:rembodegem kreeg Aa sterse f itsen [IEUWE MEERDERHEID OP VISITE halsters bestuurscollege bouwt verder aan «nieuwe stijl» imago. De Voorpost -1-4-77 - 5 |ls alfabetisch tweede deelgemeente in de reeks was 't dinsdagavond 29.3.77, te 19.30 stipt, de t aan Erembodegem om, als het ware van man tot man, en ook van vrouw tot vrouw, kennis te laken met ook zijn nieuw gemeentebestuur. Bij ons weten was het de eerste maal in de geschiedè- fis van de ANIMO-zaal dat zich een voltallig schepenkollege op de politieke dansvloer begaf. Jnderzijds hadden wij de indruk dat deze «happening», haast voor een even grote opkomst goed was als Kn ouderwets zaterdagavondbal. Dat politiek en pintendrinken (dé twee P's) in Vlaanderen steeds hand 1 hand of moeten we schrijven arm in arm gaan, is ook hier weer eens moeiteloos bewezen, er is »*lfs een derde «P» bijgekomen in tussen, Vlaanderen begint ook mondig te worden en heeft leren Talen... Erembodegem ook! tie en vóór hem 6 jaar meerder heid. Voordien was hij nog pro vinciaal raadslid te Gent. Schepen Caudron draait op voor: Onder wijs, kuituur, toerisme. Onder het «onderwijs»» resorteert de stads- eiVof gemeentelijk onderwijsin richtingen en de twee kunstaka- demies waarvan tevens afdeling te Erembodegem; ook het biblio theekwezen zit duidelijk bij «Kui tuur» en hier worden naar het op slorpen van de verschillende be staande bibliotheken gestreeft door de centrale Aalsterse biblio theek. Deze bestaande bibliothe ken blijven echter als «wijkbiblio- theek» bestaan en zullen bij voor keur in de gemeentehuizen wor den ondergebracht. Kuituur is dan ook nig het kuituur Centrum wat te Aalst reeds Kul- tuurput en Nieuw Zwembad werd gedoopt maar toch over een of twee jaar klaar zal komen na veel en lange barensweeën. Schepen Caudron ziet voor de deelgemeenten evenzeer als dit nu voor de stad zelf het geval is, het oprichten van een heemkundig museum evenals van een archief. Als hij dan nog over Toerisme wil beginnen tikt de moderator hem onherroepelijk uit. iRZITTING VOLGENS IT SCHEMA was de uitstekend tegen zijn opgewassen moderator, dhr. I. Buelens die het Kollege vooraf :idde omdat burgemeester L. 'haeseleer eerst alle aanwezigen welkom geheten. In korte be- irdingen schetste dhr. Buelens indeling van het hoorzittingver- >p en liet het zowel aan de bur- ieester als aan de schepenen ter om hunzelf en hun beleids- :tie voor te stellen aan het pu- |iek. Het was dhr. D'haeseleer dan de rij opende en zich ver- éugde over de duidelijke belang- faielling die er blijkt te zijn voor coft komende 6-jarige beleid. Hij fcrontschuldigde Schepen Jan De leve die, wegens het overlijden zijn vader, niet in de moge- EIkheid was om bij deze hoorzit- >g aanwezig te zijn. Het was dhr. 1 K. Vermeiren, verbonden aan I dienst openbare werken, die >r het technisch gedeelte de :cifieke openbare werken vra- zou benatwoorden. Achter- ivolgens stelden zich dan de ïepenen voor en lichtten stuk ir stuk hun bevoegdheden en .ntwoordelijkheden toe. n. <ur|URGEMEESTTER t nfHAESELEER ilig czc had het dus in het bijzonder g er Politie, Brandweer. Fusie- :e» oblemen en Hulpdiensten. Een lanrmanente (24 u op 24 u.) poli die waakdienst werd ingericht en is Ite eds te bereiken te Aalst aa Erembodegem zijn steeds drie JSC latselijke agenten aanwezig en naf 28.3 zelfs een vierde. De w igent dient dezelfde rol te spelen de veldwachter. De Brandweer ppost te Erembodegem is ge ven en blijft ook in de toekomst itaan en zal worden uitge- 'as iwd. Burgemeester D'haesc- r feliciteerde de Erembode- l/ar nse bevelvoerder en zijn man- ^'c appen. Fusieproblemen zijn er NV de v|eet en worden niet uit de 1 g gegaan maar stuk voor stuk 1 igepakt. Ook voorde hulpdien- en1 n luidt de leuze: het bestuur en mt naar de mensen. Dhr. -a'< laesclecr wordt dan resoluut getikt - klopje tegen waterglas t sleutel door de moderator; de 'lve toegekende minuten zijn om. in I mP HEPEN der >y MONSIEUR jaar en woonachtig te j n) jlbeek-Aalst, maakt voor het st officieel kennis met Erem- legem. Hij is verantwoordelijk >r Sport- Jeugd- en Vrije Tijds- eid. Het is zijn zorg om ook - of iral te Erembodegem een loorlijke sportinfrastruktuur uit louwen. De Sportschuur komt beslist, en er wordt 'n Sport- d opgericht ook de Erem- ;emse sportverenigingen zich aanmelden als ze erbij zijn! Door het oprichten een jeugdraad hoopt Edy aeur de jeugd-werking ook te bodegem te kunnen opdrij- ~e problematiek van Hobby Tijd zullen eveneens aan worden gesteld binnen een i-tijdsraad. dhr. burgemeester, in naam van de schepen, werd voorgelezen. De taak van O.W. is er van lieverlede een die er in bestaat de projekten der andere departementen uit te voeren. Jan De Neve zegt dat hij niet alleen een schepen van beton en steen wenst te zijn maar dat hij steeds tracht in alles een hart te steken. Hij zal zijn beleid zodanig richten dat de kapitaalkrachtigen het minder makkelijk krijgen om vooral op het vlak van de woning bouw steeds het laken naar hun kant toe te halen. Burgemeester D'haeseleer deelt tot slot mee dat de vragen die door O.W. bestemd zijn zullen worden beantwoord door stadsingenieur K. Vermeren. SCHEPEN G. VAN DEN EEDE 12 jaar raadslid en 6 jaar schepen in het vorig Aalsters kollege, nu verantwoordelijk voor het «belast en beladen»» departement van Fi nanciën. De totale begroting voor 1977 zoals zij er uitziet nadat al de «deel begrotingen» voor 1977 werden opgesteld, scheert de top van zowat een slordig Miljard frank (duizend maal 1 miljoen), dit betekent dat er per dag niet minder dan zowat 4 milj. wordt uitgegeven in Groot Aalst. De be lastingsstelsels zullen uiteraard worden ééngemaakt wat helaas voor Erembodegem een lichte verhoogde belastingsdruk zal in houden. Als verantwoordelijk schepen voor de Gemeentelijke Regie is dhr. Van den Eede ook nog bevoegd voor de Waterdistri butie en het Openbaar Slachthuis. SCHEPEN E. HOOGHUYS die van de Nieuwerkerkse burge- meestersstoel in een Aalsterse schepenzetel terecht kwam, zit op sociale zaken en burgerlijke stand. Hij is erbij, zoals hij zelf zegt, bij de belangrijkste gebeurtenissen in een mensenleven. Met zijn eigen woorden werd dit dan «Als men geboren wordt moet men dit ko men zeggen, als men trouwt moet men dit komen zeggen, als men trouwt moet men dit komen vra gen en als men sterft.moet men het ook komen zeggen en van uit de echt scheiden spreken wij liever niet al gebeurt dit van langsom meer». Schepen Hooghuys «zit» in de Kattestraat te Aalst maar al les wat met zijn diensten te maken heeft, naar de bevolking toe, is beschikbaar of af te handelen in de deelgemeenten. Dhr Hooghuys is ook verantwoordelijk voor mili tiezaken en al kan hij tot z'n spijt maar een beperkt aantal vrijstel lingen toestaan, daarvoor tekent hij ook verantwoordelijk evenals voor «uitstel Ook de kiezerslijsten «zitten» bij zijn bevoegdheid en schepen Hooghuys bevestigde dat voor de verkiezingen, deze van 17 april, en de mogelijk volgende, alles blijft voor Erembodegem zoals het vroeger was; Erembodegem kiest te Erembodegem. Voorde Sociale Dienst tenslotte opereert een «mo biel bureau» dat een keer per week in elke deelgemeente langs komt om als wat met bejaarden en gehandikapten te maken heeft speciaal op te vangen. SCHEPEN GILBERT BOURLON opent met «Geachte toehoorders- en somt meteen in een adem zijn bevoegdheden op: Ekonomische expansie, land- en tuinbouw, middenstand, feestelijkheden enz. Dhr. Bourlon stelt op zijn depar tement te kunnen bijdragen tot de oplossing van de werkloosheid door een daadwerkelijke steun aan kleine- en middelgrote bedrijven. De handelsjaarbeurzen genieten zijn volle steun en de veemarkten, braderijen, plaatselijke vieringen, kermissen en feesten moeten blij ven. Als schepen van feestelijkheden stelt hij ook feestmateriaal ter be schikking en eventueel ook ge bouwen en terreinenen. SCHEPEN HERMAN ROELS groet de oud-kollegas gemeente raadsleden die in de zaal aanwezig zijn en die vroeger met hem de oppositicbanken deelden. Sche pen Roels is snipverkouden omdat hij vergat, door de laatste gemeen teraadsverkiezingen, bij de apote- ker te gaan om een anti-griep vac cin te halen. Wat wel onder zijn bevoegdheid valt is, in tegenstelling met de niet-verplichte gricp-vaccinering, de wettelijk verplichte vaccinering tegen polio. Verder zal dhr. Roels, als schepen van gezondheidszorg, ook een uitgebreid kankeronder zoek opzetten dat tegen oktober- november een begin zal nemen. Dit zal in de deelgemeente zelf gebeuren en men denkt hier aan de lokalen van het OCMW-rusthuis. Het zullen in de eerste plaats vrouwen vanaf 25 jaar zijn die voor dit gratis onderzoek zullen kunnen gebruik maken. Als schepen van personeelszaken is het niet zo dat hij «baantjes» zou 'toekennen, wel integendeel, maar is het wel zo dat hij vooral op het intern personeelsbeleid en beheer is gericht. Hij moet zorgen dat tenslotte alles op rolletjes loopt zodat o.a. ook iedereen tijdig zijn loon krijgt. Schepen Roels denkt hier reeds aan een «computer» om EPEN DE NEVE het overlijden van zijn r niet aanwezig kon zijn had een tekst voorbereid, die door SCHEPEN JAN CAUDRON 40 jaar, 12 jaar gemeenteraadslid waarvan achter hem 6 jaar opposi- i gedeelte van het gesprekspaneel v.l.n.r. schepen Roels, schepen Coudron, schepen iden Eede, schepen Monsieur, burgemeester D'haeseleer en moderator Buelens (SJ) de vele administratieve taken te verlichten. Alvorens Schepen Annie De Maght aan het woord komt stelt de moderator vast dat de vergadering haast loopt met de accuraatheid van een computer, slechts 15 se conden achter op het schema. SCHEPEN ANNIE DE MAGHT past het als vrouw om het laatste woord te hebben. Zij is reeds ver trouwd met Erembodegem via be paalde sportmiddens. Politiek ziet ze zichzelf als iemand die van de liefhebbers (in de politiek) per 1 -1 -77 is overgestapt naar de poli tieke professionelen. Haar ver antwoordelijkheid ligt bij de huis vesting, het leefmilieu en het grondbeleid. Voor de woning bouw ziet zij het vooral zitten in gezonde inplantingen - gemeen schappelijke bouwen - gemeen- schapsprojekten. Leefmilieu doet haar denken aan een gezonde mens in een gezonde leefruimte en iedereen moet daaraan meewerken het is eenieders verdomde plicht. Het gerstjensprojekt te Erembo degem noemt Annie De Maght 'n gelukkige zaak. Voor het grondbe leid worden de grote lijnen, de be heersing van de grondprijzen, de oprichting van een grondregie (weeral dat afschuwelijk woord) en een «ferm» optreden tegen grondspekulatie. HET WOORD IS AAN «JAN PUBLIEK» Nadat het kollege zichzelf had voorgesteld mocht het publiek zijn vragen afvuren in het daaropvol gende halfuur. Wij telden alles bij mekaar een 24-tal vragen die naar de verschil lende departementen gingen en waarop dan tot besluit door dc be voegde schepen zou worden geantwoord. Er waren vragen, vooral vragen, over openbare wereken. overspor- taangelegenhede» over verkeer sproblemen. over administratieve regelingen, over «wie zal dat beta len», en noem maar op. Uit het voortreffelijk geleide spel van woord en wederwoord, van vraag en vrijwel steeds een direkt fen konkreet antwoord onthielden wij voornamelijk volgende punten. Personeelszaken: Politieke be noemingen worden definitief ge bannen, er komt een vergelijkend eksamen. Elk favoritisme wordt ge weert. Sociale zaken en burgerlijke stand: Dc definitieve regeling voor de idcntitcitskaartcnaanpas- sing zal volgende week publiek worden bekend gemaakt. Men zal op woensdagen van 18.30 tot 20 uur hiervoor terecht kunnen op het Erembodegemsc dienstcentrum (vroeger gemeentehuis) Burger lijke stand. Een aalmoezen- premiestelsel is lacht wekkend, er wordt gewerkt aan een nieuw stel sel voor geboorte, bouw, en an dere premies. OPENBARE WERKEN Ingenieur K. Vermeren is een ambtenaar die een enorme kennis heeft van zijn dossiers en hij wist als «vreemde eend in de Erembo degemse bijt» alle van de talrijke vragen even nauwkeurig te situe ren als te beantwoorden, voor het grootste stuk in positieve zin voor de vragenstellers. Voorde Leuve- straat komen er de gevraagde voetpaden. De Geraardsbergse- steenweg wordt door 't Rijk met een nieuw wegdek uitgerust en er komen voetpaden op de plaats van de huidige parkeerstroken. De Avondelsbaan, die een oefen terrein voor pantsers werd ge noemd, komt weldra voor ver nieuwing aan de beurt. Voor de nieuwe wijk te Terjoden kon tot op heden geen overnamen van de aangelegde wegen worden gedaan door de gemeente. Kes- pektievelijk stad, omdat de oor spronkelijke verkavelaar nog niet aan de gestelde eisen terzake vol deed. Deze is er nu wel mee bezig en een overname door de stad zal dus tenslotte toch kunnen gebeuren binnen afzienbare tijd De voetpaden in de Driehoekstraat zullen gewoon mede in het onder houdsplan van de stad worden op genomen. Andere problemen van persoon lijke aard, of situaties waarvan het huidige bestuur nog niet op de hoogte is, zoals de «verzakte» woning te'Terjoden, het parkeer terrein aan 't station, de verkeers problemen aan de uitrij der indus trieterreinen en aan de autosnel weg in- en uitritten, de onwettige grondinncming aan de Venne- straat e.d.ra. werden stuk voor stuk genoteerd met dc toezegging de toestand te gaan opnemen ei^of verdere informatie te zullen in winnen: er werd verzocht dat de betrokkenen niet zouden nalaten de zaak met de bevoegde schepen op te nemen SPORT Op een vraag van Louis De Pels- maeker, betreffende het gebruik van de nadarafsluitingen voor sportmanifestaties, nadarafslui tingen die met name door de Erembodegemse sportverenigingen zelf werden betaald, kon schepen Monsieur tot eenieders genoeg doening antwoorden dat deze ook in de toekomst gratis zullen be schikbaar gesteld worden en zelfs gratis gebracht en geplaatst. Bur gemeester D'haeseleer voegde er nog gratis de nodige politieman nen aan toe. FEESTELIJKHEDEN EN MIDDENSTAND Ook Germain Moens van de deke nij Dorp kreeg genoegdoening vanwege schepen Bourlon waar deze bevestigde dat: de Erembo degemse jaarmarkt zal worden in gericht door het feestkomitee. de toenadering tot de Aalsterse deke nijen wordt gestimuleerd, de plaatselijke kennissen zullen blij ven en de koer van de gemeente school verder beschikbaar zal zijn voor de Erembodegemse gara geuitbaters. De landbouwers hou den eveneens hun veemarkt. Voor de K.M.O.'s, aldus burge meester D'haeseleer zal er te Erembodegem ruimte worden ge- kreeerd voor zowat 50 bedrijven (schepen De Maght meent te heb ben begrepen dat op het hiervoor uitgezochte terrein wel 100 be drijven terecht zullen kunnen.) MILIEU Op dit zeer in de belangstelling liggende terrein, werden heel wat hete Erembodegemse hangijzers aangeraakt. Wat de asfaltplant be treft te Terjoden, treedt het stads- betuur beslist op als er klachten komen over luchtvervuiling (Wet van 28-12-64 Art. 2). De Civiele Bescherming krijgt een (gedeelte) lokaal in de gemeente gebouwen aan de G. De Schepper straat. Als het enigszins kan ko men er meer wandelpaden, ook in de Kluizen. De grondregie start per 1 -1 -78In tussen werd reeds een inventaris opgemaakt van het grondbestand. De booinkappingen aan de Gen>t- jens. in de eigendom van Mevr. Camu. werden opgeschorst en 'n deskundig onderzoek werd op last van de stad bevolen om de nood zaak dezer kappingen na te kunnen gaan. Op de 48 oorspronkelijk voor kapping bestemde eiken blij ven er nog 23 over die, volgens Prof. Ir. Van Miegroet te Gent, voor verwijdering in aanmerking komen. Deze bomen werden door Prof. Van Miegroet persoonlijk met «'n schalmslag op de wortel aanloop» gemarkeerd. Dit wordt dus een verantwoorde kapping van alleen hinderende en aangetaste bomen. Het Osbroek natuurgebied zal worden uitgebreid en hiervoor z'n zgn. «grote» onteigeningen ge pland Het wordt wel even uitkijken voor het moeilijke tracé van de aanslui tende verbindingsweg tussen de Aalsterse ri'ng en de Autosnelweg oprit te Terjoden waarbij zowel moet uitgekeken voor het Os- broekgebied als voor het bejaar dentehuis Hopperank. Voor het terrein Ressebekc worden boom- aanplantingen voorzien Sche pen De Maght gebruikt het woord het begrip Arboretum. Voor de bouwgronden zullen richtprij zen worden vooropgezet en wat de verhaalbelastingen betreft met be trekking tot dc vroegere gratis grondafstan^l aan de gemeente zal aan de bestaande regeling niets veranderen voor zover deze vóór 1-1-1977 hun beslag hebben ge kregen. Er werden echter nog 188 grondafstandsdossiers onafge werkt naar Aalst doorgespeeld Hiervoor zal voor stuk stuk de zaak dienen bekeken. KULTUUR Schepen Jan Caudron bevestigt dat het Erembodegemse gemeen tehuis niet geschikt is voor een openbare bibliotheek onder te brengen. Er zal dus naar een ander «onderkomen» moeten gezocht worden, misschien wel een nieuw gebouw opgetrokken. FINANCIEN Vier miljoen per dag, had de sche pen gezegd; wie zal dat betalen werd van uit de zaal gevraagd! En inderdaad als iedereen tussenkom sten van de stad verwacht voor al les en nog wat moet hiervoor geld op tafel komen. Dit komt slechts voor een beperkt deel van de di- rekte gemeentebelastingen of op centiemen. Vorige week ging de identiteitsaanpassing te Erembode gem op nogal onortodokse wijze van start. Deze maand zal hiermee ook gestart worden in alle andere deelgemeenten van Groot-Aalst. Ordentelijker... waarschijnlijk! Hette Nieuwerkerken gevestigd «Stedelijk Dierenasiel» is vast en zeker op de goede weg. Donderdag 7 april komt de BRT er trouwens filmen voor het programma «Allemaal beestjes». De verantwoordelijken voor het ganse opzet zijn erg opgetogen over de medewerking van de Aalsterse politie. Binnenkort een uitgebreide reportage hierover. Overwinningsba* en dansen maar. Deze maand gaat ook het overwinningsbal van schepen Hooghuys door. De prin- sencaemere zal ook hier aan de schepen een geschenk overhandigen in de vorm van een karnaval-album. Dit al bum wordt samengesteld enkel en alleen met foto's waarop de schepen te zien is. Ook alle plaatsen waar de schepen aanwezig was worden vermeld. Netzoals bij schepen Bour lon wordt dit wel een lijvig boek! Morgen 2 april kan men met Cedo Nulli naar het Aals terse park. Opzet is, langs een piknik aktie, een verslag opmaken van de staat waarin het park zich bevindt. Er zullen foto's gemaakt worden en bevoegde personen zullen spreken over de problemen van het stadspark. Verder kan iedereen zijn mening kwijt via een «spea kerscorner». En maar hopen dat de lentezon van de partij is, en dat deze hele beweging de rust van de weinige vogels in het stadspark niet te zeer verstoort. In de voetsporen van andere steden en gemeenten zal nu ook te Aalst zelf een kolombarium en verstrooiingsweide in aanvulling van het kerkhof ingericht worden. Niet eens te vroeg zouden we zeggen.Van burgemeester D'haeseleer is bekend dat hij vooral aandacht schenkt aan de werkloze jongeren. Met de medewerking van werkgevers en werk nemersorganisatie, van het centrum voor de Middenstand opleiding en onder de bescherming van het stadsbestuur die het initiatief nam zal binnenkort gestart worden met de oprichting van een taallabo. Het is de bedoeling de jonge werklozen de gelegenheid te bieden zich in talen te vervol maken. Ook andere bijscholingskursussen zullen er ge volgd kunnen worden. Burgemeester D'haeseleer achtzo'n taailabo bijzonder be langrijk en nuttig. Zijn ervaring met jongeren heeft hem immers geleerd dat zij doorgaans te weinig taalkennis heb ben. De inwoners van de deelgemeenten zullen niet naar het centrum moeten komen om er hun stemplicht te vervul len. Sommigen dachten zo.. De nakende verkiezingen gaan door in dezelfde lokalen als bij de gemeente raadsverkiezingen. Enig verschil, men stemt pas vanaf 21 jaar. Het aantal bureaus blijft gelijk. Nog steeds geen direktiekomitee van de Interkommunale Land van Aalst. De verkiezing hiervan is uitgesteld. Een voorstel werd ingediend door de BSP om het direktiekomi tee van elf op dertien leden te brengen. Aalst met 83.000 inwoners krijgt twee zetels, Geraardsbergen, Zottegem, Ni- nove, samen ongeveer 90.000 inwoners heeft elk één man daat ter zijner beschikking. Alle andere kleine gemeenten samen (90.000 inw.) krijgen twee leden. Door het BSP voorstel zouden Aalst en de ander kleine gemeenten elk één mandaat meer krijgen. Daar diverse gemeenten hun afgevaardigden nog niet hebben aangeduid, en door de val van de regering ook de provincieraad ontbonden is, die ook leden telt in de Interkommunale zal het nog tot na de verkie zingen duren vooraleer men een nieuw direktiekomitee kent. Op 25 maart ging in de feestzaal van het stadhuis een naar verluid zeer interessante gespreksnamiddag door tussen de leden van het tewerkstellingskomitee, een aanzienlijke groep burgemeesters en schepenen uit de gemeenten van het arrondissement Aalst en Oude naarde en een afgevaardigde van het ministerie van Volksgezondheid en van het gezin. Onderwerp waren de tewerkgestelde werklozen en de wijze waarop de gemeenten het terzake over een andere boeg gooien. De kabinetsattaché kwam op de proppen met het voor stel minder klassieke taken aan de betrokken werklo zen op te dragen, en de jongeren meer kreatief in te schakelen. Kenmerkend voorbeeld was bvb. research- werk, enquetes voeren enz. De zaal Amyium die verleden week tijdens de onderlinge konfrontaties van de Europeese landbouwministers op EEG vlak moest beslecht worden, is verdaagd naar 25 april. Dit uitstel met één maand speelt in de kaarten van de tweehonderd bedreigde werknemers. Bij de sociale part ners wrijft men zich in de handen en krijgt men meteen meer tijd om zich te buigen over doeltreffende dekkingsmoge lijkheden en oplossingen. Bij het ter perse gaan vernemen we het overlijden van de Heer Frans De Neve, vader van Jan De Neve, Schepen van Openbare Werken der Stad Aalst. Na een verblijf van ongeveer een maand in het Onze - Lieve - Vrouwziekenhuis overleed Frans De Neve op dinsdag 29 maart 1977Langs deze weg bieden de Direktie en medewerkers van de Voorpost hun oprechte medeleven aan de Heer Schepen en zijn achtbare familie. Roel Van de Plas Er komt wel een fiskale gelijk schakeling doch dit zal slechts een licht verhoogde belastingsdruk voor gevolg hebben. Alles bij me kaar moet ook Erembodegem voor zijn begroting van 100 miljoen voor 1977 een klein beetje mee opdraaien al is dit zeker geen ab normaal bedrag 't IS GEDAAN Burgemeester D'haeseleer besloot met de vaststelling dat het gestelde doel werd bereikt en dat iedereen iedereen beter had leren kennen. Hij kon niet nalaten om ergens de ietwat vijnige oplerking te maken, in de loop van de avond, dat voor hem het bewijs was geleverd dat. gezien de vele vragen die werden gesteld, het vorige bestuur heel wat onopgelost heeft gelaten en dat het dus naar zijn zessen «niet zo goed ging» Hij beloofde in elk geval om het. samen met dit kol lege wel «goed» te doen. Wij wil len dit graag geloven, echter met dit gezegde onwillekeurig in het achterhoofd: Nieuwe bezems ve gen inderdaad goed»! Een zeer geïnteresseerd en aandachtig publiek. (SJ)

De Voorpost | 1977 | | pagina 5