B C I Tussen haakjes. GEKNIPT Free Time geeft tieners inspraak De Voorpost - 8-4-77 - 25 HEB STEEDS BIJ DE HAND ✓V-, HEB STEEDS B VAN TELEFOONNUMMERS EN ADRESSEN 1RCA tel. 052-21.22.72 I Kunstgalerij. Tentoonstellingen - retrospectieven - open bare verkopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Grem- bergen. eeckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste prijzen der matras sen Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18, Aalst ar 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs. scholen en handelaars Rechtstreeks aan fabnekspnjzen (enig in Bel gië) Schoolstraat 54, Aalst. 'hondt Simon 053-21.15.64 Wijngaardveld, Aalst Specialist in schuifdaken, voortenten, autogamieringen en zonnetenten. I esmeed 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasalsluitin- erman 052-21.38.16 Michem Tapison, nylon tapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Pobaulaan 16, St - Gillis-Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen O-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- kledij en camping Statiestraat 21, Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels om, leen qerust 053-21.60.16 op handtekening Hypotheken, verzekerde geheimhou ding. Inlichtingen bij Van den Berghe. Droeskouterstr 12 Haalt ert. unch 053-70.13.39 Stationsplein, 6, Aalst Specialist: koude schotels, bereide vleeswaren, belegde broodjes. ieubelen De Wolf 053-2i.63.9i De grootste meubelzaak der streek Molendres 3, AALST vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoflen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardisette tergal enz Zonneblinden Luxaflex, Louver- drape. vouwdeuren, modern fold, meten, afwerkerT en plaatsen Guido Michem, Potiaulaan 11Dendermonde. I ubliciteit 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een een voudig begrip wordt omgezet Raadpleeg haar specia listen uando 052-21.40.60 ïhoutU i sv r •gem om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken quis, quid, quo, quando, quomodo enz wie, wat, waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper IV 053-21.76.08 Molenstraat, 70, Aalst SERAV heeft jaar in jaar uit, en voor om het even welke gelegenheid, het gedroomde geschenk! Van huwelijkslijsten tot prachtig-modeme zitmeubelen; van typische kleinere design-geschenken tot en met klasrijke tapijten Couponnenhuis 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556 Aalst rmar 053-21.68.98 Moorselbaan, 73, Aalst Het huis waar u alles vindt. Voedingswaren aan discountprijzen. Kom eens lanqs Dank U. erzekeringen 053-21.71.45 Van Den Hauwe Gaston Zoon Financieringen Gentsestraat nr. 97, 9300 Aalst I! ooninrichting Pieter Coecke 053-70.09.12 Hedendaagse woonkultuur. Internationale vormgeving. In richten van winkel - bureel - café - restaurant - keuken - living enz Volledig werkteam - Binnenhuisarchitekt ter beschikking Molenstraat 42-44 Aalst y n 052-21.40.60 een toverformule'' Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meproblemen Bel even naar Groep De Cuyper vonne en Jozef 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman. Gentsestraat 4-6, Aalst Alle herstellingen. 1 jaar waarborg, gratis onder houd Prijzen vanaf 4 900 F tot 150 000 F Alle modellen .ut voorraad leverbaar demokratie is 'n veelgebruikt, maar o, zo moeilijk woord. Schei dende eerste minister Tindemans wil er een beveiligingskomitee voor stichten, maar ook in de jeugdwereld heeft het begrip -demo kratie» zijn intrede gedaan. Sinds '68 stak het de kop op en woorden als inspraak, samenspraak, dialoog, medezeggenschap werden ge meengoed. Ook in het Gijzegems tienerateiier Free Time (NI.: Vrije tijd...) wil men daar wat aan doen. Men noemt het allemaal zo teoretisch niet, maar feit is dat men aan de leden serieus kansen laat voor program masuggesties, meewerken aan het tijdschriftje, enzoverder. Wat Tanunieuws Het bestuur van jeugdklub Tanu wenst er de aan dacht op te vestigen dat enkele sterspelers (sic) van haar voetbalploeg ónder de wapens geroepen zijn. Desondanks vinden ze zichzelf nog de moeite waard om eens te komen zien. Dit kan op zondag 17 april: dan spelen ze tegen Nijdrop op terrein De Keizer. Ook belangrijk: elke tweede vrijdag van de maand (vandaag 8 april dus ook) wordt er in Tanu gevolks danst. De toegang is gratis en lesgevers zijn Leslie Hooghuis, Eliane Bonnaerens en Frangois Bonnae rens. Telkens van 19 uur tot 21 uur. Op paaszondag 10 april wordt in Tanu een grote gezelschapsspelennamiddag ingericht. Begin om 14 uur en iedereen is welkom (uiteraard). Dit alles in de fantastische unieke lokalen van de grandioze jeugd klub TanuHoutmarkt 1Aalst, (als dat geen reklame is...). Allemaal in Dido asjeblief! Als je wil weten wat er de eerstvolgende week in Dido allemaal gebeurt kijk dan om te beginnen naar onze rubriek «tussen haakjes». Voorts gebeuren daar deze maand nog een heleboel dingen. Ze zijn daar echt aktief, als je 't ons vraagt (ze hebben 333 leden voor iets, newaar?). In het oog springt de serie popfilms die op zaterdag 23 april om 20 uur gedraaid worden London Rock and Roll House (een happening opge nomen in het Wembleystadion met o.a. Chuck Berry, (met Pink Flpyd, Rod Stewart en Ike en Tina Turner), en Ibnl. Emerson, Lake en Palmer. Op zaterdag 30 april is er het vriendensouper van Dido dat 300 fr. kost waarvoor je aperitief, kaasram- mequins (we hadden bijna mannequins getypt), to- matengroentensoep, kop aan 't spit, champignons roomsaus, kroketten en ijstaart. Vlug inschrijven want meer dan 160 personen kunnen er niet in. Tenslotte willen we terugblikken op de modeshow van 1 april geprezenteerd door Jan Thys, een hard rockavond, een werkdag (gisteren donderdag) en nog een boek sportaktiviteiten. Wie sprak ook weer van de lentekriebels? Wat is er van Ijaco geworden? Sinds een tijd is deze jeugdklub uit Terjoden op straat gezet. Betekent dit dat alle hoop opgegeven is? Eigenlijk niet. Gezocht wordt naar een ander onderkomen. Zo denkt men aan een voorafbraak bestemd huis aan de Geraardsbergsesteenweg. Ook nog andere plaatsen worden in overweging geno men. Voor het ogenblik gebeurt er weinig anders dan filmvoorstellingen (die gingen toch al door in zaal Rubens) en businlegging naar waar wel wat gebeurt. Tijdens de weekends vinden Ijacoleden mekaar wel nog in café Monsken in de Krakeelstraat. Een kronkrete aktiviteit: op zaterdag 9 april vertrekt men om 19 uur aan de kerk van Terjoden voor een optreden in Waregem van Kampher. Einde voorzien rond 24 uur. Inschrijven kan bij Willy Eckeman of Piet De Vos. NB Het informatieblaadje van Ijaco verschijnt wel nog, want o.a. daaruit hebben we hogere informatie geput. Nieuw C.S.V. opent op 30 april Sinds vorige zondag 2 april zijn de deuren gesloten van het aloude Fabrieksken in de Wellekensstraat. Meer en meer kijkt men uit naar hel «nieuw fa brieksken» dat in de Burchtstraat komt. De deuren van de eerste ontmoetings ruimte (het Café) worden geopend op zaterdag 30 april. Organisatorisch is er ook wat veranderd. In het nieuwe CSV zal een groep medewerkers, «het kollek- tief», de boel runnen; dit kollektief, bestaande uit een «werkgroep financiën en Materiaal», «animatie werkgroep» en een «dagelijks bestuur» wordt meteen de nieuwe werkstruktuur. Ook de werkgroep Stads krant (Vies Oilst) en de Oxfam Wereldwinkel maken deel uit van dit kollektief als eerste «gekozen part ners». Leerling met gasmasker Elders in dit nummer leest u over de ontploffing op woensdag 30 maart bij de Graanderivaten Amylum. De gaswolk die over het centrum kwam overgewaaid was zo verschrikkelijk dat in bepaalde klassen niet meer (normaal) les kon gegeven owrden. Zo was er een klas van het St.-Jozefskollege die met hun leraar naar de bewuste plaats trok. Opvallend was dat één van die leerlingen uit zijn boekentas een gasmasker haalde. Een ontploffing kan men moeilijk voorzien., is de stadslucht dan echt zo verpestend? Wellicht wel. Nog maar eens werd de vraag gesteld hoe het mogelijk is dat in het stadscentrum een chemisch en verontreinigend bedrijf zich kan vestigen, meer nog, enige jaren geleden van het stadsbestuur toelating tot uitbreiding kreeg. Tot daar, maar een zuiverings installatie wordt nu wel erg noodzakelijk, vonden deze en andere leerlingen waar het probleem willens nillens aangesneden werd. SCHOOLKROSS Op woensdag 30 maart richtte het Sint-Maartensin- stituut een schoolcross in. Dit jaarlijks evenement waarbij alle leerlingen verplicht worden hun afstand te lopen, is daar stilaan een traditie geworden. Ook in andere scholen wordt gekrost. Leve het Osbroek- stadion! Pasen wordt sport- en spelsynoniem In heel wat klubs willen ze met pasen wat speciaals doen. Eigenaardig dat sport en spel in dit verband heel hoog aangeslagen worden. Voorbeelden? In Dido wordt het een voetbaltornooi. In Terlinden een paashazenkross. Tanu houdt het bij gezelschapsspe len en in Ypsilon wordt er fameus gekikkerd. Leve de lentekriebels. PD Free Time Free Time is ceri nog betrekkelijk jong jeugdatelier dat zich speci fiek richt tot tieners. Momenteel zijn er een 22-tal leden. De verga deringen gaan door in het «Re- kreatiecentrum» (Ponderosa), Pontstraat 5 in Gijzegem. De akti- viteiten zijn zeer verscheiden: naast knutselen merken we ook sport, dansen, wandelen, voor dracht, tocht, en volksdans op. Wekelijks wordt bijeengekomen op zaterdagnamiddag. Tijdschrift. Dit tweemaandelijks kontakt- krantje bevat naast noodzakelijke zaken als programma, informatie (bv. verzekering, reglement) ook bijdragen van de leden. Het ligt althans in de bedoeling van de re- daktie niet alles uit de traditionele duim te sabberen. Vooral wordt gemikt op moppen, raadseltjes en kleine artikeltjes. Ook dit is «krea- tiviteit» meent men terecht. Welke inspraak Eén en ander wordt nogal strak gestruktureerd. Zeer strak zelfs voor een atelier van 22 leden, maar kom. Het is zo dat er een maal per jaar (in januari) een «al gemene ledenvergadering» door gaat. Deze kiest een werkgroep van 5 personen gekozen onder de leden. Het is deze werkgroep die maandelijks de aktiviteiten plant. Er bestaat wel een adviserend ko- mitee van monitoren, maar die hebben geen medezeggenschap in het vastleggen van het pro gramma. Behalve natuurlijk als voorgestelde aktiviteiten zouden indruisen tegen de «doelstellin gen» van het atelier. Tussen dit komitee en de jeugdwerkgroep is er dan nog een kontaktpersoon die het «adviserend komitee» op de hoogte houdt van de geplande ak tiviteiten opdat noodzakelijke schikkingen zouden kunnen ge troffen worden. Zoals reeds ge zegd, we vinden deze formule ta melijk strak, maar toch biedt ze echte kansen voor de leden tot het opnemen van verantwoordelijk heid en het waarderen van in spraak. Vermelden we nog dat er in het atelier een ideeënbus is. PROGRAMMA Het programma voor de rest van april ziet er uit als volgt: Zat 9: zie «tussen haakjes» Zat I6: speurtocht met medewer king van V.O.S.O.G. Samen komst om 14 u Zat 23: Volleyball om 14 u Zat 30: Volksdansnamiddag om 14 u eveneens. Wie belangstelling heeft kan ge rust eens gaan kijken op een zater dagnamiddag. Men is er trouwens erg gastvrij, want er ligt een vrien denboek en een heuse «onthaal- dienst». Zeg zelf, beste tiener ou der dan twaalf. PD Jebron, Begijnhof 1, Aalst Nog tot 16 april: werkveertiendaagse voor het op knappen van het Jebronhuis. ledereen welkom! Elke dag open. Kom ook een dag werken... Zaterdag 9: 10 uur: werkgroep info. Woe 13: 20 uur: werkgroep liturgie en bezinning. Zater16: 18.30 uur tot 20 uur: bezinningsavond. Woe 20: 20 uur: open kernvergadering met jeugd- en klubhuisleiders: aan al deze mensen: welkom! IJACO, zonder adres, ergens in Terjoden Zat 9: vertrek naar optreden Kampher in liedjescafé «De Hoop» in Waregem. Verzamelen aan kerk Terjo den om 19 uur. Voorverkoop80 fr. Ijacoleden70 fr. TERLINDEN, Raffelgemstraat 8, Aalst Vrij 8: «Veel geluk professor», operettebezoek; ver trek 19 uur. Ma 11eerste veldloop der paashazen in samenwer king met Bloso (zie vorig nummer) DIDO, Oude Heirbaan, Erpe Vrij 8: 20 uur: klassieke muziek en diamontage t.v.v. Zat. 9: 14 uur: voorbereiding paasweekend/ 19.30 uur: ping pong TD Pasen: 14 uur en 16 uur: eerste en tweede match voetbaltornooi 20 uur: Bots/in voorprogramma Kampher. Maan 11finales voetbaltornooi en om 20 uur tornooi TD met prijsuitreiking. Woensdag 13: 20.30 uur: politiek forum met Jan Caudron (VU), Marc Galle (BSP), Ray De Smet (KP), Diane D'Haeseleer (PVV), en Ghis Willems tovrj. Ook iemand van RAL wordt gevraagd. Moderator is beheerraadslid Robert Baeyers. Vrij 15: 20 uur: volksdansreunie Zat. 16: 20 uur: talentenjacht. Zon. 17: 13.30 uur: bezoek van jeugdhuis Jokonta uit Lier. Grote sportnamiddag. J.A.JCME, Pontstraat 5, Gijzegem Zat. 9: Paasfeestje om 14 uur. Zat. 16: speurtocht met medewerking van V.O.S.O. G. samenkomst Ponderosa. Begin: 14 uur. TANU, Houtmarkt 1, Aalst Paaszondag 10: 14 uur: eerste grote gezelschaps spelnamiddag in de lokalen van onze klub. ledereen welkom. Vrij 8:19 uur - 21 uurvolksdansen onder leiding van Leslie Hooghuis, Eliane Bonnaerens en Frangois Bonnaerens. Gratis! YPSILON, Meuleschettestraat 32, Aalst Zon 10.: paaskikkertornooieerste prijs paashaas; vervolgens flessen wijk, singels. Begin om 19.45 uur. Maan 11deelname aan «eerste veldloop der paasha zen» (van Terlinden). MARCELLINOKLUB, Capucijnenlaan 95, Aalst Zon 17 april: De roep van de zwarte wolf om 14 uur (trappersfilm) |CREJA, Driesleutelstraat 51, Aalst Vrij 8 aprilbelotting om 20 uur. Zon. 17: 14 uur: jeugdfilm «de fluitspeler» (leven en avonturen van een zwervende artiestenfamilie en hun vriend de fluitspeler die ratten met pest uit de stad verjaren). MIKISKLUB, Nieuwbeekstraat 35, Aalst Vrij 15: 20 uur: poëzieavond met Romain John Van De Maele, Eva Zielepoot, Gerrit Achterland, Jos Nevens, Phil Hantko, Dirk Buekens, Gustaaf De Meersman en Christian Latour. Ook voordracht door Frank Jacobs en muziek van R. De Witte, Wigbert Van Lierde, Rudi De Smet en Carte Blanche, Suzy Spaens en Mia en Chrisma. Talentenjachten Zat. 16: in Dido en 't Kapelleken-Aalst Zat. 30: zaal Ons Huis, Stw. op Aalst 8, Hofstade (St.Lutgardisskouts) Isopoda, tijdens zijn optreden op de sluitingsavond het CSK (JM)

De Voorpost | 1977 | | pagina 25