ZIJGAAIEN Gemiste kansen ANDRÉ VAN DEN STEEN: VAN VER TERUGGEKOMEN GERED DEKKINGSFOUTEN De wolven F.C. Baasrode in de kijker VERDIEND K. A. V.D. - Zwarte Leeuw 1-1 VOETBALUITSLAGEN Beroepsrenners De renner van de week Wieler- sprokkels Jenny De Smet Gust De Troetsel 1 st? PnR'inciilh: V.W. Hamme - Olsa 2-2 S.K. Aalst-Lovendegem 2-3 Voetbalkalender voor zondag 11 april' Buggenhout-Lokerse 2-0 Aktueel 18 De Ros Beiaardzonen gingen bel'oftevol van start met een voltreffer van Van den Dungen aan de vierde minuut. Dender- monde leek gelanceerd en toen ook een tijdje met sukses de buitenspelval werd toegepast liet allës een flink resultaat verhopen. Ails Van Camp dan aan de 13e minuut doorheen de de fensie slalomde en Hofman tegenvoets nam, was niet al leen alles te herbeginnen, maar ook de taktiek van de buitenspelpositie te herzien. SC Lokeren - KV Kortrijk 2-1 Lauwe - E. Zele 0-0 R. Jet - E. Aalst 3-1 Jong Lede - Rotselaar 1-1 KAVD - Zwarte Leeuw 1-1 Hamme - Olsa 2-2 SKAalst - Lovendegem 2-3 Geraardsb. - Lebbeke 2-0 Buggenhout - Lokerse 2-0 Het werd achteraf en recital van de gemiste kansen. Het is zo dat iedere kans be zwaarlijk een doelpunt kan tot gevolg hebben. Wat Nijs en Schampaert in het Den- dermondse, Van Camp, Van Kerksken - Eremb. uitg. E. Meldert-Bambrugge 1-2 Oudegem - Hoogeinde 4-1 Sp. Appels-SK Gremb. 1-3 Overmere - Sp. Gent 5-1 Welle - T. Meldert 0-1 Herdersem - Wieze 4-1 Boonwijk - Opstal 0-2 Kalo - Z. Appels 1-0 S. St.-Gillis-E. Gremb. 2-1 den Broeck en De Man in het bezoekende kamp lieten liggen, reikt aan het onge looflijke. Wanneer we ons tot een sommetje laten ver leiden en rekening houden met de beste scorekansen, dan brengt dat ons in de na bijheid van een 4-4 eindstand. Er mag onderstreept dat de plaatselijke doelman Hofman, dankzij zijn ooordeelkundig uitlopen en enkele uitzonder lijke refleksen zeker een paar van de zogenaamde „gemaak te" goaltjes verhinderde. Na rust werd het zelfs een tijdje holder-de-bolder-voetbal. Den- dermonde zou achteraf de wedstrijd echter volledig on der kontrole krijgen. De voorspelers bleven echter niet in staat óe defensie der be zoekers uit het verband te halen. Uiteindelijk zal ieder een zich met het gelijkspel hebben kunnen verzoenen. Bij K.A.V.D. is het nu reeds 9 weken geleden dat mocht gejuicht worden om een over winning. V.C. Geen «grote koppen» voor onze streekprofs WILFRIED WESEMAEL was een van de vele pechvogels die de meer dan, 200 kilometers van een onmenselijke Ronde van Vlaan deren niet rondfietsten, al was de Gijzegemnaar tijdens se «algemene repetitie» te Wasmuel 16e. Te Knokke-Heist arri veerde ETIENNE VAN DER HELST als nummer 16 en voor FRANK ARIJS, die evenals een massa jonge berroepsrenners nog wat jong en onervaren 'is om in de lastige klassiekers te schitteren, werd het te Wasmuel een 20e plaats. Zijn beurt, evenals die van HERMAN VRIJDERS, een renner die zeer goed zijn eigen gaven en gebreken kent. komt nog wel. Ook ETIENNE DE BEULE en EDDY PEELMAN mogen lang niet afgeschreven worden. De Berlarenaar ETIENNE VAN DER SNICKT «reisde om te 'leren» naar de ronde van het Baskenland, deed er in die door felle sneeuwvlagen geteisterde etappenkoers het werk dat hem door zijn bazen werd bevolen en zal binnenkort in ■eigen land tonen dat hij mee? kan dan de "massa". Twee weken geleden slak André Van den Steen in zak en as. Het vlotte gewoon niet. Er werd een dokter bijgehaald. Een smerige griep deed hem de duivel aan. De kamer houden, de fiets vergeten, antibiotica slikken en met inspuitingen de ziekte „tegenwerken" er zat niets anders op. Maar een koereur is taaier dan om! het even welke an dere sportbeoefenaar André was er na enkele dagen licha melijk weer bovenop. Kondi- tioneel was die aktiviteit ech ter een slechte zaak. Hij trok toch maar naar het Waalse Wasmuel. Alles liep vlotter dat hij had durven pronosti- keren. Toen Fons De Wolf met de voorhamer zwaaide, Jenny De Smet, het fiet sende meisje uit Hamme, koerste te Lauwe. Ze toon de zich tijdens de wedstrijd de sterkste en onder het spandoek de snelste. Ze klopte haar felste konkur- rente Grotz zonder pardon. (mm) Gust De Troetsel is nu aangesloten bij de Vlaamse Wielerbond en liet al dui delijk zijn intenties blijken te Opwijk kwam de Baas- rodenafar /lis triomfator onder het spandoek. (mm) ■kon hij de aanval niet doel treffend beantwoorden. Doch hij was de enige niet. Toch puurde Vari den Steen uit die konfiontatie een derde prijs. Omdat André Van den Steen geen koereur is voor wed strijden van het zevende knoopsgat, (dat bewees hij trouwens vorig seizoen meer dere keren) tufte hij naar de «Sterrit» te Zemst-Laar 119 lastige kilometers en 92 taaie konkurrenten. Hij was bij de pinken toen een nogal omvangrijke groep van 26 de anderen in de hoek drumde. Later werd het een onvervalste afvallingskoers waarin slechts 13 stoere kna pen overeind bleven. Slechts een ontembare Dirk Heirweg en een verrassende Jan Wey- mans kwamen uit de achter grond terug. Heirweg deed nog meer dan dat hij sprong, met Sprangers als ballast, de ruimte in. André Van den Steen poogde in de laatste ronde de situatie nog naar zijn hand te zetten moederziel alleen ging hij op zoek achter het duo. Bijna slaagde hij in zijn opzet. Doch toen Heirweg dat gevaarlijke kereltje zag opduiken, duwde hij het gaspedaal zo diep mogelijk in. André moest te rug. had zich een beetje leeg gepompt In dat «alles of niets offensief», doch was nog sterk genoeg om mee te spronten voor de vijfde plaats. Leo Bal snoepte hem die moode prijs echter af. Lang hebben de (nogal ka rig opgekomen) Ham se sup porters in stof en as gezeten. Olsa, een ploegje dat in de schaduw van de dorpsgenoten van FC Brakel leeft, kwam niet nalar de Durmegemeen- te als pretentieloze sparring- parner de oudgedienden De Cubber en De Bruyne scoor den en daarmee was het schijnbaar bekeken. De Wui- tens kombineerden niet on aardig maar Brusselmans en Seghers die kansen kregen, namen de bal verkeerd op de slof. Ruststand 0-2 dus. Vigor Wuitens haalde nadien Jacobs en Schuddinck in. Geen slech te zet, want uitgerekend die twee sleepten een puntje uit de brand, ook al moest erg lang gewacht op een eerste tegengoaltje. Het werd pas tien minuten voor affluiten 1-2 langs Jacobs. Zes sekon- den voor het doek vil, ging Schuddinck er op zijn eentje vandoor en maakte er in ex tremis een onverhoopte drawn van. Daarmee is VW Hamme gered er staat nog slechts één match op het program ma: een formaliteit tegen FC Denderleeuw. Winnen of ver liezen verandert nog weinig aan de situatie, zodat het sei zoen 1976-77 imag vergeten worden. Had men gehoopt dat SK Aalst het seizoen in schoonheid zou afsluiten en zijn trouwe supporters op een zege zou trakteren, dan is het echter bij deze vrome wens gebleven. Eerder mag men stellen dat SK dat in de eerste helft praktisch geen leer raakte teleurstelde. De tweede periode was, geluk kig maar, een schrille tegen stelling van de eerste. Doch toen kon men ondanks veel goede wil niet meer over die drie doelpunten handikap heen. S.K. De Jeugd Loven degem heeft de overwinning als het ware ten geschenke gekregen van de Aalsterse verdediging. Vooral bij de eer ste twee doelpunten, die al na amper een half uur wed strijd op het bord prijkten, ging dit ploegonderdeel zeker niet vrij uit. Men verwaar loosde immers opvallend de mandekking zodat beurtelings Verlez en De Rille onbe dreigd met sukses konden aanleggen. S.K. Aalst zonder de gekwetsten. Maturo, knie letsel, en De Braekeleer, als gevolg van de hoofdwonde de vorige speeldag opgelopen, kon zich moeilijk organize- ren, laat staan een goede kombinatie opbouwen. Doch dit was niet het enige euvel waaraan de het S.K. Aalst- formatie vorige zondag la- bordeerde. Er was in de eerste periode ook een, gebrek aan inzet en kamplust të onderkennen, waar de tegenstander nog de volle maat gaf. Vandaar dat de bezoekers tot bij de rust het heft in handen hielden. Bij Oranje groen had men een paar pionnen verscho ven en nu kwam men toch tot meer voldragen aanvals- akties. Toch lukten de gasten een derde roos langs De Rille en meteen klapte de deur toe voor S.K. Aalst Het zou daarna nog wel sukken beter presteren doch Lovendegem hield het been stijf. Verder dan 3-2 kwam het niet, of schoon het gelijkspel op een bepaald moment toch in de lucht hing. Daarbij werd bezoekers eens door dwa ■ger en staak gered, scoorde zijn eerste doe in het uur toen Verv een strafschop omzette, werd nog spannend toen ■neboog nummer twee schoot. In de resteren<j<. minuten bleef Loven overeind. De gasten het rezultaat verantwo door hun goede eerste •n< h, k.K Zo scoorde Verlee het eerste doelpunt voor Lovendegem dat met 2-3 op SK Aalst wonl Anderlecht - Lokeren (11.4 te 20 u.) Jong Lede - Willebroek E. Zele - R. Tienen Izegem - E. Aalst KAVD - Kapellen De Pinte - Robur Balgerhoeke - Baasrode Nederename - W. Moorsel Terjoden - SL Houtem Haaltert - Nieuwerkerl Eine - Mere E. Meldert - Serskamp Doggen - Erondegem S. Moorsel - Gijzegem Massemen - T. Meldert Wieze - Ede Herdersem - Smetlede Bavegem - Wichelen Schoonaarde - Welle Frans Waumans speelde zijn 325e wedstrijd in het fanionteam van FC Baasrode. De knapen van Baasrode en Hamme voetbalden. Het is erg, die schone Ronde van Vlaanderen zo ka maken, daar moet je lafaard voor zijn. Een schat dat bolt kilometers in het spoor van Freddy en dal wint hij. Ik zon beschaamd zijn. Aan de arrivee Vlaanderens' ronde spuwde een man met een Flam petje op het hoofd die vernietigende woorden naai winnaar R. De Vlaeminck. Maar die boorde de wijten niet. Niemand hoorde ze. Of toch de b recorder van de teeveeman die een bijdrage t «sporttribune» in mekaar knutselde. Er was nog meer gesakker en gevloek een stond alsmaardoor miljaardedjuu te zeggen, and schreeuwden zo fel en zo lang dat hun stembanden lange leste nog slechts een schor en hees «awc produceerden. Al die roepers, schreedwers en scheidkampioenen later regelrecht naar de hemel. Want zalig zijl simpelen van geest. De pro's en contra's zouden kaar te lijf gaan. Zoals de «plakkers» die met aff voor hun verkiezingsfavoriet op pad gaan, terwijl respektieve poulains ergens gezellig en gemoedelijl politieke situatie zitten te bespreken en hun eigen sen af te wegen. Was Freddy Maertens zo uitgeput en zo aan het van zijn bobljntje dat hij zich op enkele dekameter het spandoek zonder slag of stoot in de hoek drummen door zijn «aartsrivaal» Het kan. Maar man die zoveel kilometers beukt en blijft beuken, h nog altijd een korreltje wilskracht op overschot alles of niets te wagen. Dat deed de wereldkami niet. Integendeel hij bracht De Vlaeminck over rode loper naar de finish en het podium. En tilde niet zwaar aan de nederlaag(Hoe kun je het zaakje zien Maertens neemt een andere fiets beklimming van de Koppenberg, een voorhisl stukje straat dat de „Ronde" ontluistert. Pech is ei bij do regenboogman. Een uitstekende „service" eens. Jos Fabri, de koersleider, heeft het mam gezien en doorzien. Fabri informeert sportdiri Driessens en zegt dat er sankties kunnen eventueel zelfs de diskwalifikatie. Driessens Maertens mee dat hij voor de lol aan het fiet De wereldkampioen is vanzelfsprekend niet in nopjes. En dan gebeurt het onvoorstelbare speelt lokomotief voor De Vlaeminck, die waarscl van naald tot draad gehoord heeft wat er gaan< Roger zit niet met stoppen in de oren. Of toch ?j Komt dan de spurt die er geen is. De Vlaeminck niet eens tot onder het spandoek doorduwen oi winnen. Waarom gaat een Maertens, die weet ni „mogen" winnen, tot het uiterste om de ontsna] te laten slagen en de Eeklonaar aan een klassieke te helpen Dat kan wellicht afgeleid uit wal Vlaeminck antwoorde op de vraag wat beide koe mekaar onderweg naar Meerbeke vertelden Secret", zegde Roger. I>ater zal misschien duidelijk den waarom de geheimzinnige slotfaze van de „Rfl op die manier evolueerde morgen en overmorgen l nog gereden worden. Een vriendendienst is een ar waard. De wolven verslinden immers mekaar r Mare Marcel De Juniores van Baasrode zijn kampioen. Tijdens de eerste helft had den de juist geteld 87 betalen de toeschouwers zich enkel kunnen ergeren. Geen enkel schot vertrok in de richting van de doelmonden. Sparta zou de wedstrijd in andere banen leiden. Een fraaie voorzet van De Smet werd door Sanders benut. Wanneer dezelfde spieier er even later 2-0 van maakte was Lokerse er aan voor zijn duiten. Het ging toen bitsig reageren. Doelman pondt werd met geel bLg, De Buggenhoutse |e kreeg het in de eindf ov nauwd maar bleef Buggenhout mocht aai maken op de overwin! g Zonder Schaeck, De en Verhulst, deed deen het. Turneer orgaif knap zijn defensie en Van den Berghe hee het middenveld. UI

De Voorpost | 1977 | | pagina 18