H J L Tussen haakjes GEKNIPT ZUID AFRIKAWEEK NOG TOT 3 APRIL IN MIKISKLUB VELDLOOP OER PAASHAZEN ABC De Voorpost -1-4-77 - 21' HEB STEEDS BIJ DE HAND VAN TELEFOONNUMMERS EN ADRESSEN eeckman k RCA tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij Tentoonstellingen - retrospectieven - open bare verkopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Gram bergen 053-70.02.93 st in maatwerk. De laagste prijzen der matras sen Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18, Aalst. i omar 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en handelaars Rechtstreeks aan fabrieksprijzen (enig in Bel gië). Schoolstraat 54, Aalst. 'hondt Simon 053-21.15.64 Wijngaardveld, Aalst Specialist in schulfdaken, voortenten, autogamieringen en zonnetenten. I es meed 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitin gen. poorten enz M De Backer, Kon Albertstraat 75. Dendermonde erman 052-21.38.16 Michem Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16, St. Gillis-Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen O-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- kledij en camping. Statiestraat 21, Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels om, jeen gerust 053-21.60.16 op handtekening Hypotheken, verzekerde geheimhou ding inlichtingen bij Van den Berghe, Droeskouterstr 12 .Haaltert unch 053-70.13.39 Stationsplein, 6, Aalst Speciaist: koude schotels, bereide vleeswaren, belegde broodjes. Ieubelen De Wolf De grootste meubelzaak der streek. Molendries 3, AALST 053-21.63.91 vérgordijnen 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardisette, tergal enz Zonneblinden Luxaflex, Louver- drape, vouwdeuren, modern fold, meten, afwerkerf en Guido Michem. Potiaulaan 11. Dendermonde. I ubliciteit 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een een voudig begnp wordt omgezet. Raadpleeg haar specia listen Iuando 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis, quid, quo, quando, quomodo enz: wie, wat, waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper. erav 053-21.76.08 Molenstraat. 70, Aalst SERAV heeft jaar in jaar uit, en voor om het even welke gelegenheid, het gedroomde geschenk! Van hu welijksSjsten tot prachtig-modeme zitmeubelen; van typische kleinere design-geschenken tof en met klasrijke tapijten. Couponnenhu'is 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556 Aalst I miar 053-21.68.98 Moorselbaan. 73, Aalst. Het huis waar u alles vindt. Voedingswaren aan discountprijzen. Kom eens lanqs Dank U erzekeringen 053-21.71.45 Van Den Hauwe Gaston Zoon. Financieringen. Gentsestraat nr. 97, 9300 Aalst ooninrichting Pieter Coecke 1 053-70.09.12 Hedendaagse woonkultuur Internationale vormgeving In richten van winkel - bureel - café - restaurant - keuken - living enz... Volledig werkteam - Binnenhuisarchitekt ter beschikkinq. Molenstraat 42-44. Aalst J+y n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een lijn resultaat aan uw rekla- meproblemen Bel even naar Groep De Cuyper f vonne en Jozef 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman. Gentsestraat 4-6. Aalst Alle herstellingen. 1 jaar waarborg gratis onder houd Prijzen vanaf 4 900 F tot 150 000 F Alle modellen ut voorraad leverbaar Zuid-Afrika is dat deel van de wereld waar «apartheid» is en waar de hele wereld met een kwade vinger naar wijst. Omwille van diskriminerende toestanden werd RSA uit verscheidene internationale organisaties geweerd en ontstaan in vele lan den anti-apartheidskomitees, zo ook in Vlaanderen (Akza). Ook in Aalst staat Zuid-Afrika reeds geruime tijd in de aktuali- teit. Informatie- en gespreksavonden gingen door in Dido, Kreja, Madeion en nu in Mikisklub. Een hele week staat Zuid- Afrika daar te kijk in een tentoonstelling (nog tot 3 april), een infospel en een filmvoorstelling. De belangstelling was niet naar verhouding. PUBLIEK Beginnen we met die belang stelling. Vrijdagavond kwamen juistgeteld zes mensen op voor het meespelen van het Zuid- Af rikaspel. Lag het aan de aard van de aktiviteit? De konkurren- tie van een Cuba-avond in Kre ja? Het reële tekort aan publici teit? Drempelvrees? Wellicht tekort aan belangstelling. Zelfs leden van de inrichtende «kommunistische jeugd» za gen we tijdens het spelen aan hetkaarten. Niet dat dit een schande is, maar het typeert. BEDOELING Inrichters zijn Akza (aktiekomi- tee Zuidelijk-Afrika) met Kom munistische jeugd, Oxfam- Wereldwinkel, Mikisklub en Amnesty International. On danks overlappingen een breed front. De idee groeide sinds de betoging op 26 fe bruari in Antwerpen om een tentoonstelling te organiseren. Was er al van alles rond Z. Afrika in Aalst doorgegaan, dat nog niet! Het idee om een Afri kaanse groep te vragen bleef hangen in de mist en een aan vraag van Claude De Smet aan een Zuidafrikaan om een in landse recept bleef tot nogtoe _on beantwoord. Overwegend moest men dus wel de ernstige toer op. TENTOONSTELLING Een fototentoonstelling be staande uit veertig foto's en in formatie met als tema's apart heid, Bantoestanm, arbeid, re pressie, sociale omstandighe den en verzet, is nog te bezich tigen tot 3 april. Telkens vanaf 20u. Het geldt hief een goed gestoffeerde tentoonstelling (we merken een verbetering t.a.v. de vorige Braziliëten- toonstelling) die goed in me kaar zit. De problematiek wordt eenvoudig en toch vrij diep gaand uit de doeken gedaan. Naast foto's zijn er begelei dingsteksten en kartoons. Het zien waard dunkt ons. Uiteraard zorgde Wereldwinkel voor zichzelf met een gelegen heidsstand. Naast de bekende siervoorwerpen, de koffie, tee en honing ook een berg infoma- teriaal aan boeken en brochu res. Van Amnesty International liggen gestencilde uitnodigin gen om een (Nederlandse) pro testbrief naar premier Vorster van Zuid-Afrika te sturen. De oude vertrouwde metode van A.I.: protest doen regenen in de brievenbus van die mensen Enkele snapshots uit de tentoonstelling over Zuid-Afrika in de Mikisclub. (EL) Op paasmaandag wil jeugdhuis Terlinden het haasje jagen, niet door de hei, maar door de straten, de velden, de meersen. Alle jonge haasjes van 16 jaar af mogen hun beste pootje voorzetten. Men gelieve dus de dag tevoren niet teveel chokolade-eieren op te eten, want dat kan de fysiek alleen maar schaden. SPORT PLUS In i 'ugdhuis Terlinden is men er heilig van overtuigd dat er wat moet gedaan worden aan de «sport voor amateurs», wat men in Blo- sotermen graag «sport plus» noemt. Sport echt om de sport en niet voor de prijzen die eraan vasthan- gen. Sport gewoon voor iedereen, en niet voor de allerbesten. Die sport wil Terlinden bevorderen en daarvoor kan ze uiteraard rekenen op de welwillende steun van Bloso. Het wordt een atletiekna- middag waarop iedereen kan deelneme/i op voor waarde zestien jaar te zijn en tot een jeugdklub of -groepering te behoren. Omdat het alleen om de «sport» gaat is alles gratis (behalve eventuele pintjes bij aankomst) en zijn prijzen beperkt tot trofee en wis selbeker en een paar me dailles. Over olympisch sportief dus. REGLEMENT Ook paashazen lopen niet zonder regels. Daarom knobbelde jeugdhuis Terlin den volgende regels uit. Deze kross staat open voor alle jeugdklubs en -verenigingen van Aalst en omgeving. leder deelnemer moet of ficieel lid zijn van die ver eniging waarvoor hij of zij aantreedt, (nvdr er zullen lidkaarten verkocht wor den...) Het aantal deelnemers is voor elke reeks beperkt tot vier leden per klub. Om het amateuristisch karakter te bewaren worden de leden aangesloten bij een atletiekploeg niet toe gelaten. Om diezelfde redenen zijn speciale loopschoenen en spickes niet toegelaten. Het schoeisel zal enkel uit tennis- of basketpantoffels bestaan. Voor de rest van de uitrusting zou hij het prettig vinden mocht hierop een publiciteit voorkomen, eventueel wel de naam van de klub. reeksen en afstanden J-16-17 j. (geb. tussen januari '60 en december '61) afstand 2000m M-16-17 j. (zelfde geboorte datum) afstand 1800 m J-18-25 j. (geboren tussen 1.1 52 en 31.12.59) afstand 3000 m M-18-25j.: afstand 2000m. Jongens ouder dan 25 j.: 4000m Veteranen ouder dan 40 jaar (geboren voor 31.12.36): af stand 1800m (buiten groepsklassement) Er wordt van elke reeks een individueel klassement opgemaakt dat als basis dient voor het opmaken van het groepsklassement. De eerste twee van elke klub komen in aanmerking van het interklubklassement. (het belang van een derde en vierde deelnemer zal nie mand ontgaan. Inderdaad hoe dichter deze zich plaat sen des te minder kansen er voor de tegenstrevers over blijven punten te skoren.) De puntentelling gebeurt als volgt: de eerst aange komene ontvangt een aantal punten gelijk aan het aantal deelnemers die aan de start van zijn reeks verschenen, de tweede een punt minder, enz. VB 1e reeks 20 man aan de start, de eerste ont vangt 20 punten. De tweede 19 enz. Per reeks wordt een groepsklassement opge maakt en het hoogste totaal van de vijf reeksen duidt de winnende klub aan. Prijzen: echte amateurs vragen geen prijzen! Bloso wil echter wel die laureaten belonen die door een regel matige sportbeoefening hun lichamelijke konditie op peil houden. Normaal zal dan ook een groepstrofee uitgereikt worden aan de winnende klub. Daar wij hopen deze kross elk jaar te organiseren ontvangt de winnende klub bovendien een wisseltrofee die na drie of vijf (nog te bepalen) ach tereenvolgende overwin ningen definitief toegekend wordt. Bloso voorziet ook nog medailles: goud aan de eerste twee leden van elke reeks van de winnende klub. Zilver aan de eerste twee leden van elke reeks van de klub die tweede ein digt. Brons aan de eerste twee leden van elke reeks van de klub die derde ein digt. Ook de winnende klub van elke reeks wordt afzon derlijk beloond. Alle deelnemers worden door bemiddeling van Bloso verzekerd tegen ongevallen gedurende het ganse ver loop van de cross. Er wordt geen inschrij vingsgeld gevraagd. Enig doel is «de sport helpen bevorderen Alle gevallen of betwis tingen met betrekking tot deze kross die door het reglement niet werden voor zien zullen beslecht worden door een jury samengesteld uit drie leden van JH Terlin den aangevuld met twee af gevaardigden van andere jeugdhuizen. Meer inlichtingen bij Mon Robijns Klubtelefoon053/77.75.93 P.D. totdat ze bezwijken onder druk van de publieke opinie. De fei ten bewijzen dat daar iets van aan is, ook al zijn het maar druppels op de bekende gloei ende plaat. FILM Dit is geen aprilvis, echt niet, Claude vroeg om dit extra te vermelden. We doen dit dan ook zeer welwillend. «The Frontline» wordt vanavond ge draaid om 20u waarna een be spreking volgt. Het gaat om een film die langs interviews en si tuatieschetsen een beeld op hangt van de apartheid zoals ze beleefd wordt door de be volking zelf. De bespreking wordt geleid door iemand van Bevrijdingsfilms (Quinten Met- sijsplein 4, 3000 Leuven als je informatie wil over hen). De organisatoren verachten hier toch wat meer volk. Komen dus, 't is gratis. P.D. Ypsilon, Meuleschettestraat 32, Aalst Zat. 2 april: optreden van Wim De Craene en groep. Voorverkoop: 50fr.-ingang 60fr. Zon.3: toneelavond te Brussel (KVS). Vertrek aan de klub om 19 uur stiiiiipt«Een vloog over het koe koeksnest». Beperkte deelname. Vooraf inschrijven in de klub. Maandag 11 april: deelname aan de eerste veldloop der paashazen ingericht door jeugdhuis Terlinden. Zondag 10: paaskikkertornooi in de klub. Eerste prijs paashaas. Vervolgens flessen wijn, singels, enz. Tornooi om 19.45 uur. Maandelijkse TD op 23 april. Diezelfde dag in de namiddag laatste schaatsbeurt naar Brugge van het seizoen. TANU, HOUTMARKT 1, AALST Vrijdag 1optreden van Ria Valk en André Van Duin vanaf 20 uur. Instuif van 18 uur tot 22 uur. Zaterdag 2: Retrospektieve van Jethro Tuil van 14 uur tot 18 uur - Rudy Willo. 's Avonds TD van voetbal ploeg Tanu om 19 uur. Instuif van 14 tot het einde. KREJA, DRIESLEUTELSSTRAAT 51, AALST Zondag 3: 14 uur: fietstocht - 20 uur: film «Angst op de Britannic» (30 fr.). Vrijdag 8: belotting om 20 uur (ook voorouderen) Zondag 17: jeugdfilm «DeFluitspeler» (the Pied Piper: leven en avonturen van een zwervende ar tiestenfamilie en hun vriend, de fluitspeler die ratten met pest uit de stad verjaagt). 14 uur. JEBRON, BEGIJNHOF 1, AALST Zat. 2: 18.30 uur bezinningsavond. Ma 4 tot 8: eerste werkweek (kreatief schilderen, behangen, tuinieren, e.d.; belangstellenden geven hun naam op in Jebron) Woe 6: 19.30 uur: biechtviering 21 uur: kernvergade- ring Zat. 9:10 uur: werkgroep Info Di tot 16: tweede werkweek Woe 13: 20 uur: werkgroep liturgieën bezinning Zat. 16: 18.30 uur: bezinningsavond (tot 20 uur) En verder steeds welkom in de ontmoetingsruimte of stille ruimte tijdens de openingsurenma-di-woe-do- za van 16 tot 18 uur; woe van 20 tot 22 uur en zat van 10 tot 12 uur. DIDO, OUDE HEIRBAAN, ERPE Zat. 9: TD van de pingpongers 10 en 11 april: jaarlijks voetbaltornooi onder jeugd klubs. 10april: optreden BOTS Zat. 16: talentenjacht C.S.V., WELLEKENSSTRAAT 45, AALST Zat 2: 20.30 uur: optreden Isopoda (inkom 60 fr/voor- verkoop: 40 fr.) MARCELLINOKLUB, CAPUCIJNENLAAN 95, AALST Zon 3: de eend met de gouden eieren (film over een onuitputtelijke goudmijn van Walt Disney) MIKISKLUB, NIEUWSTRAAT 35, AALST Vrij 1film om 20 uur «the frontline» (over Zuid-Afri ka) 1-2-3 april: vanaf 20 uur: tentoonstelling omtrent Zuid-Afrika Vrij 15: poëzieavond - 20 uur - inkom gratis ALLERLEI K.L iJ.-Moorsel in hun heem: dia's over de pikfeesten '76 en bloemen en vlinders in de bergen. Vrijdag 1 april om 20 uur. Inkom 40 fr. Zat. 2: groepsfeest van Chiro Lede (Nele) in zaal Volkskring PD Ierse folkgroep Op zaterdag 19 maart werd in Ter linden een Ierse avond ingericht dit ter gelegenheid van -St.Pa trick's day»Er werd toen een film vertoond «glimp van Eire» en «Noord-Ierland»Wat meer was: er waren rasechte Ieren aanwezig die voor muziek zorgden: Michael en Eric Mad People. Op algemene aanvraag zullen deze leren op nieuw naar Terlinden komen en wel ter gelegenheid van het jaar lijkse meifeest (begin mei). Het belooft. Notabene: mensen die op 19 maart in Terlinden waren kon den opmerken dat de Aalsterse folkgroep Is Cuma Liom nu met een nieuwe rolbezetting speelt. Gen-getuigenisavond Jong-GG (14-16 jarige parochiale groep van op 't H. Hart) richt op zaterdag 2 april een uitstap in naar Hamme. Daar treedt GEN op, een groep jongeren die overal in het Vlaamse land getuigenisavonden geven met muziek, mime. dans en meditatie. Er w ordt verzameld aan het GG-lokaal om 18u. Tanu Vanavond treden in Tanu André Van Duin en Ria Valk op om 20u Alles gaat door in de feestzaal van het volkshuis. Gevraagd wordt iets vóór tijd de plaatsen reeds te bezetten. Toegang gratis. Morgen zaterdag 2 april gaat van 14u tot !8u een retrospektieve door van de formatie «Jethro Tuil door onze goede vriend Rudy Willo. Iemand die d'r iets van af weet Toegang eveneens gratis. Zaterdagavond is er dan vanaf ne gentien uur een TD. zijnde de tweede knalteedansant van Tanu's voetbalploeg. Diskobar is in han den van de befaamde studio Tanu Internationaal en deelname in de onkosten (met een ruime winst marge uiteraard) werd vastgesteld op 24.75 fr. Vergeet dat kwartje niet terug te vragen Adres: Houtmarkt IAalst Er komst een Jeugdwerkloos- heidskomitee in Aalst. Enige tijd terug kwamen leden van (V)KAJ en Kommunistische jeugd bijeen om te trachten samen''' wat te doen aan de «jeugdwerk loosheid Ook andere organisa ties (bv. ABVV-jongeren) waren uitgenodigd en zullen waarschijn lijk meewerken, ook al waren ze die dag verhinderd. Vertrokken zou worden vanuit de beruchte herstel wet van 30 maart 1976 (herinner je de problematiek rond de stagiairs in de bedrijven). Men denkt konkreet aan een in- formatieavond met iemand van de RVA. Sociaal geëngageerde poëzie. Gisteren richtten HVV en KLV een dergelijke poëzieavond in. Op vrijdag 15 april is er in de Mikis klub een poëzieavond met geën gageerde strijdpoëzie. Begin 20u en toegang gratis. In een volgende editie hopen we de keuze van dich- ters mee te kunnen delen. Postertentoonstelling Op zaterdag 9 en zondag 10 april gaat in de Sint-Gudulaschool. St.-Gudulastraat 2. Aalsteen pos tertentoonstelling door ten voor- dele van Broederlijk Delen. Tel kens vanaf lOu richten Milac H. Hart en de parochiale nazorg 13 deze tentoonstelling in. Nieuwe jeugdklub Vanaf vandaag is Aalst een jeugd klub rijker. Het lag in de bedoeling vanjeugdschepen Monsieur plura listische jeugdhuizen vanwege de stad te vestigen daar waar er een tekort was. Begonnen wordt met de deelgemeente Nieuwerkerken Vanavond onv I9u30 wordt de nieuwe klub officieel geopend. Het adres: recht tegenover de kerk. Dorp. Nieuwerkerken. Na een toespraak door personaliteiten is er receptie gevolgd door TDan- sant tot in de vroege uurtjes. P.D.

De Voorpost | 1977 | | pagina 21