Foutenlast van Peeier BATTS ZET OKAPI K.O. Jeugd van Okapi: wissel op de toekomst AVANTI LEBBEKE WIPT FLEMALLE Het uur van de waarheid Wuyts topscorer NOG GEEN OVERGANG VOOR CKALCK EN KATHERMAN I ;apsa j i Tongeren - Avanti Femina Handbal Beker van Vlaanderen Dames - 1/4 finale C L Paaszondag 10 april Internationaal handbaltornooi HBC Dendermonde speelt de promotieronde^ Avanti Femina is kampioen 22 OKAPI-R. ANTWERPSE 115—129 Okapi heeft de marathonbasketbalkompetitie niet met een zege kunnen afsluiten. Racing Antwerpse was meteen de enige ploeg tegeR wie Okapi in de loop van het seizoen niet won. Dat Antwerpse een ploeg is die de Aalstenaars niet bijster ligt werd vorige zaterdag nogmaals onderstreept. Vooral in de eerste speelhelft 'kwam Okapi niet van de grond. Het werd gewoon van zijn vloer gespeeld door een vlot kombinerend Racing, dat met Batts en Steveoiers over de beste troeven beschikte. Daarbij speelden de bezoe kers met heel wat meer in zet, brachten het tot betere kombinatiec en waren heel wat beweeglijker. Bij Okapi draaide het inzonderheid in de eerste speelhelft niet rond. Het speelde de baei weinig precies door en werkte op de koop toe niet zo best af (18 op 41 shotprestatie). Van daar dat men bij de rust reeds huiswaarts kon keren. Toen prijkten 4066 cijfers op het bord. Het was de Amerikaan Batts, vrijwel on grijpbaar die Okapi k.o. zette. Batts glipte meermaals door de nogal grote mazen van 't Okapi net. Meermaals kreeg bij ook een „boulevard" voor zich en kon met smashes en inleggers naar hartelust 'scoren. Want van doeltref fend verdedigen hadden geen van beide ploegen kaas ge- eten. Ook na de rust zou Batts zijn stempel op de wedstrijd blijven drukken. Sa men met Steveniers die eens te meer een paar „keizerlijke" nummertjes opvoerde zou hij het scorebord naar 4072 tillen. Daarmee was Okapi kansloos geklopt. Het zou na derhand nog wel aan deze echterstand knagen. Want 't werkte in die tweede periode dan toch stukken beter af. De Aalstenaars konden ge deeltelijk terugkomen imdat Batts even naar de bank ging en de organizatie in de bezoekende rangen verdween gedurende enkele minuten. Dat Aal'st het aanvallend deed na de rust wordt onderstreept door zijn 34 op 57 shotpres tatie, waarbij Katherman, Eli- as en ook Chalk en Van de Keer zich lieten gelden. Dit bracht evenwel geen baat bij- Men kon de pil slechts wat verzachten. DoelpuntenVan Keer 20. Van den Broeck 20. Van de Keer 820, D Schorreel, Elias 412, Chalk 1013, Katherman 1022, E. Schorreel 02. De onderhandelingen nopens de overgang van de Ame rikanen Chalk en Katherman, die bij Okapi wensen te blijven, verlopen zeer moeizaam. En er ligt in de eerst volgende weken zeker nog geen beslissing in het ver schiet. Het heet dat de klubs Brugge en Oostende waartoe respektievelijk Katherman en Chalk behoren nogal hoge financiële eisen stellen. Zelfs voor een transfer voor de duur van één jaar. Okapi in internationale ontmoeting Zit het basketbalseizoen er sedert vorige zaterdag op, dan betekent dit evenwel geen volledige rust voor Okapi. De Aalsterse klub heeft nog liefst vier oefen wedstrijden voor de boeg, onder meer tegen twee Oost-Europese en een Amerikaanse ploeg. De data voor deze wedstrijden werden echter nog niet vast gelegd. Golfbiljartfederatie PROMOTIEREEKS BUS LIER BC AALST 124—99 Ondanks de zekerheid dat het volgend seizoen in de tweede klasse zal uitkomen heeft BC Aalst zich te Lier toch met alle hartsgaven in de strijd gezet. En het is dan ook eervol ge sneuveld. Een van de oorzaken van deze nederlaag die slechts in de laatste tien minuten werkelijkheid werd. Toen moest Peeier, een van de betere spelers, wegens vijf fouten de fnvallersbaok opzoeken en dit gaf vooral aan Huismans, die voor de rust tot vier punten werd beperkt, toen de vrije loop. Lier dat kost wat kost de wedstrijd moest winnen om de kans op promotie te be houden deed het in de 1ste speelhelft niet. Het stuitte op een stevige Aalsterse op positie en werd zelfs op achterstand geworpen. Vooral dan door Peeler die een reeks van tien geslaagde po gingen 'liet noteren. Aldus bracht de Black Boys Ameri kaan een 2226 stand op 't bord. Peeier liep bij zijn po gingen echter alras drie fou ten op en werd door De Graaf vervangen. Dit was het sein voor Bus om fluks naar voorsprong te klimmen. Met een vijf op vijf van Ver- meersch plaatste de thuis ploeg een 100 en eiste meteen ook de leiding op. Voor niet lang echter, want wanneer Peeier opnieuw op de Lierse vloer versdheem werd de Aalsterse achterstand (3226) niet alleen geneutra- lizeerd maar omgezet in een 3839 voorsprong. Aalst, bij wie ook Wuyts eens te meer doeltreffend afwerkte. kon toch niet verhinderen dat het bij de rust tegen een 6251 achterstand aankeek. In de tweede periode begon dan het recital Huismans die aan de lopende band scoorde, om dat Peeler vrij vlug zijn 4de fout toegemeten kreeg. Huis mans flitste dan herhaaldelijk door de Aalsterse zone en miste slechts viermaal de basket. De rest was roos en hij bereikte een 17 op 22 sbotprestatie en had een ruim aandeel in de zege van zijn ploeg. Peeier werd uitgeteld en Lier stevende naar de drie cijfers. Doelpunten Pee- Ier 226, Wuyts 156, Ivens 616, Delocht 44, Schollaert 42, De Graaf, Van de Velde C. GENT BC AALST 89—80 BC Aalst heeft in deze te herspelen wedstrijd een stug ver weer ten spijt uiteindelijk toch de duimen moeten leggen. Met deze overwinning behielden de Gentenaars een promoverings- kans. Ze dienen nu in een driehoekstornooi met St. Truiden en Bus Lier uit te maken wie volgend seizoen bij de elite zal behoren. Het wordt dus een afval- lingswedstrijd waarin 1 klub moet sneuvelen. Carpenter ondervond van een sterk spelend Black Boys meer tegenstand dan werd ver wacht. Het duurde dan ook vrij lang eer de thuisploeg zich kon loshaken en zege- zeker werd. Beide ploegen begonnen eerder behouden aan de wedstrijd. Wuyts hield Johnson aan de klap inzoverre dat deze Ameri kaan in de le speelhelft slechts 9 punten achter zijn naam kreeg. Het werd 18-18 en toen kwam Peeier op de proppen. Het liep onder im puls van de Aalsterse Ame rikaan, die meermaals door de Carpenter-verdediging liep en ook zijn ploegmaats Ivens en Wuyts gelegenheid tot scoren schonk. Haeck zou de Aalsterse voorsprong bij de rust tot 2 punten her leiden (36-38). Een goed af werkende Wuyts en Peeier bezorgden de Gentse suppor ters in de 2e periode nog een paar keer kippevlees. (44-47) en (52-57). Toen de stand 66-67 luidde bracht de thuisploeg vaart in de wedstrijd. Johnson kreeg nu meer vrijheid en profiteerde ervan om de definitieve kloof te slaan. Doelpunten Schollaert 4-4, Ivens 11-6 Delocht 6-2, Pee- Ier 8-14, Wuyts 10-15. J.V.H. In de A-reeks waar men het afgelopen weekeind kon rus ten is de titelstrijd nog verre van beslist nog drie ploe gen kunnen aanspraak op de titel maken ze mogen dan zeker hun voorlaatste match niet verliezen, alhoewel we dat niet zo zien zitten Cos- mos A zal wel van Schoon- aarde A winnen. Hand in Hand A van Kravael A en Loebes A van Corsmos B zodat de laatste speeldag wel beslissend kan worden In de B-reeks wordt 2!and- mannetjes Lebbeke A met een straat voorsprong kam pioen en in de C leidt Loe bes D met twee punten voor sprong op Zandmannetjes B, dat nog twee achterstallige wedstrijden dient af te has pelen zodat ook hier nog niets gezegd is. Ook derde geklasseerde Corso Lebbeke A heeft met haar prachtige uitzege op Zandmannetjes C (2-4) nog niet alle titeldro- men begraven REEKS A KALENDER VOOR ZATERDAG 9 APRIL te 20 uur Koszen A Scotsing A Loebes A Cosmos B Rupa A Kasseistampers A Moorsel A Rupa B Hand in Hand B Johny Boys A Kravael A - - Hand in Hand A Cosmos A Schoonaarde A st; REEKS B KALENDER VOOR ZATERDAG 9 APRIL te 20 uur Zandstuivers A Krijt op Tijd A Loebes B korte Stokkei Johny Boys B Hand in Hand C Dender en Schelde A Moorsel B Sportvrienden A Loeb< blakskens A Kravael Zandmannetjes A Koszen B REEKS C UITSLAGEN" Schoonaarde B Klakskens B Dender en Schelde B - Jokers B Zandmannetjes B Hand in Hand D Korte Stokken B Rupa C Zandmannetjes C Corso A Corso B Kasseistampers B KALEXDER VOOR ZATERDAG 9 APRIL te 20 uur Kasseistampers B Dender en Schelde B Corso B Zandmannetjes B Schoonaarde B Joker; Korte Stokken B Loebes D Rupa C Zandmannetjes C Hand in Hand D - Cor D. Okapi met nieuwe sponsor Vorige zaterdag kon men bij Okapi aankondigen dat men een nieuwe sponsor aan de haak sloeg. De voor naamste sponsor voor volgend seizoen wordt de enige Aalsterse brouwerij. Deze zal' Okapi wel een financiële injektie bezorgen. (ARTIKELS Bij het begin van de zopas afgelopen basketbalkompetitie stond men bij Okapi voor een paar problemen wat de aan werving van jeugdtrainers betrof. Het jeugdkomitee onder leiding van voorzitter Adolf Sack deed uiteindelijk een zeer goede keuze met Frans Van Driessche, Augustin Van der Veken, Carlos Corthals en Alton Dillard. Er werden inderdaad meerdere suksessen geboekt. De pupillen, die dit seizoen voor het eerst in kompetitie kwamen klasseerden zich tweede, terwijl de miniemen Het al even goed deden. De hoofdvogel mikten echter de kadetten en scholieren, die onder de leiding van oud speler en coach van de eerste ploeg Frans Van Driessche vorige zaterdag als kampioenen het voorwerp van een spontane huldiging waren. Hiermee werd de totaal inzet van spelers en trainer beloond. Men mag gerust stellen dat de jeugd van Okapi een wissel op de toekomst betekent. Het bewijs werd trouwens in de loop van dit seizoen onomstotelijk geleverd. Okapi speelde in de titelreeks met twee Amrikanen die uitstekend omringd waren door spelers van eigen kweek mtot.l)tyYUD ranitiBUiU-** «vsr nwjaxMïiïm....; ÖAi sri GIOU HARKT Z1 AALST Zowel de scholieren als da kadetten van Okapi zijn kampioen. Ze werden voor de laatste thuismatch van het fanionteam gehuldigd. (EL) De beker van Vlaanderen voor de handbalspelende di mes is reeds aan de kwartfinale toe. Volgende wedstrijden worden gespeeld C. H.C. Duffel Uilenspiegel D. Evere-Aalst Sportief E. Tongeren-Avanti Femina F. E.V. Aalst Anderlecht Deze 1/4 finale wordt gespeeld tijdens het weekei 16 17 april met uitzondering van wedstrijd E. Tongerr Avanti Femina die reeds op 9.4.77 betwist wordt, het inpalmen van de titel zullen de Lebbeekse meisjC^ beslist niets aan het toeval willen overlaten om dubbelslag Beker-Titel te lukken. Avanti vertrekt favoriet naar Tongeren maar deze Limburgse p!' maakte het laatste seizoen een enorme vooruitgang dat M. Van Den Borre en Co zich aan een sterke genstand mogen verwachten. De 1/2 finale is voorzit voor het weekend 23-24 april en brengt de winnaajd, van de wedstrijden C en F en D en E legen e kaf De finale wordt ingericht door HC Stelmar Merkse en vindt plaats op 8 mei te 15 u. in de gemeentelijl sporthal te Merksem. JLI Handbal - Beker van België 1/8 finale Avanti Lebbeke heeft voor een formidabele stunt gezorgd door Flémalle op eigen terrein kansloos te laten in de achtste finale voor de Belgische Beker. De Lebbekenaars die hun drie laatste kompetitiewedstrijden verloren, hebben zich hierdoor duidelijk gerehabiliteerd en maken nu een uitzonderlijke kans om bekerwinnaar te worden en volgend seizoen dus „Euro pees" te spelen. Lebbeke dient nu in de kwart finale Neerpelt te bekampen in eigen sporthal en indien zij deze wedstrijd tot een goed einde brengen ontvan gen zij waarschijnlijk Sasja te Lebbeke in de halve finale. Aangezien zowel Mechelen als Seraing, samen met Flé malle gewipt werden is de kans zeer groot dat Avanti, Neerpelt en Sasja een theo retisch gemakkelijke finale spelen. De kwartfinales op 17-4 ziet er uit als volgt. A. 'Duffel-JS Herstal B Vil Iers (of HC Herstal)- Hasselt C. Avanti-Neerpelt D. Merksem (of Sasja)- Grivegnée De 1/2 finale wordt gespeeld tussen winnaar A-winnaar B en winnaar C-winnaar D. Avanti krijgt 'het niet gemak kelijk, maar twee thuiswed strijden moeten hen toelaten de niet meer verwachte kans te grijpen. Flémalle 16 Avanti Lebbeke 19 Trainer Janssens had er aan gehouden na het ontgooche lende seizoeneinde een spe- Avanti Lebbeke biedt aan zijn supporters een mooi paasgeschenk aan in de vorm van een handbaltornooi. Het wordt een ware „Benelux-affaire" aangezien uit elk land een klub uit de hoogste klasse zal aantreden. Uit Nederland komt Stratum Meteoor Eindhoven, één der topploegen uit de Nederlandse handbalkompetitie. Uit het Groot Hertogdom Luxemburg is La FraterneUe Handbal te gast. Ook deze ploeg is een koploper uit de Luxemburgse kompetitie. Avanti Lebbeke zal vanaf 14 uur in de Lebbeekse sporthal België vertegenwoordi gen. Na de ophefmakende zege te Flémalle zal Avanti zijn supporters nu ook wel eens willen verwennen. Zaterdag 9 april te 13 uur is de jeugd aan de beurt. Met als inzet de officieuze titel „Kampioen van België- Kadetten" zullen volgende klubs elkaar bekampen. Olse Merksem, HC Mechelen, HC Angeur en de Oost-Vlaamse kampioen Avanti Lebbeke. lersvergadering te beleggen de dag voor de ontmoeting mat Flémalle. Mogelijke pro blemen werden uitgepraat en trainer Janssens moet er in geslaagd zijn zijn manschap pen mentaal in optimale kon- ditie te brengen. Ed'dy De Vlieger bv. had gezegd „laat mij op de linkerhoek ©pelen en ik doe het". En te Flé malle werd De Vlieger op zijn geliefkoosde 'plaats op gesteld en of bij het „deed". Met zeven treffers werd hij de boeman van Flémalle en uiteraard samen met Dirk Verhofstadt de grote bewer ker van de zege Eddy De Smedt was de draaischijf van een voortreffelijk spelende Avanti-ploeg. keeper Mertens bleek enorm betrouwbaar, K. Verhofstadt vervulde zijn rol uitstekend vooral tijdens het wedstrijdbegin en de overige Avanti spelers waren de ra dertjes van een Avarvti-ploeg met kampioen allures. Avanti startte zonder Dirk Verhof stadt. maar ving het begin- offensief van Flémalle uitste kend op Koen Verhofstadt en Eddy De Vlieger zorgden voor een 44 stand na het 1ste kwartier. Flémalle liep toch uit tot 64 maar een be trouwbare Mertens verijdelde een gemaakt doelpunt en 10" voor de rust had Eddy De Smedt Avanti opnieuw gelijk gebracht (77) Een niet te best geïnspireerd scheids- rechtersduo kon toen de wed strijd moeilijk in handen hou den en via 89 en 910 werd de eerste helft afge sloten met een 1010 score. Tijdens de rust kon coach Janssens zijn spelers de no dige kalmte bijbrengen en aangezien de wedstrijdleiding zich volledig herpakte tijdens de tweede helft kon het boeiend kijkstuk verder gaan 'm een serene atmosfeer. 3 Minuten in de tweede helft liet Dirk Verhofstadt een straf- worp onbenut, Flémalle scoor de maar Dirk stelde gelijk na 11' (1111). Mertens stopte even later een strafworp en toen begon het Avanti festi val voor goed Dirk Verhof stadt en Eddy De Vlieger kwamen nu volledig op het voorplan. Het werd 1114 in een minimum van tijd en Flémalle kende heel wat ge luk toen twee loeiers van Dirk Verhofstadt op de bin nenkant van de paal te plet ter sloegen. Met nog een kwartier te spelen was er Inog even onrust. Flémalle naderde tot 1214, kapitein Moonen, nochtans zeer nut tig. liet een open kans on benut maar Dirk zette Avanti opnieuw op het goede spoor 1215. Tien minuten voor het einde maakte Dirk Ver hofstadt er 1216 van en met twee wondermooie tref fers van Eddy De Vlieger werd het 1418 zes minuten voor tijd. Toen Dirk Verhof stadt er 1419 van maakte 5' voor het einde was de overwinning zeker en de 2 doelpunten die do( perfekt sluitende Avanti verdediging nog incasseerde hadden geen invloed meer op het eindre sultaat. Het is de tweede maal dat Avanti gaat winnen te Flémalle. vier jaar geleden gebeurde dit nog eens, maar zaterag kwam het dan volle dig onverwacht. Wie had dit ooit gedacht als men Lebbeke een paar weken geleden zag krasselen. ScoordenDirk Verhofstadt 7, De Vlieger 7, De Smedt 2, Koen Verhof stadt 3. Ondanks men nog niet weet hoe de reeksen volgend sei- ♦zoen worden samengestlald wegens de nieuwe strukturen in het Belgisch handbalwe reldje heeft men vanuit de bestuunskringen toch niet ge twijfeld om een eindronde te laten spelen door de kam pioenen van Bevorderings- reeksen. Hoe het eigenlijk allemaal in élkaar zit ^ou ons te ver leiden in onze kommen- taar maar het feit is er dat HBC Dendermonde. kampioen in de Oost-Vlaamse Bevorde- Ipirtjsreekis ingedeeld is in reeks B. De Dendermonde- waars moeten Ihierin partij geven aan Tongeren en Wan- dre in een heen- en terug wedstrijd. Indien de ploeg van voorzitter Timmerman hier als eerste uitkomt pro moveren zij naar derde ra tionale. Ook als zij tweede eindigen hebben zij nog een kans op promotie aangezien zij dan de tweede van A ontmoeten en de ov naar van deze wedstrijc eens promoveert naar nationale. Volgende kalender is zien 16-17/4 Dendermonde-Toi 0 23-24/4 Wandre-üenderm er 7-8/5 Tongeren-Dendermi 14-15/5 Dendermonde-Wat™ Of deze bijkomende kol,t tie nog zin heeft zal bije toekomst uitwijzen^ DAMESHANDBAL Avanti Femina is er dan toch in geslaagd de titel In de wacht te slepen. De meisjes van trainer L. De Nil wonnen de beslissende wedstrijd tegen Uilenspiegel en meteen zijn zij erin geslaagd hun titel een jaartje te verlengen. Enkele maanden geleden zag het er naar uit dat Lebbeke zonder tegenstand de titel zou behalen. Toen volgde echter de neder laag op het terrein van Aalst Sportief en daarna het memora bele verlies tegen Uilenspiegel te Lebbeke. In de beslissende wedstrijd tegen datzelfde Uilenspiegel bewezen de Lebbeekse meis jes echter dat zij en zij al leen de beste ploeg zijn. Voor Mevr. Buelens toch de belontng en misschien zal zij nu haar gewaardeerde aktivl- teit in het voordeel van Avanti Femina nog met een jaartje verlengen. Uilenspiegel Avanti Femina 9 Avanti Femma wou duidelijk geen enkel risrko lopen tij dens de eerste helft. De bal werd lang rondgespeeld in aanval en de verdediging, met keepster Hauwelaert als vschitterend sluitstuk, kende geen mededogen. S. Muylaert slaagde erin de gevaarlijke Neyrrnck te kortwieken en M. Van Den Borre, die blijk gaf van enorm veel werk kracht. belette Mevr. Urdal te scoren. Voor de toeschou wers verliep de eerste helft dan ook vrij eentonig De verdedigingen bleven volledig meester over de aanvallers zodat na een kwartier spel de ongelooflijke 00 score nog steeds op het scorebord prijkte Na 16" miste M Van Den Borre een ©trafworp maar de terugkaatsende bal werd door S Muylaert in het ope ningsdoelpunt omgezet. Twee minuten later stelde de thuis ploeg gelijk maar drie min. voor de rust kon Van Den Borre het duidelijk beter spe lende Avanti Femina op voor sprong brengen. Ruststia 2 Na de rust liet B een strafworp onbenut via S Muylaert en d rassende Cools werd ht na 6' in de tweede Uilenspiegel replikeerdt een© maar opnieuw kon van op de hoek mooi s f, 2—5 na 13" in de helft. De voortreffelijk de Avanti verdediging toen ,een strafworp to( Deze maal kende L. laert geen verhaal teg< 'schot van Neyrfinck. Bleyaert vanop de cid Van Den Borre vani tweede lijn, replikeerde Ie ter onmiddellijk zodai nog 7' te spelen Aval i mina met 37 leidde, ts ke liet even later de strafworp onbenut. Uil Ik gel drong nog even aa 7) maar Van San en laert legden de oven 1 v3st. Een nieuwe tité het reeds fel in dt staande blazoen van Femina. Scoorden M 3, Van San 1, Cools 2 aert 1, Van Den Borr

De Voorpost | 1977 | | pagina 22