9 tot 13 mei voor de Ge- raardsbergsesteenweg. Driehoek straat, Klooster-, Dreef-, en Beekstraat. Tenslotte van 23 tot 27 mei voor Hof ter Lokercnstraat, Berken-, Dennen-, Linden-, Eiken-, en Sparrenlaan. Ninoofsestraat. De Swacflaan. Diepestraat, Churchill-steenweg, Vennstraat. Groenweg en Industrielaan. Tot zover deze beurtlijst van Erembodegemse straten. Als 1 aprilgrap zou men deze zaak enorm geslaagd kunnen noemen, maar omdat het om een bloed- nuchter opzet gaat. kunnen we de reaktie van de h. Hooghuys heel goed begrijpen qqp mpailiisanten van Dinsdag 29 maart om 19.30 u., in de zaal Animo, zal het Kollege \an Burgemeester en Schepenen de tweede inspraak- en informa tievergadering houden in een reeks van negen. Na Baardegeni waar de hearing toch heel wat positiefs opleverde, komt nu ook Erembodegem aan de beurt. Om de inwoners van deze deel gemeente in te lichten omtrent het doel van deze ■inspraak- en informatievergadering", liet het Kollege in iedere Erembode gemse brievenbus een aanvul lende informatiebrochure depo neren. Het Kollege wijst erop dat ze met deze vergadering een viervoudig doel nastreeft. Eerst en vooral wil het Kollege zich door dit in itiatief voorstellen aan de bevol king, tevens hierdoor een ver trouwensrelatie scheppen en die zelfde bevolking de verzekering geven van. zijn wil om samen te besturen. Ook wil het Kollege de bevolking wegwijs maken in de diensten die het verleent in het gemeentehuis en in de centrale diensten. Een derde opzet is het verstrekken van informatie over de krachtlijnen van de beleids nota. en over de plannen die heel in het bijzonder voor de bewuste gemeente zijn opgevat. Tenslotte lezen we in de informatiebro chure dat het Kollege wil peilen naar de problemen die elkeen be zighouden. persoonlijk of als lid van een groep of vereniging, en dat het ontvankelijk wil luisteren naar ieders inzichten en voorstel len. Tevens wijst het Kollege van Burgemeester en Schepenen erop dat 1977 uiteraard een over gangsjaar zal zijn, waarin het stadsbestuur niettemin vlug wil voldoen aan de dringendste no den. Om te eindigen drukt het Kollege tenslotte de wens uit dat het op deze vergaderingen zou kunnen vernemen hoe de kracht lijnen van zijn beleid konkreet kunnen aangepast worden aan de behoeften, noden en wensen die in het volksgemoed, van de ge meenschap leven. DDP Samen uit samen-thuis Dal is ons Aalsters ideaal Of w as het nog te ver naar huis En werd de drank die twee fataal Samen knusje.t naast mekaar Op een bed van Botermarktstenen 't Is vrij hard en koud voorwaar Maar beter nog dan in een cel te wenen (Kb MÊÊÊiïteë

De Voorpost | 1977 | | pagina 7