SCHOOLJAAR MAAR 100 DAGEN MEER OOK IN HET ATHENEUM TELDE HET BIJ DE PIONIERS FINANCIËLE PROBLEMEN VAN DE STAD ONGEMOEID IN BELEIDSNOTA DRAECKEN-NIEUWS I DRAECKEN-NIEUWS II DE KLUISDREEF TELT EEN PAAR BOMEN MINDER 8 - 25-3-77 - De Voorpost luister hebben bijgebracht Zoals reeds iedereen weet. wordt ons Belfort vanaf I april en dit is nu eens geen aprilvis niet meer toegankelijk verklaard voor het publiek, dit wegens hoogdringende herstellingswer ken. Daarom hebben wij dan ook een dringende oproep gericht tot het Groot-Stadsbestuur, om ons de toelating te verlenen nog ul tiem een tentoonstelling in te richten van een «pre- karnavalmuseum» in ons aller Belfort Naar verluidt zou deze toestemming reeds ten stadhuize klaarliggen. Als alles dus goed verloopt starten wij op 31 maart met deze tentoonstelling. We kunnen u echter nog niet zeggen of dit zal kunnen plaatsgrijpen in de grote Belfortzaal. dan wel in de kelder. Alles hangt af van de ondernemer die op die dag begint met zijn materiaal tcrplaatse te brengen. Aan het Belfort zelf zal uss het echter op gepaste wijze t den aangeduid. Ook hebbe ndi gevraagd aan de Heer B bli meester en aan de Heer Scl D van Feestelijkheden, onze g toonstelling voor geopend te|an klaren Na afloop van deze ïdi toonstelling, die spijtig g< te; maar voor één dag zal ki toi openblijven (behoudens teg mi richt) zullen de reeds verzat rdi attributen aan de Stad w< v overgedragen, met de bedo da deze dan in het definitieve >vi seum op te nemen. uw Tot daar onze welgemeend! di dedeling aan de bevolkinj «lis Groot-Aalst. Mogen we u v ini dit den volke te verkondige >ra Zo weze het dus: openinj sluiting) van het nt karnaval museum op dond ld 31 maart e.k. in het Belfo Oi 20 uur. Wij zullen er alle sse zijn »8' Op liet einde van de Kluisdreef (deze dreef Inapt ongei ie parallel niet de AffligemdreeJ' en de ImmerzeeldreeJ). daar u ent een aarden voetweg de verbinding uitmaakt met de Afjigeldh dar werden een twintigtal knolwilgen geveld en reeds een li (mogelijks) eiken. De veilingen zijn ogenschijnlijk nog niet eindigd. RvdP-SJ Achttien maart 1977. Een datum dat vele laatstejaarsstuden ten aan het Koninklijk Atheneum en Lyceum te Aalst niet vlug zullen vergeten. Zij waren ondertussen de enigen die hun laatste honderd schooldagen nog dienden te vieren. Maar zoals het spreekwoord zegt: «De laatsten zullen de eersten zijn», zo was het ook. De honderd-dagenviering, luxe uitvoering 1977. was een knal ler van formaat. Al die maan den geleden werd er een start gemaakt met de planning en de uitvoering van deze super show. Er was immers stof ge noeg waarover gepraat en ge redetwist kon worden. Het schooljaar 1976-77 is niet al leen het laatste jaar voor de re- toritastudenten, maar is ook het laatste jaar voor drie op rust- gestelde licentiaten en voor onze afscheidnemende pre- fekt: L. Borghijs. Voor elk van deze vier heren werden er waardevolle geschenken ge kocht Maar ook de andere le raars werden niet vergeten, zoals u straks zult merken. Nu over de dag van de viering zelf een beetje meer. Zoals af gesproken en overeengeko men hadden de leerlingen van 6WB en 6EC zich verkleed Door middel van deze maske rade werden er natuurlijk en kele wantoestanden die op het atheneum heersen aanqe- klaagd. 'n Heel klein voorbeel- je is misschien de groep jongens die zich verkleed had den in «werkvrouw». Op hun rug hadden ze papiertjes be vestigt met slogans zoals «Nij pend tekort aan Werkvrouwen in K.A.A en «Hoe meer vier kante meter, hoe meer werk vrouwen als werknemer». De eerste twee uren werd er theoretisch nog les gegeven. Maar aangezien mijn klas, 6WB, de eerste twee uur wis kunde had van Kamiel Boel, een van de leraars die in juli op rust gaan, kwam er van dat les geven natuurlijk niets in huis. Een haalde een paar flessen whisky boven, een ander ging enkele glazen halen en, het werd een gezellig onderonsje. Daar de eigenlijke receptie pas om kwart na elf begon en de les eindigde om 10u hadden we nog ongeveer een uurtje om al onze andere leraars nog eens op te zoeken. Dit gebeurde in feeststemming, studentenlie deren zingend tot onze stem banden ervan kraakten. Stipt om kwart na elf werd de recep tie ingezet met een speech af gestoken door een leerling van de ekonomische afdeling. On dertussen werden de dorstigen gelaafd. Na de prachtige rede voering van P.Schellekens werden de eerste geschenken uitgereikt aan de op rust ge stelde leraars. De prefekt was natuurlijk een buitenbeentje. Deze laatste bedankte ieder een voor het goede onthaal, vooral de jongens die het feest georganiseerd hadden. Daarna kwamen de andere le raars aan de beurt. Aan ieder van hen werd een geschenk uitgereikt, passend bij hun uit erlijk, temperament of gang bare bijnaam. Het zou teveel tijd vergen om alle namen te vermelden, daarom een paar passende voorbeelden. Ónze leraar tekenen, die volledig kaal is, kreeg als geschenk een grote kam. De leraar biologie die we «de kiek» noemen ont ving één kilo mais, en de leraar natuurkunde, de man met de baard, kreeg een scheerappa- raatje als geschenk. Je ziet dus dat niemand gespaard bleef. Heel deze ceremonie was om ongeveer kwart na een beëin digd Dan hebben we als de bliksem heel het boeltje: gla zen, schotels, flessen, borden, enz, weggeborgen. Vervolgens zijn we met verschillende groe pen de stad ingetrokken. Onze groep is rechtstreeks naar het stationsplein doorgestoten waar we dan rustig een stukje zijn gaan eten. Tot 6 uur hebben we ongeveer alle 'jeugdher bergen' die in het centrum van de stad van de viering was uit- erhaard de T-dansant in de zaal Madelon. Zowel leraars, leraressen als leerlingen kon den er swingen op muziek van Status quo. Deep Purple, Sla- de, Mud, Abba,... Zoals je zelf weet. keiharde muziek op een Ook bij de Pioniers gebeurt er wat. Naast de wekelijkse vergader ingen voor Jong-Pioniers. Pioniers en Stagiairs kijkt men ook al een stuk tijds vooruit. Met name naar de Sportolympiaden in Luik, buitenlandse reizen in de paasvakantie en natuurlijk ook de vakantiekampen met al de voorbereidingen die daar van verre of van dichte wat mee te maken hebben. Interpellatie oud-schepen van financiën Bogaert. In zijn interpellatie toonde oud-schepen van financiën, Etienne Bogaert zich niet alleen getroffen door de «oeverloze vaagheid» van de beleidsnota, maar vooral door het gebrek aan ernst voor de financiële problematiek van de stad. Hij stelde zelf dat de bestuursmeerderheid een kans had gemist om voor de nieuwe entiteit Aalst een echt beleidsprogramma uit te bouwen: verschillende punten konden weerhouden worden, andere waren onduidelijk en vertoonden een gebrek aan kreatief denken. ONVOLDOENDE AAN DACHT Oud-Schepen zei dat hij er door zijn tussenkomst wou toe bijdragen om tot een positieve samenwerking te komen. Hier bij had hij het dan speciaal over de financiën. Hij vond het een positief element in de nota, dat een gezond financieël beleid de basis vormt van een goed bestuur, maar vond het tevens jammer dat daaraan niet méér inhoud werd gegeven, dan de vermelding (in twee lijnen) van een zesjarenplan, prioriteit voor bepaalde uitgaven, en in formatie aan de bevolking. INZICHTEN De heer Bogaert gaf dan zijn eigen inzichten inzake finan cien na de fusie te kennen: aan de inhoud zelf van het financi eel beleid zou in geen enkel opzicht een fundamentele wij ziging moeten gebracht wor den Wel ware een nieuwe aanpak van het financieel ma nagement wenselijk. De schaalvergroting van de stad verminderde immers enigszins de doorzichtigheid van het be leid. Daarom pleitte de spreker voor een duidelijk financieel plan, waarin de financiële kon- sekwenties van de dienstverle ning in de nieuwe entiteit zou worden bepaald. Dit plan moest dan vermelden of de fi- naciële middelen voldoende zijn en zou dus ook aanwijzi- gingen moeten geven voor het vastleggen van tarieven en het bepalen van de belastingen. BOEKHOUDING Meer dan ooit was het nu nodig dat de kostprijs van de ge meentelijke diensten werd be rekend. Vrijgekomen perso neel zou zich immers kunnen bezighouden met 'n beleids- adviserende taak inzake fi nancien. Daarvoor bestond reeds een geschikte infomatie. Ook de gemeentelijke boek houding, die de weerspiegeling zou moeten zijn van het ge meentelijk leven, noemde de heer Bogaert een belangrijke bron voor financieel beleidsad vies Het opstellen van een ei- gelijke balans was in het huidig gemeentelijk boekhoudsys teem nog onmogelijk omdat er geen rekening wordt gehouden met bestanddelen wat betreft het wijzigen van het eigenlijk vermogen van de stad, zoals bijvoorbeeld aandelen, onroe rende goederen, voorraden e.a Dubbele boekhouding ware gewenst, waardoor men ook een konsolidatiebalans van alle gemeentelijke instel lingen kon opmaken. Door mo derne technieken, methoden en informatica zou het huidig systeem evenwel nog kunnen verbeterd worden. PLANNING Belangrijk in het planningspro ces was ook de konfrontatie tussen de beschikbare midde len en de wenselijkheden: ka- paciteitsplanning (over welke middelen kunnen wij in de eerstkomende jaren beschik ken?), en wel op basis van een operationeel financieel plan waardoor de doelmatigheid op timaal zou zijn. Bij elk project zou men zich moeten afvragen: wat is het geheel der kosten, en welke zijn de te verwachten opbrengsten? Een belangrijk hulpmiddel bij de beleidsadvi sering was ook de uitwerking van de kostprijsberekening,, waarvoor alleszins de nood zaak van 'n dergelijke kosten informatie moet aangevoeld worden. OVERHEID De heer Bogaert pleitte in zijn betoog voor de nodige politieke relaties tussen regering en ge meenten. Van Aalst zou een aktie moeten uitgaan om een billijke herstrukturerincj^/an het gemeentefonds af te dwingen en zelf verzet aan te tekenen tegen het kortwieken tfan de overheid Jong-Pioniers Na een maartse maand met lente in de benen, sport, spel en zang wordt al gedacht aan de I mei viering en aan een eierenslag in het teken van pasen. Nu zaterdag van I4u tot I7u wordt daar trou wens extra rond gewerkt. Ook willen de monitors voor hen uit stappen inrichten naar bv. Brus sel of Gent waar vaak voor hen interessante aktiviteiten ingericht worden, die nooit in Aalst wor den gebracht, maar die nochtans leerrijk en-of ontspannend zijn. Ditzelfde geldt voor de pioniers. Pioniers Opdat die telkens in een dergelijk vakantiehuis zouden gelogeerd zijn. organiseert men elke jaar van vroeger aangegane verbin tenissen of beloften. Indien dit niet gebeurt, zou de financiële toestand van de stad zodanig worden, dat belastingverho ging onafwendbaar zou zijn. Met waakzaamheid en een modern financieel beleid zou het evenwel mogelijk zijn heel wat te realiseren BEZORGD Oud schepen Bogaert- toonde zich bezorgd om de goede gang van zaken voor alle inwo ners, en zag niet graag dat het bestuur zou gaan knoeien. Hij stelde verder dat de eerstvol- dende begroting rond het mil jard zou liggen, en dus voor de ganse bestuursperiode zeker zes miljard zou bedragen. Met spanning zag hij dus uit, niet naar «de man van zes miljoen», maar naar de man van zes mil jard» Wilfried Lissens één of meerdere werkweckends in hel nationale vakantiehuis -Paul Goldberg- in Modave. Men hoopt ook dat dit jaar van donderdag 19 tot zondag 22 mei heel wat ouders willen meegaan. Daarom wordt een overlegverga dering met de ouders ingericht. De Pioniers bereiden zich stilaan ook voor op de volgende sporto lympiaden in Luik op zaterdag 14 mei. Er wordt gedacht aan een businlegging om deze sport- kompetitie bij te kunnen wonen. Nog voor de pioniers: -de Vlaamse, pioniers gaan dit jaar naar de USSR en Tsjeehoslowa- kije in de grote vakantie, twee reizen telkens voor ongeveer een maand. Afdeling Aalst kreeg 4 plaatsen. Er zal afgepot wor den, veronderstellen we... Belangstellenden kunnen op zon dag 27 maart terecht waar men in de namiddag de Imci viering voorbereidt en de ledematen atle tisch wakker schudt. Als voorbe reiding op hun zomerkamp trek ken ze met pasen van 9 tof 11 april naar het mutualiteitshuis -home van de vrede- samen ook met jongpioniers en stagiairs. Dit kamp gaat door van 2 tot 16 juli Stagiairs. Ook zij hebben deze maand reeds een aantal al dan niet originele pijlen afgeschoten: maken van een heks. repetitie I mei viering, stadsspel. dramatische expressie, bezoek aan Gent. en nu op zon dag 27 maart: aanleren van het Zuid-Afrikaspel en verder de I meiviering voorbereiden. Wie meer inlichtingen wil om trent deze werking kan eens gaan kijken in de Nieuwbeekstraat nummer 87 op zaterdagnamiddag (jongpioniers) of op zondagna middag (stagiairs en pioniers). We ontvingen volgend schrijven vanwege de Kayserlycke Soever eine Caemere der Draeckenieren tot Aalst volgend schrijven: Geachte Heren van de Redaktie van De Voorpost, Onnodig u te zeggen dat al onze Bestuursleden en Leden, trouwe lezers zijn van uw hoogstaand weekblad. Dit is werkelijk voor Aalst het blad dat niet meer uit onze samenleving is weg te denken. Niet alleen krijgen we van elke week alle laatste berichten op politiek, sociaal en vooral kultufeel gebied, maar telkens kun nen we er nog heel wat bij leren. In uw nummer 30 van vrijdag 18 maart, publiceerde u op bladzijde 5 in uw rubriek «Aalsterse flit sen- een afschrift van het schrij ven dat wij richtten tot de Heer Hugo Van Steenberghe. Had u dit niet zelf gedaan, wij hadden, met onze spreekwoordelijke be scheidenheid. hier natuurlijk zelf geen enkele ruchtbaarheid aan eeeeven. Jawel, het is dank zij uw weekblad dat wij vernamen deze stadsgenoot benoemd werd in zijn funktie van stadsoersi- becksked en aangezien toch op heden nog niemand van derge lijke post had gehoord, hebben wij ons licht opgestoken bij onze Centrale te New-York. Daar werd ons. in alle vertrouwelijk heid, meegedeeld wat feitelijk de betekenis en het belang van der gelijke post inhoudt. Wij hebben dan aanstonds een brief met ge lukwensen aan belanghebbende gestuurd. Nu uzelf daar rucht baarheid heeft aan gegeven, kun nen we dan ook niet nalaten u het antwoord, als natuurlijke reaktic, van betrokken persoon te laten geworden. We menen dat hijzelf er mee zal instemmen dat we u de inhoud van zijn dankbaar schrijven kond m^ken. «Geachte Heren, Het weze mij toegestaan langs deze weg de Caemere te bedanken voor de welgemeende gelukwensen naar aanleiding van mijn aanstelling als Stadsoersibeeksked. Te existeren in de wetenschap dat uw vereniging belangstelling heeft voor het Oersibeekskedpro- bleem steekt mij een draeck der de riem. Ik bied u bij volgaarne m'n diensten aan de discrete en vakkundige handeling van uw strikt perst lijke oerbeeksked-problen Met vriendelijke groeten Getekend. H.V.S. Stadsoi beeksked. De Opjjerdraeck, Bestuursl en Leden van de Caemere ken u nogmaals voor uw op wende kulturele rol in ons Groot-Aalst en wensen u en redaktieleden nog verder hi lerbeste onder het teken Ram In opdracht van de Caet De Ceremonieme© Zingen en dansen in de zaal Madelon SJ Toen in 1973 de Stad Aalst vanzins was een Dirk-Martensjaar met alle nodige luister te vieren, opperde onze Caemere het opportuun hierin de officiële instanties te vlug af te zijn. En inderdaad, wij richtten, lang voor de officielen, onze Dirk Martenstentoonstel- ling in die met gepast entousiasme door de Aalstenaars werd ontvangen. Wie deze tentoonstelling heeft gezien, kan er nog altijd over meepraten!. Ook nu wil de Caemere haar rol van kulturele instelling in dachtig nog eens vooruitlopen op een initiatief van het stadsbe stuur. Zoals in De Voorpost reeds werd gemeld, is er sprake van het oprichten van een Karnaval- museum. waarin diverse attribu ten welke aan vroegere Karna- valvienngcn en- stoeten herinne ren. worden tentoongesteld. Onze Caemere is nu reeds druk bezig deze rekwisieten te verza melen en heeft reeds kontakt op genomen met personen aller hande die onze stedelijke Karna val in vroegere jaren leven en keiharde T-dansant. Ik hoef er natuurlijk niet bij te vertellen dat het bier er met liters tegelijk door de keelgaten verdween. Voor zover ik me kan herinne ren was het uiteindelijk zater dagmorgen rond 3 uur dat de meeste feestvierders dood vermoeid maar zeer tevreden naar huis zijn getrokken. Alleen al om op zo'n feest tweemaal aanwezig te mogen zijn zou je een jaartje tweemaal over doen. Maar ja, het leven loopt verder en we moeten het volgen. Toch wil ik nog een hulde brengen aan al mijn vrienden en hen bedanken voor de geweldige avond die ik met hen heb meegemaakt. La ten we nogmaals roepen: «Niets in het leven gaat boven het studentenleven!» Even de pint van de mond nemen om te poseren voor

De Voorpost | 1977 | | pagina 8