Atletiek-info GIJZEGEM EN MOORSEL WK AAN DE KOP De V.H.V. reeds operationeel MOORSEL A IJZERSTERK Liefhebbers paastornooien Puike kompetitiestart Winterkampioenschap interklubs Tafeltennis in Dender-, Schelde en IDurmestreek Herleving Dendermonde behoudt promotiekans Motorsport Mettet wenkt weer Handbal BIL J A RTiB EK E RTO R N O OI De klubkampioenschappen van E. Aalst IPV-ponyverbond A.C. Hamme: kampioenen kregen verdiende hulde Klubklassementen dames A.C. Hamme Kaatsen 24 Titelkandidaat nummer één Hand in Hand A moest thuis tegen de dorpsgenoten van Moorsel A aantredeniedereen voor spelde een gemakkelijke thuiszege doch niets was minder waarde thuisspelers bleken in een totale off day te ver keren terwijl' de bezoekers werkelijk in een genadedag bleken te zijn Moorsel A won totaal onverwacht met 15 Bekerverrassing Corso A gaat op zijn lanen verder nu speelde men bij Koszen A 3-3 gelijk zodat alle kansen op een mogelijke kwalifikatie gaaf blijven. De typeploeg van Loebes A won zonder enige tegenstand van Schoon- aarde A dat een 0-6 uitslag aan het been kreeg. Bij Kra- vael Meldert was slechts Pierre De Smedt goed voor een overwinning doch dit was onvoldoende om Kon- stant De Keyser, Pierre De Backer, Jean-Pierre Steen hout, Roger Baeyens en José Empain van een royale zege te houden. UITSLAGEN VAN HEENRONDE KWARTFINALES Schoonaarde A Loebes C 0-6 Koszen A Corso A 3-3 Kravael A Cosmos A 115 Hand in Hand A Moorsel A 1-5 KALENDER VOOR TERUGWEDSTRIJDEN OP VRIJDAG 8 APRIL te 20 uur Loebes C Schoonaarde A Corso A Koszen A Cosmos A Kravael A Moorsel A Hand in Hand A D.D. Tijdens de Paasdagen wordt door FC Exelsior een groot 'lielhebberstiornooi ingeridht, ook de Zonneboys hebben 'n dergelijke organisatie optouw gezet. FC Exelsior op plein Van Den Hooff te Hofstade. Op zaterdag 9 april te 14 u. FC Camping-Vreemdelingerïp. te 16 u. FC Snas-Fregat Wetteren Op zondag 10 april te 14 u. SK Dressel- Den Broek Welle fe 16 u. Sint Gudula-FC Exelsior De halve finales worden op ■maandag 11 april betwist tus sen de winnaars van de 2de en de 4de match (te 14 u.) en de iste en de 3de (te 16 u.). De troosting en finale vindt plaats op zaterdag 16 april te 14 en 16 u. Tornooi Zonneboys Op zaterdag 9 april te 13,30 u. FC Precam-FC Oude Molen te 15 u. Beversvr.-Zonneboys rte 17 u. VK Sportief-FC DDT Op zondag 10 april te 14 u. winnaar 1 tegen winnaar 3 te 16 u. winnaar 2-beste verliezer Op maandag 11 april te 13.30 u. troosting voor 5e en 6e pl. te 15 u. voor 3e en 4e plaats te 17 u. finale voor 1e en 2e plaats De achttiende speeldag van het winterkampioenschap voor interklubs gaf volgende uitslagen Vierde afdeling Apollo - Boeing-Boeing 5-4 Verbroedering A - Heirnis 4-5 De Pinede - Zelzate 7-2 Schorpioen - De Duvels 6-3 bye: Verbroedering B De eerste koersdag, die te Bach te doorgang vond, werd door een massa nieuwe pony- rijders betwist. Opvallend was de goede organisatie, waarover de nieuwe rijders niets dan lof hadden. Petit Due van de stal Roger D'HDaese stal de show in de drafreeks van 1,20 m. Ie reeks draf jaarlingen 1. Crfe coeur Cooremans 2. Smoky van Overbeke 3. Mina Van Der Cruyssen 4. Fideel Spiesschaert 5. Orbir Heyerick 2e reeks vlucht sulky 1,05 m. 1. Pitou Praet 2. Tom Boy Praet 3. Flicka de Meester 3e reeks vlucht 1,15 m. 1. Fleur Farm 2. Jeannot Goethals 3. Paula Maesschalck 4. Kim Maesschalck 5. Arizona Heyerick 4e reeks draf 1,15 m. 1. Artie Blockeel 2. Tamboer Van Daele 3. Mina Van Der Cruyssen 5e reeks 1,25 m. 1. Djakarta Heyndrickx 2. Jaboune De Schrijver 3. Tarzan De Kwae 6e reeks draf 1,35 m. 1. Amigo De Boever 2. Sandra Dhaese Roger 3. Timochenko Cammerman 4. Else Coddens 5. Jonker Spiesschaert 7e reeks vlucht 1,35 m. 1. Pepsy De Haeck 2. Kali n ka De Meester 3. Wiinnetou Heyndrickx 8e reeks draf 1,35 m. 1. Petit Due Dhaese Roger 2. Ravioli Vercaemer 3. Caruso Van De Walle 4. Krolleke Van Overbeke 9e reeks draf 2-jarigen 1. Fury Van der Cruyssen 2. Liza Mevr. Carron 3. Nancy Verlee 10e reeks vlucht 1,13 m. 1. Kim Maesschalck 2. Paula Maesschalck 3. Jeannot Goethals 4. Arizona Heyerick 5. Rex De Boever 11e reeks draf grote paarden 1. Avan d'Eke Beeckmans 2. Cecero Coddens 3. Nixon Dierickx 12e reeks vlucht 1,30 m. 1. Kali n ka De Meester 2. Djakarta Heyndrickx 3. Winnetou Heyndrickx 4. Don Pedro Maesschalck 13e reeks draf 1,20 m. 1. Petit due Dhaese Roger 2. Caruso Van de Walle 3. Krolleke Van Overbeke 4. Artie Boockeel 14e reeks vlucht 1,20 m. 1. Jaboune De Schrijver 2. Tarzan De Kwae 3. Fleur Farm 4. Jerry Jacobs 15e reeks draf 1,35 m. 1. Jonker Spiesschaert 2. Amigo De Boever 3. Sandra Dhaese Roger 4. Gar^on De Muynck 16e reeks vlucht sulky 1,10 m 1. Rita De Schrijver 2. Tomboy Praet 3. Mia Dhaese Raf. 4. Bradon Praet 17e reeks draf 1,30 m. 1. Timochenko Cammerman 2. Elsie Coedens 3. Ravioli Vercaemer 4. Elsie Heyndrickx 5. Sara Van Overbeke De tweede ponykoers van het seizoen wordt op Paas zondag. 10 april betwist te Wieze. Eerste start te 14 u. Op Paasmaandag rijdt men te Opwijk. Ook hier vertrek te 14 uur. D.D. Herleving Dendermonde is tweede geëindigd in de twel- de provinciale B en behoudt meteen een kans op promo tie. Deze zal moeten afge dwongen worden in een test wedstrijd met Tissac Merel- beke A. Wat de andere streekclubs be treft, Elckerlyc A en Kuklos A krijgen eveneens nog een kansje om via een eindronde een trapje hoger te geraken, zij het dan voor Derde en Tweede. Kulklos B strijdt vr. de provinciale titel van Vier- de. HK Hamme, ploeg die zonder nederlaag de titel weg kaapte In Derde A geeft voor de eindronde met de provinciale titel als inzet forfait. Clubleider en kopman Luc Verschelden bekloeg er zich over dat het P.C. Oost- Vlaanderen geen rekening houdt met de mogelijkheid van zijn spelers. „De mees ten zijn handelaars en kun nen zich bijgevolg in de na middag niet vrijmaken". V.C. Gijzegem won met 615 bij Opdorp, terwijl Moorsel WK aan Hamme St Anna geen schijn van kans liet (615). Baasrode JV en Baasrode VA vochten het geburenduel uit. 'De bezoekers slaagden er zelfs in een driepuntenzege te behalen tegen de ploeg van sekretaris Saerens (7 15). Zele deed het niet zo slecht bij Moorsel Steven De thuisploeg haalde op het nip pertje geen punt en verloor met 815. Hamme Zoggehad wel wat last om Welle te kloppen. Eens de thuisploeg haar puntje binnen bereik speelde Hamme naar een vlotte 1015. Lebbeke geraakte bij Herder- sem op 63 achterstand doch herstelde zich nog zodat de rust met 7—8 inging. Na de irust zouden de bezoekers onder impuls van O'Haese (ex-Denderbelie en Opstal P nog uitlopen tot 712. Ger- rit Staelen zorgde er echter voor dat Herdersem aan een punt geraakte. Eindstand 12 15. In Lager I was Erembodegem sterker dan Baasrode A. Aan de rust was de stand reeds opgelopen tot 82 vooral te wijten aan de off-day van bezoeker Mark Vermeir. Een plaatswisseling met Willaert bracht een gunstige kente ring bij de bezoekers die sneuvelden op 8r Vermelden we nog dat acht spelen wer den betwist op 4040 eL thuisploeg ze alle 8 w^ Baardegem kwam er niej te pas bij Denderleeuw! wijl Merchtem aöen L was voor Buggenhout (1|| Kalender U ZATERDAG Lagere I Opwijk-Baasrode A. ZONDAG Lagere I Hardersem-Opwijk Merchtem BV-8uggent>< Baasrode A-Mechtem SV Baardegem-Erembodegem Merchtem BP-Zele Bevordering Baasrode VA-Moorsel St. I Zele-Hamme SA Gijzegem-Baasrode JV Lebbeke-Opdorp Hamme Z.-Herdersem Moorsel WK-Welle Hogere III Opwijk OK-Opstal Appelterre-Denderbelle Wieze-Opwijk Wringers MAANDAG Lagere I Merchtem BV-Herdersem I Merchtem SV-Baardegem Buggenhout-Zele Bevordering Moorsel St.-Gijzegem Zele-Baasrode VA Baasrode JV-Lebbeke Opdorp-Hamme Z. Herdersem-Moorsel WK Hamme SA-Welle Hogere III Opstal-Wieze 'Hamme-Overboelare Denderbelle-Bever Eindklassement Vierde afdeling De Pinede 16 350 Zelzate 16 330 Heirnis 16 72 Boeing-Boeing 16 22 Apollo 16 19 Schorpioen 16+5 Verbroedering B 16 27 De Duvels 16 274 Verbroedering A 16 497 De klub RUMESM METTET organizeert baar 37e Grand Trophy op zondag 24 april ats. Het is de eerste grote internationale ontmoeting in ons land tussen wereidbe- faamde motorracers. Eens te meer, zal het imago Gia- como Agostini de meervoudige wereldkampioen 350 en 500 cc primeren. Agostini zal tweemaal in aktie te zien zijn op de Naamse „diabolo" en dit in de 500t en 750 cc. klass.en. Ruim 200 inschrijvingen voor 10 wedstrijden zijn nu reeds binnen. Te Mettet zijn steeds de aangekondigde vedetten aan de start, wat een refe rentie is voor de inrichtende klub. Naast Agostini. kun nen wij reeds de deelname aankondigen van Phil Reed, die andere meervoudige wereldkampioen, van John Dodds Takazumi Katayama, John Ekerold, Stu Avant, Chas en Robin Mortimer, Allan, North onlangs n'ig tweede in de Oloff-races te Tilburg en vanzelfsprekend van de beste Belgische motorracers, zoals Orban. Chaltin, Hu- bin, Vanzeebroeck. 'Delys, Dewulf, Baert, De Weirdt e.a De Vlaamse handbalvereniging laat beslist niets aan het toe val over. Op 23 maart hebben zij een schrijven gericht aan het Uitvoerend Comité van de Ligue Francophone de Handbal waarin zij een vergadering voorstellen tussen de twee hand balgemeenschappen op 31 maart in het Belgisch Olympisch Comité te Brussel. Volgende punten dienen vol gens de V.H. zeer dringend besproken te worden 1. oprichting van de Belgi sche Handbalfederatie 2. de organisatie van de kom petitie 77-78 3. openen van de inschrijvin gen voor deze kompetitie De V.H.V. benadrukt in dit schrijven dat zij in geen enkele omstandigheid de Bel gische Handbalbond als ern stige gesprekspartner aan- i-aarrtt Hat Ho loHon van de V.H.V. ini geen beding in schrijven in een andere kom petitie dan deze georgani seerd door de L.F.H. en V.H.V. Ook op sportief vlak is de V.H.V. reeds operationeel geworden. Zijn de juniores reeds duchtig aan het trai nen dan starten eerlang de oefenstonden voor seniores en dames. Bovendien heeft de expansiekommissie plan nen om met een aktie in Woct.VIaanHoror, to ctarton onder het motto "In sporthal een handbalkl De commissie voor werking heeft reeds vo jaar een eindronde vo eerste twee van de c jongerenkompetitie ge Op 30 april wordt te sem gespeeld door de ten terwijl op donderd mei de miniemen aan zijn te Runkst-Hasselt, het Middenscheidsrecht rnitee is reeds druk Er wordt gewerkt ai vertaling van de regl ten van de Internat Handbalfederatie. Voor is het duidelijk. Sect Generaal N. De Jong Voorzitter Wuyts, late hot tnevjil over ZONDAG 10 april' 1977 VLIERZELE SPORTIEF. Open damesmeeting 15 u. Putbossta- dion. sen-jun.. 100, 200, 1.000 m. Speer. Schol.: 200, 1.000, hoog, kogel. Kad.200, 1.000, ver, speer. Min.200, kogel, 4 x 80 m. Pup.60, ver, 4 x 60 m. AC WAASLAND. Lentemeeting 10 u. Sted. Sportcentrum, Sint- Niklaas, Azalealaan. Srn-jun. H 100, 800, 3.000, kogel, ver, speer. D. 400, hoog, kogel'. Schol. H 800, 1500, hoog. D 200, ver. Kad. H. 100, 800 m. DONDERDAG 14 april 1977 AC HAMME. Gemengde avondmeeting, 18.30 u., Kaaiplein 9, Hamme. Sen-jun H400, 1500. D. 800, hoog. Schol. H 400, 1500. D. 800, ver. Kad. H: 200, 1500, ver. D. 400. Min H: 800. D 200. Het klassement van het veld loopseizoen ziet er bij de dames van AC Hamme als volgt uit. Pupillen dames. 1. Hilde Roels; 2. Martane De Waele; 3. Christel Verbeeck; 4. Karin Roels. Miniemen dames 1. Martine D'Hoeye; 2. Ka- rine Smet; 3. Agnes Ver- helst - Bettina Van den Pierre Callebaut (E. Aalst) heeft een uitstekend; crossseizoen achter de rug. <VS) Als voorbereiding op het nakende atletlekseizoen orga nizeert de KAC Eendracht Aalst zijn klubkampioenschap^ pen. Eendracht wil1 trouwens zijn atleten in de beste konditie in lijn brengen voor de interklubkampioen- schappen, waarvan de schiftingen op 8 mei plaats hebben. De klubkampioenschappen worden over twee dagen ge spreid namelijk op 3 en 17 april. Ten einde de presta ties die tijdens de klubkampioenschappen worden ver wezenlijkt officieel te maken, zullen ofwel RC Gent ofwel AC Baasrode de Aalsterse klub bekampen nu zondag. Op 17 april worden Zova en AC Lebbeke dan de tegenstanders. Deze kampioenschappen voor dames en heren beginnen om 14.30 u. Het ging er gezellig aan toe zaterdagavond in de zaal „De Zouaaf" te Hamme waar de plaatselijke atletiekklub zijn pro vinciale kampioenen huldigde. Bij de dames waren dat de provinciale kampioenenploeg scholieren 4x100 bj Maande uit: Sonja De Landtsheer, Monique De Roover, Nancy Ruys en Lydia Meersman. Bij de heren kregen de eerRobert Bock- land, Ivan Durinck, Adolf Mijs en Wim Willaert. De prijs van de voorzitter werd dit jaar toegekend aan Jan Ysewijn. Zij werden door het bestuur met een geschenk bedacht. Nadien kon het feest verder dat eerst in de vroege uurtjes zijn einde kreeg. Broeck. Kadetten dames 1. Marleen Smet; 2. Linda Van Eynde; 3. Ingrid Ver- helst; 4. M.J. Van den Eede; 5. Chr. Van der Sypt. Scholieren dames. 1. Karin Mettepenningen 2. Lydia Meersman Juniores dames 1. Marleen Beirnaert; 2. Nancy Ruys. André AC Hamme huldigde zijn kampioenen. Atletiekscheidsrechter Alfons De Witte uit Denderbelle werd gehuldigd.

De Voorpost | 1977 | | pagina 24