KOORZANGAVOND GEKOSTUMEERD T-DANSANT HOFSTAADSE VU NEEMT UITBREIDING EERSTE SUPERKOMPETITIE TE EREMBODEGEM AANPASSEN VAN DE IDENTITEITSKAARTEN PVV JONGEREN VAN START IN GROOT LE TE VOET DOOR 'T LAND VAN AALST TERREIN RESSEBEKE TOEKOMENDE MAANDAG GEMEENTERAADSZITTING TE LEDE SPORTSCHUUR EREMBODEGEM 8 -1-4-77 - De Voorpost hun allereerste optreden (EL) Het Sint-Jan-Berchmanskoor Al dan niet gevolg van de huidige fusionitis-trend versmolten in Hofstade het sinds tientallen jaren aktief St.-Jan-Berchmanskoor, een mannenkoor, met de ter gelegenheid van de hoogdagen insprin gende, en ondertussen tot een eigen volwaardig dameskoor geëvo lueerd, lieflijk kwelende Hofstaadse dames. Hofstade is daarenbo ven nog een kinderkoor rijk, -Edelweiss», dat reeds verschillende malen niet zonder sukses deelnam te Neerpelt. Voor de tweede maal richtte de Bond van Grote en Jonge Gezi 0 een T-Dansant in dat zich in een opmerkelijk sukses mocht vei vii gen. In de zaal Breughel evolueerden inderdaad een ganse pleiade kleden van allerlei pluimage. Zoals op vele plaatsen werd de kem van het mannenkoor ge vormd door de «zaalzangers» die elke week de vieringen opluister den doch reeds vóór een tiental jaren voelden ze te Hofstade dat ze ook nog andere pijlen op hun boog hadden en groeiden ze ook uit naar profane aktiviteiten. Hun jaarlijks koncert dat we nu bijwoonden is er dan één van en dan nog wel een dat de ruime Pa rochiezaal bijna wist te vullen met een zeer aandachtig publiek dat de dirigent(en) de gelegenheid liet in rust en kalmte door de verschil lende partijen de passende toon hoogte laten aan te slaan. Doel van deze avond was, zo zegde ons al thans de heer Herman Timmerman die zich reeds een zestal maanden over een twintigtal dames van uit eenlopende ouderdom met zelfs een kloosterzuster in hun midden, had ontfermd zich zelf eens te tes ten naar mogelijkheden en presta ties, de mensen iets moois bij te brengen en niet in het minst door een attraktief programma te pogen nieuwe krachten naar het koor toe te halen. Zelf niet zonder ervaring over mo gelijkheden van een veirstemmig gemengd a capellakoor met nogal wat leden die van notenleer niet veel kaas hebben gegeten zou ik wellicht kunnen geneigd zijn, wel bewust van het vele werk dat ach ter een liedje van een paar minuten kan schuilgaan, de prestaties door een «roze bril» te bekijken en ab- straktie te maken van soms minder gelukkige momenten of overgan gen. Hiermee zou ik het veelbelo vend koor echter geen dienst be wijzen en ik wil dan ook trachten volledig objektief te zijn in een beoordeling. In zijn geheel vond ik het een zeer verdienstelijke prestatie, stijlvol zonder overdreven tierelantijntjes gepresenteerd en uitgevoerd door een quasi volledig uniform uitge doste groep. Het stemmenmate- riaal is er alvast al mochten beide uitersten, tenoren en bassen, zoals praktisch in elk heterogeen lief hebberskoor, wel enige verster king krijgen. Zeker te appreciëren was de nuan cering waaraan zonder twijfel veel aandacht werd besteed en die al leen kan worden bekomen door een samenbundelen en een aan dachtig de dirigent volgen door elk koorlid. Soms leed het ensemble wel eens aan overwicht van een of ander koorlid en dit is alvast te vermij den: koorzang is een geheelpresta tie. niet een «schitteren» van een of andere min of meer briljante stem. Het programma bood in vogel vlucht een overzicht van wat zoal mogelijk is voor een liefhebbers- koor, met vele facetten. Mijns in ziens mocht, qua attraktiviteit op de jeugd, het moderne element wel wat meer aan bod zijn geko men al bezorgt dat genre de uit voerders uiteraard bergen moei lijkheden. Qua taal toonden de koristen zich polyglotisch ingesteld want buiten onze moedertaal kwamen Frans, Duits, Italiaans, Schwabisch en zelfs Russisch erbij te pas. Na een eerder ietwat aarzelend be gin kreeg «La prière du Gueux» van Zoltan Kodaly een verdiend open doekje o.a. door de mooie brombegeleiding en was «Popule meus» van de grootmeester da Pa- lestrina indrukwekkend o.a. door het zeer geleidelijk uitstervend morendo. Bij het gemengd koor kwamen de sopranen wel eens aan de uiterste grens van de tessituur en waren sommige attaques eerder aarze lend. Eenvoudig tweestemmig wist Herman Timmerman met zijn 20 dames toch een mooi programma te verzorgen waarbij «Aba Haid- schi» fel werd gesmaakt en waar bij «'t Is Goed in 't eigen hert te kijken.en het «Heerlijk Lie- veken» van Preud'homme recht in de roos schoten bij het dankbaar publiek Onder leiding van de absoluut zeer verdienstelijke dirigent Jef Van der Vurst brachten de beide koren samen dan een «Hymne aan de Schoonheid» van A. Meulemans op een tekst van Adam van Schel- tema dat ons. alhoewel niet altijd vlekkeloos, zeer ontroerde en een zeer genuanceerde uitvoering van het altijd inslaande «Slavenkoor» uit Nabucco van Verdi. Met een reeks Russische volkslie deren waarbij afwisselend de me lancholie van de Slavische volks aard en de doortastendheid van het Kozakkenkoor domineerden be sloot dit Koor een mooie avond waarbij het erin slaagde gedurende ruim anderhalf uur. met ertussen een weliswaar nogal uitgesponnen pauze, het publiek te begeesteren en te ontroeren. Moest elke dorpsgemeenschap be schikken over een dergelijk vokaal ensemble, zou zulks het kultureel muzikaal gevoel van onze mensen alleszins flink ten goede komen. Tot volgend jaar? L.H. Een geselekteerde jury duidde dan volgende laureaten aan: Hoofdprijs: King-Kong. Bekers: Toeki en de Biejst - Louis Madame Edith. Tinnen schaal: Captain Lafitte. De Hofstaadse afdeling is zeker één van de jongste VU- afdelingen uit het Aalsterse. Onder impuls van William Van De Cauter en Geert Meuleman is ze gestadig gegroeid tot een volwaardig politiek broertje in de Hofstaadse politiek. SITUERING Dit alles konden we vernemen tijdens een gezellig souper dat in zaal Welkom aan alle VU- leden en sympatisanten werd aangeboden. De talrijke toeschouwers kon den zich tegoed doen aan drie menu's die door een meester kok werden klaargestoomd. Onder de gasten herkenden we ondermeer de Aalsterse sche penen Caudron, Roels en De Neve. Ook de heren De Nayer, Carlier en Van Mossevelde en mevrouw Meganck waren on der de geïnteresseerde toe schouwers die na het wel komstwoordje van plaatselijk voorzitter Van De Cauter door Jan Caudron op een gloedvolle speech werden vergast. Deze gaf eerst een overzicht van drie jaar klungelen (geen beleid) van eerste minister Tindemans en zijn ploeg. Hij noemde dit bewind ronduit anti-Vlaams omdat men handen en voeten aan de Waalse chantage was blootgesteld. Ook het schan daal van het gemeentefonds, waardoor Aalst effekes 33 mil joen per jaar aan subsidies ver liest, werd door spreker uit voerig uit de doeken gedaan. Zijn betog werd afgerond door de eis tot integraal federalisme, iets waar ons land zeker onder impuls van de VU naartoe wordt gedreven! Het plaatselijk bestuur dat be staat uit William Van De Cauter (voorzitter), Geert Meuleman (sekretaris), Pierre Van Liede- kerke, Redant, Filip De Smedt en Herwig De Bruyn toonde zich tijdens het daaropvolgend gezellig samenzijn heel opti mistisch over de groei van hun jonge afdeling! Vooral de grote opkomst en de steun van an dere afdelingen beschouwden ze als 'n grote morele duw om zich nog meer voor de uitbouw in te zetten! Een voltallig VU bestuur op het jaarlijks feest: de heren Vandecauter, Meuleman, De Smet, Redant, Debmyn, Van Liedekerke, Wijnendaele in gezelschap van schepen Jan Caudron. (JM) Het eerste Superstarweekend dat doorging op het terrein van SK Erembodegem is vlot verlopen en kende een ruime belangstelling. Deze superstarkompetitie werd ingericht om de jeugd van SK Erembodegem eens wat ontspanning te bezorgen buiten de weke lijkse voetbal om. Nochtans menen de organizatoren dat het nog beter kan. Volgens het aantal aangesloten leden waren er nog te weinig die aan de kompetitie deelnemen. De eerste dag 26 maart, de tweede dag gaat door op 2 april, werd een sukses, niettemin valt het te be treuren dat ingeschreven leden op het ogenblik van de wedstrijden verzaakten en gewoon als toe schouwer op het plein bleven staan. Om 10 u. in de voormiddag werd er gestart met de eerste proeven voor de kategorieën van 10 tot 11 en van 12 tot 13 jaar. Bij de aller jongsten kwam als overwinnaar Willy Steylemans uit de bus. Op de tweede plaats kwam Geert Pe reboom en op de derde Yves Puyck. Vooral de prestaties van Willy Steylemans verdienen onze aandacht daar deze jonge atleet zes maal als eerste uit de bus kwam op een totaal van tien proeven. Hier mee realizeerde hij een puntento taal van 130 op 150. Bij de 12 tot 13-jarigen spitste de strijd zich toe tot Gery Groebbens, Rudy Daghuyt, Guy Lossie, Peter De Cooman en Geert Roeland. Bij de betwisting van de laatste proef kon nog van alles gebeuren. Uit eindelijk overwinnaar werd Rudy Daghuyt met vier overwinningen op tien, eenmaal tweede, en een maal derde. Hierbij scoorde hij een puntentotaal van 111 op 150. Tweede was Geert Roeland (106), derde Peter De Cooman (105), vierde Guy Lossie 101en vijfde Gery Groebbens (92). De drie eersten per kategorie mochten op het podium verschij nen en een trofee ontvangen uit handen van de h. Freddy.Pyck, gemeenteraadslid van Groot- Aalst. Het sukses van deze eerste dag houdt toekomstmuziek in voor de organizatoren. Het is een initiatief dat zeker en vast mag verdergezet worden in de toekomst. Over de organ i zat ie zelf kan gezegd wor den dat ze zeer vlot en verzorgd verliep, iets waarvoor we het in richtend komitee een pluimpje toewerpen. S.J. Volgende weck maandag 4 april iy77 om 19.30 uur gaat in de raadszaal van het Kultureel Centrum de gemeenteraadszitting door. De dagorde ziet er als volgt uit: 1Rangorde raadsleden aanpassing 2. Kennisname gemeentelijk kasnazicht, 1ste kwartaal 3. Kennisname kasnazicht gewezen K.O.O. Oordegem 4. Kerkfabrieken rekeningen 1976 advies. 5. Personeel; toetreding tot de «gemeenschappelijke sociale dienst» 6. Gemeentefiskaliteit samenvoeging gemeenten kennis name rondschrijven H. Gocverneur. 7. Wijziging reglement uitbating waterbcdelingsnet. 8. Ontwerp B PA nr. I «Ronkenburg»; voorlopige aanne ming. 9. Vaststellen tracé in nieuwe verkaveling Smesweg. 10. Verbeteren wegen Esscstraat Dorp (Impe); Dorp Kauter, Molenhoek (Oordegem); Ommegangweg en aangrenzende (Wan- zele); princiepsbesluit. 11Princiepsbesluit aanwerving strook grond 12. Gemeentcsekretaris gemeenteontvanger: statutaire bc- noemingsvoorwaarden, aanvulling. Geheime zitting 13. Procedure schadevergoeding beroep regularïsatie 14. Vaststelling bedrag borg te stellen door de gemeenteontvan ger. De jongste superstar deelnemers. (SJ) Aalsterse schepen van Sportzaken E. Monsieur is vastbesloten om tegen het zomerverlof op nieuw met een schone lei te kun nen starten. Er zullen hiertoe heel wat herstellings- en verfraain- gswerken dienen uitgevoerd aan de infrastruktuur en de akkomoda- tie. Een ding staat vast, vanaf he den staat het terrein voor iedereen open en zal er streng worden toe gezien dat dit openbaar ontspan- nmgsterrein niet in eksklusivitcit door één beperkt gedeelte der be volking wordt «ingenomen». Om aan een soepele overgangsrege ling te kunnen beginnen eerst daags, werd reeds kontakt opge nomen met de vroegere, bijna uit- Elpees: Willem Teil - Roodk Pipi Langkous - Chicago Bw( Clown. Het Bestuur van de «Bond alle medewerkers en hoopt c spoedig wederzien, met veel en pret. KOI Ingevolge de fusie van de gemeenten zijn de inwonersde plicht hun identiteitskaarten te laten aanpassen. Ene^tc komt er 'n supplementaire stempel op en anderzijds deidei «STAD AALST, wet van 30 december 1975». jnii Dit gebeurt in 't Gemeentehuis in het Dienstcentrum.kre woensdag in de voorziene periode is het dienstcentrumfeoi van 18.30 tot 20 u. ver Volgende regeling J werd getroffen: week van 4 a 8 april: Aalstersedreef Abdijstraat Achterstraat Bisschopweg Domentstraat Dorpstraat Eeckhoutstraat Grotendries Week van 12 a 15 april: Horingstraat Huizekensstraat Huyseveldstraat Kapellenberg Kammestraat Kerkweg Klaarhaagstraat Kleindries Week van 18 a 22 april: Koeweideweg Kokerijstraat h/s Langeweg bpt Meysbergstraat jen Molenstraat pe Molenweg he: Molenkouterstraat n,a Mutsereelstraat He Week van 25 a 29 april Nievelveldweg EE Nieveldries hei Parijsstraat p0 Putstraat hij Putveld bi Stevensveld (jm Truyenbosstraat Waversedreef Zwaneveld Mee tersstraat Vorige week vrijdag werd in Lede een voorlichtingsverbiji ring gehouden i.v.m. jongerenwerking. In aanwezigheid van Eric Go- rus, Patrick Lamin en Alex De Smedt als nationale vertegen woordigers en Michel De Gols, Antoon Lambrecht, Jan Dooms en Hilde D'Hondt als arrondis- sementele vertegenwoordi gers, werden de nodige toelich tingen i.v.m. liberaal jeugdwerk verstrekt aan mevrouw C. Noël, voorzitster van de plaatselijke PVV-vrouwenbeweging. me vrouw Molen Marie-Therese en een aantal geïnteresseerden. De mogelijkheden werden on derzocht om een jeugdatelier op te richten in de nieuwe fusie Lede. Eerst moet men natuur lijk degelijk geinformeerd zijn om suksesrijk te kunnen van start gaan. De werking van het jeugdatelier werd toegelicht door Eric Gorus. Hiervoor zijn noodzakelijk een degelijk lo kaal, een hoofdverantwoorde lijke en een aantal monitors om de kinderen op pedagogisch verantwoorde wijze te kunnen begeleiden. Daarna gaf Patrick Lamin, pedagogisch mede werker van het nationaal ver- het van start gaan van bond der jonge mutualisten, een schets v werking met jongeren di aktief willen inzetten H( heel werd verduidelijkt a hand van een film over li 1 jeugdwerk en over star en Home «De Blauwe Distel Panne. Dan gaven Micf1 Gols en Antoon Lambrec het arrondissementeel jla verbond Aalst toelichting politieke jongerenbew 81 het liberaal jeugdwerk eiro* het Liberaal Vlaams Ste[L tenverbond. Verder be a Patrick Lamin, medewj voor de oprichting jeugdatelier; door de nat bond. Er zullen monitors WM schikking gesteld wr evenals het nodige beginl* riaal. Voor de orgamsMl van PVV-Lede worden 1^' drukke weken, men wil z gg mogelijk van start gaan ,n daarvoor dienen nog gc medewerkers en natuurli geschikt jeugdatelier gevr j t te worden. MON DE GE Op zonaag 1 mei gaat reeds de Negende voettocht dooie: het Land van Aalst. Inrichters FFR Aalst. VTB, VWB, B idr en de Wielewaaljongeren Denderland verlenen er hun rtoe: werking aan. Er is «voor elck wat wils»; 16 km met start tussen 13 en 14 Er werd reeds melding gemaakt van de onderkomen toestand van 't Erembodegemse Ressebeke spel- en sportterrein. Het geheel ziet er momenteel eerder uit alsof een wilde horde aan de slag is geweest. sluitende, gebruiken van het speel terrein, de Erembodegemse R.K. parochie in de vorm van zijn ne- vcnorganisatie, het Vakantie Pa tronaat. De afgevaardigde van het stadsbestuur, de jeugdsekretaris Guido Moens, heeft in deze zin de opdracht om samen met de R.K Parochiegeestelijkheid hier tot een nieuwe gebruiksrcgeling over te gaan. Zeer binnenkort zal van sladweg een bewakings- en bewa- ringsdienst worden ingesteld. Schepen Monsieur hoopt voor de toekomst dit. en andere openbare ontspanningsterreinen. onder het toezicht te kunnen stellen van een beheerraad die op pluralistische basis zal samengesteld zijn. 28 km met start tussen 9 en 11 u 36 km met start eveneens tus sen 9 en 11 u 50 km met start tussen 8 en 9 u Vertrek en aankomst gebeuren op de Dendermondse Steen weg, nr 75 te Aalst. Er is een gratis TOMBOLA aan verbon den en verder bekomen nemers als beloning een met afdruk van een pe m ning «St.-Martinuskerk ze en een Brevet met schild^ru de fusiegemeenten. Verleden jaar waren minder dan 2514 deel... Als de weermaker nu eniJL van de partij is worden nog MEER! Op de agenda van de raadszitting van 30-3-1977 stond event de orde, de goedkeuring van de aanbesteding van de zgn. vloer» voor de Erembodegemse Sportschuur. Hiervoor wordt een bedrag van werd toegezegd en in uitv anderhalf miljoen voorzien waar- gegeven. Er zal dus nog voor bij het Gemeentekrediet een worden begonnen. Eindel lening zal worden aangegaan. begin van de slotfase Wat de bouw zelf betreft van deze lange Erembodegemse Sportschuur kunnen wij reeds ting en droom die af en u melden dat de eerste schijf ervan, eens een nachtmerrie bleek met name: de ruwbouw, reeds Einde goed. al goed

De Voorpost | 1977 | | pagina 8