ÏTK Meldert kreeg het liet breed te Welle pejaagd door de wind RED STAR OPDORP IS KAMPIOEN!! KAMPIOEN MOERSTRAAT KREEG HET NIET BREED POST EREMBODEGEM EIGENAAR VAN SCHAAL HAECK Nieuwe hoop 4 de Provinciale jf Se/tokvoetbal Aalst MI SA - voetbalverbond rrporatief verbond gewest Aalst e match van de week E. Sint-Gillis - E. Grembergen 2-1 erdersem - Wieze 4-1 wolle Herdersemse aanvaller Hanselaer is tot diep in de Wiezedefensie ZATERDAGREEKS De beslissing in dit kampioenschap is slechts In de laatste wedstrijd gevallen Red Star Opdorp dat Groot Aalst diende te verslaan heeft dit met veel bravoure opgeknapt. Aangemoedigd door een mas sa sympatisanten die de ver plaatsing hadden meegemaakt gingen de aspirant-kampioe nen onvervaard in de aan val en kenden vlug langs Danny Annaert succes, toen Peter Van Der Jeugd en Gu- staaf Staljanssens op slag en slinger een doelpuntje aan brachten bleek met een 0-3 ruststand de wedstrijd ge speeld Groot Aalst had en kel in de persoon van Her man Persoons een gevaarlijke aanvaller, die zelfs tweemaal het doelhout trof. Kamiel Co- ninckx en Danny Annaert zorgden echter voor niet overdreven 0-5 eindcijfers zo dat de kampioenenhulde di- rekt kon beginnen Hun 2 konkurrenten wonnen wel hun partij, doch dit was en kel een mooi seizoenslot zon der verdere beloning. Preflex maakte het Rayo wel moei lijk, kwam zelfs op voor sprong langs Marcel Van Nuffel doch toen Manuél Mazuela twee keer van dicht bij raak trof lag de zege in het Spaanse bereikV.K. D'Hondt liep 3-0 uit in zijn wedstrijd tegen Leeuwerik door goals van Luk Timmer man en Jo Verschraegen doch na rust kwam Leeuwerik (met windvoordeel) terug om langs Paul De Gendt en Mark Verschooris (2) een verdien de drawn in de wacht te slepen. FC Strooiers was in de eerste helft heer en mees ter van een Sportiefploeg die ook windnadeel had gekozen. Johan Daelemans belaagde verscheidene malen de Spor- tief-doelman die eventjes ge luk had toen een vrijschop bal van diezelfde puntspeler op de lat belandde toen hij zelf geklopt was. Na de ci troentjes werd de artij eer der gelijkohgaand doch VK Sportief bleek met een slot- offensief over het meeste fy siek te beschikken en doelde langs Willy De Coster (2) en Erwin Coen zodat overdreven 3-0 cijfers op het bord kwa men UITSLAGEN Rayo Espanol - Preflex Ternat 2-1 El Quijote FC Melckenbeek 0-5 VK Sportief FC Strooiers 3-0 VK Groot Aalst Red Star 0-5 Heipias Feb Europe 0-3 VK D'Hondt Leeuwerik 3-3 EINDKLASSERING 1 Red Star Opdorp 24 41 2 Rayo Espanol Aalst 24 40 3 Feb Europe Aalst 24 40 4. Melckenbeeck Lede 24 35 5 Prefiep Ternat 24 34 6 D'Hondt Gijzegem 24 25 (EL) 7 Strooiers Hofstade 24 22 8 Heipias Lede 24 19 9 Sportief Gijzegem 24 18 10 Leeuwerik Lede 24 14 11 DDT Hofstade 24 14 12 Groot Aalst 24 8 13 EI Quijote Aalst 24 2 ZONDAGSREEKS FC Nieuwe Wijk kan op 4 speeldagen van het einde niet meer ingelopen worden en is dus opnieuw zondag kampioen Het won immers met royale 4-0 cijfers van een zich dapper verwerend Kruis Moorsel. Jaca was in zijn partij met Real in de eerste helft ver uit de beste ploeg wat ook op het bord kwam dankzij doelpunten van Freddy Bo- gaerde en Ronny Piron. Na de koffie begon Real mee te spelen en kwam zelfs langs zij toen Coppens, na persoon lijk vijf man te hebben ge dribbeld in doel besloot en even later Dirk Roelandt een schermutseling met een kurk droog shot in de Jaca-muit deponeerde. Naar verluidt zal de Kever, die om redenen van administratieve noncha lance voor verdere deelne ming aan de huidige kompe titie werd uitgesloten, vol gend seizoen toch werder toe gelaten worden UITSLAGEN VK Molenstraat FC De Kever 5-0 Timarcha Aalst SV Pelikaan 5-0 OC Aalst VK Adelaars 1-6 FC Morta DV Stampia 4-1 St. Job Amapola geschorst FC Nieuwe Wijk SK Kruis 4-0 Heizijde kreeg immers ruim zoveel kansen als zijn ge reputeerde tegenstander doch verknoeide ze. Zo kwam Van Nieuwenhuize die de auteur was van het Heizijde doel punt nog tweemaal in een gunstige stelling doch faal de. F.C. Moerstraat haalde in extremis de zege binnen- schot. Heizijde hoeft echter om die nederlaag niet te blozen. Het stapte immers niet zonder verdiensten uit het veld. Aan de wedstrijd Snas - C. Hofstade kleefde geen eindeseizoen reukje. Het was inderdaad een zeer goe de wedstrijd waarbij de ploe gen zich nog met alle harts- gaven in de strijd zetten. Snas heeft de beste kansen gekregen om de wedstrijd naar zijn hand te zetten. Voor de rust had het de zege kunnen smeden. Maar het benutte de wenkende kansen, die telkens na een vloeiende aktie tot stand kwamen, niet. Van Mol en Coppens scoor den de beide doelpunten voor de thuisploeg doch dit was net niet voldoende om een gelijkspel op het bord te spijkeren. Leeuwerik liet E. Welle geen schijn van kans. Het scoorde aan de lopende band en vooral Hugo Korte kwam doorgaans aan het ka non en lukte liefst drie tref- FC Jaca Real Familial 2-2 KLASSERING 1 FC Nieuwe Wijk 26 47 2 FC Timarcha 27 40 3 FC Morta 26 39 4 VK Inno Aalst 27 36 5 Real Familial 26 35 6 Sint Job Aalst 24 33 7 VK Molenstraat 25 31 8 FC Jaca 25 28 9 VK Adelaars 26 28 10 SV Pelikaan 27 27 11 OC Aalst 28 19 12 DV Stampia 27 17 13 SK Kruis 27 15 14 VK Bonanza 27 10 15 FC Amapola 27 9 16 FC De Kever 27 8 INHAALPROGRAMMA OP ZATERDAG 9 APRIL te 15 uur FC Timarcha VK Molenstraat (T. Pee) FC Morta VK Bonanza (V. Dherde) VK Adelaars Real Famil. (M. Van De Velde) OP MAANDAG 11 APRIL te 10 uur VK Adelaars VK Molenstr. (G. De Leeuw) FC Nieuwe Wijk FC Morta (W. Deilgat) FC Jaca SK Sint Job (Van Malderen) MTSA'BEKERTORN OOI De halve finales van de MTSA-beker wordt afgehas peld op zaterdag 9 april te 15 uur als favorieten kun nen we Nieuwe Wijk en Pre flex Ternat vooropstellen om de grote finale (op 1 mei) te betwisten Feb Europe FC Nieuwe Wijk op terrein Zandberg (Jef Borms) FC Jaca Sporting Preflex Ternat op Beukenhof (W. De Wolf). D.D. fers. Bruylandt en Delanoy hieipen Leeuwerik aan het half dozijn. Het verhaal van deze wedstrijd is gauw ge schreven. De thuisploeg be heerste volledig het gebeuren en Welle kon slechts spora disch de neus aan het ven ster steken. Uit een van die tegenakties kwam dan toch het eerreddend doelpunt. Dit was alles bij mekaar geno men echter een smalle troost. Ocarina hield in de wed strijd met F.C. Jaca slechts gedurende de eerste speel- helft stand. Daarna domineer de F.C. Jaca volop met alle gevolgen vandien voor de thuisploeg. £>e Jaca schutters waren eens te meer op post. J.V.H. DE UITSLAGEN LIGAKLASSE Snas - C. Hofstade 2-3 Heizijde - F.C. Moerstr. 1-2 Blauw wit - O.C Aalst n. med. Leeuwerik - E. Welle 6-1 Ocarina - F.C. Jaca 0-5 DE STAND 1. F.C. Moerstraat 42 p. 2. Blauw wit (a) 36 p. 3. F.C. Jaca 36 p. 4. Leeuwerik 26 p. 5. S.B. Stylor 25 p. 6. C. Hofstade 25 p. 7. Snas 24 p. 8 Ocarina 17 p. 9. F.C. Sport 17 p. 10. O.C. Aalst 15 p. 11. S.V. Apostelken 13 p. 12. Heizijde 11 p. 13 E. Welle 10 p. Kampioen Moerstraat heeft met slechts klein verschil Heizijde er kunnen onder houden. FC Moerstraat kreeg het inderdaad niet te breed en had de steun van 't tikkeltje geluk hard nodig om te zegevieren. Indien de wedstrijd op een gelijkspel was uitgedraaid dan had hierin trouwens niemand graten kunnen vinden. jnidert vorige zondag zit TK Meldert vast in het zadel. Door ap zege met het kleinste verschil bij Welle behaald telt het ïdr liefst vier punten voorsprong op zijn belangrijkste opponent larchroevers" Moorsel. De leider kreeg het niet te breed bij lie en er zat zeker geen groot verschil in de waardeverhou- ktg tussen kop en staart van de klassering. Welle lag inder oe d nooit bepaald onder en deed Thor Kokerij zelfs een paar bafer bibberen. rode lantaarn die vorige st( dag trouwens een hel licht Pi heeft zich zelfs de even van haar gereputeerde d|enstander getoond. Welle anderdeels ook blijk van enorme inzet en van een zij!» strijdlust. Deze was nu 'isl der te onderkennen bij de die zich wellicht had rgesteld dat de konfron- e met de laatst geklasseer- slechts een klusje zou be nd hebben. De werkelijk- lag echter helemaal an- s. Vandaar dat Meldert tot k het laatste kwartier op verlossende doelpunt es wachten. Het was Van Straeten die het sein op groen zette. De Melderttrai- nre Spitael negeerde de ver diensten van de tegenstander dan ook niet. «Welle heeft op geen enkel ogenblik de indruk gelaten een staart- ploeg te zijn. We hebben ons naar het einde toe fel moe ten inspannen om met het kleinste verschil te kunnen winnen. De inzet van onze spelers wias niet zo groot als in de vorige wedstrijden. Ook die steile kaïmpgeest was er niet. Niettemin staan we er nu best voor. We moeten uit de resterende twee wedstrij den nog een puntje puren om de titel op zak te hebben. Het kan nu zondag reeds ge beuren te Massemen.» Tot daan trainer Spitael die aan zijn vierde seizoen toe is bij T.'K. Melder en voor wie de promovering uiteraard ook een persoonlijk suikses bete kent. Bavegem had aan een doel punt genoeg om het duel met Massemen naar zijn hand te zetten. Massemen zou nog wel trachten de achterstand weg te werken doch Bavegem hield het been stijf. In het derby met Wieze be haalde Herdersem een vrij wel onbesproken overwinning. De verrassing zat hem echter in de cijferverhouding. In de vierde provinciale reeks H kreeg leider Kallo, de ove rigens gewaardeerde hulp van Eksaarde dat Rupelmonde op eigen bodem een puntje af snoepte. Kallo telt nu vir tueel vijf punen voorsprong. Opstal zorgde voor een ver- riassing door gebuur Boonwijk op eigen veld schaakmat te zetten. Opstal won door een doelpunt in iedere speelhelft. In de 17e min. verzilverde Eddy Aga een knappe voorzet en in de 75e min. maakte Dirk Van Mulders het geval rond. Boonwijk zou In het laatse kwartder nog wel storm lopen doch de Opstal verde diging met Van den Troost als steunpilaar bleef overeind. Al met al een goede wedstrijd van Buggenhout dat de volle inzet zeker niet gestolen heeft. Leider Kallo moest op de tenen om uit de wedstrijd met een stug aanklampend Appels de volle inzet te pu ren. St.-Gillis "kon zijn derde plaats veilig stellen door een nipte zege in de konfrontatie met E. Grembergen, terrwijl Meerdonk een puntje liet glip pen in de thuiswedstrijd met het minder gunstig geklas seerde Verrebroek. Al met al mag men stellen dat Kallo de titel op zak heeft J.V.H. F.C. Red Star is kampioen in het MTSA-Aalst (KT «k is vorige zaterdag over de bekerkompetitie gevallen, ven nu nog enkel een paar formaliteitswedstrijden om k rond te maken. Immers door van SAF te winnen met één doelpunt verschil heeft Post Erembodegem zich :haal M. Haeck" toegeëigend. erd een vrij bewogen Ijd waarin S.A.F. door- de aanvalsklok luidde ;estuit werd door meer. mbegrijpelijke scheids- lijke beslissingen. Het br^lan ook nauwelijks te betoogd dat de wed- da 'ding na de wedstrijd D|« °P de tong reed. Het VJ ivens weinig opportuun "oor een beslissende een scheidsrechter aangeduid die in de l( He woonachtig is van vilt n de deelnemende ploe- I met al zag S.A.F. Whtans baas was in neuver een betrachting ch voorbijgaan. Het [eveld door een doel- an Van Holsbeeck in didi artier. Het zou nader- tol Iet meer het heft uit geven doch het ver- gelijkstellende doel- ermaals in de lucht ■F.R. had niet te veel hengen tegen een ini spelend Callebaut (a) 'en Tot bij de rust kon de verhouding nog de perken houden, it met windvoordeel vertrokken kwam in de 7e minuut aan een doelpunt langs Schockaert. Daarbij bleef het tot met de rust. In de tweede periode toen de wind in het nadeel blies liet Callebaut de touwtjes slechts los toen er 4-0 op de lei prijkte. In een kleine tijd- spaunne van acht minuten voltrok ene doelpuntenhonge- rige Van Mol het vonnis. Daarna kwam er meer even wicht in de wedstrijd doch de Callebaut verdediging werd nooit verontrust. Dat Resocub tegen Callebaut (b) geen problemen zou kennen lag zo voor de hand. Bij de rust met doelpunten van Nelis (2) en Van Droogen- broeck was de zege reeds in kannen en kruiken. Daarna bracht Callebaut meer even wicht in de partij doch was nooit werkelijk gevaarlijk. Bank B.L. verscheen niet op het appel zodat Honda .on- verrichtterzake naar huis moest. Een onvolledige T.T. ploeg kreeg natuurlijk het deksel op de neus van Bouw dat langs Willems en De Schrij- der, een «veteraan» die ver duiveld goed het klappnen van de zweep 'kent, scoorde ook zijn goaltje waarnaar hij al zo lang op zoek was. Al was het dan ook uit een stil staande faze een vrijschop die hij zelf handig had afge dwongen, rondde hij met een fraai 20-meterschot af (4-1). Al na al geen denderende match. Integendeel de nuk kige wind en het modderveld bleken faktoren die de show ongustig beïnvloedden. Toch staken er pluspunten in de derbyop een drietal gele fouten na, toonde de akteurs zich sportief. Een duwtje en een trapje waren erbij, dat wel. maar niemand ging na affluiten boos naar de kleed kamers. Eendracht St.-Gillis voor de gelegenheid thuisploeg op E. Grembergen heeft het vrij moeilijk gehad de volle inzet «thuis» te houden. Met een doelpunt van Van Hecke en Peelman waren de St.-Gillis- naars nochtans aan een 2-0 voorsprong geraakt. E. Germ- bergen kwam sterk terug in de eindfaze. Als gevolg van het punten verlies van Rupelmonde heeft de ploeg van voorzitter Bae- tens opnieuw zicht gekregen op de tweede plaats en de eindronde. V.C. ver (2) scoorde. Rombout redde de eer van de Telegra fisten. J.V.H. DE UITSLAGEN Bank B.L. - Honda 0-5 (ff) Callebaut (a, - F.F.R. 4-0 Resocub - Callebaut (b) 3-1 V.V.T.T.A. - Bouw 1-3 S.A.F. - Post Erembod. 0-1 Intercom - Somati 0-3 DE STAND 1. Post Erembodegem 19 p. 2. Honda 18 p. 3. Bouw 16 p. 4. Callebaut (a) 16 p. 5. 5.A.F. 14 p. 6. F.F.R. 13 p. 7. V.V.T.T.A. 10 p. 8. Resocub 10 p. 9. Bank B.L. 9 p. 10. Desso 9 p. 11. Somati 8 p. 12. Intercom 5 p. 13. Calle baut (b) lp. Het programma voor 9 april Intercom - Resocub Bank B.L. - Somati Callebaut( b) - S.RA.F. VK Post Erembodegem won de Schaal Haeck. zie je maar we staan vooraan in de klasserrlng en toch ee^et dit seizoen nu op vier geworden tegen Herdersem.» d« supporter-door-dik-en-dun, die de zwiepende stormwind geleerde om naar DE derby van het jaar te kijken en 1 WIEZE naar de overwinning te schreeuwen, was dui- >mjk ontgoocheld «Ik had beter knusjes naar de teevee- r rtage van de Ronde van Vlaanderen gekeken» filozofeer- t lij, stampte de modder van zijn schoenen, en trok de p{ Icrsemse kantine binnen. Om een verdrietpintje. brouwers schoten na het w signaal van ref Van Im- (ochtans goed uitdestart- doch in de buurt doelman Hoebeek ge- ten de oranjert zelden of in de buurt van het ^3schopgebied werden de laterale aanvalsmaneu- zonder veel komplimen- aan flarden geschopt. Scoren was er voor Wieze dus niet bij. Voor Herder sem wel: Jempi Pieters grab belde, aan de rand van de backarea, naar de bal die in een plas bleef steken en Ste- faan De Wolf knalde in het verlaten doel. Het werd na dien zelfs 2-0 langs de be gaafde en klaarkdjkende krul- lebol Hanselaer, een piepjong voetballertje met toekomst. Na een half uur was de match schijnbaar gespeeld. Er kwam nieuwe hoop bij de Wiezefans toen een door Hoe beek geloste bal langs de bij dehandse Rudie Maes tegen het net werd getikt. De illusie werd na de rust aan scherven geslagen Staf Hoste, de Hnkerflankverdedi- ger van Wieze, nochtans de beste man van zijn ploeg en te goed voor 4e provinciale vergat zijn rechtstreekse te genstander te tacklen. Er volgde een magistrale ach terwaartse voorzet die door de opgerukte De Croock in één tijd voorböj de vruchte loos graaiende Plieters werd gekatapulteerd. Paul De Rid- 'erdaen (op de rug gezien) zal evenwel ontzetten. doorgedron- (JM)

De Voorpost | 1977 | | pagina 21