ASSAERT DOET HET d ROOD VOOR JANSEGERS f Slecht beloond Lucien Van Impe voorlopig out Flash Twee op twee voor Rudi Haleydt De voeten van Wesemael [3de Nationale Jet - E. Aalst 3-1 n uwe - Eendracht Zele 0-0 1ELERDEB UUT De pechvogel van de week Jcng-Lede - Rotselaar 1-1 17 iHW was van meet af aan te zien dat R. Jet gebrand lag op positief rezultaat en dat het om deze betrachting te ver- enlijken niet op een inspanning noch op een duwtje zou rul n. Het kon daarbij ook nog rekenen op een te lakse lidsrechter Dupont die geen graten zag in de zware "•Dfe" die bepaalde Brusselse spelers uitvoerden. He overwinning van R. Jet gnd bezwaarlijk worden aan- Ij. chten. Het was na de ontegensprekelijk de be ploeg en het vestigde ook zijn zege. Aldus I de traditie die wil dat lracht aan de Heizei nooit L" ters slaat geëerbiedigd. MEt kwam inderdaad niet est aan zijn trekken en ierheid in de tweede periode werd het overvleu geld door een geestdriftig akterende thuisploeg. Die ze- gewil en geestdrift was niet terug te vinden bij de wit- zwarten, die als het ware gelaten de wet van de krach tigste en de sterkste onder gingen. Misschien had de wedstrijd nog een andere richting kunnen inslaan in dien Bert Mees de unieke rmaal zat er de kans duidelijk in om de volle inzet weg pen, maar de geboden mogelijkheden tijdens de eerste werden eerst door Coossens en daarna door De Fer- onbenut gelaten, terwijl Maes vooraan een beetje ver- de met het gevolg, dat een blanke stand tot met de werd behouden. Na de hervating kreeg De Decker het te werk op te knappen en bij zijn opvallende tussen in kreeg hij de gewaardeerde hulp van de paal bij een I van Libon. M ha ;ers die reeds in de eer elft had geel gekregen daarna door scheids- ir Verheyden nog eens dezelfde kleur bedacht uitsluiting voor gc- lad, zodat vanaf de 63e de Zeienaars met 10 dienden op te tornen Lauwe dat de zaken ^jlangs de zachste kant ktc. I nl nieuwe uitsluiting be- dat Eendracht Zele in ip van deze kompetitie ode kaarten (Maes, Coo- kreeg voor Zele een \s i. verdediging, met een amc De Decker, was zaak met het rezul- dat Eendracht niet het zevende puntje op atsing veroverde, maar ns, die gans het veld ik, in de slotfase zeer lij een sukses liep 1 el van keeper Bosmans dl' kans om Aalst opnieuw aan de leiding te zetten (1-2) niet had laten liggen. Die gelegenheid zat er beslist in want de Aalsterse spits doemde moederziel alleen met de bal voor de wijd ga pende doelmon op doch faal de. Meteen was de kans op een wellicht eervoller rezul taat ook verkwanseld. Een tiental minuten later werd het echter 2-1 en meteen kreeg Eendracht ook het deksel op de neus. Het moest het initiatief toen aan de thuisploeg laten en R. Jet had niet veel moeite om die voorsprong te beschermen. Eendracht kwam trouwens nog slechts sporadisch voor Cuypers. De fut was er be paald uit en men legde zich mar al te snel bij de neder laag neer. De Aalstenaars konden ook praktiscn nooit hun gewone spel ontwikke len. Van Himst zat bijna de ganse wedstrijd in de greep va efen sterk opzittende Hey- mans en er was niemand die de taak van spelverdeler kon overnemen. Weliswaar miste Aalst Arnulis, die eventueel het spel nog had kunnen ma ken, doch al met al valt er weinig te tornen aan de zege van R. Jet. Witzwart zou in deze hardnekkig betwiste par tij vooral dan van de werd van enkele centimeter gemist. JEt'GDPOLITIEK Voor de verplaatsing naar Lauwe werd terug een beroep gedaan op Boeykens, terwijl De Wilde ook zijn kans kreeg. Het moet gezegd worden dat Marnix een opvallende eerste helft speelde. De Wilde deed enkele goede dingen. Met het inzetten van deze jongeren menen we dat trainer Ber- tels met de Eendrachtdiri- genten de juiste toekomst- politiek uitstippelt. Het mag voor de „eigen kweek" geen oorzaak worden om het hoofd te laten hangen als ze uit de ploeg worden verwijderd. Hiermee bedoelen we vooral op Van Driessche en dat hij zich sterkt in de gedachte dat in het verleden Goossens, Lambrecht en Cooreman over heel wat doornen dienden te lopen alvorens vaste titularis te worden. B. De voor Waregem voetballende Gijzegemnaar Rudi Ha leydt is er weer bovenop. Een spitsloper wordt steeds „gevizeerd" door de mannen in de loopgrachten ze wachten de „stormers" op en gaan ze niet steeds met geoorloofde middelen te lijf. Dura lex sed lex de harde wet van de profsport in dit geval. Voor de puntjes en de poen moet veel gedaan, zelfs mensen ondersteboven geschopt en gestampt worden. Het is niet netjes en fair evenmin. Dat je er na al die „veldslagen" verwondingen en kwaaltjes aan overhoudt, is normaal. Rudi, al is hij glad als een paling en snel als een haas, kreeg zijn deel. Soms moest hij met een spuitje het slagveld op. Andere keren kon hij het zonder lapmiddeltjes stellen. Hoe dan ook voor roodwit is hij een onmisbare pion. Dat blijkt pas als hij er eens niet bij is. Tegen een fel tegenspartelend Cerkel Brugge was Haleydt de match- winnaar het eerste goaltje trapte hij tegen Van der Schommens uit penalty. Nummer twee kwam ook van zijn shoehij mikte de bal precies op het gouden hoofd van het keesje Aad Koudijzer. Meteen waren de puntjes en de winstpremie binnen. zijde van de thuisploeg aan de leiding komen. Het beste dat het in deze wed strijd liet zien lag nu eens in de eerste speelhelft. Toen kwamen de kombinaties nog beter op gang en er werd ook meer gevar verwekt in het doelgebied van de Brus selaars. Met de 1-0 stand die door De Potter op de plank werd geschoten kreeg Een dracht loon naar werken. Na de rust kregen we de beide ploegen onder een an dere gedaante. Jet zwoegde zeer hard voor de overwin ning en het moet eerlijk worden toegegeven: het bes te paard kreeg de haver. Deze nederlaag heeft tot gevolg dat Aalst zijn voorsprong tot vijf punten herleid ziet. Zijn rivaal won immers op een drafje bij een noodgedwon gen fel vertimmerd Zotte- gem. Nu zondag (Pasen) krijgen we het cruciale mo ment van deze kompetitie. Aalst reist naar Izegem en zou er beslist geen puntje mogen te grabbel gooien wil het voor de rest van de kompetitie gerust zijn. Een dracht rekent er beslist op dat het in zijn moeilijke op dracht door talrijke suppor ters zal gesteund worden. Het heeft nu meer dan ooit de steun van aanhangers no dig. J.V.H. Jong Lede had in de vierpuntenwedstrijd met Rotselaar, zij het dan ook een klëine zege kunnen verantwoorden. Deze is er uiteindelijk niet gekomen omdat 'Groenwit alweer het tik keltje geluk, dat nodig is om een wedstrijd te winnen, ont beerde. Vooral in de eerste helft had het de partij onbetwist baar naar zijn hand kunnen zetten. Nu stapte het tegen ali'e logika in met een 01 stand naar de kleedkamers. Vriend en tegenstander was het er bij het afsluiten van deze periode overeens dat de stand evengoed 2-1 kon ge weest zijn. Desamory werd echter door dame Fortuna onder de arm genomen. Die 1-1 stand kan dus alles zins geen normale weergave van hetgeen door beide ploe gen op de grasmat werd ge legd genoemd worden. Onmid dellijk na de opgooi was Lede reeds in zwier. In de noopte. In de 18e minuut miste een puike kopbal van De Winne, die eens te meer een knappe vertolking weg gaf en onvermoeibaar bleek, van slechts een paar cm. het doel. Tegen de gang van het spel in kwam Rotselaar aan de leiding. Van Damme verlengde een aangeven van Dirick in het doel. Lede zou door deze opdoffer wel enigs zins de greep op de match lossen, doch werd in het laat- minder reële doelkansen scheppen. Lede moest ook nog Cammu, die over rugpijnen klaagde, vervangen door Oos- terlinck, die het er op de voor hem onwennige plaats als centrale verdediger goed vanaf bracht. Er waren nog schoten van De Neef, Rot- tiers en Roelandt maar de ze brachten de bezoekende doelman niet eens in verle genheid. De beste kans kreeg een paar minuten voor het einde Van Damme, doch hij treuzelde net iets te lang om af te drukken. Hij had een bezoekende zege op het bord kunnen spijkeren Doch dit zou alles bij mekaar een on rechtvaardig vonnis betekend hebben De bezoekers waren trouwens al zeer gelukkig met het onbeslist. Nu zondag PMH Met een flukse armslag1 houdt da Rotselaarse doelman Jong Lede van. een verdiende zege. vierde minuut reeds moest doelman Desamory op de proppen om met een tikkel tje meeval het openingspunt te verhinderen. Evrard lukte toen een gemeten voorzet naar de spurtende Rottiers, die door een glijdende Rotse laarse doelman van het eer ste doelpunt werd gehouden. Lede zou daarna nog gevaar lijk uitpakken langs Mergeay die door Delmulle in een goe de shotpositie werd gebracht. Roger knalde dc bal tegen de vuisten van Desamory en het werd een hoekschop. In het eerste kwartier dat op het gebied van Rotselaar verliep waren de gasten slechts een maal gevaarlijk. Het was de uitgekookte Kamiel Van Damme, die het spel bij de bezoekers maakte, die Van den Bossche tot een duikeling ste kwartier opnieuw zichzelf. Het had pech toen een knal van Dirk De Neef tegen de dwarsligger plofte, toen Desa mory was geklopt. In de tweede speelhelft kwamen de akties van de thuisploeg die de gekwetste Evrard door de eveneens niet fitte Roelandt moest vervangen minder spontaan los en kon zich ook (Pasen) speelt Lede opnieuw op eigen terrein en met Wille broek als tegenstander. Het wordt eens te meer een vier puntenwedstrijd. Want ook Willebroek wordt nog met de gradatie bedreigd. Het is weinig waarschijnlijk dat Lede op zijn typeploeg een beroep zal kunnen doen. Aftrap te 17 uur J.V.H. v"n de Velde uit Baasrode „Hij komt pas in de „Tour" uit zijn schelp. Voor de rest van het jaar speelt hij verstoppertje", werd al eens beweerd. Lucien Van Impe nam dat niet en wilde ook in de voorjaars klassiekers bewijzen dat hij meer is dan de „koereur van één maand". Goeie intenties worden meestal door een stom toeval weggeduwd. Zoal nu weer drie jaar geleden sloeg hij tijdens de Midi Libre hals over kop te gen het wegdek. Meteen was zijn „Tour" verknoeid. Dit maal zal het niet zo'n vaart lopen, maar die lelijke val in de „Ronde van Vlaanderen" zet hem toch lelijk in de halies. De Duitser Georges Braun. ee ngetalenteerd doch nog onervaren rennertje. deed Lucien (onvrijwillig) vallen. De „Ronde" was toen in Gent en er bleven nog vele en lange kilometers. Niet voor Lucien Va nlmpe die had zo'n onuitstaanbare pijn aan Wilfried Wesemael ver- weekte en gekwetste voe- dween zondag uit de Ron- ten dat hij, liever dan de de van Vlaanderen. De kwaal te verergeren, de prof uit Gijzegem had zo'n remmen dichtkneep, felle pijn aan de doorr- (mm) de elleboog dat er niets an ders opzat dan de boeken dicht te klappen. Maandag trok Lucien nood gedwongen naar de kliniek te Aalst eerder al was de dok ter gekomen doch die wist niet of er een breuk of een bars was in die elleboog. De diagnose loog er niet om een scheur en een inwendige bloedstorting. Gips. En de arm in een los verband. De fiets staat dus voorlopig in de hoek. Volgende week wordt het gips weggesneden en moet uit roentgenfoto's blijken hoe het met de gene zing staat. Er staat dus een dikke streep onder de rekening van dc Tourwinnaar. De Waalse Pijl kan hij vergeten. De Ronde van België eveneens. Nog een gelukje dat de Ronde van Frankrijk en de belang rijke ritten koersen niet in de onmiddellijke buurt liggen. (mm) Of SC LOKEREN te Anderlecht wat kan gaan rapen op tweede Paasdag is niet erg duidelijk alles hangt af van de inzet van beide teams en de gevolgen van de Napolitaanse uitstap van de Brusselaars. TEGEN WILLEBROEK MOET JONG LEDE WINNEN al zijn de oranjen nog lang niet gered, voor groenwit is de situatie allesbehalve opgeklaard. Een puntje voorsprong op Merksem, nummer 15, volstaat niet om de teugels los te laten. Ais Lede eindelijk eens wat geluk heeft, zit een broodnodige zege er dik in. NA DE ONVERWACHTE COUNTER TE JETTE, kan voor EENDRACHT AALST het moeilijkste nog komen als nu ook te Izegem aan het korste touwtje wordt getrokken, wat allesbehalve denkbeeldig is, komen de borstelmakers weer in de titelstrijd. Met nog acht punten te winnen of te verliezen kan een achterstand van drie eenheden opgehaald worden door de Westvlamingen. Spelen voor een drawn dus... EENDRACHT ZELE, dat bij rode lantaarn Eauwe niet ver der kwam dan een schamel drawntje, rooit het tegen Racing Tjenen. Een tegenstander als Kapellen mag te Dendermonde, waar KAVD dan toch Zwarte Leeuw in bedwang hield, geen puntje rapen. Noch ROBUR, noch het veroordeelde De Pinte heeft in deze kompetitie nog enige ambitie. We geloven dat de Moerzekenaars het op hun kousevoeten halen. BAASRODE reist naar het Meetjesland en loopt te Balgerhoeke waarschijnlijk de zoveelste nederlaag op. Voor WILSKRACHT MOORSEL wordt het te Nederename de wedstrijd van de voorlaatste kans. Maar de thuis ploeg heeft slechts twee puntjes achterstand op kop loper FC Ronse, zodat paarswit er op geen cadeautje moet rekenen. TERJODEN, uitstekend tijdens de tweede ronde en nu ook bekwaam tot scoren, stuurt Sint-Lievens-Houtem, zonder één punt huistoe. Wat het te Haaltert wordt, waar EENDRACHT NIEUWER- KERKEN een derbyzege wil' afdwingen, kan niemand voor spellen een dubbeltje op zijn kant. Een match die alle richtingen uit kan. MERE reist naar Eine en mag zich met een drawn ge lukkig prijzen. ERG BELANGRIJK AAN DE TOP in Derde C wordt de „replay" EENDRACHT MELDERT-SERSKAMP. Beide teams voetbalden al eerder tegen elkaar en toen werd het een drawn. Na klacht moet de wedstrijd overgedaan. Een fel gemotiveerd Serskamp wil de kandidaat-kampioenen een hak zetten, vooral nu gebleken is dat zelfs Bambrugge geelbiauw in eigen vesting kon overwinnen. Een thriller in het verschiet. In Vierde is de spankracht er bijna uitOVERMERE is tweede in reeks B. THOR MELDERT stevent naar de titel in reeks G en in reeks H kan EENDRACHT ST GILLIS niet meer voorbij Kallo en Rupelmonde. Toch blijven Massemen-THOR MELDERT en SCHROEVERS MOORSEL GIJZEGEM matchen die de moeite lonen.

De Voorpost | 1977 | | pagina 17