0 SNELLER Spannend MOEIZAAM Laatste vleugje hoop verzwonden ZEGE IN SLOTMINUTEN GOLFBILJARTFEDERATIE HAND IN HAND GEEN GESCHENKEN IJZERSTERK Kompetitiestart i ELtCTR^oo 'ntfaMI CORSO A LUIKT STUNT! 20 Ets 'JV |FI«m aÖ?'?(H/' iWIMWjfrT Op twee speeldagen van hety einde blijft Hpnd in Hand de voornaamste titelkandidaat de Moorselse jongens veegden de vloer met Koszerj A dat met loodzware 6-01 cijfers naar huis werd gestuurd. Hun twee konkurrenten laten nog niet af zij wonnen beide gemakkelijk hun wedstrijd. Loebes deed dit met 4-2 tegen Schoonaarde A langs Raymond Van Liefferinge. Willy Ovaere, Erik Van Impe en Jean-Pierre De Thaeye. Voor de bezoekers waren De Bruyne en Goetvinck de puntenkapers Cosmos A had geen enkele moeite met Kasseistampers Gijzegem: men won met de vingers in de neusgaten langs De Backer, Heyvaert, Steen hout, Bayens, De Keyser en Empain. De vierde geklasseerde Moor- sel A won met 2-4 van Cos- mos B dankzij overwinningen van Willem De Meyst, Lewie Monsieur, 'Romein Saey en Bellon, voor de Aalstenaars waren Frits Wambacq en Orlan Van De Steen out- standig In de B-reoks won Dender Schelde A met hoge cijfers (1-5) van Loebes C voor wie onkel Cyriel Moerenhout kon winnen voor de Oudegemse ploeg waren dit Van Mede- gael, Mario Vervaecke, Roger Janssens, Hubert Smetrijns en Frans .De Deyn. Krijt op Tijd. dat volgende zaterdag 3 april in hun lo kaal bij Peken Moens een reuzebakschieting pitjesbak organizeert, haalde langs William Van Der Borghtéén schamel puntje: de bezoe kers van Loebes B waren beter door de prestaties van Jos Jansegers, William Huy- lebroeck, Herman Minner, Jean Matthieu en Frangois Vermeiren. Volgende zaterdag hebben de A en B-reeks een vrije 'ka lenderdag: enkel de C-reeks moet een kompet/itedag af haspelen. UITSLAGEN Recks A Rupa B - H. in H"" J Kravael A - Rupa A 3-3 Loebes A - Schoonaarde A 4-2 H. in Hand A - Koszen 6-0 Johny Boys A - Sootsing A 3-3 Cosmos B - Moorsel A 2-4 Kasseist. A - Cosmos A 0-6 Reeks B Zandman. A - Klakskens A 6-0 Sportvr. A - Kravael B 6-0 (ff) Loebes C - D. en Sch. A 1-5 Moorsel B - H. dn Hand C 4-2 K. Stokken A - J. Boys B 6-0 (ff) Krijt op Tijd A - Loebes B 1-5 Koszen B - 21andstuivers A 4-2 Reeks C Schoonaarde B - Corso B 3-3 D en Schekle B - Zandm. C 2-4 Jokers B - Loebes D 0-6 (ff) Rupa C - Zandman. B uitg. Klakskens B - Jokers A 6-0 A V T» *3-1 OSIRIS-ROESELARE 88—75 Wytewa Roeselare heeft in de Okapizaal de broodnodige overwinning die haar de titel moest bezorgen niet kun nen verwerven. Het stuitte op een knap spelend Osiris dat op de koop toe voortreffelijk afwerkte. Osiris, dat de kompetitie in schoonheid eindigde en met deze frap- pande zege ook zijn Aalsterse periode afsloot, heeft de traditie geerbiedigd. Deze wil immers dat het te gen de kopploegen zijn beste wedstrijden speelt. En dit was ook nu het geval. De bezoekers meenden de neder laag in de schoenen van de wedstrijdleiding te moeten schuiven. De scheidsrechters zitten er naar ons gevoelen echter voor niets tussen. Eer der mag men stellen dat Roe selare op een Osiris formatie stuitte die een van haar bes te dagen had. Eerlijkheidshal ve moet worden aangestipt dat Wytewa op het cruciale moment zijn Amerikaan ver loor wegens vijf fouten. Roe selare kwam toen terug van een elfpuntenacbterstarvd. Van 5544 ging het immers naar 6361, toen viel Carr, die door zijn ploegmaats tot 'kalm te diende aangemaand, uit, Gedurende praktisch de ganse wedstrijd hield Osiris voor sprong op het scorebord. Het werkte in de eerste speelhelft knap af vooral langs D. D'Herdt Biseman en Van Keymeulen, terwijl Van der Spiegel en 1. D'Herdt zich in verdediging lieten opmerken. Bij de rust luidde de stand 4937. Daar na zou Roeselare langs ■Defever en Dermaut aan d( achterstand 'knagen doch bh op twee schamele puntjes s ken. Osiris liep terug uit n< 8073 en meteen stond nederlaag van de bezoekt vast. Het hoeft nauwelijks worden onderstreept dat ontgoocheling groot was de Roeseiaarse rangen. Do punten: Bieseman 164, der Spiegel 44, D. D'He 12—12, I. D'Herdt 6—7, Keymeulen 1114, Labay. RIMBO ZELE-EREMBODEGEM 71—88 Een wedstrijd die op een vrij hoog peil gespeeld wei waarbij de bezoekers op uitzondering van de eerste v minuten (124), met snel aanvalsspel en een hoog sh< gemiddelde de bovenhand namen (2530 aan de M en bij de rust een optie op zege hadden met 34 Rimbo moest te veel rekenen op spelmaker Beirens in een produktieve bui verkeerde en aan de 10e mini met een 5460 opnieuw spanning in de match zorgt Hij kon evenwel niet optornen tegen de overmacht, Erembodegem lags Tas, Van der Burcht in korven i drukte. PUNTEN RIMBO ZELE Beirens 12—8, Van Lysebeth Werner Van Miegroét 613, Willy Van Miegroet, V Mieghem 510, Vehent 63, Deprouw 10, Philips 3- slag met Deschamps (Sint- <JM) TWEEDE KLASSE (dames) BC AALST-DUFFEL 49—45 In de wedstrijd BC Aalst-Duf- fel hebben de beide ploegen met wisselende kansen ge streden en de spanning tot op het einde onderhouden. Aalst eindigde uiteindelijk de ze kompetitie in schoonheid ondanks het feit dat het Po devijn vrij vroeg in de tweede speelhelft en De Cremer een paar minuten voor het eindsignaal voor Vijf fouten verloor. Podevijn die in de eerste helft met Naessens de beste afwerkster was, werd degelijk door Van Bockstael vervangen. Deze miste aanvankelijk wel een paar korven maar zou zich dan vlug herstellen en een 3 op 3 kikken. De acht punten die Van Bockstael achter haar naam kreeg hebben zeker tot de zege bijgedragen. Ook De Keyzer deed het voortreffelijk in de afwerking na de kamp- wisseling. Ze liet 16 punten noteren. De wedstrijd verliep aanvankelijk in het voordeel van Duffel dat naar een 25 20 ruststand. Een bezoekster Verhoeven werd uit het veld gestuurd wegens natrappen. In de tweede periode kreeg Duffel opnieuw het initiatief wat leidde naar een 2528 stand. Aalst zou hierop ech ter krachtig reageren en van 313Q ging het 'in een ruk naar 4336. En hiermee was de thuisploeg ook buiten shot. DoelpuntenPodevijn 10, De Keyzer 16, De Cremer 2, Van de Velde 4. Naessens 9, Van Bockstael 8. Osiris klopte baskettend Roeselare. HEMACO DENDERMONDE-FALCO ST AMANDSBERG 9962 De strijd tussen de twee kampioenen van het vorige sei zoen is duidelijk in het voordeel van Hemaco uitgevallen. Hemaco speelde van het begin op volle toeren en het gaf vlug de indruk de match tussen de Colegeteams te zullen winnen. Het talent was aan thuiszijde zoveel gro ter. Bij de rust 4126 zat er reeds een ruime winstscore in. In de tweede helft bleef de Dendermondse score machine op volle toeren draaien en de afwerkers Van Nuffel-Wijnendaele werden goed gesteund door Van Mie- groet, zodat op het nippertje de drie cijfers nog gemist werden. Voor Hemaco als eerste jaars met een 5e plaats alleszins een stimulans om komend seizoen hoger te mikken. Punten Verhas 4, Van Miegroet 21, Wijnendaele 24, Van Nuffel 20, Keppens 8, Verels 8, Pelicaen 8. PANTERS BAASRODE DOLE BEVEREN 81 In deze wedstrijd zat er nog voldoende spanning. De thuis ploeg speelde voor de vierde plaats en Beveren moest in elk geval voor het behoud spelen, Aan het kwartier kwam er langs Willy Van den Broeck (3427) een eerste maal af tekening, maar bij de rust was alles te herdoen. In de tweede bracht Miel Van den Broeck Panters op het winst- spoor met 6860 aan de 11e minuut. Maar de bezoe kers kwamen terug tot 7070 om zelfs na een kwartier uit te lopen tot 727fi. In de slotminuten bepaalde Rom- bout met reboundkorven en Miel 'Van den Broeck met afstandshot de uitslag in thuisvoordeel. Punten Colpin 86. Miel Van den Broeck 1218, Willy Van den Broeck 14—4, De Beue 20. Rombaut 47, Moens 6—3. BBC DENDERMONDE BAVO MOERZEKE Voor de thuisploeg gold slotwedstrijd als een foi teit. Voor het bezoek' Moerzeke was het eindri taat van uitzonderlijk bel: Winst betekende een 1 match om de derde plaats rechtstreeks promotie inhii Maar het waren de thuis: Iers die het best gemoti' waren en aan de 5e min. e 100 voorsprong verwierv De bezoekers hadden wei in te brengen tegen de dermondse 2-1-2 zone door Coiman (4 p.) op Pi stuitte en Raemdonck (6 niet over Putteman genaa Aan .de rust kon Moerz de score wel beperkt tot 3523 maar in de helft kwam er geen kenti zodat Dendermonde I Putteman een 5740 vo sprong 'had aan de 14e n en van 'af Putteman, PironÉB Van Causbroeck op de br liet. De gemiste start, vroege foutenlast en slechte afwerking (geen kele speler in de dubbele! fers) speelden de bezoelj parten of waren de red' samen te vatten grote nervositeit. enaa oerz tgu hou Hl de Kalender voor zaterdag 2 april te 20 uur. Hand in H. D - Zandman. B D. en Schelde B - Jokers B Schoonaarde B - Klakskens B K. Stokken B - Rupa C Zandman. C - Corso A Corso B - Kasseist. B D.D. BILJARTBEKERTORXOOI In de terugwedstrijden van deze achtste finales lukte Corso Lebbeke A werkelijk een stunt, die niemand voor mogelijk achtte deze biljar ters uit de C-reeks hadden de heenwedstrijd met 4-2 verloren van Rupa Lede A, zesde in de A reeks. Doch in eigen lokaal werden de Le denaars met dezelfde cijfers in de zak gezet zodat een beslissende match noodzake lijk bleek de Corsokam pioen bleek zijn zenuwen het best meester zodat de zege onverwacht doch overver- diend voor Corso was. De ze ven andere klubs die gekwa lificeerd zijn voor de kwart finales heten Schoonaarde A T /iphp5 r IZnc7on A Cnr. so A, Kravael A, Cosmos A. Hand in Hand A en Moorsel UITSLAGEN Schoonaarde A Cosmos B 5-1 Loebes C vandmannetjes A 4-2 Koszen A - Loebes B 60 Corso A Rupa A 5-2 Korte Stokken A Kravael A 1-5 Cosmos A Zandstuivers A 5-1 Hand in Hand C Hand in Hand A 0-6 Scotsing A Moorsel A 2-4 Kaatsliefhebbersverbond Voor de elf kaatsklubs die zich voor dit seizoen hebben ingeschreven staat de kompe titiestart voor de deur Op vallend is de grote inspanning die vier klubs zich getroost hebben om hun typeploeg te versterken vooral de Den- derzonen uit Nieuwerkerken blijken met de aanwerving van Eddy Bellon en de ge broeders De Boeck de opper- gaai in het transferseizoen afgesloten te hebben zodat ze meteen tot titelkandidaat nr. één kunnen gebombardeerd worden. Dit zal eenter niet door de kampioenen van vo rig jaar Groenendaele tt- aamd worden want deze jon gens hebben buiten hun type- ploeg van vorig jaar ook Freddy De Ridder en Theoiiei Albrecht (beiden van Three Stars) ingelijfd) zodat ook zij een supersterke ploeg op de been kunnen brengen. Ook Michiels is niet tc onder schatten hun sterspeler Ar- manrt De Vidts wordt dit iaar gesecondeerd door Bostl ln De Smedt (FM Shoe) i een fameuse versterking I tekend. Als vierde titelH didaat kunnen we He» Erembodegem vooropstellL hun typeploeg werd aaif vuld door sterspeler SienÉ die van Grimminge is ovca komen. De zeven andere ploej waaronder terugkomer Belskens zullen eerder dej van outsiders toebedeeld gen. Vooral de oude rat] van RTT zullen wel enl verrassingen uit hun weten te toveren KALENDER VOOR ZONDAG 3 APRIL te 14.30 u. RTT - - Kluizenaars Heuvel Odessa Flintstones - Donderzone Belskens FM Shoe Michiels Hoke Vrij Grocndaelers Moor: D.D. BC AALST—ST-TRUIDEN 89—92 Sedert zaterdagavond staat het vast dat BC Aalst volgend seizoen deel zal uitmaken van de tweede klasse. De recente nederlaag tegen konkurent St.-Truiden heeft het laatst greintje hoop dat nog bleef weggevaagd. De bezoekers speelden een uitstekende inleiding en zet ten na amper een paar min. een 010 op het scorebord. Deze verhouding werd vooral in de hand gewerkt door een paar afstandtreffers van Gibbe Ibens en door het Amerikaans duo met een doeltreffende afwerking van Bums. Aalst heeft gedurende de ganse wedstrijd tevergeefs tegen die atóhterstand opgetornd. Aalst, door die gevoelige achterstand akteerde zeer zenuwachtig met het gevolg dat de St. Truiden- se basket meermaals werd gemist en ook dat er nogal balverlies werd geleden. Daar bij werd de bal niet zo nauw keurig rondgespeeld zodat de bezoekers hiervan konden pro fiteren. Na vijf minuten keek Black Boys tegen een 10-23 achterstand aan maar zou zijn supporters daarna toch nieu we hoop schenken. Vooral door toedoen van Wuyts, die een 6 op 9 shotprestatie liet noteren en 8 op 8 vrijworpen lukte, knaagde Aalst aan zijn achterstand en stond bij de rust nog met slechts één schamel puntje in het krijt. Er kon dus 'nog van alles ge beuren meende men (4243). Na de rust zouden echter Burns en een sterk spelende C'laes hun stempel op de wedstrijd drukken. Deschamps Burns en Claes zetten opnieuw een dertienpuntenvoorsprong op het bord voor de gasten, die hun trefkracht opnieuw hadden teruggevonden. Een tegenvaller voor St. Truiden was het wegvallen van Claes. Hij kreeg van de enige scheids rechter Mottart Gouy kwam niet op de afspraak vijf fouten achter zijn naam en dit brak toch wel enigszins de veer bij de bezoekers. Een vijftal minuten voor het einde werd het 7781 en men hoop te dat 'het in de slotminuten zou gebeuren. Black Boys bleef echter op enige puntjes han gen omdat het niet zo best verdedigde en men op de koop toe nog een paar inleg gers miste. 'Doelpunten Sohollaert 05, Ivens 66, Peeier 1220, Wuyts 20—10. Nu zaterdag speelt BC Aalst tegerv Bus Lier dat door een overwinning goed is voor n plaats in de hoogste afdeling. TITELREEKS. IJ. KORTRIJK-OKAPI 83-89 IJsboerke Kortrijk heeft na een spannende wedstrijd de duimen moeten leggen voor Okapi dat in de slotminuten meer beheerst was dan zijn tegenstander en dan ook beter afwerkte. Balverlies en missers op de cruciale mo menten alsmede het uitvallen van een sterk spelende Minnebo waren de oorzaken van de nederlaag. Al mag de goede prestatie van Okapi ook wel worden onderstreept. Het begon goed voor de thuisploeg die al direkt afstand nam. Het werd 74 omdat Kafherman zijn eerste vier pogingen miste. Rick zou zich naderhand ech ter herzetten en een ruime bijdrage leveren tot de Aals terse zege. Niet gering was ook het aandeel van Herman Van Keer die de moeilijke opdracht bad Niytrai uit de wedstrijd te houden. Niet al leen beperkte hij deze tot twaalf punten in de eerste speelhelft maar kreeg op de koop toe nog een vier op vier shotprestatie achter zijn naam. In nauwe samenwerking met Elias en Chalk zorgde Van Keer er voor dat 2334 c'j- fers werden bereikt. De thuis ploeg zou nog voor de rust de schade tot slechts 5 pun ten beperken (3944). In de tweede speelhelft kon Okapi de voorsprong op 't scorebord houden tot vijf m'mten voor het einde. Het vijftal van each Paul Poppe deed de partij toen naar 7674 over hellen en men daoht reeds aan de zege. Toen echter ver dween Minnebo wegens vijf fouten en meteen verloor Kort rijk, op Niytrai na. zijn beste afwerker. Het speelde in de slotminuten te nerveus om Okapi van de zege te houden. DoelpuntenVan Keer 84, Van den Broeck 02. Van de Keer 43. Schorreel 42, Elias 10—8, Ohalk 10—14, Ka- the rman 812. Nu zaterdag speelt Okapi in eigen zaal de laatste kompe- titiewedstrijd met Antwerpse dat de jongste dagen nogal in het nieuws kwam door in terne moeilijkheden. Niettemin doen de Racing spelers erns tig voort. Voor Okapi geldt deze partij nog een prestige kwestie. Het is inderdaad zo dat Antwerpse in het begin van dit seizoen Okapi schaak mat zette. Okapi wil tegen Willy Steveniers, die nog steeds de attraktie is, en zijn ploegmaats revanche nemen, en aldus ook het seizoen in schoonheid voor eigen pu bliek afsluiten. De scholieren van basketklub Okapi Aalst zijn kampioen. PROMOTIEREEKS. Wuyts (Black Boys) aan de Truiden)

De Voorpost | 1977 | | pagina 20